sketbaltopper ipel beslist jloper Gamma 3 had »de zaalvoetbalweek xelse zwemmers kikkertoernooi ■g: Texels bowlingteam in de problemen Gestolen brommer IJADT TFVFK^ snel terug HUM ILACLJ Engels onderonsje in voordeel van Nichols Alternatieve vangst voor garnalenvissers Tevoko damesteam ongeslagen kampioen Competitieleiders van klaverjasclub verbeterden positie Betonwagen botst: auto totall loss Bromfietster (19) de pas afgesneden Jaarvergadering van Abva Kabo dag 19 MAART 1991 TEXELSE COURANT PAGINA 7 10g drie wedstrijden te gaan tot ay off. heeft Datamarkt/Kapsa- oke nog steeds een ongeslagen s behouden. Zelfs de nummer Dikke Mik, kon daar weinig idering in brengen. Dat was ook ro verwonderlijk met Marco llder van Datamarkt/Kapsalon aan het werk. Met vijf weerga driepunters, vele normale scores an enkele dunk doet hij de toe- uwer vermoeden dat basketball ilijk maar een heel simpel spel- is. Tegen deze „machine" kon s Mik dan ook weinig uitrichten. 32-28 kon Dikke Mik de kamer opzoeken. jrlijk werden naast deze schitte- wedstrijd ook nog twee andere oetmgen afgewerkt. Time Out, ibtopper, ging de strijd aan met i de onderste regionen verkeren- elangrijkste zaalvoetbaiwedstrij- speelden zich af in de Reserve dklasse. Koploper Gamma 3 ist het opnemen tegen nummer e Klif 3 en won met 4-2. Het helemaal een goede week voor ma 3, want ook de concurren- ;asino 3, (3-2 verlies tegen De en Klif 2, (4-2 verlies tegen erend 2) verspeelden punten. e hoofdklasse stevent Gamma idreigd op de titel af. Zelf weet nma al z'n wedstrijden te winnen, tegen ZDH met 6-1. De concur- tie snoept elkaar constant punten Nummer vier, Texel, versloeg hum- [twee, Jelleboog, met 1-0. In de ste klasse blijft Oosterend 4 leiden jr met ruim verschil van Attent te rtnen (7-3). De Krim 2 gaat het na terugkeer van Van Manen weer er doen en won ruim van Gamma De Topper in de tweede klasse en nummer twee, Texel 3, en ko er Gamma 6 is overtuigend ge nen door Texel 3 met maar liefst zodat beide ploegen nog steeds praak kunnen maken op de titel, r derde klasse blijft het gaan tus- fexel 4 (dat niet speelde) en De 4, dat nummer drie ZDH, gede- ïrd terug wees door met 9-4 te len. Voor het programma van ko- de week, staat het restant van estaakte westrijd Oosterend isterend 7 op het programma, nog veertien minuten te spelen i stand 4-3 voor Ooster- 6. Hierna spelen beide teams een volledige wedstrijd tegen el- In de eerste klasse is de meest essante ontmoeting die tussen i en De Krim 2. :ig leden van TX'71 zijn naar Vo- am geweest om daar mee te i aan het Kikkertoernooi. Naast 71 deden nog vijf andere zwem- nigingen mee. Texelse zwemmers deden het 1 maar kwamen vaak net wat Jitie te kort om in de prijzen te in. Toch lukte het enkele ZPC- n een medaille te bemachtigen, la Eelman werd eerste op de vijf- vintig meter schoolslag meisjes ïr 8 jaar. lijn Adema werd twee keer twee- op de vijftig meter vrije slag jon- 6 onder de 12 jaar en op de %J meter schoolslag jongens on- 12 jaar. Dennis Schouwstra werd 1 keer eerste en een keer derde, ste op de vijftig meter rugslag jens onder de 14 jaar. Derde op Irijftig meter schoolslag jongens Ier de 14 jaar. Luciano van Karsen 6 derde op de vijftig meter ooislag jongens onder 12 jaar. !e estafette zwom TX'71 goed sr wist niet verder te komen dan vierde plaats. Diezelfde plaats salden ze ook in totaliteit. Allé nemers kregen een herinnerings- ttje. jW/Sportline Alkmaar 58 punten, 2. W.Z. - Purmerend 62; 3. Waterland, Monnik- am 65; 4. ZPC TX'71, Texel 93; 5. Bree- Landsmeer 113; 6. Het Zwet, Wormer- 122. 