LenR is nooit te ver erkende vrouwen de foto gezet vlfmma winnaar van alvoetbal-topper scli hildercursus met m! lethes kleurenleer Niet dronken Programma zaalvoetbal Geluidshinder Vliehors Markeringsbaken houdt vliegers op afstand „Leefbaarheid" gekoppeld aan donateursactie KTF Gefeliciteerd! Dameskoppel wint 5e klaverjas-avond "Zijn dat ook MENSEN ZOALS WIJ?" Reageer: 6 NOVEMBER 1990 IJ ISDAG TEXELSE COURANT ft an ir ft- :ffei the rijo lere rA«e fotografes met één van de portretten. tweederangswerk. De arbeid vrouwen verrichten, ook als hier salaris tegenover staat, verdient betere publieke waardering, ateurfotografen Annette Starink znie Steffen onderstrepen deze met 60 zwart-wit foto's van vrouwen. Hun expositie in raadhuis, met als thema "vrouw werk", werd vrijdagmiddag door r, ei dert lopper in de hoofdklasse van het zaalvoetbal tussen Gamma ;iif is door Gamma met 3-1 ge nen. Voor een redelijk gevulde rthal was het een op redelijk ni- gespeelde wedstrijd. aar it te aar. Hi, tek i eer plai op punt alen aat. aties i (30 i e- <TF ode logst r en et p« F (W ;i vs Als nog en der it Cd rari l niet jr w* rn bij nade aar nklijk v< 3ee ima was veruit het meest aan de maar dat leverde vooralsnog wei doelkansen op. Het was duidelijk Klif op de counter gokte, waar- het spel op een beperkte ruimte tsvond. Gamma nam nog voor de «I een 2-0 voorsprong, wat ge- het spelbeeld verdiend genoemd worden. Na de wissel was het dat met een afstandschot toch ipanning weer terug in de wed- bracht. Gamma mocht bepaald klagen, toen direct hierna de bal beide palen uit het Gamma-doel mboleerde. In de laatste minuut Ie Gamma uiteindelijk de zege g en won met 3-1. Naast Gamma Jelleboog dankzij een 3-2 over- mng op Oosterend zich eveneens de kop van de hoofdklasse ge- Texel stijgt door een 5-0 n winning op ZDH naar de subtop, p rijl De Krim de stijgende lijn vast- dt en na de 4-1 overwinning op in de middenmoot is beland, lopper tussen de nummers één wee in de reserve hoofdklasse 2 en Klif 3 werd met 4-1 ituigend door De Koog gewonnen. eerste klasse ook al een treffen sen de nummers één en twee in ompetitie. Rab ontmoette Klif 4 son uiteindelijk met 4-2. Rab in deze klasse nu met elf pun- fier bovenaan en is hard op weg opnieuw naar de hoofdklasse te noveren. Mantje 2 komt ook aar- opzetten en versloeg Oosterend 3 maar liefst 8-0. Oosterend 4 |t naar de 5-2 overwinning op De 2 naar de derde plaats. Bij de «ren was ook al een topper te no- o. Oosterend versloeg favoriet no 1 met maar liefst 5-1. Het da- aaalvoetbal lijkt op z'n laatste be te lopen, nu ook de dames van koog zich uit de competitie heb- teruggetrokken. Er zijn nu nog «'drie teams over en het ziet er oaar uit, dat er nog teams bijko- welj dus een oplossing lijkt voorlopig luzik) Sanwez'9- vereniging voor Vrije Opvoedkunst "ilt een cursus schilderen vanuit tthes kleurenleer onder leiding van B 'van Dongeren. De cursus duurt «vonden en wordt gehouden in Vrije School aan de Gasthuisstraat Voor opgave (liefst zo spoedig in Kil lelijk) en inlichtingen: tel. 13014. een' 'Hongeren verzorgde eerder schil- ijksjvt cursussen waarbij deze kleurenleer sprake kwam. Ditmaal wordt er '«ifiek vanuit een kleurenopvatting <erkt en worden kleurwaarnemin- vieri'^ '9edaan. De gebruikte techniek is ani' itap^ •dat in nat" methode. De kosten ''«gen f 10,- per avond. Tine Krijnen-Baijs geopend. In haar openingswoord sprak de wethouder, wier foto tussen de andere prijkt, haar waardering uit over het initiatief. Zij bracht in herinnering dat het rijk f85.000,- beschikbaar heeft gesteld, in het kader van de "1990 maatre gel". Hierdoor zal per 1 januari een kinderopvang worden geopend, waar door de zelfstandigheid van Texelse vrouwen verder gestalte kan krijgen. „We hebben afgelopen jaar zo'n 600 Texelse vrouwen volkomen verrast", vertelde een tevreden Annette Sta- rink.„Meestal waren ze onmiddellijk bereid om te poseren. Iedere afbeel ding heeft zijn eigen verhaal." Op de foto's zijn vrouwen met meest uit eenlopend werk te zien, van ser veerster tot stuurman(vrouw). „We hebben een selectie moeten maken", aldus Lenie Steffen. Vrouwen die zichzelf niet terugvinden op de ten toonstelling hoeven niet te wanho pen, want binnenkort zal de werkgroep "anti-discriminatie Texel" een verzamelboekje uitgeven. De ex positie is te zien tot en met 15 no vember, gedurende de opnings tijden van het raadhuis. Een 28-jarige automobilist uit Den Burg reed gistermiddag in razende vaart over de Bernhardlaan en pas seerde een vluchtheuvel aan de ver keerde kant. De politie zette de achtervolging is en wist hem in de Waalderstraat aan te houden. Hij rook naar drank, maar bij meting bleek hij de maximaal toegestane 220 ug./l. niet te overschrijden. Er werd een bekeuring uitgedeeld voor verkeersgevaarlijk gedrag. Woensdag 7 november: 17.15 u. Oosterend 2-Texel 1 (j) 18.00 u. Gempo-Texel 3 18.50 u. Oosterend 3-Casino 4 19.40 u. Jelleboog 3-Oosterend 5 20.30 u. De Muy-Mantje 3 21.20 u. Klif 5-Gamma 6 22.10 u. Rab 2-Texel 4 Zaaldienst: Oosterend Donderdag 8 november: 17.15 u. Casino 5-De Koog 2 (j) 18.00 u. Selectie 18.50 u. Mantje 2-Gamma 4 19.40 u. Gamma 2-De Koog 2 20.30 u. Klif 3-Gamma 3 21.20 u. Attent-Oosterend 4 22.10 u. Rab-Jelleboog 2 Zaaldienst: Texel Vrijdag 9 november: 17.00 u. Texel 4-Casino 4 (j) 17.45 u. Klif 4-Nioz 18.35 u. Klif 2-Oosterend 2 19.25 u. Casino 2-Texel 2 20.1 5 u. Mant|e-Klif 21.05 u. De Koog 3-De Krim 2 21.55 u. Oosterend-De Krim 22.45 u. Casino-Texel Zaaldienst: ZDH Maandag 12 november: 17.15 u. Texel 4-Casino 5 (j) 18.05 u. Casino 4-De Krim (j) Uitslagen zaalvoetbal Junioren: Texel 2-Casino 3 0-4; Oosterend D1-Casino 1 5-2; Casino 5-Texel 3 2-6; De Krim-De Koog 2 4-1; Oosterend 3-Casino 4 1-3. Dames: De Koog-Mant,e, De Koog n.o g.; Casino-De Krim 1-10. Hoofdklasse: Texel-ZDH 5-0; Gamma-Klif 3-1; Jelleboog- Oosterend 3-2; De Krim-De Koog 4-1 Reser ve Hoofdklasse: Casino 2-Klif 2 1-4; Klif 3-De Koog 2 1-4; Texel 2-Casino 3 3-3 Eerste klasse Albert Heijn-Jelleboog 2 1-4; De Koog 3-Nioz 8-0; Mantje 2-Oosterend 3 4-2; Attent-Casino 4 4-2; Rab-Klif 4 4-2; De Krim 2-Oosterend 4 2-5 Derde klasse: ZDH 2-Oosterend 6 2-5; Casino 6-De Koog 4 0-8; Klif 6-Rab 2 8-4. Defensie laat er geen gras over groeien. Het markeringsbaken, dat oefenende straaljagerpiloten ervan moet weerhouden om te dicht bij de Texelse