m In dit geval niemand ebaat bij hechtenis" m llil cestzaak voor Gerechtshof Amsterdam Tevoko te sterk voor professionele dames Texelaars voor de balie iarde vrouw door meesters gered Recordpoging bij paracentrum Bedankt Aanrijding met opzet Oude dok naar Moerdijk Jacht in nood „Maritiem" ontvangt 50.000ste bezoeker AG 3 SEPTEMBER 1991 TEXELSE COURANT PAGINA 3 Met behulp ven de Coestel Service wordt het dok de Oudeschilder haven uitgesleept. Foto: Bert Koning De Here zal uw uitgang en uw ingang bewaren, van nu aan tot in eeuwigheid. Psalm 121:8 In Zijn Heerlijkheid opgenomen mijn innig geliefde man, onze lieve vader en fijne opa Simon Trap op de leeftijd van 69 jaar. Oosterend: 0. Trap-Griffioen Aalsmeer: Fey en Ed Nijverdal: Nelie en Ton Lea, Daniël en Lennard Den Burg: Lida en Jan Martijn, Vera Berkel en Rodenrijs: Wilma en Wim Amsterdam: Judith 31 augustus 1991, Oranjestraat 6, 1794 BC Oosterend-Texel. De dienst van Woord en Gebed zal gehouden worden woensdag 4 september om 14.00 uur in de Gereformeerde kerk, Peperstraat 9 te Oosterend, waarna de begrafenis zal plaats vinden op de Algemene begraafplaats te Oosterend. Gelegenheid tot condoleren dinsdag van 19.30 - 20.30 uur in het Kerkelijk Centrum, Peperstraat 9. Jezus Uw verzoenend sterven Blijft het rustpunt van ons hart Met droefheid nemen wij afscheid van onze lieve broer, zwager en oom Simon Trap Dankbaar zijn we, dat hij veilig in Jezus ar men is. De Here troostte Dit en de kinderen. A. Timmer-Trap R. van den Berg-Trap J. J. van den Berg A. Trap-van Groningen neven en nichten Door zijn Heer werd thuisgehaald ons lid Simon Trap Door zijn interesse in Gods Woord en het spreken daarover, was hij de laatste jaren ook één van ons. De Here troostte Dit en de kin deren met dit zware verlies. Gereformeerde mannenvereniging Oosterend - Den Burg Na ruim 40 jaar buren te zijn geweest, moe ten wij missen onze goede buurman Simon Trap Wij wensen zijn vrouw en kinderen veel sterkte toe. Fam. H. van den Brink Wij gaan trouwen op vrijdag 6 september 1991 om 14.30 uur in Rosmalen. Caroline Kuip en Roy Jordaan Tielekeshoeve 9, 5242 KA Rosmalen. Geboren ...Een wolk van een dochter! Laura Isabella Elbert Stoker en Marjolein Leijen Marken, 25 augustus 1991 Witte Werf 21, 1156 CT. Tel. 02996-1875. Laura en Marjolein rusten van 13.00 tot 16.00 uur en na 23.00 uur. Heel blij zijn wij met de geboorte van onze zoon en broertje Davey Daniël Paul, Petra en Mandy Bosma 29 augustus 1991 Kogerstraat 10, 1791 ES Den Burg. Moeder en zoon rusten van 12.30 tot 15.30 uur. ledereen heel hartelijk bedankt voor uw belang stelling, bezoek, de vele kaarten, bloemen en fruit tijdens mijn verblijf in het ziekenhuis en bij mijn thuiskomst ont vangen. N. Vonk-Hillen Heel hartelijk dank voor de vele kaarten, bezoek en attenties, die ik thuis en in het ziekenhuis heb ontvangen. Mijn tijdelijk adres is Heldersestraat 16, 1777 BD Hippoly- tushoef. Lien Eelman Hierbij wil ik allen, die tijdens mijn verblijf in het Gemini Ziekenhuis en bij mijn thuiskomst zo geweldig mee hebben geleefd, hartelijk danken. Het zijn juist de kleine dingen die het doen. N. Raukema- van Leeuwen. PS. het was geweldig Cocky's kapsalon in de De Koog is de enige kapsalon zonder afspraak. Tel. 17575. We zijn vanaf nu weer maan dags gesloten. T.k. Fiat 128, bj. '78, 7400,-. Tel. 13248. Te koop Philips boxen FB695 120/180 W. 7525,-. Tel. 11476. Verloren: gouden kinder hoofdje voor aan armband. De vinder krijgt een belo ning! Tel. 19468. Te koop: gebruikte Honda ruigmaaier en Snapper zit- maaier. Nieuwe Maaiers met extra korting. Garage Dros, tel. 11233 Voor u een goeie tip, ga eens langs bij Kapsalon Qnipp. liefst op afspraak, tel. 12227. Grundig satelliet-schotel 7998,—. Service Center