Verbouwing Buitelboet kan nu van start gaan van 16 en 17 maart Winterconcert KTF gaat niet door Kerkdiensten 17 maart Geld overgehouden Artsenpost Recreatiewerk Bang&Olufsen PAGINA 2 TEXELSE COURANT DONDERDAG 14 MAAI De voormalige kleuterschool De Bui telboet kan tot kinderdagverblijf wor den ingericht en daarna in eigendom worden overgedragen aan de Stich ting Ondersteuning Welzijnswerk. De raadsleden vinden de kinderopvang een prioriteit van de eerste orde en waren dan ook verheugd deze uit spraak te kunnen doen. Het was aanvankelijk de bedoeling het kinder dagverblijf nog dit jaar te kunnen openen, maar dit voornemen is niet haalbaar gebleken. Het beheer gaat volgens wethouder Tine Krijnen-Baijs nu echter de goede richting uit. Iedere zaterdagochtend haalt Scouting Texel oud papier op. De mensen wor den verzocht deze spullen vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, zodat ze vlot kunnen worden ingeladen. Bij de oud papoer-wagen kunt u ook gereed schap voor de derde wereld kwijt. Ko mende zaterdag wordt het oude papier etc. opgehaald in de volgende straten: 6. Duinreep, Zeebries, Vloedlijn, Golf slag, Vaargeul, Schoorwal. De gemeente stelt voor 1992 en de daaropvolgende jaren een bedrag van f27.500 beschikbaar. Op dit moment zijn de kosten voor onderhoud van het gebouw, extra afschrijvingen in 1991 en de kosten die voor de brandpreventie moeten worden ge maakt nog onzeker, zodat die bedra gen niet nauwkeurig begroot konden worden. Erna Eelman van der Kooi (WD) zei het pre advies chaotisch te vinden. Zij miste een totaal kostenplaatje en zei bang te zijn voor onverwachte problemen bij de overdracht aan de SOW. Daarom stelde zij voor nu al leen een uitspraak te doen over in vesteringen en aanpassingen van het gebouw en later te bekijken hoe de exploitatie er uitziet. De wethouder zei hier zéér op tegen te zijn. „Er hangt veel af van wat hier vanavond wordt besloten. Een aantal zaken kan eenvoudig nog niet exact worden be groot, omdat het op dit moment niet bekend is. We hebben een deel van de subsidie al mogen door mogen schuiven naar 1991, maar dat kunnen we niet blijven doen. We moeten nu beslissen." Huurinkomsten Erna Eelman bleef bij haar standpunt en zocht hiervoor steun, die zij niet kreeg. Zij bracht daarop een stemver- De winteruitvoering die het Koninklijk Texels Fanfarekorps op 23 maart van af 20.00 uur in de Burgemeester. De Koninghal ten gehore zou brengen, gaat wegens omstandigheden niet door. HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 9.30 uur B. Guiljam Uitzending Lichtboei De Waal 9.30 u. dienst in De Koog De Koog 9.30 uur ds. H. Fibbe Den Hoorn 11.00 uur dhr. B. Guiljam Oosterend 9.30 uur mevr. Vlaming Oudeschild 11.00 uur mevr. Vlaming De Cocksdorp 11.00 uur ds. Fibbe GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg 10.00 (bidstond voor ge was en arbeid) en 17.00 uur dhs. Ciska Stark, Lexmond. (19.00 u. Uitzending Lichtboei) Oosterend 10.00 uur ds. Wegge- mans uit Harderwijk, 19.00 uur, ds. Weggemans. GEREFORMEERDE GEMEENTE in kerkgebouw Schoolstraat 10.00 en 16.00 uur dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg, 10.00 uur, ds. Knip- scheer. Uitzending via Radio Texel. Vijfde zondag in de veertig- dagen-tijd. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk te Den Burg 16.15 uur dienst. BAPTISTENGEMEENTE In Eben Haëzer, Julianastraat 11, Den Burg 10.00 uur voorganger ds. A. Reurekas uit Zwaag. Kinderoppas ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg zaterdag 19.30 uur, da meskoor Uitzending Lichtboei Zondag 10.45 uur, herenkoor kindernevendienst De Cocksdorp 9.30 uur. JEHOVAH'S GETUIGEN Koninkrijkszaal, Schilderend. 