g méér en sneller laf/e verschaffen" t ituur krijgt kritiek te slikken: Cursus „Van ondernemer tot rustend boer" Drukke wedstrijd om kerstbokaal Hoge klasseringen Texelse vogels GEZOND BETER WORDEN BEGINT MET *1991 TEXELSE COURANT PAGINA 3 slechts aangedragen alternatieven. Volgens hem is een extra man in de buiten dienst al te lang uitgesteld. Ziekte en vrije dagen moeten hoognodig wor den opgevangen. Voor de Zaandam- merdijk bestaat van procinciewege de verplichting om deze aan te passen. „Zelf vinden we de aanpassing van deze tweede waterkering niet nodig. Op Texel hebben we goede Deltadij- ken en een evacuatieplan. Hoge bin nendijken bemoeilijken een eventuele vlucht uit de polder en zijn bovendien onbetaalbaar. Wat we nu gaan doen is het uiterste minimum. Daarnaast smeren we het werk uit over meerde re jaren." Een nieuwe brug in de Ka- dijksweg is volgens de dijkgraaf hard nodig. De opzichtersvergoeding achtte Dijt redelijk, maar over het budget voor de vervanging van ursusgaas was wat hem betreft te praten. „Daar zou eventueel wat op te beknibbelen zijn." Ook over de uitbesteding van werk zaamheden kan worden gedebat teerd. Grote klussen aan wegen en dijken worden vaak al uitbesteed, het klein onderhoud is echter in handen van het waterschap. „Terecht stelt u vraagtekens. Elk waterschap moet bekijken wat het voordeligst is. Uit het laatste rapport blijkt dat we met zelf doen nog net aan de pluskant zitten. Inschakeling van een onder zoeksbureau is momenteel niet haal baar, omdat we niet de benodigde gegevens kunnen leveren. Maar zo'n onderzoek in de toekomst wijs ik niet af; het bestuur is ook nieuwsgierig naar de uitkomst daarvan." Signaal Hoofdingeland Klaas Barendregt handhaafde zijn in de vorige vergade ring gedane tegenvoorstel, dat toen de steun van elf andere hoofdinge landen kreeg. „Het gaat er niet om het bestuur tegen te werken. Maar dit is wel een signaal dat we in het vervolg op een andere wijze met el kaar moeten communiceren. We wil len intensiever met het dagelijks bestuur van gedachten wisselen. Ik heb de indruk dat dit in het verleden onvoldoende is gebeurd. Daarnaast vind ik dat het waterschap op korte termijn moet bekijken welke gronden kunnen worden afgestoten en of een hogere belasting op natuurgebieden kan worden geheven. Zo zou je jaar lijks wel ƒ40.000,- extra te besteden hebben." Barendregts voorstel hield een nor male (trendmatige) tariefsverhoging van drie procent in. Het hieruit voort vloeiende begrotingstekort van ƒ115.000,- wilde Barendregt groten deels dekken uit de algemene reserve en door op een aantal posten te be zuinigen. Méér en vlugger „Het bestuur heeft zich de kritiek aangetrokken", aldus de dijkgraaf. „We zullen ons best doen om u méér en vlugger te informeren." Dijt gaf aan dat de andere houding meteen in praktijk is gebracht: „Over het gefor ceerd afstoten van gronden willen we eerst de mening van de hoofdingelan den peilen. Bewust zijn we niet met een tevoren klaargestoomd plan ge komen." De belasting op natuurgebieden is volgens de dijkgraaf „het bestuur een doorn in het oog", maar deze ligt vast in het reglement. Teun Huisman betuigde steun aan het voorstel-Barendregt. Huisman zei dat al jaren sprake is van verontrus ting onder de ingelanden over de stij gende polderlasten. „Het is terecht dat dit naar buiten komt via de hoofdingelanden. Dat hierover wrevel ontstaat bij het dagelijks bestuur, vind ik onterecht." De dijkgraaf ant woordde dat het bestuur meer schrik dan wrevel had. „We hebben de in druk dat we toch wel krediet hebben bij de hoofdingelanden. Er