kust te komen, is reeds ge plaatst. Dat blijkt uit een antwoord van staatssecretaris Mr B.J.M. baron van Voorst tot Voorst op een brief van het Texelse gemeentebestuur, waarin wordt aangedrongen het baken te plaatsen en tevens een klachtentele foon in het leven te roepen. Het baken bestaat uit een construc tie van houten palen, met elkaar ver bonden door steigerplanken. Het bouwsel heeft de vorm van een drie zijdige pyramide met een breedte (aan de basis) van vier meter en een hoogte van vijf meter. „Deze constructie is in staat windkracht 10 te weerstaan en is, daar het baken fel rood is geschilderd, vanuit de lucht tot op een afstand van negen kilometer duidelijk zichtbaar. Aange zien de vliegers met dit baken een duidelijk zichtbaar referentiepunt heb ben ten opzichte van de 1 zeemijls zone rondom het eiland Texel, zullen de overtredingen t.a.v. deze zone en dus de geluidshinder afnemen", aldus de staatssecretaris. 06-nummer Mensen die toch nog klachten heb ben over het lawaai van oefenende vliegtuigen, kunnen sinds kort ge bruik maken van een gratis te bellen telefoonnummer: 06-0226033. De sectie geluidshinder van de Lucht machtstaf registreert hiermee op cen trale wijze de klachten en zorgt ook voor onderzoek en afhandeling. Inmiddels staat vast dat de Lucht macht begin volgend jaar op Texel opnieuw een onderzoek zal instellen om na te gaan of de op de Vlieland range schietoefeningen uitvoerende vliegtuigen voldoende afstand tot de Texelse kust in acht nemen. Daarbij zal weer gebruik worden gemaakt van een radarinstallatie, een zg. fly catcher. Zoals bekend bleek bij het Radio Texel koppelt donderdag avond aan de rechtstreekse uit zending omtrent de „leefbaarheid" een donateur sactie. Radio-medewerkers die niet bij de uitzending in De Raadskelder zijn betrokken, gaan de straten op om dona teurs te werven in het centrum van Den Burg. Enkele weken geleden werden de buitenwij ken aangedaan. De actie start om 19.00 uur en wordt om 21.30 uur beëindigd. Tot nu toe zijn over heel Texel ongeveer 900 donateurs ge worven. Donderdagavond hoopt de lokale omroep het 1000ste lid te mogen noteren. In De Raadskelder staat een verrassing klaar voor degene die dit ronde streefgetal treft. Mensen die de uitzending bij willen wonen Iaanvang 20.00 uur) zijn van harte welkom en kunnen uiteraard ook ter plekke lid van de lokale omroep wor den. De minimale bijdrage is een tientje per jaar. eerste onderzoek dat meer dan de helft van de oefenende vliegtuigen te dicht bij Texel kwamen en daardoor onnodig lawaai veroorzaakten. Nu zal moeten blijken of de maatregelen die daarna zijn genomen, voldoende ef- fekt hebben. Van de aanwezigheid van het baken is melding gemaakt in de instructies die gelden voor het gebruik van de Vlieland-range. Zaterdag j.l. behaalde KTF op een concours in Leiden een eerste prijs en promoveerde daarmee naar de „Ere-afdeling". Een geweldige presta tie, vooral als je je bedenkt onder welke omstandigheden het korps moet oefenen. Hun eigen gebouwtje aan de Witte Kruislaan is veel te klein, daarom maken zij gebruik van de aula van de RSG, waar helaas to taal geen akoestiek aanwezig is. Het is dus enorm