Festival was aangename tropische verrassing Warmte voorkwam ruimtegebrek .V 1 I Schapenfokveedag PAGINA 2 TEXELSE COURANT DINSDAG 3 SEPTEMjj Met ware doodsverachting bewogen enkele toaschouwerszich onder debmndend^imbost&r door. In de tent waren consumpties ver krijgbaar met speciale festivalmunt jes. Ondernemer Frits Langeveld hoopt dat alle ondernemers met dit systeem gaan werken. „Het afreke nen van consumpties kost veel tijd. Wisselgeld pakken en zo. Juist als het zo druk is, merk je dat je handen tekort komt. Als op een centrale plaats muntjes worden verkocht die in alle gelegenheden bruikbaar zijn, kun je efficiënter werken. Zo ver is het nog niet, maar misschien volgend jaar?" Voor de meiden En de bezoekers? Die vierden feest. „Oh, ik ben helemaal kapot", kreunt de 24-jarige Margot Lijssen uit Haar lem. Ze is op vrijdagmiddag in haar eentje naar het eiland gekomen en heeft in De Toekomst afgesproken met vakantievriendinnen. De hele avond hebben ze gedanst. Op een terrasje hijgen ze uit. „Het is alle machtig gezellig, leuker nog dan in juli. Toen was ik hier tien dagen op vakantie. De muziek? Ach, dat maakt me eigenlijk niet zoveel uit. Als we maar kunnen swingen." De Duitser Stefan Kieslinger heeft speciaal voor het festival een week vrij genomen. „Ik kom echt om te luisteren. Het valt me op dat er zo veel verschillende stijlen zijn verte genwoordigd. Ik hou niet van die gladjes klinkende hitparade-bands. „Ik ben onder een brandende limbo-stok door gegaan, zonder te vallen." Opgetogen vertelt één van de vele tropisch uitgedoste bezoekers haar relaas aan vriendinnen. Het was druk tijdens het Tropical Sea Festival, zéér druk. Al op vrijdag was de Dorpsstraat afgeladen vol. De organisatie had de terrassen laten overdekken, zodat in geval van slecht weer iedereen een goed heenkomen kon zoeken. Maar de weergoden waren het festival bijzonder goed gezind. Het festival was een aangename tro pische verrassing: de sfeer zat er het hele weekend in en de kwaliteit van de bands was goed. Het feest werd geopend met een groots vuurwerk. Dit lijkt traditie te worden bij het be gin van een evenement in De Koog. Mond-tot-mondreclame na de vorige vurige uitbarstingen heeft zijn werk kennelijk gedaan, want de Nikadel stond vól Texelaars. Velen waren ech ter alleen voor dit deel van het feest gekomen en vertrokken na een rondje door de Dorpsstraat. Susploeg De (natte) horeca-ondernemers uit De Koog deden mee aan het festival en hadden ervoor gezorgd dat het dorp een passend uiterlijk kreeg. Dat was hen gelukt: het zag er feestelijk uit. De organisatie had een susploeg op de been gebracht die, voorzien van dezelfde jassen, met portofoons goed herkenbaar door De Koog patrouil leerde. De „sussers" hadden het niet druk, afgezien van een enkele aange schoten glazengooier, die snel tot de orde werd geroepen. De politie was zeer te spreken over het festival. „De kroegen sloten keu rig op tijd en de openbare orde kwam nergens in het geding. Er brachten wel wat mensen de nacht in hun auto door, maar dat waren er niet meer dan andere weekeinden", aldus een woordvoerder. De bereden politie had het tenue zelfs aangepast: de paarden liepen rond met De bereden politie paste het tenue aan bij de aard van