F Sevoelig verlies SVT i doordeweeks duel Wampex: speurtocht naar dol geworden wetenschapper KORTTEXEIS "Kon ik mijn kind maar zien..!' ajaarsconcert \drmony Singers root succes chaker Pranger rrekent zich nnenoordloop viert ndag een lustrum M.S.T. Programma Najaarswandeltocht Kleppertjes-team werd kampioen van provincie Eilandcompetitie volleybal Voetbaluitslagen Voetbalprogramma Jaap Dros geeft schaaksimultaan Stort op giro 50500 Lepra zal ons zéker een lorg zijn! „j jERDAG 11 OKTOBER 1990 TEXELSE COURANT PAGINA 11 3el|. iflose Harmony Singers onder leiding van dirigente Hannie Roos en organist lemke Roos als geheel in actie Tijdens de uitvoering van dins 5avond was het koor ook in kleinere samenstellingen, zoals het nieuwe Rose Harmony Quartet, te horen en te zien. tnajaarsconcert van de Rose Har- ny Singers, dinsdagavond gehou- in de R.K. kerk in Den Burg was i groot succes. Over belangstelling imen voor een door de weekse el 1 heeft de uitgestelde competi- tedstrijd tegen Meervogels '31 «ravond met een 4-1 nederlaag tten bekopen. Op het veld van '34 in Alkmaar kon Texel vooral Ie tweede helft geen vuist ma- :ou De nederlaag kwam hard aan, >nse Jf was terecht, óór ge' unt alve met sportief verlies kampte Texel ook met een financiële ka- De wedstrijd was namelijk een wejsvvedstrijd, die in het begin van seizoen werd uitgesteld omdat veld werd afgekeurd. Noodged- dag niet te klagen. Er werden ver schillende soorten muziek ten gehore gebracht, van klassiek tot operette. De wisselende samenstelling van het koor tijdens het concert gaf een erg leuk effect. Het optreden van de so list Dirk Breedveld maakte veel in druk, al deden de andere solisten niet voor hem onder. Er werd zeer zuiver gezongen. De Rose Harmony Singers bewezen met dit concert eens te meer een bezoek waard te zijn. een prettige uitgangspositie voor winstpoging maakte Wietse nger maandagavond in de Witte cht tijdens de interne competitie schaakclub En Passant een el- lige rekenfout die hem een toren en de partij kostte. Zijn tegenstander Evert de Visser fronste de wenk brauwen toen Pranger zijn misgreep beging. Tot dat moment meende Pranger nog steeds dat de door hem ingezette actie hem een pion winst opleverde, maar na het nuchtere ant woord van De Visser keerde hij snel terug in de harde realiteit. De bij En Passant aan zijn eerste sei- zondag 14 oktober wordt de En- z mijlenloop van AVT voor de tekeer gehouden. Dat deze loop 'jaar een groter aantal deelne- trekt bewijst dat de lopers de- op met afwijkende afstanden 5t -deren. Dat deze week de her- akantie begint heeft ook zijn J ntje bijgedragen aan het groei- aantal deelnemers. En het mooie ;elt ^urs in de Dennen over vrijwel =el verharde weg wordt altijd gewaardeerd. het snel kan gaan bewees Luc 'waar uit Eindhoven die vorig jaar fecord op de 10 Engelse mijlen :9de (5 min.) De Dennenoordloop °ver 1, 2, 5 en 10 Engelse mij- Ten mijl is 1609 meter. De k afstand is vooral bedoeld voor ^rjongsten (t/m 9 jaar). De van 10 tot en met 15 jaar bij voorkeur twee Engelse mij- Recreanten of aankomende trim- indi s kunnen ook aan deze afstand toen als ze vijf Engelse mijlen te vinden. De gevorderden lopen jf of tien Engelse mijlen. Men vanaf 13.30 uur inschrijven in de if|e van Dennenoord aan de ^•veg. Het belangrijkste verschil 'te vorige keren is dat nu het andersom wordt gelopen. De van de vijf en tien Engelse mij- 5om 14.30 uur, de een en twee 'Strekken 5 minuten later. Voor "naars is er een bos bloemen. 