KORT TEXÖ Fietstocht voor promotie van Texelse produkten r-i'WTi': Voor hemelvaartsdag 9 mei, en het weekend van 11 en 12 mei Open huis bij alle bedrijven Kerkdiensten Hemelvaartsdag Kerkdiensten 12 mei Vrouw (91) breekt heup bij val thuis Gebruikelijk beeld bij dodenherdenking PAGINA 2 TEXELSE COURANT DINSDAG 7 De meeste Texelaars beschouwen het als iets vanzelfsprekends: de echt Texelse produkten. Maar wie weet ze allemaal op te noemen en welke bedrijven gebruiken ze? Om de specifieke, zeer milieuvriendelijke goederen van eigen bodem eens goed onder de aandacht van de be woners van het eiland (en hun gasten) te brengen nodigt de Vereni ging voor Echt Texelse Produkten za terdag iedereen uit om een fietstocht te maken langs de produ centen en de verwerkers. Aan de tocht zit een verloting met schitte rende prijzen verbonden. Over de Texelse produkten is een fol der uitgegeven die onder andere in de laatste editie van het magazine Texeltoerist is gevoegd. „We willen de Texelaars in de gelegenheid stellen de produkten te bekijken, te proeven of te halen. De actie is gericht op de eilandbewoners, maar als er geïnte resseerde toeristen zijn, zijn die na tuurlijk ook van harte welkom. Bij alle bedrijven worden ze warm onthaald," aldus Jan Stolk, zelf één van de ver werkers van Texelse produkten. Vier routes Om de fietstocht ook voor minder geroutineerde fietsers aangenaam te maken, zijn vier routes uitgestippeld op een kaartje, dat alle Texelaars in de bus krijgen. Deze beschrijvingen voeren langs enkele of meerdere be drijven of verwerkers van Texelpro- dukten. Daar kan per persoon een deelnemerskaart worden gehaald, waarop per dorp een stempel moet worden gehaald. Route 1 voert langs Den Hoorn, Den Burg en Oudeschild. Route 2 betreft Oudeschild, Oosterend en De Koog. Route 3 gaat via De Koog en Den Burg naar Den Hoorn. Wie één van deze routes aflegt en de gestempelde kaart inlevert, dingt mee naar fraaie HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg wo. 19.30 uur Avondgebed. Den Burg do. dienst in De Waai. De Waal 10.00 uur ds. Ter Haar. De Koog 9.30 uur ds. J. Kok. Den Hoorn 11.00 uur ds. J. Kok. Oosterend dienst in Oudeschild. Oudeschild 10.00 uur ds. Fibbe. De Cocksdorp dienst in Oudeschild. GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg 10.00 uur dhr. B. Guiljam uit Oosterend. GEREFORMEERDE GEMEENTE in kerkgebouw Schoolstraat, Oosterend. 10.00 uur dienst. BAPTISTEN GEMEENTE TEXEL 19.00 uur Ev. Feike te Velde (van de EO) m.m.v. de Victory Singers uit Alkmaar. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg wo. 19.30 uur, dames koor; do. 10.45 uur, Herenkoor, crèche. De Koog 9.30 uur Eerste Com- munnie. HERVORMDE GEMEENTE Den Burg 9.30 uur ds. J. Kok. Uit zending via De Lichtboei. De Waal dienst in De Koog. De Koog 9.30 uur dhr. Kuiper. Den Hoorn 11.00 uur dhr. Wieten. Oosterend 9.30 uur ds. Fibbe. m.m.v. het Mannenkoor. Oudeschild 11.00 uur ds. J. Kok. De Cocksdorp 11.00 uur ds. Fibbe. GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg 10.00 uur ds. Wilmink uit Oosterend.; 19.00 uur ds. Wegge- mans uit Hardewijk. Oosterend 10.00 uur ds. H. Wegge- mans; 19.30 uur jeugddienst ds. Wilmink en Ds. Fibbe. GEREFORMEERDE GEMEENTE in kerkgebouw Schoolstraat, Oosterend. 10.00 uur en 16.00 uur dienst. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk te Den Burg 16.15 uur dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE 10.00 uur ds. J. C. Beekhuis uit Haarlem. Uitzending via Radio Texel. BAPTISTENGEMEENTE in Eben Haëzer, Julianastraat 11, Den Burg. 10.00 uur Ds. Bottenbly uit Drach ten; 19.00 uur Welkomstdienst o.l.v. ds. Tielemans uit Leiden m.m.v. The Messingers. Uitzending via De Lichtboei. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg za. 19.30 uur, Da meskoor. Zo. 10.45 uur. Herenkoor, crè- che.renkoor. Uitzending via De Licht boei. Oudeschild 9.30 uur Eerste Com- munnie. JEHOVA'S GETUIGEN Koninkrijkszaal, Schilderend. 10.30-11.20 uur openbare Lezing: ,,Wat Gods heerschappij voor ons kan doen" 11.20-12.30 uur Wacht torenstudie: „Nu is het de tijd om Jehovah te zoeken". Opgaven voor vermelding in de lijst „Voor het weekend" moeten dinsdags vóór 12.00 uur worden ingeleverd. Artsen Uitsluitend voor spoedgevallen Van woensdag 18.00 tot zaterdag 8.00 uur: Dokter L. Barnard, Kotterstraat 24, Oosterend, telefoon 18234. Van zaterdag 8.00 tot maandag 8.00 uur: Dokter R.A. van de Bent, Kikkertstraat 12, De Cocksdorp, telefoon 16234. Aanvragen visites s.v.p. tussen 9.00 en 10.00 uur. Zaterdag en zondag apotheek ge opend en spreekuur van 12.00-12.30 uur en van 17.00-17.30 uur, zonder afspraak. Tandartsen Voor spoedeisende tandheelkundi ge hulp: raadpleeg de ingesproken boodschap op de praktijknummers 12270, 14727, 14669 of 13086. Gezinsverzorging In het weekend kan op zaterdag en zondag tussen 17.00 en 19.00 uur worden gebeld met mevrouw N. Schuyl, telefoon 11446. Nuttige adressen: •Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancever voer bellen: 06-11. •Rijkspolitie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 18.00 uur. Telefoon (dag en nacht): 12222. •Dierenartsen Praktijk: Keesom laan 11, Den Burg. Dag en nacht bereikbaar via telefoon 12527. •Kruisvereniging Texel: Van vrijdag 18.00 tot maandag 8.00 uur: tel. 02230-23024. •Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwemmers in nood: tel. 16270. •Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, tel. 12066. •Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 12222. •Kunstgebitreparatie: Tandtech- niek Van Kralingen (samenwerkend met het Tandheelkundig centrum; vergoed door het ziekenfonds), tel. 12069. Tandtechniek R. van Oosten (parti culiere praktijk), tel. 16441. •Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg. Tel. 12112. Zaterdag 11.00-12.30 en 15.00-17.00 uur. Zondag 11.00-12.30 uur en 16.00-17.00 uur. Buiten die tijd al leen voor spoedeisende gevallen. prijzen, zoals een echt Texels dekbed, zuivelprodukten, Texelse koek, ca deaubonnen voor restaurantbezoek, gerookte paling, Texelse drankspecia liteiten enz. Wie route 4 doet (Den Hoorn, Oude schild, Oosterend, De Koog en Den Burg) maakt kans op de extra hoofd prijs. Notaris Boswijk trekt de prijs winnaar op maandag 13 mei. Wie iets heeft gewonnen krijgt daar be richt van. Open Huis Deelnemers aan de produktenroute kunnen op zaterdag de hele dag star ten waar ze maar willen. Alle bedrij ven die bij de Vereniging voor Echt Texelse Produkten zijn aangesloten houden open huis. Ze hebben alle maal diverse leuke aanbiedingen voor deze gelegenheid. De hoeveelheid echt Texelse Produk ten breidt zich uit. Stolk: „Het valt niet mee om het predikaat „echt Texels" te krijgen hoor. Kwaliteit, ex clusiviteit en de garantie dat iets écht van het eiland komt is een eer ste vereiste", vertelt Stolk. Hij ont kent stellig dat aan die exclusiviteit een pittig prijskaartje zit. „In vergelij king met de overkant zijn wij hele maal niet duur." De Texelse produkten worden alle maal op milieuvriendelijke wijze ge maakt of verbouwd. Stolk: „Daar werken alle leden van de vereniging hard aan mee. En uit de praktijk blijkt dat door natuurbewust werken mis schien de opbrengst wel eens wat la ger is, maar er hoeven ook minder kosten te worden gemaakt. Het mes snijdt aan twee kanten." Een 91-jarige vrouw uit Den Burg werd woensdagavond per ambulance met een extra boot naar het zieken huis gebracht, nadat zij bij een