Texelaar moet 150 uur onbetaalde arbeid doen Alternatieve straf voor apotheken-kraker K Fanfaregebouw verkocht Auto's uit dezelfde bocht in de sloot 50 Kilo medicijnen op weg naar Georgië Grote verschillen in basketballcompetitie Uitslagen zaalvoetbal Uitslagen pupillen zaalvoetbal Harma Eilander scoort hoog in dressuur Texelse kotter nu in Engelse handen Witte en Kleinveld maken mooie sprong Menvereniging speelt speciaal Triviant-spel Sport Peti winnaar Tebo-J'Elleboogtoernooi DINSDAG 15 JANUARI 1991 TEXELSE COURANT PAGINA 7 Die gore drugs.... Ik trek me erg aan wat ik af en toe onder in vloed heb gedaan. Soms moest ik het van anderen horen. Het spijt me verschrikkelijk." Met enigszins hulpeloze blik stamelde een 29-jarige Texelaar deze woorden vrijdagochtend tegen de Helderse politierechter mr. L. Punt. De man stond terecht voor diefstal van medicijnen uit twee Texelse huisarts-praktijken in het najaar van 1989. Mede omdat de man in het afgelopen jaar met professionele hulp zijn best heeft gedaan weer op het goede spoor te belanden, besloot rechter Punt hem een alternatieve straf op te leggen. I In september 1989 pleegde de i destijds aan medicijnen en drank ver slaafde Texelaar een inbraak in de apotheek van een huisarts, waarbij I hij 720 valiumpillen buitmaakte. De politie greep hem in de kraag, maar korte tijd later was het wéér raak. Bij een andere arts stal hij een grote hoeveelheid medicijnen en tevens wat geld. Ook ditmaal kwam de poli tie hem snel op het spoor. Een maatschappelijk werker, die in ja nuari vorig jaar naar aanleiding van deze gebeurtenissen een rapport opstelde, was somber gestemd over de toekomst van de Texelaar. De man had al een heel leven met drank- en drugsproblemen achter de rug. Al op jeugdige leeftijd was hij met alcohol, hasj en pep in aanraking gekomen en I hij was er sindsdien niet of nauwe- I lijks meer van afgebleven. Integen deel: hij zocht zijn heil in zwaardere middelen, zoals heroïne. In het laatste decennium was hij in slechts één jaar tijdelijk „clean". De maatschappelijk werker concludeerde weinig verbete- ring te verwachten. Meer optimisme j Op de rechtszitting kwam de advo- i caat van de Texelaar met een ander, j kakelvers rapport op de proppen, I waaruit meer optimisme sprak. Dit was opgesteld door een mede- I werkster van de stichting Triton, een I hulpverlenende instantie waarbij de I Texelaar zich in mei j.l. ten einde raad 3 meldde. Met begeleiding leek het 1 eerst de goede kant op te gaan. In 3 de zomer was de man vrij van drugs, fhad zelfs werk, maar werd ziek. In een moment van zwakheid greep hij opnieuw naar de heroïne, een situatie waaruit hij in het najaar probeerde te ontkomen door weer hulp te vragen Het fanfaregebouw in Den Burg is verkocht aan de firma P. Kooiman. Het rijwielverhuurbedrijf, gevestigd aan de Schoonoordsingel, wil in het pand een showroom maken en er nieuwe en gebruikte tweewielers gaan verkopen. Ook zullen er onder delen verkrijgbaar zijn. Het is niet de bedoeling in het fanfaregebouw een werkplaats te maken. Die blijft op de huidige plaats, bij de rijwielverhuur. Ook Fotopersbureau Texel vestigt zich in een gedeelte van het fanfarege bouw. Er wordt een kantoorruimte en een donkere kamer gerealiseerd. In verband met de noodzakelijke bou- waanvragen en de uitvoering hiervan neemt de firma Kooiman het gebouw waarschijnlijk pas met ingang van 1992 in gebruik. Het fanfaregebouw is vanaf 1928 in bezit van het Ko ninklijk Texels Fanfarekorps geweest. De jubilerende vereniging is bezig een nieuw verenigingsgebouw te stichten nabij het LBO-gebouw. Binnen een etmaal raakten ter hoog te van de Oude Kamp aan de Hoorn- derweg dit weekeinde twee auto's in de sloot. Bij één van de twee onge vallen, die