Cjroen ^warts jexeh in het hart-, ijk geeft geld voor rie lokalen RSG/LBO „Er worden niet moedwillig regels aan de laars gelapt 1 1 ié'. iethouder: „Rond één miljoen" Barendregt in aanvaring met gemeenteraad iiisflMR BRUINING GELDSERVICE ipperploeg helpt stranding jacht Vogelenzang en Elemert krijgen parkeerautomaat Auto belandt in tuin bij botsing Reconstructie Pontweg gegund Gebruik tropisch hardhout wordt een uitzondering r Raadsmeerderheid voor seismisch onderzoek Rederijkerskamer UDI opgeheven Vandaag besteld, morgen uw geld. RICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR 10587 DONDERDAG 13 JUNI 1991 Ivertenties, abonnementen, etc. .J De Rooy B.V., Postbus 11. 1790 AA Den Burg. 102220-12741, na 18.00 uur 14881. Telefax 02220 - 14111 Parkstraat 10 of Warmoesstraat 45, Den Burg, telefoon 12741. e buiten werktijd lopman, Pater Witteplein 27, Den Burg. telefoon 02220 15472 Postgiro 652 Bankrelaties Amro Bank nc. 46 99 17.636 Rabobank nr. 36 25.01.742; N M.B nr 67 34.60.398 Verschijnt dinsdags en donderdags. Abonnementsprijs M3,95 per half jaar; Los tl.20 ijk geeft rond één miljoen gulden voor de bouw van drie ve lokalen voor de gefuseerde scholengemeenschap LBO. Hierdoor kunnen de oude landbouwschool en de huis- school worden afgestoten en wordt het voortgezet onder- geconcentreerd in twee dicht bij elkaar staande gebouwen de Emmalaan en de Haffelderweg. Mt.'i .->■ ifipiWWK' III Sli.'tST houdschool zal door het rijk aan de gemeente worden verkocht. Sie van RSG en LBO is rond. irdt nog druk onderhandeld e overdracht van de rijksschool de gemeente. De overdrachts aarden, neergelegd in het zg. »l, worden in de raadscommis- welzijnsbeleid (volgende dmsdag) aan de orde gesteld, idracht moet worden onderte- p 1 augustus. Tieenteraad wil het liefst al het wijs op één plaats concentre- vele jaren wordt wegens ruimtegebrek gebruik gemaakt van de oude landbouwschool aan de Beatrix- laan en de huishoudschool aan de Emmalaan/Haffelderweg. Het rijk heeft echter tijdens de laatste onder handelingen over de overdracht geld toegezegd voor nieuwbouw bij één van beide hoofdgebouwen, vermoe delijk bij het LBO omdat daar nog ruimte is voor uitbreiding. Te koop Als de nieuwe lokalen zijn gereali seerd komt de landbouwschool te landbouwschool worden aangewend als woonruimte voor ouderen hipperploeg van de NRM ver- woensdag in de vroege uren |entie bij het vlottrekken van ingels jacht dat was vastgelo op de zandbanken bij de Hors. ddingboten Zeeleeuw en de inna uit Den Helder waren even- f ter plaatse. feeks 02.30 strandde het zeil- .Hand Harold" op de punt van frs, nadat het buiten de vaar- 'as geraakt. De twee opvaren de het gevoel voor richting !n verloren, dachten IJmuiden in [te hebben. De rubberboot van "pperploeg werd in de veerha- ïwater gelaten, terwijl de truck led naar de Hors. De Suzanna Zeeleeuw waren inmiddels ook 'atse. Door de branding en ster king lukte het de rubberboot peet vast te maken aan het Daarom werd vanaf reddingvlet ■eleeuw een tros overgeschoten strand waar men er met En macht in slaagde de tros bin- B halen en aan het jacht, dat in Jitach uit tn/of thuis wilt welen: «M» mar Restaurant 7 Bikkdanent Wntstml B. 1795 4,1 Dt Cocksdorp. Itltfrn 02220-16547 De nieuwe naam van de gemeentelijke scholengemeen schap wordt „De Hoge Berg". Dit is bedacht door de onlangs overleden Wil Huizinga. koop te staan. De gemeente heeft er in het verleden al eens gegadigden voor gehad. „Misschien kunnen we er iets mee op het gebied van huis vesting voor bejaarden", aldus wet houder Tine Krijnen. De huishoudschool is eigendom van het rijk en zal aan de gemeente te koop worden aangeboden. „Ik ga er vanuit dat op basis van een taxatie- rapport een normale prijs zal worden vastgesteld. Wij zullen het gebouw ongetwijfeld doorverkopen, maar veel financieel voordeel valt er niet op te behalen," aldus de wethouder. Ze is uitermate tevreden met het onder handelingsresultaat. „We zijn door het rijk netjes behandeld. Er is veel meer uitgesleept dan de ƒ50.000,- waar eerder over werd gepraat." De automaat op het parkeerterrein tegenover Albert Heijn wordt vervan gen. De raad heeft hiervoor een be drag van ƒ25.000,- beschikbaar gesteld. Over