Ruim 1100 bedden vrij dankzij „postzegels" Veel interesse voor Volendams Operakoor College zet vaart achter sanering aartploegen alvoetbal in opmars ogramma zaalvoetbal tslagen pupillen Pas in vijfde set verslaat Tevoko SVN Provincie drijft zin door met vaststellen nota stiltegebieden Competitie voor motorcrossers weer van start Koppel Festen/Smit pakt de leiding Verrassend verlies voor verzwakt Time Out Randsdorp en Van Vliet snel in laatste boscross Wedstrijden en cursussen voor oud-leerlingen IVN gaat Mientje weer schoonmaken SDAG 26 FEBRUARI 1991 TEXELSE COURANT PAGINA 7 zo langzamerhand de competitie Ie eindfase begint te raken, be ien de staartploegen zich ge- htig te roeren in de hoofdklasse het Texelse zaalvoetbal. Zowel Koog, het laatste team, als de rlaatste. De Krim, wonnen hun jstrijd van afgelopen week. De ig versloeg Jelleboog met 4-2, vijl De Krim met 4-3 de meerdere ;f over Oosterend. Koploper Gam maakte geen fout door een stug [ledigend Mantje met 5-1 te liaan. Ie reserve hoofdklasse liet Klif 3 steek vallen door met 3-1 van pma te verliezen. Het team raakt Verder achterop in de strijd om kampioenschap. De topper uit de ste klasse tussen de nummers i en twee, Rab en Oosterend 4, d uiteindelijk met 4-2 door iterend gewonnen. Meest opzien- ende van deze wedstrijd was nret wedstrijd zelf maar de invallende eidsrechter/tijdwaarnemer. Sieme leidde de wedstrijd zonder fluit, r die niet aanwezig was op de vaarnemingstafel. meest doelpuntrijke wedstrijd d ook in deze klasse gespeeld, z en Albert Heijn eindigden op terwijl tien minuten voor tijd Nioz met 6-2 voorstond. In de tweede sse wonnen beide koplopers hun bstrijd. Gamma 6 won met 2-0 Oosterend 5, terwijl Texel 3 nipt i van De Muij met 1-0. In de der- dasse was de meest verrassende lag het puntenverlies van Texel 4 en ZDH 2. Texel 4 kwam niet ver- fdan een 2-2 gelijkspel. De wed- ijd Gamma tegen Mantje van lag is uitgesteld omdat Gamma in iweede ronde van de beker in Ierland moet aantreden tegen de rhouder. Wint Gamma, dan staat Jvoor het eerst in zijn bestaan in inale om de Noordhollandsebeker. jrootste strijd van het Texelse voetbal speelt zich evenwel met de zaal maar achter de groene Door de weigering van de ray- ommissie Texel om mee te wer- aan een centralisatie van de ipetities zaalvoetbal, waarmee de iling beoogt de gehele competitie- ng en scheidsrechtersaanstellin- naar zich toe te trekken, is een irst grimmige situatie onstaan tus- de R.C. Texel en het bondsbu- i. Waren tot voor kort uitgaven r een extraatje voor de scheids- insdag 27 februari 1991: 5 u. Oosterend 2-De Koog (J). )0 u. Texel 4-Oosterend 7 iO u. De Krim 1-Casino 1 (D) 10 u. Casino 2-Mantje (D) SO u. De Koog 4-Casino 6 0 u. ZDH 3-Jelleboog 4 0 u. ZDH 2-Oosterend 6 Idienst: Oosterend iderdag 28 februari: 5 u. Oosterend 3-Texel 4 (J) )0 u. Jelleboog 3-Gamma 6 iO u. Klif 6-Rab 2 •0 u. Oosterend 2-Casino 2 SO u. Casino 3-Texel 2 0 u. Oosterend 3-Jelleboog 2 0 u. Mantje 2-De Koog 3 Idienst: Gamma lag 1 maart: '0 u. Texel 2-Oosterend 1 (J) •5 u. De Koog 2-Klif 3 15 u. Oosterend-De Koog ■5 u. Jelleboog-ZDH 5 u. De Krim 2-Oosterend 4 5 u. Casino-Klif 5 u. De Krim-Texel 15 u. Klif 2-Gamma 3 dienst: Texel ndag 4 maart 1991: 5 u. Casino 5-De Krim (J) '5 u. Casino 