3een Gamma-toernooi ijdens kerstdagen Goed doen of niet doen" .S.T. programma ornelisse in top haakklassement Voetbalprogramma Commandantencursus Menno Loning Texels kampioen windsurfen Corrien Duin en Kirsten Zoetelief clubkampioen Badmintonclub houdt dubbeltoernooi Kampioenschap klaverjassen Slock 1 slaat slag Turnkampioenschap Geen spanning in topwedstrijd Matig resultaat G.V.T. in turncompetitie Heerlijk avondje in basketballcompetitie Ondanks gelijkspel toch puntverlies Eilandcompetitie volleybal Berg je voor afval Damclub verliest nipt van koploper INDERDAG 22 NOVEMBER 1990 TEXELSE COURANT PAGINA 13 It doet het goed of je doet het ,t," aldus Aad Blom. één der orga- ittoren van het welhaast traditio- !e Gamma jstzaalvoetbaltoernooi, dat dit jaar titer niet doorgaat. ,.De profs heb- e dit jaar maar één week vrij en 6 geen zin om dan op Texel in ac- ite komen." !t Gammatoernooi staat bekend om l „grote" clubs die eraan meedoen, jlendam, PSV en Den Bosch zijn ibhekstrekkers van de eerste orde i zorgden er in het verleden ook dr dat sponsors wel wat in het trnooi zagen. Omdat dit jaar de pdelijke competitie doorloopt tot 23 icember, waarna begin januari de rang alweer wordt opgepakt, heb- n de bekende clubs weinig belang- illmg voor Texel. d Blom: „Als we het niveau van dere jaren qua teams niet kunnen ten zal het ook erg moeilijk worden i de sponsors voor het evenement interesseren. Je praat toch over n vijftig- S zestigduizend gulden, lijkt ons daarom beter om een irtje over te slaan." Televisie lig jaar kwamen de financiën voor Gammatoernooi pas op het laat- moment rond. Veronica televisie ird erbij betrokken. Dit jaar spon- tt deze omroep voetbalclub Volen- Basketball zrdag 24 november in sporthal jrtlaan te Den Helder. 00 u. Marmag 3-Marels Volleybal lerdag 24 november jrthal Ons Genoegen, Den Burg 30 u. Tevoko 1-Juvoc 1 (M-b) 30 u. Smash '68 1-HCSC 4 30 u. Tevoko 1-HCSC 3 (D) 30 u. Tevoko 1-HCSC 2 (H) 30 u. Smash '68 2-Seahawks 3 DO u. Tevoko 2-Seahawks 2 (Dl DO u. Tevoko 2-Seahawks 3 (H) DO u. Tevoko 3-WSOV 2 (D) andag 26 november uthal Sportlaan, Den Helder 50 u. Seahawks 2-Tevoko 2 (D) 50 u. Nieuwediep 1-Tevoko 1 (H) 50 u. Noordkop 4-Smash '68 2 Cornelisse is bezig aan een ij- sterk seizoen bij schaakclub En sant. Hij behoort weliswaar al en- jaren tot de sub-top maar zo ]g als hij thans in het klassement edraait reikte hij nog nooit. Zijn tijen mogen dan ook gezien wor- maakte hij enkele weken gele- al indruk met een prima rwinning op concurrent Jaap de k, maandagavond tijdens de inter competitie van schaakclub En sant oogstte hij alom waardering de krachtige wijze waarop hij ke Terpstra - één van En Passants te schaakers - naar de nederlaag ilde. nelisse, die met deze zege stevig de tweede plaats is gezeteld, zal volgende week opnemen tegen iloper Jaap Dros die in deze ne- de ronde afscheid moest nemen zijn honderd-procent-score. Dros in Harm Broekema een zeer taaie instander die met de degelijke iinstem-Byrne-variant uit de Fran- verdediging geen enkel moment in eilijkheden kwam. Uiterst behen- omzeilde Broekema de riskante kettingen, ruilde op de juiste mo ten stukken met boze plannen af bereikte gemakkelijk de remiseha- Aad Bakker kwam in het mid- «pel in het voordeel tegen Drik gwater, die een sterke voorkeur ft voor stellingen waarbij het bord 'bevolkt is. Al vaak is gebleken hij juist in deze troebele posities id uit de voeten kan, maar dit il trof hij in Aad Bakker toch zijn