Tiende halve marathon De Waal in nieuw jasje KORT TEXELS Texelse IJsbond bereidt zich yoor op kampioenschappen Inschrijving vanaf heden open Goede resultaten voor Waddenruiters en Kleppertjes tijdens koude wedstrijd M.S.T. Programma Zaalvoetbalprogramma E- en F-pupillen Eilandcompetitie volleybal Basketballteam ongeslagen op weg naar de titel Extra bijdrage voor zwerfdieren Zaterdag eerste op de Roggesloot Wheelerwedstrijd in buurt De Koog Aanvalsoverwinning voor Van Tatenhove Gamma stevent af op zaalvoetbaltitel Aanrijding Voetballer De Ruyter als ZDH-trainer verder „Hot-line" tussen raadhuis en radio? 7 FEBRUARI 1991 TEXELSE COURANT PAGINA 7 Ondanks de kou togen de paarden liefhebbers zondag naar manege Akenburg voor een dressuurwed- strijd. In totaal werden 75 combina ties door drie jury-leden beoordeeld. De ster van de dag was Diana Kuip met Arco. Zij behaalde 135 punten uit één proef. Dit was goed voor twee winstpunten. Tijdens een voor gaande proef had zij die dag ook al een winstpunt behaald. Ook Karen Bakker met Cibran scoorde uit één proef twee winstpunten, met een to taal van 132 punten, evenals Anne- mieke Kooiman met Norton. Die haalde een totaal van 130 punten, goed voor twee winstpunten. De springwedstrijd van zondag 24 fe bruari gaat niet door, wegens een ge brek aan deelnemers. In plaats daarvan zal die dag een oefen- parcours worden gereden met een jury-lid en onder leiding van de aspirant-commandanten die deze winter de commandanten-cursus vol gen. Het is de bedoeling dat iedereen in uniform komt en volgens de offi ciële regels rijdt. De hoogte wordt voor de combinatie aangepast. Petra Jonker heeft in Wormerveer een dressuurwedstrijd gereden waar bij zij een totaal van 134 punten be haalde. Dit was goed voor twee winstpunten en een eerste prijs. Uitslagen: B-dressuur paarden: 1 Karen Bakker met Ci bran (132 punten is 2 winstpunten); 2. Anne- miek van IJsseldijk met Earldom (124 punten 1 winstpunt); L1 Dressuur paarden: 1 Pe tra Jonker met Evieta (123 punten =1 winst punt); 2 Joke Dros met Sirmene 2 (114 punten), L2-dressuur paarden: 1. Ria Bakker met Animo (109 punten); M1-dressuur paar den: 1. Tessa de Graaff met Davy (128 punten 1 winstpunt); Hanmta de Wit met Demp- sey (122 punten 1 winstpunt); B-dressuur pony's B-C categorie: 1. Ronnie Blom met Ro mano (114 punten); 2. Cathalijn Makelaar met Chieka (112 punten), D-E Categorie: 1. Diana Kuip met Arco (126 punten 1 winstpunt) 2. Marcus Kuip met Wibo (114 punten); B- dressuur pony's B-C categorie: 1. Sanne Lam pers met Patty (129 punten 1 winstpunt); Cathalijn Makelaar met Chieka (126 punten 1 winstpunt), Ronnie Blom met Romario (125 punten 1 winstpunt); Afd. Volleybal Zaterdag 9 februari; Sporthal Quelderduin, Den Helder 13.30 u. WSOV 1-Tevoko 1 (m-B) 15.00 u. WSOV 3-Smash '68 1 16.30 u. Noordkop 2-Tevoko 2 (D) 16.30 u. Noordkop 4-Smash '68 2 Zaterdag 9 februari: Sporthal Ons Genoegen 9.00 u. Oosterend F1-ZDH F1 9.15 u. Tex. Boys E3-Oosterend E2 9.30 u. Oosterend F1-SVC F1 9 45 u Tex. Boys F1-ZDH F1 10.00 u. SVC F1-Texel F1 10.15 u. Oosterend E2-Texel E2 10.30 u. Tex. Boys E3-Tex. Boys E2 10.45 u. SVC F1-ZDH F1 11.00 u. Tex. Boys E2-De Koog E1 11.15 u. Texel F1-ZDH F1 11.30 u. Tex. Boys F1-SVC F1 11.45 u. De Koog E1 -Texel E2 Burgemeester De Koninghal: 9.00 u. Texel F2-Texel F3 9.16 u. Tex. Boys F3-SVC F2 9.32 u. Tex Boys F2-De Koog F1 9.48 u. Texel F3-SVC F2 10.04 u. Tex. Boys F3-De Koog F1 10.20 u. Texel F2-SVC F2 10.36 u. Tex. Boys F2-Tex. Boys F3 10.52 u. De Koog F1-Texel F3 11.08 u. Tex. Boys F3-Texel F2 11.24 u. Texel F3-Tex. Boys F2 Dinsdag 12 februari: Veld A mannen: 18.30 u. Paal 9-Eelman DGM 19.12 u. Bestuur-DGM Eelman 19.54 u. RWS-Teso Bestur 20.43 u. Bremakk. 