O V- Jozefschool (jongens) en Bruinvis (meisjes) kampioen Zonnig en druk schoolvoetbaltoernooi r jtbalprogramma bsv >ass de deux in derlinge wedstrijd leybaltoernooi lit competitie chrijving voor ler„klassieker" Recreantentraining volleybal in RSG Kistemaker grijpt mis in superieure stelling „4e nota RO kan economische vitaliteit oude land bedreigen" Druk weekend voor zwemclub TX'71 Eilandcompetitie volleybal Inschrijven voor zeskamp De Koog Geslaagden zwemdiploma ERDAG 11 APRIL 1991 TEXELSE COURANT PAGINA 7 jag 13 april: afdeling Noord-Holland: rend Al-Reigerboys A2 13.30 u. B1-Vios(w) B1 14.45 u. Bl-Texel B2 12.30 u. ,l C1-Tex. Boys C1 13.30 u. C1-Con Zelo C2 12.00 u. Ioys C2-Hollandia T. Cl 13.30 u. C2-Schagen C3 14.45 u. jen C2-Oosterend C1 12.45 u. en: 02-De Koog Dl [rend D1-SVC D1 jog D1-Tex. Boys Dl Soys F2-Texel F3 ag 14 april I ir-Texel J afd. Noordholland joys-DWOW posterend bog-Huiswaard 2-Berdos 2 3-BKC 4 prend 2-Succes 5 ioys 2-Watervogels 5 6-De Koog 2 6-Tex. Boys 3 iren: ioys A1-SRC A3 wart B2-ZDH BI is: lia-Tex. Boys satie: Tex. Boys Dog-De Cocksdorp Oosterend lanten: oog-KFC 12.00 u. 12.00 u. 12.00 u. 10.00 u. 14.30 u. 14.00 u. 14.00 u. 14.00 u. 14.00 u. 14.00 u. 11.30 u. 12.00 u. 12.00 u. 14.00 u. 14.00 u. 12.00 u. 14.00 u. 14.30 u. 10.30 u. 10.30 u. 10.30 u. 14.30 uur t Het winnende Jozefschool-teem. Steend v.l.n.r. Bram Kuip. Fedor Eelman. Kasper Zljm. Martijn Beers. Rik Randsdorp. Menno Slebenga.lvo Hui- zlnga en coach Jaap Kagen Gehurkt v.ln.r. Marlijn Bos. Mark Keijzer. Robert van Beek. Henk Pennings. Coen Timmer en coach Albert Scholl. rdag a.s wordt aan de Ploege- derweg een onderlinge wedstrijd louden voor ponyclub De Klep- s en landelijke rijvereniging De lenruiters. Alle clubleden mogen leze wedstrijd meedoen (ook de ers die geen wedstrijden rijden). Jngeveer 9.30 uur wordt begon- Inet de dressuur. Hierna rijdt Re ruiter een wegparcours, waar- Iderweg opdrachten worden ge en. 's Middags kan iedereen een Burs springen, start om ongeveer lp uur met de jongste ruiters. Dhr. fcbels en mevrouw M. Meier zul- bm ongeveer 13.00 uur met hun pen een „pass de deux" rijden, ruiter en amazone rijden in de Z-dressuur. De parade en prijs ing zijn om 15.00 uur gepland, ider is van harte welkom, toe- gratis. ag 12 mei wordt in sporthal Ons egen een afvaltoernooi gehou- als afsluiting van de eilandcom- ie volleybal. Ook gelegen- teams die een een volleybaltoer- willen spelen, kunnen deelne- Afhankelijk van het aantal ns wordt gespeeld in twee klas- Imannen en gemengd en vrou- I leder team speelt minimaal I wedstrijden. Bij twee verloren strijden ligt men eruit. Dit toer- Ikomt in plaats van het nacht- ïiooi van vorig jaar. Dat was een I succes, maar kan dit jaar we- Igebrek aan organisatoren geen Jjang vinden. Voor het afvaltoer- |is het inschrijfgeld f 24,— per Tl. Opgave uiterlijk dinsdag 23 bij de wedstrijdleiding van de ei- ompetitie in sporthal Ons Ge- 'n, of telefonisch bij Onnoline lelden; tel. 14329. Ihet achtste achtereenvolgende Boordt in mei het open Noordhol- |s kampioenschap wielrennen ■recreanten op Texel gehouden. 