\et laatste Rondje van foorzitter Cees Graaf Creatieve inzendingen vielen in de prijzen Verkeer wordt omgeleid voor catamaranronde Radio „Rondje Texel" hele zaterdag actief jraag nog een wedstrijd met veel wind" Uitslag tekenwedstrijd KTF JWBT IK ZEGGEN WOU" Zwammen en schapen Van het raadhuis Wethouder Klaas Barendregt met de winnaars van de eerste prijs. vUU»'OMw| Het Rondje Texel voor catama rans start om 9.00 uur voor het strand bij paal 17. Wanneer de eerste boot finisht, is afhan kelijk van de weersomstandig heden. Bij een gunstige wind, kan dit al omstreeks 11.30 uur worden verwacht. Zondag besteedt het sportprogramma „Match" op RTL 4 in de uit zending van 22.25 uur aan dacht aan het Rondje Texel. Een week later brengt Match een exclusieve reportage van een half uur. pERDAG 13 JUNI 1991 TEXELSE COURANT PAGINA 9 Elf COCKSDORP Omdat cultuurwethouder Tine Krij- nen ziek was, reikte wethouder Klaas Barendregt vrijdagmiddag in de LBO-kantine de prijzen uit van de tekenwedstrijd, die het Koninklijk Texels Fanfarekorps ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan had geor ganiseerd voor de Texelse basisscho len. De jury (bestaande uit Henk Arendsen, Pietemei Geurtz, Antoon Goes en Monica Maas) had maar liefst 700 tekeningen moeten beoor delen. De 20 uitgeloofde prijzen werden niet zozeer toegekend aan de mooiste of keurigste tekeningen, maar vooral aan de inzendingen die blijk gaven van creativiteit. Juryvoorzitter Henk Arendsen zei tot de uitgenodigde prijswinnaars en hun ouders dat hij en zijn teamgenoten in het bijzonder hadden gelet op „eigen" inbreng bij de benadering van het onderwerp „Honderd jaar Fanfare". In dat opzicht deden de jongste inzenders het over het alge meen beter dan de oudere kinderen, die blijkbaar op elkaar hadden gelet en geneigd waren te imiteren. Voorzitter Wim van Sambeek van het KTF toonde zich tevreden over de deelname aan de wedstrijd. Ze venhonderd inzendingen is niet slecht, in aanmerking nemende dat het totale aantal leerlingen van de Texelse scholen 1200 bedraagt. De deelnemers werden onderscheiden in vier leeftijdscategorieën. Voor elke categorie waren vijf prijzen beschik baar, bestaande uit kleurenvulpennen, horloges, kleurdozen, rolschaatsen, keyboards, computerspelletjes, schooltassen, radiocassetterecorder etc. Prijswinnaars Groep 1-2 (4-6 jaar). 1. Sandra Maat (Thijsseschool), 2. Imme Bakker (Jo zefschool), 3. Simon Dros (School md Bijbel), 4. Sietze Vermeulen (School md Bijbel), 5. Joost Broek man (Strijbosschool). Groep 3-4 (6-8 jaar). 1 Asha Me- chielsen (School md Bijbel), 2. Je roen Witte (Jozefschool), 3. Daniël Witte (Jozefschool), 4. Jojanneke van Groenigen (CVO-school), 5. Hidde Nieuwland (CVO-school). Groep 5-6 (8-10 jaar). 1. Stephanie Annyas (Jozefschool), 2. Frank Boei- jen (Thijsseschool), 3. Diederik Krui thof (J. Daalderschool), 4. Silke Kruk (Durperhonk), 5. Arjan Nieboer (School md Bijbel). Groep 7-8 (11-12 jaar). 1. Greetje Haak (School md Bijbel), 2. Sander Boom (De Bruinvis), 3. Gerie Vlas (Thijsseschool), 4. Indra Westerlaken (Jozefschool), 5. Evelien Pijlman (CVO-school). Aan het slot van de uitreikingsplech- tigheid kreeg wethouder Barendregt bloemen. Op dezelfde wijze werden de juryleden beloond; die kregen bo vendien ieder een boekenbon. Voor het geval de winnaars niet blij zijn met hun prijs omdat ze het be treffende artikel al hebben, kunnen ze naar Intertoys op de Stenenplaats gaan om het te ruilen voor iets an ders dat ongeveer dezelfde waarde heeft. De tekeningen zullen te zijner tijd worden geëxposeerd in het nieuwe verenigingsgebouw