KORT TEXEIS Provincie betaalt voo\ tien dagopvangplaats Burgemeester stelt reddingboot in gebruik Erkenning voor Maartenhi Minne Goënga eerste bij Koger crossloop BEDANKT Loning surft snel naar overwinning Sportvissers vangen weinig Karateclub wordt steeds sterker Geslaagd Presentatiemiddag van De Kampanje Beoordeling van slachtlammeren Twee gewonden bij frontale botsing „Missa Brevis" do Rose Harmony-Sin Ingrid van Lubek plaatst zich voor EK kwart-triathlon Kringconcours op „Zeeburg" Geslaagd PAGINA 6 TEXELSE COURANT DINSDAG 18JuJmi Zondag werd door SV De Koog de tweede crossloop van het seizoen gehouden. Bij elkaar streden 61 lo pers voor het eremetaal in de diverse categorieën. Bij de heren, over 8,1 ki lometer, werd Minne Goënga verras send eerste met een ruime voorsprong op Theo Franchimon> De derde crossloop gaat zondag om 19.30 uur van start. Uitslagen: Jeugd, 4,5 km.: 1. Sjoerd van der Zwaag, 19.16, 2. Rob Schraag. 19.22, 3, Roel Blonk, 19.53. Heren, 4.5 km.: 1. Mike Nolting, 19.58; 2. Harry Kjngma, 20.05; 3. Louis van der Vis, 20.12. Dames. 4,5 km.: 1. Natasja van der Vis, 21.53; 2. Mirjam Arkenbout, 24.07. Dames veteranen, 4,5 km 1. Tilly Eelman, 20.56; 2. Ina van Sambeek, 23.43; 3. Ina Gerritsen, 24.59. Heren, 8,1 km.: 1. Minne Goënga, 29.00, 2. Theo Franchimon, 30.02, 3. Rien Brouwer, 30.49. Heren veteranen, 8,1 km.. 1 S Wouda, 32.15; 2. Martin Baars, 35.57; 3. Rinus Kooger, 36 02 IM - ADVERTENTIE Reiscommissie gemeente Texel Joost Dourleinkazerne en vliegveld/paracentrum Texel voor hun bijdrage aan een geweldige personeelsreis Menno Loning won zondag de jaar lijkse „Gouwe Bol-race". Deze surf- wedstrijd werd dit jaar voor de eerste maal niet bij de veerhaven, maar vanuit de Niozhaven gestart. Dit na een verzoek van Teso, die vond dat de veiligheid in het geding was. Er hadden zich 18 deelnemers inge schreven. Om 11.10 uur werd gestart bij een zuidwestenwind, kracht 5. Tij dens de race hielden twee surfers het voor gezien en stapten in de volgboten. De deelnemers voeren overwegend op wat kortere planken met vrij kleine zeilen. Omdat de wind afnam tot ca. 3 Beaufort en het laat ste stuk moest worden opgekruist, werd het deelnemersveld uit elkaar geslagen. De eerste deelnemer finish te 23 minuten na de start terwijl de Niet alleen de opkomst maar ook de vangst viel tegen tijdens de zondag gehouden sportviswedstrijd. Slechts 12 senioren en drie jeugdleden de den mee. Eerste bij de jeugd werd Dolf de Kroon (2 vissen, 53 cm). Die plaats werd bij de senioren gehaald door Jan Kingma (6 vissen, 187 cm). De volgende wedstrijd is op 30 |uni om 08,00 uur bij paal 15. Overige uitslagen: Jeugd: 2. Sjoerd van der Zwaag 31 cm 1 vis, 3 Marcel Verhagen 29 cm 1 vis. Senioren: 2. Ton Dorst 85 cm 3 vissen. 3. Kees Slik 66 cm 2 vissen. laatste na 1 uur en 10 minuten bij Dijkmanshuizen aan de kant stapte. Vlak voor de finish hield Gert Jan de Wit het voor gezien en liet zich door een volgboot naar de kant slepen. Na afloop was er voor alle deelnemers soep, waarna de prijsuitreiking volg de. Sponsor Het Gouwe Boltje stelde voor alle deelnemers een herinne ringstrofee beschikbaar. De wedstrijd telt mee voor het clubkampioenschap van Windsurfclub Texel. De volgende wedstrijd is de wedstrijd Den Helder - De Cocksdorp - Den Helder op 7 juli. Uitslag: 1 Menno Loning; 2. Jeroen de Geus; 3. Peter Wiersma; 4. Andre v.d. Berg; 5 Jan v.d. Vis. Bij de onlangs gehouden karate- examens behaalden Johan Hillen en Rogier Rood hun bruine slip der de Kyu). De behaalde graden van hoog naar laag: Senioren: 5e Kyu Erik Zwart 6e Kyu Ron Daalder 8e Kyu Dave Huizinga 9e Kyu M. Wydogen Klaas Kikkert M. Takes Junioren: 9e Kyu Lindert v.d. Burgh Jorinde v.d. Burgh Ben Rentenaar Enzo Takes Erik Veeger 10e Kyu Alexander Hillen Valentijn Hillen Jaldert Dirksen Vernieling. Van twee in de Kaapstraat