2-De Krim Teso 21.30 u. Gr. Slock-Eelman Bremakk. 2 22.18 u. V.d. Woude-Bremakker 1 Eelman Veld B: vrouwen en gemengd: 18.30 u. Durper Drup-Klif 23 Leydek. 19.12 u. Sportsh.-Leydekk. Durper Dr. 19.54 u. LenR-Rabo IJzer 12 Balcken 20.43 u. 12 Balck.-Euroase LenR 21.30 u. NBC-Ecomare Euroase 22.18 u. Verfbus-Haarstudio Ecomare Veld C vrouwen: 18.30 u. DA-Wiersma De Boer 19.12 u. De Boer-Smash 3 DA 19.54 u. Vlier-Smash 4 Smash 3 20.43 u. Rival-Nioz Vlier 21.30 u. Visser B.-Meerm. Rival 22.18 u. ASC-Zeilmakerij Visser Wedstrijdleiding: Freerk en Agnes (tel 13504). Uitslagen 5 februari: Versluis-Teso 3-0; RWS-Bestuur 3-0, DGM- 't Steigertje 3-0; Bremakker 2-Van der Woude 0-3; Grote Slock-Autocentrale 1-2; Bremakker 1-Amro 3-0; Ecomare-Moerbeek 3-0; Question-Leydekkers 1-2, Zeven Provinciën- Klif 23 2-1, Durper Drup-Mantje 3-0; LenR- NBC 1-2; St. Jan-Euroase 1-2, Rival-Smash 4 3-0; De Boer-Visser Bouw 0-3; Wiersma-Ass. Bremer 0-3; Meermarkt-Zeilmakerij 3-0; Vlier- Nioz 2-1; Verfbus-Zegel Modes 0-3; D-E Categorie: 1 Diana Kuip met Arco (135 punten 2 winstpunten); 2. Felicity de Vries met Mercy (128 punten 1 winstpunt); Ben- no Beuving met Rocket (124 punten 1 winstpunt); Manje Gerlsma met Fury (120 punten 1 winstpunt); L1-dressuur pony's; 1. Annemieke Kooiman met Norton (130 punten 2 winstpunten); 2. Kirsten Zoetelief met Julia (127 punten 1 winstpunt); 3. Damëlle Boom met Noëlle (121 punten 1 winst punt); Kirsten Zoetelief met llkayso (120 pun ten 1 winstpunt); L2-dressuur pony's: 1. Harma Eilander met Valentine (112 punten); Ml-dressuur pony's: 1 Marjet Loning met Ma nna (111 punten); M2-dressuur pony's: 1. Ja- cobien de Wit met Tavarez (105 punten), Z-dressuur pony's: 1. Lieneke Roeper met Arabei (180 punten 1 winstpunt) Z- dressuur pony's 2e proef: 1. Chloë Weel met Zamba (187 punten 1 winstpunt); Lieneke Roeper met Arabei (184 punten 1 winstpunt) Onder goede publieke belangstelling werden drie wedstrijden voor de ei landcompetitie basketball afgewerkt. Ook in de tiende wedstrijd wist Da- tamarkt/Kapsalon Joke haar ongesla gen positie te behouden, ten koste van Sportshop Texel dat toch flink tegenspel bood. getuige de 48-25 einduitslag. Wat vooral opviel in deze ontmoeting de vele driepunters. Met name aan de kant van Datamarkt/Kapsalon Jo ke was Marc Tuntelder met vijfvan de in totaal tien driepunters niet te stoppen. Daar kon zelfs trainer Ro land Visser die als gastspeler bij Sportshop Texel optrad niet aan tip pen. Heel knap nam hij toch drie driepunters voor zijn rekening. In de wedstrijd tussen de teams van S1-Gollard en de 12 Balcken had 12 Balcken de pech dat vele van haar schoten net uit de ring vielen waar door ze bij de rust al tegen een 16-5 achterstand aankeken. In de tweede helft bouwde S1-Gollards de voor sprong gestaag uit en vooral Gatske Ykema kende een bijzonder produc tieve avond met zeker acht scores Uiteindelijk werd het 40-15 voor S1-Gollard. De laatste onmoeting bracht Vespertina tegenover Time Out, een wedstrijd uit de sub-top zo als dat zo mooi heet. Time Out wilde de aansluiting met Datamarkt/Kapsa lon Joke zeker niet verliezen en pro beerde Vespertina snel op achterstand te zetten. Vespertina, dat gezien het aantal spelers wel twee teams in het veld kon zetten, verde digde fel maar in het toelaatbare en keek bij de rust tegen de nog accep tabele achterstand van 15-10 aan. Ook Jan Frans scoorde weer eens en