Moordhollandse kust in kelder raadhuis Hulp nodig bij actie vluchtelingenweek '91 Jonge zeehonden EcoMare verdronken in fuiken fexelse live-muziek op Radio Texel Raadsvergadering Gastgezinnen nodig Werkzaamheden in Oosterend Lading aardappelen over de straat Tafeltennissers gaan strijdend ten onder Hechtere basis voor kunstwerk Sinterklaaspuzzelrit M.A.B. Club Bromfiets gestolen SV Texel jeugd werd getrakteerd Landbouwtrekker botst op personenauto Ze zijn er weer: ratten! Bromfiets gestolen En Passant 2 succesvol tegen Midwoud jONDERDAG 6 DECEMBER 1990 TEXELSE COURANT PAGINA 9 fot en met 24 januari is in de expo sitieruimte van het raadhuis een ten- oonstelling te bezoeken met foto's ran de Noordhollandse kust. De fo- io's zijn gemaakt door de fotografen )jana Blok, Hans van den Boogaard m Luuk Huiskes. 'otaal zijn zestig foto's te zien, een (electie uit het materiaal dat de drie otografen vorig jaar vervaardigden. )e tentoonstellingsdienst van de Cul- urele Raad van Noordholland gaf en de opdracht, omdat het trio een nieuwe kijk" op het landschap ieeft. Vaak wordt in landschapsfoto's je schoonheid van het land als uit- ;angspunt genomen. De drie ge hemde fotografen zijn allemaal op «n verschillende manier te werk ge- jaan. Luuk Huiskes (bekend van fo- o's van oude mijnbouwlandschappen tn woestijngebieden, zonder mensen nf verwijzing naar menselijke activi teiten) ging zeer systematisch te werk. De kust van Nederland riep bij tem beelden op van zijn jeugd, toen lüj soms urenlang dwars door de dui- r«n richting zee liep, op elke duintop «ikhalzend uitkijkend naar een reepje water. Een soortgelijke dwarsdoorsne de kenmerkt zijn foto-expositie. Huis- les heeft de gehele kust, van 'andvoort tot Den Helder en van Den Oever tot Amsterdam, in beeld ge- dracht. De foto's zijn sobere beelden. (ans van den Boogaard maakte voor- il foto's van de ingrepen van de nens in de natuur en het gebruik ,an natuurlijke stoffen. Aanvankelijk naakte hij vooral opnamen van de unnelbouw in het IJ bij Diemen. Aaar na een paar weken veranderde ladio Texel start aanstaande vrijdag 7 december) tussen 22.00 en 24.00 iur een nieuw radio-proramma: „Texel ,ive '90/'91. In dit programma treden nusicerende Texelaars zelf op, onder neer pop-bands, pop-solisten en leer- ngen van de muziekschool. Eén keer ier maand wordt er een live- adioconcert georganiseerd waarbij iubliek van harte welkom is. Het eer- te programma biedt een live- iptreden van de Texelse pop-formatie lelorean (aanvang 22.00 uur). Deze litzending komt rechtstreeks vanuit Ie jeugdwerkruimte van d'Ouwe ULO Den Burg. Toegang is vrij. De pre- entatie van het radio-programma is handen van Henk Slikker. )e geenteraad houdt op dinsdag 11 lecember de maandelijkse raadsver- jadering. De agenda luidt als volgt; 1 Opening. 2. Vaststelling volgorde van stemming. 3. Vaststelling besluitenlijst raads vergadering de dato 13 novem ber 1990. 4. a. Ingekomen stukken. b. Mededelingen c. Beantwoording vragen. 5. Meerjarenplan 1990-1993 so ciaal culturele activiteiten. 6. Bijdrage uit de post ontwikke lingshulp ten behoeve van do- venschool in Bolivia. 7. Investeringen speeltuinen en spelgelegenheden 1990. 8. Subsidiëring project innovatie ouderenzorg. 9. Aanvraag artikel 74 W.B.O. (ver goeding schade) bestuur C.V.O. 10. Verordening kinderopvang. 11. Wijziging statuten Stichting Texel Museum. 12. Vaststelling recreatiebasisplan. 13. Voorbereidingensbesluiten ten behoeve van het bouwplan van: a. Stichting Texels Museum voor het uitbreiden van Ecomare, Ruyslaan 92 te De Koog; b. De heer J.C. Henneman voor het plaatsen van een garage naast zijn woning aan de Vuur- torenweg 182 te De Cocksdorp. c. Drijver B.V. voor het plaatsen van 3 premie A-woningen aan de Korfbaeck te Den Burg. 14. Wijziging rechtspositie en ver goedingsregeling brandweer. '5. Diepte-onderzoek naar mogelijk heden aftrek BTW. '8. Herinrichting Zwaanstraat. '7 Investeringen verkeersveiligheid '8. P.P.S. overeenkomst Livingstone- gemeente inzake gedeeltelijke ontwikkeling 't Stappenland. 