exel steeds dieper ~jn degradatiezorgen Strandvogels maatje te groot voor Oosterend m t'SI- L Chloë Weel met Zamba derde van Nederland EB PPELEl IUIS? It 2 jis. oetbaluitslagen nboleden genoten in bonte middag ZDH na voorsprong opnieuw ten onder H Volleybal-instuif in De Cocksdorp Kim Groenendaal wint gymwedstrijden Uithoudingsproef hondenclub succes SV De Koog behaalt sensationele zege 'ER is ijpaG 6 NOVEMBER 1990 TEXELSE COURANT PAGINA 5 leed Texel 1 opnieuw een tjrlaag Nu werd met 0-2 van het 1 naa neens laag geplaatste Schagen (lil li loren. Texel, opnieuw met een *v| !ta| invallers, was niet bij machte i Schagen van het lijf te houden, ot probleem was opnieuw het ,en Het wordt voor Texel steeds eilijker. Nog niet op de helft van tompetitie, lijkt Texel reeds nu tot degradanten te gaan behoren. kerlanj Bildsti udster. VEG 385 „er Aad Vaars had een compleet ,we voorhoede het veld in- ituurd en ook het middenveld had iwiizigingen ondergaan. Voorin side nu Wrm van Veen (op links). Monster (hij speelde als spits goede wedstrijd) en Richard jS (hij maakte een verdienstelijk ■out, al moet gezegd worden dat geen rechterspits is). Op het mid- teld hadden Kees van Heerwaar- Ruud Beerling en Hans van Exel als gemaakt voor Leendert Eel- Joost Brouwer en Gerrie Plaats- Het centrum was voor Simon erdag 3 november: IfB afdeling Noord-Holland: lioren: A1-Victoria A1 neer A1-Oosterend Al BTW.meer B1 B2-ZDH B1 Boys C2-Texel Cl C2-JVC C2 ilerend CTHelder C2 6-1 2-7 3-4 7-0 0-1 2-4 14-0 lillen: Boys F1-SVC F1 4-0 F1-ZDH F1 4-0 F2-De Koog F1 0-6 >l F2-Oosterend F1 0-9 Boys F2-Texel F3 afgelast Boys E1-Oosterend E1 16-2 E1-Texel E1 1-1 Koog E1-Tex.Boys E2 4-0 iterend E2-ZDH E1 1-19 iterend D1-Tex.Boys D1 7-1 Koog D1-Texel Dl 3-2 iterend D2-Texel D2 afgelast dag 4 november: B l-Schagen /B Afdeling Noordholland: Boys-Winkel mdvogels-Oosterend •Westzaan Koog-WMC 2-Texel 2 3-LSVV 5 oog 3-De Koog 2 8oys 2-Succes 5 leroord 2-Tex.Boys 3 lervogels 6-Texel 4 lioren: Boys A1-SRC A3 nes: Tt.Boys-Tex.Boys reatie: De Koog rksdorp-ZDH terend-Tex.Boys 0-2 1-3 3-1 1-6 5-4 1-1 2-1 3-5 3-2 afgelast 3-2 pshuis 't Skiltje puilde zaterdag- uit: 185 leden van de oudere- ganisatie ANBO genoten van een middag die hen werd geboden de Gemeenschap Oudeschild, eelvereniging Nieuw Leven en het ierskoor. sketches over Texelse aangele iden en liedjes uit de oude doos im de stemming er goed in. Veel mdering oogstte het decor, ge- ikt door Antoon Goes. Het stelde haven anno 1930 voor. parodieën op de plaatselijke dok- in, de overdaad aan kranten op d en de papierprikkers op de ha- lAad van Liere en Joop Eelman bijgaande foto van Bert Koning) den hoog gewaardeerd. Brand en Koos Tjepkema, terwijl Ni- col Schermer en de uit de voorhoede teruggehaalde Ingmar Moerbeek als vleugel-verdedigers speelden. Het was Texel dat, vooral in het eer ste gedeelte van de wedstrijd, het spel maakte. Schagen beperkte zich tot verdedigen en af en toe tot een gevaarlijke uitval. Toen al bleek dat Texel moeilijkheden heeft met het creëren van kansen en het benutten ervan. Het middenveld onder leiding van de keihard werkende Joost Brou wer (hij speelde ondanks een blessu re in het belang van het team mee) zag geen kans om de voorwaartsen in een goede positie te brengen. Het was na ongeveer 25 minuten Scha gen dat via een uitval de leiding zou nemen. Duidelijk in buitenspel positie staande, kon één van de spitsen op Bart Heerschap afgaan en Texel stond op een 0-1 achterstand. Later verklaarde scheidsrechter De Groot dat hij zelf ook twijfelde aan bui tenspel maar niemand aan Texelse zij de reageerde. Hij besloot toen ook maar tot een doelpunt. Bart Heer schap hield in de fase hierna Scha gen nog van één of twee doelpunten af door prima uitlopend redding te brengen. Weer een nederlaag Na de pauze moest Texel wat van het spel maken. Schagen stond