10.30-11.20 uur Openbare lezing: „Goddelijke wijsheid in een weten schappelijke wereld" 11.20-12.30 uur Wachttorenstudie: „Eer de Zoon, Jehovah's voor naamste gevolmachtigde" Opgaven voor vermelding in de lijst „Voor het weekend" moeten dinsdags vóór 12.00 uur ingeleverd worden. Artsen Uitsluitend voor spoedgevallen Van vrijdag 18.00 uur tot maan dag 8.00 uur: Dokter R. A. van den Bent Kik- kertstraat 12, De Cocksdorp, tele foon (02220) 16234. Aanvragenvisites s.v.p. tussen 9.00 en 10.00 uur. Zaterdag en zondag apotheek geopend en spreekuur van 12.00-12.30 uur en van 17.00 - 17.30 uur, zonder afspraak. Tandartsen Voor spoedeisende tandheelkundi ge hulp: raadpleeg de ingesproken boodschap op de praktijknummers 12270, 14727, 14669 of 13086. Gezinsverzorging In het weekend kan op zaterdag en zondag tussen 17.00 en 19.00 uur gebeld worden met mevr. N. Schuijl, telefoon 11446. Nuttige adressen: Brand/ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulance vervoer bellen: 06-11. 'Rijkspolitie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 18.00 uur. Telefoon (dag en nacht): 12222. 'Dierenartsen Praktijk: Keesomlaan 11, Den Burg. Dag en nacht bereikbaar via tele foon 12527. 'Kruisvereniging Texel Van vrijdag 18.00 uur tot maan dag 8.00 uur: tel. 02230-23024. 'Kustwacht: Voor meldingen van schepen of zwemmers in nood: tel. 16270. 'Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, tel. 12066. 'Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 12222, 'Kunstgebitreparatie: Tandtech- niek Van Kralingen (samenwerkend met het Tandheelkundig centrum: vergoed door het ziekenfonds), tel. 12069. Tandtechniek R. van Oosten (parti culiere praktijk), tel. 16441. 'Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg. Tel. 12112. Zaterdag 11.00-12.30 en 15.00-17.00 uur. Zondag 11.00-12.30 uur en 16.00-17.00 uur. Buiten die tijd al leen voor spoedeisende gevallen. klaring uit, waarin zij zich onthield van stemming ten aanzien van de structurele bijdrage van de gemeente. Ook Gerard van der Kooi (PvdA) liet zich kritisch uit over de onduidelijke posten in het pre-advies. Voor het onderhoud is een bedrag van f1.750,- op jaarbasis gereserveerd. Volgens het PvdA-raadslid een te laag bedrag om de Buitelboet van te kunnen on derhouden. Volgens de wethouder worden de huurinkomsten echter aan het SOW overgedragen, zodat daaruit het onderhoud kan worden be kostigd. „Mocht de het SOW het kin derdagverblijf niet willen overnemen, wat ik niet verwacht, vloeit de huur naar de gemeente toe." Het is de bedoeling opvang te realise ren voor 24 kinderen. Ten aanzien van de ouderbijdragen worden de mi nisteriële richtlijnen gevolgd. De ge meente wil ook zélf kindplaatsen afnemen, maar hoe dat gerealiseerd kan worden is nog niet helemaal dui delijk. De festiviteiten ter gelegenheid van de heropening van het raadhuis heb ben f24.872,72 gekost. De gemeen teraad had er f27.500,- voor beschikbaar gesteld, zodat f2.627,28 is overgebleven. Dit restant zal in de algemene reserve worden gestort. VERVOLG VAN PAGINA 1 trum alsof het over een ijssalon gaat...." Nel Eelman maakte bezwaar tegen deze kreet. Met luide stem doorelkaar pratend vertelde zij de zaak met grote zorg behandeld te hebben, maakte Peter Bakker duide lijk dat het nu kiezen of delen was, waarop Nel Eelman antwoordde dat op deze manier een ander z'n zin niet mag doordrijven. Erna Eelman mengde zich in het gekrakeel met de opmerking dat als nu geen accoord wordt bereikt altijd nog een andere mogelijkheid kan worden onderzocht. „Als we nu niet besluiten wordt de termijn om een arts aan te trekken te krap", aldus wethouder Tine Krijnen, die niks ziet in de permanente vesti ging van een huisarts in De Koog. „Daar is 's winters niets te doen." Ze stelde voor een jaar