19. Overzicht post onvoorziene uitgaven. '0 Legesheffing voor behandeling door de provincie van een ver zoek van verklaring van geen bezwaar. 71. Opheffing sociale dienst als tak van dienst ingevolge artikel 252 gemeentewet. 12. Rondvraag. 13. Sluiting. If niet toegezonden stukken liggen de gebruikelijke wijze voor de 'adsleden ter inzage. hij van opvatting. Van den Boogaard ging de kust zien als een smal lint van enkele honderden kilometers lang, dat moest worden beleefd door erover te lopen en te fietsen. Aldus geschiedde, onderweg fotografeerde hij alles wat hem interesseerde, voor al mensen. Een deel van zijn foto's zijn in kleur. Diana de Blok is eigenlijk geen land schapsfotografe. Ze creëert het liefst haar eigen mytische wereld middenin de hedendaagse werkelijkheid. Ook haar opdracht gaf ze deze benade ring. Ze stelde zich tot doel om het landschap onderdeel te laten uitma ken van een van haar verhalen, in dit geval over meerminnen en -mannen in de Nederlandse volksvertellingen. Ze werkte met haar model op drie verschillende lokaties. Zo ontstonden drie fotoverhalen, waarin de relatie land, water en mens zijn uitgebeeld. De expositie is te bezichtigen op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur en van 13.00 tot 17.00 uur. Voor de opvang van de dansers en zangers van het Georgische ensem ble ,,Suchuschuili" hebben zich nog onvoldoende gastgezinnen opgege ven. Het ensemble verzorgt zondag middag een eenmalig, bijzonder optreden in de Burg. De Koninghal. Wie de groepsleden onderdak wil ver schaffen, wordt verzocht zich aan te melden via telefoonnummer 15582. In februari wordt een nationale actie gehouden voor hulp aan vluchtelin gen in de derde wereld. Om de actie te doen slagen, moet in heel Neder land het nodige voorbereidende werk worden gedaan. Het is de bedoeling op Texel een actiecomité op te rich ten. Ook kunnen verenigingen, in stellingen en particulieren zelf actie ondernemen. Een voorbereidend comité heeft in middels besturen van verenigingen en instellingen aangeschreven. Verzocht wordt om personen af te vaardigen die zitting willen nemen in het actie comité en mee te werken aan de huis-aan-huis collecte in de week van 17 tot en met 23 februari. Het voor bereidend comité is gevormd uit mensen van de gereformeerde en hervormde diaconie op het eiland. Het gaat echter niet om een kerkelij ke, maar nationale actie waaraan ook andere organisaties kunnen deelne men. Contactpersonen zijn Alie Prins, De Ruyterstraat 6, Oudeschild, tel. 14248, en Riek Huisman, Schoo noordsingel 6, Den Burg, tel. 12637. Zij ontvangen reacties graag vóór 15 december. Van maandag tot en met vrijdag is de Peperstraat in Oosterend tussen de Bijenkorfweg en de Oranjestraat afgesloten voor alle verkeer. De straat wordt aangepast met het oog op het nieuwe lage bustype dat de NZH binnenkort op Texel gaat in zetten. Tijdens de afsluiting rijdt de bus tot aan de Bijenkorfweg, draait daar en gaat via de Koningsweg naar Zeven huizen. De herbestrating wordt gedaan door firma Westerlaken. Ruim 3600 kilo aardappelen kwa men maandag terecht op het weg dek van de kruising Akenbuurt/Pontweg. De vrachtwa gen, bestuurd door een 21-jarige in woner van Den Burg, vervoerde de aardappelen in twee boven elkaar gestapelde pallets. Door onjuiste belading ging de bo venste pallet aan de schuif, waardoor alle aardappelen op de grond beland den. Tegen de bestuurder is proces verbaal opgemaakt. Tafeltennisvereniging Tetak heeft de kampioenswedstrijd tegen Be Fair 3 uit Breezand met 6-4 verloren. In de ze 314 uur durende wedstrijd met ze ven driesetters toonde Tetak