Kampioenskandidaat door Texel 1 in verlegenheid Joop Noom winnaar van Jaap de Graaf-bokaal jskuil wederom leldamkampioen i/ee verrassingen in sketballcompetitie I'1.j zü: ."-v'ïf /■- Skeelertocht Eervolle derde plaats bowlers Opel Rentenaar Zaalvoetbalprogramma Mooi weer voor Texelse ruiters SDAG 16 APRIL 1991 TEXELSE COURANT PAGINA 7 provinciale sneldamkampioen- appen werden zaterdag in Pur end gehouden. Tijdens de rcitswedstrijden hadden Adriaan in en Victor Voskuil zich hiervoor en te plaatsen. Bruin voor het irantenkampioenschap (12 tot 16 I en Voskuil (eigenlijk nog junior) ,r zijn tweede plek die hij toen aaide voor de tweede klasse van senioren. m moest het in de eerste ronde al ik opnemen tegen favoriet Jasper igefeld. Bruin was dicht bij remise ir uiteindelijk trok Hengefeld toch het langste eind. Ook in zijn an- j twee verliespartijen had hij meer iiend. Tegen Ivo de Waal stond hij s gewonnen, maar verloor door joverschrijding. Van de rest van partijen won hij er drie (o.a. num- twee tegen Evan Meijer) en elde hij één remise. Hengefeld d overtuigend kampioen met een re van 100 procent. Bruin werd undelijk vijfde. Hiermee kreeg hij plaats in het provinciaal aspiran- team dat op 27 april in actie it. Voskuil speelde goed in de ■ede klasse. Na vijf rondes stond samen met P. Braan en Tim Jopp k een junior) aan de leiding met >r negen punten, gevolgd door M deweiller met acht punten. Daar- iter zat al een gat van vier punten t de nummer vijf. Eén van dit artet zou dus waarschijnlijk karm an worden. Heidweiller was de ste die afviel, drie verliespartijen rij waaronder één tegen Voskuil urden hem terug naar de midffen- ot. In de twee voorlaatste rondes est de beslissing vallen, In de ne- ide versloeg Voskuil Braan en in tiende trok hij na een zinderende tij aan het langste eind tegen jp. Met één punt voorsprong op nummer twee Braan en alleen nog I wedstrijd tegen de voorlaatste ir de boeg leek het kampioen- ap binnen. Maar daar ging het h nog mis. Een moment van con- tratieverlies en hij kwam met een petje twee stenen achter en ver- f de partij. Gelukkig voor hem ver- L Braan zijn partij ook. Normaal Iproken plaatsen de nummers één [twee zich voor het NK, maar om- [Voskuil, Jopp en Van der Vlies, •nummers één, drie en vier junio- n zijn (en er in de tweede klasse ■het NK alleen senioren mogen uit- jfnenl, plaatsten zij zich niet. Num- frtwee (Braan) was wel een senior jar geschorst voor het NK. Hier- lr plaatsten de nummers vijf en IM, Heidweiller en C. Moonenl L Oud-Texelaar Jacco Kuiter werd inde. Hij kwam slechts één punt ort voor een plaats bij het NK. standen, aspriranten: Hengefeld. Den Helder 7-14, 2 E Meijer, laar 7-9; 3. I de Waal. Haarlem 7-8; 4 m Tiel, Den Helder 7-7; 5. A. Bruin, Texel 6 t/m 8 de klasse; 1 V. Voskuil, Texel 11-18, 2 P i, Zaandam 11-17; 3. T. Jopp, Haarlem 4 E. van der Vlies, Den Helder 11-13; 5 12 je eilandcompetitie basketball vie- Itwee verrassingen te noteren, [op de vijfde plaats staande lertina versloeg in een spannen- wedstrijd de nummer twee Dikke met 36-34. In de strijd in de on- te regionen wist Veenbaas w de tweede overwinning te be- n ten koste van de Twaalf Balc- met 22-16. >ertina, versterkt was met speler Niek Witte en Dikke Mik in de gelederen Sidney de Haan, kten er een spannende pot van. lat niet al te streng werd geflo- vonden heel wat lichamelijke du- ilaats, wat