zorgde er met zijn laatste score in de eerste helft er hoogstpersoonlijk voor dat Vespertina niet teveel achterliep. In het tweede gedeelte ging Time Out wat meer de verdediging van Vespertina en dat leverde ze veel strafworpen op. Met name Albert Evenaarts wist de geboden kansen goed te benutten. Time Out gooide de zone-verdediging tevens goed dicht zodat Vespertina genoegen moest nemen met een 31-18 neder laag. Vrijdag is er géén eilandcompe- titie, het programma voor vrijdag 15 februari staat volgende week in de Texelse Courant. De gemeente zal de vergoeding voor de opvang van zwerfkatten en - honden verhogen tot respectievelijk ƒ7,50 en ƒ11,50 per dag. Dit was voorheen f 7,20 en ƒ10,80. De dieren worden opgevangen door Greta Huysman van dierenpension Slufterweg. Om de bereikbaarheid van het bedrijf te vergroten, zal een verwijsbordje langs de weg worden geplaatst. Daarnaast is toestemming gegeven voor de aanschaf van een nieuwe solide transportkooi voor het vervoer van de zwerfdieren. Iedere zaterdagochtend haalt Scouting Texel oud papier op. De mensen wor den verzocht deze spullen vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, zodat ze vlot kunnen worden ingeladen. Bij de oud papoer-wagen kunt u ook gereed schap voor de derde wereld kwijt. Ko mende zaterdag wordt het oude papier etc. opgehaald in de volgende straten: 1. Bernhardlaan, Lieuwstraat, Tjak- kerstraat. Wilsterstraat. De Koog: Iedere tweede zaterdagochtend van de maand wordt oud papier opgehaald in De Koog en directe omgeving, leder wordt verzocht het papier tijdig gebun deld aan de straat te zetten. )Als Texels eigen ingenieurs Sipkema keuren Wieb van de Berg en Martin Visser momenteel de eilandelijke ijs banen. Zij zijn de wedstrijdleiders jvan de Texelse IJsbond, die hoopt dit jaar weer eens een echt schaats kampioenschap te kunnen verzor gen. De eerste wedstrijd waarin punten kunnen worden gehaald is zaterdag op de Roggesloot nabij De Cocksdorp. „Hopelijk kunnen we in de loop van volgende week ook op andere ijsba nen wedstrijden houden", aldus Wieb van de Berg, die uitlegt dat de meeste banen nog niet echt goed zijn. „We hebben op het eiland veel stukken met brak water die slecht dichtvriezen. En de temperatuur is natuurlijk iets milder dan aan de overkant." Inmiddels zijn wel alle Texelse ijsbanen geopend en voorzien van verlichting, zodat schaatsliefheb bers er ook 's avonds terecht kunnen. De Texelse IJsbond is een overkoepe lende organisatie, die in samenwer king met de ijsclubs van de diverse dorpen marathon-, langebaan- en kor- tebaanwedstrijden organiseert. Daarin kunnen punten worden behaald die meetellen voor het Texelse allround- kampioenschap. Deelneming aan de wedstrijden staat open voor iedere rijder die lid is van één van de Texel se ijsclubs. Voor de eerste tien plaatsen in een wedstrijd worden punten gegeven. Wie op het eind van de competitie de meeste punten heeft is uiteraard kampioen. Titelverdediger is Kees Kikkert. Het bestuur van de Texelse IJsbond bestaat behalve het eerder genoemde tweetal uit Jan Piet Stolk (voorzitter), Paul Eelman (secretaris) en Arie Kalis (penningmeester). Categorieën De rijders worden verdeeld in diverse categorieën: jeugd van 10 tot en met 13 jaar, junioren van 14 tot en met 16 jaar en senioren van 17 jaar en ouder. De eerste wedstrijd om het clubkam pioenschap van Eierland start zater dag stipt om 11.00 uur in verband met de televisie-uitzending van het wereldkampioenschap schaatsen voor heren. Van der Berg: „We hebben al eens eerder tegelijk een wedstrijd ge