>xel bekert verder a 3-1 overwinning Zaal voetbalcom petitie beleeft valse start Kamernood/noodkamer tbaluitslagen emvierdaagse: 0 deelnemers Fikse kater voor ZDH na jubileumvreugde Smash begint met volleybaltraining Hulp van de concurrentie... Uit het politierapport Geslaagd Niet fout Weggesleept Geslaagd Zwaarbevochten zege van Texelse Boys 1/ Collectie Karlas naar Milliner Mode )AG 3 SEPTEMBER 1991 TEXELSE COURANT PAGINA 7 Texel 1 dinsdagavond Helder hekelde voor de beker, lukte het jelaars opnieuw een beker- trijd te winnen. Ditmaal was e klasser Foresters uit Heiloo, iet lege handen het eiland I verlaten. ondanks het warme weer een k aantal toeschouwers naar het van s.v. Texel gekomen. Sommi- wwe supporters hadden daar- [tijdelijk) het strand verlaten en Texel opnieuw een goede lijd spelen. In de beginfase had al afstand moeten nemen maar iprong wat te gemakkelijk met nsen om, zodat men pas halver- eerste helft op een 2-0 prong kwam. Foresters maakte xel even moeilijk door op slag ast 2-1 aan te tekenen, maar na it nam Texel door een derde unt definitief achterstand en ie wedstrijd verdiend met 3-1. Knappe doelpunten iks het warme weer zag Texel om vanaf het begin Foresters druk te zetten, Erwin Koning m van Veen kregen kansen om op voorsprong te zetten, maar dies misten de juiste scherpte, ivas gestart zonder Gerrie man (blessure) en Rieuwert Pol itiel. Plaatsman werd zeer ver- elijk vervangen door Jan Eel- m Pol werd vervangen door art Eelman, die middelste mid- Ider speelde en het uitstekend Voor de rest week het Texelse niet af van het team dat tegen speelde Texel nam halverwe- tweede helft een voorsprong rwin Koning de bal klaar legde- ohn List, die de opstuitende iiard op doel schoot. De doel- an Foresters verkeek zich op irk dalende schot en even later bal achter hem in het net, een ig doelpunt en een verdiende orspong voor Texel, achten was nu op het tweede nt en dat kwam ook. John List op rechts een corner nemen n van Veen kwam la Wim roor zijn man en kopte de bal in de kruising, 2-0. Texel leek ruime overwinning af te gaan ader geval de rust in te gaan n 2-0 voorsprong. Een mo an onoplettenheid op rechts één van de spitsen van Fo- chter in balbezit en vanaf de an het strafschopgebied ver- ig 27 aug: afdeling Noord-Holland: leider (Texel w.n.s.) lag 31 augustus; 3-Texel C1 li-Helder Dl 91 september: 0-0 0-23 5-1 82-Tex. Boys B1 0-9 oys C1-JVC Cl 8-0 oys C2-Flevo C1 0-13 91 september: és beker: mesters 3-1 lex. Boys 2-3 go's 2-Texel 2 2-0 i-Texel 2 Texel 3 n.o. 5-Tex. Boys 2 2-0 ays 3-ZAP 6 1-1 ui: ^-Texel A1 1-10 •art A1-Texel A2 5-1 k)ys-Tex. Boys 5-3 400 mensen deden mee aan 1 twemvierdaagse, vorige "Zwempark Molenkoog. lede- '"d zwommen de jongens en 'lot 12 jaar 250 m; de oude- Mtens 500 meter. het zwemmen werden tal van activiteiten georganiseerd, zo- sfóchten en demonstraties van edschutters en Volksdans- 'exel. Ook was Jos Engelvaart j'9 met vele kano's waarin ook nemers plaats mochten ne- °P de beide laatste dagen hield *b TX '71 een kleine kermis. "Dtepunt van de Zwemvier- s was ongetwijfeld de vierde e dag. Alle deelnemers ont- een bon, waarmee ze aan de sa® kochten deelnemen. De me Buzz" verzorgde de muzi- wjsting: hun optreden viel bij ®n deelnemers enorm in de Het personeel van Zwempark toog kan terugkijken op een We zwemvierdaagse. dween de bal onhoudbaar voor Bart Heerschap in de kruising, 2-1. Scheidsrechter Na de pauze probeerde Foresters Texel onder druk te zetten om zo doende op gelijke hoogte te komen. Even leek een gelijkmaker in de lucht te hangen, maar Paul van Exel zette zijn directe tegenstander, zoals zo vaak zondagmiddag, voor