5j9d ontvangt een herinnering. *r wordt na de loop een verlo- 9ehouden op startnummer met Prijzen. Er kan gelopen worden yolgende categorieën: of meisjes tot en met 9 jaar Jongens of meisjes 10 tot *115 jaar (2 E.M.); Dames 16 ouder (2 E.M.); Heren tot en 39 jaar (5 of 10 E.M.); Dames 'f8 *met 34 jaar (5 of 10 E.M.); ^nen dames of heren (5 of 10 inschrijfgeld: jeugd tot en met |®r ^2,50, gratis voor leden AVT; J6 jaar ƒ5,00, voor leden AVT 0 wongen moest het duel midden in de week worden ingehaald. Omdat Texel niet over een lichtinstallatie vdor het A-veld beschikt, moest naar elders worden uitgeweken. Een kostbare grap: reiskosten, huur van veld en licht, gemiste entreegelden en kantine-omzet zorgen samen voor een gevoelige inkomstenderving. Tot overmaat van ramp kwam Texel gis teravond zonder de felbegeerde twee winstpunten naar huis. Meervogels bivakkeerde net als Texel in de onderste regionen van de derde klasse; winst op de concurrent was dus erg belangrijk. Net als in de voor gaande wedstrijden verscheen Texel in een gehavende formatie binnen de lijnen. Koos Tjepkema en Paul van Exel zijn wegens blessures nog altijd niet inzetbaar. Gisteravond stond ook de aan zijn enkel geblesseerde Erwin Koning met in de basis, evenals In- gmar Moerbeek (studieredenen). Hier tegenover stond de terugkeer van Joost Brouwer, die een uitstekende wedstrijd als voorstopper zou afwer ken. Hans van Exel, die vorige week tegen EVC uitstekend was ingevallen, stond nu in de basis als rechtshalf, terwijl Wim van Veen in de voorhoe de werd geposteerd. De wedstrijd begon slecht: al na drie minuten stond Texel een doelpunt achter. Zowel verdedigers als keeper verzuimden in te grijpen bij een voor zet, waarna een Meervogels-speler ongehinderd kon inkoppen. Vijf minu ten later trok John List op spectacu laire wijze de stand recht, door vanaf 30 meter een vrije trap in de kruising te schieten. Texel bleef vervolgens goed in de race en de 1-1 stand bij rust was daarom terecht. Inmiddels had zich opnieuw een tegenslag aan gediend: John List ruimde met een teenblessure het veld en werd ver vangen door Ruud Beerling. Vijf minuten na rust kwam Meervo gels opnieuw op voorsprong, on danks Texel-protesten wegens een handsbal. Texel zette toen alles op de aanval. Piet Monster kwam in het veld voor Klaas Dirk Koorn en Simon Brand schoof door naar het midden veld. De doelpunten vielen echter aan de andere zijde. Halverwege de twee de helft werd het 3-1 en vlak voor tijd 4-1, zonder dat Texel zelf in aan vallend opzicht gevaarlijk kon wor den. Zondag speelt Texel uit tegen de nummer laatst, Westfrisia. Volleybal Zaterdag 13 oktober: Sporthal Quelderduin, Den Helder 13.30 u. WSOV 3-Tevoko 2 (d) 13.30 u. Seahawks 4-Tevoko 2 (h) 13.30 u. Seahawks 1-Tevoko 1 (m-B) 16.30 u. HCSC 5-Smash'68 1 (d) Sporthal Waldervaart, Schagen 19.00 u. Polisport 1-Tevoko 1 (h) zoen begonnen Jaap de Wijk doet het zeer goed en weet vooralsnog zijn door hemzelf aangekondigde aan val op het al jaren durende schaak