het collegevoorstel ook de parkeerplaatsen aan de Elemert en de Vogelenzang van een automaat te voorzien, ontstond dinsdagavond dis cussie. Gerbrand Poster (Texels Be lang) zei alleen in te stemmen als er voor omwonenden een gedeelte wordt gereserveerd. Barendregt be loofde de mogelijkheden hiertoe te bekijken. Op Jan van Asselt na, die bang is dat veel auto's in aangren zende straten zullen worden gepar keerd, ging de raad akkoord. I V'l Beeld van de ongewone situatie in de tuin van De Scholerie. Bewoner Niek Welboren biedt koffie aan om de schrik te verdrijven Een 80-jarige inwoner van De Cocks dorp en zijn 83-jarige echtgenote kwamen gistermiddag met de schrik vrij, toen zij in hun personenauto als het ware werden gelanceerd bij een aanrijding op de Postweg. De auto ramde een lantaarnpaal en kwam, half gekanteld, pas tot stilstand in de tuin van atelier-galerie „De Scho lerie" van kunstschilder Niek Welbo ren. De aanrijding, die omstreeks kwart over drie plaatsvond, werd veroor zaakt door een eveneens bejaarde automobilist uit Den Burg. De man wilde vanaf de Muyweg linksaf de Postweg oprijden richting Den Burg, maar keek niet goed uit. Hij zag de uit de richting De Cocksdorp over de Postweg naderende auto met het Cocksdorper echtpaar over het hoofd. De auto uit De Cocksdorp werd aan de achterzijde geraakt en raakte van de weg. De inzittenden mochten van geluk spreken dat zij een lantaarnpaal op hun weg tegen kwamen en niet een van de bomen in de berm. De paal knapte af als een lucifershoutje. „Ik zag hem op me af komen en het volgende mo ment was hij er al niet meer. Toen we eenmaal stil stonden, was ik al leen bang dat de auto nog verder zou kantelen", aldus de geschrokken, maar opgeluchte Cocksdorpse. Zij en haar man werden na ondervraging door de politie gastvrij opgevangen door Welboren, die pot verse koffie had gezet. De auto werd door Robert Aris van Boven weggesleept. De au tomobilist uit Den Burg bleef even eens ongedeerd. Zijn auto werd aan de voorzijde licht beschadigd. ondiep water lag, vast te maken. Het lostrekken verliep moeizaam. Door het jacht enigszins te kantelen kon de weerstand worden verminderd. Door de mast als hefboom te gebrui ken lukte dat. Op een paar verrader lijke zandbanken na verliep het lostrekken richting dieper water vrij soepel, aldus Hans Bakker van de reddingploeg. Met aan boord de twee Britten een redder werd het jacht naar Den Helder gesleept. Daar wordt het schip, dat ogenschijnlijk geen schade aan het avontuur had overgehouden, grondig geïnspecteerd. De reconstructie van de kruising Pontweg/Akenbuurt is gegund aan aannemingsmaatschappij De Vries en Van der Wiel uit Sint Maartensvlot- brug. Deze firma had met ƒ120.500,- de laagste inschrijving. De raming van gemeentewerken bedroeg echter maar ƒ108.500,-. Na onderhandelin gen met het bovengenoemde bedrijf werd-de prijs afgemaakt op ƒ110.000,-. Overige inschrijvers waren Aannemersbedrijf Daalder uit Alk maar en Koninklijke wegenbouw Ste- vin uit Heerhugowaard. De gemeente gaat in het vervolg al leen tropisch hardhout gebruiken als het echt met anders kan. In bouw vergunningen wordt een aanbeveling opgenomen waarin verwerking van tropisch hardhout wordt afgeraden. C. Hin (CDAI stelde voor een dergelij ke bepaling ook op te nemen ten aanzien van bepaalde verfsoorten, aluminium en kunststof kozi|nen, om dat ook déze materialen grote scha- deaan het milieu toebrengen. „Als ik bij het besturen alleen puur formele regels uit moet voeren, stap ik liever gelijk uit deze stoel. Iedere wens van de burger wil ik kunnen beoordelen in het licht van het totale beleid en de regels." Wethouder Ba rendregt kwam dinsdag stevig in aanvaring met de raad. Aanleiding hiervan was een voorbereidings- besluit over uitbreiding van paviljoen paal 33, een verbouwing die tot groot ongenoegen van een aantal raadsleden al met instemming van de wethouder is gerealiseerd. Alleen Texels Belang en VVD wilden van de kwestie geen punt maken. „Regels zijn er vóór de burgers", al dus Erna Eelman-van der Kooi. Het CDA zei zich met deze gang van za ken echter absoluut niet te kunnen verenigen en stemde uit protest te gen het voorbereidingsbesluit. „Al hebben wij op zich niets