Puff" in Oudeschild leen een meubelstuk icord opbrengst voor Lionsveiling Onverwachte drukte markt/kapsalon Joke etbalkam pioen „WAT IK ZEGGEH HOU Samengaan school/dorpshuis geen succes? Auto de bosjes in Portierruit vernield Voorspeeluur Menvereniging houdt avondrit Kampeerweekend GVT Overlevingstocht Zaanse brandweer Auto in greppel Explosieven vernietigd Bijna 600 lopers avondvierdaagse AG 4 JUNI 1991 TEXELSE COURANT PAGINA 7 k- Koopjes t~ l koopje vormde een partij 0 dakpannen, die voor f 275,- szit van een nieuwe eigenaar Het laatst te veilen artikel, o-aandeel van f25,-, werd kocht. Het aandeel bleek op- m op f2000,- en er werd f1950,- geboden. Verleden rd een Teso-aandeel voor ruim verkocht. neester Jo Roeper maakte za- een verwarrend incident mee 1 Duitse veilingbezoeker. De d geboden op een poef, in de «stelling dat het een Duitse (bordeel) betrof. Tot zijn te ling zag hij dit aan zijn neus gaan: het bleek gewoon een stuk te betreffen. Teso kreeg vrijdagmiddag met aan merkelijk méér drukte te kampen dan was verwacht. In Den Helder ont stond vanaf 12.30 uur ruim een uur wachttijd. Pas tegen 19.30 uur kon de „Schulpengat" het vervoersaan bod weer normaal verwerken. Er waren nogal wat mensen die niet begrepen waarom Teso vrijdag maar met één boot voer. Dat er dat wee keinde veel mensen naar Texel zou den komen in verband met het Tevokotoernooi, een Duitse feestdag en het rock 'n rollfestival was im mers lang tevoren bekend, zo redene ren zij. Namens Teso liet Jan Bloem echter weten dat met deze omstan digheden in de planning wel degelijk Jen vrijdagavond is het Data- lapsalon Joke gelukt ongesla- xels basketballkampioen te i. Dikke Mik probeerde nog tamarkt de eerste nederlaag I seizoen toe te brengen ind was 24-24 voor Data- maar moest in de tweede >ch zijn meerdere erkennen in ipioen. strijd van de play-off, Time Ouf tegen STGollards, ging het nog spannender toe. Time Out wilde na de overwin ning van twee weken terug tegen Dikke Mik graag op de tweede plaats eindigen maar kon de druk niet hele maal aan. Er werd geforceerd gespeeld waardoor nogal veel kansen om zeep werden geholpen. Na lange tijd tegen een achterstand te hebben aangekeken was het tenslotte Serge Blom die met-twee mooie scores de overwinning bij Time Out bracht: 28-27. rekening is gehouden, maar dat het aantal auto's toch veel hoger was dan redelijkerwijs kon worden verwacht. De „Molengat" was wegens onder- houdswerkzaamheden niet binnen en kele uren inzetbaar. De „Marsdiep" was wel beschikbaar, maar het zou geruime tijd duren voordat deze zou kunnen varen omdat de bemanning ervoor moest worden opgetrommeld. De praktijk heeft geleerd dat de druk te dan vaak al voorbij is. Dat was in dit geval niet zo, maar dat bleek pas achteraf. Om de reizigers in ieder ge val een vlotte terugreis te bezorgen, kreeg de „Schulpengat" zondagmid dag wél versterking van de „Marsdiep". Overigens stelt de organisatie het zeer op prijs dat organisatoren van evenementen die veel overkantse deelnemers of belangstellenden trek ken, hiervan zeer tijdig kennis geven. Dus niet een paar dagen of een week tevoren,maar zo mogelijk al in de voorafgaande herfst, zodat er in de jaarplanning rekening mee kan worden gehouden. Dinsdagmiddag komt de „Molengat" weer in de vaart om de „Schulpen gat" te vervangen, die woensdag en donderdag een technische inspectie ondergaat. Bntwi vm W/et Imm/i wmTM/onltklfKx) ven de leJAie Als belangstellende was ik dinsdag- vond aanwezig bij de vergadering van de raadscommissie welzijn. Hiermee wil ik reageren op het verslag in de TC van 30 mei j.l. zelden heb ik zo'n slechte