Oudjes doen het nog bij rock 'n rollfestival KORT TEXI Hardhout Fancy fair van peuterspeelzaal Koplampen weggenomen Geslaagd PAGINA 2 TEXELSE COURANT DINSDAG 4 JUM Renè the Alligators vermaakten het publiek in de Boulevard. De Kuip zat stampvol. Niet omdat de voetbalploeg uit Rotterdam de KNVB-beker in de wacht sleepte. De gelijknamige bar in De Koog was zaterdag net als andere café's het toneel van een drukbezochte rock 'n rollavond. Live gespeelde muziek bracht me nig uitgaander tijdens het weekeinde naar „Back to the Sixties Het toegestroomde publiek kon net als vorige jaren volop genie ten van levende legendes uit de zestiger jaren. Ondanks de hoge bezoekersaantallen was slechts een handjevol festival gangers daadwerkelijk in rock 'n roll uitmonstering verschenen. Hoewel het nieuwtje er dus wat van af lijkt, heeft het festival zijn aantrekkings kracht toch niet verloren. Veel „mu seumschatten" uit de zestiger jaren maakten hun opwachting in de Koo ger café's. En de oudjes deden het nog best. Een deinende menigte in café De Kuip bewees dat de jaarlijks terugkerende band Jimmy James the Blue Flames nog steeds goed in de smaak valt. Toch baarde de Engel se formatie The Pretty Things het meeste opzien. De groep, met haar tot over de schouders, toverde in een walm van sigarettenrook onstuimige rockmuziek uit de luidsprekers. Jeug dige bezoekers amuseerden zich met het bekijken van dansvormen zoals die eind zestiger, begin zeventiger ja ren gebruikelijk waren. „Oudere jongeren" waagden zich aanvankelijk aarzelend op de dans vloer, maar gingen later toch lichtelijk uit de bol. Eén bezoeker, door over matig alcoholgebruik kennelijk bij ziend geworden, meende zelfs Koos Koets, de televisiecreatie van Kees van Kooten, te herkennen. Rebels De herkenbare swingrock van Rene the Alligators bracht in disco „De Boulevard" menig danser op de vloer, 't Galjoen was zaterdagavond het do mein van protestzanger Armand. Als of de tijd had stilgestaan haalde de rebelse muzikant in zijn liedjes nog steeds uit naar de gevestigde orde en hekelde hij het gezag. Velen wilden niets missen van zijn opvallende ver schijning en scherpe teksten. Een lange wachtrij was het gevolg. Lief hebbers van het doordringende stem geluid van de leadzanger van The Shoes, genoten met volle teugen van de vaderlandse rockklanken. Absolute blikvanger van het festival was Jer- ney Kaagman van Earth Fire. Haar uiterlijk leek, in tegenstelling tot dat van collega-artiesten, niet door de tand des tijds aangetast. Het publiek vond hetzelfde van de muziek, zoals bleek uit het luidkeelse verzoek om een toegift. De kwaliteit van het op treden maakte het lange wachten goed, want de groep gaf de eerste klanken niet voor half twaalf ten bes te. Een gegeven waar de organisatie machteloos tegenover stond. Stijgende lijn Naar schatting hebben ruim 1400 uitgaanders het 60-er jaren festival in de badplaats bezocht. De organisatie is tevreden over het resultaat. „De afgelopen jaren verkochten we ge middeld 1000 passe-partouts, dus is- duidelijk sprake van een stijgende lijn. Nu we in Noordholland wat meer be kendheid aan het festival hebben ge geven, blijkt dat veel rockliefhebbers totaal niet van het bestaan van het evenement op de hoogte zijn ge weest. Die waren stomverbaasd dat we al jaren aan de gang zijn", aldus Hanneke van Laar. Uitmonstering Het is de bedoeling het kwaliteitsni veau volgend jaar minimaal te hand haven. Ook is de organisatie in 1992 van plan meer aandacht te schenken aan de uitmonstering van de festival bezoekers. Dit jaar verschenen er in vergelijking met voorgaande jaren op vallend weinig „rockers in stijl". Kle ding en kapsels uit de jaren zestig waren er wel, maar lang niet vol doende om het speciale sfeertje op te roepen dat daarmee kan samen hangen. In vergelijking met verleden jaar werd er ook veel minder gedanst. In som mige café's was daar eenvoudig geen ruimte voor, maar in gelegenhe den waar het wel kon, werd de gele genheid ook niet echt aangegrepen. „Persoonlijk denk ik dat de mensen dit jaar meer van de muziek