Bootverbinding tussen Oudeschild en Den Oever medewerkster Proef op Texel besproken: Hotel Boschrand van 20 en 21 april Cursus bloemen maken Kerkdiensten 21 aprii OPBERGSCHUURTJE Kampeer- en Caravancentrum TEXEL PAGINA 2 TEXELSE COURANT DONDERDAG 18 APRIL Een dagje Den Oever? Binnenkort is dat mogelijk. Op 9 mei (Hemel vaartsdag) gaat namelijk een toeristi sche bootverbinding tussen die plaats en Oudeschild van start. H. Leenders van de gemeente Wierin- gen en J. Rasch. bestuurslid van VVV Wieringen brachten vrijdag een bezoek aan Texel om zaken nader te regelen. Het gaat om een proef die wordt herhaald in het Pinksterwee kend (19 en 20 mei) en de eerste twee weken van juli. Als de proef een succes wordt, zal de onderne ming volgend jaar een definitief ka rakter krijgen. Er komen in het zomerseizoen veel toeristen over de Afsluitdijk naar Noordholland. Meestal rijden ze zo snel mogelijk door de kop, op weg naar toeristische attracties. Om deze mensen attent te maken op de mo gelijkheden in de noordkop is twee jaar geleden de „TROG-commissie" opgericht. Deze afkorting staat voor Toeristisch Recreatief Overleg Ge meente Wieringen. „We hebben geld gekregen via het PEN, de Stichting In poppenatelier „De Witte Engel" aan de Hoornderweg 11 wordt ko mende week een cursus papieren bloemen maken gegeven. Deze bloe men zijn, hoewel van papier, zo mooi, dat zij - opgemaakt in een mandje met levend groen - nauwelijks van echt zijn te onderscheiden. Docente is mevrouw Van Abs-Staverman uit Haren. De cursus is op woensdagmorgen 24 april en er worden o.a. een trompet narcis en een trosanjer gemaakt. De ze cursus begint om 9.15 uur en kost ƒ12,50 inclusief materiaal en kof fie/thee. Voor inlichtingen en/of opgaven kunt u bellen tel. 13644. Koppen bij Elkaar en de gemeenten Wieringen en Wieringermeer om ze ven maanden per jaar op de kop van de Afsluitdijk een informatiecentrum in te richten. Het is geen VVV, maar verricht wel enkele VVV-taken", al dus Leenders. Onderzoek Het plan voor een bootdienst tussen Den Oever en Oudeschild is ook een idee van de commissie. Een studente van de Nationale Hogeschool voor toerisme en verkeer, Zieta Meijer, werd verzocht te onderzoeken of het haalbaar was. Zij kwam met een lij vig rapport onder de titel „Schipper mag ik overvaren, ja of nee". Haar conclusie luidde „ja". H. Leenders en J. van Berkum van de gemeente Wieringen werken het pro ject verder uit. Het duurde geruime tijd voordat de plannen voor de verbinding vaste vorm aannamen. Er moest namelijk een zeewaardig schip worden gevon den, dat aan de eisen voor passa giersvervoer voldeed. De tot sportvissersschip omgebouwde kotter MO 2 (Monnickendam) kwam in aan merking en eigenaar A. Peperkamp was, na bemiddeling door sportvisser Bart de Jong, genegen zijn schip te verhuren voor een proefperiode. Het schip kan dertig passagiers ver voeren. Samenwerking? Op Texel brachten Leenders en Rasch een bezoek aan de VVV om te pol sen in hoeverre kan worden samen gewerkt. De VVV is bereid om een foldertje met informatie over de boo treis onder de aandacht te brengen van toeristen op het eiland, maar wil de boekingen niet regelen. Leenders: „Dat kan tijdens de proefperiode wel worden gedaan door ons informatie centrum. Als de verbinding een defi nitief karakter krijgt, gaan we HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 9.30 uur. De Waal dienst in De Koog. De Koog 9.30 uur ds. J. Kok. Den Hoorn 11.00 uur ds. J. Kok. Oosterend 9.30 uur ds. Iwema. Oudeschild 11.00 uur dhr. Kuiper. De Cocksdorp 11.00 uur ds. Iwema. GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg 10.00 uur ds. Weggemans uit Harderwijk; 19.00 uur Ds. Weg gemans uit Harderwijk. Uitzending via De Lichtboei. Oosterend 10.00 uur ds. J. J. N. Wil mink; 19.30 uur ds. J. J. N. Wilmink. Uitzending via Radio Texel. GEREFORMEERDE GEMEENTE in kerkgebouw Schoolstraat, Oosterend. 