2-Texel 1 (J) "na-Mantje 5-1; Jelleboog-De Koog 2-4; nm-Oosterend 4-3, Klif 3-Gamma 2 1-3; rna 4-Khf 4 2-3;'Jelleboog 2-De Krim 2 Oosterend 3-De Koog 3 7-1; Rab- -rend 4 2-4, Albert Hetjn-Nioz 7-7; Man- Casino 4 4-1; Rab 2-Jelleboog 4 5-6; )o-Gamma 5 4-2; Texel 3-De Muij 1-0, je 3-Klif 5 3-5, Oosterend 5-Gamma 6 ZDH 2-Texel 4 2-2, Oosterend 6-Casino 6 ZDH 3-Klif 6 2-2; De Koog 4-Oosterend Casino 2-Casino 1 0-5; Texel 1-Casino Oosterend 3-Casino 4 4-8; Casino 3l 4 11-0; uitslag van de wedstrijden voor :- en F- pupillen waren als: °°S E'-Tex. Boys E2 1-0; Texel E2-Tex. tj 0-1; Oosterend E2-De Koog El 0-2; Boys F1-Oosterend E2 0-1; ZDH E1-SVC •0: Oosterend F1 Texel F1 0-0: SVC E1 0-2; Tex Boys E1-ZDH F1 0-1 erend ETTexel E1 1-4, Texel Fl-Tex Boys Tex Boys E1-Oosterend E1 0-0; rechters of vergaderingen van zowel scheidsrechters en R.C. Texel of klei ne administratieve uitgaven geen en kel probleem, nu heeft men deze van bondswege een halt toegeroepen, zo dat de uitgaven die reeds gedaan zijn geheel of gedeeltelijk voor rekening van de R.C. Texel komen. De R.C. Texel staat machteloos, daar men zonder geld voor materiaal en derge lijke weinig kan beginnen. Ballen aan schaffen, wat eerder altijd door de R.C. Texel zelf kon worden gedaan, is nu onmogelijk geworden. Het is af wachten of het Bondsbureau het spelmateriaal wil betalen. In de wan delgangen zijn alweer stemmen op gegaan om de Texelse Zaalvoetbal Organisatie van stal te halen om de vrijheid van zaalvoetbal te behouden. Het herenteam van Tevoko leed za terdag onnodig puntverlies tegen de nummer twee op de ranglijst, SVN uit 't Veld. De eerste twee sets wer den gemakkelijk gewonnen, vooral door serveren en goed degelijk aan- valsspel. Ook in het begin van de derde set leek niets een eenvoudige 3-0 Over winning voor Tevoko in de weg te staan. Tevoko kwam al gauw weer op voorspong, maar bij 8-6 begon het spel van SVN beter te lopen, ter wijl Tevoko minder geconcentreerd ging spelen. Deze set werd dan ook een 11-15 overwinning voor SVN. Ook in de derde set liet SVN zien niet voor niets op de tweede plaats te staan. Zij hield het initiatief en scoorde nu veel met aanvallen langs de lijn waarop Tevoko meestal het antwoord schuldig moest blijven. Een vijfde set moest de beslissing bren gen in deze voor het publiek zeer aantrekkelijke wedstrijd. Tevoko moest starten met de service, wat in het ralley-point systeem normaal gesproken een nadeel is en scoorde vijf punten op rij. Deze achterstand bleek niet meer in te lopen en Tevoko won door regelmatig te scoren deze set met 15-11. Door deze overwin ning is Tevoko op de derde plaats in de eerste klas blijven staan met nu nog maar vier punten achterstand op SVN. De dames van Tevoko hadden onver wacht veel moeite met het veel lager op de ranglijst staande Polisport. Na vier sets stond er 2-2 op de borden en ook hier moest een vijfde set de beslissing brengen. In deze set deed Tevoko wat het aan de stand ver plicht was en won met 15-9. Het tweede damesteam, dat aan de lei ding gaat in de tweede klasse, won overtuigend met 3-0 van Juvoc 3 met als setstanden 15-10, 15-0 en 15-4. Het tweede herenteam van Te voko werd met een nederlaag van 3-0 naar huis gestuurd door Turnlust 1. Het jeugdige Tevoko 