op zich hebben genoten," meent Hanneke van Laar. Op straat was het door de frisse temperaturen niet druk. De gezamen lijke horecabedrijven boden voldoende ruimte om iedereen binnenshuis te kunnen ontvangen. „We gaan zeker zo door. Het festival moet zich in Noordholland nog rondpraten, dat heeft tijd nodig." VERVOLG VAN PAGINA 1 der vraag naar hun product komt. Misschien gaan ze proberen hun wa ren elders te slijten of juist nog veel meer kappen om de lagere inkomsten op te vangen. Dan heeft een verbod op het gebruik van de houtsoorten dus juist een negatief effect. Vast staat dat Nederland na Japan het meeste tropische hardhout (ge meten naar het aantal inwoners van het land) gebruikt. En dat terwijl er goede alternatieven zijn. Verkwisting De Texelse milieu-afdeling vindt dat toch moet worden gestreefd naar se lectief gebruik om verkwisting te voorkomen. Dat zou kunnen door een bepaling op te nemen in de bouwver ordening. Erna Eelman van de VVD waar schuwde in de vergadering van de raadscommissie voor financieel, eco nomisch en technisch beleid dat al ternatie ven voor hardhout ook onvriendelijke eigenschappen voor het milieu kunnen hebben. Ze vindt dat iedereen zelf moet kunnen kiezen of men hardhout wil gebruiken of niet. Cees Hin (CDA) vertelde dat zijn fractie zich zorgen maakte over de achteruitgang van de regenwouden. Het ging hem zelf vooral aan het hart dat de landbouw in die landen er een oorzaak van is. „Er bestaat echter ook een soort „merkhout", waarbij de garantie wordt gegeven dat er in het land waar dat vandaan komt aan herplanting wordt gedaan." Hin merk te op dat het hardhout heeft bewe zen het Texelse klimaat te kunnen doorstaan, terwijl dat met kunststof vervangingen nog maar moet worden afgewacht. „We moeten het gebruik niet verbieden, maar ik vind wel dat men het gebruik moet motiveren." Naaldhout Peter Bakker van Groen Links was erg verheugd over de nota. Hij wees erop dat Europees naaldhout ook erg duurzaam is en dat het kappen van regenwoud meer consequenties heeft dan het kappen van naaldbos. „Dat merkhout is net zoiets als scharrelei eren: een goed initiatief, maar niet het Ei van Columbus....", aldus Bak ker. Wethouder Terpstra was het met het merendeel van de commissiele den eens dat de gemeente niet ver der moet gaan dan het afraden van het gebruik van tropisch hardhout. Het steunen van projecten voor be houd van tropische wouden kan al leen als op initiatief van de bevolking aanvragen binnenkomen voor ontwik kelingssubsidie, die aan de hieraan verbonden voorwaarden voldoen. Peuterspeelzaal Spelemaer houdt op zaterdag van 14.00 tot 16.00 uur in d' Ouwe Ulo weer de jaarlijkse fancy fair ten bate van de speelzaal. Er zijn vele spelletjes voor de kleintjes, zoals koekhappen, ringgooien, grabbelton, aapje prik en voeldoos. Er zijn pof fertjes en de kinderen kunnen wor den geschminkt (en op de foto worden gezet!). Tevens vindt er een verkoop van tweedehands spullen en kinderkleding plaats en is er een ver loting met vele mooie prijzen. De prij zen zijn merendeels gratis ter beschikking gesteld door de Texelse middenstand. De hoofdprijs is een rondvlucht boven Texel! Oma's, opa's, tantes, ooms, buurvrouwen en alle andere belangstellenden zijn welkom. Van een 23-jarige inwoner van Karls ruhe zijn vrijdagmorgen de koplam pen van de auto gehaald. De man had zijn wagen tussen 10.45 en 11.10 uur op de Vogelenzang in Den Burg geparkeerd. Bij terugkomst ontdekte hij dat de koplampen eraf waren. De schade bedraagt ongeveer f300,-. Eventuele getuigen worden gevraagd zich te melden bij de politie. Dinsdag 4 juni In hotel Opduin is voor I de Texelse Vereniging van l verstrekkers een informatielij komst over de ANWB-klassificatie; 20.00 uu-J Woensdag 5 juni In het Jeugdgebouw aan de I Oranjestraat in Oosterend vk| van 10.00 tot 14.30 uur peuterspeelzaal rommelmarkt I houden. Vanaf 19.00 uur houdt de Val bondsbus open spreekuur bij dorpshuis d'Ouwe ULO. Vanfl 20.00 uur informatie over de T CAO/rechtspositieregelingen. f Hoogwater Oudeschildl Di. Wo. Do. Vr. Za. Zo. Ma. 10 Di. 11 00.25 en II 01.05 en 11 01.47 en 1| 02.27 en li 03.17 en 11 05.50 en 11 07.00 en li 07.54 en 2(1 Aan het strand is het een uur e hoogwater. De zon komt 9 juni op J 05.20 uur en gaat onder om 21." 