Het asfalt smolt bijna weg onder mijn voeten" Ingrid van Lubek vierde in Japanse triathlon 'orbereidirtgen Tropical Sea ■RTTEXfl ITS ONTHOUDEN Marine en luchtmacht oefenen nabij Texel Boom verslaat Vinke met precies 1 tel Duitse deelname aan „Texelrace" Laatste concert van zomeravond-serie Vrouwenloopgroep ftG 27 AUGUSTUS 1991 TEXELSE COURANT PAGINA 7 De Texelse atlete Ingrid van Lubek (20) behaalde tijdens een in ternationale kwart-triathlon in het Japanse Kaizu vorige week een vierde plaats. Terug op Texel vertelt zij over de reis, de wedstrijd en over opvallende gebeurtenissen in het land van de Rijzende Zon, dat een diepe indruk op de sportvrouw maakte. „Het was allemaal perfect georganiseerd.' c draait ter voorbereiding van de kwart-triathlon op Texel alweer haar rondjes op De uitnodiging van de Japanse Tri athlon Federatie om deel te nemen aan deze „International Short Distan ce Triathlon" volgde nadat zij in juli Nederlands triathlon-kampioene werd bij de junioren. Omdat in dezelfde plaats een grote bloemententoonstel ling werd gehouden, waarop ook Hol landse bloembollen waren te zien, vond de organisatie het toepasselijk enkel Nederlandse atletes uit te nodi gen. Zij werd op haar reis naar Japan vergezeld door de atleet Ron Vermaat uit Brabant. Met nog twee Britten waren zij de enige Europeanen die deelnamen aan dit sportevenement, dat in Japan een grenzeloze populari teit geniet. Vedetten „We werden dan ook ontvangen als echte vedetten", aldus Ingrid die ver telt dat ze wel even vreemd aankeek tegen de buigingen die de Japanse „bobo's" in haar richting maakten. Daarentegen vernam Ingrid toen ze het Nederlands kamoenschap behaal de van het Texelse gemeentehuis taal nog teken. In het luxueuze hotel in Japan ontbrak het haar werkelijk aan niets. De koelkast in haar hotelkamer spande wel de kroon. Technische ver nuft zorgde ervoor dat de minste aanraking van de inhoud van het ap paraat niet onopgemerkt bleef bij het hotelmanagement. „Zo ging dat ook met de flesjes die ik alleen maar even had aangeraakt om ze te bekij ken." Bij het vertrek sloeg ze achter over van de rekening die haar werd gepresenteerd. „Ze dachten dat ik al les had opgedronken." Toch wist In grid de Japanners te overtuigen dat ze alleen maar uit nieuwsgierigheid had gehandeld. Populair Zondag, voor aanvang van de wed strijd, werd een enorme persconfe rentie gehouden, waarbij het wemelde van de tv-camera's. De tri athlon is daar erg populair, er kwa men minstens 50.000 mensen naar de wedstrijd kijken. Ingrid was de jongste van de 600 deelnemers, maar gezien de tijden die ze eerder heeft neergezet, schatten de Japan ner haar kansen hoog in. Met start nummer 202 dook Ingrid even na het middaguur het water van de rivier de Nagara in. Al snel bleek dat de druk kende hitte, de thermometer gaf 40 graden Celcius aan, een topprestatie in de weg zou staan. „Alleen al de temperatuur van het water was 28 graden. Ondanks de wetsuit dat ik droeg, kon ik mijn warmte niet goed kwijt." Deze handicap belette Ingrid niet na anderhalve kilometer zwem men als derde vrouw aan land te stappen. De overstap naar de fiets kostte, eveneens door de hitte, kost bare seconden. „Het asfalt smolt bij na onder mijn voeten vandaan", verzucht de Texelse. Tijdens de fiet safstand van 44 kilometer behield In grid de derde plaats. „We hadden een vlak parcours, zonder een spoor van schaduw. Bloedheet was het." „Het laatste onderdeel, het lopen was helemaal een crime", vertelt de atlete die herhaaldelijk werd inge haald door andere lopers. Met een uiterste krachtsinspanning finishte ze net voor een Japanse op de vierde plaats. Een prestatie die haar naast een grote koperen plaquette, tal van electrische gebruiksvoorwerpen ople verde. Terug in Nederland kampt