Gebrek aan zangkwaliteit breekt dappere poging op Volle eerste boot uit Wieringen C was musicalvereniging te hoog KORT TEXEI Interesse vanaf Texel nihil Texelse produkten Schorren-excursie voor IVN-leden Texelpop gaat niet door wegens gebrek aan goede lokatie PAGINA 2 TEXELSE COURANT DINSDAG 14 VERVOLG VAN PAGINA 1 Texelaars, Jan Paul Reij en Wim Drij ver, zijn tegenwoordig werkzaam in de reclamewereld. Zij hebben het ma gazine helemaal op z'n kop gezet en we zijn erg blij met het eindresul taat." De fietsroute viel toevallig samen met de landelijke ANWB fietsdag. Toen de vereniging dat ontdekte, werd snel contact opgenomen met de ANWB, in de hoop dat de produk- tenroute nog kon worden meegeno men in de promotie van dit landelijke evenement. Het bleek echter te kort dag, maar er werden wel afspraken gemaakt voor volgend jaar. Tasmanië De deelnemers aan de fietsroute wa ren enthousiast. De jongste was net een jaar oud, de oudste bijna tachtig. Er deed zelfs iemand uit Tasmanië (Australië) aan mee, maar dat betrof een oud-Texelaar. Tweederde van de deelnemers be stond uit Texelaars. Van de overkan- ters verbleef 37 procent bij vrienden, 40 procent in een bungalow en de rest op campings. Er werden geen dagjesmensen of hotelgasten gere gistreerd. In De Koog werd de tea room van Bakker Timmer het meest bezocht, In Den Hoorn de kaasboede- rij Wezenspyk, in Oudeschild viswin kel Van der Star, in Den Burg Slijterij De Wit en in Oosterend slijterij Ger de Jong. „Alle bedrijven hadden aan biedingen voor deze gelegenheid. De mooiste aanbiedingen trokken duide lijk de meeste belangstellenden," al dus De Leeuw. Zaterdag vanaf 9.00 uur kunnen IVN- leden meedoen aan een Schorren excursie. Verzamelen bij het hek op de dijk zuidelijk van de Schorren. Men moet er rekening mee houden dat het hek 15 minuten lopen is van af de parkeerplaats. Voor verder in formatie: 15015. Even een onderbreking van de fietstocht voor een rustpauze m het proeflokaal van uert coe- vert Tot je enkels in het zand genieten van een drankje.... De Willem Barendsz" voor de eerste maal dit seizoen op weg naar Oudeschild met Wieringer dagjesmensen. bare vergadering in het raadh aanvang 20.00 uur. Onder ai* re wordt gesproken over de ja rekening 1990, wijziging vani verordening waterschapsoms! en over in de invulling van e&- vacature voor hoofdingeland Donderdag 16 mei Om 13.45 uur begint op de ty mert de eerste toeristische ror drit AOT/NZH. Van 9.30 tot 12.15 uur houdt; afdeling Noordholland van het Agrarisch Vrouwenplatform ee studieochtend voor de regio Noord in Lands End jn Den H» der. Informatie bij mevrouw F. Lugt, telefoon 12072. Komende dagen onder meer I Vrijdag: open dag Texeler dek I beddenfabriek. Zaterdag: luilak toernooi Deuce; IVN Schorrenexcursie; „boogie"- springen op vliegveld Texel; ma festatie met oude trekkers, mo ren, auto's, modelbouw, werktuigen, etc.; herhaling Th G F^ajama Game in Burg. De Koning-hal. Hoogwater Oudeschild! 09.25 en 2ll 10.25 en 221 10.54 en 23l 11.35 en OOI Di. 14 Wo. 15 Do. 16 Vr. 17 Za. 18 Zo. 19 Ma. 20 Di. 21 00.10 en 11 00.50 en 12 01.30 en 13 02.20 en 14 Aan het strand is het een uur eerde hoogwater. De zon komt 19 mei op: 05.40 uur en gaat onder om 21 32 2 14 mei nieuwe maan; 15 mei springt goed vanaf. Dat blijkt ook even later in het uitstekende nummer „Hernan do Stamminee". Even weet het musi calgezelschap daar het oude niveau te behalen. Helaas is deze opleving van korte duur. Directeur Hasler wordt voorzichtig gespeeld door de slecht verstaanbare Fridt Blanken. Zijn strengheid komt goed over, maar iets minder duidelijk is hoe gebroken hij is als zijn gehei men zijn