Terpstra: „We hebben zorgvuldig gehandeld" Sluiting benzinepomp Rey van 17 en 18 augustus MW0 Kerkdiensten 18 augustus Fiets wordt verloot tijdens rommeltjesmarkt Anti-alcoholcamp PAGINA 2 TEXELSE COURANT DONDERDAG 15 AUGUSH „Het is heel triest, maar we hebben zorgvuldig gehandeld. Deze maatre gel is niet zómaar genomen". Aldus wethouder Dirk Terpstra naar aanlei ding van de gedwongen sluiting van de benzinepomp van garage Rey aan de Bernhardlaan in Den Burg. De pomp moest buiten gebruik worden gesteld omdat deze niet voldeed aan de eisen van de hinderwet. De eige naar vond dat de kosten voor aan passing in geen verhouding stonden met de betrekkelijk lage omzet. Tot sluiting werd overgegaan na de nodige waarschuwingen, nadien is getracht de kwestie op een voor alle partijen bevredigende manier op te lossen, maar dat is onmogelijk geble ken. De wethouder kon dan ook geen hoopgevend geluid laten horen toen Gerbrand Poster (Texels belang) dins dagavond in de rondvraag van de raadsvergadering informeerde of gara ge Rey nu écht niet kon worden ge holpen zodat de verkoop van benzine kan worden hervat. (Meer informatie over deze affaire elders in deze krant). Verloederd Gerard van der Kooi (PvdA) was op camping Kogerstrand geweest en had daar gezien hoe de begroeiing van delen van dit terrein ernstig te lijden heeft. De veelal buiten de paden „rossende" jonge kampeerders heb ben een ware kaalslag veroorzaakt terwijl ook de vervuiling niet gering is. Volgens Van der Kooi is het hier en daar zo erg dat het jaren duurt voordat de situatie zich heeft her steld. Burgemeester Schipper was al op de hoogte en beloofde dat met de Recreatiestichting zal worden gesproken. Zwerfvuil Jan van Asselt (onafhankelijk) klaag de over het volgens hem vele zwerf vuil dat momenteel bermen en slootkanten op Texel ontsiert. Ook vroeg hij de oud papiercontainer in De Koog terug te zetten. De contai ner is onlangs door de gemeente weggehaald omdat het een bron was van enorme vervuiling. Veel oud pa pier werd naast inplaats van in de container gegooid of woei er uit van daan. Bovendien werd de container misbruikt door er plastic, kratten en andere gewone afval in en bij te gooien. Van Asselt betreurde echter dat De Koog nu geen mogelijkheid meer heeft om zijn bijdrage te leve ren aan de zo gepropageerde schei ding van huisvuil. Terpstra vertelde echter dat de gemeente herhaaldelijk pogingen heeft gedaan om verbete ring in de toestand te brengen, maar dat de dorpscommissie niet mee werkte. „We hebben aan de dorps- HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 9.30 uur ds. J. ter Haar. Uitzending via Radio Texel. De Waal 11.00 uur ds. Weggemans uit Harderwijk. De Koog 9.30 uur ds. J. Kok; 11.00 u. ds. J. Kok; 12.30 u. Deut sche Gottesdienst, Pfarrer A. Hermann. Den Hoorn 9.30 uur dhr. Kuiper. Oosterend 9.30 uur ds. Wegge mans uit Harderwijk. Oudeschild 11.00 uur dhr. Kuiper. De Cocksdorp 11.00 uur ds. Ter Haar. 19.30 u. avondzangdienst o.l.v. mevr. K. Keyser m.m.v. mevr. L. Bre mer en mw. D. Kuip (zang) en dhr. J. Rijnders (orgel). GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg 10.00 uur ds. D. C Firet uit Alkmaar; 19.00 u. D. C. Firet uit Alkmaar. Uitzending via De Lichtboei. Oosterend 9.30 uur ds. A. Medema uit Tolbert; 19.30 u. ds. A. Medema uit Tolbert. GEREFORMEERDE GEMEENTE in Ned. Hervormde kerk te Oosterend. zo. 11.15 uur ds. J. J. Tanis; 16.30 u. ds. J. J. Tanis. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk te Den Burg 11.30 en 16.30 uur dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE 10.00 uur ds. Knipscheer. Uitzen ding via De Lichtboei. BAPTISTEN GEMEENTE 10.00 uur ds. Ev. B. Bakker uit IJ- muiden, gezinsdienst; 19.00 uur ds. H. Tielemans uit Leiden. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg za. 19.30 uur, dameskoor. Uitzending via De Lichtboei. zo. 10.45 uur, The Gospeltrain, crèche De Koog zo. 19.30 uur: Internatio nale interkerkelijke zomeravond- dienst. Voorgangers pastoor P. Loos (Julianadorp), Pfarrer A. Her mann (Duisburg), RK team Bisdom Essen. Muzikale medewerking: R.K. Kerkkoor, De Koog o.l.v. Johan Ran en een blazersgroep uit Erlan gen. Organist: Hennie van de Sande-Zoetelief. De Cocksdorp; zo. 9.30 uur Duitse missen Den Burg, Samstag 18.00 Uhr. De Koog, Sonntag 11.00 Uhr; 19.30 Uhr. (Internationale interker kelijke zomeravonddienst); Mittwoch und Freitag 19.30 Uhr. De Cocksdorp.'Sonntag 19.30 Uhr. Den Hoorn, Sonntag 9.00 Uhr. JEHOVA'S GETUIGEN Koninkrijkszaal, Schilderend. 10.30 uur Openbare Lezing. 11.20 uur Wachttorenstudie. Opgaven voor vermelding in de lijst „Voor het weekend" moeten dinsdags vóór 12.00 uur worden ingeleverd. Artsen Uitsluitend voor spoedgevallen Van vrijdag 18.00 tot maandag 8.00 uur: Dokter R.A. van de Bent, Kikkertstraat 12, De Cocksdorp, telefoon 16234. Aanvragen visites s.v.p. tussen 9.00 en 10.00 uur. Zaterdag en zondag apotheek ge opend en spreekuur van 12.00-12.30 uur en van 17.00-17.30 uur, zonder afspraak. Dokter R. Coutinho W. Vos, Schilderend 40, Den Burg, tel. 12023. Tandartsen Voor spoedeisende tandheelkundi ge hulp: raadpleeg de ingesproken boodschap op de praktijknummers 12270, 14727, 14669 of 13086. Gezinsverzorging In het weekend kan op zaterdag en zondag tussen 17.00 en 19.00 uur worden gebeld met mevrouw N. Schuyl, tel. 11446. Nuttige adressen: 'Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancever voer bellen: 06-11. •Rijkspolitie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 18.00 uur. Telefoon (dag en nacht): 12222. •Dierenartsen Praktijk: Keesom laan 11, Den Burg. Dag en nacht bereikbaar via telefoon 12527. •Kruisvereniging Texel: Voor drin gende hulp belt u 02230-27166. •Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwemmers in nood: tel. 16270. •Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, tel. 12066. •Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 12222. •Kunstgebitreparatie: Tandtech- niek Van Kralingen (samenwerkend met het Tandheelkundig centrum; vergoed door het ziekenfonds), tel. 12069. Tandtechniek R. van Oosten (parti culiere praktijk), tel. 16441. •Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg. Tel. 12112. Zaterdag 11.00-12.30 en 15.00-17.00 uur. Zondag 11.00-12.30 uur en 16.00-17.00 uur. Buiten die tijd al leen voor spoedeisende gevallen. ..Deze maatregel is niet zomaar genomen." al dus wethouder Dirk Terpstra commissie veel voorstellen gedaan maar die zijn niet opgevolgd. Op een gegeven moment was de maat vol". Wat betreft het zwerfvuil in bermen en slootkanten in het buitengebied, zag Terpstra geen mogelijkheden voor regelmatig opruimen van gemeente wege. Dat zou enorm veel geld kosten. Incidentele, grote vuilconcen- traties zullen wèl worden verwijderd. De gemeente kan verder weinig meer doen dan erop wijzen dat je geen af val uit de auto mag gooien. Schoolverzekering Gré Zegers (PvdA) wees op de wen selijkheid van een collectieve school verzekering voor alle openbaar onderwijs op Texel. Verder had ze er zich over verbaasd dat in een deel van de Thijsseschool (die momenteel wordt verbouwd) een plafond zit, be staande uit houten schroten met daarachter landbouwplastic. Dat leek haar brandgevaarlijk. Verder herinner de ze aan het informatiebord bij de Georgische begraafplaats, waarom anderhalf jaar geleden al is gevraagd door Bert Koning uit Oudeschild. De bedoeling was dat dit bord, alsmede andere toeristische voorzieningen, zouden worden aangebracht in het kader van