ze nog met de naweeën van het tijdver schil met Japan (7 uur) en de vlie greis, die 17 uur in beslag nam. „Toch ga ik gauw weer trainen voor de kwart-triathlon, die 31 augustus op Texel wordt gehouden. Mijn spie ren hebben echter tijd nodig om te herstellen, daardoor zit een top prestatie er voor mij dit jaar niet in", voorspelt Ingrid, voor wie dit de vier de Texelse triathlon wordt. Vechten Om toprestaties te leveren heeft In grid regelmatig ruggespraak met trai ner Tjaard Kloosterboer, die ook schaatster Yvonne van Gennip onder zijn hoede heeft. „Kloosterboer ken ik nog uit mijn ClOS-tijd", verklaart In grid. Sport betekent veel voor haar. Komend seizoen volgt zij een oplei ding tot sportlerares aan de Groning se Academie voor Lichamelijke Opvoeding (ALO). „Waarom de triathlon mij zo aan spreekt? Het is inderdaad een zware sport, maar vechten tegen jezelf, daar houd ik van. Bovendien spreekt de veelzijdigheid van dit sportonder deel mij aan. De trainingen zijn afwis selend, lopen, zwemmen en fietsen allemaal op dezelfde dag. Ik hoop dat de omstandigheden zondag gunstig zijn, niet teveel wind zodat ik mijn krachten kan sparen, waardoor ik op de Europese Kampioenschappen in Birmingham over drie weken goed kan presteren." htboei: FM 100.2 op de ka- jziekprogramma's van maan- en met vrijdag, tussen 18.30 30 uur. Verzoekplaten: tel. of schriftelijk via postbus 89, \A Den Burg. kuren college van b en w: ïeester A. Schipper, wethou- Barendregt, wethouder T. Baijs en wethouder D. a: maandag 10.00-11.00 uur in idhuis. kuur raadsfracties: CDA, i/VD en Groen Links iedere lag vóór de raadsvergadering b dinsdag van de maand); lige bodewoning raadhuis aan straat 19.30-ca. 20.15 uur. ielang iedere maandag in de óór de raadsvergadering, inks heeft ook spreekuur op derdag voorafgaande aan de vaarin de commissievergade- worden gehouden. schappelijk werker: Frank van >reekuur in d'Ouwe ULO, rend 39, Den Burg. Maandag 30 uur; dinsdag 18.30-19.30 lensdag 8.30-9.30 uur; vrijdag 6.30 uur. Spreekuur RIAGG taal Instituut Ambulante lijke Gezondheidszorg, bereik- hetzelfde adres): elke don- 13.30-14.30 uur. Tel. 15813, 2230-15805. groep: Dienstencentrum De >n, Molenstraat, Den Burg. Ei nsdag van 10.00-12.00 uur. kuur uitkeringsgerechtigden: tweede en vierde woensdag maand van 10.15-11.15 uur. 'lp verslavingen: Elke dinsdag •30 tot 21.30 uur in d'Ouwe rvaringen uitwisselen over al- rslavingen (niet alleen alcohol |s, maar ook eten, gokken, Sereen, verslaafd of niet, is *Speel-o-theek: Dorpshuis d'Ouwe ULO, Schilderend 39, Den Burg. Open: dinsdag 9.00-11.00 uur en •Kustwacht: Voor meldingen van schepen of zwemmers in nood: tel. 16270. Voor de luchtverdedigingsoefening „Strong Nut" die van 1 tot en met 5 september wordt gehouden, zal op Texel tijdelijk een radarsysteem van het type Hawk worden gestatio neerd. De Hawk, een radargeleid luchtverdedigingssysteem met lucht doelraketten tegen vliegtuigen, wordt opgesteld nabij het opstelter rein van Rijkswaterstaat bij de vuur toren. Qua lawaai zal men op Texel waar schijnlijk nauwelijks iets van de oefe ning merken, aldus de persvoorlichtingsdienst van het mini sterie van Defensie. De oefening speelt zich grotendeels af boven de Noordzee; een klein deel vindt plaats in de buurt van de kust. Voor de deelnemende straaljagers zijn geen extra laagvliegroutes ingesteld en ze moeten zich aan de normale vliegre- gels houden. Getest wordt de wer king van de radar-apparatuur en de samenwerking tussen vliegtuigen en schepen. Het is voor het eerst dat luchtverdedigingseenheden van de Koninklijke Luchtmacht deelnemen aan deze jaarlijks terugkerende oefe ning van de Koninklijke Marine. De marine neemt deel met de uit de Golf-oorlog bekende S-fregatten Hr.Ms. Philips van Almonde en