„Rondebord" op Pontweg volgend jaar verboden j „Slordig omgesprongen met belangen burgers m E' KE NI CDA in brief over ontwikkeling Mars: van 15 en 16 juni Kerkdiensten 16 juni I f?" TfmmiiÊmri Forse uitbreiding telefooncellen Geen militaire oefeningen bij Horsmeertjes VADERDAGIDEE juwelier Martin Tro PAGINA 2 TEXELSE COURANT DONDERDAG 13 JUK De organisatie van de Ronde om Texel mag volgend jaar bij pomp station Witvliet aan de Pontweg geen welkomstbord voor „rondegan- gers" meer plaatsen. Het college vindt het een onverantwoorde situa tie. Het bord, dat op een grote con tainer is geplaatst, werd tijdens de rondvraag in de raad door Gerard van der Kooi (PvdA) aan de orde gesteld. Ook vorig jaar bracht hij de aanwezigheid van het bord al ter sprake. Omdat er in De Koog nog geen openbaar toilet is, deed hetzelfde raadslid ook een verzoek daar in het seizoen een toiletwagen te plaatsen. ,,Het klinkt misschien gek in dit ge val, maar zo'n ding kan zichzelf be druipen." Wethouder Terpstra zei een wagen een goede suggestie te vin den. De kans dat nog vóór het sei zoen een vast openbaar toilet in De Koog wordt geplaatst, is klein. Jan van Asselt informeerde naar de gemeentelijke lasten die samenhan gen met de overname van de wegen van het Waterschap Texel. Volgens wethouder Terpstra is dit een bedrag van ƒ750.000,- op jaarbasis. Nel Eelman (CDA) zou graag zien dat nog vóór het seizoen informatiebor den op de Georgische begraafplaats worden geplaatst. Bert Koning uit Oudeschild diende hiertoe vorig jaar een verzoek in, waarmee de raad ak koord ging. Het CDA-raadslid vroeg zich af waarom de borden nog niet zijn geplaatst. Volgens wethouder Ba- rendregt is de zaak in handen gege ven van de TINT-werkgroep, die de hele toeristische infrastructuur van Texel onder de loep neemt „Zodra het project is afgerond zullen de bor den worden geplaatst." Gré Zegers-Zijm (PvdA) zei zich zor gen te maken over het feit dat leer lingen van openbare scholen niet zijn verzekerd tegen ongevallen die in schooltijd, bijvoorbeeld tijdens gym nastieklessen, kunnen plaatsvinden. In Oudeschild schijnen ouders aan sprakelijk te zijn gesteld voor een on geval tijdens schooltijd. Wethouder Tine Krijnen-Baijs zei dat de gemeen te in ieder geval een WA-verzekering heeft. De kwestie waar het PvdA- raadslid op doelt zal worden uit gezocht. Volgens Ate Rienstra (CDA) levert het parkeren bij jeugdherberg Panorama nog steeds problemen op voor tracto ren en ander verkeer. Een aantal ja ren geleden stelde het raadslid dit punt ook al aan de orde, waarbij hij ten antwoord kreeg dat voortaan slechts aan één kant van de weg zou worden geparkeerd. Wethouder Ba- rendregt zal contact met de betrok kenen op laten nemen om te zorgen dat de gemaakte afspraken worden nageleefd. Cor Kuip (Texels Belang) wilde weten of het de bedoeling is ook abri's bui ten de bebouwde kom 's avonds te verlichten. En zoja, of er dan al aan gedacht was om dit met behulp van zonne-energie te doen. Volgens wet houder Terpstra staat verlichting van deze abri's niet in de planning, maar is de suggestie het bestuderen waard. Iedere zaterdagochtend haalt Scou ting Texel oud papier op. De mensen worden verzocht deze spullen vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, zodat ze vlot kunnen worden ingela den. Bij de oudpapier-wagen kunt u ook gereedschappen voor de derde wereld kwijt. Komende zaterdag wordt het oude papier etc. opgehaald in de volgende straten: 8. Kogerstraat, Wagemakerstraat, Waalderstraat, Marelstraat. De Koog Met ingang van 14 juni wordt het oudpapier op elke tweede vrijdaga vond van de maand vanaf 19.00 uur opgehaald. Bestuur en fractie van het plaatselij ke CDA vinden dat bij het bouwrijp maken van de tweede fase van het Marsplan nogal wat fouten zijn ge maakt. „Wij kunnen ons niet aan de indruk onttrekken dat er slordig en onzorgvuldig met belangen van ge meente en burgers is omgespron gen. De veel te hoge kosten