journalistieke weergave gele zen, doorspekt met verdraaiing van feiten, citeren van uitspraken die niet zijn gedaan, onnauwkeurigheden en suggestief spelen op de vrouw. In zijn algemeenheid geeft het stukje de indruk van een opgehitste situatie terwijl daar juist het tegendeel waar is. Alle raadsleden, behalve uiteraard de brallende Poster, maar die neem ik al lang niet meer serieus, hebben op de vergadering met kennis van zaken gesproken in het volle besef van hun verantwoordelijkheden. Met name de dames Eelman (CDA en VVD) hielden een degelijk en met goede suggesties onderbouwd betoog. Niemand, ook de vertegenwoordigers van de school niet, heeft zich negatief over het werk van de Gemeenschap Eierland uitgelaten. Integendeel, de meeste sprekers spraken waarderend. Over wegend was de zorg voor de gezond heid van de kinderen en de kwaliteit van het onderwijs. Zo hoort het ook, want uiteindelijk is het bevoegd ge zag (de gemeente dus) verantwoor delijk. Dat de heer Poster (Texels Belang, wien belang is dat overi gens?) deze verantwoordelijkheid niet onderkent en politieke munt uit de si tuatie tracht te slaan is verachtelijk en janmmer voor hem, te doorzichtig. Triest is het dat de schrijver van het artikel zelfs dat niet door had. Wel licht heb ik met bovenstaande vol doende rechtgezet. In de hoop op betere verslaggeving in het vervolg, wil ik hierna trachten een bijdrage te leveren om tot een oplossing van de problematiek te komen. Als het al leen zou gaan om een multifunctio neel dorpshuis, de oorspronkelijke opzet, dan lag de zaak wat eenvoudi ger. Het tehuis is niet meer alleen, zoals de doelstelling doet vermoeden, voor de sociale en culturele activitei ten van de bewoners van de Polder en De Cocksdorp. Naast deze functie is het een horeca-bedrijf geworden met, waarschijnlijk onmisbaar gewor den, inkomsten uit het toerisme. De dorpsbewoners hebben verleden jaar zelfs al actie ondernomen tegen de activiteiten van hun „eigen" dorps huis, die de leefbaarheid in het dorp aantastten. De bekende disco- overlast. De voorgestelde overeen komst is nu voor de tweede maal te ruggenomen door B en W en er lijkt een impasse te zijn ontstaan. Eigen lijk logisch, want een overeenkomst, eventueel uitgebreid met nog zestig artikelen, kan geen goede samenwer king afdwingen waar het gaat om doelstellingen die haaks op elkaar staan. Het artikel suggereert dat de moeilijkheden begonnen zijn na de di rectiewisseling: op zich voorstelbaar maar de hoofdoorzaken liggen bij de uitbreiding van lagere school met de kleuterafdeling tot basisschool en de uitbreiding van het complex: zwem bad, tennisbanen en de horeca functie. Een eventuele oplossing zal dus m.i. niet te vinden zijn door de huidige, uit de hand gelopen, situatie trachten te reglementeren. Het Eier- landsche Huis terug naar af (dorps huis), lijkt mij nogal onfatsoenlijk naar het bestuur van de Gemeenschap Ei erland, zal bovendien financiële con sequenties hebben en niet alle deel-problemen oplossen. Blijft over een structurele oplossing;. Beleid op wat langere termijn! Een en ander zal ook geld vragen maar voor al politieke moed. De schaalvergro ting in het basisonderwijs staat voor de deur, samenvoeging kost (over- heidslgeld. Tel dat bij de investerin gen t.b.v. de peuterspeelzaal en het vierde leslokaal (kosten deels ge meente/overheid). Met elkaar finan ciële mogelijkheden om een fasen-plan te maken, met minimale gemeentelijke offers, dat de school grotendeels zelfstandig maakt en het Éierlandsche Huis ontplooiingskansen geeft. College, raadsleden, bestuurders, dur- pers, denk er maar eens over. Ari van