ede prestatie Texelse turners NOTHING TO LOOSE en deert pret sjeugd niet LrSVJ Vü GIRO 625 000 - AMERSFOORT Van 9 t/m 15 juni ook op TEXEL! 1Ê Donderdag 13 juni Ing. JAN DUIN MAKELAARDIJ WONING IN DEN BURG WOONHUIS IN DEN BURG AG 11 JUNI 1991 TEXELSE COURANT PAGINA 3 mpeerweekend voor de pupil- Texelse Boys. dat afgelopen nd voor het zesde achtereen- de jaar werd gehouden, was cces. Op het Boysterrein kam- |fl 57 kinderen, een nieuw re- wat aangeeft dat het goed iet de jeugdafdeling van de kon de pret niet drukken. Voor gste voetballertjes werd gauw ternatief programma georgam- Een teken- en kleurwedstrijd in itine leverde veel leuke resulta- die werden tentoongesteld e ouders. Daarna vermaakte de zich met tekenfilms. De D- en Hen trokken zich van de buien ian en gingen naar het bos en overlevingstocht. Daar wer den ze niet gespaard: met tien kilo zand de Fonteinsnol op en af, lopen over een indianentouw en een „slan- genparcours" waren lastige opdrach ten. Andere attractieve onderdelen tijdens het kampeerweekend waren een speurtocht door Den Burg, „le vend bingo", een barbecue en 's avonds een douanespel in het donke re bos. Een hoogtepunt voor veel pu pillen was een wedstrijd tegen de leiders. Zo wisten de allerjongsten, de F-jes, de leiders een 4-4 gelijkspel af te dwingen. Als vanouds werd het kampeerweekend besloten met voet- balvaardigheidstesten en het nemen van penalty's op de keeper van Boys 1, Kees Kooy. Bij de prijsuitreiking zondagmiddag vergat organisator Henk Pennmgs niet de liefst twintig medewerkers aan het weekend in het zonnetje te zetten. Voor de jeugdaf deling van Texelse Boys is hiermee het seizoen afgerond: in augustus worden de trainingen hervat. in de kantine van je eigen voetbalclub. Deze gebeurtenis overkwam de jongste jeugd Ise Boys tijdens het afgelopen kampeerweekend. (Foto Henk Pennings) de nationale kampioenschap- men in Rotterdam zijn de lurners Mark Jan Mulder in ni- Icen Nico Stoter in niveau 1B fievelijk als vijfde en negende igd. In een prachtige entoura- onder grote publieke belang- werkten de turners in de leeftijdsniveau's hun jden af in de Alexanderhal. an Mulder was goed in vorm ikte een serieuze kans op een bij de beste drie turners. Hij aar de wedstrijd met twee illingen: proberen de 48 grens te bereiken en een op het erepodium. Vanaf het toestel ontwikkelde zich een inde wedstrijd, waarbij zeven zeer dicht bij elkaar stonden, schillen zaten soms in hon en van punten. Mark Jan Mul- B zijn wedstrijd opende op met 8.15, belandde op een )ige tweede plaats, vlot tempo werden de overige ntoestellen in Olympische volg- fgewerkt. Op een sprong be- Mulder iets teleurstellend een oor zijn overslag, maar de jury toestel was dan ook bijzonder met het uitdelen van hoge Op brug en rek mengde Mul- h stevig in de strijd met een meen 8.15. Op vrije oefening hij punten in. Weliswaar turn- een schitterende oefening, lij een simpel onderdeel itanddoorrollen) raakte hij niet in voeten over zijn steunpunt, oor het doorrollen leek op het en van een luchtige cake. On- deze ernstige fout, behaalde h nog een goed punt nl. 8.30. stste toestel was het gevrees- irdvoltige. Hierop werd de wed- rerloren. Ondanks vele en vele ainingsarbeid kwam de oefe aar de mening van de juryleden oende uit de verf. Navraag bij leerde dat de aftrek voor sti- fouten behoorlijk was. De hier Ide 6.9 was voor Mulder en Nico Stoter een behoorlijke te ling. Uiteindelijk werd één elling toch nog gehaald, name- plaats op het erepodium. De B. was royaal en deelde vijf les uit voor de beste presta- let behalen van 48 punten blijft olgend jaar doelstelling num- •n in een hogere categorie, ni- •toter had niet