60 van Texel" belooft opsport op 2e Paasdag stig kilometer hardlopen: een kleintje" CKSDORP Vliegveld "v DE KOOG OOSTEREND DE WAAL jDEN BURG ✓wtaish 1 OUDESCfKD DEN HOORN Meer abri's in het buitengebied Veel schade en gewonden bij aanrijding Maquette omstreden seniorenwoningen in RO-vergadering Informatie over ringsteken Ondanks klaverjaswinst geen beker voor De Waal Commissie naar Raad van State ïtbalprogramma ideompetitie volleybal 1). MST-Programma Eilandcompetitie basketball Dammer Frans Bos wint in eindspel Dressuurwedstrijd Landbouworganisaties praten over mestopslag Pilaar winnaar in dartcompetitie Touwtrekkers 't Horntje kampioen IMoord-Holland DERDAG 14 MAART 1991 TEXELSE COURANT PAGINA 11 rsporters hebben het Rondje catamarans) en de Texelrace n), en wandelaars doen het al met de wandelronde om Texel, ide Paasdag (1 april a.s.) zullen het eerst ook hardlopers het d ronden, in een wedstrijd met aam „60 van Texel". Naast deze aloop" wordt een estafette 5 km) gehouden. tletiekunie (KNAU) heeft de m wedstrijd meteen op de offi- wedstrijdkalender geplaatst. De dat op tweede Paasdag een deelnemersveld op Texel aan de verschijnt, is hierdoor toegeno- Voor de estafette hebben zich Idels vijf atletiekverenigingen emeld. Kandidaat-deelnemers en zich aanmelden bij het secre- it van Atletiekvereniging Texel Anker, tel. 13448), Piet Bake- 138431, Jan Knippenberg 16), of Martien Baars (17716). „60 van Texel" meteen een in de roos wordt, moet worden vacht. Op de nationale kalender in veel hardloopwedstrijden en loeling van atleten die de ultra afstand aankunnen is dun. De lisatie heeft tenminste twee leien: de wedstrijd is op Texel rat is er leuker dan Pasen door ijlen op dit eiland) en de op Texel achtige ultralange-afstandloper li Knippenberg verleent hand- en jhdiensten. „De Knip" probeert §jga-atleten te bewegen zich in te hrijven. Een probleem is dat de af- ind voor sommige van deze kilo- Hervreters te kort is Publiciteit elk geval is landelijk de nodige pu- piteit gemaakt. De „60" wordt ver- ild in de bladen „Hardloopkrant", lext Run" en „Runners" (oplage 0). „Verheugend dat er eindelijk inschoten, Apeldoorn en de ihipholloop weer een ultraloop op nda prijkt, al is het dan nog leintje. Tevens is het misschien arathonlopers die zijn uitgeke ken op de klassieke afstand een aar dige uitdaging", aldus schrijft „Runners". Verwacht wordt dat de „60 van Texel" net als z'n illustere voorbeeld de catamaranronde een ware beproe ving zal zijn. Moeten de zeilers afre kenen met verraderlijke stromingen, zandbanken, branding en wind, ook de lopers zullen moeten opboksen te gen de elementen die op het eiland vrij spel hebben. Bovendien krijgen ze te maken met soms zware onder grond. Wat te denken van het eerste stuk na de start op het Nioz-terrein, dat voert over de Hors en het strand. Door de Dennen en vervolgens via duin en weer strand wordt de vuurto ren bereikt. Op de terugweg wachten dertig harde kilometers langs de schier eindeloze Waddenzeedijk, vraag dat maar aan de deelnemers van de wandelronde. De eindstreep is getrokken in Den Burg, waar ook de estafettes eindigen. Een loodzwaar parcours dus, zodat wordt verwacht dat de eerste loper niet binnen vier uur binnen zal zijn. De limiettijd is gesteld op zes uur. Start en finish De ultraloop start om 10.30 uur op het voorplein van het Nioz. Ook de estafette (4x15 km nationale KNAU- estafette en 2x30 km) begint bij het Nioz; de start is een uur later, dus om 11.30 uur. Daarnaast is het mo gelijk om op andere afstanden te starten' 42.2 marathon), 28 en 