de zg. TINT-route. Van die route lijkt nu niets terecht te komen omdat er als gevolg van rijksbezuinin- gen geen geld voor wordt gegeven. Scholierenverzekering Wethouder Tme Krijnen onderschreef de wenselijkheid van een collectieve scholierenverzekering. Voor de ge meentelijke scholengemeenschap De Hogeberg is dat al geregeld en het is logisch dat het ook gebeurt voor het basisonderwijs dat onder verantwoor delijkheid van de gemeente valt. Vroeger bestond een dergelijke verze kering (waarvoor de ouders premie moesten betalen) maar die schijnt „zomaar" te zijn opgehouden. Via de commissie zullen voorstellen aan de raad worden gedaan. De premie- kosten kunnen uit de reserves wor den gedekt. Op het brandbare schrootjespiafond van de Thijsse school zal de brandweercommandant ongetwijfeld letten en zonodig maat regelen nemen. Dat het geld voor de TINT-route er niet komt, hoeft niet in te houden dat er van die route niets terecht komt. Er moet alleen voor een andere financiering worden ge zorgd. In elk geval lijkt het verwezen lijken van onderdelen van het routeplan haalbaar, zoals het ge wenste bord bij de begraafplaats. Ook Nel Eelman van 't Veer (CDA) maakte zich zorgen over het wegblij ven van het TINT-geld, vooral met het oog op de kostbare herinrichting van het „tussengebied" bij de Nika- del in De Koog. Ook zij kreeg te ho ren dat het uitblijven van het geld nog niet betekent dat alle plannen van de baan zijn. Struikelen Erna Eelman-van der Kooi (VVD) klaagde over de toestand van sommi ge trottoirs op Texel. De verzakte te gels leveren vooral gevaar op voor ouderen. Herstel kan wellicht worden Donderdag 15 augustus De EO-televisie zendt via Neder land I een reportage uit over het Tesselhuus in De Koog, van 15.49 tot 16.14 uur. In De Koog begint om 19.00 uur een ringsteekwedstrijd die mee telt voor het kampioenschap van Texel. In het kader van Hoornder Don derdag wordt vanaf 16.00 uur kramenmarkt gehouden en vanaf 19.30 uur is de manifestatie „Vervoer, hobby en milieu". Van 19.00 tot 21.00 uur houdt de sportvissersclub een speciale gastenwedstrijd bij paal 28. Vrijdag 16 augustus Om 20.00 uur is in het Eierland- sche Huis de prijsuitreiking van de eilandcompetitie tennis. In dorpshuis De Wielewaal in De Waal wordt om 20.00 uur een open klaverjasdrive gehouden. In De Schuilhut in De Koog wordt om 20.00 uur een diaver toning over Texel gegeven met toelichting in het Duits. In Cinema Texel draait om 19.00 uur „Return to the blue lagoon" en om 21.30 uur „The silence of the lambs". Eerstgenoemde film, net in Nederland, bouwt voort op het succes van The Blue Lagoon, de geschiedenis van twee jonge kinderen die aanspoelen op een paradijselijk eiland, daar opgroei en en de liefde ontdekken. Ook dit vervolg wordt beheerst door de opbloeiende liefde tussen twee aangespoelde pubers op een Bounty-eiland. Maar dan komt een schip en maken Lilli (Milla Jovovich) en Richard (Brian Krause) kennis met de bescha ving en daarmee gepaard gaande minder pure vormen van liefde. De dochter van de kapitein heeft een oogje op de mooie Richard en een andere opvarende denkt met Lilli een avontuurtje te be ginnen. Op het moment dat Ri chard verleid dreigt te worden door de kapiteinsdochter, hoort hij Lilli om hulp roepen want zij wordt achterna gezeten door eer der genoemde schepeling. Ri chard grijpt ridderlijk in, wat leidt tot een confrontatie waarbij ge weerschoten vallen. De hitsige matroos wordt in zee gelokt, waar een haai ervoor zorgt dat hij op natuurvriendelijke wijze wordt uitgeschakeld. Lilli en Ri chard hebben hun bekomst van de beschaving en besluiten op hun eiland te blijven en daar hun kinderen op te voeden. Zaterdag 17 augustus In Oosterend wordt van 11.00 tot ca 14.30 