voor en wilde zich slechts beperken tot wat uitvallen en vooral achterin de nul vasthouden. Texel speelde de bal te veel door de lucht en daar stond dan steeds de 1.95 meter lange kee per, die alles rustig kon pakken. Na ongeveer een kwartier maakte Scha gen aan alle Texelse goede bedoelin gen een eind. Koos Tjepkema verspeelde de bal op het middenveld en er volgde een uitval. De Schagen- spits liet Bart Heerschap met een di agonale schuiver kansloos. Even later mocht Texel niet mopperen toen Bart Kiewiet uit een vrije trap de lat raak te en één van de Schagen-spelers van dichtbij overkopte. Texel wisselde hierna Ralph Koning voor Wim van Veen en trainer Vaars zette Ingmar Moerbeek rechterspits. Richard Maas ging rechterverdediger spelen en deed dat uitstekend. Monster ver huisde naar links en Ralph Koning kwam in de spits. Even later mocht ook Klaas Dirk Koorn zijn opwachting maken voor Nicol Schermer. Veel ver anderde dit niet aan de wedstrijd. In gmar Moerbeek scoorde nog wel met een kopbal, maar de toch wel wat warrig leidende scheidsrechter De Groot, had hierbij een overtreding ge constateerd. De wedstrijd eindigde in toch wat geflatteerde 2-0 overwin ning voor Schagen, wat middels deze overwinning een wat betere positie op de ranglijst in gaat nemen. Texel 3-6 afgelast afgelast 0-5 3-0 ZDH heeft de opeenstapeling van nederlagen nog geen halt weten toe te roepen. Toch zag het er in de eer ste helft naar uit dat eindelijk de punten binnen bereik lagen. Na een aanvankelijke voorsprong raakte de ploeg in de tweede helft echter in de versukkeling. Westzaan bloeide op en slachtte de vertwijfelde Zwa luwen af. Uiteindelijk stokte de sco ringsdrift bij 1-6. Voor de tweede thuiswedstrijd kon trainer/coach Willem Olthof zijn basis elftal samenstellen uit maar liefst dertien spelers. Een ongekende luxe, waardoor de ambitieuze trainer zijn spelers een plaats op de reservebank in het vooruitzicht stelde, als ze zich onvoldoende inzetten. ZDH nam zijn woorden serieus en ging er fel tegen aan. Hoewel de opbouw niet erg sterk was aan de kant van ZDH, was het toch de thuisploeg die de aanval domineerde. Westzaan had in de be ginfase geen antwoord op het coun- terspel van ZDH. ZDH was gevaarlijk voorin te vinden en enkele kansen gingen maar rakelings over de goal. De verbazing onder de ZDH-spelers daarentegen wordt met de week die per in de ellende gedrukt en neemt nu de op één na laatste plaats in. Hierbij moet worden aangetekend dat het onderaanstaande West-Frisia één punt achter staat, maar twee wedstrijden minder heeft gespeeld. Al met al geen rooskleurige positie voor het visitekaartje van het Texelse voetbal. Deze week zal de geplaagde trainer Vaars opnieuw moeten beden ken welke voorhoede hij aanstaande zondag thuis tegen ZAP het veld op zal moeten sturen. Piet Monster is een duidelijk betere spits dan Ingmar Moerbeek en verdient zeker (in af wachting van Erwin Koning) opnieuw een kans. Maar de twee buitenspit- sen Maas en Van Veen op links wa ren geen succes. Het vervelende is echter dat er weinig alternatieven achter de hand zijn. Misschien de moeite waard om Ingmar Moerbeek eens als rechter spits te proberen. Al met al geen gemakkelijke opgave voor Vaars, die blij zal zijn als de blessure-epidemie eindelijk eens voor bij zal zijn. De stand onderin is nu SVW 7-8, Meervogels 7-8; De Valken 9-8, Schagen 8-6, Alcmaria V 7-4; Texel 9-4; West Frisia 7-3. Koploper Strandvogels bleek afgelo pen zondag een maatje te groot voor SV Oosterend. Gezien het ver toonde spel konden de Oosterenders het Strandvogels-terrein, ondanks de 3-1 nederlaag, met opgeheven hoof den verlaten. Op een zeer zwaar veld liet Strandvo gels direct zien waarom deze ploeg koploper is in de derde klasse C. SV Oosterend werd vastgezet op de eigen helft en kon in de beginfase van de wedstrijd slechts sporadisch via