van het jubileren de Fanfare. ijede gezelligheid er in houdt, en de prijzen zijn redelijk, blijft Hondje Texel een lang leven beschoren." Dat is de overtuiging Cees Graaf, voorzitter van het organisatie-comité van Texels tste jaarlijkse evenement. Graaf spreekt deze woorden uit aan ooravond van zijn laatste Rondje in de functie van voorzitter. ieb altijd gezegd: als ik vijftig ben, stop ik. Nu is het zover, ig is een leeftijd waarop het heilige vuur eruit raakt, zeker als les zeven, acht keer hebt meegemaakt." Omdat parkeerproblemen zijn te ver wachten, wordt geadviseerd het eve nement niet per auto te bezoeken. Langs de Ruyslaan en Pelikaanweg is beperkt parkeergelegenheid. Wie de catamarans bij de vuurtoren in actie wil zien, wordt aangeraden vroegtij dig aanwezig te zijn. Op het parkeer terrein bij de vuurtoren is ruimte voor circa 300 auto's. Als de doorstro ming naar dit parkeerterrein stokt, betekent het niet dat dit vol is. Voer tuigen mogen slechts in de berm worden geparkeerd op aanwijzing van de aanwezige politiemensen. Zonder vergunning van het gemeen tebestuur is het verboden om met gemotoriseerde voertuigen op het strand te rijden Bus Vanaf morgenochtend acht uur hou den de AOT-bussen op de lijn Den Burg-De Koog wel halt bij de haltes Califomiëweg en EcoMare, maar op de terugweg niet (wegens het één richtingsverkeer) Van De Koog naar Den Burg nemen de bussen de route Bosrandweg-Pelikaanweg-Pontweg. Deze wijziging duurt tot de drukte van het Rondje voorbij is (mogelijk tot zaterdagavond laat). Bij deze reageer ik op het bericht in een recente Texelse Courant over houtzwammen. De betreffende soort is een zadelzwam (polyporus squa- mosus), en de informatie die u gaf is bij mijn weten juist. Het is een echte voorjaarspaddestoel die erg algemeen voorkomt op Texel, heb ik gemerkt. Waarom ik nu reageer is omdat ik dit voorjaar iets heb gezien waarover ik erg verbaasd was. Zadelzwammen die op het Waalenburgerdijkje op boomstompen groeiden, werden aan gevreten door schapen! (Op het laat ste stukje, vlakbij De Waal.) Als enthousiast paddestoelenliefhebber was het mij totaal onbekend dat deze soort eetbaar is, althans voor Texelse schapen. Arthur Oosterbaan, De Koog. wf, tussen de bedrijven door. ..Van het Rondje heb ik ontzettend veel geleerd. Dat je wtop zijn janboerefluitjes kunt regelen bijvoorbeeld.'' Radio Texel zal zaterdag de Ronde om Texel van 7.00 uur tot 17.00 „verslaan". De marathon-uitzending draagt de toepasselijke naam Radio' „Rondje Texel". Aansluitend, tot 23.00 uur, staat de zender in het te ken van het Jazzfestival. Met man en macht volgt de lokale omroep het Rondje. De centrale pre sentatie gebeurt vanuit de studio in Den Burg. Tineke Kok, Lia van Leer- sum en Trea van Leeuwen zijn daar aanwezig. Technisch wordt de klus geklaard door Martin de Ridder en Herko van Heerwaarden. Voor een direct verslag van de wed strijd hebben Radio Texel- medewerkers positie gekozen op het strand, in een volgboot, in een auto en in de Nioz-boot „Navigulla". Van uit een strandhuisje bij paal 17 ver zorgen Peter Agter en Johan Reuvers de presentatie vanaf het strand. Niels van Heerwaarden en Clarck de Boer varen mee met de race; deze varende reporters houden heet van de naald de verrichtingen van de zeilers van nabij in de gaten. In een verbindings wagen rijdt Bert Heitink. Hij begeeft zich de hele dag over het eiland. In de boot van het Nioz tot slot bevindt zich Marco van Leersum, die het tra ject 't Horntje-Paal 17 voor zijn reke ning neemt. In de uitzending zullen eerder in de week opgenomen interviews zijn