het feest. bloemslingers en rieten rokjes en wachtmeester Bruno Reitsma was getooid met een enorme cow boyhoed. Stempel Het toegangskaartensysteem had een vernieuwing ondergaan. Aan het pas- se partout zat een afscheurbare con- trolestrook, die in ruil voor een stempel (met het Texel-logo!) werd deze verwijderd. Wie met een kaart zonder controlestrook aankwam, kreeg geen stempel. Mensen met een stempel konden de hele avond overal in en uit. In het verleden gebeurde het wel dat passe partouts even wer den uitgeleend om anderen naar bin nen te krijgen. Het nieuwe systeem voldeed goed, al verdient het nog enige bijschaving. Zo was de kleur en vorm van de stempels beide dagen gelijk, zodat iemand die zich niet had gewassen, zich voor de prijs van een dag twéé dagen kon vermaken.... Festivalbezoekers die zich tot 01.00 uur op straat vermaakten en hoopten daarna zonder toegangsbewijs een café te kunnen betreden kwamen be drogen uit. „De kaartverkoop ging door tot half drie en om drie uur stopten de bands met spelen. Nie mand kwam onder een kaartje uit", vertelt Gerard Schuiling, één van de organisatoren. Reünie Het festival had weer duidelijk het karakter van een reünie voor degenen die afgelopen zomer hun vakantie in De Koog doorbrachten. Maar toch ook steeds meer mensen komen spe ciaal voor de muziek, die zeker de moeite waard is. Wel stonden in veel gelegenheden dezelfde bands als an dere jaren. „Maar dat is vaak op ver zoek van klanten", vertelt Rob Haveman van café Onder de Pomp ..Wij? Wij komen alleen voor de meiden...." „Bovendien moet rekening worden gehouden met de accommodatie. Je kan bij mij wel een complete steel- band neerzetten, maar ik wil ook nog klanten binnen hebben en die passen er dan niet meer in." Eén van de nieuwe bands zetelde in de speciale festivaltent in de Dorpsstraat. Ze noemen zich Los Bu- caneros en speelden swingende en opzwepende tropische nummers. Het aanvankelijk schuchtere, maar naar mate de avond vorderde steeds los sere publiek werd bij hun optredens betrokken, want de beweeglijke zan ger mengde zich regelmatig tussen de toeschouwers. Dinsdag 3 september In Cinema Texel draait om; uur „Dances with wolves" Woensdag 4 september Bij voldoende belangstelling om 14.00 uur bij De SchuiJ De Koog een kerkentocht vj noordelijke route onder leidi van een gids. Donderdag 5 september Bij voldoende belangstelling om 14.00 uur bij De Schuit De Koog een kerkentocht zuidelijke route Hoogwater Oudeschil Di. 3 01.18 en Wo. 4 03.20 en Do. 5 05.20 en Vr. 6 06.56 en Za. 7 08.06 en Zo. 8 10.06 en Ma. 9 10,56 en Di. 10 11.30 en Aan het strand is het een uur e hoogwater. De zon komt 8 septei om 07.02 uur op en gaat onder cr 20.12 uur. 8 september nieuwe maan; 9 sep! springtij. TEXELSE COURAlfl STUDENTENABONNEM STUDIEJAAR 1991-19! Uitgeverij Langeveld de Roo niet op Texel woonachtige ste een korting van 50 op het ment van de Texelse Courant Om in aanmerking voor dezel te komen dient er een kopie i collegekaart en/of een doo schoolleiding ondertekende i verklaring te worden overlegd. Aanvragen behoren vóór 1 ci a.s. in ons bezit te zijn. Drukkerij/Uitget Langeveld de1 Parkstraat 10 1791 CA DEN1 Telefoon 02220 Geeft mij maar zoiets als Tropi Taste in Tiffany." Een groepje