Wie betaalt het dak van de Jozefschool? van 22 en 23 juni i Bruinvisleerlingen borduren verder op uitwisseling Rügen Kerkdiensten 23 juni Musica Texla opent zomeravond-serie Betty's jeugdorkest actief op Texel Afscheidsmis godsdienstles Sportlokaal in de zomer Publiek vanaf maandag welkom bij „tour-in" PAGINA 2 TEXELSE COURANT DONDERDAG 20 jj - V' De interkerkelijke uitwisseling die gaande is tussen Texel en het Duitse waddeneiland Rügen bracht leerlin gen van de Bruinvisschool uit Oude- schild op een kleurrijk idee. Onder leiding van godsdienstdocent Geuko Haikens bedachten groep zeven en acht een actueel onderwerp. Tijdens de facultatief-lessen namen de jon gens en meisjes naald een draad en thousiast ter hand en begonnen vol overgave aan het borduren van een levensechte weergave van hun visie op de natuur. Uitgebeeld werden op het linker gedeelte van het doek de milieuvervuiling en rechts de onge repte natuur zoals die volgens de leerlingen hoort te zijn. Het inmiddels voltooide geloofsdoek, een oud ka tholiek gebruik dat vanuit Zuid- Amerika weer in ere is hersteld, zal binnenkort worden uitgewisseld met een exemplaar dat is vervaardigd door kinderen van Rügen. HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 9.30 uur ds. Mulder uit Assen. Uitzending via De Lichtboei. De Waal 19.00 uur ds. Kok.Afscheid kinderen Redmer IJskaschool. De Koog 9.30 uur ds. Kok. Den Hoorn 9.30 uur dhr. Kuiper. Oosterend 9.30 uur ds. Fibbe. Oudeschild 11.00 uur ds. Fibbe. De Cocksdorp 11.00 uur ds. Mulder uit Assen, m.m.v. De Messengers. GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg: 10.00 uur ds. W. Hoogsten uit Hippolytushoef; 19.00 uur ds. w. Hoogsten uit Hippolytus hoef. Uitzending via De Lichtboei. Oosterend 9.30 uur Kandidaat J. Jochemsen, Amstelveen.; 19.30 uur Kandidaat J. Jochemsen uit Amstelveen. GEREFORMEERDE GEMEENTE in kerkgebouw Schoolstraat, Oosterend. zo. 10.00 uur en 16.00 uur dienst, wo. 19.00 uur ds. J. S. van de Net. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk te Den Burg 11.30 en 16.30 uur dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE 10.00 uur ds. W. Veen uit Am sterdam. BAPTISTEN GEMEENTE TEXEL 10.00 uur ds. R. Meeuwsen uit Den Helder. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg za. 19.30 uur da meskoor. Uitzending via De Lichtboei, zo. 10.45 uur herenkoor. Uitzen ding via Radio Texel. Crèche. St. Jan zo. 9.30 uur De Koog 9.30 uur, woord- Communiedienst. Oosterend zo 9.30 uur. woord communiedienst. JEHOVA'S GETUIGEN Koninkrijkszaal, Schilderend. 10.30-11.20 uur Openbare Lezing, thema: Hoe wij ons tegen Satans strikken kunnen beschermen. 11.20-12.30 uur Wachtorenstudie: Beschouw modellen van lankmoe digheid ZOMER KERKDIENSTEN zo. 23-6 Interkerkelijke zomera- vonddienst in de R.K. Kerk, De Koog. Pr. P.A. Loos, m.m.v. Soli Deo Gloria o.l.v. Jan Beijert. Opgaven voor vermelding in de lijst ..Voor het weekend'' moeten dinsdags vóór 12.00 uur worden ingeleverd. Artsen Uitsluitend voor spoedgevallen Van vrijdag 18.00 tot maandag 8.00 uur: Dokter K. Eissen. Julianastraat 9, Den Burg, tel. 12039. Aanvragen visites s.v.p. tussen 9.30 en 10.30 uur. Spreekuur op zaterdag en zondag van 11.30-12.00 uur en van 16.00-16.30 uur, zonder afspraak. Dokter R.A. van de Bent. Kikkertstraat 12, De Cocksdorp, telefoon 16234. Aanvragen visites s.v.p. tussen 9.00 en 10.00 uur. Zaterdag en zondag apotheek ge opend en spreekuur van 