lexelaars namen deel lan wintertriathlon I Texel 1 loopt weer tegen nederlaag aan Ziekenboeg raakt steeds voller jowlingcompetitie start net enkele hoge scores Vittali grijpt nis bij schaken Matige belangstelling van Arco-supporters laverjaskoppel bezig fit grote opmars Eerste overwinning voor Twaalf Balcken Ruit vernield van voetbalkantine Voetbaluitslagen Programma zaalvoetbal Geen wijziging in zaalvoetbal-top Texelse Shetlanders aan kop in regio hNSDAG 30 OKTOBER 1990 TEXELSE COURANT PAGINA 9 Bowling De Koogel is de jaarlijkse lague weer van start gegaan. De I «isdagleague heeft enige nieuwe lelers en er werden meteen al hoge cores behaald. Blagen: Baanbrekers-Slagerij De Boer 5-0 wisteri) Mets-Hordifood 2,5-2,5 ^Koogel ll-De Koogel III 4 1 (ftderdagmorgen dames: frds-De Pins 3-1 pjC-Tabacspeciaalzaak Mets 4-0 vier-Question 3-1 ^nsdag/donderdagleague. f t Galjoen-'t Pruttelhuus 5-0 ^idplevier-Ex Spares 3-2 ^cshop Den Burg-Hotel de Weal 4-1 Ifltion-Verseput Verzekeringen 5-0 IBS-B8T gm 4 1 Kus Pocus-Sommeltjes 3-2 ctel Tatenhove-Tabacspec. Mets II 4-1 jjOe Zwaan 3-2 (Koogel I-Kiosk Pad Opduin 4-v1 ampion Sisters-Tabacspec. Mets III 3-2 gn 24-Reisburo Texel 2-3 de vijfde ronde van de interne impetitie van schaakclub En Pas ent verloor Rinus Vittali in de Witte jrcht verrassend van Roel Riegman, «zijn ogen nauwelijks kon geloven en Vittali een stuk liet instaan. De mder werd echter ingeleid door «nklein incidentje: toen Riegman en van het bord weg was, kwam ?n clubgenoot naar Vittali toe en na een korte blik op de stelling: Hou Rinus, je hebt nog niet veel sten te bereiken." Misschien om te wijzen dat het tegendeel het geval es, voerde Vittali vrijwel onmiddel- j daarna zijn zet uit en sleog een ;<i weg uit Riegmans stelling. Hij g daarbij echter over het hoofd dat ir eigen paard voor het meenemen ond. Zo werd maar weer eens dui- dat men denkende schakers et teveel mag storen. Half terug in werkelijkheid, half nog in de bere- r.mg van een diepe variant, komen soms tot de gekste reacties. Wat, denken van de schaker die op de aag van zijn tegenstander of hij (9 iets wilde drinken, antwoordde: loet u mij maar een paard d5!" Uitslagen fckelaar-D. Leegwater Vi-Yt (afgebr. op 3(; Wv.d Rijke-D. Leegwater 0-1; M. Witte- wkelaar 1-0; D Poleakov-P. Cornelisse 0-1; Hoekman-N van Heeringen 0-1; H ««ma-P Eelman afgebr; A. Terpstra A.C. iker 1-0; R. Riegman-R. Vittali 1-0; J. de jU. Dros 0-1; Th. Witte-G. Zoetelief 0-1; K sning-W Pranger 1-0. Arco de Graal spreekt zijn supporters toe. De zaterdag gehouden feest- en pro motieavond ter ere van rolstoelatleet Arco de Graaf, zaterdag in de SV Texel-kantine, werd matig bezocht. Ongeveer dertig supporters bevolkten de kantine, terwijl op het vijfvoudige was gehoopt. Wellicht was een van de oorzaken dat de bijeenkomst in de agenda van de Texelse Courant ver meld stond voor vrijdag- in plaats van zaterdagavond. Hoe dan ook, de genen die wel waren gekomen be leefden een gezellige en informatieve avond. Te bezichtigen waren onder meer borden met foto's en knipsels, evenals de pnjzencollectie van Arco. terdag namen drie Texelaars deel ide wintertriathlon in Assen. Na kilometer lopen, 100 kilometer tsen en 40 kilometer schaatsen rdigden Dick Bakker, Nel Bruining Loek van Vliet respectievelijk in 17.00 uur, 7.27.58 uur