behelpen. KTF verdient een eigen gebouw. In september 1991 bestaat KTF 100 jaar. Het ge hele jaar zal in het teken staan van dit 100-jarig bestaan en diverse ac ties zullen worden gehouden, allen met het doel het bouwen van een eigen onderkomen. KTF is er voor u en door u. Ik roep u allen op deze acties gul te ondersteunen, KTF verdient het. Ed Moojen Den Burg Het koppel Marie Timmerman en An nie Vermuë is winnaar geworden van de vijfde competitie-avond van kla- verjasclub Den Burg. De dames wisten de mooie score van 7147 punten bij elkaar te spelen, en door dat de onderlinge verschillen in het klassement nog erg klein zijn bete kende dit voor hen tien plaatsen winst. Zij staan nu op de achtste plaats. Met 6869 punten werden Ti ny Huisman en Dina van der Molen tweede. Een mooi succes voor dit koppel dat tot nu toe geen hoge sco res wist te bereiken, en naar de laat ste plaats van het klassement waren gezakt. Deze score doet ze weer en kele plaatsen stijgen. Jelle Wiersma en Johan Vinke werden met 6847 punten derde terwijl Arend Dijker en Nel Koomen met 6780 punten als vierde eindigden. Met 6556 punten eindigden Antoon van Heerwaarden en Jan Kloosterman als vijfde. MEDEDELINGEN VAN B EN W De rubriek „Van het raadhuis" bevat informatie en mededelingen van de gemeente Texel. Lezers die vinden dat aan een bepaald onderwerp aan dacht moet worden geschonken, kunnen contact opnemen met de af deling algemene zaken in het ge meentehuis. Nadere inlichtingen: toestel 247. Vrijstellingen kamperen De houders van een vrijstelling voor kamperen bij de boer, alsmede de houders van een bijzondere kampeerexploitatie-vergunnmg (dat wil zeggen een vrijstelling voor het plaatsen van een kampeermiddel), worden er op gewezen dat de termijn waarvoor de vrijstelling gold, is verlo pen. Vanaf 1 november jl. moeten de kampeermiddelen verwijderd zijn; de kampeermiddelen moeten binnen ge plaatst zijn. Controle hierop zal bin nenkort plaatsvinden. I „Het is volbracht" Bij het gloren van de dageraad is overleden mijn man, onze vader en grootvader drs. Dirk van der Plas Verbi Divini Minister 17-2-1916 t 2-11-1990 Zeist: J. M. C. van der Plas-Weisz Tiel: Coosje Rijneke-van der Plas Willem Rijneke Annemieke, Michiel Horssen: Dirk van der Plas Giny van der Pias-Slot Cathalijne, Dirk Zeist: Hans van der Plas Hansje Ridderkerk: Maarten-Jan van der Plas Marian van der Plas-de Vries Matthijs, Marloes Oosterbeek: Els van der Plas Piet Koster Epe: Esther Wassmer-van der Plas Hans Wassmer Jeroen, Joris, Bastiaan, Karei „Spathodea" Oranje Nassaulaan 7/85, 3708 GB Zeist De crematie heeft in familiekring plaatsge vonden. Met droefheid geven wij kennis dat na een lang ziekbed is overleden onze lieve Kris 15-10-1981 t 5-11-1990 Rust zacht, lieve jongen, je blijft altijd bij ons. Bert en Tiny van der Vis Ellis Andryna Texel, 5 november 1990 Schoorwal 43, 1791 HM Den Burg. Gelegenheid tot condoleren woensdag 7 no vember van 19.30 tot 20.30 uur en na de be grafenis in het Verpleeghuis Texel. Een korte herdenkingsdienst zal worden ge houden op donderdag 8 november om 14.00 uur in het Verpleeghuis Texel, waarna de be grafenis op de Algemene begraafplaats te Den