moet al leen méér worden gepraat." Stemming Eerst werd het voorstel-Barendregt in stemming gebracht. Veel aanwezigen legden een stemverklaring af. Voor stemmer H.W. Stark verklaarde dat een klein gat in de begroting voor één jaar geen probleem hoeft te vor men. Tegenstemmer G. Timmer noemde Barendregts voorstel onver antwoord. „Uitstel zorgt straks voor nog hogere lastenverzwaringen", De cursus „Van ondernemer tot rustend boer" start 22 januari in hotel-pension Rebecca in De Waal. Aanvang 10.00 uur 's morgens. Aan deze cursus kunnen nog enkele per sonen deelnemen. Voor nadere infor matie kunnen de belangstellenden terecht bij Jan van Tunen, tel. 15437. waarschuwde hij. A. Lap zei eigenlijk vóór te willen stemmen. Evenals K.D. Koorn vond hij echter dat Baren dregts dekkingsvoorstellen geen goed alternatief boden. Uiteindelijk werd het voorstel-Barendregt met 12 tegen 11 stemmen verworpen. Saillant de tail is dat hoofdingeland N. de Wit, die vorige keer Barendregt had on dersteund, wegens ziekte ontbrak. De procedure vereiste vervolgens stemming over de ontwerp-begroting van het bestuur. Niet verwonderlijk was het dat dit voorstel met 12 te gen 11 stemmen werd aangenomen. Ook de stemming over de hoogte van de polderlasten had deze uitslag. Wakker De omslagheffing voor 1991 is hier mee vastgesteld op ƒ166,40 per hec tare land. Daarmee heeft Texel overigens nog steeds het laagste ta rief van Noordholland, zo werd na af loop fijntjes opgemerkt. De gemiddelde omslagheffing voor wa terschappen met een soortgelijk ta kenpakket in Noordholland bedraagt (inclusief Texel) bijna ƒ200,-. In kringen van verontruste hoofdinge landen was men niet echt teleur gesteld over de uitkomst van de vergadering. „Goed dat het bestuur nu eens wordt wakker geschud", was de opinie. Briefschrijver M. Eel- man zei desgevraagd nog niet op alle punten tevreden te zijn gesteld. Hij is benieuwd welke waarde GS zal hech ten aan het ontbreken van de 25e man. Eelman hoopt dat de dijkgraaf zijn woorden zal omzetten in daden en dus méér openbaarheid van bestuur betracht. „Van heel wat boeren-ingelanden hoor ik gemor over het waterschap. Het wordt tijd dat ook de ingelanden uitgebreid en op tijd informatie krijgen en dat beslui ten niet in beslotenheid worden ge nomen." Een geslaagde sprong over de joker De wedstrijden die in manege Aken- burg werden gehouden om de kerst bokaal, werden druk bezocht. Zaterdag verschenen veertig deelne mers in het veld, zondag dertig. Met 311 punten werd Wilma Witte met haar pony Polly winnaar, op de voet gevolgd door Felicity de Vries met 310,25 punten. Op de derde plaats volgde Jantien van Beurden. De kleine federatieruiters beten zater dag het spits af. Zij moesten vroeg op, want de eerste ruiter werd al om negen uur in de bak verwacht. De dag werd begonnen met een dres- suurproef, terwijl ook vragen moesten worden beantwoord. In de middag volgde een springparcours en ook de deelnemers die tussentijds werden „uitgebeld" konden het par cours, bij wijze van oefening, hele maal uitrijden. Al op de eerste dag was duidelijk dat Jantien van Beur den, Wilma Witte, Jetteke Zoetelief en Fia Koopman goede kanshebbers waren. Zondag reden de niet-federatieruiters in de klassen B-, L-, M- en Z-paarden en -pony's. Zij begonnen om negen uur met dressuur en om 13.00 uur verschenen de tuigpaarden die stre den om het Texels Winterkampioen schap. Er was veel aandacht besteed aan de aankleding van koetsiers en wagen en zelfs de beveiliging was in kostuum, 's Middags reden Afra Stoop en Bea Dekker een pas de deux op muziek