„Watersport weekend" volgende zomer weer Einde vakanties nadert: drukte bij bootdienst Vrijwilligers uit twaalf landen helpen in museum Campings nog behoorlijk vol jrnder crossloop: n Moelands snel ringstekers Nederlands pioenschap !lcup: Texel 2 t aan leiding ling SVT-jeugd HmH VSt Ondanks beperkt aantal deelnemers: G.V.O. start lessen Winstpunten voor Texelse ruiters Meer bewegen voor ouderen Gymjeugd viert feest met ballonwedstrijd Uit het politierapport lAG 13 AUGUSTUS 1991 TEXELSE COURANT PAGINA 5 plaatste ZDH-crossloop van zoen in Den Hoorn trok vrijdag slnemers. De tijden waren niet id, wat vooral was te wijten «harde westenwind. Bij de ve- n op de 8 km realiseerde Toon nds een knappe tijd van 29.35 •n. Hij was daarmee de snelste t seizoen en verbeterde en it zijn eigen record. I js de laatste crossloop van omer. Voor de eindklassemen- de strijd nog niet geheel Sommigen moeten nog de e derde tijd neerzetten. Rem- irijver leidt onbedreigd op de 8 igelme Smit kan het Tilly Eel- og lastig maken. Haar gemid- lijd ligt slechts 10 seconden die van Tilly. Norbert Eelman 4 km) zal beneden de 14.55 i lopen om Frank von Hebei t lijf te houden. Bij de jeugd lob Schraag alleen maar mee ii om onbedreigd het klasse- e winnen. Vrijdag wordt weer om 19.30 uur vanaf het ZDH- aan de Witteweg. ije inschrijving: i Mannaert 30.02; 2. Remmert Drijver I. Andreas Lange 31.23; iteranen: Moelands 29.35; 2. Piet Bakelaar I Douwe Dijker 33.27 ouwen vanaf 15 jaar: elman 18.40; 2. Mirjam Arkenbout 3 Ina van Sambeek 21 06; annen vanaf 15 jaar: rt Eelman 14 44; 2. Harry Bakker Remko Nagtegaal 16.15; jgd t/m 14 jaar: chraag 16.57; 2. Robert Bakker Sieme Zijm 17.55 niloop t/m 10 jaar 'ranger 3.45; 2. Julian Woionowski Emiel Lagarde 3.56 uit. Rein Eelman en Dirk Wit- net hun steeksters uitgeno- or het Nederlands ïnschap ringsteken, dat op jstus wordt gehouden in i. Het drietal staat bovenaan ixelse ringsteekcompetitie. aand aan de Nederlandse jnschappen is er in de omge- i het openluchtmuseum van i een buitenrit. De wedstrijd an 13.00 tot 15.00 uur verre de terreinen van dit museum, nemers moeten authentieke i gebruiken en gepast gekleed len tijdens het kampioenschap den gereden, waarbij per ron- ringen kunnen worden gesto- »een aantal deelnemers gelijk wordt een extra omloop ge- jenoeg animo voor is, wordt pporters een bus geregeld, lag mee wil naar dit kleurrijke 'spel kan zich opgeven bij fa- ïtte, telefoon 12446. sede team van SV Texel heeft inkende overwinningen be- i de voorbereiding op het voetbalseizoen. Texel 2 won iet 6-1 van Texelse Boys en elopen weekend ZDH in Den ten pak slaag met 10-0. Het eeft hiermee duidelijk de lei- nomen in de strijd om de p. Ook De Koog 1 is echter ider puntverlies. De trainer ïl maakt van de oefen den gebruik om enkele kandi- raor het eerste elftal uit te n in het tweede. Daardoor is soms wel erg sterk in verge net de eerste elftallen van de verenigingen, die nog niet op "logssterkte zijn. Vooral SV ind doet veelvuldig een be spelers uit het recreatie- ''I de reserve-elftallen zijn nog edstrijden gespeeld. Texel 2-Texelse Boys 6-1, I De Koog 2-3; Texelse Boys- a 1-1, ZDH-Texel 2 0-10. nwgenmiddag wordt de trai- n de jeugd van SV Texel her- trainingstijden van de E- en zijn voorlopig vastgesteld. P-pupillen vanaf vijf jaar kun- tvoensdag met de voet- 1 komen kennismaken. Ze voorlopig gratis meetrainen. oo. behalve de schoentjes, '°or de club beschikbaar Do trainingstijden zijn: a9i 17.00 uur C-junioren, J' F-pupillen, 18.00 uur E- maandag 17.15 uur D2 en sdag 17.15 