10.00 uur ds. E. Venema; 16.00 uur ds. E. Venema. Wo. 24 april 19.00 uur ds. E. Venema. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk te Den Burg 16.15 uur dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE 10.00 uur Ds. E. Daalder uit Hil versum. Uitzending via De Licht boei. BAPTHISTENGEMEENTE in Eben Haëzer, Julianastraat 11, Den Burg. 10.00 uur ds. R. Meeuwsen uit Den Helder. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg zaterdag 19.30 uur da meskoor. Uitzending via De Lichtboei. Zondag 10.45 uur The Gospeltrain, crèche. De Koog 9.30 uur. Oosterend za. 10.00 uur. JEHOVA'S GETUIGEN Koninkrijkszaal, Schilderend. 10.30-11.20 uur openbare Lezing. 11.20-12.30 uur Wachttorenstudie. Opgaven voor vermelding in de lijst „Voor het weekend' moeten dinsdags vóór 12.00 uur worden ingeleverd. Artsen Uitsluitend voor spoedgevallen Van vrijdag 18.00 tot maandag 8.00 uur: Dokter K. Eissen, Julianastraat 9, Den Burg, tel. 12039, Aanvragen visites s.v.p. tussen 9.30 en 10.30 uur. Spreekuur op zaterdag en zondag van 11.30-12.00 uur en van 16.00-16.30 uur, zonder afspraak. Tandartsen Voor spoedeisende tandheelkundi ge hulp: raadpleeg de ingesproken boodschap op de praktijknummers 12270, 14727, 14669 of 13086. Gezinsverzorging In het weekend kan op zaterdag en zondag tussen 17.00 en 19.00 uur worden gebeld met mevrouw B. Dijkstra, telefoon 18832. Nuttige adressen: •Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancever voer bellen: 06-11. 'Rijkspolitie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 18.00 uur. Telefoon (dag en nacht): 12222. 'Dierenartsen Praktijk: Keesom laan 11, Den Burg. Dag en nacht bereikbaar via telefoon 12527. 'Kruisvereniging Texel: Van vrijdag 18.00 tot maandag 8.00 uur: tel. 02230-23024. 'Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwemmers in nood: tel. 16270. 'Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, tel. 12066. 'Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 12222. 'Kunstgebitreparatie: Tandtech- niek Van Kralingen (samenwerkend met het Tandheelkundig centrum; vergoed door het ziekenfonds), tel. 12069. Tandtechniek R. van Oosten (parti culiere praktijk), tel. 16441. 'Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg. Tel. 12112. Zaterdag 11.00-12.30 en 15.00-17.00 uur. Zondag 11.00-12.30 uur en 16.00-17.00 uur. Buiten die tijd al leen voor spoedeisende gevallen. opnieuw met alle partijen om de ta fel." Schipper Peperkamp zal met de ha venmeester van Oudeschild in over leg treden over een aanlegplaats voor zijn boot. „We hopen dat dit een vaste plek wordt, maar dat is nog niet zeker", vertelt Leenders. Al wèl bekend is dat de MO 2 om 08.00 uur uit Den Oever zal vertrekken. De vaartocht duurt zo'n anderhalf uur. Vanuit Oudeschild zet het schip om 10.30 uur weer koers naar Den Oe ver. Daar vertrekt het weer om 16.30 uur en om 21.00 uur is de laatste overtocht van Oudeschild naar Den Oever. Wie dus een dagje naar Den Oever wil, heeft daar ongeveer vier uur om rond te kijken. Een retourtje kost 715,-. Geen concurrentie Leenders vindt niet dat de bootdienst als concurrentie voor Teso kan wor den opgevat. „Er kunnen maar dertig mensen mee. zonder vervoermidde len. De overtocht is duurder, duurt veel langer en heeft duidelijk een toe ristisch karakter. We hebben trou wens informatie over onze plannen naar de Teso gestuurd, maar daar is geen reactie op gekomen." Wie meer informatie wil over de bootverbinding of een kaartje wil re serveren, kan bellen naar het Toerist en Regio Informatie Centrum, tele foon 02271-2410 of 2390. MEDEDELINGEN VAN B EN W De rubriek „Van het raadhuis" bevat informatie en mededelingen van de gemeente Texel. Lezers die vinden dat aan een bepaald onderwerp aan dacht moet worden geschonken, kunnen contact opnemen met de af deling algemene zaken in het ge meentehuis. Nadere inlichtingen: toestel 247. Bouwvergunningen H.L. Bakker