Wegreconstructies aan lopende band Werkgroep doet beroep op raad „Den Burg zit nog steeds zonder geschikte zaal KORT TEXELS Gedoogregeling Akenbuurt gesloten tot 30 augustus kort texels Nostalgierit Triatleet R. Brouwer wint wielerwedstrijd Tesselhuus op tv „Havenfeest" bij Vlieland-steiger Campings actie voor zeehonder „POB-festival": best leuk, maar weinig publiek PAGINA 2 TEXELSE COURANT DINSDAG 13 AUGUSTl AAN-JIMIJ DE VRIES Erj V D VERVOLG VAN PAGINA 1 De werkzaamheden op het kruispunt Pontweg-Akenbuurt in volle gang. Sinds gisteren is de Akenbuurt (het gedeelte tussen Pontweg en Ko- gerstraat) voor alle verkeer gesloten. Borden geven aan hoe men moet omrijden. Dat blijft zo tot 30 augus tus en houdt verband met de re constructie van het kruispunt met de Pontweg. De bestaande uitvoegstroken worden door veel langere vervangen, waar door een snellere verkeersafwikkeling mogelijk is. Op de stroken kunnen straks zeven of acht auto's staan; het waren er drie. Het voorbereiden de werk, het omleggen van het fietspad ter plaatse, is al achter de rug. De nieuwe uitvoegstroken liggen op terrein waaronder geen kabels of leidingen zitten, zodat ze van asfalt inplaats van klinkers kunnen worden gemaakt. Het werk wordt uitgevoerd door De Vries en v.d. Wiel en kost twee ton. II - Pelikaanweg Ook is begonnen met de aanleg van een linksaf-vak op het kruispunt Pontweg-Pelikaanweg. Door het ma ken van een aparte uitvoegstrook zal ook hier de verkeersafwikkeling wor den versneld wat volgens de ontwer pers gepaard zal gaan met een verminderde kans op ongelukken. Er hebben zich hier in de loop der jaren Niet op slot. Twee fietsen, beide niet afgesloten, werden eind vorige week gestolen. De gedupeerde eige naars zijn een 17-jarige inwoonster van Den Burg en een 47-jarige vrouw uit De Cocksdorp. •Lichtgewond.Een 14-jarige fietser uit Ukkel (België) liep woensdag schaafwonden op bij een poging twee andere wielrijders op de Steng- weg in De Cocksdorp in te halen. Hij kwam ten val toen hij tijdens de in- haalpoging een personenwagen raak te die hem uit tegenovergestelde richting naderde. Zowel de fiets als de auto, eigendom van een 48-jarige man uit Solingen, werden licht be schadigd. Nou moe... Nachtelijke voorbijgan gers van een woning aan de Boodt- laan in De Koog hebben vermoedelijk de diefstal van de vier tuinstoelen die voor het huis stonden op hun gewe ten. Of vermoeidheid hen tof deze daad heeft aangezet is onbekend. Inbraak camper. Inbrekers sloegen donderdag hun slag in de camper van vijf Duitse toeristen. Kleding, portefeuille's, camera's, Walkman's, boeken en andere persoonlijke bezit tingen zijn spoorloos verdwenen. Het vijftal trof de kampeerauto openge broken aan op een parkeerplaats in De Koog. Ademnood. Een 30-jarige toeriste, die met ademhalingsproblemen don derdagmiddag in de Slufter lag, is door dfe politie opgehaald en naar een huisarts vervoerd. Haar vriend had de politie gealarmeerd. Verloting. Bij de verloting in Ons Huis tijdens de laatstgehouden Hoornder Donderdag zijn op de vol gende lotnummers prijzen gevallen: blauw 15, 60, 61, 62, 97, 110, 163, 195, 245, 251, 301, 305, 324. De prijzen zijn af te halen bij F. Zwanen burg, Naalrand 9, tel. 19272, of vol gende week donderdag tijdens de markt in Ons Huis. Voor de kerk restauratie worden nog drie rommel- tjesmarkten gehouden. vrij veel kop-staart botsingen voorge daan, evenals aanrijdingen die wer den veroorzaakt door (aan de linkerkant) inhalen van links afslaand verkeer. Het bestaande fietspad wordt opgebroken en omgelegd zo dat de hoofdrijbaan omgebogen kan worden. Ook dit f350.000,- kostende werk dat tot 20 september duurt, wordt uitgevoerd door De Vries en v.d. Wiel. De weg hoeft voor het ver keer niet te worden afgesloten. Ill - Kogerweg/Nieuwlanderweg Omstreeks 22 augustus wordt be gonnen met de reconstructie van het kruispunt Kogerweg/Nieuwlanderweg, dus bij „Buitenheim". De huidige Y- aansluiting wordt vervangen door een T-splitsing. De Kogerweg sluit dan haaks aan op