2, aangevuld met enkele geroutineerde spelers, kon maar moeilijk een voorsprong vast houden. De meisjes van Tevoko speelden tegen HCSC 1 een wissel vallige en daardoor spannende wed strijd die uiteindelijk resulteerde in een 2-2 uitslag. Uitslagen: Heren: Tevoko-SVN 1 3-2; Turnlust 1-Tevoko 2 3-0; Dames: Tevoko 1-Polisport 2 3-2; Tevoko 2-Juvoc 3 3-0, Meisjes: Tevoko 1-HCSC 1 2-2 De provincie trekt zich niets aan van de bezwaren van de gemeente tegen de nota „Stiltegebieden". Deze pro vinciale beleidsnota zal in ongewijzig de vorm worden vastgesteld. Wethouder Barendregt reageerde te leurgesteld en boos. „Ik betreur dit zéér. B en w hebben voldoende eigen mogelijkheden om de situatie op Texel in goede banen te leiden. We hebben geen enkele behoefte om door dit intentieplan aan banden te worden gelegd", aldus Barendregt in de jongstleden vergadering van de raadscommissie voor ruimtelijk beleid. Welke concrete gevolgen de vaststel ling heeft, kon de wethouder niet aangeven. Mogelijk is de nota van toepassing op vergunningen voor de autocross, de jacht en parachu tespringen. Verder procederen is voor de gemeente niet mogelijk, wel zullen b en w de kwestie op bestuurlijk ni veau nog eens aan de kaak stellen, beloofde Barendregt. Beleidsmede werker Albert Hut lichtte toe dat de nota een rol kan spelen bij de herzie ning van het bestemmingsplan bui tengebied. „Als daarin strijdige zaken voorkomen, kan het nog een harde dobber worden", aldus Hut. Het motorcrossgeweld barst in het weekend weer los. Op zondag 3 maart om 14.00 uur is de start van de eerste competitiewedstrijd voor het MAB-motorcrosskampioenschap. Rijders in de 80 cc, 125 cc jeugd, 125 cc'senioren, 250 cc senioren en liefhebbers zullen strijden voor de dagoverwinning en de kostbare punten. De kalender voor dit seizoen vermeldt acht clubwedstrijden, aangevuld met een aantal crossweekenden, zoals die Aan de kop van het klassement zijn na de partijen van de competitie avond Gerard Festen en Gerrit Smit opnieuw aan de leiding gekomen. Zij verdrongen Corrie Zijm en Nel van der Veen, die naar de derde plaats terugvielen. Winnaars van de avond werden Freek en Gerda Veeger die 7175 punten scoorden en hiermee naar de tweede plaats van het klassement opklom- mne. Hun achterstand op de nieuwe leiders bedraagt maar 12 punten. Het blijft dus spannend. Met 7030 pun ten werden Bertus en Gerda Ofrem tweede. Zij verbeterden hun positie aanzienlijk door van de dertiende naar de achtste plaats op te rukken. Dini Winters en An Bakker werden derde met 6852 punten, gevolgd door Wil Maas en Freek van der Gracht, die met 6832 als vierde ein digden. De nieuwe leiders Gerard Festen en Gerrit Smit werden met 6759 punten vijfde. In de derde pe riode zijn nog drie partijen te spelen. Diverse koppels komen nog in aan merking om deze periode te winnen. Totaalstand na 84 partijen: 1. G Festen-G. Smit 134665; 2. Echtp. F Veeger 134653; 3. C. Zijm-N. van der Veen 134176; 4 J Wiersma-J. Vinke 133589; 5. G. van der Slikke-J. Witte 131915; 6. Echtp. J. Spaans 131331, 7 Echtp. J. van Heerwaarden 131111; 8. Echtp. B. Ofrein 131026, 9. E Eelman-F. Halsema 131023; 10. B de Bloois- B. de Bloois 130798; 3e periode na 26 partijen: 1. G Festen-G Smit 42268; 2. Echtp. F. Vee ger 