ontrafeld en hij wel móet in gaan op de looneisen. Ja, en dan is er nog een heel leger spelers met meer of minder grote rollen. Positieve uitschieters zijn Elly Franssen als Mae en Irisabella Bakker als Brenda. Niet geschikt Natuurlijk heeft de ambiance effect op de uitvoering. De Koninghal is ab soluut niet geschikt voor zulke optre dens. De verhoogde vloer voor de tribune moest na de voorstellingen van afgelopen weekend worden ver wijderd en voor volgende week weer worden opgebouwd, een omslachtige toestand. Daarnaast is de akoestiek van de zaal alleen ges chikt voor krachtige geluidsvoortbrengers, bij voorbeeld fanfares. Solozangers moe ten zich hees zingen om alle hoeken te bereiken. De kleine draagbare mi crofoons brengen enige verbetering, maar omdat niet iedere speler die heeft is de verstaanbaarheid wisse lend. Maar eigenlijk had de musical vereniging genoeg zelfkennis aan de dag moeten leggen om de kwaliteiten van de huidige bezetting in te schat ten. Een minder hoog gegrepen pro ject had waarschijnlijk een beter eindresultaat en veel meer spelvreug de opgeleverd. De laatste uitvoering van The Paja- ma Game is aanstaande zaterdag om 20.00 uur. Kaarten zijn aan de zaal verkrijgbaar. T.de G. Dinsdag 14 mei De gemeenteraad komt in het raadhuis in openbare vergadering bijeen. Belangrijkste punten waarover wordt beslist zijn het bestemmingsplan Den Burg centrum en de nota leefbaarheid. Aanvang 19.30 uur. De afdeling stamboomonderzoek van de Historische Vereniging heeft een bijeenkomst in dorps huis d'Ouwe ULO, ook toeganke lijk voor niet-leden. Aanvang 20.00 uur. In Cinema Texel draait om 20.00 uur „De Grifters". Woensdag 15 mei Van vandaag tot en met 22 mei staat bij „EcoMare" de vogelbe schermingsbus. Dagelijks vanaf 10.00 uur. Van 14.00 tot 16.00 uur wordt in verzorgingshuis Sint Jan bazaar gehouden: verkoop van tweede hands boeken, legpuzzels, stek jes, handwerken etc. Verder verlotingen en enveloppe trekken voor kinderen. De muziekschool houdt vanaf 19.30 uur een voor ieder te be zoeken voorspeeluur in dorpshuis d'Ouwe ULO: gitaar, saxofoon, dwarsfluit, viool, koperen blaa sinstrumenten en piano. De hoofdingelanden van het Wa terschap Texel hebben een open- Even leek het erop dat de eerste boot van Wieringen naar Texel de plaats van bestemming niet zou be reiken.... Onderweg begon de motor van de verbouwde viskotter Willem Barendsz" pruttelende geluiden te maken. Terwijl de passagiers er al rekening mee hielden dat er een sleepboot aan te pas moest komen, slaagden scheepseigenaar Anton Pe perkamp en schipper Andries de Jong erin het euvel -een luchtbel in de interkoeling- te verhelpen. Met vertraging van bijna een half uur liep het schip de haven van Oudeschild binnen. Het dek stond vol met vrolijk gestemde, nieuwsgierige Wieringers. De toeristische bootverbinding Wieringen-Texel v.v., die op Hemel vaartsdag van start ging, was op het voormalige Zuiderzee-eiland duidelijk aangeslagen. De eerste overtocht was helemaal volgeboekt (32 opva renden). Om acht uur 's morgens was het gezelschap, met aan boord o.a. verslaggeefsters van een regio naal dagblad en de lokale televisie op Wieringen, uit Den Oever vertrokken. Tegen half elf bereikte de „Willem Ba rendsz" Oudeschild. De passagiers waren goed geluimd. „De dag is voor mij nu al geslaagd", aldus een Wie- ringse na de heenreis die met een omweg over het wad naar Texel leid de. „Route en vaartijd zijn afhankelijk van het tij", aldus schipper De Jong, die ooit aan boord van de TX27 (Hutjes) zijn brood verdiende. Het Wieringer schip werd afgemeerd bij het clubschip van de jachthaven. Op de fiets Fietsenverhuurder