het kijkgenot alleen verhoogde. Was het met de nog 14-9 voor Dikke Mik, uitein- wist Vespertina met het kleinst olijke verschil de wedstrijd naar toe te trekken (36-34). De ilf Balcken had veel moeite de ediging van Veenbaas Bouw te breken en dat kwam hen in veede helft duur te staan. Heel bleef het gelijk (14-14) maar had Arjen Hemelrijk er genoeg en met twee schitterende hoek- >ts bracht hij de zege bij Veen- Bouw (22-16). aatste partij de teams van de a en Time Out tegen elkaar. De a, dat veelal alleen de aanval op- t en de verdediging nogal eens aarloost, werd naar een kansloze r'aag van 53-17 gespeeld, wat Out in ieder geval bij de teams oe play offs brengt. t/m 12 april 1991; ,a'kt/ Kapsalon Joke 15-30-816, 2. Dik- ]5-23-5l7, 3 S1-Gollard 15-20-380. ^0"466; 5. Vespertina IR fi Sportsh°P Texel 16-15-505; 7. ii n 8 Veenbaas Bouw 14-4-208; Bal» Balcken 16-4-260. a9 is er geen eilandcompetitie, Pa is dan voor de muziekschool. Anja Goënga rijdt geconcentreerd tussen de kegels met de ballen door. Cesar 130 pnt, 3. Pieter de Ridder, Heidy 126+ pnt; 4. Esther Koorn, Xantha 126 pnt; 5. Inge Simonsma, Debbie 123 pnt; B-dressuur pony's: 1. Marije Gerlsma, Fury, 122+ pnt, 2. Marcus Kuip, Wibo, 122 pnt; 3 Annelies Kmpscheer, Annemarie, 121 punten; 4 Petra Sieling, Djo- wy, 120 pnt; L1 dressuur pony's: 1 Diana Kuip, Arco, 124 pnt; 2. Sanna Pel grim, Shadow Boy 120 pnt, 3. Diana Kooi man, Tessa 119 punten; L2 dressuur pony's 1. Annemieke Kooiman, Norton, 124 pnt; M1 dressuur pony's; 1 Annette Kossen, Linardo 115 pnt; M2 dressuur pony's: 1. Jacobien de Wit, Tavarez, 109 pnt; Z-dressuur pony's, 1. Chloë Weel, Zamba, 178 pnt; Menner Joop Noom heeft op overtui gende wijze de Jaap de Graaf-bokaal gewonnen. De2e ereprijs voor de aangespannen competitie die voor het tweede jaar werd verreden, werd uitgereikt door Ans Blom-de Graaf. De mencompetitie bestond uit vijf voorwedstrijden en een finale, die zondag werd verreden op de terrei nen rond manege Akenburg. Het weer zat de organisatie mee. Een en thousiast publiek was getuige van een boeiende wedstrijd, die tot het laatst toe spannend bleef. Koploper in het klassement was Joop Noom. Hij schreef tevens de finale op zijn naam met 253 punten, zodat de titel hem niet meer kon ontgaan. Zijn puntentotaal was 926, In de finale wedstrijd was er een tweede plaats voor Piet Beers (245 pt.). Derde was Johnny van der Zwaag (240 pt.), vierde Bert van het Hoff (236 pt.) en vijfde Emmy Bakker (220 pt.). Nicole Kalk stond tweede in het klas sement, maar had haar dag niet. Ze vormde geen bedreiging voor de ko ploper, maar wist wel haar tweede plaats vast te houden (878 pt.). De derde plaats in het eindklassement was voor Johnny van der Zwaag met 872 punten en op de vierde plaats eindigde Bert van het Hoff met 870 punten. De uitslag, die werd bekendgemaakt door jurylid Loek van Bronkhorst, werd rechtstreeks uitgezonden in het programma „Sportlokaal" van Radio Texel. De uitslag: 1. Joop Noom 926 punten; 2. Nicole Kalk 878; 3. John vd. Zwaag 872, 4. Bert van 't Hoff 870; 5. Willy Zijm 868.5; 6. Piet Beers 868, 7. Jan Hm 837.5, 8 Anja Goënga 833.5; 9. Marit de Leeuw 829; 10. Emmy Bakker 813, 11. Jan Keijser 808; 12 Johanna v.d. Zwaag 807; 13 Aad v. Heerwaarden 798, 14. Irmgard Seegers 773; 15. Frank v Lare 767; 16. Cees Makelaar 763.5; 17. Cees Dros 754.5; 18 Dirk Keijser 743; 19 Willem Goën ga 716; 