kunnen alleen worden gecompenseerd door verhoging van de grondprijs, hetgeen een slechte zaak is", aldus het CDA in een brief aan de gemeenteraad. r^tfwnK>--Kiati HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 9.30 uur ds. Ter Haar. De Waal 11.00 uur ds. Kok De Koog 9.30 uur dhr. Guiljam. Den Hoorn 9.30 uur ds. Kok. Oosterend 9.30 uur dhr. Kuiper. Oudeschild 11.00 uur dhr. Kuiper De Cocksdorp 11.00 uur ds. Fibbe. GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg: 10.00 uur dhr. N. W. Vis ser uit Den Dolder; 19.00 uur dhr. N. W. Visser uit Den Dolder. Uitzending via De Lichtboei. Oosterend 9.30 uur ds. J. J. N. Wil mink. 19.30 uur ds. J. J. N. Wilmink. GEREFORMEERDE GEMEENTE in kerkgebouw Schoolstraat, Oosterend. zo. 10.00 uur en 16.00 uur dienst, wo. 19.00 uur ds. M. J. van Gelder. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk te Den Burg 11.30 en 16.30 uur dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE 10.00 uur ds. Knipscheer. Uitzen ding via De Lichtboei. Kerkbusje Den Hoorn. BAPTISTEN GEMEENTE TEXEL 10.00 uur ds. Bottenbley uit Drachten. Uitzending via De Lichtboei. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg za. 19.30 uur, dames koor, crèche. Uitzending via De Lichtboei. zo. 10.45 uur Doopviering, The Gospeltrain. Oudeschild zo. 9.30 uur. De Cocksdorp zo. 9.30 uur. Woord-communiedienst. De Koog zo. 9.30 uur. JEHOVA'S GETUIGEN Koninkrijkszaal, Schilderend. 10.30-11.20 uur Openbare Lezing. 11.20-12.30 uur Wachtorenstudie: „Spreek de zuivere taal en leef voor eeuwig!" Opgaven voor vermelding in de lijst „Voor het weekend' moeten dinsdags vóór 12.00 uur worden ingeleverd. Artsen Uitsluitend voor spoedgevallen Van vrijdag 18.00 tot maandag 8.00 uur: Dokter R. Coutinho W. Vos, Schilderend 40, Den Burg, tel. 12023. Dokter L. Barnard, Kotterstraat 24, Oosterend, telefoon 18234. Tandartsen Voor spoedeisende tandheelkundi ge hulp: raadpleeg de ingesproken boodschap op de praktijknummers 12270, 14727, 14669 of 13086. Gezinsverzorging In het weekend kan op zaterdag en zondag tussen 17.00 en 19.00 uur worden gebeld met mevrouw B. Dijkstra, telefoon 18832. Nuttige adressen: *Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancever voer bellen: 06-11. •Rijkspolitie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 18.00 uur. Telefoon (dag en nacht): 12222. •Dierenartsen Praktijk: Keesom laan 11, Den Burg. Dag en nacht bereikbaar via telefoon 12527. •Kruisvereniging Texel: Het alarm nummer is 02230-27166. •Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwemmers in nood: tel. 16270. •Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer,- tel. 12066. •Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 12222. •Kunstgebitreparatie: Tandtech- niek Van Kralingen (samenwerkend met het Tandheelkundig centrum; vergoed door het ziekenfonds), tel. 12069. Tandtechniek R. van Oosten (parti culiere praktijk), tel. 16441. •Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg. Tel. 12112. Zaterdag 11.00-12.30 en 15.00-17.00 uur. Zondag 11.00-12.30 uur en 16.00-17.00 uur. Buiten die tijd al leen voor spoedeisende gevallen. In de brief wordt een aantal kwesties op een rijtje gezet, waarover eerder al eens door CDA'ers of andere raadsle den kritische vragen waren gesteld. Het CDA constateert dat deze kwes ties nog niet of niet correct zijn afge handeld. Vooral de problemen inzake de slachtplaats zijn de partij een doorn in het oog. Naast kritiek op het verlo ren kort geding en de (te) hoge kosten die worden gemaakt wegens het telkens onderbreken van werk zaamheden, hekelt het CDA de wijze van ont- en opruimen van de terrei nen bij de slachtplaats. „Normen die de gemeente normaliter de burgers stelt, zijn daar overschreden", meent het CDA. „Veel oud ijzer verdween toch naar de vuilstort, ondanks vra gen van raadslid Hin en een toezeg' ging van wethouder Terpstra. Waarom werden er geen bouwhek- ken geplaatst rond gebouwen van de slacht- en destructieplaats? Weken achtereen was daar een gevaarlijke situatie met open opvangputten, ka- potgegooide ruiten, kabels en leidin gen, die open en bloot in het glas en puin lagen (onder spanning!)