12 april houdt TX'71 haar jaarver lering in De Schakel. Op 13 april TX'71 mee aan een jeugdmara- b in Den Helder. Op 14 april ïrnt ZPC mee in een driekamp Oudeveer en Noordkop in Bzand. de team van de Twaalf Balcken. Dit werd een rommelige wedstrijd met veel fouten, vooral wat betreft de passing en het afwerken van de kan sen. Time Out miste duidelijk sterspeler Niels van Arkel, die vorige keer met een verstuikte enkel van het veld kwam. Zijn enthousiaste commentaar vanaf de tribune kon het team niet over het dode punt heen helpen. Met een magere 25-17 over winning mocht Time Out dan ook de handen dichtknijpen. Ook de ontmoeting tussen Vespertina en Veenbaas Bouw verliep vrij moei zaam. Veenbaas Bouw, dat naarmate de competitie vordert steeds beter begint te basketballen maar nog wel op de laaste plaats staat, maakte het Vespertina knap moeilijk. Ze bleven lange tijd goed bij en het fs dat Vespertina over gastspeler Jan Witte kon beschikken, want hij was het eigenlijk die de overwinning met de helft van de scores bij Vespertina bracht. Einduitslag 29-22 voor Vespertina. Stand t/m 15 maart '91: 1 Datamarkt/Kapsalon Joke 13-26-698, 2. Dikke Mik 14-23-483; 3. S1-Gollard 14-20-350; 4. Time Out 14-18-385; 5. Vespertina 14-14-311; 6 Sportshop Texel 14-11-394; 7 Hema 14-6-207; 8 12 Balcken 14-4-224; 9. Veenbaas bouw 14-2-186. Vrijdag 22 maart a.s. is er geen programma, de zaal is dan bezet door KTF. De dart-confrontatie tussen Rick Ni chols van de Zwaan 1 en Dave Platts van de Slock II is in een 5-3 overwinning voor de Zwaan geëin digd. Na de 501 was de stand 3-0 voor de Slock, voor Nichols het sig naal om zijn teamgenoten op vader lijke doch strenge wijze bij de les te roepen, wat resulteerde in een 3-3 gelijke stand na de 301. De tac-tic werd in het voordeel van de Zwaan beslist, zodat het 5-3 voor de Zwaan werd. 't Cafeetje tegen de Pilaar II werd een zeer spannende strijd, en bleef na bloedstollende par tijen in de 501 en de 301 op een 3-3 gelijke stand steken. Wederom moest de tac-tic de beslis sing brengen. Deze werd uiteindelijk een prooi voor Pilaar II, het team dat met 5-3 won. Koploper Pilaar I won overtuigend met 8-0 van debutant Zwaan II, die ondanks hevig verzet hun meerdere moesten erkennen in de geroutineerde spelers van de Pi- Het feit dat garnalen zich in deze tijd moeilijk laten vangen leverde Ro bert Frido boom en Raoul Helleman een onverwacht meevallertje op. Een bevriend visserman bracht de Oude schilders. die al geruime tijd aan wal bivakkeerden, op het idee om op ali kruiken te gaan vissen. Nou ja, vis sen... De kleine schelpdieren liggen bij laag water voor' het oprapen. Gezamenlijk toog het tweetal met schep en jute zak langs de Waddenzeekust op zoek naar alikruiken. „We zijn op veel plek ken geweest, maar bij gemaal „De Schans" en bij het koelwaterbassin vonden we de meesten", aldus Ro- Het Texelse bowlingteam had een moeilijke en zware opgave om de eerste plaats in de landelijke bow lingcompetitie te behouden. Het Texelse team. bestaande uit; Kees Kooiman, John van Schaik, Rob Beumkes, Joop van Hove en Klaas Veldman heeft zijn uiterste best ge daan. De Alkmaarse bowling heeft kunststof banen en dat vraagt een andere techniek. Kees Kooiman ging tijdens de wed strijd zelfs over op de schoenen van de Alkmaarse bowling en tenslotte op twee verschillende schoenen. Al les werd geprobeerd, maar Kooiman kon op deze schoenen niet meer glij den bij zijn aanloop voor de worp en stond