lang te participe ren in de artsenpost en dan de opties te bespreken. „Aangezien het CDA bereid is om een startsubsidie van F65.000,- te geven.. Waarop Nel Eelman verontwaardigd uitriep dat ze dét helemaal niet had gezegd. „Ik heb geen concrete bedragen ge noemd. U bent ook snel met het ge ven van cadeautjes van anderen." Het PvdA-voorstel werd met acht te gen zeven stemmen aangenomen, zo dat de beslissing over de vestiging van een artsenpost in De Koog wordt uitgesteld tot nader orde. VERVOLG VAN PAGINA 1 al vele jaren hetzelfde. Er zijn tegen woordig ook meer doelgroepen. De Nederlandse bevolking vergrijst, maar blijft ook op oudere leeftijd actief. Vrijetijdsbesteding op latere leeftijd wordt door ouderen vaak aangegre pen om dingen te doen of te leren waar men vroeger geen kans toe zag, zowel op gebied van sport als van cultuur en natuur. Voor verbetering van de recreatieve dienstverlening is het noodzakelijk dat er een full-time projectleider komt. Er moet worden samengewerkt met andere aanbieders van recreatie activiteiten op het eiland, zodat voor het hele jaar een programma kan worden opgesteld voor alle doelgroe pen. Daarnaast moet er een vast, centraal gelegen en makkelijk bereik baar bureau voor het recreatiewerk komen. De Stichting Recreatiewerk wil meer participanten aantrekken, onder ande re de gemeente, TVO, TVL, de VVV, Stichting Recreatiewerk Noordhol land, SOW en de Sportraad. Daar naast valt te overwegen ook Horeca Texel, Recron en de politie bij de planhen te betrekken. Kwaliteitszorg De activiteiten van het recreatieteam moeten niet meer alleen gericht zijn op campings, maar ook op hotels, groepsverblijven of bungalowparken. Zowel het mobiele- als het activitei tenteam zullen worden ingezet. De leiding zal weliswaar in handen zijn van vrijwilligers en recreatieleiders, maar de kwaliteitszorg krijgt grote aandacht. Het hele jaar door kunnen recreatiemedewerkers door onderne mers worden ingehuurd. Voor de oudere doelgroep zullen aan gepaste activiteiten moeten worden opgezet zoals kennismaking met be paalde sporten (golf, tennis, paar densport, zwemmen, jeu de boules enz.), te voet, per fiets of per auto verkennen van het eiland of gezellig heidsbijeenkomsten met bingo en kaarten. De jongeren kunnen worden aangetrokken door uitdagende, spor tieve en nachtelijke evenementen, de zogenaamde „outdoor-activities". Er MiMli Donderdag 14 maart Vanaf 19.00 uur zijn jongeren welkom in „Time Out" (d'Ouwe ULO) waar de evangelische „J- side" een open huis-bijeenkomst houdt. Om 19.45 uur wordt de film „Caught" vertoond. De afdeling Den Burg van de Bond van Plattelandsvrouwen heeft om 14.00 uur een bijeen komst in De Schakel. Dokter R. Siebinga spreekt over „botont- kalking". Vrijdag 15 maart Om 19.30 uur begint in dorps huis De Bijenkorf een damsimul- taan met Harm Wiersma, Karen van Lith en ex-wereldkampioen Gantwarg (Sowjet Unie). Wiersma en Gantwarg waren 12 jaar geleden eikaars concurrent in de strijd om de wereldtitel. In dorpshuis d'Ouwe ULO houdt de Vogelwerkgroep Texel jaarver gadering, aanvang 20.00 uur. Al leen toegankelijk voor leden. In De Schakel begint om 20.00 uur een bingo-avond van de Herv. kerk, ten bate van de bijna voltooide restauratie van het ker korgel. leder is welkom; toeqanq gratis. De eerder aangekondigde bijeen komst van het IVN in het LHNO- gebouw in Den Burg wordt niet vandaag gehouden maar op vrij dag 22 maart. In Cinema Texel draait voor het eerst „Arachnophobia". Deze titel is tevens de wetenschappelijke benaming van vrees voor spin nen. Het is dan ook de dreiging van gevaarlijke spinnen die de gang van zaken in dit verhaal be heerst. Ex-producent Marshall leerde het vak aan de zijde van grootmeester