300100 IVADDENTOERNOOI PP VLIELAND van 24 en 25 november SIM AVI iend gestolen? chtertune „Verbazing over inzet raadsleden" Sinterklaas in De Waal „Nieuw raadhuis lost veel knelpunten op" Suppletie voortgezet Claim achterstallige rentebetaling Jarino Presentatie boek door kolonel b.d. Tentoonstelling wereldwinkel Kerkdiensten 25 november GEEF VOOR MEDISCHE HULP IN ONTWIKKELINGSLANDEN giro Lieve papa en mama UXELAARTJE5 jONDERDAG 22 NOVEMBER 1990 TEXELSE COURANT PAGINA 3 i „Tijgereend", die sinds dinsdag wordt vermist. inds dinsdag 22.00 uur wordt een pvallende „lelijk eend" met een eel-zwart tijgermotief vermist. De ragen is van een 30-jarige in- loonster van Den Hoorn en stond p het parkeerterrein van Bakkers Izerhandel. De deur van de wagen las niet afgesloten, maar de sleutel st niet in het contact, let kan zijn dat het om een uit de and gelopen grap gaat. De politie erzoekt iedereen die iets over de «gen weet te bellen naar 12222. et Waddentoernooi, de jaarlijkse portuitwisseling tussen de verschil- mde Wadeneilanden, zal dit jaar laatsvinden op Vlieland. et toernooi zal worden gehouden op 5 en 26 mei 1991. De werkgroep /addentoernooi van de Stichting ixelse Sportraad heeft inmiddels dereen die eerder heeft deelgeno- en benaderd dit jaar weer mee te jen. Maar verenigingen en groepen e zich nog willen opgeven, kunnen t nog doen. (gesproken is dat alleen de sporten aaraan door alle eilanden wordt leegedaan in aanmerking komen jor de Waddenbokaal. Voor de spor- n waaraan niet door alle eilanden ordt deelgenomen, wordt alleen een assement opgemaakt. rwacht wordt dat alle eilanden ver- egenwoordigd zullen zijn bij de edstrijden bridge, klaverjassen, bil- rten, tennis, badminton, voetbal, illeybal en vissen. Aan de wedstrij- :n darten, surfen, motorcrossen en uwtrekken zullen niet alle eilanden lelnemen. e Texelse deelname wordt gecoördi- iert door de werkgroep Wadden- ernooi, die tevens het vervoer van naar Vlieland verzorgt. Geïnteres- ierden kunnen contact opnemen et de werkgroep via J.W. van Zeij- n, p/a Groeneplaats 1, 1791 CC :n Burg, telefonisch te bereiken via jmmer 62121, toestel 260. Aanmel- ngen dienen vóór 1 december bin- in te zijn. Bn«wl van l«z*n buiten verinrwoofde^khartJ >1 weet vast wel waar in Oosterend Achtertune is. De Achtertune is nmers berucht geworden wegens st transportbedrijf Koopman. Nog leeds haalt dit bedrijf de voorpagina in de krant. Zoals u wel zult weten er maar één plaats voor een bedrijf te dit: Het industrieterrein. Overal aar Koopman probeerde door te aaien met zijn bedrijf, werd hij leggestuurd: Wegwezen, agrarisch ibied. Nu blijkt zelfs de hem toebe- achte plaats op het industrieterrein jrarisch gebied te zijn. Rara, hoe astaat het. Maar waar moeten ze an heen? Gewoon nergens. Niet op an eigen terrein, niet op een plaats hteraf, nee, gewoon nergens. En an hebben we nog de sterke arm t komt vertellen waar ze niet mo an staan. Het was beter dat ze «ramen vertellen waar ze wél mo rn staan. Het gaat per slot wel om :n bedrijf met mensen die er nog lor willen werken. 'e hebben aan de Achtertune nog m paar bedrijven. Die zitten hier al ien en daar leer je mee leven. Maar je nu een bedrijf wilt beginnen oet het toch niet mogelijk zijn (als een industrieterrein hebt) om te innen beginnen. Op mijn vraag wat i Achtertune nu eigenlijk is (woon- ibied, agrarisch gebied of industrie- rrein), heb ik nooit een rechtstreeks Itwoord gekregen. >u het dan toch zo wezen dat poli- !k stinkt en altijd heeft gestonken? "e partijen hebben democratie en kechtigheid in hun vaandel staan, 'achtige leuzes, maardan ga je niet 'met mensen om. B. Vlaming Achtertune, Oosterend De rechtstreekse