en 27.00 uur. Texelaars zijn het er over eens het onderdeel fietsen dit jaar - fwege de harde wind - erg zwaar =3 „Verschrikkelijk afzien was L" aldus Loek van Vliet. ,,lk am stek af van mijn fiets." Texelse winnaar van de kwart- ithlon startte met een lichte kme- ssure. „Ik heb lang getwijfeld of ik die reden wel mee zou doen. •ar het viel mee, van de blessure t> ik uiteindelijk betrekkelijk weinig gehad. Wel heb ik daardoor min- getraind met lopen en me de Rste twee weken wat meer toege- sd op het fietsen." koppel Karei van Heerwaarden 'ob Caspers is op de vierde com- Mieavond van klaverjasclub Den ■9 als eerste geëindigd. Zij scoor- 7335 punten, en dat is bijna Meel als op de vorige competitie- id, die zij ook al winnend afslo- Zij zijn door deze goede uitaten vanaf de laatste plaats Mommen naar de achtste plaats fe rangschikking. De wintertriathlon is Van Vliet tegen gevallen. „Een kwart-triathlon, zoals we die hier op Texel hebben, is qua afstand net mooi om continu voluit te kunnen gaan. Een hele triathlon gaat eigenlijk te ver. Vooral het fiet sen veroorzaakt te veel pijn. Het eer ste uur reed ik achter de eerste dame. Het kostte me moeite haar bij te houden. Toen er een auto tussen ons in kwam rijden, was het met me gebeurd. Ik raakte steeds meer ach terop. Uiteindelijk is ze ver voor me gearriveerd." Eenmaal op de smalle ijzers aange land, kwam Van Vliet weer wat beter in het gareel. „Ik draaide als een zon netje. Aanvankelijk heb ik nog even in de rats gezeten of er wel een teller voor me klaarstond, want zelf had ik die niet bij me. Zonder teller word je namelijk gediskwalificeerd. En dat zou ik - na alle moeite die je je als deelnemer hebt getroost om zover te komen, toch erg jammer vinden. Maar alles bleek gelukkig in orde." Of Van Vliet volgend jaar weer mee doet, is nog de vraag. „De eerste maal dat ik meedeed was in 1986. Ik heb toen geroepen dat het voor het eerst en het laatst was. Maar je ziet het, dit jaar was ik toch weer van de partij. Hetvereist alleen heel wat dis cipline om na de kwart-tnathlon hier op Texel je trainingsschema nog weer verder uit te breiden. We zullen wel zien." Sneller Dick Bakker nam deel in de categorie 40+, waarin dit jaar ongeveer 160 mensen uitkwamen. Hij is tevreden over zijn prestaties van zaterdag. „Als je in aanmerking neemt dat ik voor de vijfde keer meedoe en tel kens met een snellere tijd thuiskom, mag ik niet mopperen. Zeker niet omdat je tenslotte iedere keer een jaar ouder bent geworden." Bakker heeft ter voorbereiding van de zomer enorm veel gefietst. Hij eindig de op de 60-ste plaats. Volgend jaar belandt hij in een andere categorie, namelijk 50 Nel Bruining was minder tevreden over haar prestatie. Verleden jaar be reikte zij in een aanmerkelijk snellere tijd (7.09.18) de eindstreep. „Waar schijnlijk heb ik me tijdens het fiet sen iets geforceerd. Het schaatsen ging ook met lekker, ik stond dit jaar voor het eerst op het ijs. Het werd gewoon niet wat ik ervan verwacht te. Maar ik ga nu vol goede moed trainen voor de triathlon in Inzeil, die 12 januari wordt gehouden. Lopen, langlaufen en schaatsen. Niet te lang bij stilstaan, gewoon door naar het volgende. En ik heb er zin in." '167 punten wisten Freek Hal len Elly Eelman beslag te leg- °P de tweede plaats van deze r<f Na een matige seizoenstart «teren zij zich hiermee ook aan- 'ik en stijgen van de achttiende tie tiende plaats. Met 6809 tn werden Bernhard de Bloois sr. ^rnhard de Bloois jr. derde. Ada ®n Rosa Harbers scoorden 6753 ten en werden daarmee vierde, Freek en Gerda Veeger met Punten als vijfde eindigden. 