15 km. De startplaatsen hiervan bevin den zich langs de route van de ultra- loop. De marathon begint bij EcoMare, de 28 km bij vakantieoord Sluftervallei en de 15 km bij gemaal Krassekeet. Van en naar deze start plaatsen rijden bussen, zodat men wel kan nagaan dat dit een hele or ganisatie is. De finish voor alle afstanden, solo en estafette, is op de wielerbaan in Den Burg. Naar verwachting zullen de eer ste ultralopers ongeveer gelijk binnen komen met de eerste estafetteteams. Onder goede omstandigheden kun nen de winnaars tussen 14.30 en 15.00 uur worden verwelkomd. De prijsuitreiking vindt plaats omstreeks 16.15 uur. De voorinschrijving sluit a.s. zaterdag. Nadien is aanmelding mogelijk tot op de dag van de wed strijd van 9.30 tot 12.30 uur bij de hoofdingang van het Nioz. Het aantal abri's (bushaltehuisjes) in het buitengebied zal flink worden uit gebreid. Besloten is hier abri's te plaatsen van het type dat thans in den Burg in gebruik is, zonder recla meteksten. In Den Burg daarentegen zullen abri's worden gezet waarop wel reclame voorkomt. De kosten zullen onder andere worden gedekt met het geld waarover de gemeente de beschikking kreeg bij de over dracht van de gemeentelijke AOT- aandelen aan de NZH, zijnde de helft van het exploitatiesaldo van het laat ste jaar voor de overname. B en W zijn echter van mening dat ook enke le belanghebbende bedrijven (zoals het vliegveld en De Krim die elk een abri „voor de deur" hebben) moeten bijdragen. Op de kruising Stengweg- Lancasterdijk bij De Cocksdorp deed zich gistermiddag een aanrijding voor waarbij drie personen werden gewond en twee auto's zwaar wer den beschadigd. Een 66-jarige vakantieganger uit Alk maar reed op de Stengweg in de richting van De Cocksdorp en wilde linksaf slaan. Op de kruising lette hij op de omgeving inplaats van het ver keer en verleende daardoor geen vrije doorgang aan een 35-jarige man uit De Cocksdorp die met zijn Mercedes uit de andere richting kwam. Dat leidde tot een botsing waarbij beide Getracht is enigszins tegemoet te ko men aan de bezwaren die omwonen den hebben ingebracht tegen het complex van seniorenwoningen en een kantoor van de Woningbouwve reniging Texel aan de Gasthuisstraat in Den Burg. De gebouwen worden iets anders ge situeerd en de nokhoogte van de hui zen wordt met 70 cm teruggebracht, waardoor de schaduwwerking voor de omgeving minder wordt. Een ma quette van het bouwplan zal worden getoond in de openbare vergadering van de raadscommissie voor ruimte lijk en huisvestingsbeleid op woens dag 20 maart a.s., aanvang 19.30 uur. Menvereniging Tussen Wad en Duin houdt op 20 maart in manege Aken- burg een informatiebijeenkomst over „Ringsteken en de aankleding hier van". Niet alleen de menners, maar ook hun dames, de „steeksters" zijn uitgenodigd om onder leiding van Loek van Bronkhorst hun kennis op dit gebied bij te spijkeren. Ook ring- meesters en anderen die bij het ringsteken zijn betrokken, zijn van harte welkom. De bijeenkomst begint om 20.15 uur en is gratis toegan kelijk. wagens uitgebreide plaatschade opliepen. Drie vrouwelijke passagiers van de man uit Alkmaar werden ge wond. Een van hen, echtgenote van de bestuurder, had een hoofdwond en werd door de arts naar het zie kenhuis in Den Helder verwezen. De twee anderen liepen resp. een gebro ken sleutelbeen en gekneusde ribben op. Tijdens de returnwedstrijd van De Waal tegen klaverjasclub ,,De Door mars" uit Oudaschild, behaalden de spelers uit De Waal een nipte over winning, maar na de telling van de punten bleek het toch niet voldoen de om