voor het plaatsen van een garage aan de Sluyscoog 17 te Den Burg; Firma Van Tatenhove voor het plaatsen van een veldschuur aan de Maricoweg 5 te Den Burg; E. Lo- bato voor het plaatsen van een bij keuken aan de Kogerstraat 77 te Den Burg; D. C. Molendijk voor het ge deeltelijk vergroten van een zomer woning aan de Pelikaanweg 7 te De Koog; B. Bakker voor het gedeeltelijk veranderen van een gevelkozijn aan de Naalrand 42 te Den Hoorn; Zeil makerij Texel voor het gedeeltelijk veranderen van een gevel/entree aan de Heemskerckstraat 20, Oudeschild; Holland Ferienhauser voor het plaat sen van een zomerhuis aan Califor- niëweg te De Koog; F. van der Gracht voor het plaatsen een garage Rozendijk 14 te Den Burg. Derden-belanghebbenden kunnen te gen deze beschikkingen ingevolge de Wet administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen een be zwaarschrift indienen. Nadere infor matie is te verkrijgen bij de gemeentesecretarie, afdeling R.O.V., kamer 0.12. Donderdag 18 april De raadscommissie voor finan cieel, economisch en technisch beleid heeft jn het raadhuis een openbare vergadering, aanvang 19.30 uur. Onder meer wordt gesproken over knelpunten op de Texelse arbeidsmarkt, kwijtschel ding van gemeentelijke belastin gen, zonwering voor het gemeentehuis, het jubileum van de Vereniging Openbaar Onder wijs, verbouw Thijsseschool, be wegwijzering in diverse dorpen, gescheiden inzameling afval, het wegenbeheer en vervanging van abri's. In de SVO-kantine begint om 19.30 uur een rayon/regioverga dering van de Texelse veld- en zaalvoetbalclubs. In „De Schakel" geeft Jaap Vla ming een dia-lezing „Turkije tus sen Oost en West", aanvang 20.00 uur. Toegang vrij voor ieder. De Klaverjasclub Den Burg houdt in „Azië" de laatste competitiea vond van dit seizoen. Het bestuur van de Stichting On dersteuning Welzijnswerk heeft in d'Ouwe ULO een openbare ver gadering; 20.00 uur. Vrijdag 19 april De afdeling Den Burg van de AN- BO houdt jaarvergadering in De Buureton, aanvang 14.00 uur. Vanaf 15.30 uur houdt Accoun tantskantoor NBC aan de Kee somlaan open huis. In „Time Out" (voorheen Tasiel) begint om 19.30 uur een cursus Publiciteit voor Popgroepen. In „De witte burcht" heeft de stichting Delphi een avond over astrologie, verzorgd door Ans Volgers, aanvang 20.00 uur. En tree f7,50 (donateurs f5,-1. In Cinema Texel draait om 20.00 uur „Air America". De Rolling Stones, Frank Sinatra, The Doors, Creedence Clearwater Re vival, the Mama's and the Papa's en tal van andere veroorzakers van oude en nieuwe hits voegen hun geluid bij dat van explode rende viegtuigen, ratelende ma- trailleurs en klapwiekende helikopters. Dat geeft zoveel ef- fekt en amusement, dat een ver haal eigenlijk niet meer nodig is. Toch is er een verhaal en dat is ontleend aan het boek van Christopher Robbms. Het gaat over avonturiers die in het grens gebied van misdaad en oorlog hun spel met macht en geld spe len. Centrale figuren (w.o. Mei Gibson) zijn geroutineerde vlie gers die als waaghalzen een luchtvllot van zowel nieuwe als krakkemikkige oude toestellen in beweging houden in het oorlogs gebied van Loas. Regisseur Roger Spottiswoode maakte deze actie en avonturenfilm, doorspekt met humor en adembenemende stunts voor 35 miljoen dollar. Zaterdag 20 april In „De Nieuwe Aanleg" in De Cocksdorp organiseert werk plaats atelier „De Wisseling" een voorjaarsconferentie met als the ma „Het kinderlijke in de moder ne kunst". (Ook zondag). In het kader van het Nationale Museumweekend zijn enkele Texelse musea vandaag en/of morgen gratis of tegen geredu ceerd entree te bezoeken. Zie pu blicatie elders in deze krant. In sporthal Ons Genoegen begin nen om 9.30 uur provinciale turnkampioenschappen (meisjes en damesl. de laatste wedstrijd begint om 15.30 uur. De Muziek- en Dansschool geeft in de Burgemeester De Koning hal een uitvoering van de mega- productie „Torvald