in dezelfde bocht plaats vonden, raakten een vrouw en een baby gewond. Zij zijn met een extra boot naar het Gemini vervoerd. Het eerste ongeval, waarschijnlijk ten gevolge van opvriezend wegdek, vond zaterdagochtend rond 10.00 uur plaats. Een Suzuki bestelauto slipte en belandde in de sloot. De bestuurster, een 44-jarige inwoonster van Oosterend, liep bij het ongeval alleen wat schrammen op. Op ongeveer dezelfde plaats raakte zondagochtend rond 03.00 uur op nieuw een auto van de weg. De oor zaak van het ongeval is bij de politie nog niet bekend. Twee inzittenden, een 25-jarige inwoonster van Den Hoorn en haar 15 maanden oude kind, raakten gewond. De vrouw was met haar kind naar de dokter geweest, vanwege een midde noorontsteking. De auto werd bestuurd door een man, wiens identi teit niet vaststaat, maar die in ieder geval niet gewond raakte. De vrouw sn de baby hebben waarschijnlijk al lebei een hersenschudding. bij Triton. Momenteel gebruikt hij geen drugs en zijn er afspraken ge maakt over werk in februari. Volgens het Triton-rapport is hij erin geslaagd het contact met niet-gebruikers te herstellen. Het is de hulpverleners ge bleken dat de man zichzelf telkens de vernieling in helpt omdat hij geen nee kan zeggen. Hij wil anderen helpen, maar vergeet zichzelf." Hard knokken „Ik verveel me af en toe dood", voegde de Texelaar daar tijdens de zitting aan toe. „Dat is de oorzaak dat het telkens verkeerd gaat. Het gaat nu stukken beter dan vorig jaar, maar ik moet er hard voor knokken om het zo te houden." Rechter Punt toonde begrip, „leder mens heeft zijn lichte en donkere kant. Waar het nu om gaat is dat we moeten voorkomen dat u in herhaling vervalt." Officier van justitie mr. Luigjes toon de zich blij met de recente ontwikke lingen, maar vond toch een gevangenisstraf op zijn plaats in plaats van een alternatieve straf, zo als in het Triton-rapport was gesug gereerd. De officier eiste drie maanden cel onvoorwaardelijk. De advocaat van de Texelaar, mr. Poortinga, benadrukte het eigen ini tiatief van de man bij het zoeken naar hulp. Het feit dat de Texelaar binnenkort werk kan krijgen, noemde de raadsman een hoopvol teken, dat liever niet door gevangenisstraf zou moeten worden gedwarsboomd. „Bo vendien", hield hij de rechtbank voor, „is afgesproken dat als hij vóór maart wéér aan de heroïne gaat, hij in een kliniek zal worden opgenomen. De situatie is nu zo, dat daarvoor niet hoeft te worden gevreesd." Mr. Punt honoreerde de roep om een alternatieve straf; de eis van de offi cier wees hij van de hand. De rechter vonniste de man tot „het verrichten van onbetaalde arbeid ter algemeen nut". Het aanbod om dit werk in de open lucht te verrichten, leek hem een goed idee. De duur van de alter natieve straf werd bepaald op 150 uur. Maria de Graaf van het Texel-Georgië Kontakt is gisteren met een eerste zending hulpgoederen naar Georgië vertrokken. In haar bagage vervoer de zij ruim 50 kilo medicijnen, voor het grootste deel afkomstig van Texelse huisartsen en de Texelse apotheek. Onder meer werd gebruik gemaakt van aangeboden medicijnen en van door patiënten geretourneerde ver pakkingen, die eigenlijk volgens wet telijk voorschrift vernietigd dienen te worden. Medewerkers van het Texel- Georgië Kontakt hebben de afgelopen weken deze medicijnen verzameld, gesorteerd en opnieuw verpakt zodat zij nu een bruikbaar totaalpakket in Georgië kunnen afleveren. De ge schatte waarde van het pakket be draagt ongeveer f10.000,Door het humanitaire karakter dat de missie van het TGK draagt, was de Russi sche luchtvaartmaatschappij Aeoro- flot bereid om de hulpgoederen gratis te vervoeren. De Russische ambassa de in Den Haag zorgde er voor dat de douane in Moskou ongehinderd gepasseerd