de snelle spitsen Maurice Kaspers en Bennie Visser met countervoetbal iets terug doen. Juist toen het ope ningsoffensief van Strandvogels iets luwde, kreeg SV Oosterend de eerste tegentreffer te verwerken. In de mod derpoel voor het doel van keeper Hans Eelman leek Piet Koning de bal simpel op te kunnen ruimen. Door de conditie van het veld gleed hij echter uit en was het voor de spits van Strandvogels een koud kunstje om zijn ploeg op voorsprong te brengen. -s: V" De Oosterenders kregen weinig tijd om zich te herstellen van deze tegen slag. Twee minuten later kwam Strandvogels zelfs op 2-0. Ook nu konden enkele Oosterend-spelers zich niet langer staande houden in het moeras. Op het verkeerde been gezet door de rechtsbuiten van Strandvo gels konden zij slechts toezien hoe deze eenvoudig kon scoren. SV Oosterend kreeg na dit doelpunt wat meer vat op de wedstrijd. Vincent Kaspers, opgerukt vanuit zijn eigen verdediging, liet een prachtig schot los op het Strandvogels-doel. De bal ging rakelings over. Even later kreeg zijn broer Maurice ook een kans om te scoren. Zijn schot miste eveneens de kracht om de Strandvogels-keeper te verontrusten. Vlak voor rust kwamen de Oosteren ders terug in de wedstrijd. Een over treding op Bennie Visser werd bestraft door de goed leidende scheidsrechter Celik met een penalty. Dit buitenkansje werd uiterst koel bloedig benut door „ijs-konijn" Johan van 't Hoeft, die daarmee de rust stand bepaalde op 2-1. In de tweede helft sloop de gedachte in de SVO-informatie dat er wellicht meer te halen zou zijn uit deze wed strijd. Het sterke middenveld van SV Oosterend, met een uitstekend spe lende Coen Schoonheden en spelma ker Piet Scholtanus in de hoofdrollen, nam het heft in handen. Gedurende de eerste dertig minuten van de tweede helft was SV Oosterend dan ook de sterkere ploeg. De kansen bleven echter onbenut. Dennis Vonk was nog een aantal keren gevaarlijk met zijn harde afstandsschoten maar deze misten deze middag de nodige precisie In de 75e minuut maakte Strandvogels een eind aan de illusies van de Oosterenders door nog eens te scoren uit een prachtig opgezette aanval. De wedstrijd was hiermee beslist. SV Oosterend kan terugzien op een sportieve en vooral in de tweede helft verdienstelijke wedstrijd. was groot toen Ivo van Heerwaarden na 15 minuten spelen aan de drei gende woorden van Olthof werd her innerd. Zijn plaats werd ingenomen door Lorenz de Ruyter. Kort daarop werd de bal, na een voorzet over rechts, slordig opgeruimd door West zaan. Rob Bruyn had weinig moeite om de terugspringende bal over de doellijn te werken, 1-0. Tot vlak voor rust hield ZDH de nul vast. De pijl snelle spits was zijn vaste bewaker te snel af en bracht zijn ploeg langs zij: 1-1. Een forse hagelbui weerhield beide ploegen, na rust, er niet van de strijd weer aan te binden. De wedstrijd was nog maar koud begonnen of de arbiter kende Westzaan al een straf schop toe. De snelle achterstand maakte het er voor ZDH niet eenvou diger op. Het antwoord van ZDH bleef achterwege. Langzaam maar ze ker gleed het elftal meer de afgrond in, terwijl Westzaan dankbaar profi teerde. Zowel links als rechts, voor en achter waren het de bezoekers die het spel domineerden. Het vonnis voltrok zich binnen het kwartier. Bij de stand van 1-6 forceerden de Hoornders nog een slotoffensief, maar van echt gevaar was niets meer te bespeuren. Snel vergeten is de enige remedie, zodat de thuis wedstrijd volgende week wellicht ge wonnen wordt. Volleybalverenigingen Tevoko en Smash '68 houden woensdagmiddag van vier tot zes in het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp een instuif. Jeugd tot 14 jaar kan dan kennisma ken met verschillende facetten van de volleybalsport. Zowel beginnende als meer ervaren kinderen, zijn welkom. Zij kunnen oefenen op onderdelen als opslag, pass en boven-en