i ten uit Amsterdam is om een andere reden naar De Koog ai „Wij? We komen natuurlijk von meiden. Die zijn nu nog blote anders. Veel bier en allemaal ii rokjes, wat wil je nog meer.. VERVOLG VAN PAGINA 1 geleden was ik hier voor het eerst, nu voor de tweede keer. Ik heb de indruk dat driekwart van de bezoe kers uit Belgen bestaat. Alleen al met mannen bij ons uit de buurt zou je een bus hebben kunnen vullen. Iede re goede Belgische fokker is hier ver tegenwoordigd." Volgens Wandels doet de kwaliteit op Belgische fokdagen niet veel onder voor wat op Texel wordt tentoon gesteld. „Wellicht is het in het Waal se gedeelte iets minder, daar kan ik niet over oordelen. Economisch ge zien is er ook niet veel verschil. De slachtwaarde ligt bij ons waarschijn lijk nog iets lager dan hier. Hetzelfde geldt voor de wolprijzen. Er is me verteld dat het hier ongesorteerd in de vrije handel ongeveer 71,50 per ki lo opbrengt. Bij ons is dat hoogstens 71,25." „We fokken zuiver voor ons plezier, hoor. We hoeven er gelukkig niet van te leven. We zijn zelfs helemaal geen agrariërs. Ik ben gemeente ambtenaar, mijn vriend is leraar. Maar we wonen wel op het platteland." Wandels vertelt alle belangrijke fokda gen in zijn land te bezoeken. „Het probleem is alleen dat er in België te veel kleine fokdagen worden gehou den. Het gevolg is dat er weing schapen worden ingeschreven. Het belangrijkste evenement in onze streek is de provinciale fokdag. Daar zijn alle topfokkers aanwezig." „Of ik nog van plan ben een lam te kopen? Dat weet je nooit. Op het ogenblik heb ik ongeveer twintig fok- ooien in bezit. Maar misschien, als zich een goede gelegenheid voordoet. De grootste handel heeft in het voor jaar al plaatsgehad, het beste mate riaal is er uit. En hét kopenvan een ram is de laatste tijd weinig zinvol. Fokkers die in ons land een goede ram hebben, verhuren hem. Dat maakt het voor hen aantrekkelijker. Maar we komen hier gewoon om de zoveel jaar eens kijken. Texel blijft na tuurlijk interessant voor fokkers." Fokveedag uitslagen: Rubriek 1: Oudere rammen: 1A reserve kampioen: fokker C. Kikkert, Den Burg, eig. J. Eelman, Oosterend; 1B fokker A C. Zee, Lam- bertschaag, eig. J. Eelman, Oosterend; IC fokker/eig. P. Verberne, Oosterend; 1D fok- ker/eig. C. A. Commandeur, Den Hoorn; 1E fokker C. Kikkert, Den Burg, eig. Gebr. Kooi man, Den Burg; 2A fokker C. Pauw, Beemster, eig. J. C. Roeper, Oosterend; 2B fokker C. Kikkert, Den Burg, eig. M. C Hin, Oudeschild. Rubriek 2: Tweejarige rammen: 1A fokker/eig. C. A. Commandeur, Den Hoorn, 1B fokker/eig. J. Eelman, Oosterend; 1C fokker D. Kikkert, Den Hoorn, eig Gebr. Kooiman, Den Burg; 2A fokker C- Kikkert, Den Burg, eig. L. C. Eelman, Oosterend; 2B fokker K. Nijeboer, Vriezen- veen, eig. L. C. Eelman, Oosterend; 2C fok- ker/eig. L. C. Eelman, Oosterend; 2D fokker K. Franzen, Wijde Wormer, eig. C. A. Comman deur, Den Hoorn; 3A fokker/eig. A. Brans Pzn., Oosterend. Rubriek 3: Tweejarige rammen: 1A kampioen fokker P. Verberne, Oosterend, eig. C. A. Com mandeur, Den Hoorn, 1B fokker Gebr. Kooi man, Den Burg, eig. Mts. H. K. Tjepkema Zn., De Waal; 1C fokker Gebr Kooiman, Den Burg, eig. P. J Verberne, De Waal; 1D fokker Mts. H. K. Tjepkema Zn., De Waal, eig. D. Kikkert, Den