inderen schrijven )or Bangla Desh NauiA TOTALE LEEGVERKOOP COLLECTIE 1991 Alles voor de halve prijs. Té Zuidpunt zandsuppletie gistermiddag bereikt Truien, broeken, blazers, rokken, blouses, vesten, T-shirts, jurken, pakjes, jacks, jassen, badkleding, b.h's, shorts, topjes e.d. FOTO t ns actie voor Texels Jeugd Rode Kruis m wachttijd r de boot Bus vogelbescherming een week bij EcoMare, Puzzelrit van menvereniging elatienotagebied AOT start rondrit voor toeristen Tennis-uitslagen Opgave concours hippique Giro 5**55, Den Haag. Weverstraat 17, Den Burg. tersnoodramp in Bangla Desh ,ok Texelaars diep. Het Texelse [ruis, dat dit jaar 75 jaar t, heeft daarom een blikse- op touw gezet. Maar dan al voor kinderen. Alle Texelse an mogen een verhaal, gedicht ming maken over de ramp in Desh. De beste daarvan wor- een boekje gebundeld. De popbrengst komt geheel aan igalese kinderen ten goede. e actie „Kinderen schrijven angla Desh" ziin alle Texelse melvaartperiode heeft voor de lootdienst geen wachttijden iverd. Er werd beduidend min- rvoerd dan vorig jaar. Toen viel gelijkbare periode veertien da- er en was de weersverwach- iter. >n Helder naar Texel werden zaterdag 4 mei en zondag 12 I.240 personenauto's vervoerd, aar tussen 19 mei en 27 mei dat er 11.797, een daling van 13,20 procent). Er werden 523 nsen 175 aanhangers overge- tegen 797 en 344 vorig jaar. xel naar Den Helder werden I auto's vervoerd. In 1990 wa- I er 10.970. Er werden 406 ns overgezet tegen 553 in het voor en 182 aanhangers tegen it aantal vreemde auto's is ge- op vrijdag 10 mei waren er ip Texel. Vorig jaar, op vrijdag i, waren dat er 6856. basischolen door het Texelse Rode Kruis benaderd. Het doel van de ac tie is tweeledig: hulp voor de kinde ren in het rampgebied en introductie van het Jeugd Rode Kruis (JRK) op Texel dat gelijktijdig met het 75-jarig jubileum van het Rode Kruis in okto ber van dit jaar wordt opgericht. Doel Doel van het JRK is het geven van gezondheidsvoorlichting en - opvoeding op de Texelse basisscho len. Ook is het nodig dat lesmateri aal, zoals leskisten voor bepaalde leeftijdscategorieën, wordt aange schaft. Het Rode Kruis geeft al enke le jaren met succes Jeugd-EHBO A en B cursussen op de scholen voor voortgezet onderwijs. Ook dit jaar ontvingen talrijke leerlingen een EHBO-diploma. Tien kersverse EH- BO'ers zullen zitting nemen in een ju ry, die de gemaakte verhalen. Van morgen tot en met 22 mei staat de Vogelbeschermingsbus bij EcoMa re. Dagelijks vanaf 10.00 uur geven de beheerders van de bus, Willem en Neeltje Janszen, informatie over wil de vogels en over de vogelbescher ming. Beide Vogelbescherming-vrijwilligers reizen het hele land af om belangstellenden erop te wijzen hoe mooi vogels zijn. Daarnaast zijn in de bus artikelen over vogels verkrijgbaar, zoals boe ken, kaarten, cd's, verrekijkers en te lescopen. Vooral voor een kennismaking met het gebruik van verrekijkers en telescopen in de na tuur kan een bezoek aan de bus de moeite waard zijn. tekeningen en gedichten op hun juiste waarde schat. Hun oordeel be paalt waaruit het Rode Kruis boek wordt samengesteld. Alle deelnemers krijgen bij voorbaat een attentie, als dank voor hun inspanning. Naar verwachting zullen de boekjes op 3 juni door de kinderen aan de Texelse bevolking worden aangebo den voor ca. ƒ5,-. Met een geschatte oplage van tweeduizend stuks hoopt de organisatie een bruto-opbrengst van ƒ10.000,- te behalen. De kosten zullen vrijwel zeker voor éénderde deel door de gemeente worden ge dragen. De opbrengst komt geheel en goede aan de kinderen in Bangla Desh. Menvereniging Tussen Wad en Duin houdt op tweede pinksterdag