Texel, tel. 11777. eze zaak zijn alleen maar slachtoffers, waaronder de ver- Ie zelf, die op het kleine eiland Texel volkomen is uitgeran- I. Als hem gevangenschap wordt opgelegd zal dat de je in geen enkel opzicht gunstiger maken. De verdachte zal it beter maar juist slechter van worden". redeneerde gisterochtend voor nsterdamse Gerechtshof de nan van een 60-jarige Texelaar hoger beroep terecht stond is het gedurende geruime tijd i van ontuchtige handelingen jn minderjarige stiefdochter. ;hte was daarvoor al door de arse rechtbank veroordeeld tot ar gevangenisstraf van een ■arvan zeven maanden voor- jlijk. Ook moest hij een „scha- loeding" betalen van f1500,- it slachtoffer, het hoogste be at bij een strafzaak kan wor- ivorderd. Verdachte was bij if in beroep gegaan omdat hij if te zwaar vond in verhouding ernst van de gepleegde Verwijt nnis van de Alkmaarse recht- verd uitgesproken op 24 okto- 89. Dat het bijna twee jaar duurd alvorens de beroepszaak et hof diende, was voor een leel te wijten aan zeer vertra- landelen van justitie in Alk- Pas na vijf maanden had men ssier naar Amsterdam id. In dat dossier ontbrak een erkt vonnis en het proces ver in de rechtzitting, zodat de tur generaal van het Amster- gerechtshof de hele boel terugsturen. Toen duurde het tv bijna een half jaar voordat ir aan zijn plicht had voldaan, fas het ook nog half werk, r zat nog steeds geen uitge- vonnis bij en het proces ver as uiterst summier: twee len. Voor deze manier van lad president mr E.J. Schreuder chtend geen goed woord over. Lang wachten ige wachten was ook voor de ite een marteling geweest, zo e hij zelf voordat de president i laste gelegde feiten gedetail- ip een rijtje zette. Het kwam p een herhaling van wat eerder a Alkmaarse rechtbank was d. Verdachte vertelde dat hij ikelijk geen enkel kwaad zag in ïierijen die in de loop der jaren aeds intiemer karakter kregen. van het Utrechtse Bad- nscorps hebben zondagftiid- paal 17 een bejaarde vrouw gered. Zij was te dicht bij akdam gaan zwemmen en vervolgens in moeilijkheden, luw kwam er met de schrik Later die middag kwamen de udenten nogmaals in actie tn surfer die niet meer zelf kant leek te kunnen komen. s woordvoerder Jean Paul lersma waren zondag alle fac te tot een risicovolle situatie aanwezig. „Het was zondag en kg mooi weer, dus een druk Daarnaast stonden er een oostenwind, hoge golven en og. Dat was dus oppassen ge- Je zult net zien dat op onze dag nog mensen in ernstige 'heden zouden komen." Brom- la en zijn collega's waren der- 'araat en zagen 's middags dat «tere vrouw naar buiten dreig- worden gesleurd. Zij probeerde de stroming in terug te zwem- "aar dat lukte niet. Toen de bewakers met hun boot te hulp A was de vrouw aan het eind IJ' krachten. Eén der opvaren- "°ng te water en bracht de veilig naar de kant. Aan het Sf> de middag assisteerden de esters bij het Westerslag een die, ver van de kust, van zijn Was gevallen. De surfer was jewaarschuwd, maar reageerde 'et hulp van de badmeesters "I het strand toch zelf te berei- Verlenging 9 bleek toch niet de laatste *>r de Utrechters. Door het e weer en omdat het nog druk 'et eiland, heeft de gemeente echters gevraagd de strandbe- 9 n°g even voort te zetten, dersma: „Verstandig van de ge- e: want zondag bleek dat onze !l9heid nog nodig is. Wij doen elk geval met plezier." Niet alle 2|jn meer bezet; de Utrechters e" a'leen de drukke strandsla- 1 paal 17, 20 en 28. Mr Schreuder uitte er zijn verbazing over dat de verdachte ook nadat de zaak bij politie en justitie aanhangig was gemaakt, veel moeite had om in te zien dat hij ernstig over de schreef was gegaan en daarbij veel ellende had aangericht. De zaak kwam aan het rollen toen het slachtoffer op school onhandelbaar werd en de fei ten