lecord verbroken in lekkeloze triathlon en Brouwer nieuwe Texels kampioen Texelaar derde bij nationale schietwedstrijd Peter Wiersma wint surfwedstrijd AG 3 SEPTEMBER 1991 TEXELSE COURANT PAGINA 5 5«#/GD| SSjUiACM Kweekvijver jnderecord van de Texelse kwart-triathlon staat sinds zater- p naam van Ronald Rol. In 1.56.40 finishte hij drie minu- erder dan de winnaar van vorig jaar Pim van de Bos, na eer spannende strijd met Maurits van der Heijde uit Julia- P- Brouwer, die pas één jaar de triathlonsport beoefent, htte een huzarenstukje. Via een tactische wedstrijd ver hij regerend Texels kampioen Loek van Vliet en klokte itstekende 2.11.42. Koploper Maurits van der Heijde had een snelle wissel, maar werd na drie kwart kilometer al ingelopen door Ro nald Rol. Deze gaf de leiderspositie niet meer uit handen en liep in een zeer constant ritme naar de eindstreep. Hij was er nog niet over of hij vertelde, uiterlijk zeer ontspan nen, dat hij een lekkere wedstrijd had gehad. „Het fietsen was zalig, maar het lopen viel me tegen. Die hitte hè. Ik ben echter sneller dan twee jaar geleden, toen ik hier ook won", aldus een gelukkige winnaar, die vast van plan is volgend jaar weer mee te doen. Op vleugels Rien Brouwer was iets eerder op de wisselplaats dan Van Vliet, maar de laatste kon zich sneller omkleden. Brouwer is echter een betere loper. De kottervisser haalde de Texelse die renarts na drie kilometer in en het gevoel dat hij op een kampioens chap afstevende gaf hem vleugels. „Het ging goed", verzuchtte hij tevre den na afloop. „Dit weer was wel in mijn voordeel. Loek is sterker met een hoop wind. Ik dacht nog: als ik na het fietsen gelijk met Loek aan kom, kan ik hem hebben. Ik heb me in het begin nog ingehouden. Als ik hem meteen had gepakt, had ik me zelf misschien stuk gelopen." Brou wer, die door de week op de kotter zit, heeft aan boord een hometrainer. „Ik heb vanaf februari 4000 kilome ter gefietst, waarvan het grootste ge deelte aan boord. En in het weekend probeer ik veel tijd vrij te maken om te trainen. Dat valt niet altijd mee, ik heb ook een vrouw en een kind. umpioen Ven Vliet complimenteert de nieuwe krachtpatser met zijn prestatie. Ise kwart triathlon verliep in ichten perfect. De organisatie I afloop niet alleen vele «klopjes van de deelnemers, )k van de consul van de Ne- ie triathlonbond. Organisator ïsier toonde zich tevreden, liep lekker. Er verschenen nsen aan de start. Het was m, maar daar hadden de iets eigenlijk alleen tijdens het at last van. We hadden mis- nog een extra verzorgingspost kilometer voor de finish tetten met natte sponzen broodnodige verkoeling. Zo Ik jaar weer ideeën Op voor ande keer." Te laag water? immen startte keurig op tijd. lelijk was de organisatie bang de oostenwind de wa lt laag zou zijn, wat enige leden al eens het geval was. "sier: „Het onderdeel heet ir niets zwemmen, dus er it worden gelopen. Uit voor- tóen we de deelnemers tij briefing verteld dat ze na de 'Mg meter in het water geen «r aan de grond mochten °P straffe van diskwalificatie." van de organisatie bleek «td: het was overal diep Idenzee was zo'n 20 graden een korte golfslag. De tempe ras voor de sporters aange- e waterbeweging niet. ■Velen kregen, net als ze 'tóen halen, zo'n golfje over bus een slok water binnen." 