42237; 3 C. Zijm-N. van der Veen 41658, 4 F Witte-R Klemveld 41611; 5. H. Bakker-C. Vinke 41416. op 20 en 1 april, meetellend voor het Noord Holland Noord kampioenschap en het waddentoernooi op 25 en 26 mei. Uitgesproken favorieten zijn er dit sei zoen niet. In met name de 80 en 125 cc jeugdklasse zijn de coureurs aan elkaar gewaagd. Huidige kam pioen Ronald Zijm is overgestapt naar de rijen der senioren. Ongetwijfeld zullen de gebroeders Marco en San- der Witte hoge ogen gooien, maar ook de overige coureurs hebben deze winter geestdriftig deelgenomen aan de conditietraining van Maarten Hoo- genbosch zodat een flinke strijd om de ereplaatsen mag worden ver wacht. De 125 cc seniorenklasse zal een felle strijd opleveren tussen Rem- co de Beer die in deze klasse al jaren de toon aangeeft en Kees Pol die er alles "aan gelegen is deze hegemonie te doorbreken. De eerder genoemde Ronald Zijm kan hierbij ook nog voor een verrassing zorgen. Er zullen zon dag zo'n twintig Texelse crossers aan de start staan, aangevuld door een groep van vijftien coureurs van Ter schelling en uit Friesland die het sei zoen wegens de uitstekende crossbaan graag op Texel wilden be ginnen en de Saterdag voorafgaand aan de wedstrijd zullen benutten voor training. Met de toepassing van „postzegel bestemmingsplannen" willen b en w het reservoir recreatieve slaapplaat sen op korte termijn aanvullen. Het college heeft vier van dergelijke plannetjes uitgewerkt, waarmee naar schatting 1130 „papieren" slaap plaatsen worden gesaneerd en aldus voor herverdeling beschikbaar ko men. Het gaat om rechten, die tot dusver niet zijn benut en waarschijnlijk nim mer benut Zullen worden. In twee ge vallen betreft het stroken „gemengde bebouwing": één in Oudeschild en één in De Koog. In Oudeschild (De Ruyterstraat) zijn geen slaapplaatsen gereserveerd, maar in theorie is dat wel mogelijk. Aan de Nikadel, Dorpsstraat en klein gedeelte Boodt- laan in De Koog zouden ongeveere 715 nieuwe slaapplaatsen kunnen Onder redelijke publieke belangstel ling zijn drie wedstrijden voor de we kelijkse eilandcompetitie basketbal afgewerkt. Time Out leed een gevoe lig verlies tegen Sportshop Texel, zo wel letterlijk als figuurlijk. Time Out trad aan het begin van de wedstrijd verzwakt aan wegens het gemis van Albert Everaarts. In de tweede helft verloren zij ook nog Niels van Arkel, die bij een ongelukkige actie zijn en kel verstuikte. Sportshop Texel, dat versterkt was met trainer Roland Visser en gastspeler Peter Dral, wist na een 19-8 ruststand uiteindelijk met 36-16 de fel gespeelde wed strijd naar zich toe te trekken. De Twaalf Balcken en Vespertina maakten er in de tweede wedstrijd van de avond een faire partij van. Beide ploegen wisten in het begin hun verdediging goed dicht te hou den getuige de stand op het score bord. Toen nam Vespertina toch langzamerhand afstand en zeker toen bij De Twaalf Balcken de vermoeid heid begon toe te slaan was het Het Volendams Operakoor geeft vrij dag een concert in de RK kerk te Den Burg. Aanvang: 20.15 uur. Kaar ten aan de zaal kosten 15,-, in de voorverkoop f 12,50. De kaartver koop verloopt zeer voorspoedig. Mensen die het concert graag willen bijwonen, moeten met bestellen niet te lang wachten. Het Volendams