Hoorn, 1E fokker/eig. D. Kik kert, Den Hoorn; 1F fokker J. Mantje, Oude schild, eig. Fa. J. D. Roeper Zn., De Waal; 1G fokker P. Nobele, Maasbommel, eig. Fa. C. M Veeger Zn., Den Hoorn; 1H fokker P. Verberne, Oosterend, eig. A Brans Dzn., Oosterend. Rubriek 4: Eenjarige rammen: 1A reserve kampioen fokker/eig. Fa. C. M. Veeger Zn, Den Hoorn; 1B fokker Mts. H. K. Tjepkema Zn., De Waal, eig. J. Eelman, Oosterend; 1C fokker/eig. C. A. Commandeur, Den Hoorn; 1D fokker/eig. C. A. Commandeur, Den Hoorn; 1E fokker L. C. Eelman, Oosterend, eig. J. C. Roeper, Oosterend; 1F fokker/eig. C. A. Com mandeur, Den Hoorn; 2A fokker Mts. H. K. Tjepkema Zn., De Waal, eig. J. Mantje, Ou deschild; 2B fokker J. C. Hm Zn., Ooster end, eig. M C. Hin, Oudeschild; 2C fokker Schuitema, Feerwerd, eig. C. A. Commandeur, Den Hoorn. Rubriek 5: Eenjarige rammen: 1A fokker J. Hokkeling, Enkhuizen, eig. Mts. H. K. Tjep kema Zn, De Waal; 1B fokker/eig. C. Kik kert, Den Burg; 1C fokker A. Brans, Oosterend, eig. Fa. J. D. Roeper Zn, De Waal; 1D fokker Fa. A. W. v.d. Zijpp, Rottum, eig. P. Verberne, Oosterend; 1E Fokker P. Ver berne, Oosterend, eig. J Eelman, Oosterend; 1F fokker/eig. G. Bakker, Oosterend, 2A fokker J. Sprangers, Rijsbergen, eig. C. A. Comman deur, Den Hoorn; 2B fokker G. J. v.d. Peet, De Weere, eig. A. Brans Pzn., Oosterend. Rubriek 6: Eenjarige rammen: 1A kampioen fokker/eig. Mts. H. K. Tjepkema Zn., De Waal; 1B fokker Fa. A. W. v.d. Zijpp, Rottum, eig. P. Verberne, Oosterend; 1C fokker/eig. C. A. Commandeur, Den Hoorn; 1D fokker K. F. Korf, Appingedam, eig. P. Verberne, Ooster end; 1E fokker G. Bras, Benningbroek, eig C. Kikkert, Den Burg; 2A fokker P. Verberne, Oosterend, eig. A. Brans Dzn., Oosterend; 2B fokker P. Verberne, Oosterend, eig. J. Mantje, Oudeschild. Rubriek 7: Tweetallen ramlammeren van één vader: 1A Beste tweetal C. Kikkert, Den Burg; 1B C. A. Commandeur, Den Hoorn; 1C G. Bakker, Oosterend, 1D C. Kikkert, Den Burg; 1E Mts H K. Tjepkema Zn., De Waal. Plaatsing 1. G. Bakker, Oosterend; C. A. Com mandeur, Den Hoorn (2x); J. Eelman, Ooster end; C. Kikkert, Den Burg; D. Kikkert, Den Hoorn; Gebr Kooiman, Den Burg; J. Mantje, Oudeschild; Mts. H. K. Tjepkema Zn., De Waal. Rubriek 8: Drietallen ramlammeren: 1A Beste drietal: C Kikkert, Den Burg; 1B P. Verberne, Oosterend; 1C C. A. Commandeur, Den Hoorn; 1D C. Kikkert, Den Burg; 1E Fa. J. C. Hin Zn., Oosterend. Plaatsing 1: C. A. Com mandeur, Den Hoorn (2x); J. Eelman, Ooster end; Fa. J. C. Hin Zn., Oosterend; D. Kikkert, Den Hoorn; Gebr. Kooiman, Den Burg; P Verberne, Oosterend (3x). Rubriek 9: Schaap en 2 ramlammeren: 1A eig. C. A. Commandeur, Den Hoorn; 1B eig. Fa. J. C. Hin Zn., Oosterend; 1C eig. Gebr. Kooi man, Den Burg; 1D eig. Mts. H. K. Tjepke ma Zn., De Waal; 1E eig. Gebr Kooiman, Den Burg; 2A eig. Fa. C.M Veeger Zn., Den Hoorn; 2B eig. J. Mantje, Oudeschild; 2C eig A. Brans Pzn., Oosterend. Rubriek 10: Schaap en 2 ramlammeren: 1A eig. D. Kikkert, Den Hoorn; 1B eig. P. Verber ne, Oosterend, 1C eig. P Verberne, Oosterend; ID eig. J. Eelman, Oosterend; 1E eig. J. Eel man, Oosterend; 1F eig. J. Mantje, Oude schild; 2A eig. Gebr. Kooiman, Den Burg; 2B eig. A. Brans Pzn., Oosterend. Rubriek 11: Schaap met ooi en ramlam: 1A eig