schut en scoorde met een simpele voetbewe ging 3-1 voor Texel. De wedstrijd leek gelopen en mede door de warmte zakte de wedstrijd naar een laag peil. Vanaf dat moment wilde scheids rechter Beentjes (geen onbekende voor Texel, want hij liet enige jaren geleden de wedstrijd St. Adelbert- Texel uit de hand lopen) een hoofdrol voor zich zelf. Nadat de doorgebro ken Erwin Koning onderuit was ge haald door de aanvoerder van Foresters, kon de laatste van het veld vertrekken. Beentjes schreef vervol gens Paul van Exel op voor spelbe derf nadat de Foresters-keeper via de voet van Van Exel had uitgeschoten, nadat er door de scheidsrechter was gefloten een onbegrijpelijke beslissing voor velen. Even later schreef hij ook nog John List op, die zich via het woord kwaad maakte op een Forester-verdediger die een Texelse speler grof onderuit schoffelde, leder een verwachtte een boeking voor de Forrester-speler, maar het lot van Beentjes trof John List, terwijl de verdediger uit Heiloo vrijuit ging. Ge lukkig voor iedereen besloot de scheidsrechter er snel een eind aan te maken en plaatste Texel zich net als vorig jaar voor de derde bekerron de (13 oktober). Competitie A.s. zondag begint de competitie voor Texel en men reist dan naar De uitzinnige jubileumvreugde van ZDH heeft plaats gemaakt voor een fikse kater. De voetballers uit Den Hoorn gingen in een kleurloos duel met 0-6 roemloos ten onder tegen Dirkshorn. Een triest resultaat, zeker gezien de goede veldbezetting. Het handjevol toeschouwers dat de verleiding van het strand zondag weerstond, kwam na een uitgebreide analyse tot de slotsom dat ZDH er nog niet klaar voor was. Het was dan ook niet Dirkshorn dat het de thuisploeg tijdens de eerste competi tiewedstrijd moeilijk maakte. ZDH liep tegen zichzelf te voetballen. Nieuwe gezichten die zich zondag presenteer den konden daar geen verandering in brengen. Henk de Ruyter, dit jaar de buterend als coach, voelde zich door blessures van anderen genoodzaakt zelf ook aan het strijdgewoel deel te nemen. Het kwam hem duur te staan: individueel spanden de spelers zich wel in, maar de combinaties schoten te kort. De ploeg hing als los zand aan elkaar. Dieptepasses leidden bovendien tot spelsituaties die de te genstander snel doorzag. Dirkshorn op zijn beurt liet de thuisploeg ko men, om vervolgens genadeloos toe te slaan. Slordig Toch leek ZDH aanvankelijk de betere ploeg. Doelrijpe kansen tijdens de be ginfase bleven echter onbenut. Jan de Wit, die zich als rechterspits niet op z'n gemak voelde, had de kans op 1-0, evenals Ton Arnout aan de lin kerzijde. Terug van weggeweest was ook hfj niet trefzeker. Onzorgvuldig heid stond echter aan de basis van de eerste tegengoal. Uitgerekend de geblokte Dirk Barends liet zich in de 26ste minuut van de bal zetten. Dirkshorn profiteerde handig en zette de ZDH-verdediging, inclusief de nieuwe doelman Rob Zuidwijk, op het verkeerde been; 0-1. Nieuwe spelregels aangaande balcontact maakten zijn keeperstaak er niet een voudiger op. Nog geen twee minuten later hield ZDH weer de adem in toen een inzet van de bezoekers via het houtwerk naast schampte. Voor het rustsignaal sloeg voor de zwalu wen het noodlot toch nog tweemaal toe, zodat de trieste balans snel kon worden opgemaakt. Koel Vanuit de koelte van de kleedvertrek ken startte ZDH een furieus opening soffensief, dat wederom uitmondde in een overwicht voor Dirkshorn. Een perfecte combinatie over de rechter flank verraste de thuisploeg. De voor zet werd eenvoudig achter de machteloze doelverdediger gescho ven. Behoudens enkele vruchteloze pogingen rukten de Noordhollanders daarna nog tweemaal