te klagen over Iers. Een grote delegatie Wad- mers (leden van zijn oude club) i voor een donderend kabaal Unitieve afsluiting van iedere n9- De sfeer in de Alexanderhal "ede doordat de meeste tur- ver een dergelijke supporters honden beschikken, optimaal. s eerste oefening liep keurig is plan Op de brug werd de 9e oefening zonder noemens- 9e fouten uitgevoerd en werd achtig beginpunt van 8.70 in eht gesleept. Gesterkt door dit "et en na perfect mturnen op Igde daarna direct de te ling van een totaal mislukte n9- Wat in de trainingen nooit misgaat bleek nu ineens niet te luk ken. Bij de inzet van de disloque wist Stoter zijn armhoek niet te vergroten en door slechts tijdig weer in elkaar te duiken werd er een zitdraai ge maakt. Daarna opnieuw een inzet voor de disloque die echter lang niet zo hoog kon worden uitgevoerd als normaal waardoor het volgende ele ment de „russenslinger" (reuzendraai met geïnloqueerde schouder in ellen- greep) niet kon worden uitgevoerd in verband met onvoldoende snelheid. Al met al miste Stoter in jurytech- nisch opzicht zijn C onderdeel met een waarde van 0.6 punten, had hij een onderdeel te weinig en was de samenstelling van de oefening ernstig aangetast. Met de behaalde 6.9 mocht hij zijn handen dichtknijpen. Op vrije oefening was hij nog niet geheel hersteld van deze desillusie op zijn favoriete toestel. Een ongeïnspi reerde vrije oefening was het gevolg met een matig cijfer van 8.05. Hierna kwam het ingecalculeerde struikel blok, het paardvoltige. Stoter hield zich goed, turnde zijn hele oefening, zij het met de nodige bijbewegingen, en behaalde een terechte 6.45. In het algemeen klassement was een plek bij de eerste zes turners hier wel mee verkeken. Op ringen kwam een lichte opleving. Hoewel het begin niet correct was, Stoter kwam namelijk met zijn voeten tegen de kabels van de ringen tijdens zijn stut tot handstand was het vervolg indruk wekkend. Via handstand werd op kracht gedaald via bovenbalans tot plank-achter en voor het eerste op een wedstrijd turnde Stoter met suc ces een C afsprong op ringen. De salto voorover gestrekt met volledige lengte-as draai. Het was dit jaar voor het eerst dat Stoter op dit toestel weer in de acht turnde met de be haalde 8.15. Als slot van een wedstrijd met ups en downs was paardsprong aan de beurt. Hier liet Stoter een Tsukahara zien die echter iets afweek van de lengterichting van het paard. Ook de landingsafstand was te gering zodat een matig cijfer van 8.00 overbleef. In totaal turnde Nico 46.25 punten bijelkaar, terwijl ook hij de bedoeling had gehad om de magische grens van 48 punten te bereiken. Aan trai- ningsarbeid en inzet heeft het niet gelegen. Met iets minder pech op rekstok had een zesde plaats er inge zeten. Nu resteerde een eervolle ne gende plaats in de op een na hoogste turnklasse van Nederland. Dankbaar en blij zijn wij met de geboorte van on ze dochter Lianne Arjen en Jeannet van Opstal-de Visser 10 juni 1991 Noordwester 120 1791 HG Den Burg tel. 02220-10025 Nationale Collecte Gehandicapten Met droefheid geven wij u kennis dat geheel onverwacht van ons is heengegaan onze lieve moeder, schoonmoeder, groot- en overgrootmoeder Elisabeth Johanna Gieles weduwe van J. Timmer op de leeftijd van 87 jaar. Jan en Jennie Trijnie en Henk Giena en Joop Sieme en Gré klein- en achterklein kinderen Texel, 9 juni 1991 rusthuis St. Jan Correspondentie-adres: Ada van Hollandstraat 16, 1791 DH Den Burg. Gelegenheid tot condoleren woensdag 12 juni van 19.00 tot 20.00 uur in rusthuis St. Jan. De H. Eucharistieviering ten afscheid zal wor den gehouden op donderdag 13 juni om 10.30 uur in rusthuis St. Jan, waarna de begrafenis op de