uur Dl. - - ,+v: Start van de beslissende surf race zondagochtend bij paal 17. De surfers hadden het hele weekend ideaal zellweer. Het eerste „watersportweekend" van kustzeilvereniging Westerslag trok weinig deelnemers, maar was desondanks een geslaagd evene ment. Zeilers, surfers en kanoërs maakten op ongedwongen wijze kennis met eikaars sporten, er stond een lekkere bries en de feestavond in de tent op het strand bij paal 17 was een knaller. „Volgend jaar wéér", concludeerde de organisatie. Het watersportweekend was vooral een Texelse aangelegenheid; het aan tal deelnemers van het vasteland bleef beperkt. De deelnemers kwa men niet alleen uit de gelederen van de organiserende vereniging, maar ook van de Cocksdorper Kustzeilvere niging, de Windsurfclub Texel en de Zeekanovereniging Texel. Le Mans De watersporters hadden het weer mee. In goed georganiseerde wedstrijdjes met ervaren wedstrijdlei ders konden zij volop hun krachten meten. De catamaranzeilers werkten de eerste dag liefst vijf races af. Naast korte en lange banen zorgde de wedstrijdleiding ook voor een lu dieke race met „Le Mans-start". Van uit de tent moesten de deelnemers naar de boten rennen. Omdat dit on derdeel niet tevoren was aangekon digd, was niet iedereen even goed voorbereid, wat het verloop van deze manche onvoorspelbaar maakte. Zon dag bleven de boten op het strand Vandaag begint Gymvereniging Oosterend (GVO) weer met haar les sen. Door zwangerschapsverlof wor den de lessen van Annermaie Nijkoops tijdelijk vervangen door Yo- landa van de Bend. Nieuwe leden, groot en klein, jong en oud, zijn van harte welkom. Lesschema: Dinsdag: 15.45-16.30 u. peuters 3V4-5 jr (groep!) Woensdag: 13.15 u. meisjes groep 3 en 4 1415 u dames 15 00 u. meisjes groep 5 en 6 16.00 u. extra training tot 11 jaar 17.00 u. meiden 18.00 u. meiden V.O. Donderdag: 15.45-16.30 u kleuters groep 2 16.30-17.30 u jongens groep 3, 4 en ged. 5 17.30-18 30 u. jongens groep ged. 5, 6, 7, 8. V.O 18 30-19.45 u. meisjes extra training v.a 11 jr. 19.45-20.45 u. dames 20 45-21.45 u. heren Enkele combinaties van rijvereniging De Waddenruiters en ponyclub De Kleppertjes namen zaterdag deel aan wedstrijden in Opmeer. Vooral in het springen werden aansprekende resul taten geboekt. Dorothé Koorn presteerde zeer goed met haar paard Amora. In de klasse B-dressuur haalde ze een eerste en een tweede prijs met 130 en 129 punten (totaal drie winstpunten). An na Marie Reiding en Candy wonnen twee derde prijzen met 125 en 120 punten (totaal twee winstpunten), in de L-dressuur scoorde Corrien Duin met Barivaal 117 punten, vol doende voor de eerste prijs. Het vier tal van de paarden werd tweede met 123 punten. Bij de pony's was er een vierde prijs weggelegd voor Ronnie Blom met Romario. Hij haalde 125 punten (één winstpunt). In het springen vielen voor de Texelse combinaties bijna alleen eerste prijzen te noteren. Corrien Duin haalde deze klassering in het M-springen paarden, Harma Eilander met Valentine en Feli city de Vries met Mercy in het L- springen pony's. Vera Blom met Big Surprise in het M-springen pony's en Chloë Weel met Zamba in het Z- springen pony's. Voor Sanne Lampers met Patty was een tweede prijs in het B-springen pony's weggelegd. liggen, omdat de windverwachting ongunstig was en de meesten hun kostbare materiaal niet aan een ruwe zee wilden blootstellen. Naderhand bleek dat men best het water op had kunnen gaan, omdat de wind niet verder aanwakkerde dan tot -de voor zeilers uitstekende- kracht vier. In het eindklassement legde de combinatie Herman