er met de wisselbeker van door te gaan. Het gemiddelde lag weliswaar veel hoger dan in de eerste wedstrijd, maar gerekend over twee wedstrijden ging de Doormars dit jaar voor de derde keer zowel met de Blauw- bokaal èn de eer strijken. De gemeentelijke bezwaar- en be roepschriftencommissie maakt 2 mei a.s. een excursie naar Den Haag waar zittingen zullen worden bijge woond van de Afdeling Rechtspraak van de^Raad van State. Ook zal het Internationale Hof van Justitie (in het Vredespaleis) worden bezocht. Als de gemeenteraad er mee accoord gaat zullen de kosten van het reisje (f1.050,-) zullen worden gedekt uit de post onvoorziene uitgaven. B en W hebben tevens voorgesteld voortaan elk jaar f1500,- op de be groting te zetten als representatie kosten voor de genoemde commissie, zodat dergelijke excursies telkens kunnen worden georganiseerd. Ge dacht wordt aan bezoeken aan de Raad van Beroep voor het Bedrijfsle ven, de Centrale Raad van Beroep en andere instellingen op het gebied van de administratieve rechtspraak. De gemeentelijke bezwaar- en be roepschriftencommissie heeft de taak aan het college advies uit te brengen als een burger bezwaar maakt of be roep aantekent tegen een gemeente lijke beslissing. De commissie bestaat uit de voorzitters van de verschillen de fracties uit de gemeenteraad. I 16 maart: I afdeling Noord-Holland: iren: rend Al-W.meer A2 13.30 u. B2-Geel Zwart BI 13.30 u. B1-Flevo B1 14.45 u. oys C1-Petten C1 14.45 u. rend C1-WGW C2 13.30 u. C1-VZV Cl 14.45 u. C2-Texel C2 12.15 u. loys C2-Geel Zwart C1 13.30 u. len: D1-De Koog D1-Tex. Boys D1 arend D1-Texel D2 arend E1-Texel E1 Boys E1-ZDH E1 E2-Oosterend E2 Boys E2-De Koog E1 rrend F1-Texel F1 oys F1-SVC F1 F2-Texel F2 FTDe Koog F1 F3-SVC F3 12.00 u. 12.00 u. 12.00 u. 11.00 u. 11.00 u. 11.00 u. 11.00 u. 10.00 u. 10.00 u. 10.00 u. 10.00 u. 10.00 u. ag 19 maart Mannen: 1 u. Versluis-Steigertje Autocentr. u. Autocentr.-DGM Steigertje u. Teso-Eelman Amro u. Bremakker 2-Amro Music S u. Music S-Kobeko Cocky 1 u. v.d. Woude-Cocky Kobeko 3 Vrouwen en gemengd: u. Haarst.-Leydekkers 7 Prov. u. Durper D.-7 Prov. Haarst. 3 u. Zegel M.-Mantje Durper D. J u. Listig-Moerbeek NBC 1 u. NBC-St. Jan Listig C Vrouwen: 8 u. Smash 3-Ass. Bremer Nioz -ju. Smash 4-Nioz Smash 3 4 u. Meerm.-Wiersma Smash 4 I u. De Boer-Zeilmakerij Wiersma u. DA-De Rival De Vlier I u. De Vlier-ASC DA ïtrijdleiding: Guus en Leontine jen 12 maart: ÏTeso-Autpcentr 3-0; Bestuur-Eelman |a 9-BCT Sportshop 1-2; Graaf Sp.- 1-2; DGM-Gr. Slock 3-0, De Krim- kker I 1-2. 'en gemengd: Balcken-Ecomare 0-3; Moerbeek 0-3; Rabo IJzer-Euroase 0-3; aa's' 2-1; Zegel M-Sportshop 1-2; "•7 Prov. 2 1 -OA 1-2; Visser B.-Ass. Bremer 1-2; «eermarU 2-1, Smash 3-Nioz 2-1, SC 3-0; De Vlier-Zeilmakerij 3-0. Dames: Tex. Boys-Reigerboys 2 14.45 u. Zondag 17 maart: KNVB: Schagen-Texel 14.30 u. KNVB afd. Noordholland: Tex. Boys-AGSV 14.00 u. West Frisia 2-Texel 2 12.00 u. Call.oog 2-Texel 3 14.00 u. Call.oog 3-Tex. Boys 2 14.00 u. JVC 4-Oosterend 2 12.00 u. De Koog 2-Watervogels 14.00 u. Tex.Boys 3-AGSV 2 14.00 u. LSVV 6-Texel 4 14.30 u. Junioren: JVC A1-Texel A1 14.00 u. WMC A2-Tex. Boys A1 14.30 u. DWOW B1-Texel B1 14.30 u. Recreatievoetbal: Oosterend-Texel 10.30 u. Tex. Boys-Cocksdorp 10.30 u. ZDH-De Koog 10.30 u. Afdeling volleybal Zaterdag 16 maart: Sporthal Ons Genoegen, Den Burg 12.30 u. jeugd-B eiland-jeugdkomp. 12.30 u. mini's eiland-jeugdkomp. 