RK begraafplaats zal plaatsvinden. Na de begrafenis is er nog gelegenheid de fa milie te condoleren in de „Witte Burcht". Volop genietend van het buitenleven besef je ineens, het leven is een zucht en duurt maar even. Geheel onverwacht werd op z'n geliefde plekje op camping De Bremakker uit ons midden ge rukt mijn lieve man, onze vader, schoonvader en opa Jaap Koning op de leeftijd van 62 jaar. H. Koning-Eelman Bert Elly - André en Robin Texel, 6 juni 1991 R v. Cuyckstraat 6, 1791 DE Den Burg Jaap is opgebaard in het uitvaartcentrum aan de Bernhardlaan 147 te Den Burg. Gelegenheid tot condoleren zaterdag 8 juni van 19.30 tot 20.30 uur in het uitvaartcentrum. Een overdenking zal worden gehouden op maan dag 10 juni om 14.00 uur in het uitvaartcentrum, waarna de begrafenis op de Algemene Begraaf plaats te Den Burg zal plaatsvinden. Geheel onverwacht vernamen wij dat onze oud-werknemer, de heer Jaap Koning op de leeftijd van 62 jaar is overleden. De heer J. Koning heeft zijn beste krachten gegeven aan het verpleeghuis „Texel" en be jaardentehuis „Irene", waarvoor wij hem zeer erkentelijk zijn. Onze gevoelens van medeleven gaan uit naar zijn familie. Bestuur, directie en medewerkers van de stichting „Samen-Eén-Gollards". Kees Bakker en Bep Kroon Van harte gefeliciteerd met jullie 40-jarig huwelijksfeest op 14 juni! Wim, Marianne, Maurice, Guido, Harry, Ilse, Elly, Tineke, Louis, Jonne, Carlo, Marcel, Karin, Wouter, Jo. Kogerweg 136 1791 MK Den Burg Dun ie van der Linde Izak fietsen al 40 jaar samen op. Wij vieren met hen deze bijzondere dag op vrijdag 14 juni 1991. ledereen die hen hiermee wil komen feliciteren is van harte welkom van 17.00 tot 18.30 uur in het restaurant van Vakantiecentrum De Krim, Roggeslootweg 6, 1795 JV De Cocksdorp. De kinderen Kikkertstraat 8, 1795 AD De Cocksdorp. Blij en gelukkig zijn wij met de geboorte van onze zoon en Sharon's broertje Mels Geboren 6 juni 1991 Lia en Richard Daalder Sluyscoog 15 1791 WV Den Burg - Texel Telefoon 10055 Met trots kondigen wij u aan... de geboorte van een kleine Haan! Marloes geboren op 4 juni 1991. Jacco en Anneke den Haan Kennedystraat 28 6921 CX Duiven Wij zijn op 7 juni jl. ge trouwd Ton van der Gaag en Caroline Lap Herenstraat 59, 1797 AG Den Hoorn-Texel De vele blijken van oprecht medeleven betoond tij den de ziekte en na het overlijden van mijn lieve man, onze vader, groot- en overgrootvader JOHANNES CORNELIS EELMAN hebben wij erg gewaardeerd. H. Eelman-Blom en kinderen. dank - dank - dank - dank - dank - dank - dank ra Ik ben weer thuis! -g En sta met beide benen op de grond. ledereen die aan me gedacht heeft met post, "c g bezoek en telefoontjes hartelijk dank. -§ c Jasper Boks c ra -2 td dank - dank - dank - dank - dank - dank - dank Hartelijk dank voor alle belangstelling, kaarten, bloemen en kleine atten ties die ik heb ontvan gen tijdens mijn verblijf in het ziekenhuis en bij mijn thuiskomst. Mevr. Van de Haar Starkenburgh 64 Graag willen we ieder een bedanken, die op een of andere manier aan ons heeft gedacht. Te gek, bedankt. Henk-Jan Ramaker Emile Keijser Ze is lief, klein en welkom ELISE ROSELINDE 8 juni 1991 Marija, Ruud en Saartje v. Buschbach-Westerlaken Lieuwstraat 3 1791 XM Den Burg-Texel Wij rusten van 1 tot 3. Wil je bellen als je komt, 02220 - 15564. Wij danken u hartelijk voor de vele blijken van belangstelling die wij op onze 55-jarige huwelijks dag van u mochten ont vangen. L.H. van der Veen J. van der Veen-Eelman Langs deze weg wil ik graag iedereen hartelijk bedanken voor de be langstelling tijdens mijn verblijf in het ziekenhuis en bij mijn thuiskomst. Het was overweldigend. Nogmaals bedankt Jaap Slikker Hartelijk