van Berdien Sten- berg. Het springparcours bleek een zware opgave. Geen van de paarden wist foutloos de finish te behalen. Na het springen werden diverse pony-rassen geshowd, terwijl een stel IJslanders het publiek liet genieten van hun spe ciale telgang. De verschillende shows werden mo gelijk gemaakt door de sponsoring van diverse Texelse bedrijven en in totaal bracht het hele weekend f8477,90 aan sponsorgeld op. UITSLAGEN: Sponsorgeld: 1. Björn Wittekamp (ponydek), 2. Ronnie Blom (halster), 3. Charlotte Boeyen (zweep). Tuigpaarden winterkampioenschap: 1. C. Witte met Figaro (23 punten), 2. A Brans met Odette (22 punten), 3. Anja Goënga met Udo (21,5 punten) Show ponyrassen: prijs voor het schoonste geheel: Familie Bakker met mini-shetlander. Dressuur 29 december: B-dressuur pony's, maten A, B en C: 1. Jan tien van Beurden met Rachel (127 2 Pieter de Ridder met Heidy (127), 3 Tolga Dünng met Johnny (126), 4 Jetteke Zoetelief met Julia (125), 5. Björn Witkamp met Isabel (120). Pony's maat D, niet-federatie: 1. Miriam Cnos- sen met Misty (130), 2. Fia Koopman met Leden van vogelvereniging „Op eigen wieken" hebben meegedaan aan een grote districtstentoonstelling in Heerhugowaard. Deze werd gehou den door „Huygen Fauna". B. Koning haalde een bondsmedaille met 89 punten voor een witte rijst- vogel. Goede klasseringen, maar geen prijzen waren er verder voor A. Eelman met een Gloster Corana (88 pt.) en J.G. Smit met een Gloster Consort (87 pt.). De leden van district Noordholland Noord stuurden in totaal bijna 1700 vogels in. De districtstentoonstelling van volgend jaar is toegekend aan een vereniging uit Uiihuizen. Op eigen wieken hoopt dat ook daar weer veel Texelaars aan mee zullen doen. Astrid (1293. Kim Bakker met Wallyby (129), 4. Wlma Wtte met Polly (126). Stijlprijzen springen A, B en C" 1. Inge Si- monsma met Debbie (73), 2. Erna Kikkert met Fleur (72), 3. Jetteke Zoetelief met Julia (71), 4. Christina Beuvmg met Robin (70), 5. Erica Sieling met Caesar (69) Stijlprijzen springen D: 1. Marcus Kuip met Wibo (71,5), 2. Fia Koopman met Astrid (71), 3. Bart Medendorp met Hunter (68). Dressuur 30 december: B-dressuur pony's: 1. Benno Beuvmg met Rocket (131), 2. Annelies Knipscheer met An- nemarie (1283. Felicity de Vries met Mer cy (128). LI dressuur pony's: 1. Harma Eilander met Samara (127), 2. Diana Kooiman met Tessa (125), Annemieke Kooiman met Norton (123). L2 dressuur pony's: 1. Corrien Duin met Lady Daisy (126). M2 dressuur pony's: 1. John van der Zwaag met Wendy (108). Z dressuur pony's: Chloë Weel met Zamba. B dressuur paarden: 1. Marjon van der Feen met Albert (128), 2. Jacob Bakker met Animo (127). L1 dressuur paarden: Bea Dekker met Ulma (121), 2. Afra Stoop met Ikke (120). Stijprijzen B springen pony's: 1. Felicity de Vries met Mercy (83), 2 Annelies Knipscheer met Annamarie (79), 3. Harma Eilander met Valentine (78), 4. Thirza Weel met Lucretia (75), 5 Ria Duinker met Nanja (72 L springen pony's: 1. Corrien Duin met Lady Daisy (73) Z spingen pony's: 1. Chloë Weel met Zamba (78). Uitslag kerstbokaal: 1. Wlma Witte met Rally (311), 2. Felicity de Vries met Nancy (310,25), 3. Jantien van Beurden met Rachel (308,5), 4. Jetteke Zoetelief met Julia (308), 5 Ria Duinker met Nanja (302,75). V-".