." „Wat gebeurt er met de 'botten- grond' die onder de stacaravans is gelegen? Wordt deze apart afgevoerd naar de vaste wal? Op veel plaatsen komen botten boven, maar juist op deze lokatie bevat de grond de meeste restanten. Kleven hier nog gevaren aan voor de bevolking en was er voldoende controle door milieu-ambtenaren? Hoe kon het ge beuren dat vier weken lang riool- en bloedwater in het slootje stroomde langs de Hallerweg?" Verder wordt in de brief gewezen op kennelijke onduidelijkheden inzake de overname van grond en gebouwen van de fa. Buysman, de stalling van caravans, de paardenstallen van de heer Du Porto en het kappen van po pulieren. Het CDA vindt dat de gemeente be paald geen voorbeeldfunctie heeft vervuld. „Hoe valt dit te verdedigen in het strenge milieubeleid?" Wij zoeken een bezorger m/v Wij zoeken iemand die voor ons de Texelse Courant wil bezorgen op de route: Hoornderweg, Hem- merweg. Hier wonen ongeveer 22 abonnees. Het bezorgen is het eenvoudigst voor iemand die in deze omge ving woont b.v. een scholier. De kranten moeten dinsdag- en donderdagmiddag even na 15.00 uur in onze drukkerij in de War moesstraat worden afgehaald. Geïnteresseerden kunnen voor nadere inlichtingen terecht bij de receptie van de drukkerij. Parkstraat 10, Den Burg, telefoon 12741. Vrijdag 14 juni In het kader van het „voorrond je" wordt gezamenlijk van paal 33 naar paal 17 gevaren. Briefing om 12.00 uur; start om 13.00 uur. Gymnastiekvereniging Oosterend geeft om 19.00 uur een uitvoe ring in dorpshuis De Bijenkorf. In Den Burg gaat het jazzfestival van start. Het tweede kamerlid van de PvdA J. van Zeijl (gespecialiseerd in visserijzaken) voert het woord tijdens een openbare bijeenkomst die om 19.00 uur begint in dorpshuis 't Skiltje te Oude schild. Onderwerp: de zeedagen regeling. In Cinema Texel draait voor het eerst de alle leeftijden-komedie „Look who is talking too". In hui ze Ubriacco komt met veel com plicaties en via een keizersnede baby Julie ter wereld, het twee de kind van Mollie (Kirtsie Alley) en James (John Travolta). Julie maakt kennis met haar grote broer Mikey, die zijn zusje wel even wegwijs zal maken in de vreemde grote mensenwereld. Met vallen en opstaan leert Julie de regels van het leven maar ze vindt het allemaal niks. Op een dag wordt er ingebroken. Oom Stuart gaat achter de inbreker aan, Mikey en Julie blijven alleen achter in huis en tot overmaat van ramp breekt er brand uit, zo dat Mikey zichzelf en zijn zusje in veiligheid moet brengen. Aanvang 20.00uur. In de aula van het schoolgebouw begint om 20.00 uur de feestelij ke diplomauitreiking van de Rijks scholengemeenschap. Zaterdag 14 juni De Ronde om Texel start om 9.00 uur bij paal 17. Briefing om 7.00 uur In Cinema Texel draait om 20.00 uur „Look who is talking too". In Den Burg wordt het jazzfesti val voortgezet. Voor het program ma zie de speciale krant die huis aan huis is verspreid. Zondag 16 juni Van 8.00 tot 10.30 uur wordt bij De Kaap de achtste wedstrijd om het sportviskampioenschap van Texel gehouden. Om 11.00 uur start bij 't Horntje (NlOZ-haven) de Gouwe Bol-race van de Windsurfclub Texel. Om 12.00 uur begint in Time Out (vroeger Tasiel) een concert van jazz-standaards door twee vroeger op Texel woonachtige conservatoriumstudenten, Mauri ce Marinus en Wilco Witte. Toe gang f2,50/jongeren f 1,-. In Cinema Texel draait om 20.00 uur „Look who's talking too". Om 19.30 uur wordt in de katho lieke kerk van De Koog een inter kerkelijke dienst gehouden olv ds H. Fibbe. Medewerking van de Singers of the Lord, dirigente Nelleke Schrama. Om 19.30 uur begint een inter kerkelijke zomeravonddienst in de Ned. Hervormde kerk van De Koog o.l.v. ds. H. Fibbe. Maandag 17 juni Van 11.00 tot 13.00 