enners halen toptijden Texelse wielerronde Reclame Radio Texel moet vakwerk worden KORT TEXELS ob Wassenburg wederom winnaar Stuivertje wisselen in zaalvoetbal Programma zaalvoetbal Ingrid van Lubek 2e in triathlon Voetbaluitslagen (er radioprogramma if junioren Texel |0AG 14 MEI 1991 TEXELSE COURANT PAGINA 5 nod of de gladiolen Jan Wolkers spreekt voor aanvang de deelnerpers aan her Noordhollands kampioenschap toe. I Alhoewel de diverse klassen in de competitie van het Texelse zaalvoet bal in een beslissende eindfase zijn gekomen, zijn nog lang niet alle beslissingen gevallen. In de hoofd klasse blijft het stuivertje wisselen tussen De Koog en De Krim. De Krim deed de laatste plaats weer over aan De Koog door met 6-3 van ZDH te winnen. De Koog verloor van Casino, zodat De Krim met nog twee wedstrijden te spelen één punt voorsprong heeft. De Koog moet nog één wedstrijd spelen. In de eerste klasse werd niet gespeeld. Dat gebeurde wel in de tweede klasse, waar beide koplopers aan de lopende band punten ver speelden. Gamma 6 gaf maar liefst drie punten cadeau. Eerst verloor het van Gamma 5 en later in de week werd het gelijk tegen Mantje 3. Mantje 3 had toch een goede week, want het wist ook de andere koplo per (Texel 3) met een nederlaag naar Emmalaan op en gaf zijn koppositie ook in de eindsprint niet meer prijs. Een gering aantal toeschouwers zag dat Wassenburg zijn voorwiel in een tijd van 1.58 uur over de meet druk te. Sprinter De 23-jarige Heldernaar, die ook vo rig jaar het kampioenschap op zijn naam zette, zei in zijn commentaar een soepele race te hebben gereden. „Ik vond het jammer dat weinig ploeggenoten in de kopgroep meere den. Als sprinter hoefde ik echter niet vroegtijdig te demarreren en wist dat mijn kansen op het laatste stuk lagen." Per dag traint Wassenburg zo'n zestig kilometer. Hij zei het Texelse kampioenschap een goede voorbereiding op deetappewedstrijd de „Tour de Lasalle" te vinden, die op 27 mei in Den Helder en omstre ken van start gaat. Tweede, in dezelfde tijd, werd Dirk van Beelen van de ploeg Pasman uit Katwijk. Marcel Hoogervorst werd voor zijn harde werk beloond met een derde plaats, eveneens in dezelf de eindtijd. Snelste Texelaar werd Jordi Vinke. Hij eindigde in de staart van de achter volgende groep. Evert Koopman uit Den Burg, die in '89 het kampioen schap op zijn naam schreef, maar nu wegens studie geen topprestatie kon neerzetten, eindigde één plaats ach ter Vinke. Stof Jan Wolkers was, nadat hij het wie lerspektakel van nabij had meege maakt, vol bewondering. „Héél spannend en een prachtig gezicht om de lepelaars en de kluten door de rondmalende, nog wat bleke benen van de wielrenners te zien." Voordat de schrijver/beeldhouwer de bekers (20 in getal) aan de renners overhan digde, kwam hij nog even terug op zijn toespraak vooraf. Wolkers stelde daarin dat „de renners op hun route geen kasseien zouden tegenkomen die de edele delen van de rijders tot gestampte muisjes zouden dreunen". Daar kwamen klachten over. „Rijdend over de Rozendijk stegen toch hier en daar stofwolkjes op uit de kruizen van de renners..." huis te sturen. Texel 3 heeft nu een verliespunt minder dat Gamma 