steeds te balanceren bij de foutlijn. John van Schaik was invaller bij het team en tevens de uitblinker. Hij heeft een korte aanloop en een krachtige worp, wat op deze banen een goed resultaat gaf. Het gemiddel de van Van Schaik was 172,3. Het was hard werken, maar dat mocht niet baten. De eerste tegen stander werd wel verslagen, maar niet echt overtuigend zoals het Texel se team gewend is. De klap kwam hard aan: de tweede en derde partij werden verloren, alleen de laatste ga me kon nog worden gewonnen. De trieste score van deze dag was een totaal van vier punten; Voor het klas sement betekende dit een tweede plaats. Het teamgemiddelde op de Alkmaarse banen was 159,3. Er moet nog een wedstrijddag wor den gespeeld en dan zal het team te gen de nummer 1 spelen. Dit team heeft nu 36 punten en het Texelse team 32,5. De laatste wedstrijd zal dus erg spannend worden. Er kunnen dan nog maximaal negen punten worden behaald en het kampioen schap ligt nog binnen bereik. Het Texelse team, dat wordt gesponsord door Opel Rentenaar en Paracentrum Texel, zal er alles aan moeten doen om de kampioensbeker naar Texel te brengen. De beslissende wedstrijd wordt op 7 april in Haarlem gespeeld. laar. Het verschil tussen beide teams is dat de Pilaar bijna nooit faalt in de afwerking, terwijl de Zwaan daar nog moeite mee heeft, maar het talent is duidelijk aanwezig. De Kuip moet niet zo door gaan, want tegenstander Dikke Mik stond lelijk in zijn hemd toen bleek dat de Kuip maar niet kwam opdagen, en dat alles zonder afbericht. De Kuip krijgt voor deze daad twee punten in mindering en een officiële waarschuwing! Het programma voor vrijdag 22 maart: Dikke Mik tegen Pilaar I in café de Jutter; Zwaan I tegen De Kuip in café de Zwaan, Stock I tegen De Zwaan II in café de Slock; Pilaar II tegen Slock II in café de Pilaar. De wedstrijden beginnen om 21 30 uur bert Frido Boom. Ze verzamelden in een paar uur tijd zakkenvol. „Op de visafslag in IJmuiden bedroeg de prijs voor de kleinste sortering f2,50. De grote maten waren meer in trek en brachten f5,- in het laatje. „Ze wor den in Nederland nauwelijks gegeten, maar zijn populair in Frankrijk en Bel gië", aldus Boom, die als garnalenvis- ser op de TX10 vaart. Nadat de schaaldiertjes zijn gekookt, moeten ze met een speld uit hun omhulsel worden gepeuterd, voordat de consu ment het zeebanket kan oppeuzelen. De „vangst" van alikruiken is niet nieuw voor Texel. TC3 fotograaf Bert Koning vond in' archieven dat bij de voormalige visafslag in Oudeschild, die in 1967 de deuren sloot, in 1963 een bedrag van f489,26 werd uitbe taald aan scholieren. Als bijverdienste vingen die toen alikruiken. Raoul Helleman en Robert Frido Boom (r) verzamelen bij laag water alikruiken. Inmiddels zijn beide heren weer overgestapt op de garnalen- vangst. Foto Bert Koning. Dank zij oplettendheid van iemand uit Oudeschild kon een bromfiets die za terdagochtend tussen middernacht en kwart voor tien bij een woning aan de Ruyterstraat was weggehaald, worden opgespoord nog voordat de eigenaar hem had gemist. De 18-jarige eigenaar deed zaterdag tegen het middaguur aangifte nadat hij zijn Honda-brommer, type Camino, niet terugvond op de plaats waar hij hem had neergezet. Op het politiebu reau bleek dat brommer al terecht was. Een Oudeschilder had de politie gewaarschuwd toen hij zag dat twee tot dusver onbekende jongens er in de buurt van het Maritiem en Jut- tersmuseum op verdachte wijze mee „bezig" waren. Toen de politie arri veerde waren de vogels gevlogen, maar