olenkoog doet mee aan ndelijke zwemfan-dag Jozefschool derde in poule tijdens NK school voetbal 134 volleybalteams in Tevoko buitentoernooi POSTBANK POSTBANK 'tbaluitslagen MST-trainingen ie Out sterk play-offs Kustzeilwedstrijd met driehoeksbaan Zomeravondtrainingen vrouwenloopgroepen Voetbaltoernooi A- en B-junioren Chloë Weel met Zamba twee keer eerste in springen Eilandcompetitie tennis m Wielerwedstrijd Surfwedstrijd Gemeente moet nog ƒ98.555,- uitgeven Premiekeuring Doorbraak Oosterend Vakbondsbus op Texel Speciale dienst in De Cocksdorp Zangvogelexcursie in de Dennen FC ERDAG 30 MEI 1991 TEXELSE COURANT PAGINA 9 je eerste keer in Nederland zaterdag de landelijke zwem- g plaats. Ook zwempark Mo- 5g doet mee aan deze leit, die geschikt is voor jong d. emers aan de zwemfandag kun- oor 250 of 500 meter te imen (afhankelijk van de leeftijd) bezit komen van een medaille, stand mag worden afgelegd in wemslag naar keuze. Tussentijds t6H is t06Q6St33n, fT133r rTIGfl iet water niet verlaten, het medaillezwemmen staat ,koog tussen 11.00 en 16.00 pl van de activiteiten. De hele s het evenemententeam van de ting Recreatiewerk Texel aanwe nt een zeephelling, een lucht- ln, loopmatten, een drijfeiland mort. De volksdansgroep geeft j.00 uur een demonstratie. In epe bad geven om 11.15 uur en- iden van de Duikclub Texel een istratie. nikermis van Gerard Rijk is van- 00 uur aanwezig in Molenkoog. «else damkampioen Vittali geeft 13.00 uur uitleg over het gel. Hij neemt enkele andere lers mee en er kan ook tegen wrden gespeeld, van handboogschietvereniging andschutters geven om 14.00 demonstratie handboogschie- dag 11 mei: afdeling Noord-Holland: ren: cA2-Oosterend A2 11-ZDH B1 6-1 Ct-Tex. Boys Cl CJSVO Cl '2-SRC C2 1-1 ten op de speelweide. Een half uur later is er een modeshow van bad en sportkleding. Er wordt geshowd door grote en kleine mannequins. De kleding is van Sportshop Texel. Tus sen 15.00 en 16.00 uur is er live mu ziek van „The Buzz". Tijdens al deze activiteiten kan wor den gezwommen voor de medaille. Er is informatie te krijgen over het zwembad en er kan een kijkje wor den genomen in de machinekamer. Dus ook de niet-zwemmers zijn wel kom. Bij de kiosk kan iedereen te recht voor koffie en lejckers. Wie mee wil zwemmen om een me daille kan terecht bij de kassa van het zwembad. Meedoen kost f2,-. Voor de niet-zwemmers is de toe gang gratis. Door het teruglopen van de op komst zullen enkele uren van Ro land Visser worden samengevoegd. Dit betreft de onderstaande groepen: Maandag: 20.30-21.30 u. Dinsdag: 17.30-18.30 u. 18.30-19.30 u. 20.30-21.30 u. Woensdag: 20.30-22.00 u. Donderdag: 19.30-20.30 u. 20.30-21.30 u. volleybal dames 3 en heren recreanten volleybal mini's (Koninghal) volleybal meisjes B (Koninghal) baketbal dames en sen. heren. volleybal dames 1 en 2 heren 1 en 2 volleybal recr. dames volleybal ree. dames 2-4 1-6 6-6 2-1 6-2 0-17 2-3 1-4 1-2 Hl: »gD1-Texel D2 D1-SVC D1 3-Texel F3 g 12 mei: lafd. Noordholland: ren: il-Texel A1 oys A1-WMC A2 rrart B1-Texel B1 mders-Tex. Boys el Time Out niet van favoriet irkt/Kapsalon Joke wist te n, wisten zij het dit team wel oeilijk te maken tijdens de bas- icompetitie. latkt/Kapsalon Joke stond in de helft dan wel al snel op een Table voorsprong van 20-8, vorige week tegen Dikke Mik Time Out sterk terug. Het was Albert Everaarts die de voor van de tegenstander liet slin- 20-18. In de tweede helft ime Out de scoringsmachine itamrkt/Kapslon Joke wat ker onder controle te krijgen en iren vooral de zeven driepun- s Time Out de das omdeden, m verlies van 55-34 verlieten veld, maar zij konden dit zeker xjeheven hoofd doen. lards kon het tegen Dikke Mik He week niet bolwerken. Dikke as weer volledig hersteld van 'lies van vorige week en speel- "al in de tweede helft een wedstrijd. Na een ruststand I '-12 won Dikke Mik uiteindelijk I ik met 42-17. Vrijdag zal het I "et maar liefst 29 punten ver- Ian Datamarkt/Kapsalon joke II winnen om nog Texels kam- Ie kunnen worden. Vrijdag 11 <fe laatste wedstrijden van I noen gespeeld en zullen ook I ten worden uitgereikt. Publiek I "ij van harte welkom. 