y uining Verbouw Thijsseschool in beslissende fase staat of valt met uw steun.' Stuntaanbieding talgierit ingehouden wegens ibare schennis" Hagenaar „zomaar" uit de bocht Reddingboot trekt Frans jacht los Rugzak geroofd Late aangifte van aanranding uit angst voor wraak Epilepsiebestrijding: Prachtig massief eikenbureau afmeting 115 x 140 x 75 f1750 zolang de voorraad strekt Weverstraat 70 - Telefoon 15361. lG 27 AUGUSTUS 1991 TEXELSE COURANT PAGINA 3 dat je vrij komt, zo werd mij lauwd. Ik werd als een crimi- handeld, maar ik was alleen ,n verdachte", stelt Lammert j die laat op de avond na ver- j'rd vrijgelaten. Voorgevel er Hielke had zich volgens af- donderdag om 18.00 uur op eau De Koog gemeld. Na ruim irtier verhoor mocht hij weer den hij tot de ontdekking „at intussen met zijn broer beurd, sloegen de stoppen Mining belde eerst groeps- ndant Moeskops en burge- I Schipper (zonder resultaat) dde zich naar het bureau in jg, waar zijn broer werd vast en. Bruining dreigde „de voor- it het bureau te rammen" als er niet binnen een uur zou vrijgelaten. Hij voegde de i het woord en haalde een arde heftruck op Toen hij al [eesomlaan reed, kwam hij tot jef dat hij te ver ging en rechtsomkeert. De woede en niet helemaal, want 's ütond hij nog bij het hotel Duitser verbleef met een pot [rf om 's mans auto een geven. Ook daar zag hij op |ste moment vanaf. ■gen later, als de rust weer is teruggekeerd, zegt Hielke „Wij weten natuurlijk ook het niet zo hoort en hoeft, Duitser was voor geen re- iaar. Of we niet beter de po- inbeide hadden kunnen Tja, vroeger kon dat wel, kten ze lastige klanten het t af en zeiden: eerst betalen, paspoort terug. Tegenwoor- elt de politie dat men het op ele procedure kan laten aan- dat heet dan bemiddelen." ties van beide ondernemers nogal overspannen over. Ie stress van het seizoen hen [kwestie parten? Hielke Brui ben niet overspannen, normaal gespannen, zoals, die in het seizoen zijn brood Lammert Bruining: „Dit jaar ie absoluut niet gespannen, feit dat ik weer op tijd terug lak wilde zijn, was niet de re ik de auto niet helemaal te. Het had niet zoveel uitge- ils ik vijf minuten later had n. Ik had evenmin de bedoe- weg te scheuren, want waar heen? Ik ben geen crimineel Ie vlucht slaat." Interpretatie vraag of de politie direct idig optrad of pas nadat Brui- li verzette, wil Muus Smit van tee politie niet nader ingaan, een kwestie van interpretatie, larover niet discussiëren, it wordt toch een welles- 'erhaal." Wel zegt Smit dat de Jing nabij Akenbuurt zo door ie was gepland. Volgens hem te weinig tijd om naar Den e rijden en bovendien wilde ie taferelen bij Bruming thuis sn. „Onderweg was de meest manier om hem aan te hou- erklaart Smit. Volgens hem mining pas achteraf gezegd ook wel 's avonds een verkla- de afleggen. „Hij wilde pas de Ie ochtend of anders helemaal lar hebben we niet op ge- wil Smit geen oordeel geven. iil hij exact weten wat de aan- nhoudt. Wel moet hem van t dat de gebroeders Bruining hebben overschreden in hun „Ze zijn ontzettend boos ge- Verbaal hebben ze zich in de in collega's misdragen." eniging Tussen Wad en Duin aterdag de jaarlijkse „nostal- voor bewoners van