succesvol op richting ZDH-goal. De getergde Hoornders boden weinig verzet meer. Alleen met een optimale inzet en in stelling kan dit elftal volgende week tegen DWOW een beter resultaat af dwingen. Schagen waar S.R.C. om 14.30 uur als tegenstander zal optreden. S.R.C. heeft zowel in de oefenwedstrijden als in de beker goede resultaten be haald en het zal dus een echter krachtmeting worden, waarbij Texel minimaal een punt zal moeten halen. Trainer Roomeijer kan waarschijnlijk ook zondag nog niet bschikken over twee geblesseerde spelers (Gerne Plaatsman en Frank Matroos) maar het laat zich aanzien dat beiden bij de eerste thuiswedstrijden op zondag 15 september tegen Andijk weer fit zijn. Ook de trainingen van Smash '68 zijn weer begonnen. Op de woens dagavond wordt getraind in de Bei- jenkorf op de volgende tijden: 19.30 -21.00 u. Dames recreanten en heren 21.00-22.30 u. Dames 1 en 2 De trainingen van de jeugd beginnen op vrijdag 6 september. Nieuwe le den zijn uiteraard welkom. Brand is niet leuk, vooral niet als er een nasleep is in de vorm van proble men met de verzekering. Wij weten ervan mee te praten na de brand in onze woning aan de Rozendijk op 12 februari j.l. We hadden een inboedel verzekering èn een opstalverzekering bij Delta Lloyd. Voor de inboedelver zekering was Assurantiekantoor Jos Kager uit Den Burg de bemiddelende instantie en voor de opstalverzekering was dat een bank in Den Burg. De inboedelverzekering leverde geen pro blemen op en keerde vlot uit, maar bij de opstalverzekering lag het iets moeilijker, er waren enkele proble men, zoals onderverzekering, waar door niet de gehele schade kon worden uitbetaald. Bij het toekennen van het bedrag werd door Delta Lloyd een fout gemaakt, waardoor aan ons ƒ11.244,46 te weinig werd uitgekeerd. Wij vonden dat vreemd en spraken erover met de bemidde lende bank, maar door onkunde of ongeïnteresseerdheid was de zaak daar na een half jaar nog niet tot klaarheid gebracht. We moesten ons er maar bij neerleggen. Gelukkig sprongen de medewerkers van Jos Winkeldiefstal. Vier Duitse kinde ren zijn in De Cocksdorp betrapt op winkeldiefstal. Ze hadden onder an dere drank gestolen. De schade ƒ267,55 werd vergoed. Diefstal. Terwijl hij een douche nam is het rijbewijs en een bedrag van T650,- uit de broekzak van een 33-jarige muzikant uit Spijkernisse gehaald. De man had de deur van zijn appartement in De Koog niet af gesloten, om zijn kamergenoten niet buiten te sluiten, die even een om metje waren. Diefstallen. Uit auto's in De Koog zijn afgelopen weekend verschillende zaken gestolen, zoals radio's en cas settebandjes. de daders forceerden ramen en portiersloten. Parkeerprobleem. Een 57-jarige au tomobilist uit Middelbeers reed tij dens het inparkeren op het terrein bij paal 28 tegen de linker autodeur van een 42-jarige Duitser. Jolanda Smit slaagde voor het diplo ma Verpleegkundige A. Zij volgde een opleiding in het Geminiziekenhuis te Den Helder. 15 september: Viskampioenschap Sportvissersclub Texel bij Ceres (oude gedeelte), aan vang om 8.00 uur. 20 september t/m 4 oktober Tentoonstelling expositie-ruimte raad huis. H. Noorlander, Den Hoorn. Cursus voor thuis ziekenverozrgen van 98.30-11.30 uur in het Groene Kruis gebouw. 21/22 september: Zwem- en Poloclub TX'71. Uitwisse ling Texel-De Stern. Tevens sluiting zwembad Molenkoog. 22 september: MAB-club motorcross. 23 september: Doopsgezinde kerk in Den Burg. Eer ste bijeenkomst. 