kon worden. Het is de bedoeling dat over enkele weken een tweede zending goederen naar Georgië wordt gebracht. Maria de Graaf zal ter plaatse inventariseren waar de nood het hoogst is. Naar aanleiding van haar ervaringen zal de inhoud van het tweede pakket wor den samengesteld. Het benodigde geld voor dit tweede pakket werd in december door Texelse bedrijven en particulieren bijeen gebracht tijdens de Radio Texel-actie „Texel helpt Ge orgië". De eind 1990 door het TGK gehouden actie voor de doofstomme Wachtang Giorganashvili is zo gunstig verlopen dat naar verwach ting niet alleen Wachtang, maar nog twee andere doofstomme kinderen eind februari met mevrouw De Graaf naar Nederland zullen komen om hier een gehoorapparaat aangemeten te krijgen. Vrijdag dienden nog drie zaken met Texelse betrokkenheid: eenmaal een vernieling, tweemaal een drankzaak. De jongeman uit Oudeschild die we gens vernieling moest terechtstaan, kwam niet opdagen. Hij had in no vember 1988 tijdens een avondje stappen een bloembak en glazen terras-scherm van hotel De Linde boom vernield. Bovendien had hij zich hevig verzet bij de aanhouding door twee politieagenten. De Oudeschilder haalde uit met zijn rechtervuist, maar raakte volgens eigen verklaring „he laas de politie niet". Vooral dit weerspannige gedrag werd door de politierechter hoog opgevat. De officier van justitie wees erop dat de Oudeschilder eerst in de gelegen heid was gesteld tot het betalen van een schadevergoeding. Die heeft hij niet betaald, zodat hij voor de recht bank moest verschijnen. Doordat de zaak nog werd verdaagd, heeft het al met al zeer lang geduurd voordat de Texelaar werd gedagvaard. De officier wenste rekening te houden met de ouderdom van de gepleegde feiten. Hij eiste een boete van f500,- (of tien dagen zitten bij niet betalen) en een voorwaardelijke gevangenisstraf van twee weken met een proeftijd van twee jaar. Rechter Punt vonniste conform de eis. Onder invloed Een 47-jarige Texelaar stond terecht wegens rijden onder invloed in maart en november 1989. Het was niet voor de eerste maal dat hij wegens dit delict was aangehouden en ver oordeeld. In het najaar van 1989 was hij door de rechtbank in Middelburg veroordeeld tot een voorwaardelijke rijontzegging van een jaar met een proeftijd van twee jaar. Als bijzondere voorwaarde was toen gesteld dat hij van donderdag 24.00 uur tot zondag 24.00 uur geen auto mocht bestu ren. Toen de Texelaar in november 1989 werd aangehouden, was hij dubbel in overtreding: hij verkeerde onder invloed én reed in het week end. Volgens de Texelaar was zijn aanhou ding het gevolg van een tip. Hij was ter onderbreking van een avondje kaarten, waarbij hij sherry had ge dronken, naar een benzinestation ge reden om zijn auto af te tanken voor een reis naar het buitenland de vol gende dag. Op de terugweg kwam de politie hem tegemoet rijden. Sindsdien is de Texelaar zijn rijbewijs kwijt. Althans, hij kreeg het later wel terug, maar op grond van een psy chisch rapport werd zijn rijbewijs ver vallen verklaard. Voornaamste reden hiervan was het alcoholprobleem van de man, waardoor hij niet meer goed in staat werd geacht een auto te besturen. Eis Officier mr. Luigjes eiste drie weken onvoorwaardelijke gevangenisstraf, een jaar ontzegging van de rijbe voegdheid en omzetting van de voor waardelijke ontzegging uit Middelburg De SH 18. zaterdag voor het laatst in de haven van Oudeschild. (Foto Bert KoningI in een onvoorwaardelijke, dus in to taal twee jaar niet rijden. Advocaat mr. J. Teunisse vond een onvoorwaardelijke gevangenisstraf in dit geval niet terecht, hoewel de offi cier dit volgens de richtlijnen mocht doen. Mr. Teunisse wees op het drankprobleem van zijn cliënt en het feit dat hij binnenkort