srdere. Bakker laveerde Leegwater jzaam naar een ingenieuze posti- die ineenstortte toen Bakker een k won. Paul Eelman boekte een fcame zege op Willem van de Rij- die met de zwarte stukken zeer d uit de opening kwam. Vrijwel jr moet Van de Rijke enkele ma de sterkste voortzetting hebben list want Eelman slaagde erin de al over te nemen en de partij 'nend af te sluiten. ttnelisse-A. Terpstra 1-0, J. Dros- H. Broe- 'ft-Vi, G. Zoetelief-M Birkenhager 1-0; h Heermgen-M. Witte 0-1; D. Leegwater- Bakker 0-1 F. van Tatenhove-K. Bruining p Eelman-W. v.d. Rijke 1-0; W Pranger-F wraam, afgebroken; T. van Lingen-K. Bak- '■0; R. Vittali-E. de Visser 1-0; W. taan-Th. Witte V4-Vi; Afgebroken partij anger-D. Leegwater 0-1. dam, die een eigen indoor soccertoernooi houdt. RTL-Veronique doet iets soortgelijks met de club Vitesse. Omdat het proftoernooi komende zo mer ook geen doorgang vindt zal bin nenkort worden gepraat over de samenvoeging van beide evenemen ten tot één groot zaalvoetbaltoernooi tijdens de kerstdagen van 1991. De organisatie van beide activiteiten bestaat uit nagenoeg dezelfde perso nen. Voor de eilandelijke voetballers wordt rond de kerst nog wel iets ge daan: op 29 december houdt SV Texel een zaalvoetbaltoernooi. Zaterdag 24 november: KNVB afdeling Noord-Holland: Junioren: Texel A1-DTS A1 14.45 u. Duinranders A1-Oosterend A1 14.30 u. Texel B1-Schagen BI 13.30 u. ZDH B1-ZAP B2 14.45 u. Texel B2-SVAP BI 13.30 u. Tex. Boys CTTexel C2 13.30 u. JVC C2-Tex. Boys C2 13.00 u. HCSC C2-Texel Cl 11.15 u. Pupillen: Zondag 25 november: KNVB De Valken-Texel KNVB Afdeling Noordholland Tex. Boys-Dirkshorn Oosterend-Schellinkhout De Koog-ZTS ZDH-Apollo Texel 2-ZAP 2 Texel 3-Hollandia T4 SRC 4-Texel 4 Watervogels 6-Tex.Boys 3 De Koog 2-WGW 4 Oosterend 2-Watervogels 5 Tex. Boys 2-Zeemacht 3 Junioren: Tex.Boys Al-Helder A2 Dames: Helder-Tex. Boys i Recreatie: Texel-Tex. Boys 10.30 u. De Koog-De Cocksdorp 10.30 u. ZDH-Oosterend 10.30 u. 14.00 u. 14.00 u. 14.00 u. 14.00 u. 14.00 u. 14.00 u. 11.30 u. 14.30 u. 12.00 u. 14.00 u. 12.00 u. 12.00 u. 12.00 u. 14.30 u. Vrijdag start op Texel een comman dantencursus, een basisopleiding voor paardrij-instructie. Twaalf men sen zullen deze cursus volgen. De eerste avond is een theorieles, die begint om 17.15 uur in Timmers Tea room aan de Hogerstraat. Vrijdag hield de Windsurfclub Texel de najaarsledenvergadering. Er was een matige opkomst, niet meer dan 18 leden waren naar het clubge bouw gekomen. Menno Loning werd gehuldigd als Texels kampioen. Terugkijkend op het wedstrijdseizoen werd geconstateerd dat veel wedstrij den door het weer negatief waren beïnvloed. Ondanks het goede reilen en zeilen van de club liet voorzitter Gerrit Spanhaak zich negatief uit over de inzet van de clubleden. Het verenigingswerk drukt nu op te wei nig schouders, aldus de voorzitter die hoopte dat volgend jaar vele handen licht werk maken. Penningmeester Cor Snoeij sr. was aftredend en niet herkiesbaar, dus moest een ander worden gekozen. Jacob Roeper bood zich spontaan aan en werd met alge mene stemmen in het bestuur geko zen. Wedstrijdleider Wieb van den Berg had in het clubblad bekend ge maakt dat hij met de clubwedstrijden stopt. De grote evenementen zoals het Waddentoernooi, Den Helder-De Cocksdorp, Texels kampioenschap en Texel Race blijft hij nog wel organise ren. Voor het leiden van de club wedstrijden gaf Hans van der Berg zich op. Dat het Waddentoernooi ook bij de surfers goed aanslaat