zakelijk Grote variatie en opmerkelijk niveau Drie knallende avonden kleinkunst in Klif 12 C. Englebert, president van Flexair: „De animo voor dagtochten naar Texel is zeer groot" OLIETANKS Pelikaanweg en Ruyslaan krijgen opknapbeurt I _3 IBi PAGINA 2 TEXELSE COURANT DINSDAG 5 FEBRUARI Dinsdag 5 februari Vrouwenbond FNV houdt een creatieve avond in De Buureton, aanvang 20.00 uur. Woensdag 6 februari In het Kruisverenigingsgebouw aan de Wittekruislaan is van 9.30-11.15 uur weer een koffie- inloopbijeenkomst, bestemd voor ouders van kinderen van 0-4 jaar. Voor de kinderen is opvang aan wezig. Het thema is „scholen" en de toegang bedraagt f2,-. Schaatsenruilbeurs in het ge bouw van Scouting Texel aan de Bernhardlaan van 14.00 tot 15.00 uur. In manege Akenburg is een voor lichtingsavond over begeleiding van gebruiks- en hobbydieren. Toegang gratis, aanvang 20.00 uur. Donderdag 7 februari In d'Ouwe Ulo is er voor bloem bollentelers een voorlichtingsbij eenkomst, aanvang 13.30 uur. Alexander Krokovsky (klarinet) en Sergej Margaritov (piano) uit Moskou verzorgen in de voor- speelruimte van d'Ouwe Ulo in Den Burg een klassiek concert, aanvang 20.00 uur. Het profes sioneel geschoolde tweetal (resp. lid van het Russisch staatsorkest en docent aan het conservatori um in Moskou) speelt werken van o.a. Debussy, Brahms en Schumann. Toegang gratis (er wordt een vrijwillige bijdrage ge vraagd). Vrijdag 8 februari De op Texel welbekende profes sor C. de Jager houdt in EcoMa- re een lezing over planeten en sterren, aanvang 20.00 uur. Toe gang: 5,-. De bedroevende staat waarin het plaveisel van de Pelikaanweg ver keert, kan tot gevaarlijke situaties in het verkeer leiden. B en w willen daarom dat verbetering wordt aan gebracht. De weinig comfortabele manier waarop wielrijders zich over het ongerieflijke fietspad aan Ruys laan in De Koog moeten bewegen maakt een opknapbeurt daar even eens noodzakelijk. B en w zouden voor aanvang van het seizoen de herstelwerkzaamheden aan het straatwerk gerealiseerd wil- Zo moet het Een ware cabaretier is Mare Linsen, een nog jonge solist die direct bij zijn entree duidelijk maakte, dat hij een theaterpersoonlijkheid is en waar schijnlijk een hele grote kan worden. Innemend, geestig, en met een juiste De afdeling Milieubeheer Texel in ventariseert al enige tijd alle grote bovengrondse en ondergrondse olietanks. Begonnen is met de gro te tanks bij bedrijven. Die tanks liggen in onze gemeente meestal bij agrarische bedrijven. Zoals we nu maar al te goed weten is olie in grote hoeveelheden dode lijk voor het milieu. Maar ook kleine hoeveelheden ge morste of weggelekte olie in onze naaste omgeving vormen een be dreiging voor de bodem, het grondwater en uiteindelijk ons drinkwater. Vandaar dat bij het bezoek een in formatieblad wordt uitgereikt, waarin staat hoe u milieuverontrei niging kunt voorkomen. Als iemand u dus binnenkort vraagt waar uw tank is, dan kan hij zich als milieu-ambtenaar legi timeren. Publ gemeente Texel. fl len zien. De kosten die met beide' projecten gemoeid zijn bedragen w gens gemeenteramingen ƒ245.OOj Het grootste deel van dit bedrag (ƒ175.000,-) komt voor rekening de herbestrating van de Pelikaanwfl Een kostenoverschrijding in dit ge« van ƒ15.000,- boven het oorspronfl lijk door de gemeente ingediende y vesteringsplan. De overige ƒ70.000,- van het beofl de bedrag is uitgetrokken voor hefo tegeling van het fietspad aan de Sj Ruyslaan. De kosten hiervoor vielej. mee en blijken ƒ15.000,- lager te Het b en w-voorstel zal door de cf| missie voor financieel, economise) en technisch beleid worden be- oordeeld. "y. voor de dagtocht tevens een prijs ,0 vraag voorschotelen. „We denken^ een foto-herkenningswedstrijd, w^e bij men zowel plaatjes vanuit de yg lucht als op het eiland zelf moet kennen", aldus Englebert. Nadat is onderzocht wat een dag^ tocht naar Texel minimaal moet kosten, zal reclame worden gema* voor het initiatief middels mailingsl aan bedrijven, kabeltelevisie in Rot® dam en zogenaamde „infozuilen". 