de brommer stond er nog en die werd toen maar naar het bureau gebracht. •Rookoverlast. Op verzoek van een buurtbewoonster trad de politie op tegen een landbouwer die ruigte in de brand had gestoken in de buurt van de kruising Hoofdweg/Oorsprong- weg in Eierland. Hij veroorzaakte daardoor rookoverlast voor omwonen den. De politie verzochtde aanstichter het vuur te doven. Verbranding van stro in de openlucht dient tevoren op het gemeentehuis, bij de brandweer commandant, te worden gemeld. •Gezinsverzorging. Het schema van de gezinsverzorging is tijdelijk gewij zigd. Het weekend 23-24 mei neemt Nel Schuijl voor haar rekening. Zater dag 30 en zondag 31 maart is Bouk- je Dijkstra aan de beurt, net als het weekend van 6 en 7 april. Vanaf die datum verloopt het schema weer zo als gebruikelijk. Onder luid gejuich van de vaste sup porters werd zaterdag het tweede damesteam van Tevoko kampioen in de tweede klasse van de Nevobo competitie. De wedstrijd waarin dit kampioen schap werd bereikt, was tekenend voor het hele seizoen. De wedstrijd werd heel eenvoudig met 3-0 gewon nen, zonder dat er echt moeite voor hoefde te worden gedaan. Toch bleven de dames van Tevoko hun eigen spel spelen (sterk aanval lend en op tempo). Tevoko 21 heeft nog geen enkele wedstrijd van de ne gentien verloren en staat dus (met nog drie wedstrijden te spelen) on geslagen aan kop. Er zijn een paar leuke wedstrijden geweest (tegen Smash'68 1, Juvoc 2 en WSOV 2) waarin iets meer gevochten moest worden voor de punten, maar Tevoko 2 was altijd duidelijk de sterkste. De dames kijken dan ook verlangend uit naar hun wedstrijden in de eerste klasse, waar ze zeker méér tegen stand zullen krijgen. Eén ding heeft het team dit jaar wel bereikt, en dat is dat het een hecht team is gewor den, waarin men van alles voor el kaar over heeft. Coach Ben Zegeren heeft nog wat meer spanning in de wedstrijden weten te brengen door een taart te zetten op elke set die met 15-0 gewonnen werd. De dames hebben meerdere keren van hun wel verdiende taart kunnen smullen. Hoe graag het team ook bij elkaar wil blij ven, dit zal moeilijk blijken omdat Te voko dames 1 met een tekort kampt. Toch is het streven om zich te hand haven in de eerste klasse van dere- gio. De speelsters van Tevoko 2 zijn: Annet van Beek, Kitty Bakker, Maria Witte, Cindy Oosterhof, Gretha Stig- gelbout, Jeannette Kamps, Tryntsje Postma en Onnoline van Helden. Tweede plaats Ook het eerste damesteam van Tevo ko won overtuigend met 3-0 van HCSC 2. Met dit resultaat blijven de dames in de race voor de tweede plaats, die recht geeft op het spelen van promotiewedstrijden. Het eerste herenteam van Tevoko blijft ondanks de verdiende 3-1 overwinning nog iets verder af van de tweede plaats, onder de nummer twee in de rang lijst, SVN uit 't Veld, die nog steeds vier punten voorsprong heeft. Het tweede herenteam van Tevoko kon na de overwinning van vorige week de punten niet thuishouden en ver loor kansloos met 0-3 van Seahawks 4. Deze heren zullen er alles aan moeten doen om het tweede klasser- schap te behouden, nu zij op de der de plaats van onderen staan. In de klasse meisjes B won Tevoko met 3-0 bij Juvoc 2, en speelde concur rent Seahawks gelijk waardoor Tevo ko nu weer met één punt voorsprong aan de leiding gaat. De dames van Smash'68 1 wonnen de derby tegen Tevoko 3 eenvoudig met 3-0 en handhaafden zich daar mee op een vierde plaats. Smash'68 2 won met 3-0 van Zeemacht 2 en staat daarmee op een derde plaats in de derde klasse bij de