kampioenschap van Jaap Dros realiteitsgehalte te geven. Hij versloeg zonder al te grote problemen de fel op aanval spelende Gerard Zoetelief en is nu samen met titelverdediger Dros de enige speler die nog kan bo gen op een optimale score na drie ronden. Nico van Heeringen speelde een fantastische partij tegen de Roe meense schaker Dumitru Poleacov. In egn Joegoslavische partij offerde van Heeringen na de opening een paard voor twee pionnen. Hij kreeg daar voor een gevaarlijke aanval in handen en Poleacov moest uiterst nauwkeu rig spelen om niet mat te lopen. Na dat Van Heeringen ook nog een kwaliteit had moeten offeren om de aanval gaande te houden maakte hij snel remise door eeuwig schaak toen bleek dat zijn aanval dreigde te stag neren. Ook Thijs Witte bereikte een verdienstelijke puntendeling tegen de Siciliaanse partij van Rinus Vittali. De laatste kwam in het middenspel wel beter te staan maar, overzag een eeuwig schaakmechanisme dat de in het nauw gedreven Witte uiteraard onmiddelijk in werking zette. Ferry van Tatenhove kwam na een onge lukkig pionverlies in de opening sterk terug tegen Henk Tuinema, die de ge varen die Van Tatenhove in de stelling had weten te brengen niet adequaat bestreed. Toen Van Tatenhove met zijn toren de tweede rij binnen viel moest Tuinema via een aftrekschaak- je zijn dame inleveren. Uitslagen G. Zoetelief-J. de Wijk 0-1; M. Witte-H. Broe- kema 0-1; N. v Heermgen-D. Poleacov '/j-'/j, K. Bruming-K. Bakker 1-0; J Dros-R. Riegman 1-0, H Tuinema-F. van Tatenhove 0-1; F Eijgenraam-M Birkenhager 0-1; T. Witte-R. Vittali VS -VSE. de Visser-W Pranger 1-0 s Op zondag 4 november organiseert WSV Het Gouden Boltje de najaars wandeltocht. Deze laatste tocht van het seizoen start vanuit Hotel Re becca in De Waal. De afstanden zijn 5, 10 en 15 kilometer. Er wordt gestart tussen 13.00 en 14.00 uur. Voorinschrijving is moge lijk tot 19 oktober bij H. van Heer waarden, Lieuwstraat 33, Den Burg, en bij de wandeltocht op 14 oktober bij Paal 28. Het inschrijfgeld voor de ze tocht bedraagt voor personen tot en met 15 jaar f3,—, tegen organisa tiekosten f2,—. Voor personen van 16 jaar en ouder f3,50 tegen organi satiekosten f2,50. Leden van NHWB krijgen een reductie van fl,of f0,75. Bij de start kost deelname f1,50 meer. Het startbureau sluit om 17.30 uur. Het eerst volgende evene ment is de Herfsttocht bij Paal 28 op 14 oktober Een team van vier amazones van po nyclub De Kleppertjes heeft in de Wieringermeerpolder het provinciaal kampioenschap voor Z-equipes vero verd. Individueel was er succes voor Chloë Weel die met Zamba eveneens Noordhollands kampioen werd. De kampioenen zullen op 2 en 3 novem ber uitkomen op de Nederlandse kampioenschappen voor samen gestelde wedstrijden in Rijssen. De Texelse equipe die in de klasse Z (zwaar) kampioen werd, bestond uit de volgende combinaties: Chloë Weel met Zamba, Annette Kossen met Li- nardo, Tessa Blom met Lady Daisy en Vera Blom met Big Surprise. Na de eerste twee onderdelen, de dressuur en het wegparcours, was het verschil in punten tussen De Kleppertjes en concurrent De Schildknapen (Ber- gen/Schoorl) nog klein. De cross en het afsluitende springen moesten dus de beslissing brengen. Drie Texelse amazones reden een foutloze cross