P. Verberne, Oosterend; 1B eig. Gebr. Kooiman, Den Burg, 1C eig. Gebr. Kooiman, Den Burg; 1D eig. J. Eelman, Oosterend; IE eig. J. Eelman, Oosterend; 1F eig. L. C. Eel man, Oosterend; 1G eig. Fa. C M. Veeger Zn., Den Hoorn, 2A eig. A. Brans Pzn., Ooste rend; 2B eig. H v/j. Star, 't Noorden; 3A eig. H. v.d Star, 't Noorden. Rubriek 12: Schaap met ooi en ramlam: 1A Beste stel eig. C. Kikkert, Den Burg; 1B eig. P. Verberne, Oosterend, IC eig J. Eelman, Oosterend; 1D eig. J. Eelman, Oosterend; 1E eig D. Kikkert, Den Hoorn; 1F eig. Gebr. Kooi man, Den Burg; 1G eig. Gebr. Kooiman, Den Burg; 2A eig. J. Eelman, Oosterend, 2B eig. J. Mantje, Oudeschild; 2C eig. J. C. Roeper, Oosterend. Rubriek 13: Schaap met ooi en ramlam: 1A eig. Gebr. Kooiman, Den Burg, 1B eig Mts. H. K. Tjepkema Zn., De Waal; 1C eig. P. Verberne, Oosterend; 1D eig. C. A. Comman deur, Den Hoorn, 2A eig. J. C Roeper, Oosterend; 2B eig. H. v.d. Star, 't Noorden; 2C eig. Fa J. D. Roeper Zn, De Waal. Cees Commandeur wordt door een keurmeester gefeliciteerd met zijn kemploensram {rubriek oudere rammendie overigens werd gefokt door Piet Verberne. {Foto Bert Koning Rubriek 14: Schaap en 2 ooilammer* eig. Gebr. Kooiman, Den Burg; 18 eq kert. Den Burg; 1C eig. L. C. Eelmani end; 2A eig. M. C. Hm, Oudeschild C. Roeper, Oosterend. Rubriek 15: Schaap met 3 lammeren L. C. Eelman, Oosterend; 1B eig. P. Vs Oosterend; 1C eig. C. A. Commandeu Hoorn. Rubriek 16: Eenjarige ooi met lamm* eig. C. Kikkert, Den Burg; 1B eig. Cl Den Burg; 1C eig. C. Kikkert, Den Bui eig. C. A. Commandeur, Den HoornJ Mts. H. K. Tjepkema Zn., DeWi eig Gebr. Kooiman, Den Burg; 1G Commandeur, Den Hoorn. Rubriek 17: Viertallen oude fokooien Kampioensgroep oudere ooien Fa. J t Zn., Oosterend; 16 reserve kampioen oudere ooien C. A. Commandeur, Of 1C P. Verberne, Oosterend; 1D L. C& Oosterend; 1E J. Eelman, Oosterend.! Roeper, Oosterend. Rubriek 18: Viertal eenjarige ooien l ve kampioensgroep 1Va -jarige ooien C kert, Den Burg; 1B Gebr. Kooiman, W 1C L. C. Eelman, Oosterend; 1D L. C: Oosterend; 1E Fa. J. C. Hin Zn., W IF M. C. Hin, Oudeschild; 1G G. BaW Oosterend. Rubriek 19: Viertal eenjarige ooien. oensgroep 1Vi-jarige ooien R Verbeet Oosterend; 1B P. Verberne, Oostereni Verberne, Oosterend; 1D Mts. H 1 ma Zn., De Waal; 1E Gebr. Kooimtf Burg; 1F J. C. Roeper, Oosterend; 1G* tje, Oudeschild; 2A J. C. Roeper, Oté Rubriek 20: Viertal ooilammeren: IA* pioensgroep Zi -jarige ooien C. KikkeK Burg; 1B Reserve kampioensgroep M ooien C. Kikkert, Den Burg; 1C C. AJ mandeur, Den Hoorn; 1D Fa. J. C H* Oosterend; 1E J. Eelman, Oosterend;» Eelman, Oosterend; 2B L. C. Eelman. Oosterend. Rubriek 21: Viertal ooilammeren: lAf berne, Oosterend; 1B P. Verberne, Otf 1C J. Mantje, Oudeschild; 1D P. KiW* Hoorn; 2A Gebr. Kooiman, Den Burn Roeper, Oosterend; 2C J. C Roepa', end; 2D Fa. J. D. Roeper Zn De^ H. v.d. Star, 't Noorden. Tien beste ramlammeren: 9x eigenaar C. Kikkert, Den Burg; 11 Gebr. Kooiman, Den Burg. Individuele dieren voor kampioenscW Kampioen éénjarige ooi: fokker/eifl-^ Den Burg, Reserve kampioen éénjan? fokker/eig. C. Kikkert, Den Burg, kaf* oudere ooi: fokker/eig. Fa. J. C. Hm Oosterend; reserve kampioen oudera Verberne, Oosterend.

Texelsche Courant | 1991 | | pagina 2