2 Gehoopt wordt dat in juni de eers» vlucht kan worden gemaakt. sche Amsterdamse jury hem zal be handelen. De publiekslieveling en dus ook „Aap"-winnaar Ron Boszhard is misschien van alle solisten de meest veelbelovende. Een overrompelende gek die met een minimale zangtech niek je aan het huilen en het lachen maakt. Hij is zijn typetjes. Ook iemand van wie je graag méér zou willen zien, maar ja, als je er niet van houdt..Zijn „Jacqueline" vergeet je nooit meer. Bedrog? Als een artiest zijn optreden verpakt in een consequent volgehouden paro die wordt het heel moeilijk om een beeld te vormen van zijn ware kwali teiten. Speel je de plat-ordinaire, flau we grappen makende, pruikdragend en quasi sexy duo Ger en Gerrie Hal lo of ben je echt zo? Wij weten het niet. Zulke cabaretiers hebben een valkuil gegraven waar je o zo gemak kelijk intuimelt. De jury wist echter dat Edna Kalb en Fred Meijer waar achtig nog veel meer in hun mars hebben en daarom was haar oordeel min of ietsje meer positief. Het ge tuigt van enige moed als je jezelf in de herkansing gooit zoals Lars Ho- gendoorn, die vorig jaar in Klif 12 on danks hoge verwachtingen faalde. Nu ging het aanmerkelijk beter, hoewel er toch veel zwakke plekken in zijn programma zitten, dat weinig afweek van de vorige keer. Muzikaal prima, aangename stem en in aanleg iemand die toch heel ver zou kunnen komen. Uitschieter Bij de razendknappe voorstelling van Basterd keken wij misschien al naar de uiteindelijke prijswinnaar. Van alle negen kandidaten waren zij de enige die een vrijwel „vlekkeloze" produktie neerzetten. Humor, verdriet, veel oor spronkelijke vondsten en een over rompelende uitstraling. Dat zij door één onderdeel-het spel met de vla de vergelijking met Waardenberg en Jong oproepen is een compliment voor een act die ze niet echt nodig hebben. Alle deelnemers waren gedurende een aantal weken voorafgaande aan de halve finales begeleid en gecoa- ched door vrijwilligers uit de theater wereld, die daarvoor door de organisatie waren aangetrokken (Ka rin Bessems, Marjolein Marreveld, Owen Schuhmacher en Hilde Schou ten). Een effectief initiatief. Zondag middag verzorgde een deel van de artiesten, inclusief de „eigen" men sen van Klif een open podium. Met als afsluiter een kort, maar prachtig optreden van „Heren op Zicht". Daarna was het swingen geblazen met de nieuwe Texelse formatie „Buzz" met daarin onder andere Claudia Rei], Jaap Dros en Jan Kühne. Deelnemers en organisatie waren vol over de Texelse accommodatie en de collegiale sfeer waarin het evene ment is verlopen. De volgende serie Halve Finales van het Amsterdamse Kleinkunstfestival zal dan ook wéér in Klif 12 op Texel worden gehou den, iets om nu al naar uit te kijken. DNW )j Verder komend weekend Zaterdag: schaatskampioenschap L van Eierland, spreekbeurt PvdA- P kamerlid G. Valk, Ger de Jong- gymnastiektoernooi, film Rocky 5.' Zondag: opvoering Dreigrosche- lc noper in De Koninghal, iif film Rocky 5. Hoogwater Oudeschild Za. 2 10.54 en 22.54$ Zo. 3 11.24 en 23.451 Ma. 4 11.45 en 1 Di. 5 0.05 en 11.371 Wo. 6 0.30 en 11.261 Do. 7 0.40 en 12.00 Vr. 8 1.15 en 13.20lj Za. 9 2.00 en 15.0C|7 Aan het strand is het een uur eerder hoog-fl water. Laagwater valt gemiddeld 6.1 5 uuifl na hoogwater. De zon komt 3 februari opfl om 8 48 en gaat onder om, 1 7.30 uur K 6 februari laatste kwartier, 7 februari® doodtij. fl IC In dagblad De Telegraaf verscheen anderhalve week