Hardeveld De Cocksdorp Naschrift redactie: Het artikel is niet alleen een verslag van de bewuste commissievergadering, maar ook van een gesprek met betrokkenen buiten de vergadering om. Naar onze mening is de zaak correct weergegeven. Een 19-jarige inwoonster van Den Burg belandde vrijdagmorgen met haar auto in de bossages van de Em- malaan. De voorzijde van de auto raakte hierbij beschadigd. Volgens de bestuurster lag ter hoogte van de Rijksscholengemeenschap een grote tak op de weg. Toen zij die trachtte te ontwijken, sloeg het stuur naar rechts en belandde de auto in de struiken. De Texelse hield aan het on geval een stijve nek over. Eventuele getuigen wordenverzocht contact op te nemen met de politie. Onbekenden hebben zaterdagochtend een raam van een bij de sporthal ge parkeerde auto vernield. De vernieling is vermoedelijk het gevolg van een steentje of een kogeltje uit een lucht buks. De auto is eigendom van een 55-jarige inwoner van Den Burg. De Texelse Muziek- en Dansschool houdt maandag 10 juni een voor speeluur in d'Ouwe Ulo. De volgende instrumenten komen aan bod: harp, viool, verschillende koperen blaa sinstrumenten, dwarsfluit en piano. Zondagavond houdt menvereniging „Tussen Wad en Duin" een avondrit. De start is om 19.00 uur bij Manege Akenburg. Degenen die zich nog niet hebben opgegeven, kunnen dit nog doen voor vrijdagavond bij L. Eelman- Vos, tel. 12746 of bij T. Spigt-Witte, tel. 19627. De jeugdraad van GVT houdt op 7, 8 en 9 juni een kampeerweekend voor alle leden, ledereen van groep 4 tot en met 8 is welkom. De kosten be dragen f30,-. De tenten worden op gezet achter de gymzaal aan de Beatrixlaan. Opgeven voor dit gezelli ge evenement kan bij Yvonne Brui- ning, telefoon 15228. De bonen kwamen van boven. Op het strand krijgen de Zaankanters via een parachutist hun eten aangereikt. ilokkeloos verlopen veiling, ublieke belangstelling en een ge ongedwongen sfeer. Niets i te merken dit jaar." De ■organisatie is niet alleen te- over de belangstelling, ook to opbrengst laat zich uiterst j aanzien. Rieuwert Veenstra, de veilingcommissie, schat to omzet van het afgelopen inde op f90.000,-. Vorig jaar g dit f80.000.-. Vrijdagavond i 300 nummers geveild, de inde 425 nummers werden za- afgewerkt. jagen was het in de veilinghal Groothandelscentrum in Oude- oehoorlijk druk. Hóe druk bleek de verkoop van de catalogi, igmiddag om 15.00 uur werd tste exemplaar al verkocht, chatting bezochten zo'n 1500 n de veiling, waarvan er 625 perskaart aanschaften. I er onder leiding van veiling- irs Jo Roeper en Gerard Zijm it algemeen aardig werd gebo- aren de fietsen in vergelijking orgaande jaren minder in trek. ik aantal rijwielen werd „opge- iwat wil zeggen dat ze niet opbrachten die de eigenaar wenste te ontvangen. „Het wallend dat het publiek er dui- ilnder voor over had dan vorig ildus Jan Bloem, obus, door het comité tot «pres" omgedoopt, ging voor drag van f1400,- van de hand. >ant uit 1964 werd voor het bedrag van f700,- geveild. De eigenaar mag niet mopperen, jaren geleden werd de auto in uitsland nog voor zo'n 8000 igeknapt. hilderijen van Blok van der gingen voor f2200,-, f1550,- DO,- weg. Er zijn veilingbezoekers die de prijzen weer de teveilen artikelen voor weggaan, nauwkeurig bij houden. Alles met behulp van de immer aanwezige knie. In tegenstelling ror stoelen zijn kleine tafeltjes op de Lionsveiling een schaars artikel. ^Larrrar 'urcwjtijf, leensteam basketball Datamartk/Kapsalon Joke. Achter v.l.n.r.: Marco Tontelder. Sander Schouwstra. Carlo Kuip. Eric Venneker. Voorste Suzanne Boeijen. Maria Witte. Tamara Griffioen en Ronald Witte. plijk