Starken- n de Bakkerstichting, irs die nog meewillen, maar 9 niet hebben aangemeld, dat alsnog doen, tel. 12746. hinderd is, wordt verzocht te melden, eveneens via dit inummer. harige Texelaar heeft tegen- Politie toegegeven dat hij 1 de openbare weg volkomen eeft vertoond aan twee meisjes uit Bergen op >eurde donderdag rond 17.00 de Schumakersweg. De meis- len naar de politie en gaven n 9oed signalement van de waardoor deze al snel kon opgespoord. Er is proces ver- gemaakt wegens schennis der 'e eerbaarheid en de man zal elegenheid worden gesteld nemen aan een hulppro- „Deze zomer maakte ik iedere dag een wandeling rond de school. Ik moet zeggen: elke keer werd het ge bouw een stukje mooier." Lovende woorden van wethouder Tine Krijnen tijdens een geanimeerde receptie donderdag in de Jac. P. Thijsse school. Zij prees de bouwploeg die ervoor had gezorgd dat de eerste fa se van de verbouwing, die groten deels tijdens de bouwvakvakantie had plaatsgevonden, zo voorspoedig was verlopen. Doel van de ingrijpende verbouwing, waarmee eind mei werd begonnen, is de 40-jarige school weer aan de hui dige onderwijseisen aan te passen. De eerste van de twee fasen daarvan werd eind vorige week afgerond. Daarmee kreeg de Thijsseschool de beschikking over vier vergrote leslo kalen. In elk daarvan werd een aparte ruimte aangebracht waarin kleine groepjes leerlingen afzonderlijk kun- Een 41-jarige man uit Den Haag vloog zaterdagochtend zeer vroeg op het kruispunt Postweg/Molenlaan bij De Cocksdorp uit de bocht. Hij was met zijn familie wezen stap pen in Den Burg, waarbij hij volgens eigen zeggen weinig alcohol had ge dronken. Door een op de weg liggend kiezelsteentje zou hij de macht over het stuur zijn kwijtgeraakt. In elk ge val botste hij op in de berm liggende bazaltblokken, waardoor een velg en de onderzijde van zijn auto werden beschadigd. Hij verliet de wagen zon der de politie te waarschuwen en liet een bazaltblok op de rijweg liggen. Ook een hond, een Golden Retriever, liet de Hagenaar bij het voertuig ach ter. De politie bracht de hond naar het dierenpension en liet de auto door Van Boven wegslepen. De Ha genaar meldde zich in de loop van de dag. De politie zal een nader onder zoek naar zijn gedrag instellen en zo nodig proces verbaal opmaken. De Texelse reddingboot Siegfried Eg- mundis heeft zondagmorgen het Franse jacht „Feeling" losgetrokken van de Vliehors. Het zeilschip van 12 meter lengte was daar zaterdag avond vastgeraakt. Pogingen om op eigen kracht los te komen, liepen op niets uit. Via de radio probeerde de Franse ka pitein hulp in te roepen, maar zijn zender was zó zwak dat de kust- wachtpost Brandaris op Terschelling het signaal niet oppikte. Redding- bootschipper Jaap Groen hoorde de oproep over zijn installatie thuis en sloeg alarm. Het zeilschip was snel gelokaliseerd. De verbinding tussen de Siegried en het jacht werd gemaakt met hulp van de wipperploeg van Vlieland. Het zeilschip, dat deel uitmaakte van een groep van negen boten en op weg was naar de Franse kust, was snel vlot. Eenmaal los ging het jacht voor anker, in afwachting van een ander schip uit de groep. Deze sleepte het naar Den Helder, waar