Voor deze ruim twintig uur durende tiende Wampex heeft zich opnieuw het maximale aantal van 100 deelne mers opgegeven. Die opgave was al een Wampex-opdracht op zich: de aanmelding moest gebeuren bij een bekende Nederlandse dichter/publi cist, van wie alleen een in 1972 uit gegeven gedicht bekend werd gemaakt. Weinig deelnemers hadden er moeite mee om er achter te ko men dat dit Theun de Winter was, ex-Texelaar en tegenwoordig woon achtig in Amsterdam. De Wampex gaat morgenavond om 18.00 uur van start in de SV Texel-kantine en eindigt zaterdagmiddag op camping De Bremakker. De Wampex is opgedeeld in vier blokken, die ieder ongeveer vier uur duren, binnen zo'n blok leggen de deelnemers acht tot tien verschillen de etappes af. Om te voorkomen dat de verschillende groepen (een groep bestaat uit twee tot vier personen) achter elkaar aan lopen, is de volgor de waarin de etappes worden afge legd voor iedereen verschillend. Daarbij hebben de groepen ook in be perkte mate zelf de keus hoe ze een blok indelen. Op verschillende posten krijgen ze namelijk méér dan één op dracht. Dit heeft uiteraard de conse quentie dat op andere posten geen opdracht wordt verstrekt, zodt ze uit hun reserves moeten putten. Voor iedere etappe krijgen de deelnemers een noodbrief mee, zodat een groep die er niet uit komt, toch de post aan het eind van een etappe kan vinden. Uiteraard worden er dan geen punten gescoord. De tijd die een groep voor een bepaalde etappe uit wil trekken is volledig naar eigen keuze, maar voor een heel blok geldt een maxi- (Vera Blom zelfs binnen de gestelde tijd), maar Annette Kossen kreeg te kampen met een ongelukkige weige ring op een hindernis, waarbij het hoofdstel van haar pony eraf ging. Dit kostte haar nogal wat tijdfouten. Het afsluitende springen ging prima, ondanks de spanning. Wederom drie foutloze Texelse ritten en één weige ring op het totaal. De Schildknapen lieten het op het crossonderdeel lig gen, zodat De Kleppertjes kampioen werden. Chloe Weel legde in de dressuurproef de basis voor een goed resultaat. Bij het springen bleef zij foutloos en in de cross kreeg ze slechts 2,4 straf- punten wegens tijdoverschrijding. Haar totaal van 75,4 punten was vol doende voor de titel. B-cross De Waddenruiters en De Kleppertjes namen ook deel aan een B-cross. Wederom waren de prestaties goed. Marian van der Geest werd met haar paard Chiogrant tweede bij de B- paarden met 86,5 straf punt. Bij de B- pony's was de concurrentie groot. Beste Texelse was Daniëlle van Hove met Bianca (vijfde). Dinsdag 16 oktober: Veld A mannen: 18.30 u. Teso-Bremakker 2 Bestuur 19.12 u. Bestuur-Paal 9 Teso 19.54 u. V.d. Woude-Amrobank DGM 20,43 u. DGM-Paal 28 V.d. Woude 21.30 u. Eelman-Gr.Slock Paal 28 22.18 u. Kobeko-Cocky's Gr.Slock Veld B: gemengd, vrouwen: 18.30 u. Durper D-Meermarkt Klif 23 19.12 u. Klif 23-Question Meermarkt 19.54 u. Haarst.-Sportshop Question 20.43 u. Ecomare-Euroase Moerbeek 21.30 u. Listig-Moerbeek Euroase 22.18 u. NBC-RaboIJzer Listig Veld C vrouwen: 18.30 u. Wiersma Antiek-DA Nioz 19.12 u. Vlier-Nioz Wiersma A 19.54 u. ACS-Smash 3 Vlier 20.43 u. Verfbus-Smash 4 ACS 21.30 u. 7-Prov.