lalve marathon wheelers oor herhaling vatbaar Texel hervat competitie met puntendeling (2-2) danks lek rijden Arco de Graaf Witte/vd Slikke weer aan winnende hand Basketballers Mareis soepel naar winst Jeugd betrapt in oude kaasfabriek Wielerseizoen begonnen Sjoelkampioenschappen in dorpshuis 't Skiltje Voetbaluitslagen Klappen uitgedeeld in discotheek ïportvisclub start iet zomerserie Motorcrossers in felle strijd DAG 5 MAART 1991 TEXELSE COURANT PAGINA 7 Spanning en concentratie na het startschot van burgemeester Schipper. >2© valpartij tijdens het MAB motocrossevenement afgelopen zondag brak rijder Gerard List van Vlieland zijn linkeronderbeen. een tijd van 46.32 min. Tweede vrouw werd Cris de Craene, de vrien din van Arco de Gpaf. De afgelopen competitie-avond van klaverjasclub Den Burg eindigde weer in een overwinning voor het koppel Geri van der Slikke en Jaap Witte. Dit keer scoorden zij precies 7500 punten. Voor de laatste vier speelavonden is dit koppel drie keer als eerste geëindigd. Op de ranglijst stijgen zij één plaats en staan nu vierde. Ook Corrie Zijm en Nel v/d Veen scoorden weer erg goed. Met 7465 punten werden zij tweede en tevens zijn zij hiermee weer aan de leiding van het klassement gekomen. Jaap en Janny van Heerwaarden werden derde met 7177 punten en handha ven zich hiermee hoog in het klasse ment waarin zij nu de zesde plaats bezetten. Het koppel Bernhard de Bloois sr. en Bernhard de Bloois jr. werd vierde met 7065 punten en met 6962 punten eindigde Jo Keyser en Tiny Veeken als vijfde. Op deze avond zijn de laatste partijen gespeeld die nog meetelden voor de derde periode. Het koppel Gerard Festen en Gerrit Smit zijn hiervan de winnaars geworden. Uitslagen derde periode: 1. G. Festen/G Smit 47297;2. Echtpaar J. van Heerwaarden 46878, 3 C. Zijm/N. v/d Veen 46805; 4. G. v/d Slikke/J. Witte 46601; 5. B de Bloois/B. de Bloois 46374. Zaterdag speelden in de derde klas se van het district Noordholland Noord de dames van de Mareis thuis tegen Pottenwinkel. De uitwedstrijd, aan het begin van het seizoen, werd een dikke nederlaag. Pottenwinkel begon zonder wis selspelers enigszins geblesseerd aan deze basketballwedstrijd. De club staat op de vierde plaats met acht tien punten uit veertien wedstrijden. De Mareis staat op een vijfde plaats met achttien punten uit vijftien wedstrijden. Beide teams begonnen voortvarend. Pottenwinkel hield het snelle spel een kwartier vol, daarna scoorde het team nog slechts zes punten. Dit was vooral te danken aan een zeer sterk verdedigend Mareis-team. De aanvallen van De Mareis liepen aanmerkelijk soepeler dan die van de tegenstander. De vrije man om te scoren werd goed gevonden en de thuisploeg stevende af op een gemakkelijke overwinning. Een positief punt was ook dat De Mareis tot het laatste fluitsignaal goed bleven spelen. De wedstrijd stond onder leiding van Carlo Kuip en Jan Witte. Aanstaande zaterdag spelen De Ma reis weer thuis, tegen WGWS. In de De Koninghal, 17.00 uur. Eindstand De Mareis - Pottenwinkel 32-14. De politie heeft een viertal kinderen betrapt bij de ontvreemding van stoppen uit de meterkast van de voormalige kaasfabriek ,,De Een dracht" aan de Schilderweg. In hoe verre een bloembollenbedrijf, dat in de fabrieksruimte is gevestigd, scha de heeft geleden is nog onbekend. De kinderen, allen dertien jaar oud, verklaarden niet te weten dat de electriciteit nog werkte. Tevens waren zij niet op de hoogte van de aanwe zigheid van een bedrijf in de fabrieks ruimte, dat bolbloemen afbroeit met hulp van kunstlicht. Hun ouders zijn ingelicht en zullen de schade ver goeden. In de eerste wedstrijd na de win terstop is Texel 1 redelijk goed