val in huis haar heup had gebroken. Het ongeval gebeurde omstreeks tien voor tien. De vrouw wist via het draadloze alarmapparaat dat zij bij zich droeg, om hulp te vragen. Het Texelse beveiligingsbedrijf Best waar schuwde een kennis van de vrouw en ging ook zelf poolshoogte nemen. Hierop werd een arts gebeld, die een ambulance liet komen. Binnen een uur na het ongeval was de gewonde vrouw op weg naar het ziekenhuis. Dinsdag 7 mei De Oudere Doopsgezinde Zusterkring heeft in het zaaltje bij de kerk een bijeenkomst on der het motto „De natuur in", verzorgd door Peter Ampt. Aan vang 14.30 uur. Woensdag 8 mei Om 10.30 uur begint op het be drijf van C.W. Hin aan de Otter- saat een demonstratie milieuvriendelijk drijfmest aan brengen op grasland. Donderdag 9 mei Tussen 10.00 en 14.00 uur kan bij De Kaaps-nol bij De Koog worden gestart voor de Vogel wandeltocht van „Het Gouden Boltje' Om 9.45 uur begint op het SV Texel-terrein het „Opduin" A- junioren voetbaltoernooi. Finale om 16.20 uur. In het tennispark bij de sporthal houdt tennisclub Deuce een „Ouder/kind-toernooi". Het familietoernooi (voetbal) van Texelse Boys begint om 13.30 uur op het eigen terrein. In „J-side" (Ouwe ULO aan de Wilhelminalaan) wordt een Israël- avond gehouden voor jongeren (en ouderen die zich jong voe len). Om 18.00 uur proeven van Israel-vruchten en eenvoudige maaltijd (kosten f2,50), om 20.00 uur luisteren naar Paula Brouwer die juist terug is uit Is raël en om 21.00 uur meedoen aan Israëlische dansen. In Cinema Texel draait om 20.00 uur „The Griffers", een komedie over een misdadige familie. Meer over deze film is te lezen in het komende nummer van de wee kendkrant TC3. Vrijdag 10 mei In de Burgemeester De Koning hal geeft musicalvereniging „Geen C te Hoog" een uitvoering van The Pajama Game. Aanvang 20.00 uur. Stichting Delphi houdt in De Wit te Burcht een avond over psy chometrie, gecombineerd met een bloemenséance. Aan de hand van „gebruikte" bloemen en voorwerpen geven Fons de Blok uit Almere en Frank Kwaai- taal uit Den Helder adviezen in zake gezondheid en welzijn van de „afzenders". Aan de avond is ook een ziekendienst verbonden waarvoor de bezoekers foto's kunnen inleveren. Entree f7,50 (donateurs f5,-). In Cinema Texel draait om 20.00 uur „The Grifters". In theater-restaurant Klif 12 in Den Hoorn wordt vanaf 21.00 uur opgetreden door de Schotse folkgroep The Mc Caimans. Zaterdag 11 mei Vanaf 11.00 uur wordt op het veld van Texelse Boys het pupil len voetbaltoernooi gehouden. De wielerronde om het open Noordhollands kampioenschap voor recreanten raat om 13.45 uur van start op de Emmalaan. De route beslaat 85 kilometer over het hele eiland. In Cinema Texel draait om 20.00 uur „The Grifters". Van 10.30 tot 16.30 uur staat op •de Groeneplaats een informatie- kraam tegen dierproeven. In de Burgemeester De Koning hal wordt de musical „The Paja ma Game" herhaald; 20.00 uur. Op de velden van Texelse Boys wordt een voetbaltoernooi voor pupillenteams gehouden, aan vang 11.00 uur. Zondag 12 mei Van 10.00 tot 17.00 uur wordt op het SVO-veld het senior* voetbaltoernooi gehouden. Om 11.00 uur begint op hei Boys-veld in Den Burg het/ van Sambeek veteranentoen Finale om 15.00 uur. In Cinema Texel draait om 2 uur „The Griffers". Maandag 13 mei In Cinema Texel draait „The fers"; 20.00 uur. Dinsdag 14 mei De gemeenteraad komt in l> gemeentehuis in openbare v dering bijeen, aanvang 19.30 Onder andere wordt gesprot over de leefbaarheid en ovei bestemmingsplan Den Burg. agenda voor deze vergaderin afgedrukt elders in deze krar De afdeling stamboomonder: van de Historische Verenigin Texel heeft om 20.00 uur ee eenkomst in d'Ouwe ULO, o toegankelijk voor niet-leden. Woensdag 15 