aan op niveau te kunnen meedraaien. De Texelaars kwamen op 1-0 via Lieuwe van der Veen, maar moesten vervol gens een 3-1 achterstand wegwer ken. Fred Mosk en weer Van der Veen brachten Tetak op 3-3. Alex Bakker kon niet verhinderen dat Be Fair weer twee punten uitliep en ook Mosk zag zijn laatste partij verloren gaan. De onverslaanbare Van der Veen bracht de eindstand op 4-6. Te tak zal in de voorjaarscompetitie een nieuwe gooi naar het kampioenschap doen. In Noord-Scharwoude worden 9 de cember (zondag) de open Langedijker kampioenschappen gehouden. Aan dit toernooi nemen de volgende spe lers en speelsters van Tetak deel: Lieuwe van der Veen, Fred Mosk, Alex Bakker, Wilco Bakker, Nico Dap per, Gisela Pgllmann, Barbera Houter man en Cecile Straus. Ze spelen allen mee in diverse enkel-klassen. Ook zullen drie duo's deelnemen aan het dubbeltoernooi, nl. Mosk en Van der Veen, Dapper en Bakker en Houter man en Pollmann. De acties zullen worden ondersteund door televisie, radio en schrijvende pers en worden georganiseerd door de stichting Vluchteling in Den Haag (giro 999), het samenwerkingsver band voor hulp aan vluchtelingen bui ten Nederland. Doel is om zoveel mogelijk geld bijeen te krijgen, omdat nu een ernstig gebrek is aan finan ciële middelen bij de organisaties die zich met de vluchtelingenhulp bezig houden. De geldnood is zó groot, dat de hulp aan vluchtelingen in de derde wereld in gevaar is. Het veelbesproken kunstwerk voor het raadhuis op de Groene- plaats heeft een hechtere basis gekregen. Het was al gauw dui delijk dat het object minder van- daalbestendig was dan was aangekondigd. De schijnbaar op het plaveisel staande halve ring, zou door wrikken omgetrokken kunnen worden omdat de onder grondse stalen verbinding met de fundering van veel te eenvou dige constructie was. Hetzelfde metaalbedrijf dat de ringen heeft geplaatst, heeft gistermiddag sa men met kunstenaar B. Drolinga de ondergrondse voet van extra verstevigingen en steunen voorzien. De traditionele Sint Nicolaasrit van de M.A.B. was ook in 1990 een suc ces. De door Dirk en Attie Westerla ken uitgezette en verzorgde rit, werd door 52 equipes en 107 kinderen tot een goed einde gebracht. De goed verborgen klompen, mijters en dit jaar ook zwarte pieten-koppen, werden met ware haviksblikken door de kinderen ontdekt. Sinterklaas, die zelf in Spanje menige puzzelrit op zijn naam heeft geschreven, reikte aan al le kinderen een cadeautje uit. Te mid den van de gezellige drukte van Loodsmansduin vloog de tijd voor de Goedheiligman en zijn pieten om. De M.A.B. bestuursleden waren maar net op tijd voor het berekenen van de uitslagen en het kinderklassement van de klompen, mijters en pietentel lers. Toch nam de sint nog de tijd om alle prijswinnaars persoonlijk pijzen te overhandigen alvorens zich naar zijn volgende afspraak te spoeden. De uitslagen zijn: Puzzelrit: 1. Danny Westerlaken; 2. Koos Bre mer; 3. Anne de Vries; 4. Henk Schraag; 5. Pieter van der Vis; Kin derklassement: 1. kind(eren) Van der Vis; 2. kind(eren) Moor; 3. kindleren) De Vries; 4. kind(eren) Keijser. Aan de Sinterklaasrit werd door de M.A.B. een enquete verbonden om inzicht te krijgen in de achteruitgang van de deelname aan de „gewone" puzzelritten. De belangstelling is het afgelopen jaar zo bedroevend ge weest dat er veel ritten zullen moe ten verdwijnen. Tenzij de belangstelling op korte termijn sterk verbeterd i U kunt het tij helpen te keren door op 5 januari 1991 mee te doen met de MAB Nieuwjaarsritl. Uit de Warmoesstraat is tussen za terdag 23.30 en zondag 12.30 uur een op slot staande blauwe Puch bromfiets met sterwielen gestolen. Deze behoorde toe aan een 17-jarige inwoner van Den Hoorn. Het kente kenplaatje is JRL 729. Eventuele ge tuigen worden verzocht de politie te bellen, telefoon 12222. Iedere zaterdagochtend