Boks/Klaas Jan van der Vis beslag op de eerste plaats, voor Sid- ny van Zon/Jeanette Zijm en Hans en Yvonne Bakker. Spannend De surfers haalden twee dagen lang hun hart op. Totaal legden ze zes manches af, waarin het voortdurend stuivertje wisselen was. Zo eindigde eindwinnaar Menno Loning na een gewonnen race in de volgende als laatste. De strijd was spannend en de omstandigheden ideaal. Wel sneuvel de in de branding een enkele giek, maar dat werd op de koop toe geno men. Hoewel er zondagochtend be- hoorlijke golven stonden, was het springen in de branding niet mogelijk. Na Loning eindigden André van den Berg en Jacob Roeper op het ere podium. De kanovereniging is een nieuwe eend in de Texelse watersport-bijt. Met een aantrekkelijke demonstratie in de branding op zaterdag toonden de kanovaarders aan er helemaal bij te horen. Om half tien waren ze van uit Oudeschild vertrokken naar de Razende Bol. Over zee gingen ze ver volgens naar paal 17, waar de de monstratie door de overige weekend-deelnemers zeer werd ge waardeerd. De vraag of het wa tersportweekend ook voor andere sporten, zoals het snel in populariteit toenemende waterskiën, open staat, wordt door organisatrice Joke de Boer bevestigend beantwoord. „Hoe méér hoe liever. Dan is er in zo'n weekend tenminste van windkracht nul tot windkracht tien altijd wat te doen." Swingend Het deelnamegeld was inclusief o.a. barbecue, ontbijt, vismaaltijd, prijzen (sponsors zorgden ervoor dat nie mand met lege handen naar huis ging) en een feestavond met levende muziek. Joke de Boer: „De tent zat bomvol en de Texelse band, de Le gendary Late Inbetweenies, overtrof zichzelf. Al vanaf het eerste nummer stond iedereen, van jong tot oud, te swingen." Volgens Joke de Boer is de opzet goed gelukt. „Alleen is het jammer dat er niet meer mensen kwamen opdagen. We hebben voldoende pu bliciteit gemaakt en een heleboel zei lers persoonlijk aangeschreven, maar ik denk dat het weekend te kort te voren is bekendgemaakt. Als je eer der een datum prikt en die op de wedstrijdkalender laat zetten, kun je op méér deelnemers rekenen. Nu hadden velen al wat anders. Boven dien was het uitgerekend vrijdag- Met ingang van maandag 19 augus tus starten de lessen „Meer bewegen voor ouderen" (M.B.v.0), afdeling gymnastiek weer. Alle 55 plussers, zowel mannen als vrouwen, zijn wel kom. Nieuwe leden kunnen twee les sen vrijblijvend meedoen. In de lessen wordt onder andere aandacht besteed aan spierversterkende en le- nigmakende oefeningen. Verder wordt de les vaak afgelsloten met één of ander balspel. De lessen staan onder leiding van Yvonne Bruining. Voor verdere informatie kan worden gebeld naar haar, tel. 15228. Rooster: maandag 14.30-15.16 uur 't Skiltje te Oudeschild; dinsdag 9.00-9.45 uur Eierlandsche Huis te De Cocksdorp; dinsdag 11.00-11.45 uur Lubertischool te De Koog; donderdag 9.30-10.15 uur gymzaal aan de Beatrixlaan te Den Burg. avond slecht weer, zodat een aantal deelnemers uit Rotterdam en omstre ken die hun boot wilde overzeilen, het liet afweten." „Financieel sprin gen we er gelukkig positief uit, om dat we weinig deelnemers hadden begroot en we een paar meevallers hadden. Volgend jaar verwacht ik méér belangstelling door positieve mond-tot-mond reclame. Degenen die vonden dat het weekend te duur was, zullen er nu waarschijnlijk an ders tegenaan kijken. Nu weten ze wat ze allemaal voor terugkrijgen." Achttien jonge vrijwilligers uit twaalf verschillende landen zijn van 10 tot en met 29 augustus op Texel om werkzaamheden te verrichten in het Maritiem