de Nieuwlanderweg, wat veel veiliger is omdat het verkeer gedwongen is af te remmen. Het f160.000,- kostende werk wordt uit gevoerd door R Daalders Aanne mingsbedrijf, Alkmaar. De Kogerweg wordt tussen 22 augustus en 6 sep tember voor alle verkeer gesloten. IV - Koningsweg In de eerste dagen van september begint de reconstructie van het kruispunt Oosterenderweg- Koningsweg. In verband daarmee zal hier tot half oktober geen verkeer mogelijk zijn, zodat dit wordt omge leid. De Oosterenderweg zal vloeiend op de Koningsweg worden aangeslo ten. De weg naar Oosterend sluit er haaks op aan, waardoor het voor het dorp bestemde verkeer gedwongen is af te remmen. Bovendien wordt zo gestimuleerd dat verkeer dat voor het bedrijventerrein en richting Oost is bestemd, van de Koningsweg gebruik maakt en dus niet meer door het dorp zal rijden. Het drie ton kostende werk wordt uitgevoerd door De Vries en vd Wiel. aanzien van de seizoenwerkers een soepel beleid voeren. Er ligt op dat terrein overigens wel een A-blok, maar die tenten staan op de meest practische plek en dat is net buiten het blok". Schilling vindt de kwestie de praat niet waard, maar wil nog wel kwijt dat hij geen deel uitmaakt van de fir ma Schilling Duinker. ,,Die Schilling is mijn zoon Leo. Er is geen vinger hoed van mij bij" Omstandigheden veranderd Burgemeester Schipper meent dat de omstandigheden van enkele jaren ge leden de gedoogregeling rechtvaar digden. „We hebben, gezien de belangen die toen speelden, besloten om niet op te treden tegen seizoen werkers die bij boerderijen kampeer den. Dat betekent niet dat we het goedkeurden. De omstandigheden zijn nu anders. Er wordt nu scherper gelet op naleving van de regels die met recreatieve ontwikkeling hebben te maken en er is een officiële rege ling voor kamperen bij de boer. Die gedoogregeling past nu niet meer en daarom hebben we onlangs besloten hem af te schaffen, zij het met een overgangstermijn van twee seizoe nen. Als de raad daar anders over denkt, horen we dat wel en ik sluit niet uit dat wij ons besluit dan bijstellen. Overigens vind ik wel, ook in andere kwesties, dat men ons een beetje vrijheid moet geven bij het uit voeren van het beleid. Als wij alleen maar stipt en onverkort de regels mogen toepassen, leidt dat tot ver starring. Met bijzondere omstandighe den moeten we rekening kunnen houden. Daarover zullen we binnen kort in alle raadscommissies praten". Bingo. In de Dorpskelder van De Koog (Boodtlaan 8) wordt woensdag om 20.00 uur een bingo-avond ge houden. In de recreatie-agenda van de TC3 stond abusievelijk vermeld dat dit vandaag zou zijn. Dinsdag 13 augustus In Cinema Texel draait om 19.00 uur „Hudson Hawk" en om 21.30 uur „The silence of the lambs". Van 19.00 tot 21.00 uur houdt de sportvissersclub Texel een speciale gastenwedstrijd bij de Eendrachtsweg. De gemeenteraad komt om 19.30 uur in openbare vergade ring bijeen. De agenda publiceer den wij reeds in de krant van donderdag. De vergadering wordt weer uitgezonden door radio Texel. Die komt echter al om 19.00 uur in de lucht met een programma over de „leefbaar heid" op Texel. Diverse betrokke nen geven hun visie op de maatregelen die zijn genomen om de leefbaarheid te verbeteren en op het effekt daarvan in de praktijk. In de R.K. kerk van Den Burg Di. 13 11. wordt een zomeravondconcert Wo. 14 00. gegeven door Bert Koelewijn (or- Do. 15 00. gell en Henk-Jan Drost (trom Vr. 16 00. pet). Aanvang 20.15 uur; toegang Za. 17 01. gratis; collecte na afloop. Zo. 18 01. Ma. 19 02. Woensdag 14 augustus Di. 20 03. Het Folkloreprogramma in Den Burg (10.30-16.30 uur) staat in het teken van „Hobby's en ver zamelingen". Verder optreden groep Oude Dansen en de kin derdansgroep. Onder andere voering van „De Zevenspron Donderdag 15 augustus Om 14.00 uur begint bij De Schuilhut in De Koog een ke tocht volgens de gecombine route. De EO-televisie (Nederland I zendt van 15.49 tot 16.14 u. een uitgebreide reportage ui over het „Tesselhuus", het* tiehuis voor zwaar gehandie