geparkeerde auto's werd in de nacht van vrijdag op zaterdag de antenne afgebroken. Joyriding. Een 52-jarige Oosteren- der trof zaterdagochtend zijn auto niet aan op de plaats waar hij deze de vorige dag had geparkeerd. De man had per ongeluk de autosleutels in het contact laten zitten, zodat on bekenden er 's nachts mee aan de rij waren gegaan. De auto werd elders in Oosterend teruggevonden, met een gebroken gaskabel. Valse belofte. Een barkeeper uit De Koog betrapte zaterdag een 26-jarige inwoner van Bergen uit Zee bij het inslaan van een terrasraam. De dader beloofde de schade te vergoeden, maar kwam zijn woorden niet na. Om het geld toch te krijgen, schakel de de barkeeper de politie in. Geslaagd. Elisabeth Krugers- Siersma behaalde aan het HOI in Den Helder het STIVAS- schoonheidsspecialiste diploma. •Geslaagd. Anita van 't Noordende- Buitenhuis uit De Cocksdorp behaal de op 14 juni in Amsterdam het vak diploma drogist. Onder invloed. De politie betrapte vrijdagmorgen rond een uur of drie bij toeval een automobilist op rijden onder invloed. Na ademanalyse bleek dat de 43-jarige Beverwijker twee maal de toegestane hoeveelheid alco hol had genuttigd. Naast een proces-verbaal kreeg de man een rij verbod van vier uur opgelegd. Fietsen vogelvrij. Van twee wielrij ders werden eind van de week de fietsen gestolen. De gedupeeren wa ren een 19-jarige man uit Den Burg, die zijn racefiets onafgesloten in een greppel had achtergelaten. In De Koog werd donderdag de damesfiets van een toerist gestolen. Wielrennen. Jeugdrenners Thijs de Boer en Robert Huisman en senior Jordi Vinke blijven aan de winnende hand. Net als vorige week wonnen zij vrijdag bij de clubwedstrijden in hun categorie op de wielerbaan. Muziek. Wie nog eens een „voor speeluur" wil meemaken, kan morge navond voor het laatst dit seizoen terecht in d'Ouwe Ulo. Een grote groep muziekleerlingen zal tonen wat zij met hun instrumenten kunnen presteren. Aanvang 19.30 uur, toe gang gratis. Voor leden van landelijke rijvereniging De Waddenruiters is afgelopen winter een commandantencursus gehouden. Twaalf leden onder leiding van Her man Smit deden mee aan twintig cursusavonden, waarin theorie, dres suur en springen met diverse paarden werd beoefend. Het lesgeven, dat is het eigenlijke doel van de opleiding, kwam uitgebreid aan bod. De geslaagden zijn: Andrea Keyser en Cornen Duin (theorie, lesgeven en rijdend gedeelte), Ria Bakker, Bea Dekker, Marjan van der Geest en Suzanne van Tongelen (theorie en lesge ven), Tessa de Graaft, Jan Hin, Dorothé Koorn, Eveline Tielemans en Kees Timmer (theorie). Op de voorgrond het autowrak waaruit zojuist de Utrechtenaar is bevrijd, links de verkreukelde auto van de Oudeschilder. Het Maartenhuis in De Koog krijgt van de provincie voortaan ieder jaar drieënhalve ton. Deze vergoeding is bedoeld voor tien dagopvangplaatsen voor geestelijk gehandicapten van boven de 18 jaar. Het Maartenhuis heeft momenteel achttien vaste bewoners en drie mensen die alleen voor dagopvang komen. Er is een wachtlijst van twin tig personen. Tot nu toe werd de voorziening in De Koog niet erkend door het rijk als of- Evenals voorgaande jaren worden vanaf Texel weer speciale schouw- burgreizen naar De Kampanje in Den Helder gehouden. Zaterdag is tussen 15.00 en 17.00 uur in d'Ouwe Ulo een presentatiemiddag (toegang gra tis). Er wordt informatie verstrekt over het programma en het vervoer. In de TC3 van komend weekend wordt het aanbod van voorstellingen, waar een extra boot voor wordt inge zet, uitgebreid beschreven. Er is een bestelbon in afgedrukt, die voor maandag 8 juli moet zijn ingeleverd bij de administratie van de SOW in d'Ouwe Ulo. Voor belangstellenden begint woens dag een cursus beoordelen van slachtlammeren. deze wordt gege ven door Herman van Diepen, oud medewerkers van het P.R. te Le lystad. Het wordt