'ennis Looze uit Amersfoort 's eerste de zee uit in 12.43 1 De eerste Texelaar die voet ratte was Werner van der "en Brouwer sprintte 45 se- voor Loek van Vliet de wal van Lubek was de derde le be fiets opzocht. Valpartij sen, dat meestal als een nderdeel wordt beschouwd, lr de meeste deelnemers van J" dakje. Drie atleten vielen 'la na een valpartij, één met weer opspelende blessure "rat materiaalpech. De tern es aangenaam en er stond een oostenwind kracht vier. Het eer ste stuk van de 45 kilometer kon in de luwte van de dijk worden gere den, het tweede deel hadden de sporters voor de wind. Vandaar dat er erg hard werd gereden. De koplo pers reden hele stukken tegen de zestig kilometer per uur! Ronald Rol en Maurits van der Heijde vormden al snel een kopgroep, zij het op enige afstand van elkaar. Vlak achter elkaar hangen, het zogenaam de „stayeren", is verboden. Als de ju ry, die op motoren het wielertraject bewaakte, constateerde dat een deel nemer achter een andere „hing", kreeg deze tien strafseconden. Flauw en onprofessioneel, zo noemt Gert Pansier het stayeren, dat door zes deelnemers werd gedaan. „Allemaal mensen uit de middenmoot, die den ken dat ze in plaats van veertigste achtendertigste kunnen worden." Aanklampen Van der Heijde reed hard door. Zo hard, dat Rol, die aanvankelijk rustig aan wilde doen omdat hij de dag na Texel meedeed aan een triathlon in Oisterwijk, wel moest aanklampen. Halverwege nam Rol echter het initia tief over. Het tweetal stevende, vlak bij elkaar, op de wissel in Den Burg af. Rien Brouwer werd op de fiets snel ingehaald door Van Vliet. Brouwer zag echter kans op twintig meter achter de veelvoudige Texelse kampi oen te blijven. Vlak voor Den Burg wist hij hem zelfs te passeren. Ook de Texelse favoriete Ingrid van Lubek fietste lekker. Ze zag lange tijd kans voor in de race mee te rijden, maar kon haar Helders opponentes Lucien- ne Groenendijk en Katinka Wiltenburg toch niet inhalen. Zorgenkindje De wissel op de Groeneplaats, van het fietsonderdeel naar het lopen, was een zorgenkindje van de organi satie. Vorig jaar werden de zakken met kleding klaargehangen door het organiserende comité, maar door on bekendheid met de situatie ter plaat se zochten de deelnemers zich een bult naar hun spullen. Dit jaar had men de sporters hun tas zelf naar de wisselplaats laten brengen, waardoor ze de plek even in ogenschouw kon den nemen. Dat verliep vlekkeloos. Ronald Rol liep soapeitjes naar het nieuwe ron denk dat ik daarmee mijn grens heb bereikt. Maar ik ga wel door hoor, volgend jaar probeer ik het weer." Sportprijs Ingrid van Lubek, doorgaans een zeer goede loopster, zat op dit warme on derdeel helemaal stuk. Ze kwam als vijfde dame over de eindstreep. Ze veroverde daarmee echter wel de titel Texels kampioene bij de dames en de Texelse juniorentitel. „Ik had het wel verwacht", hijgde de sportster. „Ik heb deze week keihard doorgetraind voor het EK run-bike-run in Birming ham en geen rust genomen voor de traïthlon. Bij het lopen wou mijn ademhaling nog wel, maar m'n benen niet meer. Ach, ik ben evengoed wel tevreden, want ik ben veel sneller dan vorig jaar. Er zit nog vooruitgang in." Ingrid kreeg uit handen var\ haar begeleider en schaatscoach Tjaard