blijkt wel uit het feit dat besloten werd om 1991 naar Vlieland te gaan. De Wind- surfclub organiseert de wedstrijden daar samen met Watersportschool „Vlieree". Tijdens de vergadering wer den ook de uitslagen van het club kampioenschap en het samen met de Kustzeilvereniging Westerslag gehou den Texels kampioenschap bekend gemaakt. Eindstand clubkampioenschap: B. Poule: 1. Daniël van der Vis. A. Poule: 1. Menno Loning (kampioen); 2 An- dré van den Berg; 3. Jacob Roeper; 4 Mare van Rijsselberghe, 5 Eddy Bakker, 6. André Barhorst en 7. Cor Snoeij jr. Texels kampioenschap: 1. Menno Loning (kam pioen); 2. André van den Berg; 3 Eddy Bak ker; 4. Jacob Roeper; 5. Marc van Rijsselberghe; 6. Daniël van der Vis. In manege Akenburg werd zondag een zeer geslaagde springwedstrijd gehouden door ponyclub De Klep- pertjes en landelijke rijvereniging De Waddenruiters. Kirsten Zoetelief en Corrien Duin werden clubkampioen. Het lag in de bedoeling om tevens een wegparcours te verrijden, maar het weer gooide roet in het eten. Dit wegparcours zou eigenlijk worden ge reden met het oog op de „Klepperbo kaal", waarom in voor- en najaar via twee onderlingen wedstrijden wordt gestreden. Omdat het wegparcours kwam te vervallen, werd het totaal klassement over tweemaal springen, tweemaal dressuur en éénmaal weg parcours berekend Kirsten Zoetelief werd met llkayso clubkampioene van De Kleppertjes met 398 punten. Dit leverde haar de „Leen Eelman- bokaal" op. Bij de paarden werd Cor rien Duin met Barivaal winnares met een totaal van 421 punten („Arie Brans-bokaal"). Tevens was Corrien Maandagavond 26 november a.s. or ganiseert de Badmintonclub weer een dames- en herendubbeltoernooi voor haar leden. De bedoeling is zoveel mogelijk gevorderde- en beginnende spelers samen te voegen. In principe is dit toernooi dus voor iedereen, ze ker voor de nieuwe leden. Men kan zich nog opgeven tot en met zater dag 24 november bij Nellie witte, tel. 14239 en Margriet Reij, tel 12345. Met 68 deelnemers zijn de clubkam pioenschappen klavèrjassden weer van start gegaan. De eerste avond werd gespeeld in Den Burg. Eerste op deze avond werden Fenny Hop man en Gerda Veeger met 7356 punten, dit koppel speelt voor Den Burg. Als tweede eindigde Henk en Peter Witte uit De Waal met 7194 punten. Rosa Harbes en Jaap Witte uit Den Burg wisten de derde plaats te be- zettten met 6834 punten. Ook het vierde koppel kwam uit Den Burg: Ti ny Veeken en Jo Keyser scoorde 6697 punten. Toch wist De Waal het hoogste gemiddelde te behalen. Met 6218 punten staan zij aan kop. Totaalstand na vier partijen: De Waal 6218 punten; Oudeschild 6197 pun ten; Den Burg 6131 punten; De Cocksdorp 5975 punten De volgende avond wordt in De Waal gekaart. Afgelopen week stelde Slock 1 zich kandidaat voor het kampioenschap in de dartcompetitie. Het team be haalde twee overwinningen. Tegen De Kuip wonnen ze met 7-1. In deze wedstrijd werd niet echt hoog ge gooid. wel was de Slock met het uitgooien op dreef met als uitschie ter de 120 van Jan Duinker. De wedstrijd tussen de Slock 1 en 't Cafeetje was één van de span nendste wedstrijden tot nu toe. bij de singlepartijen waren het de darters van de Slock die beter waren. Bij de doubles was het 't Cafeetje dat de partijen dicteerde. Zodoende was de stand op dat moment 3-3. Zoals al in zoveel voorgaande partijen moest ook weer de Tac-Tic de beslissing bren gen. De eerste Tac-Tic was overduide lijk voor 't Cafeetje, de tweede werd ruim door de Slock gewonnen. Het laatste spel moet dus de beslissing brengen. Het ging erg gelijk op, tot dat beide teams allebei nog twee Bulls moesten gooien. De Slock gooi de het spel uit met een Double Bull. De einduitslag was dus 5-3 voor de Slock. 