Steven Spielberg en de invloed van deze regisseur is duidelijk merkbaar. De jonge dokter Jeff Daniels is in een conservatief provincieplaatsje een bloeiende praktijk toegezegd door een bejaarde platteland sarts, die het rustiger aan wil doen. Op die belofte denkt hij te rug te kunnen komen, maar hij krijgt bezoek van een spin met een dodelijke beet. Daarop had de medicus met gerekend, net zomin als zijn dorpsgenoten, die na een reeks mysterieuze sterf gevallen de nieuwe arts met steeds meer argwaan bekijken. Hem treft echter geen blaam, al slaat de dood wel telkens vanuit zijn omgeving toe. Nu dient dok ter Daniels als redder in de nood op te treden. Mede door zijn fa len neemt de strijd tegen de vele harige veelvoeters enige tijd in beslag en dat gaf de debuteren de regisseur de gelegenheid om spannende met humoristische momenten af te wisselen. Zaterdag 16 maart In dorpshuis d'Ouwe ULO begint om 16.00 uur een reünie van oud ULO leerlingen van het exa menjaar 1971. Op de Wielerbaan in Den Burg houdt de Wielervereniging Texel een oefenwedstrijd: 16.00 uur. De SVC-toneelgroep speelt om 20.00 uur in het Eierlandsche Huis de komische thriller „De Be moeial" van Jack Popplewell. Re gie Bjórn Ezerman. In Cinema Texel draait om 20.00 uur „Arachnophobia". Zondag 17 maart Van 8.00 tot 10.00 uur houdt de sportvissersclub Texel een wed strijd bij De Kaap (links) om het kampioenschap. In manege Akenburg wordt een indoor-dressuurwedstrijd gehou den, aanvang 9.10 uur. In „Time Out" (d'Ouwe ULO) wordt vanaf 15.00 uur popmu ziek gespeeld mmv de Ramshac- kles en Release it. Toegang gratis. In Cinema Texel draait om 20.00 uur „Arachnophobia". In Klif 12 in Den Hoorn „de Ver warring" (bijzondere vorm van theater). Entree f12,50. Vrienden prijs f10,-. Maandag 18 maart Om 13.30 uur begint in het zaaltje bij de Doopsgezinde kerk de jaarvergadering van het Over koepelend Orgaan van Vrouwe norganisaties. Tussen 15.00 en 16.45 uur wordt in De Buureton informatie gege ven over incontinentie. De raadscommissie voor alg meen en organisatorisch bel heeft in het raadhuis een op bare vergadering, aanvang j uur. Onder andere wordt gei ken over reorganisatie bij de tie, wijziging van de brandbe gmgsverordening en de gen» tebegrotmg 1992. De mestcommissie van de o menlijke landbouworganisatie heeft in hotel Rebecca in De Waal een vergadering over 4 fertes voor mestopslag; 20 0 uur. In Cinema Texel draait om 2j uur „Arachnophobia". Dinsdag 19 maart Het CNV Texel houdt jaarvei dering in De Witte Burcht; 1 uur. De afdeling Dialect van de f rische Vereniging Texel komi een in dorpshuis d'Ouwe UI Ook niet-leden zijn welkom, 20.00 uur. De raadscommissie voor we: zijnsbeleid komt om 19.30 u het raadhuis in openbare vei dering bijeen. Onder meer v. gesproken over de overeenki tot private samenwerking mz het Eierlandsche Huis, overd van de RSG aan de gemeen: investeringen voor De Bolde! binnen- en buitensportaccor daties en het humanistisch) mingsonderwijs. Komende dagen onder meei Woensdag: nationale booml dag, vergadering commissie luidshinder vliegveld, boekbespreking voor Plattel: vrouwen Eierland en hoorzit inzake bezwaren tegen het bestemmingsplan Den Burg centrum. Donderdag: kledin markt in De Schakel, vergat raadscommissie voor finano economisch en technisch bi in het raadhuis en MST- vergadering in het Koffiecer Hoogwater Oudeschil Do. 14 Vr. 15 Za. 16 Zo. 17 Ma. 18 Di. 19 Wo. 20 Do. 21 7.1 5 en 7.54 en 8.44 en 2 9.24 en 2 9.55 en 2 9.46 en 9.45 en 2 10.25 en 2 Aan het strand is het een uur eerder water. Laagwater valt gemiddeld 6 na hoogwater. De zon komt 1 7 mt om 6.51 en gaat onder om, 18.46 16 maart nieuwe maan. 17 springtij. moet rekening worden gehouden met de verschillen