een puzzelrit met picknick. De start is om 11.30 uur bij de manege. De deelne mers moeten zelf brood, pen en pa pier meenemen, voor koffie wordt gezorgd. Wie mee wil doen moet zich van te voren opgeven. Dan kan men tevens gelijk aanmelden voor de avondrit van 8 juni. Dan wordt om 19.00 uur gestart bij de manege. Opgeven vóór 17 mei bij T. Spigt, te lefoon 19627 of L. Eelman, telefoon 12746. /ERV0LG VAN PAGINA 1 tot een bij agrariërs onge- .bufferzone". Wadkant Iders aan de oostkant van Texel min het NBP van belang voor opvang van ganzen en m/of kleine zwaan. „Relatieno- fase en natuurontwikkeling aan dkant kunnen ervoor zorgen diverse kleine losse plasjes en ten met elkaar worden verbon- t een groter geheel, waarin ater flora en fauna kunnen ontwikkeld en een -in relatie Waddenzee- goed ontwikkeld pleister- en fourageergebied I van vogels", aldus GS. ovinciebestuur verwacht dat iding van het relatienotagebied ilenburg en het Hogeberg- zal leiden tot een optimalise- n de ecologische betekenis vogels, soortenrijke graslanden, illen en kolkjes) in deze gebie- )FEESTWEEK 13 T/M 23 MEI A.S. iar wordt voor de eerste keer in ischiedenis de Fotofeestweek ge- Een feest voor elke camerabe- want het wordt een week vol iteiten op fotografiegebied. Zo or- ieren foto-hobbyclubs op tal van sen open-huisdagen. Zijn er foto- sities in vooraanstaande musea aleries. En last but not least heeft a een aantal feestelijke verrassin- roor u. tijdens de fotofeestweek. te beginnen geeft Nauta iedere die tijdens de fotofeestweek minimaal ƒ25,- besteedt, het e fototipboekje „het hele jaar fo- st" kado, zolang de voorraad t. Dit boekje vertelt hoe u moeite- de mooiste foto's maakt van bij- ere en alledaagse gebeurtenissen, 'at u ontdekken dat het leven één fotofeest is. igina's lang ziet u hoe u populaire onderwerpen nog mooier op de zet en krijgt u informatie over ca- s, films en handige foto- ssoires e foto- en videofilmwedstrijd. e fotofeestweek wordt ook het sein gegeven voor de Camera 'd 1991 De nationale foto- en ifilmwedstrijd voor de beste ama- cameraprestatie met een prijzen wet van maar liefst f38.000,-. ntingen en deelnameformulier verkrijgbaar bij: den". Hetzelfde geldt voor het Hoorn der Nieuwland, waar zoute kwel van onder de waddendijk en zoete kwel uit de duinen elkaar ontmoeten. Snelle realisatie Rijk en provincie streven naar een snelle realisatie van de tweede fase van het relatienotabeleid en natuu rontwikkeling. In de nota staat dat in 1995 de nieuwe grenzen bereikt moeten zijn. Texel staat al in 1993 op de rol. De verwachting wordt uit gesproken dat dit de nodige bestuur lijke inspanningen zal vergen. Een instrument hierbij is aanpassing van bestemmingsplannen. Om natuu rontwikkelingsgebied te verkrijgen, zal agrarische grond namelijk als na tuurgebied moeten worden bestemd. In de nota wordt overigens het be lang van de landbouw voor de leef baarheid op het eiland onderschreven. De teelt van uiteenlo pende gewassen wordt een ontwik keling genoemd, die „van groot belang is voor de toekomst van de agrarische functie, omdat hierdoor het perspectief van veel bedrijven wordt vergroot en de bruto omzet gehandhaafd blijft". Mestdruk GS verwachten dat het beleid voor de landbouw inpasbaar is, omdat de meeste relatienota- en natuurontwik kelingsgebieden op melkvee-gronden gelegen zijn. Erkend wordt dat het beleid zal leiden tot een intensiever gebruik van de resterende landbouw gronden: „De gemiddelde veebezet ting en mestdruk op de resterende graslanden zal aanzienlijk hoger wor den." Wethouder Klaas Barendregt liet zich in een onlangs gehouden commissie vergadering negatief