20 Dirk v.d. Zande 695.5; 21. Jan Daalder 685; 22. André Sieling 671; 23. Irma Reuvers 630.5 (4 wedstr.); 24 Willem Reu vers 608 (4 wedstr.); 25. Janneghien Make laar 576.5 (4 wedstr); 26. Carlo Witte 564 (3 wedstr 27. Henk v. Slageren 488 (3 wedstr.); 28 Piet Daalder 315 (2 wedstr Een bijzonder gemotiveerd Texel 1 heeft zondag de vrijwel zekere kam pioen van de derde klasse KNVB (Helder) in de problemen gebracht. Texel, reeds gedegradeerd, zag kans Helder zeker voor driekwart van de wedstrijd onder druk te houden. He laas kon Helder twee minuten na rust een 1-0 voorsprong nemen. Het is jammer dat Texel, net als in bijna alle wedstrijden van deze com petitie, niet tot scoren kwam. Daar moet voor de aanvang van het sei zoen 1991 - 1992 een oplossing voor worden gevonden. Texel 1 startte met de volgende opstelling; doel Bart Heerschap, ach ter Ingmar Moerbeek, Simon Brand, Leendert Eelman en Gerrie Plaats man, midden Jan Willem Kraaij, John List, Joost Brouwer en Nicol Scher mer, voor Sjoerd Postma en Paul van Exel. Het was duidelijk dat Helder niet echt met het versterkte midden veld van Texel rekening had gehou den. Ze speelden daar bovendien niet op in. Kraaij en Schermer waren over de vleugels de opkomende mensen en List en Brouwer gaven om de beurt steun aan de twee spitsen, waarbij met name John List veel werk verzette. Verdedigend ontbrak de geblesseerde Koos Tjepkema, maar hij werd uitstekend vervangen door Leendert Eelman, die weer eens bewees dat hij met name verdedi gend overal kan worden neergezet. Hij vormde deze wedstrijd een uitste kend koppel met Simon Brand. In gmar Moerbeek speelde een goede wedstrijd mede gezien het feit dat hij misschien wel de gevaarlijkste speler van Helder tegenover zich had. Hij wisselde prima met Jan Wllem Kraaij van positie en hield zich zodoende ook bezig met de opzet van menige aanval. Sterke eerste helft Texel startte brutaal en trok het initia tief naar zich toe. Het team stelde met name op het middenveld Helder, dat duidelijk een gewillozer tegen stander had verwacht, voor de nodi ge problemen. Helaas kwam men niet echt aan doelrijpe kansen toe, want daarvoor speelde de Helderse verdediging toch te sterk. Er kwamen wel kansjes, maar die leverden geen doelpunt op. Aanvallend stelde Helder er echter niet zoveel tegenover. Dit was mede te danken aan het goede spel van laatste man Simon Brand en de zondag prima keepende Bart Heer schap. Tot aan de rust. Hoofdrol Twee minuten na de rust kreeg Texel een tegenslag te verwerken. Een dui delijk zichtbare achterbal werd door de scheidsrechter, die op grote af stand het spel volgde, omgetoverd tot een hoekschop. Ondanks de pro testen van de Texelse grensrechter bleef de scheidsrechter bij zijn beslis sing. De corner draaide voor het doel en kwam daar voor de voeten van één van de Helderse spitsen, die van dichtbij keeper Bart Heerschap kans loos liet. Normaal gesproken gingen bij Texel na zo'n moment de koppies naar be neden. Nu zette men echter nog eens extra de schouders er onder en nam weer bezit van de Helderse ge deelte van het speelveld. Helder wist niet echt goed raad met Texel en bepaalde zich tot af en toe een gevaarlijke counter. De moe gestreden Sjoerd Postma werd ge wisseld voor Ralph Koning en de weer goed spelende Jan Willem Kraaij moest even later plaats maken voor A-junior Hans Boswijk, die de tijd dat hij meedeed