dank voor uw aanwezigheid, kaarten, bloemen en kado's ter gelegenheid van ons 40-jarig huwelijksfeest. Marie en Dirk Timmerman Den Hoorn, juni 1991. Oppas gevraagd: Wie wil er gedurende 5 wkn. op on ze kinderen letten en licht huish.werk doen? Annie Wit te, Sint Willibrord, Stuifweg 11, tel. 18352. Vaderdagtip van Tiko. Sport- litho's van Twan v/d Vorsten bosch: o.a. voetbal - surfen - zeilen - baseball - basketball - tennis aa. Tiko Team Shop De Koog. #1i§S JJWe, 9 11 Aanvang 21.00 uur. GVO heeft vrijdag 14 juni om 19.00 uur een uitvoering in de Beijenkorf. Basketballfans opgelet Chi cago Bulls - Los Angeles La kers. T-shirts - Singlets - Shorts - Jacks. Natuurlijk de enige echte bij Tiko Team Shop De Koog. Sportieve vrijdetijdspakken om lekker in en uit te waaien tijdens Rondje Texel, kinder-, dames- en herenmaten! Na tuurlijk bij Toppunt. Te koop gevr. Texels woor denboek en andere Texel- boekjes, tel. 12825. T.k. een goede electrische naaimachine, een Pfaff, tel. 12831 Vaderdagtip van Tiko. Een van de vele volwassen Stuntvliegers, o.a. Flexifoill - Speedwing - Delta's. Krach tig en Prachtig. Tiko Vliegers De Koog. Te Koop: Bolderwagen, f 50,—. Tjakkerstr 18, Den Burg, 15313. De beste rijwielrekken, nieuw en gebruikt, in voor raad. Dros, Spinbaan 18, tel. 12108. Vaderdagtip van Tiko Eén van de 125 verschillende echte Baseball - Baseketball - Football Caps Bij Tiko Team Shop De Koog Mooie spijkerbroeken voor dames en heren diverse mo dellen v.a. 59,95! Natuurlijk bij Toppunt. Te Koop Motor Rus. Jupiter 350, tel. 10222. Wegens allergie, gratis af te halen 2 gesteriliseerde poe zen 2 jr. en 4 jr., tel. 15691. Te Koop BMW 316, bj. '81, APK '92, 5 versn., tel. 19335. Basketballfans opgelet. T- shirts van Michael„Air"Jor- dan en Magie Johnson in di verse uitvoeringen Natuur lijk de originele bij: Tiko Team Shop De Koog. T-shirts met print. Wit en ge- meleerd 10,— en 15,—! Na tuurlijk bij Toppunt. Beste mensen. Wij willen iedereen bedanken voor de attenties tijdens mijn verblijf in het ziekenhuis en bij mijn thuiskomst. Adri Westdorp. Te koop: boiler 50 I., tel. 12482. Texel Jazz. Ok al an de bloês? T-shirts, kleine oplage, te koop in Het Open Boek. Vaderdagtip van Tiko. Een van de vele volwassen Stuntvliegers, o.a. Flexifoill - Speedwing - Delta's. Krach tig en Prachtig. Tiko Vliegers De Koog. Te Koop garage op Achtertu ne, O'end, te bevr. tel. 10443. Te koop Winkelwandstellin- gen. Dierenshop „Ellen", tel. 13308. Basketballfans opgelet Chi cago Bulls - Los Angeles La kers. T-shirts - Singlets - Shorts - Jacks. Natuurlijk de enige echte bij Tiko Team Shop De Koog. Sportieve vrijetijdspakken om lekker in uit te waaien tij dens Rondje Texel, kinder-, dames- en herenmaten! Na tuurlijk bij Toppunt. Het gaat tegenwoordig zo goed bij Kunsthandel Hans van der Klift, dat hij maan dag en dinsdag gesloten is. Vaderdagtip van Tiko: Sportlitho's van Twan v/d Vorstenbosch, o.a. voetbal - surfen - zeilen - baseball - basketball - tennis aa. Tiko Team Shop De Koog. Zwaanstraat 6 - Den Burg - Texel postbus 163 - 1790 AD Den Burg telefoon 02220 - 13888 Keesomlaan 28. Royale middenwoning met aanbouw en diepe achtertuin met achterom. De woning heeft een hal met trapop- gang, ruime woonkamer, aparte luxe keuken, bijkeuken/berging, heeft boven 4 slaapkamers en een douche/w.c. De woning is goed onderhouden; heeft een nieuw geïsoleerd dak, aardgas c.v. en Isolatieglas. Burgwal 11. Kleine, aparte woning in het centrum van Den Burg met steeg en plaatsje: to taal 70 m2 grond. De woning heeft een woonkamer, een opkamer, keuken, w.c./douche en boven een grote overloop met slaapkamer.

Texelsche Courant | 1991 | | pagina 3