haalt Scou ting Texel oud papier op. De mensen worden verzocht deze spullen vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, zodat ze vlot kunnen worden ingela den. Bij de oud papier-wagen kunt u ook gereedschap voor de derde we reld kwijt. Komende zaterdag wordt het oude papier etc. opgehaald in de volgende straten: 1. Bernhardlaan, Lieuwstraat, Tjak- kerstraat. Wilsterstraat. De Koog: Iedere tweede zaterdagochtend van de maand wordt oud papier opge haald in De Koog en directe omge ving. leder wordt verzocht het papier tijdig gebundeld aan de straat te zetten. Het afgelopen weekend is de SV Texel jeugd door haar vereniging ge trakteerd. Zo speelde SV Texel dit weekend een beetje voor Sint Ni- colaas. Voor de jongsten, de F- en E-pupillen, had de goedheiligman tijd ingeruimd om een bezoek te brengen aan de kantine. Vergezeld door drie pieten kwam de sint rond 18.30 uur bij de Kletskeet aan. Voor een ieder had hij een goed woord en een presentje in de vorm van een autootje en een chocolade letter. De D-pupillen brach ten zaterdagavond een bezoek aan Bowling De Koogel waar enkele uren naar hartelust met ballen gegooid werd. De oudste jeugd, A-, B- en C- junioren, werden getrakteerd op een eredivisie wedstrijd. Zo togen de A- junioren naar Volendam om daar ge tuige te zijn van subtopper Volendam tegen Feijenoord. Voor de B- en C- junioren was de wedstrijd Ajax tegen FC Den Haag uitgezocht. Een aanrijding tussen een landbouw trekker en een personenauto veroor zaakte woensdagmiddag flinke schade. Rond het middaguur reed een 41-jarige inwoner uit Den Burg over de Pontweg (richting Den Burg). De bestuurder verwachtte voorrang te krijgen van een van de Rozendijk komende trekker, bestuurd door een 31-jarige inwoner uit Den Burg. Deze laatste reed echter door. De bestuurder van de personenauto trachtte te trekker nog te ontwijken, maar kon een botsing niet meer voorkomen. De tractor liep lichte schade op aan de rechtervoorband. De personenauto doorstond de bot sing minder goed. Er ontstond zware plaatschade aan de gehele rechterzij de. „Het is écht om razend van te wor den. Je voelt je zo machteloos". Ecomaredirecteur Jan Kuiper lucht zijn hart, nadat bekend is geworden dat twee jonge zeehonden, die nog maar een maand geleden door Eco mare zijn uitgezet, zijn verdronken in visfuiken. Eén van de zeehonden spoelde dood aan op het strand van paal 23, de ander werd in de buurt van Den Hel der aangetroffen. De doodsoorzaak was niet meteen bekend, vandaar dat sectie werd verricht. Kuiper: „Ze za gen er allebei goed uit. Dat is wel eens afwachten, want als wij ze vrij laten moeten ze zich nog helemaal aanpassen aan het leven in de vrije natuur. Ze moeten leren om zelf vis te vangen. Soms lukt dat niet en gaan ze daarom op één of andere manier dood. Maar dat was nu dui delijk niet het geval." Het onderzoek wees uit dat de twee door verdrinking om het leven zijn gekomen, vermoedelijk in visfuiken. Kuiper legt uit dat amateurvissers verplicht zijn een keerwand in hun fuiken aan te brengen, om te voorko men dat zeehonden op zoek naar vis erin zwemmen $n verstrikt raken. De beroepsvisserij hoeft dit echter niet.... Kuiper: „Een belachelijke zaak natuur lijk. Er is een onderzoek gedaan door het RIN enige jaren geleden, waaruit bleek dat de vangsten door een keer wand in een fuik niet opvallend lager waren, dus dat argument kunnen de beroepsvissers niet gebruiken. We hopen al jaren dat de regels op dit punt worden aangepast." Hoewel op dit moment zeker niet van een plaag kan worden gespro ken, worden de laatste weken toch vrij veel ratten op Texel gesignaleerd. Om te voorkomen dat ze een pro bleem worden hebben gemeente en waterschap in nauwe samenwerking de bestrijding ter hand genomen. Medewerking van het publiek is daarbij onmisbaar. In tegenstelling tot de winter 