te horen. Max Kok heeft gesprekken ge houden met catamaranzeilers en deelnemers aan het WK Prindle, als mede met mensen van de organisa tie. Vóór de start van de race, om 9.00 uur, zal er contact zijn met de weerman. Na het startsein wordt doorlopend geschakeld tussen de di verse lokaties. Tussen de programma onderdelen wordt in de studio muziek gedraaid. Na 17.00 uur is het jazz wat de klok slaat. Clarck de Boere en Niels van Heerwaarden presenteren dit pro gramma. Zij draaien jazzmuziek en la ten interviews horen. Daarnaast is het de bedoeling dat opnamen zijn te beluisteren van orkesten die vrijdag avond op het Jazzfestival optraden. Nadere inlichtingen: toestel 247. Bouwvergunningen H. den Teuling voor het plaatsen van een terrasscherm. Dorpsstraat 5, De Koog; A.M. Hsu voor het gedeeltelijk veranderen van een restaurant, Nika- del 1, De Koog; Amro Bank N.V. DOG voor het plaatsen van een betaalau tomaat, Binnenburg 17, Den Burg; G. Kuip voor het plaatsen van een schuur, Westerweg 40, Den Hoorn; Texelse Wol Onderneming voor het plaatsen van een reclamemast, Laag- waalderweg 12, Oudeschild; Stichting Katholiek Onderwijs Texel voor het gedeeltelijk vergroten van het school gebouw, Beatrixlaan 46, Den Burg. Derden-belanghebbenden kunnen te gen deze beschikkingen ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen een be zwaarschrift indienen. Nadere infor matie hierover is te verkrijgen bij de gemeentesecretarie, afdeling R.O.V., kamer 205. maandagmiddag in de week catamaranronde. Cees Graaf i het werk in zijn autospuiterij in kirg. Hoort de voorzitter nu niet I strand te zijn? Graaf: „Ach, I nou strandweer was.... Nee, si werd ik hier om de haverklap 1 Nu heeft het medewer- hm zóveel routine, dat ik rustig taak bezig kan zijn. Pas vanaf sdag ben ik voortdurend bij paal vinden, voor ontvangst van sors en algemeen toezicht. Dat ®nt overigens niet dat we op ervaring blindvaren. Je moet al- ipassen voor verslapping. Dat et, met zoveel mensen op het „Organiseren van een evenement als het Rondje Texel is ontzettend leer zaam. Je doet een ongelooflijke hoop mensenkennis op. Nu weet ik dat je dingen niet op z'n janboerefluitjes kunt regelen. Neem bijvoorbeeld het bevestigen van gesprekken. Op Texel doe je zoiets toch niet? Maar bij het Rondje is het hard nodig dat er gede tailleerde afspraken worden gemaakt en contracten worden afgesloten; dat schept duidelijkheid naar alle kan ten." Volgens Graaf is de organisatie in de loop der jaren meegegroeid. Zorgvul dig wordt ervoor gewaakt de greep Statistiek mooiste moment is voor mij iok telkens, als alle boten weer op het strand zijn teruggekeerd, os de statistieken zou er eens mstigs moeten gebeuren. Toch k wel redelijk op mijn gemak tij- het Rondje. En als het dan weer afloopt, heb ik een heerlijke fan denk ik: volgend jaar wéér. «slissing om te stoppen moet je ik tevoren nemen. Eigenlijk zou jaar al ophouden, maar een lojd zonder wind vond ik geen id afscheid. Ik wilde graag nog londje met veel wind meema- '■'aar veel of weinig wind, na la9 is het voorbij. Nog een eva- Wgadering, en dan geef ik het aan een ander. Wie? We zijn horig met een opvolger, de ral een dezer dagen wel be korden gemaakt, denk ik." Niet erg Graaf nog wel zin in de aan- de catamaranronde? „Ja, zeker, ral het Rondje ook beslist wel We hebben nu een gezellige, ■club. Maar dat is tevens de re al ik het nu niet erg vind om ,e gaan. Op het moment dat oe<l draait, zit mijn taak erop, zo olkaar. Er is ook wel eens ionode geweest, dat het niet 9"ig. Op zo'n moment wil ik Inlopen, maar helpen dat de weer op