eestelijk begin voor .s.g. „De Hogeberg" fuseerde school start met 819 leerlingen O.S.G. DE HOGE L. Grote belangstelling Hoornder veekeuring Egoïsme?? ftG 27 AUGUSTUS 1991 TEXELSE COURANT PAGINA 5 '9ön ivas een spelonderdeel waarbij ook de omstanders wel eens een nat pak haalden.. De symbolische start van de nu gemeentelijke scholengemeenschap Een menigte scholieren beklimt het raadhuisbordes, waar burgemeester Schipper de deur openhoudt. luisteren. Het managementsteam heeft als taak een open oor te heb ben, zodat knelpunten snel worden gesignaleerd en opgelost", aldus Heetveld. Het meest in het oog springende probleem is de huis vesting. Zoals bekend streeft de schooldirectie naar afstoten van de gebouwen van de oude huishoud school en landbouwschool, waarna op het terrein van het voormalige LTS-gebouw nieuwe lokalen verrijzen. „Voorlopig zullen de leraren en leerlin gen nog moeten pendelen tussen de schoolgebouwen. Maar eens zien hoe dat gaat." Verleden tijd Wat de naamgeving van de schoolge bouwen betreft, zijn de termen „RSG" en „LBO" nu ook verleden tijd. Voortaan gaat het oude RSG- onderkomen door het leven als „hoofdgebouw" en wordt de vroege re LTS het „praktijkgebouw" genoemd. De leraren van beide oude scholen voeren al sinds februari overleg. Lesmethoden en -materiaal moeten op elkaar worden afgestemd. In een - aantal gevallen leidde dat tot de aan schaf van nieuwe boeken. Besloten is het boekenfonds-systeem van de RSG over te nemen. Leerlingen krij gen dan voor een kwart van de prijs boeken in bruikleen. Brugklassen De fusie is vooral merkbaar in de brugklassen. O.s.g. „De Hogeberg" heeft ongeveer 170 brugklassers in de gelederen, verdeeld over acht klassen. De L-richting (LBO) telt twee klassen met totaal 33 leerlingen. Zestien scholieren van wie wordt ver ondersteld dat ze extra begeleiding nodig hebben zitten in de begelei- dingsklas. De Mavo/Havo/Atheneum richting omvat vier klassen met to taal circa 100 leerlingen. Tot slot zijn 22 leerlingen, die nog niet weten welke keuze ze maken, onderge bracht in één L/M-klas. Heetveld vindt het jammer dat het bij slechts één L/M-klas is gebleven. „Het zou mooier zijn als méér scholieren hun keuze hadden uitgesteld. We zullen, in overleg met de basisschooldirec teuren, onderzoeken waarom dat niet gebeurt. Daarnaast overwegen we de brugklassen verder te splitsen, met een aparte Havo/Atheneum-richting", aldus Heetveld. Manager Als „contract-manager" draagt Heet veld nu de verantwoording voor het gehele voortgezet onderwijs op Texel. Het „bevoegd gezag", het gemeente bestuur, heeft alle taken gedelegeerd naar de contract-manager. Onderwijs, financiën, gebouwen, beheer en per soneelsbeleid zijn dus in handen van Heetveld. „De school is volledig self supporting. We zijn goed toegerust om die taken uit te voeren", zegt hij met trots. Wethouder Krijnen toont zich al even tevreden. Zij is blij dat overdracht en fusie achter de rug zijn en dat de nieuwe school nu kan gaan draaien. Gemeente en schooldirectie zullen wel regelmatig overleg blijven houden over de gang van zaken De gemeen teraad wordt gevraagd in de jaarlijkse begrotingsvergadering de begroting van o.s.g. „De Hogeberg" goed te keuren. UITSLAGEN Zeskamponderdelen; alleen voor brugklassers Verkleedrace; 1 Suzanne Kooiman 52 sec.; 2. Sander Boom 57 sec.; 3. Eric Plaatsman 62 sec.; 4, Jeroen Smit 71 sec.; 5 Jeroen Huizin- ga 95 sec. Tapijtrace: 1 klas 1H; 2. klas IA, 3. klas 1D. Luchtkussenrace: 1. klas IA. Loopskirace: 1 klas 1M 30,9 sec2. klas 1G 57,0 sec; 3. klas 1A 74,3 sec; 4. klas IC 86,9 sec.; 5 klas 1E 96,3 sec. Andere onderdelen: Spijkerslaan: ged. 1e pl. Mark Jan Mulder en Jeroen Hui- zinga 4 slagen, 3. Bert Ooster 5 slagen Darts: 1 Hans Kraay 93 pnt.; 2. Dennis Trou- erbach 80 pnt.; 3. Jeroen Rouwenhorst 65 pnt. op de wielerbaan opgestelde truck over een afstand van 25 meter kon den trekken. Leraar lichamelijke op voeding Simon Dros had bij de organisatie hulp gekregen van het Rekreatieteam van de Texelse Sport raad, dat het onderdeel zeskamp (met aa. reuzeluchtkussen en zeep- hellingen) voor