bewees een ech te kans te verdienen. Texel ging nu met drie spitsen voetballen. De zon dag goed spelende Nicol Schermer schoof dóór als linkerspits en Simon Brand schoof door naar het midden veld. Achterin ging men één tegen één spelen. De druk op het doel van Helder werd groter. Het grootste probleem voor Texel bleef echter het maken van een doelpunt. In deze fase van de wed strijd deden zich wel een aantal kan sen voor. Helder had het te danken aan de prima keepende Fred Bos dat de stand 1-0 bleef. De scheidsrechter kwam nog één keer in beeld toen hij Helder een strafschop toekende. Een speler van Helder nam voor iedereen waarneem baar de bal binnen de beruchte lijnen met de hand mee. De scheidsrechter oordeelde dat dit een speler van Texel was geweest en gaf een straf schop, ondanks de nodige protesten. Hij kwam echter tot verbazing van een ieder toch weer op zijn beslissing terug toen hij de grensrechter van Texel had geraadpleegd. Nog twee keer was Texel dicht bij een doelpunt. Eenmaal toen een slim genomen vrije trap langs de muur werd gespeeld naar de op links vrijstaande Ingmar Moerbeek, die de bal net naast de verkeerde kant van de paal schoot. Gerrie Plaatsman schoot later van net buiten het straf schopgebied keihard in maar de bal verdween langs de verkeerde kant van de kruising. Texel verloor met 1-0 maar kon in ieder geval terugkijken op een uitste kende wedstrijd. Zondag bewees bo vendien nog eens dat de drie A-junioren Kraaij, Postma en Boswijk momenteel en zeker volgend jaar aanspraak zullen maken op een vaste plaats in Texel 1. Op de Wielerbaan aan de Haffelder- weg in Den Burg start zondag om 09.00 uur een toertocht voor skee lers. De deelnemers kunnen kiezen uit 40 of 60 kilometer. Inschrijfgeld is f 5,- Er gaan volgauto's met con sumpties mee. Als het waait of re gent gaat de tocht niet door. We meer inlichtingen wil hebben kan bel len naar Martin Visser, telefoon 14712. Springen: B-klasse niet federatie A, B, C pony's; (resp. strafpunten en stijl) 1. Christina Beuving, Robin 0/58 2. Inge Si monsma. Debbie 3/4 72, 3. Nienke Eilander, Smokey '4V4/55; B Klasse niet federatie DE. pony's; 1 Daniëlle Witte, Lady 2/60; 2. Wilma Wtte, Polly 1916/70; B-klasse federatie ruiters A, B. C, pony's: 1. Harma Eilander, Valentina 0/77; 2. Petra Kooiman, Storm 0/60; B-klasse federatie ruiters D. E, pony's 1 Annelies Knipscheer, Annemarie 0/75, 2. Felicity de Vries, Mercy 0/70; 3. Ria Duinker, Nanje 0/67, 4 Mirjam Cnossen, Misty 3%/67; L-springen pony's 1. Lilian Dijker, Lady, 0/70; M-springen pony's: 1. Vera Blom, Big Suprise, 0/65; Z-springen pony's: 1 Chloë Weel, Zamba 0/74; B-springen paarden niet federatie: 1 Thirza Weel, Chamir 4/67; B- springen paarden federatie: 1. Daniëlle van Hove, Bianca 0/65; 2 Piet Beers, Cadans 4/58; L-springen paarden: 1. Corrien Duin-Barivaal 0/70. Het bowlingteam Opel Rentenaar heeft een eervolle derde plaats be haald in de landelijke competitie. De Texelaars speelden hun laatste com petitiewedstrijd in Haarlemmerliede. Een extra handicap voor het Opel Rentenaar-team was dat niet alle ba sisspelers mee konden doen aan de ze laatste wedstrijd wegens werkzaamheden. Ondanks dat werd er goed gegooid door Kees Kooiman, John van Schaik, Henk Plaatsman, Joop van Hove en Klaas Veldman. Deze deelnemers waren tevreden met de behaalde derde plaats. Veldman en Van Schaik wisten voor Texel twee 