de treurwilg"; 20.00 uur. In Cinema Texel draait om 20.00 uur „Air America". In de dorpskelder van De Koog geeft toneelvereniging De Duin- kanters een uitvoering van het blijspel „Het blijft onder ons"; 20.00 uur. In „Time Out" (voorheen Tasiel) wordt vanaf 23.00 uur een reu- nieconcert gegeven door Blues Train. Zondag 21 april Om 12.00 uur vertrekken cvam alle basisschoolen kinderen op fiets naar het bos, waar ze zici verzamelen op de speelweide aan de Ploegelanderweg. Van daar gezamenlijk naar EcoMart waar om 15.30 uur de overhan ging van mini cd's plaatsvindt EcoMare houdt open dag. lede een heeft gratis toegang. Zie der het programma elders in deze krant. Om 9.00 uur start op de wiefe baan bij Den Burg een skeeler toertocht. Afstanden 40 en km. Om 11.00 uur start op de veert, ven een toertocht van de Rijwe met Hulpmotor-club. Tussen 13.00 en 15.00 uur kan lederen de brommers bewonderen bij h. vliegveldrestaurant waar wordt gestopt voor de lunch. Om 13.00 uur begint op de crossbaan in Eierland een com petitiewedstrijd met ca 70 mo torcrossers. In sporthal Ons Genoegen begr nen om 9.30 uur de finale wedstrijden van regio Noordholland-noord (jongens ei herenl. Aanvang laatste wedst' 9.30 uur In Cinema Texel draait „Air Am rica"; 20.00 uur. Maandag 22 april Voor de Plattelandsvrouwen »j De Cocksdorp Eierland wordt r het Eierlandsche Huis een Wes friese avond gegeven met ded: mes Hemmer en Vis. De Stichtingsraad van de Stiet ting Ondersteuning Welzijnsw vergadert om 20.00 uur in drr; huis d'Ouwe ULO. Om 20.00 uur draait „Air An rica" in Cinema Texel. Dinsdag 23 april De Historische Vereniging Tec heeft om 19.30 uur een biblid theekavond in dorpshuis d'Ou ULO, uitsluitend toegankelijk i leden, In Cinema Texel draait om uur „Air America". Hoogwater Oudeschild Do. 18 Vr. 19 Za. 20 Zo. 21 Ma. 22 Di. 23 Wo. 24 Do. 25 10.47 en 23a 11.30 en OM 00.27 en 12.1 01.25 en 13.! 02.15 en 14.! 03.45 en 15i 05.04 en 17,i 06.30 en 18.: Aan het strand is het een uur eerder hoogwater. De zon komt 21 april opt 06.29 uur en gaat onder om 20.48 u, 21 april eerste kwartier; 22 doodtij zoekt een voor langere periode 5-daagse werkweek, 38 uur, goed loon, geen late diensten. Heb je interesse, bel ons dan, tel. 17281. Ook als schoolverlater kun je reageren. Geeft u „de ruimte" Informeer naar onze aanbiedingen. Spinbaan 14, Den Burg, tel. 13163. Diep geschokt zijn wij door het plotselinge overlijden van onze werkgever Gerrit Jan Drijver Hij zal nog lang in onze herinnering blijven voortleven. Bemanning TX 9 Deo Juvante J. v. d. Brink J. M. de Vries A. R. Boeijen H. C. Vlaming M. Brouwer A. J. v. d. Brink M. B. Kooger 15 april 1991 Plotseling is overleden onze geliefde zwager en oom Gerrit Jan Drijver S. Dogger A. Dogger-Medema en kinderen 15 april 1991 Wij zijn geschokt en bedroefd door het plot linge overlijden van onze neef Gerrit Jan Drijver J. Drijver-v.d. Slik Kees en Fien Piet en Lena Maarten en Jann Johan en Marga Plotseling heeft de Heere tot zich genon onze oom Gerrit Jan Drijver Wij zullen zijn warme belangstelling misse Anita Jan en Joke Nu 'r rouwrumoer rondom jouw is verstom de stoet voorbij is, de schuifelende voeten nu voel ik dat er een diepe stilte komt en in die stilte zal ik te opnieuw onrmoeld en telkens weer zal ik e tegenkomen we zeggen veel te gauw: het is voorbij alleen te lichaam is bij ons weggenomen met wie je rvas en ook met wat te zei ik zal nog altiid grap/es met e maken we zullen samen door 't stille landschap nu je mijn handen niet meer aan kunt take raak je mijn hart nog duidelijker aan De overweldigende belangstelling betoond overlijden van mijn allerliefste man en onze f, sche vader, zoon en schoonzoon WIL HUIZINGA heeft ons diep getroffen. Daar het onmogelijk is u allen persoonlijk te ven, betuigen wij u hiermede onze oprechte Marian Huizings Marc-Hessel Vincent Ivo

Texelsche Courant | 1991 | | pagina 2