de door de stranding opgelopen schade aan het roer kon worden verholpen. De oorzaak van de stranding is niet bekend. Jaap Groen: „Het leken me redelijk ervaren zeilers. Ze beschikten ook over satelliet-navigatie- apparatuur. Maar misschien werd even niet opgelet." nen werken. Het schoolgebouw werd bovendien opnieuw gestoffeerd en voorzien van een frisse kleur. Een aanpassing die voor voorbijgangers goed is te zien betreft de vernieu wing van de hoofdingang. Minder op vallend zijn tal van technische verbeteringen. Volgens ambtenaren van de afdeling bouwzaken van de gemeente bedragen de totaal kosten ruim 71.000.000,-. Lof Schoolhoofd Jan Heethuis, die tij dens zijn vakantie thuisbleef om een oogje in het zeil te houden, is vol lof Een 23-jarige toeriste uit Eindhoven zette zaterdagmiddag enkele tassen en een rugzak tegen de muur van een winkel in de Dorpsstraat om haar handen vrij te hebben bij het kopen van een broodje haring. Een onbekende maakte van de gelegen heid gebruik en nam de rugzak mee. In de (zwarte) rugzak zaten een Ca non camera, een Aiwa walkman van f270,-, een Raybann zonnebril met goudkleurig montuur en bruin/groene glazen, een Matinique zwembroek, drie cassettebandjes, een college kaart en twee kaarten van Texel. over het verloop en resultaat van de aanpassingen aan „zijn" school. „Dankzij goed overleg tussen leer krachten, gemeente en aannemers is de verbouwing in goede harmonie verlopen. We hebben nauwelijks over last van de bouwploeg ondervon den." Afronding van de eerste bouwfase vormde voor het school bestuur dan ook aanleiding de bouw ploeg eens flink te verwennen. Het tweede gedeelte van de verbouw, waarbij een andere gedeelte van de school een onderhoudsbeurt krijgt, zal eind september worden afgerond, aldus het schoolhoofd. Een 17-jarig Texels meisje heeft pas woensdag bij de politie gemeld dat ze in het weekend ervoor door een 32-jarige Texelaar is aangerand. Uit angst voor hem durfde ze niet eer der aangifte te doen. De man, een bekende van het meisje, bood haar in de nacht van, zaterdag op zondag in De Koog een lift aan naar huis. Dit bespaarde haar een taxi, dus ze ging mee. De Texelaar reed echter niet naar huis, maar naar het bos, waar hij het meisje lastig viel. De politie heeft de man donderdag aangehouden. Hij is voorgeleid voor de Officier van Justitie en Werd za terdag vrijgelaten, nadat proces ver baal was opgemaakt. Voor uw belangstelling en medeleven betoond na het overlijden van onze moeder en oma GUUR KAAN-MOSK zeggen wij u hartelijk dank. Piet-Jan, Nelie Marieke en Melanie Kaan Oudeschild, augustus 1991 1966 1991 Onze ouders en grootouders Henk Boon en Threes Boon-Dijt zijn maandag 2 september 25 jaar getrouwd. Vrienden, kennissen en bekenden' die hen hiermee willen feliciteren zijn van harte welkom in „Loodsmansduin", Rommelpot 29 te Den Hoorn. De receptie is van 19.30 tot 21.00 uur. Jan Willem, Colinda, Kim Esther Hans Schade en Mia Groenhof gaan trouwen op 6 september 1991 om 16.30 uur in het Gemeentehuis van Texel. U bent van harte welkom op de receptie van 18.00 tot 19.30 uur in Café Happy Days, Herenstraat 34 te Den Hoorn. Ons adres is: Schoudieck 19, 1791 