geleden een artikel over het voorgenomen Texel- vliegarrangement. Public Relations- en marketingmedewerkster Mirjam Naerebout vertelt dat de telefoon na de verschijning van het artikel roodg loeiend stond. „Over de animo hoe ven we niet te twijfelen. Er werd voornamelijk gebeld door particulie ren, die wel trek hadden in een dagje Texel. Ook reageerden enkele reisbu- reau's en iemand die met zestien personen een huwelijksfeest op het eiland wilde vieren." Het luchtvaartbedrijf wil haar klanten Het contact tussen Flexair en Vlieg veld Texel is tot stand gekomen door een brief van havenmeester Ed de Bruijn. In april vorig jaar nodigde deze Englebert uit eens na te denken over een lijndienst tussen Rotterdam en Texel. Hij kende de Flexair-president van eerdere (privé-)bezoeken aan het eiland. De luchtvaartmaatschappij is opge richt in september 1989. Het bedrijf heeft de beschikking over één Dor mer 228, waar maximaal 17 passa giers in kunnen. Er zijn negentien werknemers in dienst, waaronder zes piloten. Vijf dagen per week worden vier re tourvluchten per dag op Londen ge maakt. Op zondag is één retourvlucht. Hiervan wordt met na me gebruik gemaakt door zakenmen sen. In de zomermaanden neemt de belangstelling voor deze lijndienst af. Dan wordt nog maar twee keer per dag op Londen gevlogen. Om dit gat op te vullen wil Flexair dagtochten naar Texel houden en een verbinding tussen Zeeland met beginnen. „Ik kom zelf met mijn eigen vliegtuig sinds 1962 af en toe op het eiland. Schapen kijken en van de natuur ge nieten. Het is een plek waar je met zo eventjes met de auto naartoe rijdt. Water vormt een barrière, maar voor een vliegtuig natuurlijk niet", aldus Englebert, die gisteren op het eiland was. In samenwerking met Ed de Bruijn van Vliegveld Texel en Jaap Dekker van de VVV wil hij nagaan of er bepaalde arrangementen voor dag tochten naar het eiland kunnen wor den gemaakt. Daarbij wordt gedacht aan een vliegreis en de huur van een fiets, tot een complete dagtocht met lunch, diner en museumbezoeken. „Misschien kunnen we zelfs retour vluchten maken, als er ook Texelaars zijn die belangstelling hebben voor een dagje Rotterdam." Rondje Texel Flexair wil ook vluchten verzorgen naar Texel op dagen dat er bijzondere evenementen zijn op het eiland. Hier bij wordt bij voorbeeld gedacht aan de catamaranronde om Texel. Meer daagse vakanties zijn in het hoogsei zoen met haalbaar. De vluchten kunnen namelijk alleen doorgaan als er minimaal vijftien boekingen zijn en in het hoogseizoen is het niet moge lijk op zo'n onzekere basis overnach tingsruimte te reserveren. „Maar Carlo Englebert en Mirjam Naerebout: „De telefoon heeft roodgloeiend gestaan De negen kandidaten in de halve fi nales van het Amsterdamse Klein kunstfestival 1991 hebben publiek, jury èn elkaar een fascinerende reeks cabaretvoorstellingen gepre senteerd. In het sfeervolle Hoornder theater streden zij afgelopen donderdag-, vrijdag- en zaterdaga vond in een plaats in de uiteindelijke finale van het concours om de Wim Sonneveldprijs in het Nieuwe de la Mar theater in Amsterdam. Dat ca baret op Texel leeft, bleek uit de gro te belangstelling. Door het instellen van de Texelse publieksprijs per avond werd men er bovendien extra bij betrokken. In vergelijking met vo rig jaar was het gemiddelde niveau hoger en was er bij (bijna) alle groe pen en solisten sprake van pure kleinkunst. De jury, die de moeilijke taak had om maximaal drie kandidaten te laten af vallen, deed dat positief kritisch, ge wetensvol, maar vooral professioneel. Zij bestond uit Evert de Vries, o.a. ca baretier, Rob van 't Woudt, teksten schrijver, Kick van der Veer, theaterdeskundige, Riet Veenendaal, journaliste en Cor van Heerwaarden, exploitant