27 september: Om 14.00 uur organiseert het Maritiem- en Juttersmuseum in Ou- deschild een excursie naar fort „De Schans". Inschrijven aan de kassa van het museum. De kosten zijn f2,— p.p. Kager voor ons in de bres hoewel ze dat natuurlijk helemaal niet verplicht waren omdat ze met deze kwestie niets te maken hadden. Het resultaat was echter dat Delta Lloyd op 2 augustus j.l. per brief de fout erkende en het bedrag van ƒ11.244,46 alsnog overmaakte. Graag willen wij onze dank uitspreken aan assurantiekan toor Jos Kager voor deze actie. En ook nog aan de Texelse brandweer voor het snelle en effectieve optre den destijds, waardoor erger kon worden voorkomen. H.E. Peeters E.C. Peeters-Smits Rozendijk 15. In het interview met het zestig jaar getrouwde echtpaar Haker staat een zinsnede over een directeur van een zuivelfabriek, die „fout" zou zijn. Hiermee wordt niet bedoeld dat de man lid was van de NSB, want dat was niet het geval. Het echtpaar had alleen enige onaangename persoonlij ke ervaringen met de man. Een 26-jange inwoner van Den Burg moest vrijdag iets afleveren in De Koog. Hij parkeerde zijn auto aan het begin van de Dorpsstraat op zo'n on gelukkige manier dat er geen brand weer of ziekenauto meer doorkon. De politie liet de wagen om 22.30 uur wegslepen. De man haalde zijn auto de volgende dag pas op en moest f 200,- sleepkosten betalen. Rimko Vosjan is aan de universiteit van Amsterdam geslaagd voor het doctoraal examen economie, richting bedrijfskunde. In het huis-aan-huisblad De Echo uit Amsterdam werd aandacht besteed aan de ludieke actie om het woningnood-probleem van een Texel se student op te lossen. feld De start van de Texelse zaalvoetbal competitie kende in de zestien jaar van zijn bestaan niet zo'n slechte als dit seizoen. Daalde het aantal teams al met vijf, tijdens de start van het seizoen bleken nog eens twee teams niet aan de start te zullen komen. Bij de jeugd was het al niet beter. Van de oorspronkelijke vijftien jeugd- teams lieten vijf teams het afweten. Tel hierbij het aantal van nu al tot vijf teams die niet zijn opgekomen, dan mag de start van dit seizoen drama tisch worden genoemd. Bij de senio ren wordt steeds meer de invloed van het langere toeristenseizoen dui delijk. Voorheen was het zo dat eind augustus de meeste teams bijna vol ledig in de zaal konden verschijnen. Dit seizoen geeft echter aan, dat een gedwongen start van de competitie in augustus (i.v.m. het feit dat als het zaalvoetbal in aanmerking wil komen voor het goedkope sporthaltarief, 40 weken moeten worden afgenomenl te vroeg is en dat men eigenlijk pas half september (vooral de lagere teamsl aan een competitiestart toe is. De rayoncommissie doet er mo menteel alles aan om de teruggang een halt toe te roepen en wil komend seizoen de verenigingen toestaan om onder een of meerdere sponsorna men te gaan zaalvoetballen (onder bepaalde voorwaarden). Bij de jeugd is het aantal teams eveneens schrik barend teruggelopen. Een oorzaak is Met vier nieuwe spelers in de gele deren (Robert Visser, Marco van Leersum, Johan van 't Hoeft en Marcel Witte) won Texelse Boys van het stugge Twisk in het gelijknamige Westfriese plaatsje: 2-3. Nog zonder spitsspeler Bert Witte, had Tex. Boys het in eerste instantie zwaar. Twisk opereerde agressiever en deed totaal niet denken aan de ploeg die vorig jaar de rode lantaarn in de derde klasse droeg. Na een kwartier keek het mat spelende Boysteam tegen een 2-0 achterstand aan. Langzamerhand begon de warm te zijn tol te eisen van de flink uit de kluiten gewassen Westfriezen. Tex. Boys nam het initiatief op het mid denveld over. Vlak na rust leidde dit tot de aansluitende treffer van Ro nald van der Wetering. Toen dezelfde speler door zijn tegenstander hard werd neergehaald, boekte de scheidsrechter deze Twiskspeler. De ze kon zich niet