-Sportshop Zegel M. 22.18 u. Zegel M -Mantje S. Sportsh. Wedstrijdleiding: Freerk en Leontine, tel. 17985. Uitslagen 9 oktober; Mannen: Eelman-Versluis 1-2; RWS Autocentrale 0-3; Teso-Bestuur 0-3; Graaf Spuiterij-Stuc, v/d Woude 0-3; DGM Musicshop 2-1; Amrobank-Cocky's Kapsalon 2-1 Vrouwen en gemengd Ecomare-12 Bal- cken 0-3; LenR-Raboijzer 0-3; Visserbouw-DA 3-0, De Vlier-Smash 3 3-0; De Verfbus-Nioz 3-0; Listig-St.Jan 2-1 Vrouwen: Klif 23-Meermarkt 2-1; Question-7 Provinciën 0-3, Ass. Bremer-Leydekkers 0-3; Mantje Sport- Sportshop 0-3; Westerlaken-Durper Drup 3-0, Wiersma Antiek-De Rival 1-2. mumtijd. Daarvoor krijgen de deelne mers aan het begin van ieder blok een grote noodbrief mee, die op een bepaalde tijd opengemaakt moet worden. Deze noodbrief verwijst naar het eindpunt van het blok, tevens het punt waar de deelnemers koffie krij gen. Op datzelfde tijdstip worden in het betreffende blok tevens alle posten opgeheven, zodat het zinloos is om nog te proberen een etappe af te maken. Rode draad Als een rode draad door de hele Wampex loopt de speurtocht naar een dol geworden en gevluchte we tenschapper. Deze man, die vreselijke dingen heeft gedaan met genetische manipulatie, dient te worden op gespoord en tijdens de Wampex moeten daarvoor de aanwijzingen ge vonden worden die hij op zijn vlucht heeft achtergelaten. Bij het begin van iedere etappe krijgen de deelnemers een nieuw hoofdstuk van zijn adem benemende avonturen. Soms bevat ten die concrete aanwijzingen, meestal niet. Het verhaal hiervoor is geschreven door Bouwe Kuipers en Marcel Wernand. De Wampex word dit jaar georgani seerd door het KJAPSMA-team. Dat zijn Kees Jap Harting, André van der Vliet, Piet Keijzer, Swier Oosterhuis en Marjan van der Werff. Zoals gewoonlijk eindigt de Wampex zaterdagmiddag op de Bremakker. Daar wordt de eindstand opgemaakt en kunnen de foto's worden bekeken en nabesteld. De groep die als eerste eindigt mag zich een jaar lang eige naar van de wisselbeker noemen. De afgelopen twee jaar was dit de groep van Nanning Kikkert. Gesnapt. Door de politie van Vlis- singen is een 48-jarige man uit Vlaar- dingen aangehouden, die na een weekend in een hotel in De Koog be gin september was vertrokken zonder te betalen. Crossveld? Eén voetbalsupporter is kennelijk dermate ontevreden over de prestaties van SV Texel dat naar drastische maatregelen werd gegre pen. Het B-veld werd als auto crossterrein gebruikt en de grasmat raakte daardoor flink beschadigd. De gemeente is bezig met herstelwerk zaamheden. Coastwatch. Voor het tweede ach tereenvolgende jaar namen RSG- scholieren deel aan het zogeheten „Coastwatch"-project. Klas H2A ging maandag aan de slag op het strand bij paal 17 om een aandeel te leveren aan de inventarisatie van de gehele Europese kustlijn. In groepjes van drie werden stukken strand van 500 meter geturfd: levende en dode die ren, afval, planten e.d. werden geno teerd. Ook werden temperatuur en zeewater gecontroleerd. Conclusie in vergelijking met vorig jaar: minder af val op strand (behalve in de buurt van strandpaviljoens!, geen schuim, maar méér aangespoeld hout. Kruising. In de vorige krant stond onder de foto bij het artikel over de aanpassing van kruispunten een ver keerd onderschrift. Gesuggereerd werd dat gemeentefotograaf Daan Koopman de afslag Pontweg/Califor- niëweg had vereeuwigd. Veel lezers zullen echter duidelijk hebben gezien dat het ging om het kruispunt Pont- weg/Gemtslanderdijkje/Kogerweg Waddenvereniging. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de Waddenvereniging en het 10-jarig be staan van de voorlichtingswerkgroep Den Helder is er zaterdagmiddag in de Helderse schouwburg „De Kam- pagne" een kleine feestelijke bijeen komst. Er zijn dialezingen over de historie van de Waddenvereniging en trekvogels van het wad. De Nioz- band o.l.v. Bouwe Kuiper verzorgt de muzikale omlijsting. De zaal is open vanaf 13.30 uur. Speel-o-theek. In de herfstvakantie is de speel-o-theek in d'Ouwe Ulo gesloten Na volgende week wordt de uitleen van speelgoed weer voort gezet, met o.m. nieuw materiaal zo als een glijbaan en vissenvangspel. Verder kan de speel-o-theek nog en kele vrijwilligsters gebruiken voor twee uur eens per drie weken. Infor matie: M. Witte, tel. 14003. Zaterdag 6 oktober: KNVB afdeling Noord-Holland: Junioren: Reigerboys A2-Oosterend A1 WMC B1-Texel BI Texel B2-Wiron B2 Oosterend C1-HRC C2 ZAP C2-Texel C1 Tex. Boys CTZeemacht C1 Texel C2-Tex. Boys C2 Pupillen: Texel 01-Oosterend D2 De Koog D1-Texel D2 Oosterend DTTex. Boys D2 Tex. Boys E1-De Koog E1 Texel E2- Texel El ZDH ETOosterend E1 Oosterend E2-SVC El Tex. Boys F1-Texel F2 SVC F2-ZDH F1 Tex. Boys F2-Texel Fl SVC F1-De Koog Fl 4-4 2-2 10-3 8-2 1-2 8-3 1-3 afgelast afgelast 2-0 8-2 15-1 13-3 1-6 13-0 0-7 0-19 12-1 2-2 3-1 1-3 3-2 3-2 1-2 3-5 3-1 4-1 2-4 1-7 2-0 1-1 6-1 Zondag 7 oktober: KNVB Almaria Victrix-Texel KNVB Afdeling Noordholland: Tex. Boys-Oudesluis Oosterend-Jisp Huiswaard-De Koog GSV-ZDH Texel 2-Schagen 2 Oosterend 2-HRC 6 Tex, Boys 2-WGW 4 Texel 4-Tex. Boys 3 Junioren: Tex. Boys Al-Winkel A1 Dames: Winkel 2-Tex. Boys Recreatie: Tex. Boys-Texel Cocksdorp-De Koog Oosterend-ZDH Zaterdag 13 oktober: KNVB afdeling Noord-Holland: Junioren: Oosterend A1-W.meer A2 13.30 u. Zap B3-Texel B2 14.30 u. Wiron B2-ZDH B1 14.00 u. Texel C1-Oosterend C1 12.45 u. HRC C2-Texel C2 13.00 u. JVC C2-Tex.Boys C1 13.00 u. Tex.Boys C2-WGW C2 13.30 u. Zondag 14 oktober: KNVB West Frisia-Texel KNVB Afdeling Noordholland Dirkshorn-Tex.Boys Oosterend-Twisk Oosterend-Twisk ZTS-De Koog Zap 2-Texel 2 Hollandia T.4-Texel 3 de Koog 2-WGW 4 Zeemacht 3-Tex.Boys 2 Tex.Boys 3-Watervogels 6 Texel 4-SRC 4 Junioren: DTS Al-Texel Al WGW A2-Tex Boys A1 Schagen B1-Texel bi Dames: Tex.Boys-Helder 14.30 u. 14.00 u. 14.00 u. 14.00 u. 14.30 u. 11.00 u. 14.00 u. 12.00 u. 12.00 u 14.00 u. 11.30 u. 14.00 u. 14.30 u. 14.30 u. 14 00 u. Ter ere van het vorig seizoen behaal de schaakkampioenschap van Texel speelt Jaap Dros maandagavond in de Witte Burcht een simultaan tegen zijn clubgenoten van En Passant en andere schakers die mee willen doen. Ook zal een selectie van de jeugd groep van En Passant het tegen Dros opnemen Schaakclub En Passant hoopt op een ruime belangstelling van leden én niet-leden Deelname is gratis. Aanvang 20.00 uur. Leprapatiënten kunnen al met weinig geld worden geholpen. Met 25 gulden voor een ooglldoperatle kan het gezichtsvermogen van een leprapatiënt voor (aren gered worden' Nederlandse Stichting voor Leprabestrijding Wibautstraat 135.1079 ON Amsterdam, tel. 020-938973. V.

Texelsche Courant | 1990 | | pagina 11