uur rommeltjesmarkt gehouden. De verkoping van vis begint al om 10.00 uur. In Cinema Texel draait om 19.00 uur „Return to the blue lagoon" en om 21.30 uur „The silence of the lambs". Zondag 18 augustus Het Vara radioprogramma „Vroe ge Vogels" (Radio II) gaat over natuur en cultuur op en rond de Hogeberg op Texel. Van 8.00 tot 10.00 uur. De windsurfclub Texel houdt een clubwedstrijd Texel-Vlieland v.v. Start om 11.00 uur; inschrijven bij paviljoen Vliezïcht vanaf 10.00 uur. De Cocksdorper Kustzeilvereni- ging houdt bij paal 33 een wed strijd voor kleine catamarans. Briefing 10.00 uur; start om 10.30 uur. Om 19.30 uur begint in de R.K. kerk van De Koog een Duits/Ne derlandse zomeravonddienst. Er is een tweetalige liturgie beschik baar zodat samen gelezen en ge zongen kan worden. Meegewerkt wordt door pastor P. Loos uit Ju lianadorp, pfarrer A. Hermann uit Duisburg en het R.K. team van het bisdom Essen. Muzikale me dewerking wordt verleend door het R.K. kerkkoor van De Koog olv Johan Ran en een blazers- groep uit Erlangen. Organiste is Hennie vd Zande-Zoetelief. De dienst wordt georganiseerd door de gezamenlijke Texelse kerken; ieder is welkom. In Cinema Texel draait om 19.00 uur „Return to the blue lagoon" en om 21.30 uur „The silence of the lambs" Maandag 19 augustus In Cinema Texel draait om uur „Return to the blue laJ en om 21.30 uur „The sileg the lambs". In het raadhuis heeft de ij commissie voor algemeeni ganisatorisch beleid een openbare vergadering. Oni dere wordt gesproken ova se aanvullingen van de Alj Politie Verordening. Aanvan 19.30 uur. In de N.H. kerk in De Koog zorgt de heer H. Troost een vertoning over Texel, aanvai 20.00 uur. Dinsdag 20 augustus In Cinema Texel draait om uur „Return to the blue lag en om 21.30 uur „The silen the lambs". De raadscommissie voor v* zijnsbeleid heeft in het raao een openbare vergadering, vang 19.30 uur. Onder ani wordt gesproken over hetj verslag van De Bolder, plan seducatie 1992, maatschap werk, eventuele uitbreiding „Durperhonk" en het beleK GGD kop van Noordholland In de R.K. kerk van Den Bu wordt om 20.15 uur een on concert gegeven door Piete Dijk. Toegang gratis, collect afloop. De Sportvissersclub Texel h van 19.00 tot 21.00 uur ee gastenwedstrijd bij de Een- drachtsweg. Voor de overige evenemenl wordt verwezen naar de Ri tiekrant/TC3 die ook dit wi end huis aan huis op Texel wordt verspreid. Hoogwater Oudeschi Do. 15 Vr. 16 Za. 17 Zo. 18 Ma. 19 Di. 20 Wo. 21 Do. 22 00.55 en 00.55 en 01.06 en 01.17 en 02.20 en 03.44 en 04.54 en 07.10 en Aan het strand is het een uur eei hoogwater. De zon komt 18 augi op om 06.27 en gaat onder om uur. 17 augustus eerste kwartier augustus doodtij. Verzakte tegels leveren gevaar op voor oude ren". aldus Erna Eelman-v.d. Kooi. Het gebrek aan bedrijventerrein in Den Burg krijgt volgens burgemeester Schipper binnen kort aandacht. betaald uit de pot van f15000,- die beschikbaar is voor invalidenvoorzie- ningen. Terpstra zei echter dat dit geld niet is bedoeld voor trottoironderhoud. Het onderhoud vindt plaats volgens een cyclus, waarbij het onvermijdelijk is dat bepaalde trottoirs minder vlak worden. In bijzonder ernstige vallen zal echter tussentijds worden gerepa reerd. Redoute Mevrouw Eelman hoopte dat het toch mogelijk zal blijken om de Re doute, belangrijke verkeersverbinding tussen veerhaven en Oudeschild, te verbreden en te reconstrueren. B en w hebben zich onlangs voorgenomen hier voorlopig vanaf te zien wegens gebrek aan geld. Terpstra zei dat b en w over 14 dagen een definitief besluit nemen over dit geval, aan de hand van de dan bekende financiële cijfers. Erna Eelman vond dat de wegbermen dit jaar te laat zijn gemaaid, waar door schrikhekken en andere voor de