Burg zal plaatsvinden. Na een langdurig ziekbed is toch nog plotse ling van ons heengegaan onze allerliefste kleinzoon en neefje Kris in de leeftijd van 9 jaar. Den Burg: Oma van der Star Zutphen: Tante Hannie - Oom Jan Joke, Liesbeth Den Burg: Tante Corrie - Oom Piet Jeanette Oudeschild: Oom Kees - Tante Ria Astrid, Ed Oudeschild: Tante Lenie - Oom Peter Brigitte, Martin Den Burg: Oom Jan - Tante Trudy Ramon, Ralph, Rowan Lieve Kris Je hebt nu je strijd moeten beëindigen. Rust nu maar uit. Oma en opa Vermeulen Ome Rein Ome Dirk, Tante Marjo Ivo, Mira Ome Nan, Tante Jacqueline Sander, Nanne, Hielke Tante Coby Met leedwezen hebben wij kennis genomen van het overlijden van Kris Wij wensen Bert, Tiny en de kinderen veel kracht en sterkte toe. Visser's Bouw- en Timmerbedrijf en medewerkers In plaats van kaarten. Alle mensen die met ons meegeleefd hebben bij het overlijden van LEEN willen we op deze manier hartelijk bedanken. Namens ons allemaal Gerda de Veij November 1990 „Belangrijk is niet alleen de weg die je gaat, maar ook het spoor dat je achterlaat". Marianne Hilhorst en Theo Veeger geven u kennis van hun huwelijk dat zal plaatsvin den op vrijdag 16 november 1990 om 15.00 uur in het gemeentehuis van Den Burg. Er is gelegenheid tot feliciteren tussen 17.00 en 19.00 uur tijdens onze receptie in restaurant De Raadskelder, Vismarkt te Den Burg. Ons adres: Noordwester 88, 1791 HE Den Burg. Wilt u ons iets schenken, gelieve dan aan een te denken. 1965 1990 Theo en Annie Dogger vieren op zaterdag 10 november hun zilveren huwe lijksfeest. Wilt u hen feliciteren dan bent u van harte welkom van 20.30 tot 22.00 uur in Pension „Tatenhove", De Koog. De Rede 17, Den Hoorn Wij geven U met grote dankbaarheid en vreugde kennis dat de Here ons Zijn goedheid een zoon schonk, die de naam kreeg Simon Bart en Leni Eveleens- Vlaming november 1990 Wierstraat 3 1794 BR Oosterend Voor degenen die het nog niet wisten, wij zijn 26-10-'90 getrouwd. En langs deze weg willen wij iedereen bedanken voor de vele kaarten, bloemen en cadeau's. Het was een geweldig feest. Albert en Linda Keyser-Combé Keesnan en Margreet Soli Deo Gloria. Op 2 november 1990 is ons gezin verrijkt met de geboorte van Erik Willem Erik Frans-Jaap, Arjen, Jaap Coosje Brouwer van Ingen Schenau Klif 26, 1797 AL Den Hoorn-Texel Op 17 november houden wij kraamreceptie van 10.00 tot 12.00 uur en van 15.00 tot 17.00 uur. Het jochie van onze dro men is bij ons gekomen... Cornelis Lieuwe We noemen hem Coen Carlo en Carien Veeger Texel, 2 november 1990 Westerweg 32 1797 RG Den Hoorn 02220 - 12978 Een wonder is geschied! Op 2 november 1990 is onze dochter Lotte geboren. Irma Huisman Theo Janse Het Buurtje 1 1792 BE Oudeschild Telefoon 14062 Hierbij bedanken wij u allen voor alle attenties, in welke vorm ook, bij ons 50-jarig huwelijks feest ontvangen. Jan en Afie Verberne- Commandeur Het was even stil in de straat. Hannie lag in het ziekenhuis. Maar ze is weer terug! Ik wil iedereen en De Zes bedanken voor de bezoekjes, post en bloemen. Hannie Timmer Dak- en thuislozen Landelijk V.P.C. Antwoondnr. 9089 3500 ZA Utrecht Tel. (030) 33.15.49

Texelsche Courant | 1990 | | pagina 3