6 Afgelopen week werden ook de halve finales afgewerkt in de strijd om de beker voor reserve-teams. De finale wordt een Oosterender onderonsje. Oosterend 2 won ruim van Casino 3 met 9-4, terwijl Oosterend 3 na een 4-0 voorsprong uit handen te hebben gegeven uiteindelijk via strafschoppen in een echte bekersfeer eveneens de finale haalde. In verband met Pinkste ren worden er twee programma's in de T.C. vermeld. Daar er nogal wat wijzigingen zijn, raadt de R.C. Texel de verenigingen aan het programma goed te bestuderen. Het is de afgelo pen weken herhaaldelijk voorgeko men, dat een team met aanwezig was. Uitslagen: Casino-De Koog 4-1; Gamma-Jelleboog 4-3; Texel-Oosterend 1-1, ZDH-De Krim 3-6; Mantje-Casino 1 3-2; De Krim 2-Casmo 1 3-2; Mantje-De Krim 4-0; Oosterend 2-Texel 2 8-3; Oosterend 3-Texel 3 4-4 (Oosterend win naar); Gamma 3-Casino 2 4-2, Gamma 6-Gamma 5 2-3; Texel 3-Matnje 3 2-3; Klif 5-Jelleboog 3 4-5; Klif 5-Gamma 5 3-4; Jelle- boog 3-Oosterend 5 3-4; Mantje 3-Gamma 6 2-2; Rab 2-ZDH 4-1; Texel 1-De Koog 6-4; Woensdag 15 mei; 17.15 u. Casino 4-Texel 3 (J2) 17.40 u. Oosterend 3-De Krim (J2) 18.10 u. 3e-4e plaats (J2) 18.35 u. 1e-2 plaats (J2) 19.10 u. De Krim 2-Mantje (D) 20.00 u. De Krim 1-Casino 2 (D) 20.50 u. Casino 6-Jelleboog 4 22.10 u. Gamma 3-De Koog 2 Zaaldienst: Rab Donderdag 16 mei; 18.00 u. Gempo-Jelleboog 3 18.50 u. Rab 2-Oosterend 6 19.40 u. Casino 3-Oosterend 2 20.30 u. Albert Heijn-Oosterend 4 21.20 u. Texel 3-Oosterend 5 Zaaldienst: Oosterend Vrijdag 17 mei: 17.45 u. Gamma 6-De Muij 18.35 u. Klif 2-Gamma 2 19.25 u. Texel 2-Klif 3 20.15 u. Klif 4-Oosterend 4 21.05 u. Oosterend 3-Nioz 21.55 u. Oosterend 5-Jelleboog 3 Zaaldienst: De Koog Woensdag 22 mei: 17.15 u. Oosterend 1-Casino 1 (J) 18.00 u. Gempoo-Mantje 3 18.50 u. Casino 2-De Krim 2 (D) 19.40 u. Texel 3-Gamma 6 20.30 u. Gamma 5-Jelleboog 3 21.20 u Oosterend 5-De Muij 22.10 u. De Koog 2-Texel 2 Zaaldienst: ZDH Doenderdag 23 mei: 18.00 u. Casino 4-Jelleboog 2 18.50 u. Gamma 3-Casino 3 19.40 u. Gamma 2-Casino 2 20.30 u. De Koog 3-Oosterend 4 21.20 u. Mantje 2-Albert Heijn 22.10 u. De Koog 4-Jelleboog 4 Zaaldienst: Mantje De Texelse Ingrid van Lubek is in vorm. Na het behalen van het Ne derlands kampioenschap ,,run-bike- run" bij de meisjes-junioren, eindig de zij zondag als tweede bij de da mes in de kwart-triathlon van Wieringen. In Hippolytushoef trok In grid van Lubek met een knappe tijd van 2 uur 12 minuten en 30 secon den de stijgende prestatiecurve door. Onder anderen bleef zij de zes deel nemende Texelse mannen voor. Ingrid van Lubek bleef bijna zeven mi nuten achter bij de winnares, de ruim zeven jaar oudere Katinka Wiltenburg uit Den Helder, die begin maart de halve marathon van De Waal op haar naam schreef. Totaal eindigde de Texelse als 41e. Hiermee bleef ze de veteranen Simon Appel uit Oude- schild en Henk Stevens uit De Cocksdorp juist voor. Appel, bij een onlangs gehouden stratenloop als „het kanon Lft Oudeschild" betiteld, eindigde als zevende in de veteranen- klasse met een tijd van 2.13.40 (47e plaats in totaal). Stevens finishte als achtste veteraan (50e totaal) in 2.14.21. Beide heren verbeterden hun vorig jaar