weer moet worden geopereerd. Een gevange nisstraf zou een goed herstel moge lijk in de weg staan. Rechter mr. Punt bleek gevoelig voor dit standpunt. Hij zette de celstraf om in een voorwaardelijke straf van drie weken (proeftijd twee jaar), maar eiste wel f1500,- boete (of dertig da gen cel). Daarnaast ging hij akkoord met totaal twee jaar rijontzegging. Dat leek theoretisch omdat de Texe laar immers geen geldig rijbewijs meer bezit. De rijontzegging geldt echter niet alleen voor de auto, maar voor alle gemotoriseerd verkeer. Recidivist Bij verstek veroordeelde de rechtbank een 33-jarige inwoner van Woudri- chem, die in mei 1989 met teveel drank op achter het stuur op Texel was aangehouden. De man bleek geen onbekende: hij had al 22 kaar ten in het register van justitie. De meesten daarvan waren wegens rij den onder invloed. Een echte recidi vist dus, maar blijkens een brief van zijn echtgenote is daarin radicaal ver andering gekomen. De Woudrichem- mer is inmiddels getrouwd en vader van een kind; zijn leven lijkt een gun stige wending te hebben genomen. Als verzachtende omstandigheid voerde de echtgenote aan dat de man lijdt aan een chronische ziekte. Gevangenisstraf zou daarom ver schrikkelijk zijn. De officier hield rekening met deze omstandigheden. Hij eiste een boete van f1000,-, drie weken voorwaarde lijke gevangenisstraf en inname van het rijbewijs voor 18 maanden. Rech ter Punt streek de hand over het hart: hij liet de voorwaardelijke celstraf achterwege en vond het goed dat de boete in tien maandelijk se termijnen van f100,- wordt be taald. Wel handhaafde hij de rijontzegging van 18 maanden. In de afgelopen speelronde van de eilandcompetitie basketball waren de krachtsverschillen groot. Uitslagen als 64-14, 23-5 en 54-24 zeggen voldoende. In de eerste ontmoeting van de avond nam koploper Datamarkt/Kap- salon Joke het op tegen Vespertina. Door veel te doorzichtig veldspel en veel verkeerde passes keek Vesperti na met de rust tegen een 33-2 ach terstand aan. In de tweede helft herstelde Vespertina zich enigszins, maar kon niet verhinderen dat Data- markt/Kapsalon Joke simpelweg de partij met 64-14 naar zich toe trok. Daarna volgde de ontmoeting tussen de teams van Twaalf Balcken en Dik ke Mik. Beide teams konden nu be schikken over hun belangrijke afmaker (Sjors Wintermans aan de kant van Twaalf Balcken en Johan Gieles aan de kant van Dikke Mik), waardoor er niet zo'n grote eindstand op het scorebord verscheen. Dikke Mik was nog het meest doeltreffend: 23-5. In de laatste wedstrijd van de avond speelden Sportshop Texel en Sl-Gollards tegen elkaar. Ook dit keer moest Sportshop Texel het weer doen met slechts vier spelers en dat brak ze in de tweede helft van de wedstrijd danig op Was het verschil bij rust nog acceptabel (11 punten), na de rust ging de vermoeidheid door het niet kunnen wisselen een woord je meespreken. Aan het eind van de wedstrijd stond een verschil van der tig punten op het scorebord: 54-24 in het voordeel van STGollards. Programma vrijdag 18 januari 20.30 u. Tasiel-Veenbaasbouw Hema 21.00 u. S1-Gollards - Hema Veenbaas Bouw 21 30 u. Vespertina-Sportsh. Texel S1-Gollards Beker De Koog 2-Klif 4 4-1, Texel 2-Rab 3-2, De Krim 2-Klif 3 5-8, ZDH 3-Oosterend 3 1-12, Klif 2-Gamma 2 2-3 Junioren 1: Ooster end 2-Casino 1 0-5, Texel 2-Casmo 3 1-2. Ju nioren 2: De Koog 2-Texel 3 1-2, De Krim-Oosterend 3 1-4. Dames: De Krim 2-De Krim 1 2-2, Casino 1-Casino 2 8-4. Reserve hoofdklasse: De Koog 2-Gamma 3 3-4, Oosterend 2-Casino 3 1-1, Oosterend 2-Gamma 2 3-3, Klif 2-Gamma 2 3-3, Klif 3-Texel 2 1-2 Eerste klasse: De Koog 3-Klif 4 1-6, Attent-De Krim 2 0-1. Tweede klasse: Gempo-Jelleboog 3 1-1, Gamma 5-Klif 5 6 3, Gamma 6-De Muy 4-2, Texel 3-Oosterend 5 