't Cafeetje moest ook nog te gen Dikke Mik spelen. Na de neder laag tegen de Slock waren ze er op gebrand om te winnen van Dikke Mik. Dikke Mik heeft geweten wat deze dadendrang teweeg bracht. Met maar liefst 8-0 moest Dikke Mik het onderspit delven. Wel was de hoog ste score voor Jaap Huisman met 162 punten. Programma voor vrijdag: Zwaan 1-Dikke Mik in café De Zwaan. Slock 2-Zwaan 2 in café In den Grooten Slock. t Cafeetje-Pilaar 1 in 't Cafeetje. Aanstaande zondag wordt in 't Ca feetje een 501 toernooi gehouden, aanvang 14.00 uur. Duin niet te kloppen qua rijstijl, wat haar nóg een beker opleverde, de „Jaap Schoorl-bokaal". Corrien had voor het totaal van beide onderlinge wedstrijden 140 punten, goede twee de werd Bea Timmer met Avant Cou reur (135 punten). Er verschenen zo'n vijftig combinaties in het springcon cours. De volgende wedstrijd van De Waddenruiters en De Kleppertjes is een indoor-dressuurwedstrijd voor fe deratieleden op zondag 9 december. Uitslagen: Niet-federatie pony's, categorie A/B: 1. "Fia Kooiman met Belinda, 0 fout, stijl 61 punten; 2. Christina Beuving met Robin, 0 fout, stijl 60 punten, 3. Ronnie Blom met Romario, 0 fout, stijl 57 punten Categorie C/D: 1, John van der Zwaag met Wendy, 0 fout, stijl 66 punten; 2. Renate Noppert met Cooper, 0 fout, stijl 65 punten; 3 Miriam Cnossen met Misty, 0 fout, stijl 59 punten; 4. Marije Gerlsma met Fury, 0 fout, stijl 58 punten. Niet-federatie paarden 1 Jacobien de Wit met Dempsey, 0 fout, stijl 62 punten. Federatie pony's Klasse B verreden over twee manches: 1 Harma Eilander met Valentine, 0 fout, stijl 63 punten; 2. Kirsten Zoetelief met llkayso, 0 fout, stijl 61 punten; 3., Petra Kooi man met Storm, 0 fout, stijl 58 punten. Federatie pony's Klasse L verreden over twee manches: 1. Lilian Dijker met Lady, 0 fout, 4 fout in barrage; 2 Vera Blom met Big Surprise, 0 fout 8 fout in barrage. Federatie paarden klasse B verreden over twee manches: 1. Jan Hin met Antoinette, 3 fout, stijl 52 punten. Federatie paarden klasse L verreden over twee manches: 1. Corrien Duin met Barivaal, 0 fout. Clubkampioenen 1990: over twee onderlinge wedstrijden: dressuur, springen en weg parcours. Pony's Leen Eelman Bokaal Clubkampioen Kirsten Zoetelief met llkayso 298 punten; re serve kampioen Erica Sieling met Ceasar 392 punten. Paarden: Arie Brans Bokaal: Clubkampioen Corrien Duin met Barivaal 421 punten; reserve kampioen Jacobien de Wit met Dempsey, 398 punten Jaap Schoorl Bokaal: beoordeling rijstijl sprin gen over twee onderlinge wedstrijden bij de paarden: 1. Corrien Duin met Barivaal 140 punten, 2 Bea Timmer met Avant Coureur 135 punten. Zaterdag wordt in Sporthal Ons Ge noegen het Texels kampioenschap furnen gehouden. De wedstrij'd voor de recreatieve turners begint om 09.00 uur. De prijsuitreiking is om 11.45 uur. Het inturnen voor het onderdeel ver plichte oefenstof is om 17.30 uur, de wedstrijd begint om 17.45 uur. De prijzen hiervan worden rond 19.00 uur uirgereikt, waarna meteen de wedstrijd vrije oefenstof begint. De prijzen van dit onderdeel worden om 21.45 uur uitgedeeld. De als topper bestempelde hoofd klassewedstrijd tussen Jelleboog en Gamma bracht niet de spanning die vooraf werd verwacht. Gamma