Guus Zegel deed daar goede zaken. Alle passagiers huurden bij hem een rijwiel om het eiland te verkennen. „Via de radio geeft de schipper onderweg door hoeveel mensen aan boord zijn. Ik zorg dan dat ik voldoende fietsen vasthoud", aldus Zegel. Eigenaar Pe perkamp uit Monnikendam gebruikt het schip (een voormalige Volendam- mer kotter) normaliter voor de sport- visserij. In het voorjaar heeft hij een ligplaats in Den Oever, maar begin ju li verplaatst hij zijn activiteiten naar IJmuiden voor de makrelenvangst. De gemeente Wieringen benaderde hem niet vanwege zijn geschikte boot. „Dit schip heeft een diepgang van 2 meter 40. Dat heb je nodig om de Texelstroom over te steken. De veilig heid weegt natuurlijk zwaar", aldus Peperkamp. Hij zegt vanwege het avontuur te hebben toegehapt op het aanbod van de gemeente Wieringen. „Het lijkt me leuk om dit van de grond te helpen", aldus Peperkamp. Echt idealistisch is de onderneming met, want zijn kosten worden gedekt door een sub sidie van de gemeente Wieringen. De belangstelling op Texel voor de eerste afvaart viel tegen. Slechts twee Texelaars kwamen zich n Op een vrijwel verlaten schip1 zij de primeur van een dagje V gen. De boot van Oudeschild naar Oever vertrekt om 10.30 uur. Wieringen, dat qua landschap spronkelijke bevolking veel gel vertoont met Texel, hebben di giers een uur of vier de tijd a te kijken. In Den Oever kunne sen worden gehuurd. De hora punten in het glooiende lands van Wieringen bieden pracht? gezichten over Waddenzee, meer en Amstelmeer. Attraca een tocht langs de oude kefa (groepsbezichtiging mogelijk!! zoek aan het museum van Js (over het Wieringen van vroegs (alleen voor groepen en op w? gen) een bezoekje aan de visa Den Oever. Terugtocht: 16.30 Wieringers hebben op Texel la tijd; hun vertrek is geprograrw op 18.30 uur. De kosten bedrc ƒ15,- per persoon. De boot vaart dit seizoen op 1 20 mei (Pinksteren) en van 3i tot en met 13 juli. Reserveren via het Tourist en Regio Infoa bij Den Oever, tel. 02271-2410/2390). Het Texelse popfestijn „bandpromo tie" gaat niet door. De Stichting Texelse Popmuziek is er niet in geslaagd een geschikte lokatie te vinden voor het evenement, dat vroeger altijd in hotel De Lindeboom werd gehouden. De stichting had enige tijd geleden het oog laten vallen op de voormalige fabriek van de Texelse Wolonderne ming aan het Wezenland. Het college van b en w maakte geen bezwaar, maar stelde wel enige zeer strenge eisen om geluidsoverlast te voorko men. Alex Bijma van de Stichting Texelpop: „Die eisen waren zo hoog, dat het van tevoren al bijna zeker is dat we daar niet aan kunnen vol doen. En omdat we behoorlijk veel investeringen zouden moeten doen om de wolfabriek aan te passen voor bandpromotie, hebben we besloten dit financiële risico niet te wagen." Voor bandpromotie is een lokatie no dig waar 600 700 mensen in kun nen. Er moet een podium zijn, goede toiletvoorzieningen en de ruimte moet brandveilig zijn. De Koninghal is geen geschikte ruimte. Bijma: „Daar mag niet worden gerookt en gedron ken. Dat zou betekenen dat wij de hele avond voor politie-agentje moe ten spelen en daar voelen we niets voor." De stichting zal zich beraden over eventuele andere mogelijkheden. „We willen het echter toch in of om Den Burg houden, dus het zal niet mee vallen om iets te vinden." De fabrieksmeisjes plagen Babe luiterst rechts) met haar verliefdheid. Met man en macht is door musicalvereniging Geen C te hoog ge probeerd om van „The Pajama Game" toch nog wat te maken. Het resultaat is een warrig verhaal dat zwak wordt gespeeld en gezongen. Het valt natuurlijk niet mee om ieder jaar een musical- produktie