en Juttersmuseum en in EcoMare. Ze zullen zich bezig houden met het in orde brengen van oude bouwmate rialen (w.o. het „bikken" van stenen) die in de loop der jaren door de Stichting Texels Museum zijn verza meld voor de bouw van historische huisjes op het terrein van het Maritiem- en Juttersmuseum. Ook doen ze bouw- en onderhoudswerk, onder andere in het 70 ha grote duinpark bij EcoMare. Tijdens het projekt zullen de deelnemers door middel van lezingen en excursies ken nis opdoen op het gebied van natuur behoud. Idealistisch Het projekt gaat uit van de Stichting Vrijwillige Internationale Aktie (VIA). Dat is de Nederlandse afdeling van de internationale vrijwilligersorganisa tie Service Civil International (SCI). Door het organiseren van internatio nale vrijwilligersprojekten en andere activiteiten wil VIA/SCI sociaal on recht bestrijden en de vrede be vorderen. De financiële middelen van VIA ko men voor een belangrijk deel uit de inschrijfgelden van de vrijwilligers die uitgezonden worden naar buitenland se projekten en van donateurs. De projekten in Nederland worden gefi nancierd door subsidiegevers. De jongelui die op Texel aan de slag gaan variëren in leeftijd van 18 tot 30 jaar en zijn afkomstig uit Duits land, Finland, Italië, Spanje, Neder land, België, Roemenië, Engeland, Noorwegen, Tsjecho-Slowakije, Joe goslavië en Marokko. Ze gebruiken Engels als voertaal. De groep geniet logies in het gebouw van Scouting aan de Bernhardlaan in Den Burg. Het projekt op Texel kon worden ge organiseerd door subsidies van de stichting De Linde (voor natuur en cultuur) uit Scheveningen, het Anjer fonds Noordholland, de stichting Be vordering Natuur en Cultuur op Texel (voortgekomen uit de voormalige Texels Museumvereniging), het We reld Natuurfonds en de Nationale Postcode Loterij. Hoewel de schoolvakantie er voor veel kinderen op zit en er dus afge lopen weekend veel toeristen van het eiland zijn verdwenen, zijn er ook weer nieuwe gasten aangeko men, zodat de campings en vakan- tiebedrijven op het eiland nog steeds behoorlijk vol zitten. De toeloop bij Teso zorgde ervoor dat zowel vrijdag als zaterdag een half uurtje wachttijd ontstond voor de af vaart naar Den Helder. Maar ook aan de andere kant bleven enkele auto's een half uurtje staan. In totaal wer den afgelopen weekend in beide vaarrichtingen 13.748 auto's ver voerd. Vorig jaar waren dat er 11.971, derhalve een stijging van 14,84 pro cent. Bij de caravans bedroegen deze getallen 937 tegen 831 12,76 procent) en bij de aanhangers 633 tegen 504 25,60 procent). Op za terdag waren 9417 vreemde auto's op het eiland, tegen 8748 op de ver gelijkbare zaterdag in 1990. Op de bonnefooi Bij de VVV is het nog steeds erg druk. Elly Kramer: „De bezetting van de accommodaties uit ons bestand is optimaal. We moeten voortdurend mensen die op de bonnefooi komen teleurstellen." De informatrices van de VVV zijn de hele dag in de weer met het verstrekken van inlichtingen over het eiland. „Vaak wordt het eiland tegen het einde van de school vakanties door een ander type vakan tiegangers bezocht. Meer de rustzoekers. Dat merken wij aan de soort vragen die ons worden gesteld. Maar zo ver is het nu nog niet." Op camping Loodsmansduin is het sinds het weekend iets rustiger. „Het zit niet meer zo bomvol. Er zijn nu nog zowel mensen voor een lange periode als voor een korte. We heb ben de indruk dat er dit jaar weer meer campers zijn", aldus een woordvoerdster. Ook camping Ko- gerstrand laat middels een antwoor- dap paraat weten beperkt ruimte te hebben voor