'ay-off: "''kt/kapsalon Joke Mik Out Wards 2-4-100 2-2-71 2-2-64 2-0-34 De allersterkste schoolvoetballers uit het hele land waren in Zeist bijeen gekomen. fhma: 31 mei: u- STGollards-Time Out Dikke Mik "ikke Mik-Datam./Kap. Joke Sl-Gollards Als opwarmertje voor de Ronde om Texel houdt Kustzeilvereniging Westerslag zondag de eerste club wedstrijd. De wedstrijd, een drie hoeksbaan, begint om 11.00 uur. De briefing bij paal 17 vindt een half uur voor aanvang plaats. De race wordt door Prindle-zeilers als een prima voorbereiding gezien op de Wereld kampioenschappen Prindle. Die wor den traditioneel in de week voor het rondje gehouden. In de maanden juni, juli en augustus gaan de vrouwen van de loopgroepen samen trainen. De gezamenlijke trai ning is op dinsdagavond en begint om 20.00 uur bij het Turfveld in de Dennen. De trainingen worden gege ven door Coby Bakelaar onder auspi ciën van de Atletiekvereniging Texel. Ter afsluiting van het voetbalseizoen '90-'91 houdt S.V. Texel zaterdag een voetbaltoernooi voor A- en B- junioren. De dit seizoen zo succes volle A1-junioren van S.V. Texel zullen het opnemen tegen leeftijdsgenoten uit Dieren, Beverwijk en Valburg (bij Nijmegen). De kampioen van de tweede klasse voor B-junioren S.V. Texel B2 voetbalt tegen de B-junioren van Dierense Boys, Blijdorp uit Rotterdam en het sterke Flamingo's uit Alkmaar. Het toernooi begint om 12.00 uur en duurt tot 17.00 uur. De prijsuitreiking is om 17.30 uur. De wedstrijden du ren 45 minuten en worden geleid door de scheidsrechters A. Dijker, H. de Ruyter, T. Houterman en P. van Putten. Wedstrijdschema: A-junioren: 12.00 u. Texel-Valkburg 12.50 u. Dierense Boys-Beverwijk 13.45 u. Texel-Dierense Boys 14.35 u. Valburg-Beverwijk 15.25 u. Dierense Boys-Valburg 16.15 u. Beverwijk-Texel B-junioren: 12.00 u. Dierense Boys-Texel 12.50 u. Flamingo's-Blijdorp 13.45 u. Blijdorp-Texel 14.35 u. Flamingo's-Dierense Boys 15.25 u. Dierense Boys-Blijdorp 16.15 u. Texel-Flamingo's Als kampioen van Noordholland trad het team van de Jozefschool giste ren aan in Zeist voor de voorronde van het schoolvoetbalkampioen- schap van Nederland, dat zaterdag in het PSV-stadion plaatsvindt. In de eerste wedstrijd traden de Texe laars aan tegen de kampioen van Utrecht. Er waren volop kansen, maar dat resulteerde niet in doelpun ten. Na het wisselen sloop de angst erin. Coach Jaap Kager zweepte de jongens op om er een schepje boven op te doen. Tien minuten voor tijd werd het 1-0, na een één-twee van Henk Pennmgs en Martijn Beers, die goed terug lag op Casper Zijm. Deze haalde vernietigend uit. Drie minuten later werd Fedor Eelman de diepte in gestuurd en met een prachtig schot kwam de stand op 2-0. Gelijkopgaand De tweede wedstrijd tegen de Mau- ritsschool uit Rotterdam ging gelijk op. De Texelaars waren iets sterker, maar de uitvallen van de Rotterdam mers waren levensgevaarlijk. Ivo Hui- zinga was tot twee keer toe de redder, door in een reflex de bal te keren. Uit een corner was het weer Casper Zijm die uithaalde: 1-0. Deze score wisten de eilanders tot het eind toe vast te houden. In de derde wedstrijd tegen de kam pioenen uit Twente keek de Jozef school al na twee minuten tegen een 0-1 achterstand aan. Ivo Huizinga stopte nog een penalty, maar vlak voor de wissel werd het toch 0-2 door een schitterend afstandsschot. Kort na de rust toonde Henk Pen- nings zijn kop-talent: 1-2. In de strijd om de gelijkmaker vielen er achterin het veld