van 10 en 11 november jeuw tariefsysteem t| Geen subsidie voor Texels Mannenkoor Kerkdiensten 11 november Bowlingteam zakt naar tweede plaats IVN houdt een historische fietstocht Oplichters krijgen 15 en 18 maanden Eerste boscross met zege Ron v.d. Slikke Ruime overwinningen bij dartcompetitie Kaartwedstrijden om de „Blauw-bokaal" Uitslag verloting Nieuwe binnenvaartwet gunstig voor eventuele concurrentie Teso? Opzet? NDERDAG 8 NOVEMBER 1990 TEXELSE COURANT PAGINA 3 VERVOLG VAN PAGINA 1 tot 10%, afhankelijk van de leng de vrachtwagen. voor personenauto's zal de 10 jorenkaart inclusief bestuurder rden ingevoerd. De bestuurder zal zyn inbegrepen in het tarief voor jkkaarten voor motoren, brom- en fietsen, kaart voor 15 retouren gaat ver ben, maar de daaraan verbonden uctie per rit blijft hetzelfde. Op de- vvijze wordt de uitgave inééns zo'n meervaartenkaart niet al te ondanks dat de prijs voor de löffeur erbij is inbegrepen, de bestaande personenkaart van retouren (voor f94,25) wordt ver gen door een 10-retourenkaart f62,85). harmonisatie geldt tevens voor tarief voor caravans en aanhang- jens omdat na de overgangsperio- geen administratie van Texelse ezetenen meer wordt gevoerd. Bo- dien wordt, mede om het bij de pa makkelijker te maken, het aan- lengteklassen ingekrompen. Er zijn iks nog maar twee klassen: tot meter en langer dan 2,50 me- Veel Texelse caravans zijn rond 4,50 meter lang. Het tarief daar- wordt veel hoger, wat Teso aan- irdbaar vindt omdat het vervoer een caravan slechts incidenteel itsvindt. Voor caravans wordt een retourenkaart ingevoerd, die 20% ling oplevert. Voorrang straks de nieuwe dubbeldekker «jlpengat vaart, stellen de wacht- niets meer voor, zo heeft Teso ikend. In 1991 worden wachttij- verwacht op slechts 24 dagen keer vanaf Den Helder en 16 keer af Texel) en dan niet langer dan half uur. Daarbij wordt uitgegaan een vervoersgroei zoals die zich dit |aar heeft voorgedaan. De be- ande voorrangsregeling heeft dan mg zin meer en zal worden ge rapt. Wie elk risico op wachten uitsluiten kan voor f250,- een los- roorrangskaart kopen die een ka- derjaar geldig is en uitsluitend vdA r hel iele ie ;taat gro nte- en 4 in ter be ngs ogel ondh ezoek loste' iwrel ligee i hei ten» 's Burg ,fl> verkrijgbaar is in het Teso-kantoor op Texel. Deze voorrangskaart is dus niet gekoppeld aan de retourenkaart voor de auto. -> Voorbarig? Het nieuwe systeem wordt alleen in gevoerd als de harmonisatie door gaat. Het lijkt daarom nogal voorbarig van Teso om met de nieu we regeling naar buiten te komen nu er nog volop strijd wordt geleverd te gen de harmonisatie. Het zou immers best kunnen dat bij de dinsdag a.s. te houden vergadering van de vaste commissie van Verkeer en Waterstaat de politiek tussenbeide komt? Vol gens directeur Theo Hoogerheide was het samenstellen van het rap port nu al nodig om kamerleden en anderen die zich met deze kwestie bezig houden van alle nodige gege vens te voorzien en om een constructieve houding te tonen je gens het Ministerie van Economische Zaken, dat zijn goedkeuring aan de voorgestelde geleidelijke invoering nog met geven. Bovendien acht hij de kans dat als gevolg van de actie de wet op de economische mededin ging veranderd zal worden, uiterst klein, mede met het oog op de reper cussies die dat zou hebben in Euro pees verband. Hij sluit echter niet uit dat de harmonisatie desondanks door een politiek oordeel getroffen zal worden. „In de politiek is alles moge lijk, maar er ontstaat