12.00-12.30 uur en van 17.00-17.30 uur, zonder afspraak. Tandartsen Voor spoedeisende tandheelkundi ge hulp: raadpleeg de ingesproken boodschap op de praktijknummers 12270, 14727, 14669 of 13086. Gezinsverzorging In het weekend kan op zaterdag en zondag tussen 17.00 en 19.00 uur worden gebeld met mevrouw N. Schuijl, telefoon 11446. Nuttige adressen: 'Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancever voer bellen: 06-11. •Rijkspolitie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 18.00 uur. Telefoon (dag en nacht): 12222. •Dierenartsen Praktijk: Keesom laan 11, Den Burg. Dag en nacht bereikbaar via telefoon 12527. •Kruisvereniging Texel: Het alarm nummer is 02230-27166. •Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwemmers in nood: tel. 16270. •Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, tel. 12066. •Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 12222. •Kunstgebitreparatie: Tandtech- niek Van Kralingen (samenwerkend met het Tandheelkundig centrum; vergoed door het ziekenfonds), tel. 12069. Tandtechniek R. van Oosten (parti culiere praktijk), tel. 16441. •Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg. Tel. 12112. Zaterdag 11.00-12.30 en 15.00-17.00 uur. Zondag 11.00-12.30 uur en 16.00-17.00 uur. Buiten die tijd al leen voor spoedeisende gevallen. Kamermuziek-ensemble „Musica Texla" zal dinsdagavond in de Ned. Hervormde kerk van Oosterend de opening verzorgen van de jaarlijkse serie zomeravondconcerten, die wordt georganiseerd door de Raad voor het zomerwerk van de geza menlijke Texelse kerken. „Musica Texla" brengt een herhaling van het succesvolle concert dat op 9 juni j.l. in de RK kerk van Den Burg werd gegeven. De grootste aandacht gaat uit naar de „Missa Brevis" van de geniale componist Wolfgang Amadeus Mo zart, wiens 200ste sterfdag dit jaar wordt gevierd. Het programma bevat nog vier andere werken van Mozart. Verder brengt Musica Texla stukken van Hanmer, Haydn en Elgar ten ge hore. Het ensemble, met als dirigent Bernard Teilegen, wordt gesteund door een Texels koor, geleid door Tonneke Tellegen-Eissens. Aanvang van het optreden is 20.15 uur. De ern tree is gratis, maar na afloop is bij de uitgang een collecte ter bestrijding van de onkosten. 'I .'.01 Zaterdag en zondag brengt jeugdor kest „Soli deo gloria" uit Koog aan de Zaan een bezoek aan Texel. Dit twintig jaar bestaande orkest staat onder leiding van de Texelse dirigen- te Betty Bakker. „Soli" is een harmonie-orkest en heeft een bezetting van: fluiten, ho bo's, klarinetten, fagot, saxofoons, trompetten, trombones, slagwerk. Naast de wekelijkse repetities geeft het orkest veel concerten in de Zaanstreek. Ook doet het regelmatig mee aan concoursen en festivals. Zo werd in maart j.l. de wisselbeker ge wonnen op een jeugdorkestenfestival in Heiloo. Het is de bedoeling om vol gend jaar mee te doen aan een mu ziekfestival in Antwerpen. Een aantal leden van het orkest heeft een jazz- en bluesband opgestart; deze band is ook tijdens de concerten te beluiste ren. Het orkest heeft 30 leden en de leeftijd van de muzikanten ligt tussen de 12 en 30 jaar. Op Texel verzorgt „Soli" een drietal optredens. Zater dag vanaf 16.00 uur in dorpshuis d'Ouwe Ulo tijdens de theaterpresen tatie van „De Kampanje". Zaterdag om 19.30 uur openlucht concert met muz. ver. Excelsior in de tuin bij de bejaardenwoningen in Oosterend. Bij slecht weer wordt uitgeweken naar