Operakoor bestaat uit zo'n 125 enthousiaste leden, die het zingen tot hun grootste liefhebberij hebben gemaakt. Het koor werd in 1951 opgericht en heeft in de loop der jaren, vaak met medewerking van beroemde internationale artiesten, veel concerten verzorgd. Per jaar ont vangt het koor ongeveer 55 uitnodi gingen, waarvan er gemiddeld 20 worden aangenomen. Het koor staat sinds 1981 onder lei ding van Klaas Venneker, die onder meer tien jaar lang als hoofdleraar koordirectie aan het Utrechts Conser vatorium lessen verzorgde. Ook pianist Hans Broekman, leraar aan het Sweelinck Conservatorium in Amsterdam, is onlosmakelijk met het koor verbonden. Al ruim 25 jaar be geleidt hij de concerten. Broekman schijnt één van de meest gevraagde koorbegeleiders in ons land. Het Marker Koperkwartet, dat con tractueel een vaste serie concerten met het operakoor verzorgt, werd in 1965 opgericht. De vier blazers heb ben, onder leiding van Frans Pasde- loup, in de loop der tijd een klassiek repertoire opgebouwd. Tijdens het concert zijn de volgende solisten te beluisteren: Lida Hoekstra (sopraan), Bart Poort (tenor). Piet de Boer (bariton) en Jaap Tol (bas). Voorverkoop Kaarten voor het concert zijn in alle dorpen verkrijgbaar. Den Burg: d'Ou- we ULO, de VVV en Zegel Her enmode. Oosterend: Schildersbedrijf Bremer. Oudeschild: Supermarkt Kalverboer. De Koog: Spar. De Cocksdorp: Mijnmarkt. Den Hoorn: Supermarkt Goenga. Programma An der Schonen blauen Donau (Joh. Strauss) koor Die Zwölf Rauber (X Imjalof) bas-mannenkoor Un bel di vedremo (G. Puccini) sopraan Esultiamo (G. Verdi) koor Spuntato (coro di popoli) (G. Verdi) koor Instrumentaal intermezzo Marker Koper Kwartet E la pasqua del Signor (A Ponchielli) Sopraan-bas-koor. The holy city (St. Adams) bariton-koor- koperkwartet Laudate Dominum (W.A. Mozart) Sopraan-koor Hallelujah (G. F. Handel) koor-koperkwartet Pauze Vedi Ie fosche (zigeunerkoor) (G. Verdi) koor Di Madrine noi siam matadori (G Verdi) koor Gloria all'Egitto (Triomphmars) (G Verdi) koor- koperkwartet Che interminabile (bediendekoorMG. Donizetti) koor Instrumentaal intermezzo Marker koper kwartet Madre, pietosa vergine (G. Verdi) sopraan mannenkoor Va pensiero sull'ali dorate (slavenkoor) (G Verdi) koor Dal tuo stellato soglio (G Rossini) sopraan bas-tenor-koor Regina coeli, laetare (Paaskoor) (P. Mascagni) sopraan-koor-koperkwartet vooral Karin Zegers die dankbaar ge bruik maakte van de haar geboden ruimte met vijf scores in de tweede helft. Eindstand was derhalve 24-8 voor Vespertina, dat wegens een ge brek aan heren dankbaar een beroep mocht doen op gastspelers Jan en Peter Witte. Tot slot bonden de teams van Hema en Datamarkt/Kap- salon Joke de strijd met elkaar aan. Hema kwam er in deze partij totaal niet aan te pas en moest lijdzaam toezien hoe koploper Datamarkt/Kap- salon Joke de op één na grootste overwinning van deze competitie be haalde. Met een verpletterende 72-11 na twee maal veertien minuten kon Hema de kleedkamer gaan opzoeken. Vermeldenswaard is zeker nog de schitterende doordunk van Marco Tuntelder in samenwerking met Erik Venneker. Hierbij wordt de bal door de één hoog door de lucht aan gespeeld richting basket en door de ander keihard door het netje gedrukt waarbij timing natuurlijk een heel be langrijke rol speelt. Programma voor vrijdag 1 maart: 20.30 u. Veenbaas B.