gerealiseerde toptijd met een kleine marge. De omstandighe den waren gunstig voor goede tijden; bovendien inspireerde het vele pu bliek langs de aantrekkelijke route de deelnemers tot grote daden. Het aantal Texelse triathleten was op vallend groot. In het deelnemersveld bevonden zich verder senior Willem Kuiper (81e in 2.19.24), Nico Peet (97e in 2.24.05), Mark Riteco (100e in 2.24.45), Ed Zegers (124e in 2.32.57) en dames-veteraan Nel Brui ning (148e in totaal, vijfde veterane, in 2.46.35). *Doe-middag. De doe-middag voor Rangers (jeugdleden WNF) en kinde ren van IVN-leden, in de Texelse Cou rant van 2 mei jl. aangekondigd, vindt plaats op 29 mei. Zaterdag 11 mei: KNVB afdeling Noord-Holland: Junioren: W.Meer A2-Oosterend A2 Flevo 81-ZDH B1 6-1 Petten CTTex. Boys C1 2-4 WGW C2-SVO C1 1-6 Texel C2-SRC C2 6-6 Pupillen: De Koog D1-Texel D2 2-1 Texel D1-SVC D1 6-2 SVF F3-Texel F3 0-17 Zondag 12 mei: KNVB afd. Noordholland: Junioren: DTS Al-Texel Al 2-3 Tex. Boys A1-WMC A2 1-4 Geelzwart B1-Texel B1 1-2 Dames: Duinranders-Tex. Boys 1-1 Vrijdag 24 mei: 17.45 u. Attent-De krim 2 18.35 u. ZDH-Mantje 19.25 u. De Koog-Gamma 20.15 u. Jelleboog-Klif 21.05 u. Oosterend 2-Klif 3 21.55 u. Oosterend-De Krim 22.45 u. Casino-Texel Zaaldienst: Jelleboog „Voor klungelwerk kun je geen geld vragen. De reclame die door Radio Texel zal worden uitgezonden, zal daarom door betaalde vakmensen worden gemaaktAldus liet voorzit ter mr M.J. de Weijer van de Stich ting Lokale Omroep Texel gisteravond weten tijdens de open bare vergadering van het algemeen bestuur. De omroep gaat dus op zoek naar een bedrijf dat de lokale reclamespot jes kan maken, zodat de mensen van de omroep zelf alleen nog maar móe ten zorgen dat ze worden uitgezon den. Overigens is dat nog een heel karwei want de bandjes waarop de reclameboodschappen zijn opgeno men, moeten telkens tot een „blok" worden gemonteerd en die blokken zijn uiteraard telkens anders. Van de reclame worden zoveel in komsten verwacht dat Radio Texel zichzelf zal kunnen bedruipen en niet langer gebruik hoeft te maken van gemeentelijke subsidies. De gemeen te heeft zich bereid getoond door te gaan met subsidiëren totdat de om roep met reclame van start mag gaan. Conform de regels en afspra ken die daarover landelijk zijn ge maakt, zal Radio Texel bij de recla- meexploitatie nauw samenwerken met een representatieve vertegen woordiger van de plaatselijke pers. Het gemeentebestuur heeft als zoda nig uitgeverij Langeveld de Rooij van de Texelse Courant aangewezen. Donateurs De lokale radio heeft overigens nog een inkomstenbron want er zijn in middels zo'n 1200 donateurs gewor ven. Volgens voorzitter De Weijer is dat meer dan deskundigen op dit ter rein voor mogelijk hadden gehouden. Het was gisteren precies twee jaar geleden dat Radio Texel in de ether kwam. De voorzitter stelde vast dat in de afgelopen periode aan heel wat financiële, personele en andere pro blemen het hoofd geboden moest worden, maar dat kwantiteit en kwa liteit van de uitzendingen stijgende is. „Het gaat op professionele radio lijken". Tijdens de vergadering werd een nieuwe penningmeester benoemd: Lia van Leersum In de hoofdredactie