onderhandse tech niek. Uiteraard zal het spel zelf ook worden gespeeld. Met dergelijke in stuiven, proberen Tevoko en Smash in samenwerking met de verschillen de sportverenigingen in de andere dorpen, de belangstelling van de jeugd voor de volleybalsport te stimu leren. Indien mogelijk worden er na deze instuiven verschillende trainings groepen opgezet in de dorpen. Er kunnen dan onderling wedstrijden worden gespeeld. Voor veel kinderen zijn de lange en vaak dure reizen naar de vaste wal namelijk toch wel een reden om volleybal niet als wedstrijdsport te kiezen. Als eerste aanzet tot een afdeling jeugdvolleybal bij SVC is er nu dus deze instuif. De toegang is gratis. Donderdag vonden de jaarlijkse on derlinge wedstrijden van de gymvere niging Oudeschild plaats. De opkomst was groot, zowel van de deelnemers als van de toekijkende ouders, zusjes en broertjes. Verenigingskampioen 1990 werd Kim Groenendaal met een totaal van 32.2 punten. De uitslagen waren: Groep 1: 1. Jessica Timmer (31.4), 2. Jacob Krijnen (31.3), Anette Krijnen (31.3), Janneke Slikke (31.3), 3. Arjen Dros (31.0), Maren Kuy- per (31.0) Groep 2: 1. Cor Vonk (31.0); 2. Mariélle Witzsche (31 0); 3 Ysé Jonckers (30.7). Groep 3 1. Kim Groenendaal (32.2); 2 Marleen van de Werve (31.8), Livia de Por to (31.8); 3. Marieke Kaan (31,5) Groep 4: 1. Gaby van Aperlo (31.4), 2 Colette Zijerveld (31 3); 3 Elise Appel (30.9). Zaterdag werd in Rijssen het lande lijk kampioenschap van de KNF voor samengestelde wedstrijden gehou den. Chloë Weel met Zamba reed een hele goede wedstrijd, zij werd derde in het individuele klassement voor Z-combinaties. Voor het eerst in de geschiedenis van De Kleppertjes deed een Z-equipe mee aan een landelijk kampioenschap voor samengestelde wedstrijden. De Texelse equipe bestond uit de volgen de combinaties: Chloë Weel met Zamba, Vera Blom met Big Surprise, Tessa Blom met Laddy Daisy en An nette Kossen met Linardo. Een samengestelde wedstrijd bestaat uit vier onderdelen: de dressuur, het wegparcours, de cross en springen. Na de dressuur en het wegparcours bezette de Texelse equipe een fraaie derde plaats. De cross had in Rijssen een lengte van drie kilometer met twintig hindernissen. De hindernissen waren niet hoog gebouwd, maar het terrein was behoorlijk zwaar. Er wa ren veel heuvels in de cross opgeno men en ook moest een heel stuk door een pas geoogst maïsveld wor den gereden. De conditie van de po ny's werd behoorlijk op de proef gesteld. Weel moest als eerste Texelse in de cross starten. Zij reed foutloos en ook binnen de vastgestelde ideale tijd van zes minuten. Ook bij het sprin gen bleef zij foutloos en een fraaie derde plaats in het individuele klasse ment was haar deel. Ook Tessa Blom met Lady Daisy reed een foutloze cross, zij kreeg alleen tien strafpunten wegens tijdsover schrijding. Haar zuster Vera met Big Surprise reed een heel snelle cross, want ondanks een val in de waterbak (30 strafpunten) finishte zij evengoed nog in een tijd van zes minuten en acht seconden. Als laatse Texelse ging Annette Kossen met Linardo de cross in. Tot en met hindernis 17 bleef zij foutloos en lag goed op tijd schema. Maar hindernis 18 was een sloot met een balk er boven. Van haar pony Linardo is bekend dat hij een sloot moeilijk of helemaal niet springt. En waar iedereen van te vo ren al voor vreesde gebeurde on danks de aanmoedigingen van alle aanwezige Texelaars: Annette met Li nardo werd wegens drie weigeringen op deze hindernis gediskwalificeerd. Bij het afsluitende springen kwamen Vera en Tessa Blom alle twee rond met vijf strafpunten wegens het val len van een balk. Met een totaal van 246,8 strafpunten bezette de Texelse equipe in het totaalklassement een tiende plaats van de achttien deelne mende equipes. Aangezien de punten van de equipes erg dicht bij elkaar la gen, had het resultaat met een beet je meer geluk nog veel beter kunnen zijn. Met deze wetenschap waren De Kleppertjes met het behaalde resul taat best tevreden. Door het behalen van de derde plaats mag Weel door naar de Nederlandse kampioenschappen in Batmen, waar op 18 november deelnemers van de drie basisorganisaties zullen strijden om het kampioenschap voor samen gestelde wedstrijden. Uitslagen. (resp. dressuur, wegparcours, cross, springen, totaal) Chloë Weel met Zamba 51.2, 0, 0, 0. 