had. Toen stonden alleen de deelne mers en de vrijwilligers op het ijs, de rest zat voor de buis..,." Wie mee wil doen aan de wedstrijd in Eierland en meteen lid wil worden van de ijsclub betaalt ƒ12,50. Dan strijdt men behalve om punten voor de Texelse kampioenschappen óók voor het clubkampioenschap. Wie al leen meedoet om punten te behalen voor het allroundkampioenschap be taalt 2,50. Nu er geschaatst kan worden op het eiland, is de vraag naar glij-ijzers in verschillende soorten en maten enorm. Ook het tweedehands circuit floreert. Bij Scouting Texel werd hier snel op in gespeeld. Er werd gistermiddag een schaats-beurs gehouden. Maar veel schaatsliefhebbers ver toefden kennelijk al op het ijs. getuige de matige belangstelling. Zaterdag 2 maart wordt een wed strijd gehouden voor rolstoelatleten, ;met start en finish voor hotel-pension Tatenhove aan de Bosrandweg. De wedstrijd, getiteld „open Texels kam pioenschap 10 Engelse mijlen voor rolstoelatleten", is onderdeel van een trainingskamp, dat Nederlands beste wheelers nu voor het derde achter eenvolgende jaar op Texel houden. Onder de deelnemers bevindt zich uiteraard Arco de Graaf uit Den Burg. De wedstrijd gaat over ongeveer 16 kilometer (10 Engelse mijlen) over een parcours dat viermaal moet wor den afgelegd. De wedstrijd is georga niseerd door de supportersvereniging tjArco de Graaf in samenwerking met de Road Race Club Nederland. Inmid dels zijn circa twintig aanmeldingen binnen (inclusief enkele supporters). De wedstrijd komt in de plaats van de deelname van wheelers aan de halve marathon van De Waal, die dit jaar op 9 maart wordt gehouden. Dat weekend vindt echter ook de ope- ningsklassieker voor de wegatletiek in Alphen aan de Rijn plaats, waar zowel lopers als wheelers aan de start verschijnen. De wedstrijd op Texel start om 14.00 uur. Ferry van Tatenhove boekte maan dagavond in de Witte Burcht in de interne competitie van schaakclub En Passant een vlotte aanvalszege op Thijs Witte, die zijn zetten weer in hoog tempo op het bord bracht maar deze keer slaagde hij er niet in zijn tegenstander er toe te brengen eveneens (te) snel te spelen; van Ta tenhove hield het hoofd koel, zette een krachtige aanval op langs de g- en h-lijn en creëerde zoveel dreigin gen dat Witte nog voor de 30ste zet capituleerde. Na de eerste openingsschermutselin gen kon Dirk Leegwater bogen op een aanzienlijk positioneel voordeel tegen Rinus Vittali, maar een iets te snelle opmars van zijn belangrijke centrumpion deed de kansen pardoes keren. Vittali zette een grote ruilaktie in en bleef een stuk voor, waarna hij gemakkelijk won. De comfortabel op de tweede plaats verblijvende Piet Cornelisse gaf zijn achtervolger Vittali echter geen kans laderbij te komen, want in een uit stekend gespeelde partij versloeg hij met de zwarte stukken de hoog ge noteerde Piet Bakelaar, die in de pro blemen raakte toen hij zelf de dynamiek uit de stelling haalde door de pionnenketen geheel dicht te schuiven. Hierdoor ontstonden voor Cornelisse aanvalskansen tegen de vijandelijke koning die enigszins van zijn stukken was afgesneden. Bake laar trachtte toen alsnog te stelling te openen, maar kwam daarmee te laat; Cornelisse viel zijn stelling binnen en veroverde materiaal. Uitslagen: PBakelaar -P.Cornelisse 0 - 1 J.Dros - H.Broekema 1 - 0 •v.Tatenhove - T.Witte 1 - 0 M.Birkenhager - N.v.Heeringen 1 - 0 d-de Wijk - K.Kistemaker 1 - 0 H.SIuijter - K.Bakker 0 - 1 N-Bruining - G.Zoetelief 0 - 1 R Riegman - T.v.Lingen 0 - 1 D.Leegwater - R.Vittali 0 - 1 Als er geen al te gekke dingen