gaten, waar Twente nog een keer van profiteerde: 1-3. Geen finale In de laatste wedstrijd tegen de Vlie gende Hollander moesten de Texe laars minstens één punt pakken voor plaatsing in de kruisfinales. Helaas voor de Jozefschool was de stand voor de rust al 0-3 voor de tegen standers. In de laatste helft werden Chloë Weel is met haar pony Zamba twee keer eerste geworden bij het Z- springen in Twisk. De wedstrijd, waar zaterdag twaalf Texelse ponycombina ties en zondag twee eilandelijke ama zones met een paard aan meededen was goed georganiseerd. Uitslagen: B-dressuur:;5e prijs: Annelies Knipscheer met Annamane, 124 pt 1); 2e prijs: Marijke Gerlsma met Fury, 123 pt 1); tweede proef 121 pt (21), nu L1. L-dressuur: Felicity de Vries met Mercy, 120 pt 1), L2-dressuur: 2e prijs Annemieke Kooiman met Norton, 128 pnt 1), 2e proef 4e prijs 120 pt 1) nu Ml. B-springen:7e prijs Felicity de Vries, 0 ft. 2), 2e prijs Harma Eilander met Valentine (progressief). L-springen: Vera Blom met Big Surprise (pro gressief); Z-springen: 2x 1e prijs Chloë Weel met Zamba Paarden: 1e prijs Annemarie van der Linde met Flair, 125 pt 1). Programma Zondag 2 juni: Deuce: 9.00 u. H. Lauwers-W. Vos 19.00 u. J. Beintema-R. Verduyn Heri Hodie: 9.00 u. E. Balkhoven-D. Bol 9.00 u. A. Saal-E. Wichers 19.00 u. H. Maas-H. den Brok 19.00 u. A. Saal-J. Zoetelief Oosterend: 9.00 u. S. Amende-R. Buitenweg Willen degenen die thuis spelen hun uitslagen doorgeven. reservespelers Koen van der Slikke en Jeroen Smit ingezet, maar zij konden ook niet voorkomen dat het 5-0 voor de Vliegende Hollander werd. De Jo zefschool werd derde in een poule van vijf deelnemers. De voetballertjes waren dinsdag al afgereisd naar Zeist en sliepen een nacht in het sportho tel van de KNVB. be deelnemende spelers waren: Ivo Huizinga, Coen Timmer, Casper Zijm, Martijn Beers, Martijn Bos, Menno Siebinga, Robert van Beek, Rik Rans- dorp, Fedor Eelman, Mare Keijzer, Henk Pennings, Jeroen Smit, Koen van der Slikke en Bram Kuip. De begeleiders waren coach Jaap Kager, meester Albert Scholl, Henk Pennings en André Keijzer. Stortplaats. Voor de aanbesteding van het afdekken van de vuilstort plaats aan 't Horntje zullen vier aan nemersbedrijven, te weten Bakker, De Vries en Van der Wiel, Texel BV"en N. Dros, worden benaderd. Verkeersenquête. Het verslag van de verkeersveiligheidsenquête is door de gemeente gestuurd aan alle dorp scommissies, de politie, het water schap en gemeentewerken. Die hebben bijna allemaal een reactie gestuurd. Het college van B en W wil deze echter niet apart behandelen, maar verwerken in het totale rapport. Waterpartij. In verband met de wa terhuishouding is het nodig dat ten zuiden van de Emmalaan een water partij wordt gemaakt. Op die plek geldt echter de bestemming „groen voorziening", dus er zal een artikel 19 procedure moeten worden gevolgd. De uitslagen van de dinsdag verreden wielrenwedstrijden zijn als volgt: A-jeugd: 1. Thijs de Boer; 2. Daniël Wiggers; 3. Jan Werner Prins, 4. Tijmen de Wijn; 5 Onno Terpstra B-jeugd: 1. Robert Huisman, 2. Ivo Witte, 3 Jacob Keyser en 4. Remco Koopman Senioren: 1. Kees Koopman; 2 Jan Buis; 3. Jac. Betsema; 4. Roald van der Slikke; 5 Denhard van der Slikke; 6. Bram Bruin. Windsurfclub Texel houdt zondag haar eerste surfwedstrijd. Als de windsterkte het toelaat, wordt er een slalom gevaren. De wedstrijd telt mee voor het clubkampioenschap. De start is om 11.00 uur bij het clubge bouw te Dijkmanshuizen. Vanaf 10.00 uur kan worden ingeschreven Ook niet-leden kunnen aan de wed strijd deelnemen. Inschrijfgeld: f 5,-. Gemeente Texel krijgt 798.555,- van het rijk. Dit is voor „Intensivering Bij zondere Bijstand". Het geld moet voor het eind van dit jaar voor dat doel zijn uitgegeven, anders moet het worden terugbetaald aan het