door bemiddelend toedoen van de schooldirecteur bij stukjes en beetjes boven water kwamen. Ver dachte tilde er zelf aanvankelijk niet zwaar aan. Tegenover de politie had hij een andere indruk gewekt maar dat was meer gebeurd onder druk van de verhoren en het opgesloten zijn dan uit overtuiging, zo vertelde hij gisteren. Hij liet blijken de getuige nissen van zijn stiefdochter ook nu nog als overtrokken te beschouwen en meende dat wraakgevoelens als uitvloeisel van conflicten thuis ook een rol hebben gespeeld. Niettemin verklaarde hij enorme spijt te hebben van het gebeurde. „Achteraf had ik het met haar te doen. Ik zou alles willen doen om het goed te maken". Procureur-generaal Mr J.C. Al signa leerde de extreem lange tijd die is verlopen sedert de uitspraak van de Alkmaarse rechtbank en de behande ling in hoger beroep door het ge rechtshof en erkende dat dit voor de verdachte een zware belasting is ge weest. Bij het bepalen van de straf maat zei hij hier echter geen rekening mee te willen houden. „Daarvoor zijn de feiten te ernstig". Hij eiste daar om dezelfde straf als door de Alk maarse rechtbank was opgelegd. Fout ingeschat De raadsman dacht daar dus anders over. Pogingen om de ernst van het ten laste gelegde af te zwakken of de bewijsvoering aan te vechten deed hij niet, maar een gevange- Ervaren parachutisten zullen vandaag en morgen proberen het Nederlands record vrije val formatie te breken. Eerdere pogingen hiertoe, in 1986 gedaan in Leeuwarden, zijn mislukt. Tijdens de pogingen zullen zo'n vijftig para's uit twee speciaal voor dit eve nement ingehuurde vliegtuigen sprin gen. Zij zullen proberen een formatie te maken in de vorm van een molen, in het kader van de Holland promotie. Zowel de trainingssprongen als de pogingen, worden gefotografeerd en gefilmd door de ervaren vrije-val foto grafen Max dereta, Willard Jansen en Henny Wiggers. Er staan twintig sprongen op het programma. builen veronrwoordri |khe-xJ vi Tien Texelaars met een lichte of een wat zwaardere handicap zijn onlangs naar Eindhoven afgereisd voor een fij ne vakantie. Vrijwilligers en verple gers waren mee. Aan alles was gedacht om ons een onvergetelijke tijd te bezorgen. We zijn vreselijk ver wend. ledereen stond de hele week voor ons klaar. Er is veel gelachen en af en toe ook wel eens een beetje gehuild van blijdschap, emotie of ont roering. De reis was mogelijk ge maakt door „De Zonnebloem" regio Hollands Noorden en Texel. Ik wil alle medewerkers en -sters heel hartelijk bedanken voor de fantastische week. het was in één woord grandioos. Mevr. Stoof-Barneveld Den Burg Een 44-jarige inwoner van Den Hoorn reed zaterdagmiddag met een tractor en twee aanhangers over de Bern- hardlaan. Toen hij linksaf wilde slaan, ging hij eerst naar rechts, om een grote bocht te kunnen nemen. De aanhangers hadden echter geen rich tingaanwijzers en een erachter rijden de 30-jarige automobilist uit Den Burg maakte van het moment ge bruik om de tractor in te halen. Dit zinde de Hoornder niet. Hij werd kwaad en zette zijn combinatie in de achteruit, waardoor een botsing met de auto ontstond. De voorzijde van de wagen werd zwaar beschadigd. Tegen de Hoornder is proces verbaal inzake vernieling opgemaakt. nisstraf achtte hij ongewenst. Hij stelde dat verdachte zijn daad „peda gogisch volstrekt onjuist had inge schat", ging ervan uit dat sexualiteit geen rol had gespeeld bij de ontuch tige handelingen en geloofde dat zijn cliënt geen kwaad had gezien in wat hij deed. Ook nam hij aan dat ver dachte nu oprecht spijt heeft van zijn daden en alles zou willen doen om het goed te maken. Dat lijkt echter onmogelijk want het slachtoffer, dat thans een relatie heeft, op het vaste land woont en het volgens de raads man goed maakt, heeft