uitzendingen van de raadsvergaderingen door Radio Texel zijn volgens burge meester Schipper positief ont vangen. „Ik krijg signalen dat mensen zelfs verbaasd zijn over de grote inspanningen die de ge meenteraadsleden zich ge troosten." Blij was Schipper ook met de actievere wijze waarop besluiten van b en w openbaar worden gemaakt. „Daarbij blijven we wel proberen belanghebben den in te lichten voordat hun zaak in het nieuws komt." Zaterdag 1 december komt Sinter klaas in De Waal. Om 15.00 uur komt de Goedheiligman het dorp bin nenrijden via het Hogereind. Dit gaat niet geruisloos, dus iedereen kan ho ren dat hij eraan komt. Het is de be doeling dat Sinterklaas na zijn rondrit richting dorpshuis gaat en daar harte lijk wordt ontvangen. De kinderen van 0 tot 4 jaar en de bejaarden ont vangen van Sinterklaas een cadeau tje. De oudere kinderen krijgen hun cadeau woensdag op school, bij het afscheid worden de oudere kinderen ook nog verrast met een aardigheidje. De feest- en dorpscommissie biedt de aanwezigen een drankje aan. ledereen is welkom. Eén van de uitdagingen waarvoor de burgemeester zich geplaatst ziet, is een verandering van taken en organi satie van het ambtelijk apparaat. Eerst wil Schipper echter afwachten welk effect de uitbreiding van het raadhuis heeft. „Ik heb de indruk dat de nieuwe huisvesting al veel knelpunten oplost", aldus Schipper dinsdagmiddag. Eén van de voorgenomen wijzigingen betreft de sociale dienst. De aandui ding „dienst" vervalt per 1 januari aanstaande, maar dat zal in de prak tijk slechts een kleine organisatori sche verandering betekenen, aldus Schipper. „Het moet vanuit de mede werkers van de sociale dienst komen wat de beste organisatie is. De nieu we werksituatie zal dan worden ge dragen door het personeel." Ten aanzien van de verbouwing toon- De zandsuppletie ten Noorden van de Slufter is woensdagmiddag om 14.00 uur hervat, na enkele dagen als ge volg van storm te hebben stilgelegen. De twee gebroken ankerkettingen van de koppelboei konden vrij vlot worden hersteld. De boei zelf had geen schade opgelopen. Als alles verder goed gaat is de zandsuppletie binnen een week voltooid. "Toeristenbelasting. Het college wil via een stage-project een gedegen onderzoek laten instellen naar de gang van zaken rond de toeristenbe lasting. „Als we betere gegevens en meer houvast hebben, kunnen we daarop ons verdere beleid baseren," aldus wethouder Terpstra. 'Rolstoelgebruikers. Nieuw te plaat sen telefooncellen van de PTT zullen volgens wethouder Krijnen-Baijs in principe zijn ingesteld op invaliden. Taalgebruik. Het taalgebruik in de aanbiedingsbrief van b en w bij de begroting is verbeterd, vindt PvdA- fractieleider Van der Kooi. Burge meester Schipper schuift de eer af naar de gemeentesecretaris en diens medewerkers. „Wij bestuurders gaan dit zeker niet zelf doen, wij kennen onze plaats", aldus de burgemeester. Zeehondjes. EcoMare heeft zondag voor het laatst dit jaar zeehondjes uitgezet. Totaal vier jonge dieren ko zen tussen Texel en Vlieland het rui me sop. Het ging om twee zeehondjes die eerder dit jaar als „huiler" op de Texelse kust waren aangespoeld, en om twee zeehondjes die in de zeehondenopvang van Eco Mare zijn geboren en grootgebracht. Het uitzetten gebeurde weer met het NMF-schip „Phoca", met de Texelse schipper Jan van Dijk. De achterstallige rentebetaling van Jarino aan de gemeente Texel betreft een bedrag van f222.000,zo deel de wethouder Terpstra in zijn eerste reactie tijdens de algemene beschou wingen mee. De gemeente zal een claim leggen bij de curator, maar of dat wat oplevert is de vraag. Maandagavond om 20.30 uur is een bijeenkomst van mariniers en