200 games te scoren. De bow ling in Haarlemmerliede zag er goed uit, al werden de storingen erg traag verholpen. De uiteindelijke kampioen kwam uit Haarlemmerliede en speelde dus een thuiswedstrijd. Dat is voor de Texe laars nooit weggelegd, want voor de officiële competitiewedstrijden is een bowling met acht banen nodig. Dat brengt voor de eilandelijke bowlers veel reiskosten met zich mee, die al leen kunnen worden opgebracht als er sponsors zijn. Het team hoopt ook volgend seizoen op steun van die zijde. In totaal werden door de Texelse bowlers in zeven wedstrijden 34.557 pins omgegooid en 38 wedstrijdpun- ten behaald. Woensdag 17 april: 17,15 u. De Koog 2-Casino 5 (j) 18.00 u. ZDH 2-Casino 6 18.50 u. De Krim 1-De Krim 2 (d) 19.40 u. Casino 2-Casino 1 (d) 20.30 u. Mantje 2-Gamma 4 21.20 u. Jelleboog 4-Klif 6 22.10 u. ZDH 3-Oosterend 7 Zaaldienst: Oosterend. Donderdag 18 april: 17.15 u. Casino 4-Texel 4 (j) 18.00 u. De Koog 4-Texel 4 18.50 u. Gamma 2-Casino 3 19.40 u. Gamma 5-Texel 3 20.30 u. Gamma 6-Gempo 21.20 u. Oosterend 5-Klif 5 22.10 u. Gamma 3-Texel 2 Zaaldienst: Nioz. Vrijdag 19 april: 17.00 u. Casino 2-Oosterend 2 (j) 17.45 u. De Klif 3-Casino 2 18.35 u. Klif 4-Rab 19.25 u. Mantje-Oosterend 20.15 u. Casino-Jelleboog 21.05 u. ZDH-Klif 21.55 u. De Koog-Texel 22.45 u. De Krim-Gamma Zaaldienst: ZDH maandag 22 april: 17.15 u. De Krim-Casino 4 (j) 18.05 u. Texel 2-Texel 1 (j) Bestuurslid mevrouw Reuvers en het echtpaar Timmer inspecteerden de parade van de Wad- denruiters en Kleppertjes die werd gehouden ter afsluiting van de onderlinge wedstrijd in de Dennen. De leden van rijvereniging De Wad- denruiters en ponyclub De Klepper tjes troffen het zaterdag bijzonder met het weer tijdens hun onderlinge wedstrijden op het terrein aan de Ploegelanderweg. Er werd door zo'n zeventig combinaties sportief gestreden. In de ochtenduren werd in vier ver schillende rijbanen begonnen met de dressuur. De jury werd gevormd door de dames I. van der Welle, T. de Graaff, M. Lijessen en M. Hoek- Schrama. Het springen werd geju reerd door J. Weel. De deelnemers aan de wedstrijden moesten ook een wegparcours afleggen, een route over de ruiterpaden van de Dennen langs verschillende posten, waar vragen en opdrachten moesten worden vervuld. Tussen de middag was het tijd voor één van de hoogtepunten van de dag: een pas de deux op muziek, uit gevoerd door club-instructeur Albert Ubbels en zijn vriendin Marjan Meijer, beide uitkomend in de Z2-dressuur. In deze show waren diverse onderde len van de zware dressuur opgeno men zoals appuyementen, galopchangementen en piaffe. De af sluiting van de wedstrijddag was ook een groots moment. Alle deelnemers deden mee aan een parade, geleid door Chloé Weel en Marjan van der Geest. Na een eervol saluut tijdens het spelen van het Wilhelmus werden de behaalde prijzen uitgereikt. De uitslag: B-dressuur-paarden: 1 Anne Marie Reiding, Candy, 125 pnt; 2. Marjon van der Feen, Albert, 124 pnt L-dressuur paarden: 1 Joke Dros; Sirmene II, 116 pnt; 2. Piet Beers, Cadans 113 pnt; L-2 dressuur paarden: 1 Corrien Duin, Barivaal 116 pnt; M-1 dressuur paarden: 1. Bea Timmer, Avant Coureur 106 pnt; B-dressuur pony's: 1. Wilma Witte, Polly 137 pnt; 2. Erica Sieling, Albert Ubbels en Marjan Meijer gaven een schitterende staaltje zware dressuur weg tijdens hun pas de deux op muziek

Texelsche Courant | 1991 | | pagina 7