werden benoemd Riet Huitema, Max Kok en Martin de Ridder en in het al gemeen bestuur werden herkozen Dick Oudendag, Jan Brandenburg en Toon Berndsen. Een nieuw gezicht in het algemeen bestuur is dat van Margreet van Heerwaarden. Burgemeester Ton Schipper liet in de rondvraag weten dat het gemeente bestuur de inspanningen van Radio Texel zeer op prijs stelt. Met name het rechtstreeks uitzenden van de raadsvergaderingen („Wij vullen deze avond graag voor u") wordt gezien als een welkome bijdrage aan de ge meentelijke democratie. lie opzichten een geslaagd wie- inement." Organisator Dirk Vin kte zaterdagmiddag in de antine tevreden terug op het Noordhollends kampioenschap recreanten. Tijdens de Texelse rtocht bereikten de renners bij- lizelingwekkende snelheden die ims opliepen tot vijfenvijftig kilo eter per uur. Winnaar Rob Wassen- iflj uit Den Helder werd door ptciale gast Jan Wolkers hoogst- ersoonlijk in de kampioenstrui ge- Brens de schrijver/beeldhouwer ■r het luiden van een bel het start- ■vemchtte, droeg hij een speciaal deze gelegenheid geschreven lal voor. Jan Wolkers (65), ooit lok fervent wielrenner - immer irnagezeten door de sterke „dij" vet - sprak de meer dan tachtig s op voor hem kenmerkende wij- oed in: Laat de pezen en spie espannen zijn als de snaren van Stradivarius voor een vioolcon- Voor iedere renner geldt vanaf Idedood of de gladiolen." De lijver stapte na de start in één I de pijlsnelle volg wagens zodat hij moment van de Texelse klassie- moefde te missen. Na een vlekke- Istart om 13.45 uur aan de foalaan trok het peloton als een Wig lint na het verlaten van Den ■allereerst richting Oudeschild. imst van de wielerkaravaan luidkeels aangekondigd door de Iswagen met daarin speaker Al- Hoven, gevolgd door wacht- ter Herke Zeilstra. Als lurder van de politielandrover be lde hij de voortrazende wielerka- n. Hoog tempo empo iag vanaf de start hoger Irerwacht. Het peloton, op enkele iden achterstand van de al tijdig gedemarreerde Texelaar Vinke, snelde dan ook eerder langekondigd over de haven van schild. Déar reed voor het eerst enner lek. Omdat hij niet in li-junioren van SV Texel ontvin- pondagmiddag de sportiviteits- van het programma Pokaal van Radio Texel, ■dbestuur-voorzitter Jan Raven fde ereprijs tijdens een pstreekse uitzending symbolisch ontvangst, want zelf waren de poetballers in Oudekarspel nog P in de kampioensstrijd ver teld. Dofdredactie van Sportlokaal, het Programma dat Radio Texel iede- Hdagmiddag uitzendt, overhan- eder jaar een beker. Dat gebeurt 'egene(n), waarvan de redactie die een goede sportieve Ptie heeft/hebben geleverd. De aars dit jaar krijgen het stuk wegens hun buitengewoon ?0ve inzet. Sportlokaal- intatrice Trea van Leeuwen licht- dat indien de junioren van 'et|tiegenoot DTS komende don- 9 een overwinning behalen, het 'oenschap voor de A1-junioren »v Texel binnen is. kansrijke positie reed, duurde het lang voordat pechvogel Jack Ruyter uit Warmenhuizen assistentie kreeg. Met in hun kielzog ronkende motoren met daarop ploegleiders, gaven de gehaaste wielrijders elkaar geen duim breed toe. Meer dan tien wielerploe gen bestreden elkaar op het scherpst van de snede, met