10 "3 16 partijen: »<f Slikke-J Witte 26034; 2 Echtp. B. "16021; 3. Echtp. F Veeger 25880, 4 J v Heerwaarden 25649, 5. G. +0 Smit 25607; 6. F Boer-F Bos Echtp. J. Spaans 25321; 8. R H-K. v. Heerwaarden 25303; 9. R. de Hopman 25262; 10 F. Halsema-E *15221. In de wedstrijden van de eilandcom petitie basketball werd goed en mooi basketball getoond. Twaalf Balcken, nog zonder winstpunten, opende flit send tegen Hema. De spelers van Hema leken het allemaal wel goed te vinden. Maar na de rust kwam toch de vlam in de pan. Na een paar schitterende scores van Hema werd het een echte wedstrijd. Hema kwam zelfs met één punt voor. Uiteindelijk haalde Twaalf Balcken toch hun eerste overwinning binnen. Daarna had Veenbaas Bouw veel te veel ontzag voor de „groten" van Da- tamarkt. Datamarkt had er zin in en speelde onnavolgbaar de mooiste aanvallen met spetterende duncks. Een team als Veenbaas Bouw had hier geen antwoord op. De strijd tus sen S1-Gollards en Dikke Mik was van een ander kaliber. S1-Gollards liet in de aanval de bal te weinig rond gaan. Zodoende kon Dikke Mik mak kelijk positie nemen om te verdedi gen. Dikke Miks offensief was daar en tegen snel. Zodoende haalde Dik ke Mik verdiend de winst binnen. Op vrijdag 2 november is er geen ei landcompetitie basketball. Het pro gramma wordt verzet naar vrijdag 14 december. Uitslagen: Hema-Twaalf Balcken 21-22; Datamarkt- Veenbaas Bouw 44-12; S1-Gollards-Dikke Mik 17-22 Stand t/m 26 oktober 1990 1. S1-Gollards 5-8-92; 2 Dikke Mik 4-7-138, 3 Sportshop Texel 4-5 110, 4. Datamarkt 2-4-90; 5. Tasiel 4-4-112; 6 Vespertina 3-2-74; 7. Twaalf Balcken 3-2-40; 8 Hema 4-2-75; 9 Veenbaas Bouw 4-0-49 In de nacht van woensdag op don derdag werd een ruit vernield van de SV Texel-kantine. Het is niet duidelijk of er sprake was van uitsluitend ver nieling of van een poging tot inbraak. Kennelijk is/zijn de dader(s) niet bin nen geweest. SVT heeft aangifte ge daan bij de politie. Voorzitter Theo Franchimon opende de avond met een welkomstwoord en een stukje over de ontwikkeling van Arco's prestaties. Hierna was de sporter zelf aan de beurt om zijn woordje te doen, wat hij dan ook met beide handen aanpakte. De voor zitter van de Road Racers Club Ne derland (RRCN), Martin van Diemen, vertelde over het ontstaan van de wheelersport. Het doel van de ge houden avond was het werven van meer leden voor de supportersvereni ging, die nu ongeveer 55 leden telt. De vereniging is nog niet officieel op gericht; binnenkort zal een bezoek aan de notaris worden gebracht. Het ligt in de bedoeling dat de suppor tersvereniging zal meegaan naar wedstrijden en evenementen waaraan Arco de Graaf deelneemt. Wie vorige week gedacht had dat wat betreft de blessures bij SV Texel wel het dieptepunt was bereikt, bleek zich toch te vergissen. Trainer Aad Vaars kon bij het blessure-rijtje van Paul van Exel, John List, Ralph en Erwin Koning nog eens twee na men invullen. Afgelopen zaterdag bleken ook Joost en Rien Brouwer niet in staat tot spelen. Vaars begon de reis naar De