ge beuren stevent Gamma rechtstreeks af op het kampioenschap in de hoofdklasse van het Texelse zaal voetbal. Vrijdag werd Texel, één van de laatst overgebleven concurrenten van Gamma, met 3-0 teruggewezen. Hardlopers en andere liefhebbers kunnen zich vanaf heden inschrijven voor de halve marathon van De Waal. De traditionele vierde zaterdag van februari heeft plaatsgemaakt voor de tweede zaterdag van maart: zaterdag 9 maart om precies te zijn. Behalve de datum is ook het par cours aangepast. De wedstrijd telt mee voor de „Top 10 halve- marathoncompetitie" in Noordhol land, waardoor een sterk deelne mersveld aan de start wordt verwacht. Op het nieuw uitgestippelde parcours leggen de lopers van de halve mara thon twee in plaats van drie ronden af. De Staart, een nachtmerrie voor menig deelnemer, is nu maar voor de helft opgenomen. De alternatieve route voert onder meer door Onge- ren, Waalderweg en Meijertebosweg. Een 20-jarige fietser uit Den Burg reed dinsdagavond naast zijn vrouw in de Weverstraat. Beiden hielden niet voldoende rechts, waardoor de man op een 66-jarige fietser botste, die uit tegenovergestelde richting kwam. Laatstgenoemde hield aan de aanrijding een krom voorwiel over. De schade zal onderling worden ge regeld. ZDH-speler Henk de Ruyter volgt met ingang van komend seizoen de vertrekkende Willem Olthof op in zijn functie als trainer/coach. In een bui tengewone ledenvergadering vrijdag avond gingen alle voetballende leden unaniem akkoord met het bestuurs voorstel. waardoor De Ruyter vanaf volgend jaar zowel jeugd als senio ren gaat begeleiden. Achterliggende gedachte voor aan stelling van een man uit eigen gele deren was: Gemakkelijk contact tussen spelers, trainer en bestuur, de trainingstijd hoeft niet te worden in gekort door het vertrek met de laat ste boot vanaf Texel (21.00 uur). Daarnaast is het beter mogelijk jeugdwedstrijden te bezoeken, waar door het wederzijds contact zal ver beteren. „Tenslotte", zo laat het verenigingsbestuur weten, „liegen de reiskosten voor een trainer van de vaste wal er niet om. Een kostbare zaak. De besparing in dit geval is dus aanzienlijk." De Ruyter ontweek ove rigens de vraag of dit het einde bete kent van zijn actieve voetbalcarrière. Dit stuk is redelijk beschut, wat door veel lopers op prijs zal worden gesteld en mogelijk de tijden positief beïnvloedt. De aanwijzing van de Waalder wedstrijd als Top 10 halve marathon geeft de wedstrijd een meer professioneel karakter. Naar verwachting zullen veel goede atleten uit de regio hun opwachting maken. Ook worden meer deelnemers ver wacht. Het betekent met, dat in De Waal geen plaats meer zal zijn voor degenen die het hardlopen op een wat bescheidener niveau uitoefenen. Integendeel, iedereen is welkom. Gepland zijn de volgende afstanden: 1,2 km (jongens en meisjes t/m 12 jaar, start 13.30 uur), 4,8 km (jeugd 13 t/m 16 jaar, dames en recreanten, start 13.50 uur), 10,6 km (dames, heren en veteranen, start 14.00 uur), 21,1 km (dames, heren en veteranen, start 14.00 uur). Er wordt geen apar te wedstrijd voor rolstoelatleten ge houden. Waarschijnlijk is er een weekend eerder voor wheelers een wedstrijd in de omgeving van De Koog. Omstreeks 1 maart verschijnt in deze krant of in TC3 een uitge breid artikel met méér informatie over dit populaire Texelse sportevenement. Voor informatie en eventuele inschrij ving: Ann Anker (tel. 13448), Piet Bakelaar (13843) of Jaap Keijser (14796). Skeelers De organisatie wil ditmaal de skeeler wedstrijd, vorig jaar een redelijk suc cesvolle proef, niet gelijktijdig