dan wel grote rechtsonzekerheid. Ik heb er geen idee van welke risico's wij dan lopen". Het Texels Christelijk Mannenkoor krijgt niet de subsidie die het heeft aangevraagd, als aanvulling op een onlangs gehouden collect. Zo luidt het advies van b en w aan de ge meenteraad. Het bedrag wil het man nenkoor beschikbaar stellen aan Unicef. Volgens het college is Texel onvoldoende betrokken bij het project van Unicef en is niet bekend waar voor het geld gebruikt gaat worden. Bovendien hebben de Texelaars niet aan de inzamelingsaktie kunnen mee doen, omdat er vooraf geen bekend heid aan de collecte is gegeven. HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 9.30 uur ds. Ter Haar Uitzending Lichtboei De Waal: dienst in De Koog De Koog 9.30 uur ds. Kok Den Hoorn 9.30 uur mevr. Vlaming Oosterend 9.30 uur dhr. Wieten Oudeschild 11.00 uur dhr. Vlaming De Cocksdorp 11.00 uur ds. Kok GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg 10.00 uur dankdienst voor gewas en arbeid, ds. H. Poot uit Juli- anadorp 19.00 uur vesperdienst, zangdienst. Oosterend 10.00 en 19.00 uur drs. Wilmink GEREFORMEERDE GEMEENTE in kerkgebouw Schoolstraat 10.00 en 16.00 uur dienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE Oen Burg 10.00 uur themadienst Broderschapsdag „Vier je keuzes". Uitzending radio Texel GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk te Den Burg 16.15 uur dienst. BAPTISTENGEMEENTE In Eben Haëzer, Julianastraat 11, Den Burg 10.00 uur voorganger ds. P. Kos uit Hoofddorp Kinderoppas 19.00 uur ds. R. Meeuwsen uit Den Helder m.m.v. Soli Deo Gloria Uitzending Lichtboei ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg zaterdag 19.30 uur da meskoor Uitzending Lichtboei Zondag 10.45 uur herenkoor Kindernevendienst De Cocksdorp zondag 9.30 uur JEHOVA'S GETUIGEN Koninkrijks zaal, Schilderend. Geen vergadering i.v.m. lezingver gadering te Bennekom Opgaven voor vermelding in moeten dinsdags vóór 12. de lijst „Voor het weekend" 00 uur ingeleverd worden. Artsen Uitsluitend voor spoedgevallen Van vrijdag 18.00 uur tot maan- 00 uur: Dokter A. Waverijn Th. van Hat- t«m, Kogerstraat 87, Den Burg, te lefoon 12016. Consult uitsluitend na telefonische afspraak. Tandartsen Voor spoedeisende tandheelkundi- 9e hulp: raadpleeg de ingesproken Boodschap op de praktijknummers 12270, 147 2 7, 14669 of 13086. Gezinsverzorging In het weekend kan op zaterdag en zondag tussen 17.00 en 19.00 uur gebeld worden met mevr. B. Dijkstra, telefoon 18832. Nuttige adressen: 'Brand/ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulance vervoer bellen: 06-11. 'Rijkspolitie: Keesomlaan 4a, Den ®urg Het bureau is dagelijks open ven 9.00 tot 18.00 uur. Telefoon Te<s 'dug en nacht): 12222. "Dierenartsen Praktijk: Keesomlaan 11, Den Burg. Dag en nacht bereikbaar via tele foon 12527. "Kruisvereniging Texel Van vrijdag 18.00 uur tot maan dag 8.00 uur: tel. 02230-23024. "Kustwacht: Voor meldingen van schepen of zwemmers in nood: tel. 16270. "Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, tel. 12066. •Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 12222. "Kunstgebitreparatie: Tandtech- niek Van Kralingen (samenwerkend met het Tandheelkundig centrum; vergoed door het ziekenfonds), tel. 12069. Tandtechniek R. van Oosten (parti culiere praktijk), tel. 16441. "Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg. Tel. 12112. Zaterdag 11.00-12.30 en 15.00-17.00 uur. Zondag 11.00-12.30 uur en 16.00-17.00 uur. Buiten die tijd al leen voor