tegen uit breiding van een paviljoen." Jan van Asselt bleek dezelfde mening toe gedaan. Barendregt zei zich over de verhitte gemoederen te verbazen. „Ook de vorige wethouder probeerde altijd een handreiking naar de burgers te doen. Als de raad echter zegt dat ik me formeel ten aanzien van de regels moet opstellen, zal ik dat doen. Dat betekent wel dat ik een heel veel mensen moet gaan teleurstellen," al dus de wethouder, die een notitie over dit onderwerp in de raadscom missie van juli aan de orde wil hebben. Barendregt verdedigde zijn beleid door te stellen dat de procedure ten aanzien van het strandpaviljoen slechts een formaliteit betreft. „Het past geheel in het nieuwe bestem- Wethouder Klaas Barendregt. mingsplan." Volgens Barendregt moet het in een toeristische gemeente als Texel mogelijk zijn burgers in bepaal de gevallen de lange wachttijd van een procedure te besparen, zodat de verbouwing nog vóór de start van het seizoen gerealiseerd kan worden. „Maar dat groene licht kan nogmaals alleen worden gegeven als de proce dure een formaliteit is. Er worden niet moedwillig regels aan de laars gelapt." Speling Volgens burgemeester Schipper is die marge er tot nu toe steeds geweest. Hij wil het onderwerp dan ook in al gemener en breder verband bespre ken. „Het gaat erom in hoeverre er binnen het besturen bij de gemeente nog ruimte is voor speling. Een zaak De raad heeft met negen stemmen vóór en zes tegen voor seismisch on derzoek door Petroland BV gestemd. Toen het voorbereidingsbesluit 12 mei in de (onvoltallige) raad werd ge bracht, staakten de stemmen. Groen Links, de PvdA, Gelein Jansen (CDA) en wethouder Terpstra stemden dins dag tegen het onderzoek. Nel Eelman maakte de kanttekening dat zij alléén voor seismisch onderzoek is. Met eventuele boringen gaat zij niet akkoord. Toneelvereniging UDI wordt opgehe ven. Er zijn te weinig leden om de zaak draaiende te kunnen houden. Als tweede oorzaak noemt UDI het gebrek aan behoorlijke speelruimte in Den Burg. De vereniging heeft bijna 85 jaar bestaan om rustig de gedachten over te laten gaan. Laten we dus vanavond geen uitspraken doen, waar u later wellicht spijt van krijgt." De raadsleden stonden er echter op ook hun zegje te mogen doen. „Als u wel de wethouder tien minuten aan het woord laat, zonder hem te onder breken, en ons vervolgens de mond snoert, neem ik u dat zeer kwalijk", aldus een verontwaardigde Gerard van der Kooi (PvdA). Gelein Jansen (CDA) merkte op het geen stijl te vinden de raad te vragen voor of te gen het plan te zijn, terwijl de ver bouwing al kant en klaar is. Bovendien vroeg hij zich af wat er zou gebeuren als buren bezwaar te gen de uitbreiding blijken te hebben. Barendregt antwoordde dat het juri disch mogelijk is om dan achteraf een procedure te voeren. Nel Eelman-van 't Veer (CDA) meen de dat door het passeren van de raad bij burgers de indruk kan ont staan dat de leden er min of meer voor Piet Snot zitten. Zorgvuldig Partijgenoot Ate Rienstra zei de op handen zijnde notitie van Barendregt liever een jaar geleden te hebben besproken. „Het is niet de eerste keer dat we er over vallen dat er al groen licht voor een voorbereidings besluit wordt gegeven, terwijl de raad nog van niets weet." Groen Links zei voor het laatst in te stemmen met een voorbereidings besluit dat al is gerealiseerd. „Volgen de keer doen we dit echt niet meer. Als er wordt afgeweken van een bestemmingsplan, moet het beleid zorgvuldig zijn." s* Elf telefooncellen erbij s* Jaarverslag VVV toont forse toeristische groei aan Sé Laatste „Ronde" voor Cees Graaf Hoornders stelletje ongeregeld? s* Texels Belang wil rem op gewestvorming Sé In Mars wordt slordig met belangen gmgesprongen Ook de PvdA, die in een onlangs ge- houden raadscommissie over dit on derwerp al tegen de wethouder van leer trok, kan er niet mee instemmen voor een voldongen feit te worden gesteld. De partij steunde niettemin het voorbereidingsbesluit. Het colle gevoorstel werd uiteindelijk met tien tegen vijf stemmen aangenomen. VREEMD GELD NODIG? Voor alle valuta. Thuis afleveren mogelijk. Altijd de scherpste koers. Tel. 17333. Nikadel 20. De Koog. 13 uur per dag, 7 dagen in de week.

Texelsche Courant | 1991 | | pagina 1