gezinnen, al is het jon- gerenterrein nog steeds vol. Geert uittocht Vakantiecentrum De Krim is zo goed als vol. „We hebben afgelopen week end niet echt een uittocht gehad", aldus André van der Vliet. „We zitten eigenlijk constant vol. De bungalows zijn tot eind oktober bijna allemaal gereserveerd. Onze voorzieningen worden blijkbaar gewaardeerd. Op minder mooie dagen is er genoeg te doen in ons eigen park en zelfs op stranddagen is de animo daarvoor nog groot." De Krim heeft dit jaar geadverteerd Met de oplating van tientallen ballon nen begon zaterdag voor de jeugd van gymnastiekvereniging Oudeschild IGOSI hun viering van het 25-jarig bestaan van de club. De jubileumvie ring voor oudere en oud-leden is in het eerste weekend van oktober, met o.a. een feestavond en basketballtoer- nooi. Mevrouw Bep vd.Brink, die GOS 25 jaar geleden oprichtte en ze ventien jaar lang trainster en voor zitster was, gaf het startsein voor het jeugdfeest door het oplaten van een grote tros ballonnen. Vervolgens was het de beurt aan de kinderen. De bal lonnen dreven onmiddellijk de dijk over, richting Wienngen. Het kind wiens ballon het verst weg komt, wint een crossfiets. Helaas voor de kinderen moesten ze ruim drie kwar tier wachten alvorens het treintje van Bruining arriveerde, waarmee ze naar het dennenbos werden gebracht. In groepjes deden ze daar een puzzel- tocht en werden de hongerige magen gestild met een barbecue. Terug in Oudeschild werd het feest besloten met een poppenkast in het dorps huis. op de Italiaanse markt. Het resultaat is merkbaar. „Er komen niet alleen veel Italianen in campers, maar ook met tentjes. We gaan een onderzoek je instellen of ze hier ook kunnen vin den wat ze zoeken." Volgens Van der Vliet zijn de meeste kampeerders die momenteel van De Krim gebruik ma ken voor langere tijd op het eiland. „De „aanlopers" zijn zo weer weg als het geen mooi weer is." Campingdiefstal. Goederen die ge makshalve voor tenten staan op gesteld zijn een gemakkelijke prooi voor dieven. In De Koog gingen onbe kenden er vorige week vandoor met het proviand van zes toeristen uit Valkenswaard. Ook werden spullen gestolen uit de tent van kampeerders uit Wormer. De radiocassetterecorder van een tentbewoonster uit Wormer- veer, die weliswaar was verscholen onder een handdoek in een tent, on derging hetzelfde lot. Nachtelijk vandalisme. Een Duitse vakantieganger ontdekte vorige week dat de linkerbuitenspiegel van zijn Fi at Uno was afgebroken. De auto stond geparkeerd aan de Ruijslaan. Een landgenoot van de man meldde op het politiebureau dat van zijn auto, geparkeerd aan de Epelaan, de rechterbuitenspiegel was vernield. Auto's gekraakt. In Den Hoorn werd van de auto van een 21-jarige inwoner van Klaaswaal het raampje van het linkerportier ingeslagen. De daders namen echter niets mee. Een poging om het portier van een Audi van een 46-jarige Duitser open te breken had geen succes. Wel werd de laklaag van de aan de Boodtlaan in De Koog geparkeerde auto be schadigd. Onbewaakt.... De koffer van een man uit Santpoort Noord werd in de salon van de veerboot gestolen nadat de reiziger de koffer met kantoorspul len een moment onbeheerd had ach tergelaten. Het fototoestel van een 29-jarige Texelse onderging hetzelfde lot. De vrouw had de tas met de ca- mefe, ter waarde van f380,-, in haar woonplaats Den Burg even uit het oog verloren. Een deel van de gymjeugd. vlak voordat ze de ballonnen oplaten. In hun midden ..tante" Bep v.diBrink. die GOS 25 jaar geleden oprichtte.

Texelsche Courant | 1991 | | pagina 5