spoedeisende gevallen. Op grond van contacten die er de laatste tijd over deze kwestie met het ministerie zijn geweest, wordt ver wacht dat de nu voorgestelde gelei delijke invoering van de gelijkschakeling, zal worden aanvaard. Hoogerheide: „Met deze regeling vol doen we aan de eisen van de wet terwijl we de Texelaars toch zoveel mogelijk ontzien, ik zou niet weten wat ik er nog meer aan zou kunnen doen". Het Texelse bowlingteam, bestaande uit Cees Kooiman. Henk Plaatsman, rob Beumkes, Joop van Hove en Klaas Veldman, had een moeilijke dag in Heiloo. Vol vechtlust werd be gonnen, maar uiteindelijk werden niet meer dan vier wedstrijdpunten behaald. De eerste tegenstander werd met ruim verschil verslagen. In deze wed strijd werden maar liefst vier „200-games" gegooid door de Texel se bowlers. De tweede tegenstander bleek allerminst van plan om door de Texelaars ingepakt te worden en pak te het eerste wedstrijd-punt met een verschil van slechts één pin. Het ging steeds moeilijker met de Texelaars, waardoor ook de volgende punten verloren gingen. In de laatste wedstrijd van de dag gooide Klaas Veldman een paar goede games, waardoor nog één wedstrijdpunt werd behaald. Totaal dus vier wedstrijd-punten voor het Texelse team, dat nu naar een tweede plaats in de competitie is gezakt met een totaal van 20 punten. De nummer één heeft een totaal van 21 punten en nummer drie heeft er 19, dus de spanning zit er volop in. De volgende wedstrijd is in januari 1991. Het Instituut Voor Natuureducatie (IVN) houdt zaterdag om 10.30 uur een historische fietstocht voor leden en donateurs. Het verzamelpunt is de parkeerplaats naast de RSG aan de Emmalaan. Dinsdag a.s. is in het LHNO-gebouw de jaarlijkse IVN- ledenvergadering (aanvang 20.00 uur), gevolgd door een film over „vliegen". Voor verdere informatie: Pam Lindeboom 13582. De arrondissementsrechtbank in Alk maar heeft dinsdagmiddag uitspraak gedaan in de zaak tegen vier mannen uit Peru, die in juni bij verscheidene Texelse banken gestolen en vervalste cheques hebben verzilverd. De recht bank achtte het viertal schuldig en vonniste conform de eis van de offi cier van justitie. Dat betekent dat drie Peruvianen tot vijftien maanden ge vangenisstraf zijn veroordeeld, met aftrek van het voorarrest. Eén oplich ter, die als leider van de vier wordt beschouwd, moet een celstraf van achttien maanden uitzitten, eveneens met aftrek van het voorarrest. De eerste boscross van het winter seizoen heeft zondagochtend 31 deelnemers getrokken. Op het iet wat veranderde parcours werd flink gestreden. Het pad naar het vakan tiehuisje was er uitgelaten en dat werd door de meesten positief ont vangen. Het stenen pad bedekt met herfstbla deren zou mogelijk voor menig glij partij hebben gezorgd. In het kader van de landelijke campagne „blessu res, blijf ze de baas", een verstandige zet. Door de wijziging was de exacte parcourslengte zondag niet bekend; het scheelt in elk geval niet veel met het rondje van de voorgaande jaren. Om half twaalf startten de jongens tot en met 16 jaar voor hun 4300 meter. Ron van der Slikke en Wim Noordzij liepen het eerste stuk gelij- kop. Later moest Wim Noordzij lossen en eindigde in 17 minuut 39 secon den als tweede, iets minder dan een minuut achter Ron van der Slikke (16.44). Rob Schraag sloop naar een derde plaats in 17.47. Johan van der Star maakte het kwartet rond in 23.19. Uitslagen Overige uitslagen: Jeugd tot en met 12 jaar (1100 meter), jon gens: 1 Maarten Dogger 