uit de startblokken gekomen. Er had voor de thuisclub zelfs meer ingezeten dan een 2-2 gelijkspel tegen De Rijp. Texel startte zoals altijd furieus en zette De Rijp vast in de verdediging. Het goed inschuiven van Simon Brand bracht Texel enkele keren in een goede schotpositie. Resultaat bleef echter uit. Toch was het De Rijp dat een voor sprong nam. Op links werd Ruud Beerling uitgespeeld en de voorzet werd door Patrick Stekelenburg be heerst ingekopt. Dit was na twintig minuten voetbal. Texel bleef de aan val zoeken, wat in de dertigste mi nuut resulteerde in de gelijkmaker. Uit een voorzet van Gerrie Plaatsman reageerde John List: 1-1. In de tweede helft had De Rijp meer het initiatief. Texel moest terug in de verdediging, maar uit de counters die daardoor ontstonden had Texel meer moeten halen. Toch kwam Texel op voorsprong. Leendert Eelman werd binnen de be wuste lijnen ten val gebracht. De daaruit toegekende penalty werd door John List verzilverd. Voor Wielervereniging Texel is zater dag het wegseizoen van start ge gaan. Voor de maand maart staan vier trainingswedstrijden op het pro gramma, waarvan de eerste inmid dels is verreden. In deze wedstrijden komt duidelijk naar voren welke ren ners ook 's winters hun sport blijven beoefenen. Op de hier en daar nog wat gladde baan werd het rennersveld dan ook behoorlijk uit elkaar gereden. De in goede vorm verkerende Jordy Vinke werd gemakkelijk eerste. Tweede werd verrassend Dirk Vinke en derde Richard Koopman. De volgende wedstrijden worden ver reden op de zaterdagen 9, 16 en 23 maart. De starttijd is 16.00 uur; jeugd en senioren gaan gezamenlijk van start. Traditiegetrouw houdt Gymnastiekve reniging Oudeschild ook dit jaar weer sjoelkampioenschappen voor Oude schild. De wedstrijden zullen op don derdag 7 maart plaatsvinden in dorpshuis 't Skiltje. Daar zal een vijf tiental sjoelbakken staan opgesteld, waarop een ieder naar hartelust kan spelen. Voor de winnaars in de diver se categorieën zijn leuke prijzen be schikbaar, waaronder de wisselbekers die beschikbaar zijn gesteld door ,,Daf Truckservice". De jeugd, maar ook de volwassenen kunnen op donderdag 7 maart te recht van 15.00 tot 17 30 uur. Tege lijkertijd vindt in de gymzaal een gymnastiek-instuif plaats voor alle aanwezigen. Ook 's avonds kan er worden gesjoeld. Iedereen vanaf 12 jaar kan van 19.30 tot 21.30 uur terecht. Texel speelde de halve tweede helft tegen tien man van De Rijp. Scheids rechter Bakker had, na een zware overtreding, De Rijp-speler André Middelveld naar de kleedkamer ge zonden. Toch moest Texel in de laat ste fase met gelijkspel genoegen nemen. Na slordig wegwerken in de Texelse defensie bracht Piet Weel de ploeg met een droge knal op gelijke hoogte. Texel bezet momenteel de voorlaatste plaats met zeven punten uit zestien wedstrijden, acht punten achter op Schagen, die vierde van onderen staat. Er degraderen drie clubs, zodat de kansen op behoud van het derde klasserschap bijzonder klein zijn. Zaterdag 2 maart: KNVB afdeling Noord-Holland: Junioren: Texel B1-SRC B2 10-1 Texel B2-WGW B2 8-0 Tex. Boys C1-N. Niedorp Cl 2-4 Schagen C2-Texel C1 afgel. Kaagvogels C1-Texel C2 11-0 Oosterend CTDirkshorn C1 4-1 Pupillen: Oosterend F1-SVC F1 2-2 Texel F1-Tex. Boys F1 3-1 SVC F2-De Koog F1 2-9 Texel F2-ZDH F1 4-2 Oosterend E1-ZDH E1 5-5 Texel E1-Tex. Boys E1 3-4 De Koog E1-Oosterend E2 afgel. Texel E2-Tex. Boys E2 2-0 Texel D1-Texel D2 0-5 Oosterend D1-SVC D1 afgel. Tex. Boys D1-De Koog D1 1-3 Zondag 3 maart: KNVB Texel-De Rijp 2-2 KNVB afd. Noord-Holland: Tex. Boys-Sint Boys 2-2 Egmondia 2-Texel 2 0-2 Texel 3-Vios (W) 4 8-1 Tex. Boys 2-Oosterend 2 1-0 ZAP 6-Texel 4 3-1 Tex. Boys 