6 35 km lange „klassieker" dt verreden op zaterdag 11 mei, töng 13.45 uur. Inschrijven is heden mogelijk. Deelname is staan aan niet-licentie houden- [creanten van 16 jaar en ouder, aximale deelname is 150 ren- Wie wil meedoen, moet ƒ12,50 'aken op rekening 3625.06310 iet organiserende Wielercomité H> o.v.v. naam en adres deelnemer •jamp. NH (gironummer van de 87548). De inschrijving sluit op P- Nadere inlichtingen zijn ver- Bbaar bij Dirk Vinke (tel. 13814) ^lartm Visser (tel. 14712). Het eerste jongensteam van de Sint Jozefschool uit Den Burg en het meisjes-miniteam van De Bruinvis- school uit Oudeschild zijn gistermid dag schoolvoetbalkampioen geworden. Beide teams zullen Texel vertegenwoordigen op het Noordhol lands kampioenschap, dat op 1 mei (jongens) en 8 mei (meisjes) in Hei- loo wordt gehouden. Het toernooi van 1991 zal de ge schiedenis ingaan als een geslaagd evenement. Op de velden van SV Texel en Texelse Boys was het zeer aangenaam toeven. Dankzij het prachtige Voorjaarsweer beleefden honderden kinderen, ouders, leer krachten en andere belangstellenden een gezellige dag, waarin bovendien van leuke sportieve strijd viel te ge nieten. Spannend was het in poule A, waarin de sterkste jongenselftallen elkaar bestreden. De twee grootste kanshebbers. Jozefschool en CVO, troffen elkaar pas in de laatste wed strijd, zodat sprake was van een ech te finale. Beide teams hadden de drie voorgaande wedstrijden gewonnen, maar wegens een beter doelsaldo had de Jozefschool voldoende aan een gelijkspel. Aanvankelijk had het CVO-team, dat vorig jaar verrassend het kampioen schap wegkaapte voor de neus van de grote favoriet Jozefschool, het be tere van het spel. Kansen op een doelpunt kreeg de CVO echter niet. Na de rommelige eerste vijf minuten nam de Jozefschool het heft in han den. Het veldoverwicht mondde uit in een doelpunt. Fedor Eelman schoot op de paal, maar de terugspringende bal werd door zijn ploeggenoot Mark Keijzer in het doel gewerkt: 1-0 voor de Jozefschool. Met deze score werd het eindsignaal gehaald. Opmerkelijk was de prestatie in deze poule van de Redmer IJskaschool. Voor aan vang van het toernooi had de school uit De Waal het advies gekregen het team in een lagere poule in te schrij ven. Kennelijk putten de jongens ex tra kracht uit deze onderschatting, want ze weerden zich geducht. De latere finalist CVO wist slechts met 1-0 te winnen en tegen de Bruinvis behaalde de IJskaschool zelfs een overwinning. Niet gek voor een team waarin slechts vier jongens op voet bal zitten. Meisjes Bij de meisjes ging de kampioensbe ker sinds lange tijd weer eens naar de Bruinvisschool. In de beginjaren van het meisjesschoolvoetbal waren de Oudeschilder meisjes uitermate succesvol. In het eerste kampioens jaar wist het team zelfs kampioen van Noordholland te worden. Het tweede jaar werd opnieuw de Noord hollandse finale gehaald, maar na strafschoppen moesten de meisjes genoegen nemen met de tweede plaats. Of het nu weer zo ver komt, zal op 8 mei blijken. Gistermiddag was het team van trainer-coach- meester Johan Bokma in elk geval goed op dreef. Alle wedstrijden wer den gewonnen. Ook de sterke meis jes van de School met de Bijbel moesten eraan geloven met 2-0. De Bruinvis had veel te danken aan Alice Blom, die negen van de tien doelpun ten voor haar rekening nam. Mini-teams De belangstelling voor deelname aan het schoolvoetbaltoernooi was weer bijzonder groot. De organisatie had nog drie poules gemaakt, waarin jongens-, meisjes- en gemengde teams tegen elkaar uitkwamen. In poule C (meisjes) was het zeer span nend. Na een hele serie wedstrijden stonden de Redmer IJskaschool en Durperhonk precies gelijk. De school uit De Waal had echter één doelpunt méér