WD Den Burg. Wilt u ons gedenkengelieve een H re schenken. Een nieuw kindje bij ons geboren Een broertje voor Sander iedereen mag het horen Geluk breng jij jongetje klem Vanaf nu zullen we met z'n vieren zijn! Ontzettend blij zijn wij met de geboorte van onze zoon en broertje Mathijs Christian Marcel, Yolanda en Sander Legierse 23 augustus 1991 Postweg 3, 1795 JJ De Cocksdorp-Texel Voor bezoek graag even bellen, telefoon 11749. Geboren op 25 augustus 1991 Martijn Zoon van Theo Veeger Marianne Hilhorst Noordwester 88, 1791 HE Den Burg. Tel. 02220-15073. Lieve mensen, voor uw belangstelling, bezoek, de vele kaarten, bloemen, fruit etc. ontvangen tij dens mijn verblijf in het ziekenhuis en bij mijn thuiskomst, zeg ik u, ook namens mijn vrouw, heel hartelijk dank. Kees Vinke Schilderend 26, Den Burg. Langs deze weg willen wij iedereen bedanken voor de bloemen, planten en cadeaus, welke wij moch ten ontvangen op onze 12 Vz -jarige huwelijksdag. Cock en Riny Brouwer Nationaal Epilepsie Fonds- De Macht van het Kleine tel. (030) 660144, giro347KI Jongeman, 26 jaar zoekt met spoed woonruimte in Den Burg of omgeving. Tel. 13012 Garage Reij. Benzine-aktia RTL 4 decoders. Service Center Texel, tel. 11777. Els stopt ermee. Door u inge brachte kleding graag vóór 31 augustus afhalen. Na die datum wordt alles naar „Sint Jan" gebracht. Dank voor uw medewerking. Els Whyte, Weverstraat 48, Den Burg. Tel. 15705. Garage Reij. Super 1,99, eu ro 1,83 en diesel 1,12. Verhuisd naar Gollards, ka mer 93. Jac. Kikkert. Te koop nieuw beige heren kostuum (wol). Vaste prijs 200,—, m.54, lang p5. Tel. 02220-16402 Grundig satelliet-schotel ƒ998,—. Service Center Texel, tel. 11777. Te koop gevraagd: heel klein koelkastje. Tel. 19202. Tropical Sea Festival. Woensdagavond, Bar 't Gal joen: George Mac Grea be geleid door de band Caribe. Entree f 5,— of Festival- passepartout. Donderdag avond: Bar de Beerekuil Ge orge Mac Grea begeleid door de band Caribe. Entree f5,— of festival-passepartout. Feestconcert K.T.F. op 6 en 7 september: gratis toe gangskaarten (max. 2 p.p.) af te halen vanaf 28 augustus bij Zegel Mannenmode. Tropical Sea Festival. Vrij dagavond a.s. Spectaculaire vuurwerkshow. Plaats: Nika- del, De Koog. Aanvang: 21.30 uur. Skippersmeeting 20 30 uur rondje Texel-Vlieland, Jan Snel. Tropical Sea Festival. Zater dagmiddag a.s. I de tent t.o. „De Pollepel": Roberto's Limboshow. Aanvang: 16.00 uur. Cinema Texel: Silence of the Lambs. Do. avond: 20.00 uur. Tropical Sea Festival ook za terdagmiddag a.s. in de tent t.o. „De Pollepel": Los Buca- neros. Aanvang: 15.30 uur. Texelaars opgelet!!! Boetiek Bobs Boys (naast „La Cas serole" in De Koog) Houdt vrijdag 30 augustus en za terdag 31 augustus. Totale uitverkoopt! Alle kleding hal ve prijs. Tropical Sea Festival. Zon dagavond 1 september spetterend eindfeest in dis cotheek De Toekomst m.m.v. Kalimba en George Mac Grea. Voor winteronderhoud aan zeilen en tenten. Zerlmakerij Texel. Heemskerckstraat 20, Oudeschild Tel. 13272. Tropical Sea Festival. Zater dagmiddag a.s. Dorpsstraat, De Koog: Caraïbische-markt met veel tropisch versierde kramen. Aanvang: 13.00 uur. Op 6 en 7 september: feest- concerten, rondgang, recep tie, tentoonstelling in een nieuw gebouw: K.T.F. 100 jaar! Zie programma (adver tentie). Tropical Sea Festival 28 aug t/m 1 sept. Wij verzorgen niet alleen uw haar, wij staan ook met ad vies voor u klaar. Qnipp Kap salon,liefst op afspraak, tel. 12227. W.S.V. Het Gouden Boltje. Jubileumreis naar Leiden op 8 sept. a.s. nog enkele plaat sen vrij. Leden bellen, 13740!!. Gezocht: Jonge vrouw zoekt met spoed woonruimte in Den Burg. Tel. 15183. T.k. Opel Ascona 1.9 Itr. APK 10-'91, ƒ400,-. Tel 18384 Garage Reij. Let op onze ak- tieprijzen. Te koop gevraagd: klein broeikasje Tel. 13567, J. Zwan. Met spoed gezocht kamer in Tilburg, evt. tijdelijk. Tel. 13660. Te koop: Palingfuiken orig. produkt. Piet Dekker, tel. 17791 Oud Texelse zoekt dringend huisje. Huren of kopen. Br onder rir 1386 aan bureau Tex. Crt. Pruimen te koop bij Kees Keyser, Molenbuurt 3. Ver koop vanaf 13.30 uur, Reserveer de nieuwe Dire Straits CD en verdien ook nog ƒ5,—. Nauta CD, tel. 12695. Cinema Texel. Dancers with Wolves. Vanaf vrijdagavond 20.00 uur. Te koop 2 Va-jarige zwarte New Forest ruin. Grote maat.- Moeder: kroon- en kampi oensmerrie Tel. 17450. Digitale satelliet radio-tuner. Service Center Texel, tel. 11777 Te koop TESO aandeel ƒ5,—. Tel. 17791. Groeten van ons en sterkte met het maken van al die verrassend lekkere zure pro- dukten. Mark en Geer Zn. Wie is in het bezit (of weet van het bestaan) van... een grammofoonplaatopname van het K.T.F., gemaakt in 1953? Tips graag naar J. J, Bakker (02220-13918). Verhuisd: Fam. Dirk Timmerman-Truijens van De Rede 23, Den Hoorn naar De Zes 4, 1791 EX Den Burg. Tel 15538. Verhuisd: Theo Timmerman van De Zes 4, Den Burg naar De Rede 23, 1797 SM Den Hoorn. Tel. 19364. Tropical Sea Festival. Woensdagavond, Bar 't Gal joen: George Mac Grea, be geleid door de band Caribe. Entree ƒ5,— of Festival- passepartout. Donderdag avond: Bar de Beerekuil: Ge orge Mac Grea begeleid door de band Caribe. Entree ƒ5,— of Festival-passepartout. Feestconcert K.T.F. op 6 en 7 september: gratis toe gangskaarten (max. 2 p.p.) af te halen 28 augustus bij Ze gel Mannenmode. Tropical Sea Festival. Vrij dagavond a.s. Spectaculaire vuurwerkshow. Plaats: Nika- del. De Koog. Aanvang: 21.30 uur. Erres stereo-toren met CD ƒ498,— Service Center Texel. tel. 11777. uur. Te koop volop rode bessen, pruimen en prima Doré aard appelen. L. Huisman, Fruit- kwekerij De Veen. tel. 12203. Skippersmeeting 20.30 uur rondje Texel-Vlieland, Jan Snel. Tropical Sea Festival Zater dagmiddag a.s. In de tent t.o. „De Pollepel": Roberto's Limboshow. Aanvang: 16.00 Cinema Texel: Silence of the Lambs. Do. avond: 20.00 uur. Tropical Sea Festival ook za terdagmiddag a.s. in de tent t.o. „De Pollepel": Los Buca- neros. Aanvang: 15.30 uur. Texelaars opgelet!II Boetiek Bobs Boys (naast „La Cas serole" in De Koog) Houdt vrijdag 30 augustus en za terdag 31 augustus. Totale uitverkoop!! Alle kleding hal ve prijs. Tropical Sea Festival. Zon dagavond 1 september spet terend eindfeest in discotheek De Toekomst m.m.v. Kalimba en George Mac Grea. Voor winteronderhoud aan zeilen en tenten. Zeilmakerij Texel. Heemskerckstraat 20, Oudeschild. Tel. 