1988-1989 toen het aantal ratten op Texel erg groot was, is de vorige win ter prima gelukt de ongewenste die ren binnen de perken te houden. Als de mensen oplettend zijn en de nodi ge voorzorgen nemen, zullen ook nu ernstige problemen kunnen worden voorkomen. Voorwaarden Ratten krijg je niet zomaar. Ze komen alleen als er in de buurt voedsel en water is en als er voldoende schuil plaatsen zijn. Die levensvoorwaarden worden vaak geboden op rommelige erven van boerderijen, maar ook op recreatieterreinen en tuintjes in de oudere delen van de dorpen, vooral als slordig wordt omgesprongen met huisvuil. Ratten houden zich graag op in (ruige) slootkanten waar ze holen graven. Andere favoriete plekken zijn maïs-, bieten- en graskuilen. De rat- tenbestrijders van gemeente en wa terschap letten de komende weken in het bijzonder op deze plaatsen. Als ze ratten of sporen ervan signaleren nemen ze de verdelging zelf ter hand of maken daarover afspraken met de gebruiker van het betreffende per ceel. Natuurlijk kan men waterschap en gemeente ook om advies en hulp vragen als men zelf heeft geconsta teerd dat er ratten zijn. Tussen 3 en 4 december is er een Puch Maxi met een waarde van f400,- gestolen. De bromfiets is eigendom van een 19-jarige inwoner van Den Hoorn. De bromfiets, die bij een discotheek in Den Burg gepar keerd stond, is tussen 23.00 en 01.00 uur ontvreemd. Het tweede team van schaakclub En Passant heeft zaterdagmiddag in De Witte Burcht zijn eerste confrontatie in de povinciale competitie met suc ces doorstaan. Tegenstander ,,De Pi onier" uit Midwoud werd in een spannende match met 5-3 onderuit gehaald. Martin Witte, Taeke van Lingen, Martin Birkenhager en Wil lem van de Rijke brachten een vol punt in voor En Passant, terwijl Dirk Leegwater en Wietse Pranger via re mise beiden een halfje aan het to taal van de Texelaars toegvoegden. Gerard Zoetelief en Klaas Bruining leden een nederlaag. In de interne competitie toonde Harm Broekema weer eens aan dat hij re mise kan maken wanneer hij dat wil. In de ruilvariant van het Frans -een berucht remisewapen- haalde hij van meet af aan alle venijn uit de stelling die Wim Hoekman daar trachtte in te brengen. Hoekman speelde de stel ling tot het door promotie van beide kanten verkregen dame-eindspel hem geen enkele kans meer bood, alvo rens remise te geven. In de top werd stevig geblunderd. Gerard Zoetelief verspeelde een riante uitgangspositie tegen Piet Cornelisse door een onbegrijpelijk moment van schaakblindheid. Cornelisse was er als de kippen bij om het volle profijt van de meevaller te trekken. Jamme rend gaf Zoetelief op. Maar er was nog meer. Auke Terpstra lijkt op een regelrechte overwinning op koploper Jaap Dros af te steven, die in de ope-n ing zat te suffen en in het Boedapester gambiet, dat hij zelf op het bord had gebracht, twee zetten verwisselde. De gevolgen waren rampzalig; het ijzersterk spel drukte Terpstra zijn tegenstander tegen de muur en wikkelde af naar een ge wonnen eindspel. Weliswaar slaagde hij er maandagavond niet in reeds de winst binnen te halen, maar alleen assistentie van schaakgodin Caissa kan dros nog voor een nederlaag in de afgebroken partij behoeden. Ook Paul Eelman en Klaas Bruining braken hun partij af. Op het bord staat een toreneindspel waarin Bruining een pi on meer heeft en vermoedelijk wel gewonnen staat. Piet Bakelaar zette de zwarte stelling van Aad Bakker flink onder druk en kwam in het mid denspel met een paardoffer op de proppen, waarvoor Bakker overigens bedankte. Misschien ten onrechte, de zwarte positie leek goed te verdedi gen en met enig materiaal plus in de buidel was de aanval van Bakelaar wellicht te keren geweest. Bakker koos een veiliger methode, waarna de partij tenslotte in remise eindigde. De stand aaan de kop na 11 ronden is: 1. Jaap Dros 337 pnt.; 