Kloosterboer de Texelse sportprijs uit gereikt. Deze was haar toegekend voor haar indrukwekkende lijst met prestaties in het afgelopen jaar. Wet houder Tine Krijnen overhandigde de Texelse namens het gemeentebestuur nog enige presentjes. In haar toespraak noemde mevrouw Krijnen Ingrid van Lubek een sportieve am bassadrice voor het eiland. Het uitge laten publiek dat massaal was toegestroomd om de atleten toe te juichen, stemde daar luidkeels mee in. Luid toegejuicht door een enorme massa legt Rien Brouwer de laatste meters naar de finish at Gert Pansier is blij dat alle Texelse deelnemers zo goed hebben ge presteerd. „Ze kunnen goed meeko men in een veld met toch veel sterke jongens. Je kunt merken dat de ge zamenlijke trainingen vruchten afwer pen. Trouwens, er waren meer verrassende jonge talenten, die hoog eindigden. Neem nou zo'n Dennis Looze. De Texelse triathlon is eigenlijk Van Vliet treurde allerminst om het verlies van zijn titel. „Ik had het een beetje verwacht. Rien is met lopen sterker. Met fietsen moest ik een gat slaan. Maar toen ik af en toe achter om keek zag ik die zwarte schim elke keer weer opduiken en ik dacht ge lijk: dat lukt dus niet. Ik probeerde nog aan te klampen bij een paar snelle jongens, in de hoop dat Rien zich zou .opblazen", maar hij was ij- zersterk. Een terechte kampioen." Van Vliet vond niet dat het weertype in zijn nadeel was geweest. „Ik denk dat Rien in deze vorm ook bij hardere wind van me had gewonnen. Zoiets moet je accepteren en ik heb daar geen moeite mee. Ik heb de snelste tijd gelopen uit mijn carrière en ik De Texelse sportambassadrice ontving, onder toeziend oog van wethouder Krijnen. de speciale sportprijs. Drie jonge helden krijgen de felicitaties na hun geslaagde triathlon-debuut: Stefan Bousma. Dennis Gedikink en Alexander Boks. maar ik krijg gelukkig alle medewer king. Hoe ik me nu voel als kampi oen? Heerlijk, dat is onbeschrijflijk. Moe, maar zéker voldaan", aldus Brouwer, die zijn rust die avond wel kon vergeten. „Vanavond is het na tuurlijk feest!" Zwarte schim een kweekvijver voor jong talent ge- worden." Uitslagen Heren: 1. Ronald Rol 1.56.40; 2 Maurits van de Hey- de 1.58.21; 3. Dennis Looze 2.00.41; 4. Alco Post 2.01 33; 5. Martin Breedijk 2.01.35 Dames: 1. Katinka Wittenburg, 2.10.01; 2. Lucienne Groenendijk, 2.11.25; 3. Ans Koot-Bon 2.19.26; 4. Gerardda Verbij 2.20.58. Texelse mannen: 1. Rien Brouwer 2.11.42; 2. Loek van Vliet 21317; 3. Norbert Eelman 2.17.23; 4. Henk Stevens 2.21.13; 5. Simon Appel 2.23.01; 6. Werner van der Meer 2.25.20; 7 Remko Nag- tegaal 2.26.15, 8. Wim Daman 2.27.08; 9. Alexander Boks 2.28.34; 10. Willem Kuyper 2.29.07; 11. Eddy Zegers 2.29.29; 12. Rmus Kooger 2.30 46; 13. Douwe Dijker 2.31.11; 14. Martien Baars 2.35.40; 15. Mare Riteco 2.37.32; 16. Nico Peet 2.38.18; 17. Arno Smit 2.39.20; 18. Dennis Gedekmk 2.39.26; 19. Stefan Bousma 2.40.52; 20. Arjan Barhorst 2 42.29; 21. Maarten Dijker 2 43.04, 22. Tony van der Vis 2 47.54; 23. Sjaak Randsdorp 2.50.05; 24. Theo Takes 2.57.21; 25 Jan Kuyper 03.07.33 Texelse vrouwen: 1. Ingrid van Lubek 2.21.24; 2. Nel Bruining 3.05.53. Ed Drijver uit Den Hoorn is derde ge worden bij de nationale schiet wedstrijden voor jachtopzichters, die woensdag in Biddinghuizen werden