rekening nam. Dê dag werd afgesloten met optre dens van de Texelse bands Release en Delorean op het schoolplein. Tus sendoor werden de prijzen van de sportmiddag uitgereikt en de trekking van de loterij (alle scholieren konden een lot van een gulden kopen) ver richt. Havo-scholiere Lilian Groot uit Den Burg was de gelukkigste; zij won de hoofdprijs, een moutainbike. Ook de andere prijzen waren niet mis; zo waren er een rondvlucht bo ven Texel (voor vijf personen), een tandemsprong en een walkman te winnen. Over sponsoring van het lo kale bedrijfsleven en medewerking van anderen (o.a. de folklorestichting, die het geluid verzorgde) had de o.s.g. niet te klagen. Rector Heetveld blikt optimistisch vooruit, maar beseft dat de scholen gemeenschap nog talrijke problemen moet overwinnen. „Organisatorisch staat alles op de rails. De komende tijd zal echter nog veel overleg nodig zijn. De LBO'ers en de RSG'ers had den hun eigen gewoontes; dat bete kent dat we aan elkaar zullen moeten wennen en veel naar elkaar moeten Brand! alle schapen over de dam wa- gde een rondgang door het n van Den Burg. Eindpunt was in voor het voormalige LBO- 'j, dat met veel kraampjes ge- os aangekleed. Middelpunt n podium waarop twee stoe- lodigend klaar stonden: één tekst „gemeente", de ander jksoverheid", hoewel de offi- verdracht vorige maand al een s. Op het podium voerde le- ïrector Frans Busch een act verslaggever van de school- )iens opzet om te horen hoe )kt als 800 scholieren tegelijk roepen, kwam niet hele- it de verf. Kennelijk vertoefden (sten nog in vakantiesferen en ze er nog weinig voor me- bevelen van „meester" op te Vandaar dat de veruit in de heid verkerende docenten het ijdje brand roepen ruimschoots voordeel beslisten. Als dat te- is voor de gezagsverhoudin- de school, zullen de leraren er mend schooljaar wel weer in de leerlingen onder de duim te Sleutel Zowel kenners als leken volgden tij dens de voorlaatste Hoornder Don derdag de kalverenkeuring. Voor de jury was het geen gemakkelijke op gave de tien kalveren die hen werden voorgeleid te plaatsen. Uiteindelijk werd het kalf Reging 76 van Ewald Witte tot kampioen uitgeroepen. De prijs voor het „schoonste geheel" ging naar de 8-jarige Melroy Hin, Nesweg, die met een kalf liep van de fa. C. Witte Zn. De plaatsing van de overige dieren was als volgt: 1b. Emma 193, Fa. J.Rutten Zn., 1c. Willie 204, J.R Herweijer, 1d. Durkje 65, Fa.J.C. Hin Zn., 1e. Irene 102, G.Th. Wtte, 1f. Antoinette 92, Fa.RC.Hin Zn., 1g. Stapel 201, F.J. Bakker, 1h. Bea 63, Fa. C.M. Veeger Zn. 1i. Ria 266, Fa. C.J. Wtte Zn. Ij.Gretha 355, fa.J.C. Hin Zn. Parachutespringen Donderdag a.s. wordt de laatste Hoornder Donderdag dit seizoen ge houden. Inmiddels is het parachu tespringen een gewaardeerd onderdeel geworden van de Hoornder markt. Donderdag is de laatste kans dit seizoen om vanaf drie kilometer hoogte per tandemparachute, vastge haakt aan een ervaren „tandempi loot" in Den Hoorn af te dalen. Na een vrije val van een halve minuut wordt het valscherm opengetrokken. Menig Hoornder heeft op deze wijze z'n dorp eens van een andere kan bewonderd, met als „hoogtepunt" een landing voor de ogen van familie, vrienden en kennissen, in het hart van het dorpje. Diegenen die donder dag willen springen kunnen zich op geven bij Wllem Goënga, tel. 19252. Mevr. v. Empel; u bent het massatoe risme zat, begrijp ik. Dan moet u dat niet op de verkeerde mensen afrea geren, u moet klagen bij de Gemeen te. Hoezo invalidenuitrit, die kunnen gebruik maken van het'trottoir. Bij mijn weten is de uitrit voor fietsers, in dit geval niets aan de hand, er kon er nog gemakkelijk een langs. Maakt u dat uit, dat ik naar Grisnigt moet lopen met kind en winkelwagen. U hebt makkelijk praten zo middenin het centrum. Veel mensen zouden wensen zo dicht bij de winkel te wo nen als u. Mevr. v.d. Vis Oosterend bare schotengemeenschap „De Hogeberg" heeft het eerste iljaar daverend ingeluid. Leerlingen, leraren, niet-onderwijzend neel, schoolleiding en bevoegd gezag vierden donderdag Iet- met veel tam-tam hun „fusiefeest". LBO en RSG zijn nu