oud- mariniers (Comtek) in Hotel De Lin deboom. Kolonel der Mariniers b.d. J. Gravenstijn presenteert er zijn nieuwe boek genaamd „Mariniers en Anneke Dotes". Kolonel b.d. Gravenstijn is begin jaren zeventig enige jaren commandant van het Oefenkamp De Mok geweest. In 1988 werd zijn eerste boek getiteld „Mariniers" gepresenteerd. Dit ge beurde ook op Texel. Het tweede boek van de kolonel heeft als titel „Mariniers en andere wonderen". de de burgemeester zich blij met de over het algemeen positieve geluiden. Een „tijdloze" inrichting, zoals raadslid Van Asselt (onafhankelijk) voorstelde, was volgens Schipper niet mogelijk, omdat ieder zijn eigen stijl heeft en de gemeente Texel dus ook. „Toch hebben we voor een inrichting proberen te kiezen, waarmee we voor langere tijd kunnen doen. De vorige inrichting heeft het per slot van reke ning ook ruim twintig jaar uitgehou den." Aan de door meerdere partijen ge wenste langere openstelling van de afdeling burgerzaken kleven nog ha ken en ogen, aldus de burgemeester. Dit onderwerp zal daarom eerst aan de orde worden gesteld in een verga dering van de raadscommissie voor algemeen en organisatorisch beleid. De SOS-wereldwinkel heeft tot 5 de cember in het Raadhuis een ten toonstelling met kunstnijverheid en consumptiegoederen uit ontwikke lingslanden. Tijdens kantooruren is de expositie geopend. Iedere zaterdagochtend haalt Scou ting Texel oud papier op. De mensen worden verzocht deze spullen vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, zodat ze vlot kunnen worden ingela den. Bij de oud papier-wagen kunt u ook gereedschap voor de derde we reld kwijt. Komende zaterdag wordt het oude papier etc. opgehaald in de volgende straten: 8. Kogerstraat. Wagemakerstraat, Waalderstraat. Marelstraat. De Waal: In De Waal wordt zaterdag oud pa pier opgehaald. Leerlingen, ouders en leerkrachten van de Redmer IJska- school komen tussen 9.30 en 10.30 uur langs de huizen. Oud papier kan ook worden afgeleverd bij de scha- penboet in De Mars te Den Burg, naast het Kotex-gebouw (vóór 9.30 uur). HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 9.30 uur ds. Ter Haar, her denking overledenen. Uitzending Lichtboei De Waal 11.00 uur ds. Ter Haar De Koog 9.30 uur ds. Kok Den Hoorn 9.30 uur dhr. Wieten Oosterend 9.30 uur drs. Wilmink Oudeschild 19.00 uur ds. Fibbe, dankdienst voor gewas en arbeid. Broodmaaltijd De Cocksdorp 11.00 uur ds. Kok GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg 10.00 en 19.00 uur ds. Boelhouwer uit Heiloo. 19.00 u. m.m.v. Singers of the Lord 10.00 uur Radio Texel 19.00 uur Lichtboei Oosterend 10.00 uur ds. H. Fibbe 19.00 uur drs. Wilmink GEREFORMEERDE GEMEENTE in kerkgebouw Schoolstraat 10.00 en 16.00 uur dienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg, zaterdag 19.30 uur dienst over: „Ons geloofsmilteu" Zondag 10.00 uur Geja Laan. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk te Den Burg 16.15 uur dienst. BAPTISTENGEMEENTE In Eben Haëzer, Julianastraat 11, Den Burg 10.00 uur voorganger evangelist C. van Brussel uit Nijkerk Kinderoppas ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg zaterdag 19.30 uur Gospeltrain, Themadienst Uitzending Lichtboei Zondag 10 45 uur herenkoor Kindernevendienst De Koog zondag 9.30 uur Oudeschild zondag 17.30 uur De Cocksdorp zondag 9.30 uur Woord-Communiedienst JEHOVA'S GETUIGEN Koninkrijks zaal. Schilderend. 10.30-11.20 uur Openbare lezing Stemt uw denkwijze met die van God overeen? 