-S1 Gollards Dikke Mik 21.00 u. Dikke Mik-Hema S1-Gollards 21.30 u. Datamarkt/Kapsalon Joke/12 Balcken Hema Stand tlm 22 februari: 1 Datamarkt/Kapsalon Joke 11-22-594, 2 Dikke Mik 12-21-408; 3. S1-Gollard 13-18-319; 4 Time Out 13-16-360; 5. Vespertina 13-12-282; 6. Sportshop Texel 14-11-394; 7 Hema 13-6-186; 8 Twaalf Balcken 12-4-101; 9. Veenbaas Bouw 11-2-152. De een week uitgestelde laatste boscross bracht 44 atleten op de been. De sneeuw was verdwenen en een voorjaarszonnetje met een fris windje maakten het aangenaam om te lopen. Dat resulteerde in negen persoonlijke records en drie ronde records. Bij de meisjes zegevierde Judith van Vliet in een ronde-record: 5.18, op de voet gevolgd door Debby Sangers (5.18). Derde werd Lia Visser (5.53). Bij de jongens verbeterde Mark Randsdorp zijn eigen ronderecord in 4.53. Spannend was de strijd om de tweede plaats, die werd gewonnen door Maarten Dogger voor Stefan Tijssen. Beide in een persoonlijk re cord (4.57 en 4.58). Bij de meisjes was Nancy Sieling (20.08) Sabine Beyert (22.29) weer te snel af. Bij de jongens won Rob Schraag (19.37). Tweede werd Hessel Kampstra (20.30) en derde Johan van der Star (26.14). Jeannette Ter Steege en Angeline Smit moesten sprinten voor de eerste plaats bij de dames (4320 m.) Jeanette bleef net voor. Eindtijd voor beide was 20.31. Natascha van der Vis (21.43) werd derde. Mare Riteco wist zijn eindklas sering bij de heren ook vast te leg gen. Met 16.59 bleef hij nummer twee Nico Peet (17.52) ruim voor. Derde werd Fred Wiermg (19.16). Tilly Eelman zag haar poging haar record bij de dames veteranen aan te scher pen'mislukken. Haar eindtijd van 19.24 was desondanks prima. Bij de dames werd Marijke Stark eerste (37.30) gevolgd door Erna Kuip (41.43) en Dini Binsbergen (44.15) Al- bert Hoven scherpte het ronde-record bij de heren veteranen weer verder aan tot 32.23. Simon Appel werd tweede in een persoonlijk record (35.21) en derde werd Andri Binsber gen (36.52). Alexander Boks (34.20) mocht de overwinning proeven bij de heren. De echte cracks hadden verstek laten gaan. Tweede werd Tony van der Vis (34.53) en derde Eddy Zegers (37.20). De prijsuitreiking van deze cross-competitie is na de open Texel se crosskampioenschappen van 3 maart bij Dennenoord om 15.45 uur. worden gerealiseerd, in de vorm van appartementen en hotels. Plan num mer drie betreft de passantenjachtha ven in Oudeschild. In het bestemmingsplan is rekening gehou den met 250 ligplaatsen, maar in werkelijkheid zijn het er 200. Dat scheelt 50 maal vier bedden is 200 toeristische slaapplaatsen. Postzegel plan 4 tenslotte heeft betrekking op twee lokaties in De Cocksdorp: Kik- kertstraat 31 (herberg De Hoop) en Molenlaan 18-20. Het perceel aan de Molenlaan heeft de bestemming recreatie-appartementen sinds 1973. Hoewel ongeveer 200 slaapplaatsen kunnen worden gecreëerd, zijn nim mer initiatieven genomen om van de ze mogelijkheden gebruik te maken. Kikkertstraat 31 heeft een hotel bestemming. Via vrijstelling bestaat de mogelijkheid om in de achtertuin recratieappartementen te realiseren tot een aantal van 41 nieuwe slaap plaatsen. Omdat geen gebruik is ge maakt van