5 juni laatste kwartier; 6 juni doe Veel belangstelling was er ook voor de historische Amerikaanse sleen. die 's avonds luid toeterend eenrondrit over het eiland maakten Paardesport. Tijdens een in Oudeschoot (Frl.) heeft Te Graaff met haar paard Davyd ste prijs behaald met 125 punsj de klasse M2-dressuur. Ecokar. De Ecokar heeft gistr 1280 kilo klein chemisch i haald. Dit werd aangeleverd d mensen. Vorige keer werd dopbrengst van rond de 2000i| gehaald. Misschien had dat ii maken met de voorjaarsschoon De Ecokar is op 5 augustus het eiland. Vernieling. De gemeentebi dekte gisterochtend dat i x 85 cm) van de voormalig^ ning aan de Parkstraat wasir en dat ook een paaltje wasgeé| Het moet in de loop van den zijn gebeurd. De dader is totdjrl onbekend. Jaqueline Bommerson uit Ooslil is geslaagd voor de opleiding II VZ in Alkmaar. Een viertal onvervalste Texelse rockers. Foto's Bert Koning. Op 1 juni 1991 overleed in haar slaap onze lieve tante Emelie Dijt in de leeftijd van 88 jaar. Zij was altijd het middelpunt van onze familie. Schoorl: D. J. Drijver A. Drijver-Kamp Salem, Michigan: A. A. Drijver-Riddering D. L. Riddering Halsteren: G. Jorritsma-Dijt J. Jorrïtsma Lelystad: A. M. Bakker-Dijt Y. Tj. Bakker Assen: 1. Cock-Dijt Haarlem: J. S. M. Dijt» M. A. J. Dijt-Achter Bennekom: A. J. W. Up G. G. Up-Rehorst Guelph, Ontario: G. H. E. van der Heijden E. van der Heijden St. Michielsgestel: W. A. C. Dijkmans van Gunst- van der Heijden H. Dijkmans van Gunst Schagen: H. E. Rus-Dijt P. Rus Den Burg: J. S. Dijt A. Dijt-Rus Amstelveen: J. S. Dijt C. A. Dijt-Bakker en achterneven en -nichten Texel, 1 juni 1991 Emmalaan 38, Den Burg. Correspondentie-adres: Bornweg 10, 6721 AH Bennekom. De begrafenis zal plaatsvinden op de Algeme ne Begraafplaats te Den Burg op woensdag 5 juni a.s. na een korte overdenkingsbijeenkomst om 15.00 uur in het Uitvaartcentrum Texel, Bernhardlaan 147, Den Burg. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in het Uitvaartcentrum. Met groot verdriet delen wij u me de dat plotseling uit ons midden is heengegaan onze lieve moeder, schoonmoeder, groot- en overgrootmoeder Johanna Cornelia Hin weduwe van Johannes de Graaf op de leeftijd van 76 jaar. H. J. Dijker-de Graaf A. Dijker C. M. de Graaf J. G. L. de Graaf-Zoetelief klein- en achterkleinkinderen Texel, 31 mei 1991 Hollewal 7, Den Burg Correspondentie-adres: Wilsterstraat 31, 1791 XN Den Burg. Moeder is opgebaard in het uitvaartcentrum aan de Bernhardlaan 147 te Den Burg. Gelegenheid tot condoleren dinsdag 4 juni van 19.30 tot 20.30 uur in het uitvaartcentrum. De H. Eucharistieviering ten afscheid zal wor den gehouden op woensdag 5 juni om 10.30 uur in de parochiekerk van de H. Johannes de Doper te Den Burg, waarha de crematie om 13.00 uur te Schagen zal plaatsvinden. Na de crematie is er nog gelegenheid de fami lie te condoleren in het crematorium. Rust zacht lieve oma We zullen u missen. Hans en Marit riek en lianne José en Bert Jolanda en Stefan Arnoud Casper Onverwacht ging van ons heen onze? wekte, hartelijke en lieve buurvrouw Johanna de Graaf-Hin De buren H. Rijk-van Heerwas C. Vinke 31 mei 1991 Diep geschokt zijn wij door het plotsé overlijden van onze werkgever Cornelis Drijver Hij zal nog lang in onze herinnering bf voortleven. Bemanning TX 9, Deo Juvante J. v.d. Brink J. M. de Vries A. R. Boeijen H. C. Vlaming M. Brouwer A. J. v.d. Brink M. B. Kooger 30 mei 1991 Het bestuur en de leden van de Nederla' Vissersbond geven met grote verslager1 kennis van het plotselinge overlijden va1 heer Cor Drijver Van 1968 tot 1989 penningmeester en bestuurslid van de Nederlandse Vissers!» Wij hopen dat de familie voldoende kan vinden om dit zware verlies te dra® Namens de Nederlandse Visser» ing. J. K. Nooitgedagt, voorzitW G. Hiemstra, adj. secretaris. Emmeloord, 31 mei 1991.

Texelsche Courant | 1991 | | pagina 2