de acht man sterke groep van Beukers/Old Inn torenhoog favoriet. Nadat de fietsers aanvanke lijk wind in de rug hadden begon na het passeren van De Waal bij het binnenrijden van polder Het Noorden de zijwind vele renners op te breken. Rijdend over de Stuifweg brak het peloton dan ook in tweeën. De ploeg van Beukers was in de vijftien rijders sterke kopgroep met zes man het sterkst vertegenwoordigd. Rob Was senburg, vorig jaar kampioen en koer send bij het team van Schipper, bevond zich samen met teamgenoot Henry Koopman eveneens voorin. Pim Keetman, ook favoriet, was eveneens vertegenwoordigd. Met een gemiddeldesnelheid van 45 kilometer per uur, vergrootte de kopgroep de voorsprong in de loop van de race steeds verder. Texelaar Jordi Vinke zakte terug naar de tweede groep, die aanvankelijk op een twintigtal se conden volgde. Afvallers Renners die niet meer konden aan klampen bij het inmiddels in drie stukken uiteengevallen deelnemers veld ondervonden tijdens hun eenza me strijd tegen de elementen in toenemende mate hinder van de straffe wind. Sommigen haakten af en besloten de 85 kilometer lange tocht niet uit te rijden. Voorbij De Cocksdorp verkozen zij in plaats van de aangegeven zig zag route door Ei- erland in een rechte lijn naar Den 8urg te rijden. Totaal zeventien men sen haalden de eindstreep niet. Door dat het traject over de openbare weg liep had de organisatie, het Wielerco- mité Texel, ervoor gezorgd dat elke kruising was „bemand". Zo'n vijftig „vrijwilligers" - zeventien medewer kers uit één bedrijf verleenden mede werking - gaven de juiste richting aan en hielden het overige verkeer op af stand. De bezemwagen ontbrak niet. Vijftien minuten na de eerst doorko mende passeerde de bezemwagen, die twee uitvallers of pechvogels op pikte. Vanuit polder Eierland koersten de renners via De Koog door de Dennen richting Den Hoorn. Eén van de favo rieten, Pim Keetman uit Winkel, zag zijn winstaspiraties in het bos om zeep geholpen door een lekke band. De inmiddels tot acht man uitgedun de kopgroep nam echter geen gas te rug. Motor in deze ploeg was onmiskenbaar Marcel Hogervorst van de ploeg Vink, die veel voorop reed en bergen werk verzette. Achtervolgers De achtervolgers, met Jordi Vinke in de gelederen, werden méér en méér op achterstand gezet, mede door het stilvallen van deze rijders in de Den nen. De vermoeidheid begon deze groep amateurrijders parten te spe len, terwijl de kans om de kopgroep in te halen tot een minimum was te ruggebracht. Vanaf Den Hoorn, reed de uitgedunde kopgroep, met wind mee in de hoogste versnelling rich ting finish aan de Emmalaan. Een passerende tractorchauffeur, die zijn plaats op de openbare weg tijdelijk moest afstaan aan de wielrenners, begreep er niets meer van. „Hebben ze eindelijk een fietspad langs de Hoornderweg, rijden ze toch nog over de autoweg." De echte „klimmers" onder de rijders konden zich bewijzen op de Hogeberg. Favoriet Rob Was senburg toonde zijn sprintkwaliteit op het laatste stuk. Als eerste stuurde hij zijn fiets vanaf het Schilderend de Rob Wassenburg gaat na een verbeten eindsprint als eerste over de finish

Texelsche Courant | 1991 | | pagina 5