Hr.Ms. Pieter Florisz, het luchtverdedigings fregat Hr.Ms. Jacob van Heemskerck, het bevoorradingsschip Hr.Ms. Zuider kruis en de mijnenjager Hr.Ms. Urk. Ook vliegtuigen van Navo- bondgenoten nemen aan de oefening deel. Behalve op Texel worden er luchtverdedigingssystemen opgesteld op Vlieland, Terschelling en de Af sluitdijk. TOer horeca-ondernemers hebben zich gezamenlijk gestort op de pereidingen voor het Tropical Sea Festival, dat morgenavond al los- et een optreden van George MacGrea in 't Galjoen. Met vereen- Mchten werd straatversiering gezaagd en geverfd, waardoor De i dit weekend zal zijn gehuld in een exotische outfit. Nu maar ho- dat het weer meewerkt, zodat de bezoekers tropisch gekleed kun- !9aan. Peter Tromp uit Den Burg was met deze futuristische ligfiets van carbon één van de deelnemers aan de wielertijdrit bij de PEN-centrale. Na 32 eenzame kilometers hardfiet- sen bedroeg het verschil tussen de wielrenners Theo Boom en Jordy Vinke precies één seconde in het voordeel van Boom. In wegens de harde wind moeilijke omstandighe den waren zij de enigen die de maandelijkse tijdrit bij de PEN- centrale in minder dan vijftig minu ten voltooiden (moyenne ca. 39 km/u). Dirk Vinke legde beslag op de derde plaats, kort voor triatleet Rien Brou wer, die wellicht nog wat tijdwinst kan boeken als hij tegen wind een kleinere versnelling trapt. Veteraan Jan Buis was vrijdagavond uitstekend op dreef. Na de Duitser Wolfgang Kö- the voerde Buis met een zesde plaats het middenveld aan. Meest opvallen de deelnemer was Peter Tromp uit Den Burg, die aan de start verscheen met een futuristisch ogende ligfiets, De surfronde om Texel, de „Texelra ce", kan dit jaar rekenen op deelna me van een Duits team. De Duitse Surf Akademie verschijnt op zaterdag 28 september met twee deelnemers aan de start. Daarnaast is de Belgi sche Windsurf Federatie uitgenodigd drie deelnemers te sturen. Totaal kun nen weer vijftig surfers meedoen, uit sluitend op uitnodiging. Uit diverse nationale klassementen worden de beste surf(st)ers uit Ne derland geselecteerd. De Texelse deelnemers worden aangewezen op zondag 1 september na afloop van de wedstrijd bij paal 17. Start en fi nish van de Texelrace zijn weer bij paal 9. Starttijd is 9.30 uur. Vorig jaar, toen de Texelrace voor het eerst werd georganiseerd, besloot de orga nisatie de wedstrijd wegens de te slechte weersomstandigheden af te gelasten. De veiligheid van de deelne mers zal ook ditmaal een hoge priori teit hebben. De deelnemers zijn o.a. verplicht een speciaal voor de Texel race ontworpen hesje te dragen, met sleeplijn en noodsignaal. vervaardigd uit carbon. Soepel draai de Tromp zijn rondjes en legde beslag op een keurige tiende plaats, met een gemiddelde snelheid van onge veer 34 km/u. Uitslagen A-jeugd, 12 km. 1.Thijs de Boer 23.48; 2.Daniël Wichers 24.07; 3.Roel Bakker 24.21; 4 Robert Huisman 25.06; 5.Thijmen de Wijn 26.05; 6.Ivo Witte 26.45. B-jeugd, 8 km: 1-Jacob Keijzer 20.39. Senioren. 32 km: I.Theo Boom 49 04, 2.Jordy Vinke 49.05; 3.Dirk Vinke 51.10; 4.Rien Brouwer 51.23, 5,Wolfgang Köthe 52 23; 6.Jan Buis 55.33; 7.Nico Peet 55.54, 8.Leen van Elk 55 55, 9.Hans Koorn 56.05, lO.Peter Tromp 56.47; 11.Jos Huisman 56.49; 12.Martin Visser 57.17; 13.Cees Koopman 58.18; 14.Dirk Eelman 59.40; 15 Jürgen Graf 59.41, 16.Marijke Stark 1.01.40; 17.René Commandeur 1.07.16. Een aan de Volharding in De Cock sdorp geparkeerde auto van een Duit se toerist is donderdag aangereden. Het rechter portier liep een kras en een deuk op. De dader heeft zich niet bekend gemaakt. Een campingbeheerder aan de Post weg riep vrijdag de politie te hulp, omdat hij problemen had met een 27-jarige Duitser. De man had in de door hem gehuurde stacaravan de glasplaat van een tafel vernield. Hij