gemaakt, zodat een gelijkspel de eerste plaats zou opleveren. In hun onderlinge wedstrijd bleef het tot de laatste minuut spannend, maar de score bleef gelijk. In poule D (jon gens) was het krachtsverschil nog kleiner. Hier moesten er strafschop pen aan te pas komen om de win naar aan te wijzen. De School met de Bijbel deed dit beter dan de Lu- bertischool. Luberti 2 eindigde als derde. In poule E (gemengd) was de Jacob Daalderschool uit Oosterend oppermachtig. Team 1 en team 2 maakten onderling uit wie als eerste eindigde. Zoals het hoort trok Daal derschool 1 aan het langste eind. Drijverschool 2 eindigde op de derde plaats, vóór Drijverschool 1. Uitslagen: Poule A jongens: 1. Jozefschool, 2. C.V.O., 3 Thijsseschool; 4. Redmer IJskaschool; 5. Bruinvisschool Poule B meisjes: 1. Bruinvisschool; 2. School met de Bijbel, 3. C.V.O., 4 Thijsseschool; 5 Jozefschool. Poule C meisjes; 1. Redmer IJskaschool; 2 Durper Honk; 3. Jozefschool 2; 4. Lubertischool, 5. Jozef school; 6. Redmer IJskaschool; 7. School met de Bijbel 2. Poule D gemengd: 1. School met de Bijbel 1; 2. Lubertischool 1; 3. Lubertischool 2; 4. Durper Honk; 5. CVO 2; 6. Jozefschool 2; 7. Strijbosschool; 8. Jozef school 3; 9. Jozefschool 5, 10 Thijsseschool 2, 11 School met de Bijbel 2; 12. Jozefschool 4; Redmer IJskaschool 2 Poule E gemengd: 1. Daalderschool 1, 2. Daalderschool 2; 3 Drijverschool 2; 4 Drijverschool 1; 5 C.V.O.; 6 Kompasschool 1; 7 Kompasschool 2; 8. Kompasschool 3; 9. Thijsseschool De volleybaltraining voor recreanten van de MST wordt op de donder dagen 11 en 25 april van 20.00-21.15 uur en van 21.15-22.00 uur gehouden worden in de sporhal van de RSG in verband met het bezet zijn van de Burgm. De Koninghal. Het belangrijke duel tussen de als derde genoteerde Rinus Vittalï en de naar de zesde plaats doorgestoten Kees Kistemaker in de interne com petitie van schaakclub En Passant eindigde maandagavond in de Witte Burcht abrupt toen Kistemaker. na dat hij met fijnzinnig spel een supe rieure positie had opgebouwd, een lelijke misgreep beging die Vittali de gelegenheid gaf via een kleine com binatie een toren te veroveren. Ont goocheld gaf Kistemaker onmiddellijk op. De competitiepunten die Vittali met deze fortuinlijke overwinning binnensleepte kunnen nog zeer be langrijk worden, want zijn naaste De gezamenlijke landbouworganisa ties van Texel (LTB, CBTB en HMvLI hebben hun grote bezorgdheid uit gesproken over de vierde nota ruim telijke ordening van het rijk. „Wij vrezen dat onze belangen steeds meer worden doorkruist door andere belangen. Ongerust vragen wij ons af of de regering en de beleidsma kers wel op de hoogte zijn, hoe er op Texel in de agrarische sector wordt geleefd en gewerkt", aldus schrijven zij in een brief aan de ge meenteraad. In de nota wordt Texel ingedeeld in twee kleuren: groen voor het duinge bied en blauw voor de cultuurgron den. Blauw houdt in dat de cultuurgrond een „ruime" bestem ming krijgt, wat wil zeggen dat naast landbouw volop ruimte wordt gelaten aan recreatie-, natuur- en landschaps- beleid. „Ongeveer de helft van de grond op Texel wordt gebruikt door de landbouw. Voor de leefbaarheid op het platteland is vermindering van de agrarische activiteiten een niet te compenseren verlies", aldus de land bouworganisaties. Zij dringen erop aan de Texelse landbouw dezelfde waarde toe te kennen ais voor anae- re agrarische gebieden (bruine kleur). De