uit over de pro vinciale voornemens, waarop hij attent was gemaakt door CDA- raadslid Gelein Jansen. Barendregt stelt zich op hetzelfde standpunt als de Texelse landbouw; hij vreest dat als gevolg van het provinciebeleid de resterende landbouwgronden veel in tensiever zullen worden gebruikt, wat mede uit oogpunt van milieu niet ge wenst is. Haaks De gezamenlijke landbouworganisa ties op Texel zullen hun visie op het ruimtelijk beleid voor de komende ja ren binnenkort presenteren in een rapport. Hun standpunt zal cijferma tig worden onderbouwd. Klaas Eel man: „Van het land dat volgens de nota voor natuurbeheer in aanmer king komt, is 90 procent volwaardige landbouwgrond. Wij kunnen deze grond niet missen, want door de steeds strengere milieu-wetgeving heeft de landbouw juist méér land nodig. Volgens de eisen van het Na tionaal Milieu Beleidsplan moeten de boeren een ruimere vruchtwisseling toepassen -bijvoorbeeld op één keer per vijf jaar pootaardappelen op een stuk grond, in plaats van één keer per vier jaar-, zodat minder bestrij dingsmiddelen nodig zijn. De nota van GS staat haaks op dit streven naar een extensievere landbouw." Gisteren in de namiddag werd iets ten noorden van paal 18 de zuid grens van de zandsuppletie bereikt. Vanaf de start van de werkzaamhe den op 18 april bij paal 20 werd het strand verhoogd met totaal 700.000 kubieke meter zand. Van de twee tot nu toe operationele zandzuigers vertrekt er vandaag één. De reste rende 1.300.000 kubieke meter, die voorbij paal 20 op het strand gaat worden gespoten, zal met de achter blijvende zandzuiger worden aan gevoerd. De vertrekkende zandzuiger, de Ba- rent Zanen met een opslagcapaciteit van 7000 kubieke meter, vertrekt vandaag naar Zeepijp, een leidingtra cé vanaf Noorwegen tot aan België. De zandzuiger maakt de sleuf waarin de pijpleiding zal worden geplaatst. De capaciteit van de achterblijvende zandzuiger Geopotes 14 is met 6000 kuub iets kleiner, maar door zeven transporten per dag zal dagelijks ruim 40.000 kubieke meter kunnen wor den aangevoerd. Dat zal tussen van daag op het stuk strand vanaf paal 20 en paal 21 gebeuren en in een la ter stadium zal tot voorbij paal 23 het strand worden opgehoogd. Vol gens het schema van Rijkswaterstaat is de zandsuppletie per 11 augustus afgerond, maar volgens projektleider Ad Stuy zal de zandopspuiting, wan neer storm geen roet in het eten gooit, eind juni klaar zijn. Op dit mo ment lopen de werkzaamheden aan de suppletie naar wens, maar vorige week moest het werk twee dagen worden stilgelegd wegens een ge scheurde rubberen aanvoerleiding. Van een achterstand is echter geen sprake, aldus de projektleider. Autobus Onderneming Texel (AOT) start deze week met toeristische ron dritten. Elke donderdag om 13.45 uur kunnen belangstellende vakantiegan gers op het busstation aan de Ele- mert opstappen voor een tocht over het hele eiland. Om 14.00 uur krijgt het publiek in De Koog ook de moge lijkheid om mee te gaan Opstappunt daar is het VVV-kantoor. Aan boord bevindt zich een gids die commen- De uitslagen van de districitscompeti- tie en kringcompetie zijn als volgt Heren: Deuce 1-Oudorp 5 5-1; Deuce 3-H Hu- gowaard 11 5-1; Gemengd Deuce 1-Warmenhuizen 1 3-2; Dames: Limmen 3-Deuce 1 2-4; Deuce 2-De Dog 2 5-1; Kringcompetitie dames Deuce B-De Kogge B 4-0; Anna Paulowna E-Deuce A 2-2; taar in Nederlands en Duits verzorgt. Omstreeks 15.30 wordt in Catharina- hoeve gepauzeerd en om 17.30 is de rondrit ten einde. Deelnemers kunnen op de Elemert overstappen op de lijn bus naar de boot van 18.05 uur. Kaartjes, die ƒ17,50 per persoon kosten (exclusief eventuele consump ties), zijn