weigerde deze te betalen en was richting boot vertrokken. De politie ving hem daar op en nam de man mee terug naar de camping. De schade 785,-) werd alsnog betaald. Diefstal. In De Cocksdorp sloopten onbekenden zaterdagnacht de merk- plaatjes van een Alpha Romeo perso nenwagen. Kentekenplaat. In dezelfde nacht werd van een personenauto die in De Koog stond geparkeerd de nummer plaat gestolen. Gasolietank. De gasolietank die in het park achter het raadhuis ligt, is in 1983 tijdens de „actie Tankslag" schoongemaakt en volgespoten met een speciaal soort schuim, aldus de gemeentelijke afdeling milieubeheer. Deze tank kan dus geen verontreini ging veroorzaken. Vanavond wordt om 20.15 uur de serie zomeravondconcerten besloten met een optreden van Peter Zwart, Klaas Schroevers en Frans Pasdelou- pe in de NH-kerk van Oosterend. De toegang is als altijd gratis, maar na afloop wordt een collecte gehouden ter bestrijding van de onkosten. Frans Pasdeloupe is trompettist. Hij studeerde bij Jan Marinus in Hilversu, en bij Wim Groot in Amsterdam. Al 26 jaar maakt hij deel uit van het Marker koperkwartet en tevens is hij trompettist van het symfonie-orkest „Con Brio". Klaas Schroevers speelt trombone. Hij studeerde muziektheorie, -analyse en -geschiedenis bij Hans Waanders en Wim Brandse. In Amsterdam volgde hij trombonelessen bij Henk van Ber gen. Schroevers speelt als vervanger in diverse orkesten en arrangeert. Organist Peter Zwart voltooide zijn opleiding aan het Utrechts conserva torium bij Nico van Hooven. Hij volg de improvisatielessen bij Jan Welmers en Teke Bijlsma. Hij werkt als organist, dirigent en arrageur in Hoorn. PROGRAMMA: 1. Trompet trombone orgel: ou verture - naar W.A. Mozart. 2. Orgel: All Thanks to Thee, Lord - G.F. Handel. 3. Trombone orgel: a. Deep Pur ple; b. Just a closer walk with thee - Peter de Rose trad. 4. Trompet orgel: Concerto in c - Vivaldi 5. Trombone trompet orgel: Thema's - naar L. v. Beethoven. 6. Orgel: Variaties op „Aan den oe ver van een snellen vliet" in de stijl van bekende componisten - arr. P. v. Anrooy. Thema: 1e variatie - G.F. Handel; 2e variatie - J. Haydn; 3e variatie - W.A. Mozart; 4e variatie - F. Schubert; 5e variatie - R. Schumann; 6e variatie - F. Mendelssohn; 7e variatie - J. Brahms; 8e variatie - G. Rossini; 9e variatie - G. Bizet; 10e variatie - J. Strauss. 7. Trombone trompet orgel: „Memory" uit „Cats" - Andrew Lloyd Webber. 8. Trombone trompet orgel: The Holy City - Adams. Maandagmiddag 9 september wordt bij voldoende belangstelling weer be gonnen met een vrouwenloopgroep. De training begint 's middags om kwart voor twee bij het Turfveld bij de trimbaan in De Dennen en duurt tot ongeveer drie uur. Het is de bedoeling dat weer twee groepen worden gevormd, één voor beginners en één voor gevorderden. De groep van de beginners wordt sa mengesteld uit nieuwe loopsters en aangevuld met deelnemers van het vorige jaar, die zich nog niet goed genoeg vinden om met de gevorder den mee te trainen of een tijdje zijn gestopt. De gevorderde groep traint op dinsdagmiddag van 13.45 uur tot 15.00 uur. Beide trainingen zijn onder andere bestemd voor vrouwen die hun conditie willen verbeteren en het leuk vinden om dat samen met ande re vrouwen te doen. De training bestaat onder meer uit een warming- up, rek- en strekoefeningen om de spieren soepel te houden, een stukje tot een stuk lopen door het bos, dui nen en strand en tot besluit de cooling-down. Deelname kost voor de maanden september t/m november 1991 f30,—. Deze activiteiten vinden plaats onder auspiciën van de Atle tiekvereniging Texel. Inlichtingen, op gaven en eventuele vragen bij Coby Bakelaar, tel. 13843 Cs middags). Het trio dat het laatste zomeravondconcert verzorgt

Texelsche Courant | 1991 | | pagina 7