werd door Dikke Mk met verloren. In de andere wed- Eindstand Play-off: 1 en kampioen Datamarkt/Kapsalon Joke: 2. Time Out; 3. Dikke Mik; 4. S1-Goilards. Vijf leden van de mobiele eenheid hebben in samenwerking met de Texelse brandweer 21 spuitgasten uit Zaanstad een „overlevingstocht bezorgd,die de betrokkenen nog lang zal heugen. De Zaankanters verkeer den in de veronderstelling naar de beschutte Veluwete gaan, maar be landden donderdagmiddag na ver schillende problemen in Den Helder te hebben overwonnen, tot hun gro te verbazing op ons eiland. Ook hier wachtte hen menige opdracht. Nadat de meesten het water bij de Amaliaweg met behulp vaneen touw droog waren overgekomen, leidde de Een 23-jarige Inwoner van Oss is bij een uitwijkmanoeuvre met zijn auto in een greppel beland. De wagen raakte hierbij total-loss, de bestuurder kwam met de schrik vrij. Het ongeval vond donderdagmiddag rond 13.30 uur plaats op de Randweg, ter hoog te van De Zilvermeeuw. Na een po ging tot uitwijken raakte de toerist met de wielen in de linkerberm. Na dat hij zich uit de berm had gestuurd, belandde hij via de rechter- berm in een greppel. De bestuurder moest zijn ondersteboven liggende auto via het portierraam verlaten. tocht naar hetstrand bij paal 9, waar een parachutist de mannen van mondvoorraad voorzag. Een echt overlevingspakket, in de vorm van blikjes bonen en repen chocolade. Hierdoor gesterkt zochten de mannen lopend hunnachtverblijf op de speel weide aan de Rozendijk op. Veel rust was hen echter niet gegund, want al ras moest het luchtbed voor de vol gende opdracht worden verlaten. De Texelse brandweer kon de verleiding niet weerstaan de organisatie van het geheel, de mobiele eenheid, een koekje van eigen deeg te geven. De mobiele mannen waren even uit het veld geslagen toen zij hun weg door een flinke container versperd zagen. Om te voorkomen dat Robert Aris van Boven midden in de nacht uit bed gebeld zou worden, hadden de Texelaars een wagen met takelspullen in de buurt laten staan. Hiervan werd dankbaar gebruik gemaakt. Nadat de container min of meer was weggeta- keld, waren de mannen met hun wa gens weer „mobiel. De eenheid vatte het pesterijtje bijzonder sportief op. Na tal van verdere activiteiten, waar- De duik- en demonteergroep van de marine heeft vrijdag op het strand een aantal explosieven vernietigd. Twee brisantgranaten, een onbekend soort bom en diverse patronen wer den door de deskundigen onschade lijk gemaakt. bij onder meer de vuurtoren met be hulp van een touw moest worden verlaten, werd de tocht besloten in Klif, waar de mannen bij een goed verzorgde maaltijd de blikken met bo nen van.de vorige dag konden vergeten. Aan de 31ste Texelse avondvierdaag se, die gisteravond is gestart, doen 589 deelnemers mee. Dit is precies hetzelfde aantal als vorig jaar. Er zijn 414 lopers onder de 14 jaar en 145 mensen die voor het eerst meedoen. Tussen de wandelaars zitten twee da mes die tot nog toe alle avondvier daagsen hebben meegedaan. Dit zijn An Bakker en Corry Visser. De traditionele intocht is op donder dagavond. De muzikale begeleiding komt dit jaar uitsluitend vanaf de Groeneplaats en wordt verzorgd door de drumband van KTF en Excelsior, die vanaf 19.00 uur zullen spelen. Er zullen marktkramen worden op gesteld van waaruit de herinneringen worden uitgedeeld. Vroeger gebeurde dit altijd vanuit de Schouwburgzaal van De Lindeboom, maar die is niet meer beschikbaar. De route van de laatste wandeldag wordt besloten met een rondje vanaf de Haffelderweg via de Weverstraat en de Binneburg naar de Groene plaats.

Texelsche Courant | 1991 | | pagina 7