verkeersveiligheid belangrijke objekten gedeeltelijk aan het oog werden ont trokken. Wethouder Terpstra geloofde dat blijkbaar nauwelijks. Hij merkte op dat wegkantonnier of politie wel alarm zou hebben geslagen als het zo erg was. Het VVD-raadslid had ook nog wat op te merken over de geruchtmaken de aanbesteding van de uitbreiding van EcoMare: „Wat er gebeurd is zal wettelijk wel juist zijn, maar ik vindt toch dat het Texels Museum-bestuur onhandig en amateuristisch te werk is gegaan". Verkoop plantsoen De gemeente gaat bij de verkoop van gemeentelijk openbaar groen aan par ticulieren te werk volgens vaste re gels, waardoor willekeur wordt voorkomen. Dat zei wethouder Terpstra tot Gerbrand Poster die klaagde over problemen die een Oosterender ondervindt bij de aan koop van een stuk gemeentelijk plantsoen. De gemeente is bereid een deel van het openbaar groen aan particulieren over te doen, mede omdat daardoor veel kosten worden bespaard, maar niet alles. De gemeente heeft, via de bestemmingsplannen, de diverse woonwijken een zekere kwaliteit wil len geven door voldoende groen en moet daarvoor in beginsel verant woordelijk blijven. Niet ieder die openbaar groen wil kopen, kan dus zijn zin krijgen. Industriegrond Cor Kuip van Texels Belang wees op het gebrek aan bedrijventerrein in Den Burg. Het is van groot belang dat in Texels residentie voldoende mogelijkheden worden geboden voor bedrijfsvestiging. Dat vond de burge meester ook, maar op dit moment is geen nieuw terrein voorhanden. Be trekkelijk kort geleden zijn door b en w voorstellen gedaan, maar die zijn door de raad van de hand gewezen. Schipper beloofde aandacht voor dit onderwerp. Terpstra deelde nog mee dat de gemeente in onderhandeling is met de familie Keijser van de De Ruytersplaats over aankoop van grond voor de nieuwe fase van het plan De Mars; hier zouden mogelijk heden voor bedrijfsvestiging kunnen liggen. Een bijzondere attractie is toege voegd aan de rommeltjesmarkt die zaterdag a.s. wordt gehouden in Oosterend. Bij het Rad van Avontuur wordt namelijk een fiets verloot. De marktbezoekers kunnen voor f5,- lootjes kopen en kans maken op een fraaie mountainbike die beschikbaar is gesteld door de firma Rentenaar. De markt begint om 11.00 uur; de trekking is om 14.00 uur. Al om 10.00 uur kan het publiek in Ooster end terecht voor het kopen van ge bakken vis. Iedere zaterdagochtend haalt ting Texel oud papier op. De wordt verzocht deze spullen 10.00 uur aan de straat te s zodat ze vlot kunnen worde: den. Bij de oudpapierwagen ook gereedschappen voor de wereld kwijt. Komende zaten wordt oud papier etc. opgebi de volgende straten: 6. Duinreep, Zeebries, Vloed Golfslag, Vaargeul en Schoo Oudeschild: In Oudeschild wordt dinsdag gustustus vanaf 15.30 ur out opgehaald, leder wordt verzo papier tijdig gebundeld aand te setten. In september gaat een groot campagne van start die zich het alcoholmisbruik in de kof Noordholland. Alle politiekorp de regio zullen bij de campej den betrokken en gelijktijdig scontroles op het gebruik vei uitvoeren. „Stappers" kunne1 ste regionale controle alvast agenda noteren: deze is gep| zaterdag 7 september van 2; 03.00 uur. Per plaats kan de besluiten afzonderlijke acties den; op Texel bijvoorbeeld mi Sunderklaas. De campagne t en met 31 december 1992. B en w willen de campagne dersteunen met een bijdrage 7375,- die uit de post „voort' inzake verslavingsproblemen worden gefinancierd. In Noordholland-noord ligt het» verkeersongevallen waarbij si het spel is, ruim tien procent dan in de rest van de proviik totale project kost 760.000, van 748.000,- wordt gesubs' door het rijk, op voorwaarde1 overige 20 procent door de) ten wordt opgebracht.

Texelsche Courant | 1991 | | pagina 2