13.30 u. (D) Smash'68 2-Zeemacht 2 13.30 u. (D) Tevoko 1-HCSC 2 13.30 u. (H) Tevoko 1-Vodi 1 15.00 u. (D) Tevoko 3-Smash'68 1 15.00 u. (D) Tevoko 2-Zeemacht 1 15.00 u. (H) Tevoko 2-Seahawks 4 Sporthal 't Trefpunt, Julianadorp 11.00 u. meisjes-B Juvoc 2-Tevoko Maandag 18 maart: Sporthal, Sportlaan, Den Helder 18.50 u. (D) HCSC 3-Tevoko 1 Vrijdag 15 maart: 20.30 u. Time Out-Balcken Kap. Joke 21.00 u. Datamarkt/Kap. Joke- Dikke Mik Time Out 21.30 u. Vespert.-Veenb. Dikke M. Het lijkt erop dat dammer Frans Bos is opgeklommen vanuit het diepe dal waarin hij verkeerde. Hij toonde zich in een knappe partij tegen de hoger genoteerde Frans Kuiper in de slotfa se het vaardigst. De uitslagen dins dag waren als volgt: Jaap van Heerwaarden-Gerrit Blom 2-0; Klaas Burger-Cees Vinke 0-2; Frans Kuiper-Frans Bos 0-2; Piet Bakelaar-Harry vd Wetering 2-0; Wij nand Bakker-Gerrit Vlaming 2-0. In manege Akenburg wordt zondag een dressuurwedstrijd gehouden. Er doen 69 combinaties mee, verdeeld over de klassen B, L, M en Z. Om 9.10 uur wordt begonnen met de klasse B paarden, tegen 17.30 uur' gaan de laatste Kleppertjes van start. De wedstrijd wordt gejureerd door P. Groen, A. Barendregt en mevr. A. Kikkert. De Mestcommissie van de Gezamen lijke Landbouworganisaties nodigt landbouwers uit aanwezig te zijn bij de offertebespreking betreffende de mestopslagplaats. De vergadering wordt op 18 maart gehouden in Ho tel Rebecca in De Waal en begint om 20.00 uur. De heer S. Broers van de Dienst Landbouw Voorlichting (DLV) zal aan wezig zijn bij de bespreking van de aanbestedingen, zoals de mestcom missie die van diverse aannemers heeft ontvangen. De DLV heeft ze uitgewerkt, zodat een beter overzicht bestaat over het financiële plaatje. In de afgelopen dinsdag gespeelde wedstrijd tussen de Pilaar 1 en Slock 2 was de spanning hoger dan het spelpeil. Beide teams wilden niet ver liezen. Pilaar niet, omdat ze hun titel van het afgelopen jaar wilden verde digen, de Slock niet, omdat ze nog kans hebben op de derde plaats in deze competitie. Na de singles en de doubles was de stand 3-3. De Tac-Tic moest de beslissing brengen. Spelers van De Pilaar waren het meest geluk kig en wonnen het spel op de Buil. De uitslag werd zodoende 5-3 voor De Pilaar. In café In den Grooten Slock, won Slock 1 met 7-1 van Dik ke Mik. Het was een geflatteerde uit slag. Opmerkelijkste detail van deze wedstrijd was de rentree van Ger Bongers in het team van Dikke Mik. Hij speelde sinds 4 jaar weer een wedstrijd. Dat hij het gooien nog niet is verleerd, ondervond zijn tegenstan der in de singlepartij. Die kreeg na melijk met 2-0 klop. De wedstrijden voor a.s. vrijdag zijn: Pilaar 1-de Zwaan; 't Cafeetje-Pilaar 2; Zwaan 1-Slock 2; Dikke Mik-De Kuip. Touwtrekvereniging K§S van 't Horntje werd zondag kampioen van de wintercompetitie gewest west- Noordholland, georganiseerd door de Nederlandse Touwtrek Bond (NTB). De competitie bestond uit 4 wedstrij den. Er werd getrokken in Naarden (1e plaats) den lip (2e plaats) Stroe (3e plaats) en zondag de laatste in Purmerend (1e plaats). Gestreden werd in de klasse van zestallen. De verschillen tussen de tien deelnemen de teams waren erg klein. De beslis sing viel in de finaletrek, gewonnen door K§S. Het team is nog maar kort aangesloten bij de NTB en het was voor het eerst dat een nieuwkomer winnaar werd. Het team is nu bijna 3 jaar bezig, o.l.v. coach Kees Smit. De Texelse touwtrekkers in actie, op weg naar het kampioenschap. Staand vlnr Marcel Wijtten, Kees Smit (coach). Ron Eelman, Willem ter Steege, Koos Tjepkema. Zittend: Jacco van Leeuwen. Piet Wim van Leeuwen en Pieter Aris van der Vis. Henk ter Steege ontbreekt op deze foto

Texelsche Courant | 1991 | | pagina 11