chool en dat werd op luidruchtige, doch vrolijke wijze ge- Een dag later ging het er serieuzer aan toe: 819 scholieren, wie 170 brugklassers, beleefden de eerste schooldag. Contract-managerHeetveld graait in de Hogeberg" van papierproppen naar de sleutel. even later toont Heetveld samen met wethouder Krijnen-Bays de naam van de nieuwe school. Rechts presentator Busch. vroeg wethouder Krijnen en Heetveld op het podium plaats 'en om een ludieke openings- ling te verrichten. Voor op het Truck trekken. Gewichtheffen: 1. Jelle de Wolf 70,2 sec.; 2. Bram Spitzer 68,5 sec.; 3. Jos Zuijdweg 56,1 sec. Paardenrace: 1 Jeroen van Beek 30,5 sec.; 2. Iwen Bruin 31,0 sec.; 3. lete Rienks 32,0 sec Steltlopen 1. Björn Verduin 17,2 sea; 3. Mark Jan Mulder 19,2 sec... 3. Nienke Berghuis 19,3 sec. Verspringen uit stand: 1. Albert Everaarts 2,98 m.; ged. 2e pl Hans Boswijk en Daniël Sleutel 2,86 m.; 4. Eligius Everaarts 2,72 m. Hoefijzer werpen: ged 1e pl. Cor Vlaming en Jeroen Rouwenhorst 40 pnt.; 3. ex aequo, Ed win Daalder; Ronnie Oetelmans; Arjan Hemel rijk; Marko Beers en Mark Jan Mulder 30 pnt. Sjoelen 1 Marco Veenendaal 132 pnt.; ged. 2e pl. Iwen Bruin en Eduard v.d. Gracht 123 pnt.; 4 Marco Groenhof 121 pnt.; 5. Jan Bloem 115 pnt. Eierloop met hindernissen 1 Marieke Brom- mersma 19,1 sec; 2. Sabine List 20,3 sea; 3. Liesbeth Lanser 20,41 sea; 4. Saron Ramaker 20,46; 5. Hans Geus 20,97. Stenen tillen: ged. Ie pl. Hans Kraay en An- dré Blok 20 stenen; 3. Mark Jan Mulder 18 stenen, 4. Inke de Laat 16 stenen. Boomstam werpen: Albert Everaarts 15,3 m.; 2. Marcel van Egmond 15,1 m.; 3. Dirk Bout hoorn 14,8 m.; 4. Erik Wuis 14,5 m.; 5. André Blok 14,2 m. Doelschieten: ged. 1e pl. met 30 punten: Vin cent Huizinga. Jelte Nieuwland; Bob Blijer- veld; Daniël Sleutel en Jeroen Gieles Tandemrace: 1. Maarten Koorn Jzn. en Wim Ploeg 24,50 sec.; 2. Borja Eilers en Pieter Daalder 25,97 sec; 3. Marcel v Egmond en André Blok 28,00 sea Trucktrekken: 1 klas 2Ma 12.00 sec s rector Henk Heetveld is in tste weken nog een berg werk „De schoolleiding heeft deze maar kort vakantie gehad. We n de afgelopen tijd keihard ge- aan het oplossen van prakti- jroblemen, zoals het stellen van de roosters. We echter klaar voor het nieuwe jaar. Ongetwijfeld zal nog veel n worden overlegd, maar en is van goede wil en daar- er een gezonde basis aanwe- jsiefeest" begon donderda- nd op de Groeneplaats. De al opgekomen, zomers uitge- scholieren maakten veel ka- ommigen zeulden vaten mee, als trommels met stokken be- n. Anderen verhoogden de eugde met fluitjes en toeters, >or Zuidamerikaanse taferelen iden. Clowneske figuren ont- niet en zelfs werd een span- Boris en Michaeil" aleerd. Burgemeester Ton er sprak de menigte vanaf het is-bordes toe en nodigde ver- s iedereen uit naar binnen te Schipper en Heetveld hielden r van het raadhuis uitnodigend n verwelkomden leerlingen en persoonlijk. In de hal deelde ider van onderwijszaken Tine -Bays pennen met opschrift cadeau van de gemeente, de „baas" van de school. Sym- moest iedereen onder de vlag nieuwe school door en verliet neentehuis weer aan de park podium lag een hoop papierproppen, voorstellende de Hogeberg, waarnaar de school is yernoemd. In de hoop was een sleutel verstopt. Op knieën graaide Heetveld in de papierberg en veerde spoedig triomfantelijk over eind. Met de sleutel opende hij een koffertje waarin zich een doek bleek te bevinden. Heetveld en Krjjnen rol den het doek uit en hielden het sa men in de hoogte: „Scholengemeenschap De Hoge berg", stond erop. Hiermee was aan het „officiële" gedeelte een eind ge komen. De jeugd kon bij de kraampjes wat eten en drinken, tegen betaling van slechts een kwartje. Daarna begon het sportieve gedeelte. Op de velden van Texelse Boys waren meer dan twintig spelletjes uitgezet, variërend van mastklimmen en steltlopen tot een paardenrace op zelfgemaakte houten paarden. Truck trekken Eén van de grootste attracties was het vrachtauto trekken, waarbij klas sen en groepen „sterke kerels" on derling uitmaakten wie het snelst een Paardenrace.

Texelsche Courant | 1991 | | pagina 5