de Bijenkorf. Zondag om 12.00 uur in EcoMare. Zondagavond is in de NH-kerk in de Waal een afscheidsdienst van leerlin gen die de godsdienslessen aan de Redmer IJskaschool hebben gevolgd. Nu stappen deze kinderen over naar het voortgezet onderwijs. De mis be gint om 19.00 uur en het thema is „Op weg...". De collecte komt ten goede aan een leerling in voormalig Nieuw Guinea, waarvoor de school uit De Waal actief is. Oudeschild Zondagmorgen krijgen godsdienst leerlingen van de Bruinvisschool een mis aangeboden in de NH-kerk in Ou deschild. De dienst begint om 11.00 uur en heeft als thema „Vallen en opstaan". De kinderen gaan met kar tonnen dozen de Toren van Babel na maken. In tegenstelling tot de bouw van het origineel worden geen spraakverwarringen verwacht. De op brengst van de collecte is voor het Fosterparentsplan, waarvoor de Bruin visschool al jaren actie voert. Donderdag 20 juni In het programma 't Allegaartje van Radio Texel (19.00 tot 20.00 uur) geven Mijkje Uittenbogaard en Siem Zijm informatie over het Voorbereidend beroepsjaar voor herintredende vrouwen, een cur sus die in september begint. En kele deelneem sters van het af gelopen jaar vertellen over hun ervaringen.Ook een telefonisch interview met Maurice Marinus van de groep Cease Fire. Tussen door muziek van deze groep. Prwesentatie Anita Overgaauw. In het raadhuis heeft de raads commissie voor financieel, eco nomisch en technisch beleid een openbare vergadering; aanvang 19.30 uur. Punten van discussie: restauratie Hervormde kerk de Cocksdorp, rekening emn begro ting van de RST, aanpassing van de Jozefschool en aanleg trai ningsveld SV De Koog. In dorpshuis d'Ouwe ULO geeft Jarmila Kozderkova een piano concert; 20.00 uur. Vrijdag 21 juni In het tv-programma „Zicht op zee" van de NCRV (Nederland I. 19.10 uur) wordt aandacht gege ven aan de duikactiviteiten van Texelaar Hans Eelman. In dorpshuis 't Skiltje wordt een klaverjasdrive gehouden, waarbij mooie prijzen zijn te winnen. Aanvang 20.00 uur. Inschrijfgeld f6,- per koppel. In de Burgemeester De Koning hal wordt de diplomauitreiking van het Lager Beroeps Onderwijs gehouden; 20.00 uur. In Cinema Texel draait „Awake nings", aanvang 20.00 uur. Het verhaal gaat over mensen die aan een ziekte lijden die langza merhand hun hele motoriek uit schakelt, zodat ze op het laatst niets meer kunnen en als planten verzorgd moeten worden. Dat gebeurt in de speciale afdeling („De Tuin") van een ziekenhuis waar ze zonder uitzicht op gene zing jaren verblijven. Op een dag verschijnt een nieuwe dokter ten tonele, die het lot van de „stand beelden" niet accepteert. Hij gaat op onderzoek uit en ontdekt dat alle patiënten op dezelfde tijd aan dezelfde ziekte hebben gele den. Met een gewaagd experi ment weet hij spectaculaire resultaten te bereiken, totdat het noodlot toeslaat. Zaterdag 22 juni Om 6.15 begint op de Groene- plaats de sponsorfietstocht van Amnesty International naar het Amnesty hoofdkantoor in Am sterdam. De Texelse geitenfokvereniging houdt van 9.30 tot 14.00 uur keuring in het bedrijvengebouw aan de Schilderweg in Oude schild. Van 10.00 tot 16.00 uur houdt vuiloverslagstation De Hamster in Oudeschild open dag. De Strijbossschool in Eierland houdt fancy fair. Om 12.00 uur wordt een kleuter minimusical opgevoerd. Van 10.00 tot 16.00 uur wordt bij de schuur van Axel Lap (te genover het ZDH-veld) in Den Hoorn rommelmarkt gehouden ten bate van de