laten blijken geen enkel contact met de verdachte te willen hebben en ook niet met haar moeder omdat die haar nooit heeft gesteund in de beschuldigingen aan het adres van haar stiefvader. Een gevangenisstraf leek hem bijzon der ongewenst, temeer daar bedrij vers sexuele delicten met kinderen in de gevangenis door mededelinquen ten met de nek worden aangekeken of zelfs worden geterroriseerd. Een alternatieve straf in de vorm van het moeten verlenen van maatschappe lijk/sociaal dienstbetoon leek hem daarom veel zinvoller. Dat zou dan wel met instemming van verdachte moeten, want dwangarbeid kent de Nederlandse wet niet. De preciese aard van de straf zou dan door het Gerechtshof worden bepaald. De ver dachte stemde in met dat idee. Uitspraak op 16 september. Donderdag begint bij het Texelse pa racentrum voor de derde keer de in ternationale zestienmans-wedstrijd. Daar doen teams uit Duitsland, Bel gië, Engeland, denemarken, Noorwe gen en uiteraard Nederland aan mee. Aan de hand van videobeelden zullen de sprongen worden gejureerd. De wedstrijddagen worden opgeluisterd met feestavonden, live-muziek en exotische maaltijden. Een camera ploeg onder leiding van Leo van der Goot zal tijdens beide para evenementen opnamen maken voor een nieuwe luchtvaartfilm. Donderdagmiddag heeft het oude dok van scheepsreparatie en dokbe- drijf Hans Boom de haven van Oude- schild in stijl verlaten. Terwijl de havenmeester op het moment van uitvaren de misthoorn even liet klin ken, spoot een zandzuiger een flinke waterstraal het luchtruim in, waar door een mooie regenboog ontstond. Het oude dok is op weg naar Moer dijk, waar het na een opknapbeurt weer te koop wordt aangeboden. Dinsdagavond had de laatste dok beurt nog plaats. De loskoppeling is aldus zeer voorspoedig verlopen. Het is de bedoeling het nieuwe dok vol gende week op de palen te hebben. Veel hangt daarbij af van het weer. Reddingboot „Siegfried Egmundis" rukte gisteravond uit om hulp te bie den aan een Nederlands motorjacht, dat op de Noordzee zonder gasolie was komen te zitten. Het jacht, de „Andrea", dat op weg was van Stel lendam naar Vlieland, werd door de Texelaars weer van brandstof voor zien. Onder begeleiding van de rijkspolitie te water vervolgde het jacht zijn weg naar Vlieland. De hul pactie, die omstreeks half negen be gon, duurde ongeveer twee uur. Nu al is de 50.000ste bezoeker in het Maritiem- en Juttersmuseum ver welkomd. In 1989 werd deze grens voor het eerst doorbroken (op 27 de cember), vorig jaar werd dit aantal op 26 september bereikt. Dit jaar kwam de 50.000ste op 30 augustus op be zoek. Conservator Van der Vis over handigde aan mevrouw Schoenmaker uit Bilthoven het boekje Texelse ver- volgverhaaltjes en uit handen van educatief medewerker Maarten Boon kreeg zij een wrakkenkaart en een Juttersdiploma. „Ik dacht dat ze ons compleet weg zouden meppen, maar dat viel tegen. Of misschien waren wij wel zo sterk", aldus Marco „Stunt" Tuntelder van Tevoko heren 1. Het Texelse team maakte zaterdag korte metten met het tweede damesteam van landskampioen Avero Olympus uit Sneek. De dames brachten een trainingsweekend op Texel door. Zaterdag verloren ze van de eilanders met 1-3. Zondag speelde de hitte en de krachts inspanning van de vorige dag de Tevoko-mannen parten. Bij de stand 2-2 moest de partij worden afgebroken omdat de sporthal niet langer be schikbaar was. De wedstrijden waren voor de heren tevens bedoeld als laatste oefening voor het begin van het wedstrijdseizoen. De basisopstelling staat vast, maar er zijn nog enkele jonge aankomende talenten waaruit coach André van der Vliet kan putten. Tevoko 1 gaat dit jaar de competitie in met het vaste voornemen kampioen te worden.

Texelsche Courant | 1991 | | pagina 3