Rijp dus zonder voorhoedespelers en met een geha vend middenveld. Trainer Vaars had onder deze moeilij ke omstandigheden de volgende opstelling uit de hoed getoverd: doel Bart Heerschap; achter Leendert Eel man, Simon Brand, Koos Tjepkema en Gerrie Plaatsman; midden Ruud Beerling, Kees van Heerwaarden en Nicol Schermer; voor Hans van Exel, Ingmar Moerbeek en Wim van Veen. Op papier misschien drie spitsen, maar in werkelijkheid slechts één: In gmar Moerbeek. Wim van Veen en Hans van Exel waren veelal als han gende spitsen op het middenveld te vinden. Texel had in de laatste lijn Eelman, Brand, Tjepkema en Plaats man overigens haar sterkste linie. De strijd speelde zich in de eerste helft voor het grootste gedeelte op het middenveld af. De Rijp was van het begin af de meest aanvallende ploeg. Aan aanvallen kwam Texel voor de rust nauwelijks toe. De Rijp kreeg wel een aantal kansen maar weigerde deze te verzilveren. Zo leek de rust in te gaan met een 0-0 stand, ware het niet dat De Rijp vlak voor rust toch toe zou slaan. In de 43e minuut was er een mis verstand in de Texelse achterhoede en plotseling stonden twee man oog in oog met Bart Heerschap. Heer schap koos een hoek, maar was kansloos tegen de schuiver die spits Stekelbos simpel door het midden in het doel schoot, 1-0 voor De Rijp. Texel, nog maar nauwelijks bekomen, stond een minuut later zelfs met 2-0 achter toen een vrije trap van rechts werd genomen. De voor het doel ko mende bal leek een prooi te worden voor Simon Brand, de bal leek weg te koppen. Eén van de De Rijp- .spitsen kroop echter voor hem en Heerschap en kopte de bal in het verlaten doel. Duidelijk aangeslagen ging Texel een minuut later de rust in. De opzet om de „nul" tot de rust vast te houden was niet gelukt. Eigenlijk geen wonder, want de druk op het middenveld en de verdediging was groot, zonder dat er van enige momenten van opluchting sprake was. De voorhoede was namelijk niet bij machte om het De Rijp verdedi ging moeilijk te maken. Van Exel en van Veen waren veelal op het mid denveld te vinden en Ingmar Moer beek maakte na een half uur al een uitgebluste indruk. Het gevaar van Texelse zijde kwam in de eerste helft van de prima spelende Gerrie Plaats man, die met een afstandschot dat Zaterdag 27 oktober: KNVB afdeling Noord-Holland: Junioren: Texel A1-Zap A1 2-1 Oosterend A1-Vrone A2 4-1 SRC B2-Texel B1 0-6 WGW B2-ZDH B1 1-3 JVC B3-Texel B2 0-1 Texel C1-WGW C2 2-3 HRC C2-Tex.Boys C2 0-2 Tex.Boys C1-HCSC C2 5-0 JVC C2-Oosterend C1 4-2 Zeemacht C1-Texel C2 3-4 Pupillen: Texel F1-Tex.Boys F2 4-2 ZDH F1-SVC F1 0-5 Texel F2-Tex.Boys F2 7-0 De Koog F1-SVC F2 - 3-3 ZDH E1-Tex.Boys E1 3-2 Texel E1-De Koog E1 10-5 Oosterend E1-Texel E2 4-2 Tex.Boys E2-Oosterend E2 3-1 De Koog D1-Tex.Boys D1 1-1 Texel D2-Texel D1 2-2 Oosterend D2-Oosterend D1 2-8 Zondag 28 oktober: KNVB SV De Rijp-Texel 4-3 KNVB Afdeling Noordholland: Sint Boys-Tex.Boys afgelast Oosterend-Zuidermeer afgelast Westzaan-De Koog afgelast HOSV-ZDH afgelast Texel 2-Egmondia 2 10-2 Vios(W) 4-Texel 3 2-2 De Koog 2-JVC 4 5-1 Oosterend 2-Tex.Boys 2 afgelast Texel 4-Zap 6 2-4 Junioren: DWB A1-Tex.Boys A1 6-4 Recreatie: Oosterend-Texel afgelast Tex.Boys-Cocksdorp 2-0 De Koog-ZDH afgelast net langs de kruising ging voor het enige wapenfeit zorgde. Twee wissels Na de pauze volgde