restauratie van het Hoornder kerkje. In d'Ouwe ULO wordt van 15.00 tot 17.00 uur een presentatie middag gehouden van schouw burg de Kampanje in Den Helder, muzikaal omlijst door het jeug dorkest Soli Deo Glora. Tevens informatie over de voorstellingen waarvoor een extra boot wordt ingezet. In hotel Opduin in De Koog wordt een Mozartconcert gege ven door vier conservatoriumstu denten. Met thé-complet. Aanvang 15.30 uur. Aanmelden via telefoon 17445. In de tuin van de bejaardenwo ningen Strendertuus in Ooster end, wordt door het jeugdorkest Soli Deo Gloria uit Koog ad Zaan een optreden verzorgd, aanvang 19.30 uur. In Cinema Texel draait om 20.00 uur „Awakenings". In de Hervormde kerk van Oosterend geven de Rose Har mony Singers een uitvoering van de Missa Brevis van Mozart 20.00 uur. Toegang gratis; collec te na afloop. Zondag 23 juni In EcoMare begint om 12,1 een optreden van het jeug, Soli Deo Gloria uit Koog j< onder leiding van Betty Ba In Cinema Texel draait om uur „Awakenings". In theater-restaurant Klif 1; Den Hoorn geeft de Amne Theatergroep uit Purmereu uitvoering van „Komt er m happy end?"; aanvang 21.( Entree f7,50. Maandag 24 juni In het raadhuis heeft de Ci missie Volwasseneneducat openbare vergadering; 19] Speciaal voor toeristen wo manege Akenburg een brio ve gehouden, aanvang 20.I uur. Deelnemen kost f 10,-. In Cinema Texel draait om uur „Awakenings". In De Schuilhut in De Koo-: wordt een diavertoning ovt gegeven door Freek Veldwi 20.00 uur. Dinsdag 25 juni In het gebouw naast de H vormde kerk van De Cocks wordt verkoping gehouden de Hervormde Zusterkring, 14.00 tot 20.00 uur. In Cinema Texel draait voo laatst „Awakenings"; 20.0 Musica Texla (kamerorkest koor) geeft in de Hervormi) van Oosterend een uitvoer 20.15 uur. Toegang gratis;! te na afloop. Hoogwater Oudesch Do. 20 2.50 en Vr. 21 3.40 en Za. 22 4.25 en Zo. 23 5.36 en Ma. 24 7.10 en Di. 25 81 5 en Wo. 26 8.50 en Do. 27 9.14 en Aan het strand is het een uur ee hoogwater. De zon komt 23 juni 05.19 uur en gaat onder om 22 27 juni volle maan; 20 juni dood Het materiaal waarvan een gedeelte van het dak van de Jozefschool is gemaakt blijkt te schimmelen. Het schoolbestuur spreekt van een constructiefout en wil de gemeente laten betalen voor vervanging. De gemeente vindt echter dat sprake is van verkeerde materiaalkeuze, waar voor het schoolbestuur zelf verant woordelijk is. Het dak van de betreffende vleugel van de Jozefschool is in de jaren ze ventig opgebouwd uit stramienplaten. In die tijd werd dit materiaal vaker gebruikt voor dit doel. Inmiddels blijkt dat er condensvorming en schimmel ontstaat. Het dak moet dus worden vervangen. Het Rijk geeft de gemeente jaarlijks een bedrag om een verzekering te kunnen afsluiten tegen constructie fouten. De gemeente doet dit niet, maar reserveert de bedragen zelf voor de dekking van onverzekerde schades. Gemeentewerken heeft bij de Jozef school een onderzoek ingesteld en vindt dat niet kan worden gesproken van een constructiefout. Het gebouw zelf loopt verder geen gevaar. De schimmel- en condensproblemen zijn ontstaan door de materiaalkeuze en het schoolbestuur was opdrachtge ver, dus verantwoordelijk. Wèl in aan merking voor vervanging op kosten van de gemeente komt de bitu- menlaag. Foute keuze Nel Eelman-van 't Veer (CDA) vindt dat de foute beslissing omtrent het materiaal het schoolbestuur niet kan worden aangerekend. Bestuurslid Hans Bakker