de vrijstellingsmogelijkheid, nemen b en w aan dat de bedden niet meer van levensbelang zijn voor de exploitatie. Dit laatste postzegelplan ging een deel van de raadscommissie voor ruimtelijk en huisvestingsbeleid te ver. Naar aanleiding van vragen van commissieleden zette wethouder Ba rendregt uiteen dat het college eerst met de exploitanten van het bedrijf overleg zullen plegen, alvorens even tueel tot sanering over te gaan. Na negen jaar heeft Dirk Roeper zijn plaats als secretaris in het bestuur van de Vereniging voor oud leerlingen van de landbouwschool overgedragen aan Marcel Witte. An ton Bakker werd nieuw in het bestuur gekozen. De oud-leerlingen hielden vrijdag in De Waal hun jaarvergadering. Voorzit ter Dirk de Lugt betreurde de sluiting van de Texelse landbouwschool, maar verklaarde dat dit voor het ledental van de vereniging (zo'n tweehonderd personen) geen gevolgen hoeft te hebben. Schoolverlaters van landbou wonderwijs aan de overkant zullen worden benaderd. In overleg met landbouwvoorlichter Jan Koolhof is besloten dat in de herfst een zogenaamde ,-,spuitcur- sus" wordt gehouden. In de zomer wordt daarover meer bekend ge maakt. Eind mei volgt een cursus veebeoordelen, waarna in de zomer wedstrijden zullen worden georga niseerd. De provinciale ploegwedstrijden zijn vorig jaar niet doorgegaan, omdat de organisatie in Wieringermeer geen geschikt terrein had. De wedstrijden op Texel zijn wel doorgegaan en wer den mede georganiseerd door de Oude Trekker- en Motorenclub. De voorzitter daarvan, Jan Uitgeest, toonde tijdens de vergadering een film van de wedstrijd en enige land- bouwdemonstraties. De samenwer king is goed bevallen en zal dit jaar worden voortgezet. De vergadering werd besloten door Wim Grisnigt, die een boeiend reis verslag gaf van zijn tocht naar Geor- giè, waar hij als adviseur van de aardappelenhandel de mogelijkheden heeft geïnventariseerd. Vrijwilligers kunnen zaterdag weer de handen uit de mouwen steken. De afdeling Texel van het Instituut voor Natuurbeschermingseducatie (IVN) zal, in samenwerking met de Texelse bijenvereniging, die dag heideveld 't Mientje aan de Randweg een op knapbeurt geven. Ongewenste strui ken en bomen moeten worden verwijderd, zodat de hei de ruimte krijgt om zich te ontplooien. Kort ge leden waren IVN'ers al bezig, maar wegens vorst en sneeuw moest het karwei worden gestaakt. Niet alleen leden, maar ook andere help(st)ers zijn zaterdag welkom vanaf 9.30 uur. Wie wil meedoen, is verplicht zich aan te melden bij Edwin van Eg- mond, tel. 15015. Uitslag competitie: Meisjes 1110 m.:1. Debby Sangers; 2. Judith van Vliet; 3. Lia Visser; Jongens 1110 m.: 1 Maarten Dogger; 2 Stefan Tijsen; 3. Wouter Dogger, Meisjes 4320 m 1, Nancy Sieling, 2. Sabme Beyert; Jongens 4320 m. 1. Rob Schraag; 2. Johan van der Star; Dames 4320 m. 1 Ingrid van Lubek; 2, Colinda Brouwer; 3 Angeline Smit, Dames veteranen 4320 m. 1. Tilly Eelman, 2. Ina van Sambeek; 3. Ina Gerritsen, Heren 4320 m 1 Mare Riteco; 2 Nico Peet; 3. Sjaak Randsdorp, Dames 8640 m. 1. Marijke Stark, 2. Erna Kuip, Heren vete ranen 8640 m. 1 Piet Bakelaar; 2 Simon Appel; 3. Martien Baars, Heren 8640 m.: 1 Rien Brouwer; 2. Herman Ploeger: 3. Alexan der Boks.

Texelsche Courant | 1991 | | pagina 7