pak te vanaf het begin het initiatief en bleef de gehele wedstrijd veel ster ker dan Jelleboog. De wedstrijd ein digde in een ruime 6-1 overwinning. Gamma moet de koppostitie delen met het verrassend sterk spelende Texel, dat met grote cijfers De Koog terug wees. Het werd maar liefst 12-1. Oosterend blijft het ook uitste kend doen, gezien de 4-1 overwin ning tegen het sterke Mantje. In de reserve-hoofdklasse blijft het onge meen spannend. De Koog 2 blijft aan de leiding door de 2-1 overwinning tegen Klif 2, maar voelt de hete adem in de nek van drie andere teams die met één punt achterstand de tweede plaats bezetten. Gamma 3 versloeg Casino 3 met 6-2, terwijl Gamma 2 Casino 2 met 4-0 terug wees. Klif 3 behoort ook bij dit twee tal door de 2-0 overwinning op Oosterend 2. In de eerste klasse is Klif 4 nu sa men met het met spelende RAB aan de kop gekomen, door met 5-2 te winnen van Oosterend 3. Door deze nederlaag verliest laatstgenoemde de aansluiting met de kopgroep. Dit geldt ook voor Mantje 2, dat verras send met 4-2 van Albert Heijn ver loor. NIOZ behaalde een nuttige overwinning op Casino 4. In de derde klasse blijft De koog 4 winnen. Dit keer was het nieuwste team van Oosterend (7) het slachtoffer en ver loor met 12-1. Bij de dames verloor De Krim van Mantje met 3-0. Van het damesfront kwam deze week nog ander en prettiger nieuws. Dank zij de inspanningen van zowel De Krim als Casino, kan in januari weer met'vijf damesteams worden gespeeld. Mogelijk gaat ook de derde vereniging die nog een damesteam heeft (Mantje) onderzoeken of er ani mo is voor een tweede team. Ko mende vrijdag speelt Gamma tegen Oosterend en Texel tegen De Krim. Tijdens de eerste turnwedstrijd in de regio-competitie kwamen de eilande lijke turners in Hoorn goed mee. Met matige prestaties wist alleen Nico Stoter afgelopen zaterdag in de hoogste turnklasse als eerste te ein digen. In niveau 5D turnde Edwin Zwanen- veld voor wat hij waard was. Van de 27 deelnemers kwam hij als zesde uit de wedstrijd naar voren. Over het algemeen turnde Edwin iets te ont spannen. In niveau 4D kon Bartiaan Willem Witte tegen de vaak oudere tegenstanders goed meekomen. Al leen op paardvoltige was er voor hem geen eer te behalen. Het was dan ook de eerste keer dat dit toestel voor hem in het wedstrijdprogramma zat. Voorheen stond het flanken op de bok op het programma tijdens wedstrijden. De behaalde 2.50 op dit toestel is voor verbetering vatbaar. In niveau 5C had G.V.T. drie deelnemers. Als hoogste eindigde hier Wilco Drij ver op een zevende plaats. Positief waren zijn ringen, langemat en sprong. Iets minder ging het op de brug en rek. Met een half puntje meer kan hij bij de eerste drie turners komen. Ook Arjan Zwaneveld had een goede eerste wedstrijd. Net als zijn broertje Edwin komt hij spanning tekort om echt goed te scoren. Over het algemeen turnde hij een contante wedstrijd en eindigde één plaats on der Wilco. Jozef Smidt was niet in vorm. De meeste punten bleven bij de brugoefening liggen, terwijl hij ook op rek wat te kort kwam. In niveau 3C was ook Mark Jan Mulder inge schreven, een goede kanshebber voor een plek bij de eerste drie. Daar de wedstrijd om 20.00 uur begon, met als gevolg een overnachting, besloot Mark Jan in overleg met de trainer niet deel te nemen aan deze wed- De wekelijkse speelavond van de basketballcompetitie leverde ditmaal voor Texelse begrippen fantastisch basketball op. Zo speelde De 12 Balc- ken met een