de rails komt." 1 «g heb ik er nooit alleen voor an Alleen in de affaire met Sjef ,rnann (die een schadevergoe- 'a.r> het Rondje eiste wegens Ihna'(ornen vari een contract, 1 me wel gens alleen ge- aar was ik goed kapot van. vrijetijds besteding dat waard? van "iet. Gelukkig is die zaak opgelost, met hulp van °Pr Dirk, m'n vrouw en ook ve,9aet hem niet." op het evenement niet te verliezen. „Alleen in de beginjaren hebben wel eens onder druk gestaan van de commercie. In die tijd waren we blij dat we sponsors konden krijgen. Zij konden van die situatie gebruik ma ken door bepaalde eisen te stellen, in de trant van: ik betaal, dus.... Dan verschenen er bijvoorbeeld méér reclame-uitingen dan afgesproken. Als zoiets niet precies op papier was gezet, gaven we uiteindelijk maar toe, want je moet de sponsors wel te vriend houden. Nu is die situatie an ders, we zijn nu al lang van tevoren rond met sponsors." T-shirt Net als in voorgaande jaren zullen in verband met de Ronde om Texel maatregelen worden genomen om het verkeer bij paal 17, het Westerslag en de vuurtoren in goede banen te leiden. De maatregelen bij paal 17 gelden morgen en zaterdag, op beide andere lokaties alleen op de wedstrijddag. Morgen en zaterdag kan maar in één richting worden gereden over de Cali fomiëweg, Ruyslaan, Pelikaanweg en Randweg. De toegangsweg naar paal 17 wordt vanaf de Ruyslaan (hoek „Uit en thuis") afgesloten. De toe gangsweg is uitsluitend toegankelijk voor automobilisten met een parkeer- kaart (deelnemers en medewerkers). Er zijn wel parkeerplaatsen beschik baar voor invaliden. Het strandslag van paal 15 (Westerslag) is zaterdag afgesloten vanaf het Turfveld. In de omgeving van de vuurtoren is zaterdag eenrich tingsverkeer ingesteld. Op de Vuurto- renweg, Stengweg en Volharding kan maar in één richting worden gereden De maatregelen worden ter plaatse met borden aangeduid. De tijdsduur waarin de maatregelen van kracht zijn, wordt zo kort mogelijk gehou den. De maatregelen vervallen zodra dit mogelijk is. De borden worden dan verwijderd. „Overigens heb ik begrip voor de handelswijze van sponsors. Ze stop pen er een bepaalde hoeveelheid geld in, en dat proberen ze er qua publici teit weer uit te halen. Dat wij het niet slecht doen, blijkt wel uit het feit dat veel sponsors jaarlijks terug komen." „Sommigen verwijten me dat ik er zelf zakelijk beter van word. Mijn vraag is: mag dat? Ik vind van wel, als je het maar eerlijk doet. Per slot van rekening is dit een liefhebberij, die mijn bedrijf ook geld kost, gezien het aantal uren dat ik in het Rondje steek, de telefoonkosten. Ik maak ge bruik van de contacten die ik als voorzitter van het Ronde-comité heb. Laten we eerlijk zijn: als ik niet in die positie had gezeten, zou ik niet van O'Neill een order hebben gehad voor het spuiten van tien jeeps. Dat houdt niet in, dat O'Neill bij het Rondje meer mag dan anderen. Als voorzit ter heb ik altijd geprobeerd een onaf hankelijke opstelling te bewaren. Ik stel dan ook duidelijk: dit zijn de re gels van de ronde, dat is mijn prijs." „Met O'Neill heb ik ook best wel eens ruzie, want ze wilen altijd meer dan ze krijgen. Toch sturen ze elk jaar een telegram om ons te bedan ken. Vorig jaar kreeg ik zelfs een spe ciaal t-shirt van ze, omdat ze kwaad waren geweest over een beslissing inzake de handicap-berekening. Sai ling with a handicap is like dancing with your sister, stond op het shirt. Mooi toch?" Zó is zaterdag tijdelijk de verkeerssituatie bij de vuurtoren. Overzicht van de verkeersmaatregelen bij paal 17. 'Q i

Texelsche Courant | 1991 | | pagina 9