gehouden bij P.A. Bakker van Westergeest en begint om 13.30 uur. De bedoeling van de cursus is dat schapenhouders inzicht krijgen in de kwaliteit van de levende lammeren en zodoende het juiste moment kunnen bepalen om de dieren te verkopen. De cursus bestaat uit drie lessen. De tweede les is gewijd aan de europ- klassifikatie. Nadat de lammeren levend zijn be oordeeld op hun slachtkwaliteiten, worden de dieren geslacht. Van ieder lam wordt na de slacht een schrifte lijke beoordeling gegeven. Deze gege vens worden op een in september te houden derde cursusdag besproken. Belangstellenden voor deze cursus kunnen zich opgeven bij Frans Koorn, telefoon 16317. Een 23-jarige man uit Oudeschild en een 25-jarige inwoner van Utrecht werden vrijdagavond gewond bij een zware autobotsing op de Laagwaal- derweg. Beide slachtoffers zijn met hoofdletsel opgenomen in het Gemi- niziekenhuis in Den Helder. Het ongeval gebeurde omstreeks tien minuten voor acht nabij de afslag Middellandse weg. Volgens de politie ontstond de aanrijding doordat de Oudeschilder, die uit de richting van De Waal kwam, vermoedelijk onvol- ficiële opvanginstantie voor 9 gehandicapten en werd dusi heidswege ook geen subsidie ven. Daar komt verandering n Nico Engelaer van het Maarte blij met de erkenning. „We ht de provincie ons volgend jaar meer plaatsen toekent. Onze ting blijft voorlopig hetzelfde, de toekomst willen we uitbre, 24 vaste bewoners. De drie d vangplaatsen willen we handi Het hele Maartenhuis wordt 1 teel in fasen vernieuwd. De voorzieningen zijn het eerst 3 beurt. „We zijn nu bezig met werken van de plannen voor: gopvangruimte, die eind volgi moet verrijzen." Tweehonderd jaar geleden sti componist Mozart. In het ge 1991 voeren de Rose Harmoi gers één van de zeventien mi tijdens het eerste zomeravon eert, dat zaterdag om 20.00 de NH kerk van Oosterend w houden. De toegang is gratis loop wordt een collecte geho De Rose Harmony Singers br> de Missa Brevis ten gehore. kend is de traditionele opbou de wisselwerking tussen het kwartet en het koor, wat een gen voorbereiding vergt. Naa Mozartstuk zingen zij ook nq ken van andere componisten. Het programma is als volgt: 1. Britse volksliedjes a. Bonnie banks b. Will ye no come back ag: c. Annie Laurie d. I will give my love an api e. What shall we do f. Drink to me only with thr g. Bonnie banks 2a. As torrents in summer b. Maria, Mater gratiae c. Cantique de Jean Racine 3. Lied, uit: Der Vogelhandler 4. Kyrie en Agnus Dei, uit: M A 5. Missa Brevis in Bes, KV 2 W.A a. Kyrie b. Gloria c. Sanctus d. Benedictus e. Agnus Dei doende rechts heeft gehoude bocht naar links. De uit tege' stelde richting naderende Utr naar kon hem niet meer ontv de auto's raakten elkaar aan kervoorzijde. De ravage wasi beide auto's werden onhersti beschadigd. Om de Utrechte: zijn autowrak te bevrijden vit van de brandweer (rampenw geroepen. De man bleek ech bekneld te zitten, maar in ee toestand te verkeren. Hij sloe taal uit en wilde niet achter vandaan komen. Brandweerli wisten hem uiteindelijk uit de krijgen en op de gereedstaat card te laten plaatsnemen. De Texelse studente Ingrid van Lu- bek heeft zich zondag geplaatst voor het Europees kampioenschap kwart- triathlon, dat op 27 juli in het Duitse Losheim wordt gehouden. Zij deed dit door een selectiewedstrijd in Dru- nen (Noordbrabant) verrassend op haar naam te schrijven. Ingrid van Lubek, uit Den Burg af komstig en na het behalen van het ClOS-diploma studente aan de Aca demie voor Lichamelijke Opvoeding (ALO) in Groningen, behaalt dit sei zoen opmerkelijke prestaties. Onlangs werd zij al Nederlands kampioene run-bike-run bij de dames-junioren en eerder deze maand veroverde zij het Noordhollands kampioenschap kwart- triathlon in dezelfde categorie. Toch was zij in Drunen niet als favoriet van start gegaan. Na een kilometer