ongekende dynamiek te gen Tasiel, dat in eerste instantie alle hoeken van het veld te zien kreeg. Tasiel knokte echter schitterend terug onder aanvoering van de broers Eve raarts. Ze kwamen op voorsprong en pas op het laatst mocht De 12 Balc- ken nog wat terug doen; 30-42. Absoluut topbasketball viel te genie ten in de wedstrijd Datamarkt-Dikke Mik. Datamarkt ging veel op de solo toer, maar de driepunters van Marco „Stunt" Tuntelder waren niet op reg lementaire wijze te onderscheppen. Eindstand 39-17. Vespertina- Veenbaas Bouw was een thriller, maar op wat lager niveau. Vespertina verdedigde zich in de tweede helft best en nam twee winstpunten mee naar huis (22-14). Programma Vrijdag 23 november: 20.30 Vespertma- St.Gollards (Hema); 21 00 uur. Hema- Sportshop (Vespertina); 21.30 Vespertina- Datamarkt (Sportshop). Stand: 1.S1/Gollards 6-10-129; 2.Dikke Mik 6-9-205, 3 Datamarkt 4-8-202, 4Tasiel 6-6-154; 5 Sportshop 4-5; 6 Vespertina 4-4; 7.12 Balcken 5-4; 8 Hema 5-2; 9 Veenbaas 6-0. Ondanks dat er meer in had gezeten heeft De Koog toch niet te klagen met het uiteindelijke 1-1 gelijkspel tegen Westzaaan. Het had er name lijk lang naar uitgezien dat het Zaan- se elftal de winst zou pakken. Westzaan had al vroeg in de wed strijd een voorsprong genomen via een snelle aanval en hierna probeerde De Koog van alles om gelijk te ko men. Lang zag het er naar uit dat dit niet zou lukken want goede kansen werden onbenut gelaten. De straffe wind had hierin een groot aandeel. Nico Schot kreeg bijvoorbeeld een goede kans in de eerste heft dichtbij het Westzaanse doel. Maar de bal bleef hangen door de wind en was hierdoor moeilijk in te schieten. Ook in de tweede helft was De Koog het betere elftal maar net als in de eerste helft konden de doelpogingen niet omgezet worden in treffers. Achter eenvolgens Wally van Beek, via een kopstoot Nico Slot en Marco Vlas konden het net niet vinden. Pas laat in de tweede helft kon De Koog te rugkomen. De bal werd voorgebracht en via een onoverzichtelijke situatie voor het doel werd de bal, mede door goed hinderen van Cees van Beek door een Westzaan-speler inge schoten. In de laatste minuut van de wedstrijd zag het er naar uit dat Westzaan toch nog de winst zou pakken. Maar gelukkig voor De Koog kon linksback Martin Nannings een schot van een Westzaan-spits blok ken, anders was de bal zeker in het net verdwenen. Dit was een van de laatste uitwedstrijden voor De Koog. Mede daardoor kan De Koog zeker nog een stuk hoger komen op de ranglijst. strijd. G.V.T. heeft de regio over deze gang van zaken een krachtig protest laten horen in de hoop dat een der gelijke situatie zich in de toekomst niet nog eens zal voordoen. Nico Stoter waagde er wel een overnach ting aan. In het hoogste niveau 1B had hij het behoorlijk zwaar tegen Erik Schrijver. Een turner uit de A- selectie die zich tijdens deze wed strijd spaarde omdat een dag later een plaatsingwedstrijd voor een inter land op het programma stond. On danks fouten op vrije oefening, ringen en brug kon Stoter met een klein puntje voorsprong beslag leggen op de eerste plaats. Wel ging het goed, wonder boven wonder, op zijn slechtste toestel: het voltige. Zelfs een nieuw ingestudeerd onderdeel, een flank met wenden en een dubbe le verpakking op één beugel kwam goed tot zijn recht. Zijn beste oefe ning blijft toch de rekstok. Een volle dige oefening met als enig gebrek een verplicht vliegonderdeel. De slin ger aan één arm, de hele draai, de prefecte disloque en de dubbele salto als afsprong geven de oefening ech ter meer dan voldoende inhoud. Het was dan ook op dit toestel dat hij zijn tegenstander definitief voorbij kwam. Dinsdag 27 november: Veld A mannen: 18.30 u. Bremakker 2-Autocentr DGM 19.12 u. Graaf Sp.