11.20-12.30 uur Wachttorenstudie Begrip van de reden waarom de Messias moest komen. Opgaven voor vermelding in de lijst „Voor het weekend" moeten dinsdags vóór 12.00 uur ingeleverd worden. Artsen Uitsluitend voor spoedgevallen Van vrijdag 18.00 uur tot maan dag 8.00 uur: Dokter R. Coutinho I W. Vos Schilderend 40, Den Burg, tele foon 12023. Tandartsen Voor spoedeisende tandheelkundi ge hulp: raadpleeg de ingesproken boodschap op de praktijknummers 12270, 14727, 14669 of 13086. Gezinsverzorging In het weekend kan op zaterdag en zondag tussen 17.00 en 19.00 uur gebeld worden met mevr. B Dijkstra, telefoon 18832. Nuttige adressen: 'Brand/ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulance vervoer bellen: 06-11. 'Rijkspolitie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 18.00 uur. Telefoon (dag en nacht): 12222. 'Dierenartsen Praktijk: Keesomlaan 11, Den Burg. Dag en nacht bereikbaar via tele foon 12527. 'Kruisvereniging Texel Van vrijdag 18.00 uur tot maan dag 8.00 uur: tel. 02230-23024. 'Kustwacht: Voor meldingen van schepen of zwemmers in nood: tel. 16270. 'Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, tel. 12066. 'Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 12222. 'Kunstgebitreparatie: Tandtech- niek Van Kralingen (samenwerkend met het Tandheelkundig centrum: vergoed door het ziekenfonds), tel. 12069. Tandtechniek R. van Oosten (parti culiere praktijk), tel. 16441. 'Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg. Tel. 12112. Zaterdag 11.00-12.30 en 15.00-17.00 uur. Zondag 11.00-12.30 uur en 16.00-17.00 uur. Buiten die tijd al leen voor spoedeisende gevallen. Wat doel u als 't gaat om leven öf dood? Simavi steunt vele gezondheidsprojecten in 35 ontwikkelingslanden. Zonder uw steun kunnen wij echter niets doen. Help ons a.u.b. SpruitcnbmMraai 2012 LK Haarlem S§MS- 1950 1990 Op vrijdag 30 november zijn onze ouders en grootouders Cees Barhorst en Door Bakker 40 jaar getrouwd. Wilt u ze feliciteren dan bent u van harte welkom op de receptie van 17.00 tot 18.00 uur in Theodorahoe- ve, Kogerstraat te Den Burg. Ina en John. rené Annie en Ruud, marco en martijn Netty en Willem, erik, dave en dunja Frida en Dirk, radna en sander Adrie en Jeanet. monique en roy Bert en Lia Eddy en Winda Rudy en Sophie Sylvia en Pieter Haffelderweg 9, Den Burg. Wilt u iets schenken, gelieve dan aan een CS te denken. Hartelijk gefeliciteerd met jullie 25-jarig huwelijk. Ivonne en Daniëlle Hiermede willen wij iedereen hartelijk bedanken voor de vele gelukwensen en attenties die wij ont vingen ter gelegenheid van ons 65-jarige huwe lijksfeest. H. de Bloois C. de Bloois-Verhoeven Heel blij zijn wij met de geboorte van onze zoon en broertje van Inge Sander Texel, 19 november 1990 Eddy en Annegré Vermeulen- Lap Inge Herenstraat 55 1797 AG Den Hoorn Annegré en Sander rusten van 13.00 tot 15.30 uur. Claudia de Jong en Eduard Keijzer trouwen op vrijdag 7 de cember 1990 om 15.45 uur in het gemeentehuis te Den Burg. U kunt ons feliciteren in „De Witte Burcht", Mo lenstraat 19, Den Burg, van 19.00 tot 20.00 uur. Ons adres wordt: Zwaanstraat 1a 1791 CM Den Burg. Gunt u ons een kado, doe het dan zo K) Geboren: Kelly Dochter van Cees en Angely van Dongen-Witte 18 november 1990 Pieter van Deurnelaan 2 1785 GB Den Helder Tijdelijk adres: Gemini ziekenhuis Huisduinerweg 3 1782 GZ Den Helder Kamer 529. Heel gelukkig zijn wij met de geboorte van on ze dochter en zusje Marit Gerard en Mirjam Arkenbout-Rotteveel Kris 22 november 1990 Sluyscoog 1 1791 WV Den Burg Charlotte Haack en John van Heerwaarden trouwen op vrijdag 30 november om 14.00 uur in het gemeentehuis te Gulpen (Z.L.). Om onze Texelse familie, vrienden en bekenden in de gelegenheid te stellen ons te feliciteren houden wij op zondag 2 decem ber receptie in Chinees restaurant Azië, van 16.00 tot 18.00 uur. P.S. Reino viert ook z'n verjaardag! Beatrixlaan 