6-1. Derde klasse Rab 2-Oosterend 7 7-3, Texel 4-Oosterend 6 2-2. St. beker: ZDH- Mantje 3-4, De Koog-Gamma 3-6. Beker: Jel- leboog 2-Oosterend 2 4-8, Casino 3-Gamma 6 4-2. Mantje 2-Texel 3 1-3. In sporthal Ons Genoegen: zaterdag 12 januari: Oosterend E1 -Tex.Boys E1 1-0 Tex.Boys F1-Texel F1 - 1-0 Texel E1-Oosterend El 3-0 ZDH E1-Tex.Boys E1 1-0 Texel E1-SVC E1 1-2 Texel F1-Oosterend F1 0-1 Oosterend E2-Tex.Boys E2 1-1 Oosterend F1-Tex.Boys F1 1-1 SVCE1-ZDHE1 0-1 De Koog E1-Tex.Boys E2 2-3 Tex.Boys E3-Texel E2 0-0 De Koog El-Oosterend E2 2-1 Het was zondag een lange dag voor ruiters en medewerkers die meede den of -hielpen aan de dressuur- wedstrijd in manege Akenburg. De eerste ruiter startte om ongeveer 9.07 uur en de laatste prijsuitreiking was om 20.00 uur. Verrassend waren de resultaten van Harma Eilander. Zij behaalde 130 punten met haar pony Valentine in de L1 dressuur. Hiermee heeft zij twee winstpunten verdiend. Dit betekent voor haar dat zij de volgende wed strijd in de klasse L2 mag starten. Ook Tessa de Graaff reed met Davy niet onverdienstelijk. Zij behaalde in de klasse M2 129 punten. Hekkeslui- ter van de dag werd Anna-marie Rei ning. Met haar paard Candy behaalde zij in de klasse B 129 punten. Dit be tekent één winstpunt. Vroeg in de middag had zij ook al een winstpunt behaald. Bij de prijsuitreiking werd tevens ver meld dat dit het eerste lustrum is voorde vereniging en de overdekte manege. Dit is het vijfde jaar dat er federatiewedstrijden in de manege worden gehouden. De dames van de EHBO werden bedankt, want zij wa ren de hele dag paraat, al hoefden ze niet in actie te komen. De volgende indoor-dressuurwedstrijd is op zondag 3 februari. Uitslagen: B dressuur pony's B-C categorie: 1. Kirsten Zoetelief met Julia 126 punten, 1 winstpunt, B dressuur pony's D-E categorie: 1. Annelies Kmpscheer met Anna-marie 125 punten, 1 winstpunt; 2. Diana Kuip met Arco 122 pun ten, 1 winstpunt, 3. Benno Beuving met Roc ket 120 punten, 1 winstpunt. L1 dressuur pony's 1 Harma Eilander met Valentine 130 punten 2 winstpunten; 2. Tessa Blom met Lai- dy Daisy 126 punten, 1 winstpunt; 3. Anne- mieke Kooiman met Norton 118 punten; 3. De onder Duitse vlag varende Texelse kotter SH 18 heeft de haven van Ou deschild met meer als thuisbasis. De eigenaar. Omega Vastgoed BV van de familie Van der Knaap, heeft het schip verkocht aan een grote Engelse rederij in Brixham. Zaterdag verliet het voor (waarschijnlijk) de laatste maal de haven. In Den Helder werd de Sleeswijk Holstein 18 overgedra gen aan de nieuwe eigenaar, die ver volgens koers zette naar Zuid-Engeland. Naar verwachting zal het schip door de Engelsen worden gebruikt voor de tongvisserij in het Kanaal en op Noord- en Ierse Zee. Volgens schipper Aad van der Knaap is het momenteel nog onzeker of de SH 18 (de voormalige TX 22 „Barti- na Klazina") door een andere kotter wordt vervangen. Sanne Pelgrim met Shaow Boy 118 punten. L2 dressuur pony's: 1. Diane Timmer met Bas 115 punten. L2 dressuur pony's 2e proef: 1. Annemieke Kooiman met Norton 116 punten, 2. Kirsten Zoetelief met llkayso 111 punten. M1 dressuur pony's: 1 Annette Kossen met Lonardo 118 punten. M2 dressuur pony's: 1. Jacobien de Wit met Tavarez 110 punten. M2 dressuur pony's 2e proef: 1. Jacobien de Wit met Tavarez 110 punten. Z dressuur pony's: 1. Lieneke Roeper met Arabei 179 punten. B dressuur paarden: 1. Karen Bakker met Cibran 123 punten, 1 winstpunt, 2. Jennie v.d. Hoff met Sierk 122 punten, 1 winstpunt, Anna- marie Reiding met Candy 120 punten, 1 winstpunt. B dressuur paarden 2e proef: 1 Anna-marie Reiding met Candy 129 punten, 1 winstpunt; 2. Annemiek van IJsseldijk met Earldom 126 punten, 1 winstpunt. L1 dres suur paarden: 1 Petra Jonker met Evieta 123 punten, 1 winstpunt; 2. Jan Hin met Antoi nette 122 punten, 1 winstpunt. L2 dressuur paarden. 