dames. Met een aantal goede resultaten en punt verlies voor de nummer 2 Juvoc 4 is er nog een goede kans op het beha len van de tweede plaats die recht geeft op het spelen van promotie wedstrijden. Uitslagen: Heren: Tevoko 1-Vodi 1 3-1; Tevoko 2-Seahawks 4 0-3. Dames Tevoko 1-HCSC 2 3-0; Tevoko 2-Zeemacht 1 3-0; Tevoko 3-Smash'68 1 0-3; Smash'68-Zeemacht 2 3-0 Meisjes B: Juvoc 2-Tevoko 1 0-3. De leiders in de competitie van de klaverjasclub Den Burg, Freek en Gerda Veeger, zagen op de afgelo pen speelavond hun positie licht te verbeteren. Toch blijven de onderlin ge verschillen met de achtervolgen de koppels klein zodat met nog enkele speelavonden voor de boeg de spanning aan de kop blijft be houden. Winnaars van de avond waren Dirk Timmerman en Aad Winters, die 7025 punten scoorden. Zij staan met een zevenentwintigste plaats in de achterhoede van het klassement, maar boekten nu toch een mooi succes. Met 7005 punten werden Fenny Hopman en Ruth de Ruwe tweede. Zij klimmen hiermee op naar de ze vende plaats en doen nog volop mee in de strijd om de bovenste vijf plaat sen, waarvoor prijzen beschikbaar zijn. Tiny Veeken en Jo Keyser kwa men wederom goed voor de dag door met 6841 punten als derde te eindigen. Zij scoren de laatste weken prima en gaan nu aan de leiding in de vierde periode Met 6709 punten werden Frans Witte en Richard Klein- veld vierde en Martien en Marja Ba- kelaar met 6691 punten vijfde Totaalstand na 96 partijen: Echtp. F. Veeger 153481; G Festen-G. Smit 152960; J. Wiersma-J. Vinke 152565; G v.d Slikke-J. Witte 151897; C. Zijm-N vd. Veen 151806; Echtp J. Spaans 150458; F. Hopman -R Ruwe 150374; E. Eelman-F. Halsema 150120; A Bakker-D Winters 149993; Fr. Witte-R Kleinveld 149884. De personenwagen van een 46-jarige automobilist raakte onherstelbaar beschadigd bij een botsing donder dagmorgen tegen elf uur met een betonwagen op het Mienterglop na bij De Koog. De chauffeurs, beiden uit Den Burg afkomstig, bleven on gedeerd. Na het verlaten van bouwterrein ,,'t Stappeland" merkte de 41-jarige vrachtwagenbestuurder de personen wagen die hem over het Mienterglop naderde niet op. Bij de frontale bot sing werd de personenwagen van de weg gedrukt en kwam tegen een hek langs de weg tot stilstand. De beton wagen hield aan het voorval slechts lichte schade over. Een 19-jarig meisje uit Den Hoorn liep bij een val van haar bromfiets donderdagmorgen rugklachten op. Het ongeval werd veroorzaakt door dat een afslaande automobilist haar op de Emmalaan in Den Burg, ter hoogte van de LBO-school, de pas afsneed. Inmiddels is bekend dat het letsel meevalt. De autobestuurder, een 34-jarige man uit Den Burg, ging na het onge val onmiddellijk hulp halen. Passanten ontfermden zich over het slachtoffer dat, liggend in de slootkant, was achtergebleven in afwachting van de ambulance. Die bracht haar naar het Gemini Ziekenhuis in Den Helder waar zij ter observatie werd opgeno men. De bromfiets liep schade op aan voor- en achterzijde, terwijl de personenwagen aan het voorval slechts een omgekrulde sierstrip overhield. De Texelse vakbondsafdeling Abva Kabo houdt donderdag de jaarlijkse voorjaarsvergadering in De Schakel om 20.00 uur. Op deze avond zullen tevens enkele jubilarissen worden ge huldigd. Het kampioensteam Tevoko II dames. Staand van links naar rechts: Annet van Beek. Maria Witte, Ben Zegeren. Hurkend Kitty Bakker, Cindy Oosterhof, Onnoline van Helden en Tryntsje Postma. Gretha Stiggelbout. Jeannette Kamps en coach

Texelsche Courant | 1991 | | pagina 7