raadsleden Jansen (CDA) en Eelman-van der Kooi (VVD), alsmede wethouder Barendregt, zeiden dins dagavond de opvattingen van de agrariërs te delen. Gelein Jansen: ,,lk neig eveneens naar bruin. De blauwe inkleuring van het oude land mag de economisché vitaliteit niet bedreigen. Momenteel is de verhouding natuur- landbouw in orde. Bovendien is op Texel sprake van een vrij extensieve landbouw. Het lijkt me zinvol te be houden wat we hebben en nieuwe initiatieven in de landbouw te stimu leren." Geen lege ruimte Erna Eelman toonde zich verheugd over de eensgezinde reactie van de landbouworganisaties. „De invloed van de overheid in het landelijk ge bied neemt toe. Ondanks goede voor nemens vindt op het gebied van ruimtelijke ordening centralisatie plaats. Agrarische gebieden zijn geen lege ruimten die door planologen kunnen worden ingevuld. De VVD is voor een gezonde agrarische bedrijfs voering. Wat ons betreft is de bruine koers de enige mogelijkheid voor de landbouw om zich optimaal te ont wikkelen", aldus Erna Eelman, die te vens de vrees uitsprak dat als gevolg van de vierde nota toch de omstre den bufferzones aan de binnenduin- rand kunnen worden gerealiseerd. Lawine Wethouder Barendregt deelde de me ning dat de overheid zich nadrukkelijk met de invulling van het landelijk ge bied wenst te bemoeien. „Ik ben blij dat de landbouw heeft gereageerd. Ook in de toekomst zal het nodig blijven om te reageren op beleidsnota's van overheden. Telkens blijkt dat rijk en provincie speciale belangstelling hebben voor het wad dengebied, en dus ook voor Texel. Dat kan leiden tot een lawine van maatregelen, die ongewenst kan zijn. B en w staan er kritisch tegenover. Wij toetsen het overheidsbeleid aan het ons eigen beleid, zoals bijvoor beeld vastgelegd in het bestem mingsplan buitengebied. Ook het college vindt dat de blauwe invulling in de vierde nota niet gunstig is voor Texel. Bruin-geel is beter", aldus Ba rendregt. concurrent Piet Cornelisse die de tweede plaats bezet ging verrassend onderuit tegen Paul Eelman die een magistrale partij speelde. Cornelisse zette de partij met de wit te stukken voortvarend op maar moest tot zijn spijt constateren dat hij het middenspel zonder een con creet voordeel inging. In die fase kreeg Eelman vleugels; behendig ma noeuvreerde Eelman zijn zware stuk ken naar optimale velden en lijdzaam moest Cornelisse toezien hoe zijn stelling zienderogen verslechterde. Uiteindelijk culmineerde het stelligns- voordeel van Eelman in kwaliteits winst. Cornelisse probeerde nog een wanhoopsaanval, maar werd met eenvoudige middelen terug geslagen. Eelman zal zich met deze zege waar schijnlijk voor het eerst sinds lange tijd weer bij En Passants eerste tien voegen. Uitslagen: K. Kistemaker-R. Vittali 0-1; A. Bakker-R Terpstra 1-0; P Cornelisse-P. Eelman 0-1; T. Witte-J. Dros 0-1; F. Eijgenraam-T. van lingen 0-1; M. Witte-D. Leegwater afgebr.; Vrijdag houdt Z.RC. TX'71 haar jaar vergadering in De Schakel, aanvang 19.30 uur. Leden en ouders zijn hier bij welkom. Op de agenda staat on der andere de bestuursverkiezing. Penningmeester Jan Commijs neemt na negen jaar afscheid, evenals se cretaresse Corrie Witte, die na 6 jaar het bestuur verlaat. Voor beiden is reeds een opvolger gevonden. Secre taresse wordt Minny van Munster en Karin Boonzajer wordt de nieuwe penningmeester. Verder zal voor zo ver mogelijk het programma voor de komende zomer worden bekend gemaakt. Zaterdag doen zes leden van TX'71 mee aan een jeugdmarathon in Den Helder. Vertrokken wordt met de boot van 16.00 uur. Zondag gaat een grote groep leden naar Breezand om daar mee te doen aan een driekamp. Noordkop en Oude Veer zijn de ande re deelnemers. Deelnemers dienen om 13.30 uur bij zwempark Molen koog aanwezig te zijn, vanwaar wordt vertrokken naar de boot van 14.05 Dinsdag 16 april Veld A mannen: 18.30 u. Autocentr.