1, Ria Bakker met Animo 120 pun ten, 1 winstpunt. L2 dressuur paarden 2e proef: 1. Ria Bakker met Ammo 118+ punten; 2. Petra Jonker met Evieta 118 punten. M1 dressuur paarden: 1. Tessa de Graaff met Da vy 114 punten. M2 dressuur paarden: 1. John van der Zwaag met Wendy 116 punten. ,2 dressuur paarden 2e proef. 1 Tessa de Graaff met Davy 129 punten, 1 winstpunt. Op de vijftiende competitie-avond van klaverjasclub Den Burg wisten Frans Witte en Richard Kleinveld met een prachtige score van 7790 punten als eerste te eindigen. Dit aantal punten is het op één na hoogste van deze competitie. Het heeft voor dit koppel tot gevolg dat ze een mooie sprong in het klasse ment maken: van de twintigste naar de elfde plaats. Met 7272 punten werden Freek en Gerda Veeger tweede. Zij blijven goe de resultaten boeken en handhaven zich hoog in het klassement. Ook was er een mooie score voor Jan Kloosterman en Anton van Heerwaar den die met 7216 punten derde wer den. Dit koppel bevindt zich nu op de twintigste plaats in het klassement. Gerard Festen en Gerrit Smit werden vierde met 7090 punten. Zij staan nu weer op de tweede plaats, vlak ach ter Jelle Wiersma en Johan Vinke die hun eerste plaats met het minimale verschil van tien punten wisten vast te houden. Met 6684 punten werden Arend Dijker en Nel Koomen vijfde. De eerste twee partijen van deze avond telden nog mee voor de twee de periode. Hierin zagen Corrie Zijm en Nel van der Veen kans om Jelle Wiersma en Johan Vinke, die lang aan de leiding hadden gestaan, in de De Texelse menvereniging „Tussen wad en duin" houdt voor haar leden en donateurs vrijdag a.s. een soos- avond in manege Akenurg. Het is de bedoeling gezellig bijeen te zijn en onder het genot van een drankje en een hapje bingo en (geheel in stijl) „Paarden Texel-triviant" te spelen. De avond begint om 20.00 uur. allerlaatste partij nog te passeren en zo deze periode te winnen. Totaalstand na 60 partijen: 1 J. Wiersma-J Vinke 96222; 2. G. Festen-G. Smit 96212; 3. Echtp. F. Veeger 96065, 4 C. Zijm-N. van der Veen 95351; 5. Echtp. J. Spaans 95078; 6. E. Eelman-F. Halsema 94536, 7 Echtp. R Ofrein 94527; 8. G. v.d Slikke-J. Witte 93779; 9. A Dijker-N Koomen 93345; 10 A Vlas-R. Harbers 93215. Eindstand tweede periode: 1. C Zijm-N. van der Veen 48081; 2. J. Wiersma-J Vinke 47521; 3. F. Hopman-R. de Ruwe 46654; 4. Echtp. B. Ofrein 46370; 5. Th Witte-H. van Loo 46153. Het het afgelopen weekeinde gespeelde zaalvoetbaltoernooi is een spannende en enerverende happe ning geworden. Zoals de organisatie gehoopt had, werden de meeste wedstrijden op het scherpst van de snede uitgevochten, wat voor het publiek veel aantrekkelijk voetbal be tekende. Vooral de wedstrijden in de poule tussen Gamma en Texel en Mantje waren zeer aantrekkelijk. Verrassend was het dat Texel winnaar van de poule werd na de overwinning op Gamma. De kruisfinales werden gespeeld tussen Sport Peti uit Eind hoven en Gamma (3-0) en Jelleboog tegen Texel (4-0). De kleine finale werd opnieuw een boeiende strijd tussen Gamma en Texel die in 0-0 eindigde en waarin Gamma uiteinde lijk de betere bleek in het benutten van de shoot-outs. De finale tussen Sport Peti en Jelleboog werd een leu ke partij waarin de ploeg uit Eindho ven (uitkomend in de tweede divisie in Noord Brabant) uiteindelijk de sterkste bleek: 3-1. De uitslag van het toernooi was als volgt: 1. Sport Peti, 2. Jelleboog, 3. Gamma, 4. Texel, 5. Mantje, 6. Oosterend, 7. Old All Stars, 8. Amsterdam. Tot beste speler werd uitgeroepen Jerry van der Linden van Sport Peti en de prijs voor de beste keeper ging naar Hans Kraai van Gamma.

Texelsche Courant | 1991 | | pagina 7