rijk. Het college heeft het idee geopperd het geld te gebruiken voor de aan passing van De Buitelboet voor kin deropvang. Maar men wil nog even wachten met de besluitvorming tot 1 september. Voor die tijd verschijnt namelijk de rapportage Sociale Ver nieuwing en er bestaat een klein kansje dat daar nog activiteiten in voorkomen die van dit geld zouden kunnen worden gefinancierd. Het Koninklijk Warmbloedpaarden Stamboek Nederland (KWPN) organi seert dinsdag 16 juli een premiekeu ring bij Manege Akenburg. Opgave vóór 1 juni bij W. Goënga, tel. 19401. In de tweede helft van oktober wordt bij voldoende deelname een IBOP- examen gehouden. Ook hiervoor op gave bij W. Goënga. Onder voorbehoud is een meerder heid van de commissie voor ruimte lijk en huisvestingsbeleid gisteravond accoord gegaan met een doorbraak van de Mulderstraat naar de Oran jestraat in Oosterend. Het CDA, de VVD, Texels Belang en Jan van As- selt zeiden een doorbraak ver keerstechnisch een goede oplossing te vinden. Het voorbehoud betreft de financiële invulling. Zoals bekend is de dorpscommissie van Oosterend unaniem vóór een doorbraak. Volgens woordvoerder Van Tatenhove behoeft de grondaankoop voor de doorbraak geen financieel beletsel te vormen, omdat de ge meente in de loop der tijd waar schijnlijk al 80 procent heeft aangekocht. Tijdens de behandeling in de raad zullen de gemeente raadsleden een beter financieel beeld voorgeschoteld krijgen. Groen Links en PvdA keerden zich te gen een doorbraak. Volgens Jaap Vlaming en Gerard van der Kooi wordt de situatie er middels een doorbraak met veiliger op. Woensdag komt de vakbondsbus naar Texel. De Dienstenbond FNV is gestart met een recreatieproject met de bedoeling voor recreatiewerkne mers een cao af te sluiten. Om 19.00 uur wordt een open spreekuur gehouden in d'Ouwe ULO. Van 20.00 tot 22.00 uur wordt infor matie gegeven over de cao/rechtspo sitieregeling in het algemeen. In de Nederlands Hervormde kerk van De Cocksdorp wordt zondag een specale dienst gehouden door de Waddencombinatie (de gemeenten Oudeschild, Oosterend en De Cocks dorp) in verband met de viering van het 150-jarig bestaan van de Ge meente Eierland. De dienst begint om 10.00 uur, voorganger is ds. H. Fibbe, Verder wordt medewerking verleend door zangeres Marijke Witte. Op zaterdag houdt de Vogelwerk groep een zangvogelexcursie in de Dennen. De excursie begint om 06.00 uur bij de Catherinahoeve en wordt geleid door enkele leden van de Vogelwerkgroep. Inlichtingen bij Dick Schermer, tel. 14239. Zaterdagmorgen om 10.00 uur orga niseert Tevoko Texel het 21ste bui tentoernooi op de speelweide aan de Ploegelanderweg. Liefst 134 teams (uit Nederland en drie uit Duitsland) hebben zich voor het sportieve eve nement ingeschreven, zodat het bui tentoernooi ook dit jaar weer in een grote reünie uitmondt van voormali ge studenten die vroeger in universi teitsverenigingen met elkaar hebben gevolleybald. De volleybalteams Flash uit Nijverdal en Katapult uit Alkmaar zijn twee „ouwe getrouwen" die van het begin af aan van de partij zijn geweest en uiteraard ook dit jaar niet ontbreken. Texel zelf neemt deel met zeven teams: twee van Smash en vijf van Tevoko. Tijdens het tweedaags toer nooi wordt voor zowel dames als he ren in vijf verschillende klassen gevolleybald: 3e divisie, promotieklas se en Ie, 2e en 3e klasse. De wedstrijden duren twee maal 14 mi nuten. Het team dat met het beste setgemiddelde het toernooi afslüit, mag zich overall-winnaar noemen en de Tevoko wisselbeker mee naar huis nemen. De prijsuitreiking vindt zon dagmiddag om 16.15 uur plaats. t V\V Als de weersomstandigheden tijdens het Tevoko-toernooi niet zo goed zijn als afgebeeld, bestaat de mogelijkheid het evenement binnen af te werken.

Texelsche Courant | 1991 | | pagina 9