-DGM Bremak. 2 19.54 u. Kobeko-v.d Woude Graaf Sp. 20.43 u. Music Shop-Amro v.d Woude 21.30 u. Gr. Slock-Paal 9 Amro 22.18 u. Bremak. 1-Cocky's Gr. Slock Veld B: gemengd, vrouwen: 18.30 u. NIOZ-DA Visser B. 19.12 u. Smash 4-Visser B. DA 19.54 u. Vlier-Rival Smash 4 20.43 u. Verfbus.-ACS Vlier 21.30 u. Euroase-Moerbeek Listig 22.18 u. Ecomare-Listig Euroase Veld C vrouwen en mannen: 18.30 u. BCT Sp-Eelman Klif 23 19.12 u. Klif 23-Sportsh. Haarstudio 19.54 u. Haarstudio-Question Westerl. 20.43 u. Westerl.-Sportshop Mantje Sp. 21.30 u. Durper Drup-Mantje Sp. Zegel M. 22.18 u. Zegel M.-Meermarkt Durper Dr. Wedstrijdleiding: Freerk (tel. 17985) en Agnes (tel. 13540). Uitslagen 20 november: Teso-B.C.T Sportshop 3-0; Paal 9-Eelman 3-0; Teso-Versluis 0-3; Music Shop-Paal 28 3-0; Bremakker 2-Gr. Slock 3-0; Cocky's Kapsalon- D.G.M- 3-0; Ecomare-St. Jan 1-2; Moerbeek-12 Balcken 0-3; Euroase-Raboljzer 1-2; Visserb.-A.S.C. 3-0; Smash 3-Smash 4 0-3; verfbus-De Rival 3-0; Leydekkers- Sportshop 0-3; Ass. Bremer-7 Prov. 1-2; Westerlaken-Meermarkt 3-0; Question-Mantje Sport 3-0; Zegel Modes-Haarstudio 2-1. De Stuurgroep Concilaire Proces or ganiseert een tweede avond over „Berg je voor afval". Deze wordt op donderdag 29 november gehouden om 20.00 uur in De Poort, het ge bouwtje naast de Hervormde Kerk. Het is een gevolg op de avond van 30 oktober, maar ook mensen die daar niet bij zijn geweest zijn welkom om mee te praten over het verminde ren van de afvalstroom en het ge scheiden verzamelen van vuil. Wie meer informatie over de avond wil hebben kan bellen naar E. Berg huis, telefoon 19625. Zaterdag trad de Oosterender dam club aan in de derde klasse van de Noordhollandse club (bonds-)compe- titie. Met een verzwakt achttal werd koploper Damlust 2 uit Noord- Scharwoude bezocht. Oosterend be gon met een verliespartij; aan bord vijf moest Cees Vinke na steenver- lies ook in partijverlies berusten. Vlak daarna trok tweede bordspeler Victor Voskuil de stand weer gelijk door een foutieve slagzet van de te genstander af te straffen. Aan bord vier ging het echter weer mis, Wijnand Bakker ging ongebruike lijk ten onder. Clubkampioen Piet Ba- kelaar overtroefde z'n opponnent aan het hoogste bord (bord één) en Oosterend was weer terug in de ra ce. Dat duurde echter niet lang. Ger rit Vlaming zag achter het zesde bord een slagzet over het hoofd en ging ook ten onder. Ditzelfde lot leek ook Harry van der Wetering te treffen aan het laatste bord. Gelukkig voor hem zag z'n tegenstander (die in hevige tijdnoot zat) een slagzet en ettelijke winstmogelijkheden over het hoofd zodat Harry uiteindelijk toch nog een puntje uit het vuur sleepte. Een bord hoger buitte Adriaan Bruin een vroeg in de partij veroverde steenwinst keu rig uit en zette de partijen weer op gelijke hoogte: 7-7. Alles hing af van de uitslag van bord drie. Jammer genoeg deed Jaap van Heerwaaarden daar in de tijdnoodfa se enkele mindere zetten, zodat Damlust 2, zij het met miniem ver schil, toch nog de volle winst pakte. Maar ze moeten nog een keer naar Texel komen en dan zal er alles aan gedaan worden om een sportieve re vanche te bewerkstelligen.

Texelsche Courant | 1990 | | pagina 13