-Steigertje Teso 19.12 u. Teso-Sportshop Autocentr. 19.54 u. Versluis-Paal 9 Amro 20.43 u. De Krim-Amrobank Paal 9 21.30 u. Bestuur-Gr. Slcck Bremakk.1 22.18 u. Bremakk. 1-Music Sh. Bestuur Veld B vrouwen en gemengd: 18.30 u. Mantje-Leydekk. Sportshop 19.12 u. Klif 23-Sportsh. Leydekk. 19.54 u. Westerlaken-7 Prov. Klif 23 20.43 u. Listig-St. Jan LenR 21.30 u. LenR-12 Balcken Listig 22.18 u. Verfbus-Durper Dr. 12 Balck. Veld C. Vrouwen: 18.30 u. Meermarkt-Vlier Visser B. 19.12 u. Visser B.-Wiersma Meerm. 19,54 u. De Boer-Rival Wiersma 20.43 u. Nioz-Zeilmakerij Rival 21.30 u. Smash 3-DA Nioz 22.18 u. Smash 4-ASC Smash 3 Wedstrijdleiding Freerk en Agnes (13540) Uislagen 9 april. Eelman-DGM 0-3; Bestuur-BCT Sportshop 0-3; Teso-'t Steigertje 3-0; Music Shop-Graaf Spuiter!) 3-0, RWS-Gr. Slock 0-3; Cocky's Kapsalon-Bremakker 1 1-2; Haarstudio- Question 1-2. Mantje-Klif 23 3-0; Westerlaken-Zeven Provinciën 1-2; Listig- Ecomare 3-0, NBC-12 Balcken 0-3, Ass. Bremer-Meermarkt 2-1, De Vlier-De Rival 3-0; Visser Bouw-DA 2-1; Slagerij de Boer-Wiersma Antiek 1-2, Smash 4-Zeilmakenj 2-1; Smash 3-ASC 3-0; Tot zaterdag 18.00 uur is het nog mogelijk in te schrijven voor de zes kamp die op koninginnedag in De Koog wordt gehouden. Hierna is in schrijving niet meer mogelijk. In schrijfformulieren of inlichtingen zijn verkrijgbaar bij Veronica van Beek, tel. 17729 of Hans Huisman, tel. 17779. Het kampioensteam van de Bruinvisschool. Liggend op de voorgrond keepster Elise Appel, zittend van links naar rechts Silvia van Beek. Alice Blom, Kim Groenendaal en Souwtje de Wijn, en staand van links naar rechts trainer Bokma. Cynthia Hegeman, Gaby van Aperlo, Colette Zijer- veld en Ursula Mantje. Afgelopen week werd in Calluna af gezwommen voor de verschillende di ploma's. hieronder de namen van alle geslaagden. A-Diploma: Sandra Stiggelbout; Evelien Berbee, Sebasti- aan Benjamin de Graaf; Silvia van Katwijk; Jasper Buis; Wendy van Hintum; Stefan René van der Star; Tim Agter; Leon Grootjen; Anne ke Hoogenraad en Ralph van der Star; B-diploma: Roel Busch; Cornelis Vonk, Wiebe de Boer; Marjolijn Smit; Evelyne Kuyper, Tatiana de Vries; Basiszwemdiploma: Jouke de Baar; Kees Grootjen; Jan Dankers, Miranda Veeger; Mikel Knippenberg Mark Roeper alleen het onderwatergedeelte. Zwemvaardigheid 1 Thijs de Boer; Jits Hoogenboom, Roel Bakker; Björn Witkamp; Margo Kikkert.; Soraya van der Meer; Yardena van der Meer; Mirjam Kuip; Teddyberen: Brons Melissa van der Brink; Tarana Haarsma, Yvon ne Drijver; Joyce Groenewegen, Sophie Griffi oen, Ewout van der Star; llona Bakker; May-Britt Barends, Anne Uitgeest; Leo Alexander Legierse, Rowan van der Star; Jo- sien Wessels; Gian Barista Marei. Rick van der Vis; Rianne van Lieren, Roy Hin; Sander Zijm. Zilver: Kelly Lexmond; Momek Boersen; Ben Boersen; Rowan van der Star; Nadieh de Vries, Mariska de Waard; Roy Hm; Charlie van Beurden; Syl via Eelman; Goud Myrna Flier.

Texelsche Courant | 1991 | | pagina 7