mei Van 14.00 tot 16.00uur wore bazaar gehouden in verzorgin huis Sint Jan. In de raadzaal van het geme; huis wordt de openbare verc ring van hoofdingelanden var waterschap Texel gehociden; 20.00 uur. De agenda is elde deze krant afgedrukt. Hoogwater Oudeschilii Di. 7 01.25 en t Wo. 8 02.30 en 1 Do. 9 03.48 en 1 Vr. 10 05.25 en 1 Za. 11 06.35 en 1 Zo. 12 07.35 en 2 Ma. 13 08.35 en Di. 14 09.25 en 2 Aan het strand is het een uur eerdi hoogwater. De zon komt 12 mei oj 05.51 uur en gaat onder om 21.21 14 mei nieuwe maan; 8 mei doodt De herdenking van de gevallenen van de tweede wereldoorlog op de be graafplaats der Georgiërs op de Ho- geberg en de algemene begraafplaats in Den Burg had zaterdag een sober en plechtig verloop. Georgische of geallieerde oud-strijders, alsmede hoogwaardigheidsbekleders zoals de Sovjet-ambassadeur ontbraken dit maal. De plechtigheid op de Hoge- berg, 's middags om vijf uur, trok een behoorlijke belangstelling, waar onder echter nauwelijks jongeren. Burgemeester Schipper en zijn echt genote legden de eerste krans, ge volgd door o.a. een delegatie van de Sovjet-ambassade. Dit gezelschap be stond uit de adjunct militaire attaché luitenant kolonel Arkadi A. Bobrov, ambassaderaad Victor G. Koulechov en drie ambassade-medewerkers. Bij zonder was de aanwezigheid van twee Georgiërs, de broers Kacha en Koba Gurgenidze uit Tblisi. Zij ontsta ken kaarsen bij het monument en sprenkelden volgens traditie uit hun vaderland meegebrachte rode wijn over de graven. De broers verblijven momenteel voor een vakantie van zes weken in Nederland bij de familie Tuin in Westzaan. Kacha Gurgenidze is zanger in het spectaculaire gezel schap Rustavi" en was reeds vijf maal eerder in Nederland. Desgevraagd vertelde hij (in redelijk De adjunct militaire attaché en ambassaderaad van de Sovjet-ambassade in Nederland hebben een krans gelegd bij het monument „Def herder" bij de algemene begraafplaats. Nederlands) dat de aardbeving in zijn land geen reden was om de vakantie af te breken. „Ik heb direct naar huis gebeld, maar er zijn geen familieleden bij betrokken", aldus Gurgenidze. Op de algemene begraafplaats, 's avonds tegen achten, was de belang stelling ongeveer even groot als in voorgaande jaren. Hier waren meer jongeren op afgekomen, al waren de ouderen nog ver in de meerderheid. In een advertentie, vorige week in de Texelse Courant, had de gemeente de jongere generaties Texelaars nog eens nadrukkelijk op de herdenking gewe zen. Ook bij deze plechtigheid ging Kacha Gurgenidze filmt op de Georgische begraafplaats hoe zijn broer Koba een kaarsje opsteekt ter nagedachtenis aan hun op Texel omgeko men landgenoten. het burgemeestersechtpaar vc Zij werden weer gevolgd dooi Sovjet-delegatie, oud-verzetsir leden van Scouting Texel en I* gen van de drie basisscholen! Burg. Van de ambassades var Australië, Groot-Brittannië, Ni? Zeeland en Canada was berio' verhindering ontvangen. Med? werd verleend door twee sca Scouting Texel, twee blazers v Koninklijk Texels Fanfarecorps koor Singers of the Lord. Briefje. Een 15-jarige jongen Den Burg reed vrijdagmiddag' Wilhelminalaan met zijn racefc gen een geparkeerde auto, die door licht werd beschadigd. D jongen wilde een briefje metr en adres achterlaten onder de wisser, maar had geen papier1 zich. Hij reed daarom door n# maar toen hij met briefje teru? was de auto verdwenenHe dat de eerlijke fietser zich we? herinneren is dat het een don* we auto betreft. De betreffen naar kan zich melden bij de P Voetbal. Junioren C1 van Si Oosterend kan vrijdagavond vj kampioen worden. Tegen WO* een gelijkspel voldoende. DeJ strijd wordt gespeeld op het- terrein en begint om 18.30 u»

Texelsche Courant | 1991 | | pagina 2