17 Den Burg Hierbij wil ik iedereen bedanken voor de be langstelling, kado's en planten op 18 november. Het was een fijne dag. Jo Grisnigt Emmalaan 40. Ik ben weer thuis! De vele goede wensen, bloemen, fruit en ka- dootjes in het ziekenhuis en bij mijn thuiskomst hebben mij erg geholpen in een moeilijke tijd. Heel veel dank voor zo veel warme belang stelling! Thea Haak Voor hond, kat, kip en konijn moet u in Dierenshop Ellen zijn. Tel. 13308. Met onze calvinistische in slag vonden we het maar raar om op te vallen. Maar nu mag u artikelen aanschaffen die status en levenstijl laten zien. Kunsthar del Hans van der Klift toont u smaakvolle kunstvoorwerpen van klasse voor een redelijke prijs. Toneelvereniging De Vrien denkring speelt voor u op za terdag 24 nov. in het dorpshuis Den Hoorn het to neelspel Dingen van de dag Kaarten kunt u bestellen bij Alie Boon, tel. 19323. Sint Nicolaasmarkt in het ambachtencentrum in Den Hoorn, Diek 11 a (tegenover Hotel Op Diek) Vrijdag 23 nov. van 19.00-21.00 uur en zaterdag 24 nov. van 13.00-17.00 uur. Op zoek naar een goede pensioenverzekering? Bel Ass. Hyp. Siebe Waaijer, tel. 15207. Alweer nieuwe namen op de videoband van KTF: Ernst Brücher, Arie (gemeente) Huizinga, Aad van Liere, mevr. Schade, mevr. Jonker (postbode), Annelies Zegel van Egmond. U vindt geen passend ka- do?? Dan 'n Strender kadobon. Zij zijn er nog lang niet! Steun de Anti-Apartheids- beweging Ned. en help Z. Afrika bij het afschaffen van de apartheid! Giro 558900 tn.v. Anti-Apartheids beweging Nederland, Am sterdam. Te koop Honda MT. tussen 18.00-19.00 uur tel. 12465. Komt u haar Qnipp Kap salon. Liefst op afspraak, tel. 12227. Dag alle aardige Tesselaren, het waren zeven mooie ja ren. We wonen nu weer aan de overkant, maar Texel blijft ons vriendeneiland. Henk en An Backer, Teugenlaan 17, 1871 AJ Schoorl. Op de KTF videofilm staan ook: Reijer Brouwer, Dick Bousma, Arie (TEM) Huizin ga, mevr. Van Sambeek (Sch'end), Nel Lexmond- Veeger, mevr. S. Vermeulen- Lips, mevr. De Jong- Verstegen. Pantoffels van Pix, bijna voor niks! Nieuwe educatief medewer ker van Ecomare zoekt vanaf 1 december a.s woonruimte op Texel. Kamer met gebruik van keuken en telefoon, of appartement, zomerhuis aixJ. In principe voor geheel 1991. Tel 17741 (tot 17.00 uur). Betaal kontant f29,75 bij het intekenen op de KTF- videoband. Wie heeft er met de intocht van Sinterklaas een te kleine jas meegenomen uit d'Ouwe ULO? Rose met gebloemde capuchon, ong. maat 134. Tel. 14715. Dader bekend. Gestolen bruine Gazelle, 3 vers. L. handrem stuk, geen dyna mo, kmderstepjes, groen cij ferslot. S.v.p. terugbrengen Warmoesstraat 55, tel 12180 Te koop gevraagd rijbroek, maat 134 en 140. Tel. 16320. Te koop aangeboden bu reau's f50,— per stuk. Hotel Tatenhove, tel. 17274. Strender kadobon 'n goed idee!! Sint Nicolaasmarkt in het ambachtencentrum in Den Hoorn, Diek 11 a (tegenover Hotel Op Diek). Vrijdag 23 nov. van 19 00-21.00 uur en zaterdag 24 nov. van 13.00-17 00 uur. Zondagmiddag a.s 25 sept. Jaap de Graaf bokaal in ma nege Akenburg. SVC speelt 24 november: „Zeg kan ik je man even le nen?" Aanvang 20.00 uur in het Eierlandsche Huis Bal na. T.k. Philips platenspeler met boxen i.g.st. f50,— Tel. 12647. Volkswagen Passat CL 5 drs. bj. 4-83. Trekhaak, licht metalen velgen. Tel. 18396. Tafeltennisset bestaande uit batje- netje- ballen Mantje Sport. Zuivere zuivel van Sint Do- natus. Natuurlijk lekker. Vissenboek. Mooie gebon den uitgave op groot formaat met meer dan 250 soorten zoet- en zoutwatervissen be schreven en in kleur afge beeld. Was f49,— nu in prijs verlaagd naar f22,50. Koop je in Het Open Boek.

Texelsche Courant | 1990 | | pagina 3