in De Koog. Om 19.00 uur begint in De een ringsteekwedstrijd, mee lend voor het Texels kam pioenschap. In het kader van Hoornder derdag wordt vanaf 16.00 u krantenmarkt gehouden eni 19.30 uur begint de manifes „Vervoer, hobby en milieu". De Sportvissersclub Texel hi van 19.00 tot 21.00 uur eer ciale gastenwedstrijd op hei strand bij paal 28. Hoogwater Oudeschil Aan het strand is het een uur eerg hoogwater. De zon komt 18 augu om 06.27 uur en gaat onder om; uur. 17 augustus eerste kwartier; 18 s tus doodtij. Neemt het college van B en W ons wel serieus? Dat is volgens Cees Hoogerheide van de Kunst en Cultuurcommissie de vraag die momenteel rijst bij 20'n 2500 Texelaars, die als lid van een toneelvereniging of club baat hebben bij een goede podiumac commodatie in Den Burg. Via een brief, die wordt ondersteund door verschillende culturele verenigingen, wordt de gemeente raad gevraagd zich uit te spreken vóór een zaal in Den Burg. B en W willen dat de raad deze zaak door het college laat af handelen. Het initiatief om te schrijven aan de raëd is genomen door een werkgroep. Daarin zitten vertegenwoordigers van verschillende culturele instanties. Aan alle belanghebbende verenigingen is een conceptbrief gestuurd met het verzoek deze getekend te retourne ren. De reactie was enorm. Veel clubs hebben van de gelegenheid ge bruik gemaakt aanvullende opmerkin gen op de brief te schrijven. „Die logen er niet om", aldus Cees Hoo gerheide. Afgelast De verenigingen maken zich op voor een nieuw seizoen. Maar door gebrek aan geschikte toneelvoorziening drei gen evenementen te worden afgelast. „Als nog langer wordt gewacht, vre zen wij voor blijvende schade van het verenigingsleven", zo luidt een zins nede uit de brief. Er worden drie op ties genoemd: aanpassing van de burgemeester De Koninghal, aankoop of pacht van de schouwburgzaal van De Lindeboom of realisatie van een nieuwe zaal. De bewoners van de bejaardencom plexen Starkenburg en de Bak kerstichting gaan zaterdag aan de rij. Op uitnodiging van menvereniging Tussen Wad en Duin maken zij een ritje met paard en wagen. Onderweg wordt gestopt voor een hapje en een drankje. De vrijdag verreden wielerwedstrijd hadden de volgende resultaten: A-jeugd: 1. Thijs de Boer; 2. Roel Bakker; 3 Tijmen de Wijn, 4 Daniël Wichers B-jeugd: 1. Jacob Keyser,. 2 Remco Koopman en 3. Wiebe de Boer Senioren A-poule: 1. Dirk Vinke; 2. Jac. Betsema B poule 1. Rien Brouwer; 2 Kees Koopman; 3 Jan Buis; 4 Martin Visser; 5. Bart-Jan Boon, 6. Ed Zegers. Hoewel de brief bij de ingezonden stukken voor de vanavond te houden raadsvergadering is gevoegd, maakt het college in een korte reactie dui delijk er niet nader op in te willen gaan. „Ons beleid is erop gericht de toneelzaal van De Lindeboom weer in gebruik te nemen. Onderzoek hier naar en het benutten van juridische mogelijkheden is een gemeentelijke taak, waar we geen anderen bij be trekken", aldus B en W. Mans genoeg De werkgroep laat het hier echter niet bij zitten. Hoogerheide: „Wij wil len positief meedenken. Laat het ini tiatief eens uit de burgerij komen, daar zijn wij mans genoeg voor. Alles wordt al zolang binnen het raadhuis bekonkeld terwijl naar de verenigin gen wordt geroepen: we zijn ermee bezig...." De werkgroep is voorstan der van de instelling van een ad hoc- commissie, waarin alle partijen wor den vertegenwoordigd. „Nu zoveel verenigingen en clubs zich tot u wen den is het toch niet meer dan logisch dat onze brieven worden behandeld in de commissie voor welzijnsbeleid. Dan kunnen we met u van gedach ten wisselen", aldus Nils Lely, één van de werkgroepleden. Alle raads- Donderdagmiddag wordt in een 25 minuten durende televisie-uitzending aandacht besteed aan de vakantie mogelijkheden die Texel biedt aan rolstoelgebruikers. O.a. is uitgebreid gefilmd in het Tesselhuus, het vakan tiehuis voor gehandicapten aan de Ruyslaan in De Koog. Mede dankzij de ingebruikname van het Tesselhuus hebben Texelse overheid en bedrijven voorzieningen voor rolstoelgebruikers