van formaat op de planken te zetten. Geen C te hoog heeft echter in afgelopen jaren een reputatie opgebouwd die kwaliteit en een fijn avondje amusement belooft. Dit niveau werd echter niet gehaald. Was voorheen de kwaliteit van de begeleidende band wel eens een punt van discussie, dit jaar is het al leen al om de muziek de moeite waard een avond bij te wonen. Het kleine gezelschap onder leiding van Tonneke Tellegen startte tijdens de première wat aarzelend, maar kwam al gauw los. Vooral het tussenspel tijdens de decorwisselingen bracht de zaal aan het swingen. The Pajama Game gaat over een py- jamafabriek in Amerika. Een uiterst strenge directeur wil niet buigen voor de looneisen van het personeel. Er bloeit een romance op tussen de be- drijfleider en een vakbondslid, die echter allerminst gladjes verloopt. De personeelschef heeft het moeilijk met zijn fraaie, doch overspelige weder helft. Ondertussen ontdekt de be drijfsleider iets, waardoor de directeur in het nauw wordt gedreven....genoeg ingrediënten voor een avondje vol spanning. Plankenkoorts? De noodgedwongen uitwijk naar de sfeerloze Koninghal was de eerste domper, die de musicalvereniging te verwerken kreeg, voor de uitvoering van „The Pajama Game". Daarnaast verdwenen enkele goede zangers uit de gelederen. Deze slagen wist men kennelijk niet op te vangen. Misschien dat plankenkoorts op de eerste uitvoering erg veel invloed had. Het begin was stroef. Op een rommelige wijze maakte het publiek kennis met de verschillende karak ters. De verstaanbaarheid verschilde per acteur. Wèl heel leuk was de groepsscène met de rollen pyja- mastof. Met de choreografie (Anneke Brons, Els van Hove, Hansje en Ge rard van der Kooi) zat het in de hele productie wel goed. Ger van Hoften had de zware taak bedrijfsleider Sid Sorokin neer te zet ten. Qua spel lukte hem dat en ook zong hij niet echt slecht. Alleen bij lange uithalen kneep het publiek even de ogen (en oren) dicht. Na een cha otische inleiding blijkt tamelijk abrupt dat Babe Williams (Judy Nieuwland) verliefd is op Sid. Ze wordt daar door de meisjes van de naaiafdeling mee gepest in één van de weinig echt bruisende nummers. In een groep zingt Nieuwland haar partij aardig mee, maar haar solonummers klinken onzeker en dun. Stoom afblazen Zijn vrouw Gladys (een goede rol van Elsje Koorn) is de tuttige secretaresse van de directeur. Maar in de avondu ren komt ze los....en hoe! Ze gaat aan de rol met Sid, die via Gladys achter de geheimen van directeur Hasler probeert te komen. In een gewaagd nummer blaast Gladys professioneel stoom af. Zowel op gebied van dans als zang brengt Elsje Koorn het er Loslopende hond. Bij paal 1' zaterdag een op een boxer lijk! hond los. Het dier is onderget»: in dierenpension Slufterweg, eigenaar de hond tegen gemat kosten kan ophalen. Gepromoveerd. Niozbioloog! Swennen is gepromoveerd aan Rijksuniversiteit van Groningen Swennen is specialist op gebit eidereenden. De overgang van de ontluikende lief de naar het vakbondsfeest is weder om abrupt. Er zit weinig lijn in het verhaal, het gaat van de hak op de tak. Vakbondsleider Prez (Aris van Zeijlen) zit achter de fabrieksar beidsters aan. Voor een vakbondslei der maakt Van Zeijlen er wel een erg losbandig, overdreven type van en met zijn tekstbeheersing zit het ook niet altijd even snor. Peter Riteco is de altijd jagende per soneelschef Vernon Hines. Hij speelt en zingt vol overgave en is daarmee één van de weinige figuren die echt uit de verf komt. In de slim bedachte messenwerp-scène krijgt hij de la chers op zijn hand. Overtuigend is ook zijn jaloezie.

Texelsche Courant | 1991 | | pagina 2