verkrijgbaar bij de WV- kantoren in Den Burg en De Koog. De toeristische rondritten zijn weke lijks tot en met donderdag 19 sep tember. Voor het concours hippique in Den burg op 6 juli van menvereniging Tus sen Wad en Duin staan de volgende rubrieken open voor inschrijving: limietklasse; enkelspan fjorden; open klasse; damesrubriek; open klasse tweespan. Deelnemers worden ver zocht zich met spoed, uiterlijk 25 mei op te geven bij Anneke Eelman, tel. 12118. Vol bewondering voor de wijze waarop hij zijn ziekzijn heeft gedragen, delen wij u met groot verdriet mede dat na een zeer werkzaam le ven, voorzien van het Heilig Sacrament der Zieken van ons is heengegaan, mijn lieve zorg zame man en onze onvergetelijke vader en opa Cornells Johannes Hin 29 mei 1919 11 mei 1991 B. Hin-Witte Anny - Jaap Gerda - Jaap Kees - Trinet Emmy - Theo Corry - Dirk Peter - Annie Nelly - Aris Johan Marja - Piet Jaques - Henny Rosalien - Theo Jolanda t Alexandra - Martin Eduard - Karen Marcel - Henrike Stefan - Ester Texel, 11 mei 1991 Burgerhoutstraat 9, 1791 ED Den Burg De Requiemmis zal worden opgedragen op donderdag 16 mei om 10.30 uur in de H. Jo hannes de Doper te Den Burg, waarna de be grafenis op het RK kerkhof zal plaatsvinden. Gelegenheid tot condoleren in rusthuis St. Jan, Beatrixlaan 45 te Den Burg op woensdag 15 mei van 20.00 tot 21.00 uur en donderdag na de begrafenis in de „Witte Burcht", Mo lenstraat 19, te Den Burg. Getrouwd: Vibeke Roeper en Diederick Wildeman 8 mei 1991 1054 XV Amsterdam Nic. Beetsstraat 142 Met grote blijdschap ge ven wij u kennis van de geboorte van onze zoon en broertje Niels Gewicht 3840 gram. Lengte 49 cm. Bram en Dorina van Haastrecht-van Kooten Erwin 13 mei 1991 Robbepad 19, 1794 AW Oosterend. Tel. 18849. Graag bellen voor een bezoekje. Wij rusten van 13.00 tot 15.00 uur. Heel verdrietig zijn we door het overlijden van onze opa Hin U was altijd zo fijn voor ons Martijn, Chantal Marjorie, Jan-Jaap Petra, Miranda, Cor, Johnny Natascha, Ronald Arnold, Jolanda, Dave, Maaike Roy Bart, Arjan, Ewout Mandy, Pieter Gerard, Madeion Tamara, Melroy, Rosita, Natanja Texel, 11 mei 1991 Op 24 mei 1991 zetten wij de grote stap. Wij gaan trouwen! Jan Herman en Diana Dibbets Om half twee vindt in het gemeentehuis te Den Burg de huwelijksvoltrekking plaats. Ons huwelijk wordt kerkelijk bevestigd om kwart voor drie in de Ned. Herv. Kerk te Den Hoorn. Van half zes tot half acht kunt u ons feliciteren op onze receptie in theater-restaurant Klif 12 te Den Hoorn. Wilt u ons iets schenken dan graag zo E3. Verlaet 8, 1791 TK Den Bilrg. Wj willen iedereen bedanken die met ons meege leefd heeft tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn man en onze vader LUITJE HUISMAN Namens de familie mevr. N. Huisman-Daalder, Oosterend, Texel. Cor en Fien Bakker-Hoogenbosch zijn op 24 mei 1991 25 jaar getrouwd! Gelegenheid tot feliciteren van 20.00 tot 21.30 uur in restaurant Theodorahoeve, Kogerstraat 26, Den Burg. Cees Frank Binsbergenstraat 16, 1791 VN Den Burg. 1951 1991 Op 23 mei a.s. is het 40 jaar geleden dat onze ouders en grootouders Henk Boogaard en Nel Boogaard-Witte in het huwelijk zijn getreden. Wij vieren dit met een Heilige mis uit dankbaarheid om 14.30 uur in de RK-kerk te Den Burg. U kunt hen komen feliciteren van 19.00 tot 20.30 uur in restaurant Theodorahoeve te Den Burg. Bertha - Clemens Hans - Martina Giel - Roma Ruben - Tommy Henk - Ans Judith - Sarah Tony - Arie Reineke - Demian - Merten Gerard - Jose Remco - Bart Andre - Conny Robin - Manon Ria - Gerard Ryan Ron - Carla Nelly - Erick Bernhardlaan 8, 1791 XE Den Burg.

Texelsche Courant | 1991 | | pagina 3