een zelfde spel- beeld. De Rijp was veel in de aanval en dwong Texel in een verdedigende rol. Toch was het Texel dat na een kwartier onverwacht zou scoren. Een afstandschot van één van de Texel- spelers kreeg keeper Van Wonderen niet onder controle. Wim van Veen was attent ter plaatse en scoorde 2-1. De vreugde was van korte duur, want nauwelijks een minuut later stond Texel op een 3-1 achterstand. Simon Brand verzuimde op de rand van het strafschopgebied voldoende weg te werken en de bal belandde bij de linkerspits. Deze zette de bal laag en hard voor. Even leek Bart Heer schap de bal te onderscheppen maar hij liet de bal van zijn borst springen vlak voor de voeten van spits Stekel bos, die dankbaar gebruik maakte van het presentje. Trainer Vaars wisselde Wim van Veen voor Rob van der Stap en de gebles seerde Nicol Schermer voor Klaas Dirk Koorn. Vanaf dat moment was het toch Texel dat het initiatief nam. De Rijp kon zich in die fase -beperken tot gevaarlijke uitvallen. Bij één van deze uitvallen kwam de bal weer in de doelmond van Texel en één van de spitsen kopte de bal van dichtbij in de uiterste hoek, 4-1. Bart Heer schap behoedde Texel hierna voor een-nog grotere achterstand. Ging hij bij twee van de vier doelpunten niet helemaal vrijuit, nu plukte hij twee maal achtereen de bal van de schoen van een doorgebroken De Rijp-speler. Texel ging achterin één tegen één spelen en vooral via invaller Rob van der Stap was Texel de laatste 20 mi nuten gevaarlijk. Hij liet zien dat hij het voetballen nooit zal verleren. De echte snelheid is er misschien niet meer, maar het overzicht en de bal behandeling is nog uitstekend. Voor het eerst in de wedstrijd kwam het gevaar eens over één van de vleu gels. De voorzetten van Van der Stap waren prima en Texel ging het De Rijp zowaar nog moeilijk maken. Hans van Exel strafte 15 minuten voor tijd een fout in de De Rijp ver dediging af en zette Texel 4-2. Ach- Woensdag 31 oktober: 17.15 u De Krim-De koog 2 (j) 18.00 u. Selectie 18.50 u. De Koog-Mantje (d) 19.40 u. Casino-De Krim (d) 20.30 u. ZDH 2-Oosterend 6 21.20 u. Casino 6-De Koog 4 22.10 u. Klif 6-Rab 2 Zaaldienst: Gamma Donderdag 1 november: 17.15 u. Oosterend 1-Casino 1 (j) 18.00 u. Albert Heijn-Jelleboog 2 18.50 u. De Koog 3-Nioz 19.40 u. Mantje 2-Oosterend 3 20.30 u. Attent-Casino 4 21.20 u. Klif 3-De Koog 2 22.10 u. Texel 2-Casino 3 Zaaldienst: Casino Vrijdag 2 november: 17.00 u. Oosterend 3-Casino 4 (j) 1 7.45 u. Rab-Klif 4 18.35 u. Texel-ZDH 19.25 u. Gamma-Klif 20.15 u. Jelleboog-Oosterend 21.05 u. De Krim 2-Oosterend 4 21.55 u. De Krim-De Koog 22.45 u. Casino 2-Klif 2 Zaaldinest: Klif Maandag 5 november: 17.15 u. Texel 2-Casino 2 (j) 18 05 u. De Koog-Casino 3 (j) Uitslagen Junioren: Texel 1-Texel 2 2-3, Oosterend 2-Casino 1 2-13, De Koog-Casino 2 3-5; Texel 4-Texel 3 2-4; Oosterend 3-De Koog 2 4-0. Hoofdklasse Texel-Oosterend 4-2; Casino-De Koog 4-3; ZDH-De Krim 2-4. Reserve hoofdklasse: Texel 2-Gamma 2 1-3; Casino 3-Klif 2 1-1; Casino 2-De Koog 2 0-3; Mantje 2-Klif 4 3-4; Gamma 3-Oosterend 2 5-2. Eer ste klasse De Koog 3-Gamma 4 0-9; Albert Heijn-Oosterend 3 5-4, Nioz-Rab 2-6 Tweede klasse: De Muy-Gamma 5 4-3; Oosterend 5-Mantje 3 3-3.. Gamma 6-Jelleboog 3 7-1; Texel 3-Klif 5 5-3 Derde klasse: Rab 2-Casino 6 5-6, ZDH 3-De Koog 4 1-9; Jelleboog 