zwemmen kwam Ingrid van Lubek als derde uit het water, een prestatie waarover ze zelf niet tevreden was. In het fiets-onderdeel maakte ze ech ter veel tijd goed. Na veertig kilome ter wielrennen lag ze op de tweede plaats, op twee minuten achter Kari- na Woudenberg uit Veenendaal. De Texelse zette verbeten de achtervol ging in op de afsluitende 10 km hard lopen. Bij het ingaan van de laatste ronde van 2Yi km bedroeg haar ach terstand nog maar 43 seconden. Kort voor de eindstreep wist Ingrid van Lubek de koploopster te passeren en won met tien seconden voorsprong. Zij plaatste zich hierdoor voor het EK, de nummer twee is van afvaardiging nog niet zeker. Met haar overwinning verdiende ze tevens een ticket voor een wedstrijd in Turkije in oktober, in combinatie met een weeklang verblijf in een sporthotel. stropdas van de Koninklijke Neder landse Bond tot Redding van Drenke lingen (KNBRD) de overkoepelende landelijke organisatie waarvan de Texelse Reddingsbrigade één van de 179 afdelingen is. De heer Schipper greep de gelegen heid aan om zich te laten informeren over organisatie en werkwijze van de reddingsbrigade, die bijna helemaal bestaat uit jonge vrijwilligers van bui ten het eiland. Men zou graag wat meer mensen van het eiland zelf in de gelederen hebben, een wenselijk heid die ook door de burgemeester werd uitgesproken. Binnenkort gaat een Texelse school op excursie bij de brigade. Mogelijk mondt dit contact uit in „sollicitaties" van Texelse zijde. De KNBRD-reddingsbrigade is belast met de bewaking van het strand van De Koog, paal 28 en paal 30. De overige strandslagen worden bewaakt door leden van het werkkamp van het Utrechts Studenten Corps. Komend weekend wordt een wed strijd voor paarden en pony's gehou den op het terrein van hoeve Zeeburg nabij De Cocksdorp. Zater dag wordt dressuur gereden en gesprongen, zondag wordt een bui- tenrit gemaakt. De wedstrijd wordt georganiseerd door landelijke rijvere niging de Waddenruiters en ponyclub De Kleppertjes. Zaterdag wordt om 9.30 uur gestart met de afdelingsdressuur voor de vier- en achttallen. Om 10.00 uur be gint de individuele dressuur en het springen in de klassen B, L, M en Z. Rond 15.00 uur start het rijstijl- springen. Om 14.30 uur wordt de pa rade verreden met aansluitend de prijsuitreiking. Er zullen ruiters van negen rijveren'gingen uit Noord- Holland aan deze wedstrijd meedoen. Over zes rijbanen verdeeld zullen zo'n honderd combinaties hun kunnen voor de diverse jury's tonen. Esther Witte is geslaagd aan het Centraal Instituut Opleiding Sport- leid(st)ers (CIOS) in Overveen, waar zij een 3-jarige opleiding volgde. Haar hoofdvak was turnen. Door het doorknippen van een draad van het dekzeil onthulde" burge meester Ton Schipper donderdag de nieuwe brandingboot van de Texelse reddingsbrigade. De (opblaasbare) boot werd voor een deel bekostigd uit de opbrengst van een actie die vorig jaar door de brigade op Texel werd gehouden ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan. De nieuwe aanwinst moet worden gezien als aanvulling van het mate rieel dat de gemeente ter beschikking van de strandbewaking heeft gesteld. Het is een Zodiac Pro 470, voorzien van een 40 pk Evinrude buitenboord motor. De normale verkoopprijs is f22000,- maar het vaartuig werd door Zodiac met aanzienlijke korting geleverd. Ook onder zeer moeilijke omstandigheden kan met deze boot nog prima worden gevaren, zo is ge bleken op andere plaatsen langs de kust waar hetzelfde type in gebruik is. Als herinnering en blijk van dank voor het verrichten van de plechtig heid ontving de burgemeester uit handen van voorzitter C. Sluis van de Texelse reddingsbrigade een reddings- koord en een handleiding voor red dend zwemmen. Ook kreeg hij een Burgemeester en strandbewakers bij de zojuist onthulde boot.

Texelsche Courant | 1991 | | pagina 6