uur staat de voorlichtingsbus „Kies eens wat anders" bij dorpshuis d'Ouwe ULO. Dhr. H. Kievits presenteert var# 20.00 uur een dia-avond in d« NH kerk van De Koog. De raadscommissie voor alge- meen en organisatorisch beleid heeft om 19.30 uur een openhj re bijeenkomst in het raadhuis. Gesproken wordt onder andere over de reorganisatie van dep; tie, ouderschapsverlof en het jaarverslag van de bezwaar- e beroepsschriftencommissie. In De Schuilhut in De Koog v& zorgt Hans Kievits een dia vertoning over Texel; 20.00 ui* In manege Akenburg wordt de wekelijkse bridge-drive voor Toj laars en toeristen gehouden; 20.00 uur. Meedoen kost f10- Dinsdag 18 juni De raadscommissie voor wel zijnsbeleid heeft een openbare vergadering in het raadhuis, aai vang 19.30 uur. Onder andere wordt gesproken over een EHr post in De Koog, een trainings veld voor SV De Koog en subs dieverzoeken van de Jozefscfw In Cinema Texel draait voor h laatst „Look who is talking too" 20.00 uur. Hoogwater Oudeschild Do. 13 Vr. 14 Za. 15 Zo. 16 Ma. 17 Di. 18 Wo. 19 Do. 20 9.44 en 22.5 10.45 en 23.2 11.30 en 0.04 en 121 0.55 en 125 1.25 en 13.1 2.07 en Hi 2.50 en 15,1 Aan het strand is het een uur eerdef hoogwater. De zon komt 16 juni opa 05.18 uur en gaat onder om 22.02w 19 juni eerste kwartier; 13 juni spnsjf en 20 juni doodtij. i B J# - i jferf De PTT pakt deze week stevig uit. Het aantal telefooncellen op Texel wordt met elf stuks uitgebreid tot to taal 35. Bovendien wordt een groot aantal cellen verplaatst. De operatie springt nogal in het oog. Met hun driehoekige vorm verschillen de nieu we cellen drastisch van hun recht hoekige voorgangers. Ook de inrichting is modern. Groepschef Hans de Porto van PTT Telecom in Den Burg: „Het beleid van de PTT is gericht op méér service aan de klan ten. Bijvoorbeeld door uitbreiding van het aantal cellen en verhoging van het bedieningsgemak." Dat laatste uit zich in de toename van het aantal te lefooncellen met kaart-toestellen. In deze cellen hoef je niet meer geld munten in een gleuf te werpen, maar kun je bellen met behulp van speciale kaartjes, die verkrijgbaar zijn op de postkantoren en andere adressen. Wéér precies, staat aangegeven op informatieborden die in elke cel ko men te hangen. Het tarief voor een set kaartjes is lager dan voor bellen met kwartjes of guldens. Cellen met een kaarttoestel komen nu in alle dorpen, behalve Den Hoorn jen De Waal. Nieuwe cellen worden onder meer geplaatst bij de Slufter, in de Gravenstraat en in de Houtmanstraat. Voorbeeld van een cel die niet meer op zijn plaats terugkeert is die bij het gemaal op de hoek Kikkertstraat- Stengweg. Samen met de cel voor de praktijk van dokter Van der Bent verkast deze naar de hoek Kikkertstraat-Klimpstraat, waar voort aan dus drie telefooncellen staan. De foto toont plaatsing van telefooncel len op de hoek Brink-Dorpsstraat. Volgens de gemeente zijn militaire oefeningen op de zuidpunt van Texel niet strijdig met het daar geldende bestemmingsplan. Volgens Peter Bakker van Groen Links mag echter bij de Horsmeertjes op basis van een natuurgebiedstatus niet worden ge oefend. Peter Bakker legde in de raadsverga dering uit dat de Horsmeertjes vallen onder „natuurgebied A". Die status houdt in dat er geen militaire oefenin gen mogen worden gehouden. „U zegt dat de militairen in overleg met Rijkswaterstaat en Staatsbosbeheer treden als ze er willen oefenen. Dat is vastgelegd in een milieu overeenkomst tussen alle betrokken partijen. Maar ze mógen er niet oefe nen, dus uw overeenkomst is strijdig met het bestemmingsplan." Wethou der Barendregt beloofde dit te zullen uitzoeken. Het Korps Mariniers reageert ver baasd: ,,We komen nooit bij die meertjes, we passeren ze alleen op grote afstand. Die ene keer met die verdwaalde Engelse helikopter, ja. Maar dat was beslist niet de bedoe ling." OMEGA CONSTELLATE VOORAL UW VEELBETEKENDE MOW IN 18 KRT GOUD OF GOUD M£'

Texelsche Courant | 1991 | | pagina 2