13272. Tropical Sea Festival. Zater dagmiddag a.s. Dorpsstraat, De Koog: Caraïbische-markt met veel tropisch versierde kramen. Aanvang: 13.00 uur. Tropical Sea Festival 28 aug. t/m 1 sept. Op 6 en 7 september: feest concerten, rondgang, recep tie, tentoonstelling in een nieuw gebouw: K.T.F. 100 jaar! Zie programma (adver tentie). Pioneer CD-wisselaar ƒ548,— Service Center Texel, tel. 11777. Te huur gevraagd. Heeft u woonruimte vrij bied ze dan aan! Woningburo Vaillant. Vaillantlaan 89, Den Haag. Tel. 070-3896871 070- 3887342'070-3887376' bereikbaar v.a. 29-8-'91- Prijzen: kijk en vergelijk, 't Speelgoedhuis, Oosterend, tel. 18313. Ook voor laarzen en klompen. Honda: o.a. bromfietsen, b.b.- motoren, gazonmaaiers, stroomgeneratoren, water pompen, stationaire moto ren, 2-wielige trekkers en tuinfrezen. Nieuw, gebruikt en verhuur. Waters po rtcen- trum Duinker, Heems kerckstraat 17, Oudeschild, tel. 13831. Leren vliegen? Proefles bij Tessel Air! Tel. 11436. Voor al uw bloembollen naar Pont weg 160 Tel. 17344. Te huur aangeboden. Voor kamers en etages/ woningen in Den Haag en provincie Zuid-Holland kunt u terecht bij het Woningburo Vaillant gevestigd aan de Vaillantlaan 89 te Den Haag. Tel 070- 3896871 070-3887342* 070-3887376* bereik baar v.a. 29-8-'91. Cocky's Kapsalon in De Koog is de enige kapsalon zonder afspraak. Tel. 17575 We zijn weer 6 dagen per week geopend! Uiterste inlevertijd adverten ties Texelse Courant maan dag en woensdag vóór 10 00 uur. Advertenties voor TC3 donderdag vóór 10.00 VTB voor verhuizingen. Verkoop van gebruikte brom fietsen. Bruining. De Koog, (02220) 17333. Voor het onderhoud van uw gazonmaaier belt u Garage Dros, tel. 11233. Zonwering. Koop bij de man die ook repareren kan! Jan Waaijer, tel. 18446. Kroniek van Den Hoorn door Anneke Paagman. Teken nu in voor ƒ59,50 (na 1 sep tember ƒ72,50) bij Nauta Boek, tel. 12495. Uw auto een grote onder houdsbeurt? 250,— incl. APK, A.S.C., Maricoweg 3, tel. 15588. Haarstudio Binnenburg werkt elke donderdag op afspraak. Tel. 15224. Olieverversen, klaar terwijl u wacht. Voor een 4 cilinder- motor 28,—. A.S.C. servi ce, Maricoweg 3, tel 15588. Metalenhandel Cobus Spigt, tel. 11297. Handel in oud ijzer, metalen, autowrakken en frituurvetten. Geopend van di. t/m za. van 8.00- 12.30 uur/13.30-17.30 uur. Haarstudio Binnenburg werkt elke donderdag op afspraak. Tel. 15224. Sweaterhouse truien, gran dioze collectie. Mantje Mode Gevraagd bessenplukkers/ sters L. Huisman, Fruitkwe- kerij De Veen, tel. 12203. Els stopt ermee! klanten worden verzocht vóór 31 augustus langs te komen voor afhandeling van het één en ander. Weverstraat 48, tel. 15705. Texelse Boerenkaas Ook voor Faxapparatuur kunt u bij kantoorboekhandel Langeveld en de Rooy terecht. Texeler. Te koop grote stuk ken mooie katoen, prijs 7,50 per kilo (±10 m2). Laagwaalderweg 12, Oude schild. Gratis advies nodig op tegelgebied? Tegelzetbedrijf Toine, telefoon 15379. Texelse mosterd (scherp en zacht van smaak),, zomerho- ning (creme en vloeibaar), borage, wilgenroosje, lam soor, mosterdhonmg zijn maar een paar produkten die u bij Sint Donatus kunt vinden.

Texelsche Courant | 1991 | | pagina 3