tussen jongeren. „Een jonge bouwvakker vindt nu eenmaal vaak andere dingen leuk dan een stu dent," zo stelt het rapport. De activi teiten moeten fungeren als een soort uitlaatklep, die de leefbaarheid op het eiland ten goede zullen komen. Fitness Inspelend op de fitnessrage kan in de zomer een speciaal trainingsprogram ma worden opgezet voor vakantie gangers, die er een schepje bovenop willen doen. Het recreatiewerk kan tevens voor het organiseren van wedstrijden voor fanatieke sporters zorgen. gen." De financiering moet volgens de rapportage verder tot stand ko men door sponsoring of donaties, bij dragen van de belan ghebbenden, inkomsten door het verrichten van diensten en een eigen bijdrage van deelnemers aan activiteiten van het mobiele team. De huidige gemeentelijke subsidie voor het recreatiewerk wordt met na me aangewend voor financiering van het mobiele team. De kosten die worden doorberekend aan de afne mers van de diensten zijn lager dan de werkelijke prijs, door de admi nistratieve hulp die de gemeente ver leent bij het voorbereiden van de activiteiten. Uit de begroting van Recreatiewerk moet zich meer richten op andere doelgroepen dan alleen kinderen. Voor bedrijven en scholen die enige vakantie- of studiedagen op het eiland doorbrengen, moet een spe ciaal programma worden geboden. Praamstra: „Het komt vaak voor dat de eigen leiding van een groep zelf iets organiseert, bijvoorbeeld een nachtelijke tocht. Door onbekendheid met het eiland wordt overlast veroor zaakt of schade aangericht in natuur gebied. Dit kan worden voorkomen door contact met ons op te nemen." De vakantiebedrijven zijn wel bereid te betalen voor het recreatiewerk, maar er zijn grenzen. „Met het huidi ge tarief is die grens bereikt," aldus Praamstra. „De overheid moet bijdra- 1991, waarbij is uitgegaan van een full-time kracht, blijkt een tekort van f12.000,-. Dekking hiervoor wil de stichting vinden in aanvullende subsi dies, garantiesubsidies of bijdragen van derden. In de toekomst wil de stichting ech ter, met haar participanten, zoeken naar mogelijkheden om de firef ruimte te vergroten. Burgemeester Schipper was over de rapportage. Hij noemi een goede zaak dat langer besj instituten kritisch onder dé loi den genomen. „Dit geeft nieui voor de toekomst." Het meedf over oplossing van het leefbaa] heidsprobleem vond de burgei een voorbeeld voor andere insi die met deze problematiek te hebben. Het sprak TVO-voorzitter Vmkf aan dat het rapport getuigt vai zakelijk aanpak. „Ik heb een a< ling: maak een vervolg hierop breng dat aan de man. U hebt goed product dat het verdient verkocht te worden." VVV-voorzitter Engelvaart daag] recreatiewerkstichting uit om j toe te voegen aan het Texels e product. Hij waarschuwde ervo de activiteiten ter verbetering i leefbaarheid hun doel niet vooi mogen schieten. „Nach telijkei ten geven ook overlast." Noordholland heeft dankbaar tf gemaakt van de Texelse ervarir recreatiewerk-gebied, merkte Z der Knoop op. Hij waarschuwdi keihard moet worden vastgeho: aan de doelstelling het product creatie en toerisme te willen vï ren. „U kunt het beste een pai speerpunten zoeken en daar de| mee worden. Dat levert een si baleffect op." Van der Knoop het raar dat kwaliteitsverbetern het recreatiewerk is aangekaartl een niet-commerciële tak. „Hei' het belang van Texel. De keuze' de recreant kan worden beïnvli door kwaliteit te bieden en de meente moet daar behulpzaam zijn uit het oogpunt van econoi werkgelegenheid. Kwaliteit kost) maar het recreatiewerk is een baar deel van de bedrijfsvoering] vakantiesector." Het nieuwe Beosystem 2500 te zien en Ie horen bij: Jan Brouwer Spinbaan 15, tel 02220-15130 DEN BURG

Texelsche Courant | 1991 | | pagina 2