met de halve marathon houden, maar als voorprogramma. Het is de opzet om een wedstrijd te houden van circa een uur, start 11.30 uur, op hetzelfde parcours als in 1990. Het is nog niet duidelijk of er voldoende belangstel ling voor bestaat. Laat daarom ieder een die interesse heeft, zich melden bij Dirk Eelman (tel. 12851) of Piet Bakelaar (13843). Voor de directe uitzendingen van de raadsvergadering en voor een goede communicatie in geval van een ramp lijkt het de Stichting Lokale Omroep Texel (SLOT) belangrijk dat er een te lefoonverbinding komt tussen het raadhuis en de studio in De Buure- ton. Het college van b en w voelt daar wel voor. De SLOT heeft geen geld om de telefoonverbinding zelf te betalen. Alleen de exploitatielasten zou men voor eigen rekening kunnen nemen. Dat betekent dat de gemeen te de aanlegkosten ƒ500,- moet betalen. Opvallend was dat zelfs een verjongd -Gamma geen enkele moeite had met Texel. Klif, de enige concurrent van de koploper, bleef in de race door De Krim met 5-0 te verslaan. ZDH blijft het goed doen en nestelt zich vaster in de subtop. Het team versloeg De Koog met 6-3. Mantje verloor in de zelfde klasse nog verrassend van een zich enigsins herstellend Casino. Bij de junioren stond ook een topper op het programma: de wedstrijd tussen Casino en Oosterend. Winst voor Oosterend houdt eigenlijk in dat het kampioenschap in de hoogste junio renklasse het team niet zou kunnen ontgaan. In een tumultueuze wed strijd, waarin een speler van Ooster end naar de kleedkamer werd gestuurd, was het uiteindelijk toch Casino dat met 3-2 won. Daardoor blijft de spanning in de strijd om het kampioenschap volop aanwezig. Uitslagen: Mantje-Casino 2-4, De Koog-ZDH 3-6; Gamma-Texel 3-0; De Krim-Klif 0-5; Casino 2-Gamma 2 0-2; Jelleboog 2-Gamma 4 0-1; Oosterend 3-Albert Heijn 4-5; Gamma 4-De Krim 2 6-1; Attent-Klif 4 3-2; Oosterend 5-Gamma 6 2-4, De Muy-Jelleboog 3 2-3; Mantje 3-Klif 5 6-3; Gempo-Gamma 5 2-3; ZDH 3-ZDH 2 1-6; Oosterend 6-Jelleboog 4 4-0; Klif 6-De Koog 4 2-6; Casino 6-Oosterend 7 7-1, Casino 2-De Krim 2 1-3; Mantje-Casino 1 13-4; Oosterend 2-Texel 1 4-4; Casino 1-Oosterend 1 3-2; Texel 2-Casino 2 4-0; De Koog-Casino 3 1-3; Oosterend 3-De Koog 2 8-1; Linksafvak. Voor de reconstructie van Pontweg ter hoogte van de af slag Pelikaanweg zal een bedrag van ƒ335.000,- nodig zijn. Uit de ver keersdrukte en ongevallen die er heb ben plaatsgevonden blijkt dat een linksafvak de situatie kan verbeteren. De gemeente rekent op 75 procent subsidie uit het provinciale budget Wet Uitkering Wegen. B en w heb ben deze week zelf de resterende f83.700,- beschikbaar gesteld. Kunstwerk. Uitwaterende Sluizen hebben definitief afgezien van de plaatsing van een liefst acht meter hoog kunstwerk bij de rioolzuivering- sinstallatie aan de Pontweg. 'Verwisseld. Een vrouw ontdekte gistermorgen dat haar voor de Hema neergezette fiets was verwisseld voor een exemplaar dat er sterk op leek. Het gaat om een groene voormalige huurfiets van het merk Union. De vrouw was in het bezit van fiets nummer S 184, maar deze bleek ver wisseld voor S 181. Beide rijwielen stonden niet op slot. Later. In de krant van vorige week stond dat het Ger de Jong- gymtoernooi zaterdag in het Eierland- se Huis te De Cocksdorp om 09.00 uur begint. Dat klopt niet. De juiste aanvang is een half uur later. Raam stuk. Een 29-jarige inwoner van Den Burg heeft in de nacht van dinsdag op woensdag in de We verstraat een raam ingegooid. De po litie heeft hem daarvoor op de bon geslingerd.

Texelsche Courant | 1991 | | pagina 7