getroffen, zodat het voor deze cate gorie toeristen steeds beter mogelijk is om een volwaardige vakantie op Texel te genieten. De reportage is ge maakt door de Evangelische Omroep en is te zien op Nederland 1 van 15.49 tot 16.14 uur. fracties zijn op de hoogte gebracht van dit verzoek. Hoogerheide: „Het is absoluut niet onze bedoeling de wet houder welzijn op enige manier on deruit te halen. Maar men moet ons niet monddood maken. Als gevolg van het starre beleid dreigt het cultu rele leven op Texel in de versukkeling te raken. Met z'n allen moeten we daar een andere draai aan geven. Op die manier wordt de oplossing ook gedragen door de samenleving." Tent vernield. Een tent op een camping in De Cocksdorp werd in de nacht van zaterdag op zondag be schadigd. De kampeerder, die lag te slapen, werd wakker van een onbe kend geluid. Bij controle bleek behal ve zijn tent, ook zijn slaapzak en matras stukgesneden. Van de dader ontbreekt ieder spoor. Zaterdag is het feest bij de aan legsteiger van de Vlieland-lijn. Ver scheidene personen en organisaties uit De Cocksdorp en omstreken die iets met de Waddenzee hebben te maken, zullen hieraan hun medewer king verlenen. O.a. zijn de redding boot, de kustzeilvereniging, de waddenvereniging en de Vlieland-lijn bij de dag betrokken. Thema van dit, door initiatiefnemer Sil Boon tot „ha venfeest" gedoopte, evenement is de verandering van het wad ter plaatse. Zo zal een overziGht te zien zijn, waarin aan de hand van foto's het verschil tussen De Cocksdorp van vroeger en tegenwoordig wordt ver duidelijkt. „Durper" Kees Zuidema geeft desgewenst tekst en uitleg. Op de eerste plaats is het echter feest, Morgenavond vanaf zeven i op het strand bij paal 17 ee sponsoractie voor EcoMare worden besloten. Recreatiei kers op de Texelse camping hebben de afgelopen dager verse activiteiten op touw waarmee geld voor de zeel nopvang werd bijeen gebra De camping-teams moeten door hen verzamelde geld i gen op zo origineel mogelij ze naar het eindpunt breng Het totaalbedrag zal daar s vertegenwoordigers van Ec worden overhandigd. waarbij een ieder welkom isJ ziek kan maken wordt verzod of haar instrument mee te ne Liefhebbers van gebakken eni te verse vis kunnen hun hart op het feest, dat om 14.00 u gint en tot 's avonds laat zal In verband met het feest naar Vlieland zaterdag niet v; Oosterend presenteerde zich vrijdag als „bakermat van de Texelse popmu ziek". Van twee uur 's middags tot negen uur 's avonds traden in de muzieknis vier bands, twee duo's en een Ionaangekondigde) solist op, die overwegend blues en stevige rock volgens de beste tradities ten gehore brachten. De publieke belangstelling voor dit „POB-festival" (Promotie Oosterend Bands) was niet groot. Naar schatting kwamen zo'n twee honderd mensen, vrijwel allemaal Texelse jongeren, op het evenement af. 's Avonds tijdens het afsluitende optreden van de bluesformatie Black Cadillac was de animo het grootst. Toch vinden de organisatoren het festival voor herhaling vatbaar. „We kregen veel positieve reacties, zowel van muzikanten als uit het publiek", vertelt p.r.-man Willem Witte. „Met een openlucht concert in de zomer rij je Bandpromotie, dat in maart wordt gehouden, niet in de wielen. Er is dus een kans dat dit volgende zomer wordt herhaald." Wittes eigen band Never Ending kwam niet in actie, om dat zangeres Silvia de Ruyte wacht in het ziekenhuis was opgenomen. Geen nood, wi rockband Delorean, dat voor handvol luisteraars het festn geopend, was bereid het gal programma op te vullen. De gazi maakte een verdiensteli met overwegend nagespeeli klassiekersen twee zelfge neerde nummers. Omdat de gen op het podium minder beslag namen dan gepland, j mede-organisator Nils Lelyi en speelde enkele nummers, het festival zoals afgesproke klokslag negen uur kon eint. De band Delorean kwam tweemaal in actie. Zangeres Pieternel Geurtz werd bestormd door wei zéér jeugdige fans. Het festivalterrei" soms veel weg van een kindercrèche..

Texelsche Courant | 1991 | | pagina 2