51.2; Tessa Blom met Lady Daisy 70 4, 0, 10, 5, 85.4, Vera Blom met Big Surprise 72.0, 0, 33.2, 5, 110.2; Annette Kossen met Linardo 57,6, 0, dis., -. Zondag hield de hondenclub „Texel" een uithoudingsproef (U.V.) Dit ge beurde onder toezicht van een keur meester van de Nederlanse bond gebruikshonden (N.B.G.), de heer Ve- nema uit Lelystad. In verband met het slechte weer liep het parcours, net zoals de vorige keer, grotendeels door het bos. Tijdens de uithou dingsproef werd door de honden 20 kilometer naast de fiets gelopen. Het parcours was verdeeld in drie trajec ten van acht, zeven en vijf kilometer. Na dit onderdeel was er nog een kor te loop-oefening (appèl). De zeven honden die aan de proef deelnamen waren van verschillende rassen. Drie golden retrievers, twee Mechelse her ders, een bouvier en een bastaard. Beide oefeningen werden voortreffe lijk doorstaan. Als beloning voor de geleverde prestatie ontvingen alle ze ven honden het U.V.-certificaat. Uit een schijnbaar kansloze positie heeft sv De Koog zondag toch de overwinning gepakt. Na de eerste helft stond het elftal van trainer Lieuwma nog met 0-2 achter tegen WMC. De tweede helft werd echter uit een ander vaatje getapt en kon den de twee punten op Texel blijven. Eindstand 5-4 voor De Koog. De Koog kwam al vrij snel in de eer ste helft op een 0-1 achterstand te staan toen rechtsback Peter Sipsma de bal langs zijn eigen keeper Ipen- burg schoof. Een flinke tegenvaller, maar gezien het spelbeeld beslist niet onverdiend want WMC was geduren de de eerste drie kwartier het sterke re elftal. Toch kreeg De Koog enkele kansen, maar de paal stond een doel punt van spits Nico Schot in de weg. Vlak voor rust kwam WMC op een 0-2 voorsprong toen na een hoek schop van links de WMC midvoor ongehinderd kon inkoppen. De Koog begon direct na de rust een stuk feller te voetballen. Dit resulteer de al snel in 1-2 toen Wil Wassenaar, de bal ineens vanuit een vrije schop naar de bovenhoek tilde. Meteen scoorde WMC echter tegen en kwam daarmee op 1-3. De veerkracht van De Koog bleek tegen deze klap bestand, want tien minuten later was het alweer Wassenaar die uit een vrije trap 2-3 liet aantekenen. Opge zweept door het betere spel en het publiek vocht De Koog zich hierop zelfs naar 3-3 (via Cees van Beek). WMC liet het hoofd hangen en De Koog maakte hiervan goed gebruik. Na een voorzet van Nico Schot was het Jaap van Kranenburg die De Koog voor het eerst in de wedstrijd op voorsprong zette. Het werd nog sensationeler. Een WMC-speler liet zich wel heel erg makkelijk vallen in het Koger strafschopgebied. Een du bieuze strafschop was het gevolg. De WMC aanvoerder stelde zich op ach ter de bal en schoot in, maar Ipen- burg keerde de bal. Groot was de verontwaardiging toen de scheids rechter de penalty liet overnemen. Hij had namelijk nog niet gefloten. Deze tweede kans greep de WMC'er wèl: 4-4. De Koog voelde echter dat een overwinning er nog in zat en bleef aanvallen. En na het „cadeautje" voor WMC volgde er ook één voor De Koog. Marco Vos liet zich vallen in het strafschopgebied. De scheidsrech ter kon niet anders dan ook De Koog een strafschop geven. Hans Polder man stelde de winst veilig: 5-4. - T. r V V >V V De Koog-aanvaller Cees van Beek heeft de bal en dat betekent gevaar voor tegenstander WMC. Vier man zijn in de buurt om hem af te stopen.

Texelsche Courant | 1990 | | pagina 5