4-Texel 4 0-14; Klif 6-Oosterend 6 5-2. tereenvolgens waren Ingmar Moerbeek en Kees van Heerwaarden dicht bij 4-3 en had Simon Brand pech dat een enorme pegel van hem afstuitte op een De Rijp verdediger. Anders was de bal ongetwijfeld in het doel gegaan. Toch was het Ing mar Moerbeek die vlak voor tijd nog 4-3 maakte. Opnieuw liet de De Rijp keeper een bal van de borst springen en nu was het de inkomende Moer beek die keihard inschoot. Tijd voor een gelijkmaker was er niet meer en dat zou gezien het spelbeeld van de hele wedstrijd ook niet ver diend zijn geweest, al moet direct wel gezegd worden dat Texel, wan neer het compleet is, ook voor deze tegenstander niet onder hoeft te doen. Maar vooralsnog neemt Texel de één na onderste plaats in met vier punten uit acht wedstrijden. Thuisspelen De eerste komende drie weken speelt Texel 1 thuis. Op zondag 4 november tegen Schagen, op zondag 11 no vember tegen Z.A.R en op zaterdag 17 november voor de beker tegen Volendam twee. Het zal duidelijk zijn dat Texel nu punten moet halen wil het niet te veel achterop raken bij de middenmoot. Maar dat de ziekenboeg dan eerst leeg moet stromen bleek ook afgelopen zondag weer eens. Vooral op de komst van voorhoede spelers wordt met smart gewacht. De stand onderin: De Valken 8-6; Alcmaria Victrix 7-4; Schagen 7-4; Texel 8-4; West Frisia 8-3. Daar de koplopers in de hoofdklasse zaalvoetbal niet in actie kwamen, is aan kop van het klassement weinig veranderd. Onderaan verwijderde De Krim zich wat van de onderste plaats door met 4-2 te winnen van ZDH. Texel kruipt langzaam naar de subtop door met 4-2 te winnen van Oosterend. Door een 3-0 overwinning op Casino 2 is De Koog 2 in de reserve hoofdklasse medekoploper in de reserve-hoofdklasse. Gamma 2 steeg naar een derde plaats door met 3-1 te winnen van Texel 2. De eerste klasse kent twee kop lopers: Rab, dat met 6-2 van Nioz won en Klif 4, dat met 4-3 de meer dere was van Mantje 2. Oosterend 3 had ook bij de koplopers kunnen be horen, maar verloor met 5-4 van Al- bert Heijn, Ook de tweede klasse kent twee kop lopers die beide hun wedstrijd zege vierend afsloten. De Muy won met 4-3 van Gamma 5, terwijl Gamma 6 met liefst 7-1 Jelleboog 3 de baas was. Toppers komende week De komende week staat in het teken van diverse toppers. In de hoofdklas se spelen dan de nummers 1 en 2 (Klif en Gamma) tegen elkaar. Ook de nummers 1 en 2 in de reserve hoofdklasse (Klif 3 en De Koog 2) en in de eerste klasse Rab en Klif 4 tre den komende week tegen elkaar in het strijdperk. De wedstrijd Casino- Mantje is uitgesteld. Hier komt Casi no 2-Klif 2 voor in de plaats. Doorgereden. Een inwoner van Den Burg deed zaterdag aangifte van een deuk in het rechterportier van zijn auto, die in de voorafgaande nacht op de parkeerplaats aan de Emmalaan had gestaan. Gezien de sporen is vermoedelijk sprake van een aanrijding. Zaterdag werd in Montfoort de cen trale keuring West Nederland voor Shetlandpony's gehouden. Aange voerd werden 125 geprimeerde Shet landers uit de provincies Noord-Holland, Zuid-Holland en Utrecht, reserve jeugdkampioen in de klasse mini en kleine maat werd de vosbonte Djollie van het Eind. Beste twentermini werd Czarinska van Ty- eslemore. Eigenaar van deze pony's is F. T. Voskuil uit De Koog. i

Texelsche Courant | 1990 | | pagina 9