gehouden. Elke provincie had een team van vijf man naar de wedstrijd afgevaardigd. Drijver toonde zich de beste schutter van het Noordhollandse team en bleek later nummer drie te zijn in het totaale klassement. De deelnemers, allemaal jachtopzichters, moesten met een hagelgeweer vijftig keer op kleiduiven schieten en vijf keer met een buks (staandl op een ander doel. Vooral in het kleiduiven schieten was Drijver sterk. Naast de wedstrijd voor jachtopzie ners was er een „donateurs wedstrijd" waarbij dezelfde schietopdracht moest worden uitge voerd. Hier deden twee Texelaars aan mee: Koen van der Meer en Jaap van Lenten. Zij boekten en zeer behoorlijk resultaat en eindigden in de mid denmoot. Op 21 september worden de Texelse kampioenschappen kleiduiven schie ten gehouden, aanvang 13.00 uur bij „Nieuw Breda" in Eierland. Er wordt aan deelgenomen door een dertigtal jagers en jachtopzieners. De zondag door Kustzeilvereniging Westerslag en Windsurfclub Texel gehouden windsurfwedstrijd werd door het mooie weer en toch wat wind een geslaagde surfdag. Er gin- gec veertien surfers, waaronder één dame van start voor de laatste wed strijd van de competitie om het Texels kampioenschap. Het leek er zondagmorgen eerst niet op dat er een redelijke wedstrijd kon worden gevaren. Onder de kust was er weinig wind, van een echte bran dingwedstrijd kon geen sprake zijn. Toen de wind iets toenam besloot de wedstrijdcommissie een lange afstandrace te varen. Doordat de vlaggen recht uit de kust waren kon langs de kust, dus haaks op de wind, voor surfers de meest ideale koers, worden gevaren. Er werd gestart voor het clubgebouw van de KZV Westerslag, waarna de meetpaal van Rijkswaterstaat bij paal 21 moest worden gerond. Daarna voeren de deelnemers weer terug naar het strand voor het clubgebouw. Direct na de start van de eerste manche vormde zich een kopgroepje van drie man, Peter Wiersma uit Steenwijk wist als eerste te finishen, gevolgd door André van den Berg en Menno Loning, en op afstand Daniël van der Vis. Nadat ieder zich aan de klaarge zette soep en stokbrood tegoed had gedaan werd voor de tweede man che gestart. Al snel lag hetzelfde groepje weer op kop. Rater Wiersma finishte weer als eerste, Van den Berg en Loning hadden stuivertje ge wisseld. Nadat iedereen was gefi nisht en had uitgerust werd voor de derde en laatste manch gestart. Weer lag hetzelfde groepje op kop De wind was iets toegenomen waardoor er veel sneller werd gevaren. Het werd in het kopgroepje een spannen de race. De drie gaven elkaar weinig toe, en er werd fel gestreden ofn de eerste plaats. In het heetst van de strijd had Wiersma vergeten dat er een strekdam lag en hij zeilde er overheen, wat hem een „skeg" kost te. Loning en Van den Berg streden om de eerste en tweede plaats. Van den Berg meldde zich als eerste af en won de manche. Ook achter in het veld werd fel om een goede plaats gestreden. Mede door het prachtige strandweer werd het een geslaagde surfdag en kon na de prij suitreiking ieder voldaan naar huis. Uitslagen 1. Peter Wiersma: 2. André van den Berg; 3. Menno Loning, 4. D8niël van der Vis; 5. Eddy Bakker; 6. André Barhorst; 7. Jacob Roeper; B. Gert Jan de Wc 9. Jaap Kees Snoeij en 10. Annet de Jong

Texelsche Courant | 1991 | | pagina 5