Klif 12. Moeizame start Het spits werd donderdagavond afge beten door Jeroen Engeln, die even indruk maakte toen hij met een grote zitzak het podium opkwam, maar vervolgens in goede, maar voorname lijk onduidelijke bedoelingen bleef ste ken. zijn teksten duiden op een gevoelige persoonlijkheid, maar zijn presentatie is weinig origineel. Toen onverwacht, maar wel enigzins uitge lokt een meisje in zijn zitzak plaats nam, ontpopte Jeroen zich (in het Engels) als een bekwaam improvisa tor Dat werd ook meteen het beste deel van zijn voorstelling. De jury was van mening dat hij nog niet sterk genoeg is voor een finaleplaats. Misschien zien we hem toch nog eens terug. De tweede en tevens laatste afvallers was het duo „The Cupido's" met een deel van het programma „Een glimp van het verlangen". Hun optreden werd gekenmerkt door vage teksten, te gemakkelijke melodietjes en een veel te amateuristische speeltrant. Het keyboard werd eenzijdig gebruikt en was irritant. Zondagmiddag echter toen buiten de competitie om nog een minivoorstelling verzorgde waren „De Cupido's" stukken beter, helaas het verkeerde moment. In Cinema Texel draait voor de eerste avond „Rocky V", de vijf de in serie films van acteur Sil vester Stallone De voorstelling begint om 20.00 uur. Straatvech ter Rocky Balboa keert in deze film terug naar zijn oorsprong. Noodgedwongen, want hij is zijn fortuin kwijtgeraakt. Opnieuw gaat Rocky de strijd aan om de wereldtitel. Ditmaal niet als bok ser maar als trainer en coach van een veelbelovende jongeling. In deze film krijgen de trouwe Rocky-fans waar voor hun geld, want hun held is na het diepte punt van Rocky IV beter in vorm. balans tussen ontroering en (harde) humor. Daar ga je plat voor! Hij deed een stuk uit zijn voorstelling „De ver dwijning van Linda Smit" dat we ho pelijk nog eens in zijn geheel in Klif 12 zullen zien. Mare Linsen is een potentiële finalist. Hij kreeg dan ook de publieksprijs. Vrijdagavond mocht Kapok? begin nen. De drie acteurs brachten de toe schouwers onmiddellijk in verwarring door hun stijl en het spelen van een niet aangekondigd stuk. Zij dender den in een razende vaart letterlijk en figuurlijk door hun verhaal. Het was voor velen moeilijk te volgen en daar door kwam „de boodschap" (als die er was) niet over. Omkoping? Onbe grip? Kapok? is een „acteurs"- gezelschap en sprak vooral de toneel liefhebbers aan. Op zich was hun presentatie voortreffelijk. Als aankle ding en zwak middenstuk worden op gelapt maken ook zij kansen in de finale. Traditioneel Vaak denkt men dat je alleen maar vernieuwend moet bezig zijn in het theater om iets te betekenen en doet men neerbuigend naar artiesten die binnen vertrouwde kaders werken. Theo van den Oever werkt als lied jeszanger binnen zo'n vertrouwd raamwerk. Het was een genoegen naar hem te luisteren. Zeer goede teksten, die overtuigend werden ge bracht. Alleen muzikaal iets minder. De conference, die hij nog maar pas doet, ging hem soepeitjes af. Een plezierige man op de planken, van wie je je afvraagt hoe de zeer kriti- „Als je een dagtochtje per vliegtuig aantrekkelijk wil maken, moet je een overzeese bestemming zoeken," aldus Carlo C.L. Englebert, president van luchtvaartmaatschappij Flexair, dat als thuisbasis Rotterdam Airport (het voormalige vliegveld Zestien hoven) heeft. Als de plannen financieel haalbaar zijn, zal Flexair in de zomermaanden regelmatig dagtochten naar het eiland ver zorgen. Ron Boszhard. m actie tijdens de halve finale van het Amsterdams Kleinkunst Festival in Klif 12, is een van de deelnemers die goed genoeg werd bevonden voor de finale. misschien is dit buiten het seizoen wél incidenteel mogelijk", aldus Eng lebert.

Texelsche Courant | 1991 | | pagina 2