5.13; 2.Steven van Vliet 6.07, 3,Wouter Dogger 6.46. Meisjes t/m 12 jaar: 1 Judith van Vliet 5-51; 2.Debbie Sangers 5.59. Meisjes tot en met 16 jaar I.Sabine Beijert 20.57. Dames: I.Colinda Brouwer 19 09; 2.Natasha van der Vis 23.39. Heren: 1 Norbert Eelman 1519; 2Tony van der Vis Pilaar 1 heeft het afgelopen week end overtuigend gewonnen van De Kuip. In de singlepartijen konden de spelers van De Kuip redelijk meeko men, maar verloren wel alle drie hun partij. In de doubles en de tac-tic haalden de spelers van De Pilaar meedogenloos uit. De eindscore werd 8-0 voor De Pilaar. Een wedstrijd die vooraf als topper van de avond te boek stond, pakte voor het team van De Zwaan 1 de sastreus uit. De tegenstander, De Slock, won met 8-0. Deze uitslag was heel geflatteerd omdat bij alle wedstrijden het verschil bij het uit gooien minimaal was. De spelers van De Slock waren beter in vorm om de laatste doubles te gooien. De derde wedstrijd was die tussen De Slock 2 en Dikke Mik. Beide teams maakten er een spannende strijd van, met als winnaar De Slock 2. De uitslag werd 6-2. In Oosterend speelden 't Cafee tje en De Zwaan 2 tegen elkaar. De singlepartijen werden allemaal door 't Cafeetje gewonnen. Na de doubles was de stand 5-1 voor 't Cafeetje. De Zwaan herstelde zich uitstekend en won de tac-tic. De einduitslag werd zodoende 5-3 voor 't Cafeetje. De wedstrijden voor het aankomend weekeinde zijn: Dikke Mik-Pilaar 2 (in café De Jut ter); Pilaar 1-De Slock 2 (in café De Pilaar); De Zwaan 2-De Kuip (in café De Zwaan); De Slock 1-'t Cafeetje (in café In Den Grooten Slock). 16.38; 3.Jan Dogger 18.51; 4.Sjaak Rands- dorp 19.53; 5 Henk Schraag 20.26; 6.Jan Kuyper 20.52. Dames-veteranen (nieuw): l.lna Gerritsen 23.53, 2.Hanneke Kooger 25.26; 3.Ria Bakker 25.28; 4.Elly Kuyper 27.28. Heren-veteranen: I.Simon Appel 35.41 („Ondanks dat ik over een eindje boomstronk struikelde...."); 2.Theo Takes 38.38; 3.Theo Zijm 42.10. Gert Pansier, die een oude blessure voelde opkomen, was zo verstandig om bij het derde rondje te stop pen (tijd 18 09). Heren (8600 meter): I.Theo Franchimon 3133; 2 Herman Ploeger 33 59; 3 Alexander Boks 35.26; 4.Maarten Dijker 37.16; 5 Rinus Kooger 39.54 De volgende cross is reeds aanstaan de zondag. De inschrijving is om II.00 uur. De jeugd start om 11.30 uur, de rest om 12.00 uur. Donderdag vond de eerste klaverjas- wedstrijd plaats tussen De Waal en Oudeschild in de jaarlijkse stijd om de Blauw-bokaal. In het knusse en genoeglijke dorpshuis van De Waal heette voorzitter H. Witte de gasten van harte welkom en wenste hij hen een genoeglijke en succesvolle avond toe. Aangezien Klaverjasclub De Waal het vorige seizoen de bokaal voor de Ou deschilders hadden weggekaapt, wa ren laatstgenoemden belust op een revanche. Al halverwege de avond bleek dat de leden van De Doormars al een flinke bres hadden geslagen in de verdediging van De Waal door on- verveerd de aanval te zoeken. Na vier speelronden werd elke hoop van de •Waalders de grond in geboord. Met een verschil van gemiddeld 517,55 punten bij een algehele telling werd De Doormars duidelijk winnaar van de eerste speelronde. De tweede ron de wordt gespeeld op 8 maart in het dorpshuis 't Skiltje in Oudeschild. Eindstand De Waal-De Doormars: 1 R. Bos en S.Dros 7330 (De Doormars); 2. M. Eelman en H. Schoonheden 6538 (De Doormars); 3. N. van Egmond en R Haarsma 6490 (De Waal); 4. J. Kiewiet en G. Hupperts 6416 (De Waal); 5. T. Haarsma en C. v/d Werf 6367 (De Waal); 6. J. Sikkeleras