-s aifeiÈfe jiMt enMMMt atmk b jmm aami Na een liefdevolle verzorging in Sint Jan is he den zacht en kalm van ons heengegaan onze lieve moeder, schoonmoeder, groot- en over grootmoeder Grietje Sul weduwe van Tijs Witte Jzn. 23-8-1893 2-1-1991 Den Burg: A. Moonen-Witte H. Moonen N. Witte De Waal: L. Witte C. Witte-Hoogenbosch Hekelingen: J. Kuiper-Witte J. J. Kuiper Alphen N.B.: I. Witte T. Adriaense Klein- en achterkleinkinderen Texel, 2 januari 1991 Sint Jan Correspondentie-adres: Boogerd 3, 1791 GW Den Burg. De uitvaartdienst zal plaatsvinden op zater dag 5 januari om 10.30 uur in Sint Jan, waar na de begrafenis op het R.K. kerkhof zal plaatsvinden. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in De Witte Burcht. Na een arbeidzaam leven is overleden mijn lieve man, vader, groot- en overgrootvader Sjef van Manen echtgenoot van Bets van Manen-Kees Uit aller naam: Kinderen, klein- en achterkleinkinderen Johannesburg, 31 december 1990. Correspondentie-adres: J. E. van Manen Eden Village 118, P.O. Box 6247 West Gate 1734, Johannesburg Zuid-Afrika Voor uw belangstelling en medeleven die u aan ons heeft betoond na het overlijden van mijn man, onze vader en opa JAN PIETER SLIK zeggen wij u heel hartelijk dank. J. Slik-Daalder Texel, januari 1991 Blij en dankbaar geven wij kennis van de ge boorte van onze dochter en zusje Anna - Tiny Anita van 't Noordende- Buitenhuis Jan van 't Noordende Matthijs 28 december 1990 Kikkertstraat 18 1795 AD De Cocksdorp Texel De Cocksdorp, 31-12-'90 De 21e december was voor ons een onvergete lijk feest. Maar zonder de mooie kaarten, het vele receptiebezoek en de leuke reacties was het dat nooit geweest! Langs deze weg willen wij iedereen danken die ons 50-jarig huwelijks feest niet onopgemerkt voorbij heeft laten gaan. B. Dros en C. Dros-Eelman ledereen een gelukkig en gezond 1991. Tevens willen wij ieder een danken voor de overweldigende en harte lijke reacties in allerlei vorm in het ziekenhuis en bij thuiskomst ont vangen. Fam. F. Pieterse Langs deze weg wil ik weer een ieder bedanken voor de vele kaarten en attenties tijdens mijn verblijf in het ziekenhuis en thuis. U allen een gezond 1991 toegewenst. Mien Kiljan Mijn hartelijke dank aan allen die aan mij gedacht hebben, zowel in het zie kenhuis als bij mijn thuiskomst. A. Schrama-Garthoff Te koop enkele jonge appel en perebomen Zaterdagmid dag bij C. Keijser, Fruitbedrijf, Molenbuurt. T.k. van part. Ford Escort 1.4 CL, bj. '87, 46.000 km. Pr.no.t.k. Tel. 14903. Vermist rode kater, omge ving Cebeco. Tel. 15419. Te koop 2000 gaasbakken, ook ingedeeld. Tel. 17327. Voor bezoekers aan de Mid winterflora en de Mechani- satieshow in Lisse: u kunt woensdag 9 januari gratis meereizen. De touringcar vertrekt om 8.35 uur vanaf de veerhaven in Den Helder. Terugkomst 17.35 uur Opgave vóór 5 januari bij Wim Vieveen, tel. 02232-2666 Wees snel, vol is vol. Zaterdag 5 januari nieuw jaars puzzelrit MAB. Ook voor niet-leden Onder de uitrijders wordt een auto ver loot! Start bij Schoenmaker, Wezenland, 20.00 uur. Wij zijn verhuisd naar Duy- kerdam 24, Den Burg. Te vens wensen wij vrienden en familie een gezond 1991 toe Koos, Marijn, Esther en Anja Witte. Een knallend 1991! Esther Blom en Mirjam Pansier. In Question zaterdag 5 ja nuari live-optreden van de Raspers Band. Rock, soul, en rhythm and blues. Toe gang gratis. Te koop eiken 3-zits bankstel stoel. Ziet er goed uit. Tel. 16395. Vanaf 7-1 is Question en Ca sino op maandag en dinsdag gesloten. MAB meuwjaarsrit zaterdag 5 januari. Start 20.00 uur Wezenland, Den Burg. Met spoed woonruimte ge zocht voor 2 pers. Ilonka de Boer, tel 17552. Werkster gevraagd voor 2 halve dagen per week. Ver voer kan geregeld worden Ineke de Boer, De Koog, tel 17552. Chakra-cursus: een reis langs de zeven chakra's d.m.v. meditatie, visualisatie, dans, rebirthing, bio- energetica, etc. Start nieuwe groep dinsdag 