2. P. Cornelisse 251 pnt.; 3 G Zoetelief 239 pnt.; 4. A. Terpsta 233 pnt5. J. de Wijk 197 pnt., 6 H Broe kema 194 pnt.; 7. M Witte 177 pnt.; 8 W. Hoekman 173 pnt.; 9 R. Vittali 172 pnt.; 10. R. Riegman 163 pnt. Uitslagen: T Witte-J. de Wijk 0-1; P. Eelman-K. Bruming afgebroken; W Hoekman-H. Broekema %-%; D. Leegwater-N. van Heeringen 1-0; A Terpstra-J. Dros afgebroken; P. Bakelaar-A C. Bakker Vi-'/j; D. Poleavoc-W. Pranger 1-0;F. van Tatenhove-R. Riegman Vi-Vi, G. Zoetelief - P Cornelisse 0-1, M. Witte-R. Vittali 0-1; F Eijgenraam-E. de Visser 1-0; M. Birkenhager- H. Tuinema 1-0; Net als in vorige jaren stelt de ge meente gratis bestrijdingsmiddel (ver giftigde haver) beschikbaar. Op plaatsen waar ratten zijn gezien kan dit vergif worden aangeboden in rat- tenkistjes die kant en klaar te koop zijn of zelf kunnen worden gemaakt. Op deze wijze blijft het gif droog en kunnen andere huisdieren er niet bij komen. Inplaats van een kistje kan ook een stuk riool- of drainagepijp worden gebruikt. Ratten die in sloot kanten hun hol hebben, kunnen het best worden bestreden door het gif in het hol te stoppen. Een handvol gif (ca 60 gram) wordt daartoe in een plastic boterhamzakje gedaan, dat wordt dichtgeknoopt en waarvan een „worstje" wordt gevormd dat een klein eindje in het gat wordt gestopt. Belangrijk is dat dit lokaas binnen een paar dagen wordt gecontroleerd. Telkens als blijkt dat ervan is gege ten, moet het vergif worden aange vuld. Pas als niets meer wordt gegeten, kan worden aangenomen dat de ratten dood zijn. Wie ratten ziet doet er verstandig aan zijn buren te waarschuwen; zo nodig kunnen ook die de bestrijding ter hand nemen. Informatie over rattenbestrijding kan worden ingewonnen bij Piet Bolier van de buitendienst van de gemeente Texel. Bij hem (gemeentewerkplaats aan de R.P. Keijserstraat in Den Burg) kan ook vergif worden afgehaald. Gemeentehuis. Het gemeentehuis zal tussen kerstmis en oud op nieuw beperkt open zijn: alleen op donder dag 27 en vrijdag 28 december wordt er gewerkt met een vermoede lijk geringe bezetting. Wel zullen alle gebruikelijke diensten worden ver leend. Op de maandagen 24 en 31 december is het gemeentehuis geslo ten. Wandlamp. Uit een winkel in Den Burg is vorige week een messing wandlamp gestolen ter waarde van f399,-. Kentekenplaat. Van een in de Bur gerhoutstraat geparkeerde auto is gistermorgen één kentekenplaat gestolen. De wagen is van een 55-jarige inwoner van De Koog. Vreemde sinterklaassurprise.... Baldadig. Op de Groeneplaats werd in het weekend een 20-jarige inwoner van Den Burg bekeurd voor het uit trappen van een lantaarnpaal. Heemraad. H. Flens is door de ver gadering van hoofdingelanden herko zen als heemraad van het Waterschap Texel. Zijn benoeming is pas officieel als de Kroon met de voordracht heeft ingestemd. Nummer twee op de voordracht staat G. Tim mer. Verkoop. Mevrouw PC. Troost- Bossers kan van het waterschap een stuk grond aan het Molwerk kopen, waarop zij reeds het recht van erf pacht had. Het waterschap vindt het in eigendom houden van het betref fende perceel niet noodzakelijk. De prijs is bepaald op f 12,- per m2. Voor de verkoop is nog toestemming nodig van Gedeputeerde Staten. Baken. De gemeente gaat mede werking verlenen aan een artikel-19 procedure voor het plaatsen van een baken van acht meter hoog op het terrein van het Maritiem- en Jut- tersmuseum. Bestemming. A. Albers heeft de gemeente gevraagd de agrarische be stemming van zijn huis aan de Hem- merkooi te wijzigen in die van een eensgezinshuis. Het college heeft daartegen geen bezwaren. Armoedig. De bedrijfskantine en de toiletgroepen van Sociale Werkplaats De Bolder zijn armoedig. Dat staat in een advies aan B en W. Het college stemt in met aanpassing ervan. De investering bedraagt ƒ120.000,-.

Texelsche Courant | 1990 | | pagina 9