en H. Rou- wenhorst 6272 (De Doormars); 7. W. Keijser en D. Kalverboer 6269 (De Doormars); 8. J. Slikker en W. v/d Berg 6264 (De Waal); 9 echtpaar D. Westdorp 6251 (De Doormars); 10. J. de Vries jr. en H. van Katwijk 6108 (De Doormars)- Bij de onlangs gehouden verloting van de Handwerkclub Starkenburgh zijn prijzen gevallen op de volgende nummers: Rood 151 en 129, groen 625, rose 622 en 676, geel 306 en 324 en wit 867 en 883. De prijzen kunnen na 18.00 uur worden afge haald op het adres Starkenburgh 16. De veerdiensten op de Waddeneilan den (Wagenborg, Doeksen en Teso) hebben bij de minister van verkeer en waterstaat bezwaar genaakt te gen de nieuwe Wet Vervoer Binnen vaart. De rederijen vinden dat de waddenveren ten onrechte door mi nister Maij-Weggen buiten de wetge ving worden gehouden. Een Kamer-meerderheid lijkt het inmid dels met de rederijen eens. De waddenbootdiensten vrezen dat hun positie kan worden ondermijnd, als zij geen wettelijke steun genieten. In de oude Wet Goederenvervoer Bin nenscheepvaart, die dateert uit 1951 en thans is gemoderniseerd, was de positie van de waddenveren wel vast gelegd onder de „geregelde beurt- vaartdiensten". Zonder duidelijke motivatie heeft de minister de wad denveren in haar wetsvoorstel niet genoemd. „Door deze wijziging kan een vrije toestand ontstaan", stelt Teso-directeur Hoogerheide. „We heb ben niets tegen concurrentie, maar dan wel onder dezelfde voorwaarden. Nu zou het kunnen voorkomen dat een ander de markt afroomt in de zo mer, maar buiten het seizoen niet thuis geeft." PvdA, CDA en D'66 de len inmiddels het standpunt van de rederijen. Volgens deze partijen ver vullen de veerdiensten een betrouw bare vervoersvoorziening, ook in wintertijd als het aanbod gering is en het moeilijk is om kostendekkend te varen. „Een zaak van algemeen be lang, die bij wet geregeld moet zijn", aldus de kamerfracties. Volgende week vindt hierover juri disch overleg plaats tussen het mini sterie en de rederijen. Volgens een woordvoerder van het ministerie van verkeer en waterstaat is de status van de waddenveren geregeld in de „convenanten" die zijn afgesloten tussen de bootdiensten en de rijkso verheid. In het geval-Teso is van zo'n overeenkomst met het rijk inzake het personenvervoer echter geen sprake. De woordvoerder stelt voorts dat in de nieuwe wet wel een bepaling zal zijn opgenomen inzake het goederen vervoer. „De minister zal geen ver gunning afgeven voor beurtvaart aan anderen, die in hetzelfde gebied als de waddenbootdiensten willen opere ren." Een 35-jarige automobiliste ontdekte dinsdagmiddag dat haar auto op het parkeerterrein van Albert Heijn scha de had. Aan de bumper van de er naast geparkeerde auto zaten lakschilfers. De politie werd erbij ge haald en een reconstructie wees uit dat inderdaad de bewuste auto de deuk had veroorzaakt. De eigenaar, een 70-jarige inwoner van Den Burg, was in eerste instantie bereid de zaak onderling te regelen, maar trok dat later weer in. Hij werd boos en beschuldigde de politie ervan opzet telijk lakschilfers op zijn bumper te hebben geplaatst. De lakresten zijn voor nader onderzoek bewaard. Explosief. Viskotter TX 11 heeft een explosieve vangst gedaan: tussen de verse vis bevonden zich vijf oe fengranaten in de netten. De gevaar lijke projectielen zijn door de politie opgehaald en worden binnenkort on schadelijk gemaakt. Drankrijden. In het rechtbank verslag in de vorige krant werd ten onrechte gesuggereerd dat de officier van justitie