3-LSVV 6 6-1 Junioren: ZAP A1-Texel A1 1-2 Kwiek A1-Tex. Boys A1 11-0 Twee 19-jarige Texelse jongens wer den zowel vrijdag- als zaterdagavond op het gezicht geslagen door een 21-jarige eilandgenoot in een disco theek in Den Burg. De een werd ge troffen op een oog, de ander liep een verwonding op aan zijn lip. De dader had daarvoor twee meisjes in het ge zelschap van de jongens met woor den bedreigd. Er was geen concrete aanleiding voor deze bedreiging. De ruziezoeker dreigde de meisjes (zus jes van 18 en 24 jaar) „iets aan te doen" als ze zich niet uit de voeten zouden maken De exploitant van de discotheek zette de jongeman beide avonden buiten de deur. De politie maakte proces verbaal op. ■jittere teleurstelling voor Ifcelatleet Arco de Graaf. Zater- jpiddag viel hij in kansrijke posi- jjit tijdens het eerste Open dse 10 mijlen kampioenschap F wheelers. Toch keken de ste deelnemers na afloop tevre- iterug op de race, waarvoor bur- eester Schipper het startschot "Genoeg reden voor de suppor- 'ereniging van de geplaagde aar om volgend jaar een tweede j» te organiseren. de Graaf was vanzelfsprekend nhoog favoriet op eigen terrein. |en snelle start reed hij aanvanke- een veelbelovende race, waarin hij enige tijd de leiding nam in de iroep. Arco de Graaf over zijn rit «el toeschouwers trok: „Eigen iek langs de weg is natuurlijk een ilans om extra je best te doen. ling dan ook lekker. Er stond jiwelijks wind, het parcours was •na en de begeleiding liet niets te ,hsen over." Het ruim vier kilome- lange traject liep via de Bosrand- richting De Koog, via het Bpad aan de Pontweg weer rich- Hotel Tatenhove. Een groot aan- "vrijwilligers was opgetrommeld j met motorfietsen de wheelers or te gaan. Daarnaast waren acht hposten op de been en evenveel Bies van het Rode Kruis, ider de deelnemers was Arco de aaf de enige Texelaar en was ge- jn zijn goede conditie favoriet. An- re A-rijders (topatleten die middeld boven de 20 kilimeter/uur jen) en daarmee kanshebbers, wa- ji.iwan Breemen, Jan klein Heren- ink, Roelof Keen en Jeanette insen. De laatste twee bewezen lh kracht op de Paralympics in loei Kopgroep st was deze wheelertop die als ipgroep snel voorsprong nam op de st yan het deelnemersveld, dat zich iandeweg uitstrekte. Dat kwam on- srmeer doordat het seizoen nog laar pas van start was en de rijders Itanders kwaliteiten nog onvoldoen- I kenden. de derde ronde sloeg voor Arco de laf het noodlot toe. „Ik lag goed in ms. maar plotseling ging het rder en begon ik te zwabberen, jag dat mijn rechterband leegliep." lyan der Zwaag heeft zondag de rste wedstrijd in de zomerserie van Rtvissersclub Texel gewonnen. Hij >eg vier vissen aan de haak met p totale lengte van 70 centimeter, de senior was P. Verhagen (2 n, 56 cm), derde A. de Geest (2 isen, 52 cm). Beste junior was M. rhagen, die één vis van 22 cm op kant wist te krijgen. Aan de wed- ijd namen dertien leden deel. De istandigheden bij de Hornt (teer den) waren aangenaam: de vissers tóterden zich in een lekker voor- rszonnetje met matige zuidwesten id. ien die willen meedoen aan de electie van het Nederlands Kam- schap kusthengelen kunnen h tot en met 17 maart opgeven bij jpestuur. De volgende wedstrijd is is van de Kaap op 17 maart. Met een doffe plof kwam aan de winstkansen voor Arco ruw een ein de. De bezemwagen, een grote Volvo-stationwagen eigenhandig bestuurd door organisator Theo Fran- chimon, bracht de gestrande wheeler naar de finish. Hoewel de verbittering hem op het gelaat stond, troostte hij zich met de gedachte dat het hier nog een oefenronde betrof, en dat de openingsklassieker op 9 maart in Al phen aan de Rijn wordt verreden. De resultaten