8 jan. Info en opgave Ratnam Dros, De Ruyterstraat 62, Oudeschild, tel. 14013. Alternatieve praatjes genezen niet JUISTE INFORMATIE KONINKLIJKE VERENIGING HOMEOPATHIE NEDERLAND Antwoordnummer 16156 1000 TE Amsterdam Telefoon (020) 17.83.08 Lessen van mevrouw Bar- rau. Vrijdag 4 jan.,14.00 en 15.00 uur; zaterdag 5 jan. 15.00 en 16.00 uur; zondag 6 jan. 9.30 en 10.30 uur. Toeschouwers welkom. Plaats: Manege Akenburg. Te koop gevraagd Toyota K4-motor (Lite-Ace of Corol la '81-'85). Tel. 11757. Te k. aangeb. aardgasfornuis, gew. grindtegels nieuw, gebr. trottoirtegels. Jan Zoe telief Tuinonderhoud, tel. 14735 na 19.00 uur. Kinderdansgroep Folklore begint januari weer. Houd de krant in de gaten. MAB meuwjaarsrit zaterdag 5 januari. Start 20.00 uur Wezenland, Den Burg. Met spoed woonruimte ge zocht voor 2 pers. Ilonka de Boer, tel. 17552. Wie heeft onze kat gezien? Kleur zwart met bruine en ro de vlekken op zijn kop en in zijn nek. Roepnaam Tommie. Vermist omg. Eldorado, Bos- randweg. De Koog, tel. 17323. Te koop Philips Ega kleuren- monitor grafische kaart (Ega). Tel. 18858. Te koop Mazda GLX 2.0, i.z.g.st., 5-deurs, bouwjaar 1983, APK gek. '92. Prijs f7500,—. Burdetstraat 24, Tel. 12748 Buro voor rechtshulp Den Helder. Spreekuur voortaan op afpsraak Maandagavond en donderdagmiddag. Bern- hardplein 76, 02230-17924. Klaverjassen: dinsdagavond 8 jan. weer open drive voor jong en oud in de Witte Burcht. Aanvang 8 uur. De MAB club zoekt een pro paan gevelkachel en een roeitrainer. Reacties naar Niels Koorn, tel. 13652. Vermist zwarte poes met kleine witte bef, wit hals- bandja Omg. hotel De Peli kaan. Gaarne opgave aan Dierenpension Slufterweg, tel. 11477. Te koop een mooi gespoten Suzuki TS 50. Telefoon 18630. Haarstudio Binnenburg is van zaterdag 26 januari tot en met maandag 11 februari wegens vakantie gesloten. MAB meuwjaarsrit zaterdag 5 januari. Start 20.00 uur Wezenland, Den Burg Met spoed woonruimte ge zocht voor 2 pers. Ilonka de Boer, tel. 17552. Te koop Nissan Micra DX, '84, APK nov '91. 65.000 km. Tel. 19482. Te koop skidragers voor op BMW, f125,-. Tel. 12102. Te koop Commodore 64 met diskdrive, stof kap, 150 dis kettes met bak, joystick, meubel, datarecorder en snellader. Tel. 18452 na 18.00 uur. Iedereen een gelukkig nieuwjaar. (I.P.V.K.) Susan, Klaas, Marlies. T.k. weg. verhuizing: div. stoelen, gasfornuis, bedden, kinderled., wasmach., was- kast, kozijnen. Voor inl. tel. 15391 tussen 18.00 en 20.00 uur. Vragen over dressuurrijden? Problemen met je paard of pony? Leg ze zaterdag om 20.00 uur voor aan me vrouw Barrau. In manege Akenburg. Toegang f5,—. Grote mensen fuif: bowlen in bowling De Koogel, daar na uit eten in Restaurant 't Pruttelhuus Diverse groeps- arrangementen. Tel. 17672. Gevonden zwarte kater met een wit befje en spitse kop. Omgeving De Waal. Dieren pension Slufterweg, tel. 11477. Lezing door mevrouw Barrau-Jacometti over paard rijden en dressuur. Zaterdag 5 jan. om 20.00 uur in de foyer van Manage Akenburg. Toegang f5,—. Verhuisd van Keesomlaan 12 naar De Gollard, kamer 71, tel. 14273, mevr. N. Breman- Kikkert. Tevens wens ik iedereen een gelukkig nieuwjaar. Te koop kippen. Het ras Noordhollandse Blauwe. Jel. 12773. Hoera ik ben er weer! Voor alle reacties, thuis en in het ziekenhuis, hardstikke be dankt. Gelukkig en gezond 1991. Monique Fokker. Te koop gevraagd: loop- of sloopauto's, Peugeot 504/505, Toyota Hi-ace, Re nault 20, 4-deurs Japanse auto. Max. f750,—. Tel. 020-812937. Te koop gevr. het boek Texel se veldnamen. J. Uitgeest, tel. 12565.

Texelsche Courant | 1991 | | pagina 3