geen rekening hield met het feit dat de Texelaar voor de balie heeft deelgenomen aan een zogehe ten „alcohol verkeer cursus". De offi cier eiste een lagere boete en een kortere ontzegging van de rijbevoegd heid dan zij zou hebben gedaan bij een drankrijder die deze cursus niet heeft gevolgd. „Als God een deur sluit zet hij een raam open". Heden overleed op 85-jarige leeftijd na een liefdevolle verpleging in het Verpleeghuis Texel Ida Woldina Gillot geb. Noordhoek Haarlem: M. M. van Smaalen-Gillot W. A. van Smaalen Den Burg: M. H. Wieten-Gillot J. Wieten Klein- en achterklein kinderen Texel, 6 november 1990 Verpleeghuis Texel Correspondentie-adres: Warmoesstraat 36, 1791 CS Den Burg. Gelegenheid tot condoleren donderdag 8 no vember van 19.00 tot 20.00 uur in de zaal bij de Doopsgezinde kerk te Den Burg en na de crematieplechtigheid in het crematorium. Een herdenkingsdienst zal worden gehouden op vrijdag 9 november om 10.00 uur in de Doopsgezinde kerk te Den Burg, waarna de crematieplechtigheid om 12.30 uur in het crematorium te Schagen, Haringhuizerweg 3, zal plaatsvinden. Vertrek boot 11.05 uur van Texel. Met leedwezen hebben wij kennis genomen van het overlijden van Kris Onze gevoelens van medeleven gaan uit naar Tiny, Bert en de kinderen. Bewoners en medewerkers van Sint Jan Het heeft ons goed gedaan zoveel medeleven en deelneming te ontvangen na het overlijden van mijn lieve man, onze vader en opa GERRIT BAKKER Namens de familie J. Bakker-Kalf Texel, november 1990 Wij voelen ons gesteund door uw medeleven voor en na het overlijden van NEELTJE DUINKER - DRIJVER Dat iemand die zo blijmoedig en sterk was, moest sterven, is verdrietig. Het heeft haar goed gedaan dat u tijdens haar ziekte trouw bent blijven komen en van u hebt laten horen Namens de familie W. Duinker Den Hoorn - Texel, november 1990 Langs deze weg willen wij iedereen bedanken die van onze 25-jarige trouwdag zo'n fantastisch feest hebben gemaakt. Familie, vrienden en bekenden hartelijk dank voor de velq kaarten, bloemen, giften en kado's. Verder cateringservice Ruud Boom, de „Silfa's" voor de muziek, Texelse Wolonderneming voor het beschikbaar stellen van de feestruimte. Bedankt allemaal! Nan en Margriet Westerlaken Langs deze weg willen wij iedereen bedanken voor alle bezoekjes, bloemen, kleertjes, taarten, brieven, telefoontjes en kaarten die wij mochten ontvangen tijdens het verblijf van Nathalie in het ziekenhuis en na haar thuiskomst. Simon en Gerrie Stark Bennie, Bert en Saskia "19-11-1965 "19-11-1990 Zaterdag 17 november 1990 hopen onze ouders Cees Daalder en Netty Daalder-Le Noble hun 25-jarig huwelijk te vieren. Zij houden een receptie en nodigen u daarvoor uit vanaf 19.00 tot 20.30 uur in „Nieuw Breda", Post weg 132 te De Cocksdorp. Namens Erwin John en Rina Marco en Janneke Kees Vierhuizen 1, 1794 GM Oost, Oosterend. Wilt u ons iets geven, dan mag het ook een KI wezen. Harry Broersma en Sylvia de Wit trouwen om 13.30 uur in het gemeentehuis van Vlieland. U bent van harte wel kom op onze receptie tu- sen 16.00 en 18.00 uur in Sporthotel Rispens, Dorpsstraat 11, Vlieland. Ons adres is: Nieuwestraat 18, Vlieland Niemand weet wat leven is. Alleen dat het gegeven is. Heel blij zijn wij met de geboorte van onze zoon Kevin Joshua William en Carla Witte 6 november 1990 Burdetstraat 26 1791 VA Den Burg Om filevorming bij de wieg te voorkomen, even bellen: 02220-15220. Carla en Kevin rusten van 13.00 tot 15.00 uur.

Texelsche Courant | 1990 | | pagina 3