daarvan tellen mee bij de selectie voor deelname aan de Para lympics 1992, te houden in Bar celona. Fietspomp Fanclub-voorzitter Theo Franchimon stak zijn teleurstelling over het uitval len van zijn favoriet niet onder stoe len of banken. ,,Het is jammer, Arco was in bloedvorm. Helaas, is tegen dit soort pech geen kruid gewassen." Toch gaat dat wellicht veranderen, want diezelfde avond nog kreeg de atleet een fietspomp in zakformaat aangeboden als troostprijs. Franchi mon was overigens vol lof over de grote schare sponsors die belange loos bijdragen leverden. Volgend jaar hoopt hij een internatio naal deelnemersveld aan de start te krijgen. Op 8 juli dit jaar doet Arco mee aan een internationale wedstrijd in Heidelberg (Duitsland). Tijdens de ze wedstrijd hoopt Franchimon deel nemers voor de volgend jaar te houden Texelse halve marathon te werven. Supporters kunnen nog mee met een driedaagse reis, zij dienen zich aan te melden bij Nico Drenth. Winnaar Jan klein Herenbrink eindig de in de snelle tijd van 42.07 min en het digitale uurwerk op zijn rijwiel wees een gemiddelde rijsnelheid aan van 22.9 km/uur. De topsnelheid van 31.8 km/uur behaalde hij in zijn spe cialiteit, de eindsprint. Nummer twee, Iwan van Bremen, eindigde twee se conden na nummer hem. De derde plaats was voor Bert la Lauw met een tijd van 42.52 min. Snelste vrouw was Jeannette Jan sen, die een vijfde plaats behaalde in Mede door verbeterd materiaal kunnen snelheden van boven de 30 km/uur worden bereikt. De deelnemerslijst van de eerste MAB-motorcross van dit seizoen ver meldde maar liefst 28 namen, een uiterst hoopvol begin van het Texelse cross-seizoen. Dit begin werd echter overschaduwd door een ongeval op de baan, waardoor een crosser met een beenbreuk moest worden af gevoerd. Een aantal coureurs van onder ande re Vlieland en Terschelling had Texel uitgekozen om het seizoen te ope nen. Zaterdag werd driftig getraind en de heren lieten geen twijfel be staan over hun bedoelingen met de strijd op zondag. Het programma van zondag werd ge opend met wedstrijden in de 60, 80 en jeugd 125 cc. Christian Landman was de enige deelnemer bij de 60cc- klasse en derhalve de winnaar. San- der Witte schreef met overmacht bei de manches in de 80cc-klasse op zijn naam en had in het begin van de wedstrijd zoveel haast dat hij alle 125cc-coureurs voor bleef. Zijn broer Marco Witte was in beide manches bij de jeugd (125cc) de sterkste en verwees de weer volledig van een beenbreuk herstelde Joop Veltkamp naar de tweede plaats. Dat de marathoncross niet geheel van gevaar is ontbloot, ondervond de van Vlieland afkomstige Gerard List (24) aan den lijve: in de eerste bocht na de start was er een valpartij waar van de onfortuinlijke List het slacht offer werd. Hij moest met een beenbreuk naar het ziekenhuis wor den afgevoerd. Na de herstart was het een ontkete nende Remco de Beer die tweemaal met een straatlengte voorsprong naar winst reed. Daar had ook Kees Pol geen antwoord op, hoewel hij er alles aan deed. De 250cc leverde winst op voor Lau rens Conijn van Terschelling vóór Ronnie Harmelink. De Texelaar Nico Bakker wist zich via een eerste plaats in de tweede en derde mance uitstekend in dit geweld staande te houden. Uitslagen: 60cc: 1 Christian Landsman. 80cc: 1. Sander Witte; 2. Egbert van der Werf; 3. Siebrand Lups. 125cc jeugd: 1. Marco Witte; 2 Joop Veltkamp; 3. Otto Goënga; 4 Simon Koopmans; 5. Paulus Bonne. 125cc senioren: 1. Remco de Beer; 2. Kees Pol; 3. Nanning Kikkert; 4 Ruud Keijser; 5. Ronald Zijm. 250cc senioren: 1. Laurens Conijn, 2. Ronnie Harmelink; 3. Ni co Bakker; 4. Erik Pater; 5. Olaf Klomps.

Texelsche Courant | 1991 | | pagina 7