was blij met deze bijval. „Men is toen ook afgegaan op des kundigheid van anderen. Als je tevo ren weet dat iets niet deugt, ga je daar natuurlijk niet mee door. Maar het leek goed. Elders in het land is ook gebleken dat het materiaal pro blemen oplevert. Daar werd het wèl als constructiefout erkent. Als we nu niet tot vervanging overgaan en dé" zaak zo laten zitten, kunnen we mis schien over enige tijd de tent wel sluiten...." Erna Eelman (VVD) en Gerbrand Poster (Texels Belang) waren het er niet mee eens. „De gemeente heeft niets te zeggen over de materialen die jullie kiezen voor een w jullie komen met een kant e voorstel. Dan heb je daarvoc zelf de verantwoording." Hans Bakker stelde voor no: een onderzoek te laten doer menwerking met de gemeer duidelijkheid te krijgen over: of het nu een constructiefs! worden genoemd of niet. A Vlaming (Groen Links) en N? zagen daar wat in. Geslaagd Aan de HEAO te Amsterdam nelies Gieles geslaagd voori ting EL. Cindy Welboren uit Den Ho:l haalde aan de Charles Montf Mode Academie in Amsterdf diploma met als specialisatie skin" (lingerie en badmodelï voor de eerste keer dat mer| richting kon afstuderen. *Geslaagd. Keesnan Dogge Hoorn, student aan de Schc< fotografie in Den Haag, is voor het examen. De kersv* roepsfotograaf zal zijn lens op de reclamewereld. Het Radio Texel programma Sportlo kaal begint zondag 16.00-17.00 uur) met een zomereditie, die Sportlokaal Special heet. In iedere uitzending staat een sporter centraal. Deze gast bepaalt de muziekkeuze. Hij of zij wordt uitgebreid geinterviewd over de sport in kwestie. Wie de gast is wordt niet meteen bekend gemaakt, aan de hand van cryptische omschrij vingen kunnen luisteraars dit tijdens het eerste deel van het programma raden. De presentatie is wekelijks wisselend in handen van Trea van Leeuwen en Marco van Leersum. Morgenmiddag om 16.00 uur opent wethouder Tine Krijnen in het raad huis de jaarlijkse „Tour-in" expositie. Ingaand maandag is het publiek welkom. De tentoonstelling duurt vijf weken. De eerste drie weken wordt werk ge toond van „echte" kunstenaars: Henk Arendsen, Leni van 't Noordende, Jan Bruin en Henk Noorlander. In de twee weken daarna komt een veel groter aantal amateurs aan bod. Het is de eerste keer dat dit onderscheid wordt gemaakt. Beide categorieën to nen werk volgens het thema „Stad en land". De expositie is alle werkda gen van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur gratis te bezichtigen. Geslaagd Aan de Faculteit Onderwijs en Op voedkunde van de Algemene Hoge school Amsterdam behaalde Marijke Panneman-Jannes de Akte MO-A En gels met onderwijsbevoegdheid. Gedichten van Linder Kuipe' VLAKBIJ MIJN HOOFD AFGEDWAALDE SCHA! Linder (Leen) Kuiper woonde kebuurt, later in Oudeschild leed in 1982 op 55-jarige Ie liet een groot aantal gedk' Daaruit hebben we een mengesteld die zojuist verse? „Vlakbij mijn hoofd wat aftp schapen". Het zijn prachtige, vaak wat dige gedichten. Kuiper schrij poëtische, heel eigen taal verkavelde Texelse landschs- liefdes, wachten op de laat» Over zijn jonggestorven twee sporen van rijwielbanden in en over hooi dat betoverend; gekuild gras. In de bundel zijn 44 van da gedichten opgenomen. Ze 17.50 verkrijgbaar in HET OPEN BOEK Binnenburg 3, telefoon 136- Een klein aantal (25) komt'r bonden versie beschikbaar merd en voorzien van een or-? van Toon de Haas (45,-).

Texelsche Courant | 1991 | | pagina 2