beheersen en voegde de man in het zwart nog wat scheld woorden toe. De thuisploeg moest vervolgens met tien man verder. De verdiende gelijkmaker kwam op naam van Jasper Joosten. opnieuw verwij derde de scheidsrechter een Twiskspeler die beledigende taal uit sloeg. In de slotfase maakte Marcel Witte de druiven voor Twisk nog zuurder. Met een strak schot in de kruising bezorgde hij bij zijn competi tiedebuut Texelse Boyse twee punten. uip-t Van onze stadsredactie 'Ik zoek een echte kamer' is de noodkreet van deze student van het verre Tessel. Een echte kamer, want het studentenkamertje dat hij afgelopen week af en toe bewoonde, was wel erg klein. En het had zogezegd nogal inkijk. Het was een deel van de etalage van het American Discount Bookcenter, Kalverstraat 185. „Er komen hier veel studenten boeken kopen," aldus een medewerkster. „En we weten dat velen van hen een kamer zoeken. We besloten ze in onze winkel de gelegenheid te geven hun probleem aan het grote publiek voor te leggen." Het was wel passen en meten, maar het lukte. Een noodkamer vanwege de kamernood. En er kwamen diverse aanbiedingen - dat wordt nog een hete studie... Foto: JanOniflfn dat (buiten het geringere aantal be schikbare spelers) de bereidheid van ouders voor begeleiding is afgeno men. Ook bij zaalvoetbalverenigingen, houdt kennelijk de vereniging op bij de senioren. Bij de matige start van het zaalvoetbal zou men haast verge ten, dat er door andere teams wel werd gespeeld. Afgelopen week stond in het teken van de tweede ronde van de beker, het begin van de hoofdklasse en de start van de damescompetitie. In de hoofdklasse startte Gamma uitste kend en won met 6-1 van Klif. Het zal voor de andere hoofdklasseteams dit seizoen moeilijk zijn om één of meer punten van Gamma af te snoe pen. Mantje startte eveneens voor tvarend, door de Krim met 5-1 terug te wijzen, In de reserve-hoofdklasse won het jeugdige Gamma 2 van Texel 2, terwijl De Koog in dezelfde klasse met 2-0 won van Casino 2. Programma Woensdag: 4 september: 17.15 u. Casino 1-De Koog IJ1) 18.00 u. Casino 2-0osterend 1 (J1) 18.50 u. Mantje-Casino 1 (D) 19.40 u. Mantje 2-Rab 20.30 u. De Koog 2-Oosterend 3 21.20 u. Texel 4-ZDH 22.10 u. De Koog 5-klif 6 Zaaldienst: De Krim Donderdag 5 september: 17.15 u. Texel 3-Texel 2 (J1) 18.00 u. Casino 4-Oosterend 5 18.50 u. Gempo-Jelleboog 3 19.40 u. Gamma 3-Albert Heijn 20.30 u. Casino 5-Oosterend 7 21.20 u. Nioz-Jelleboog 22.10 u. De Koog 2-Klif 5 Zaaldienst: Mantje Vrijdag 6 september: 17.00 u. Klif 4-Texel 3 17.45 u. Attent-Krim 23 18.35 u. Texel-Oosterend 19.25 u. De Koog-Jelleboog 20.15 u. De Krim-Casino 21.05 u. Texel 2-Jelleboog 2 21.55 u. Klif 3-Casino 2 22.45 u. Gamma 2-Klif 2 Zaaldienst: Klif. Wielrennen. Thijs de Boer, Jacob Keyser, Wolfgang Küthe en Martin Visser hebben vrijdag tijdens een wedstrijd van de wielerclub eerste plaatsen behaald in hun categorie. Verloting. Tijdens de verloting op de rommeltjesmarkt in Den Hoorn, ten behoeve van de restauratie van het kerkje, zijn prijzen gevallen op lot nummers rose 444, 502, 523, 580, 582, 584, 625, 626, 725, 750, 812, 818, 832, 908 en 929. De prijzen kunnen worden afgehaald bij Anne- miek Zijm, Naalrand 11 in Den Hoorn, telefoon 19581. De organisatie bedankt alle inbren gers. En wie nog spullen voor de rommelmarkt heeft kan bellen naar Ferry Zwanenburg (19272) of Anton van der Gaag (19383). Aanrijding. Een 26-jarige automobi list uit Den Burg moest op de Waal- derstraat afremmen voor het verkeer. Een 22-jarige Cocksdorper zag dit te laat en botste op zijn voorganger. De schade viel mee. Hannie van Zoelen heeft net haar winkel aan de Burgwal geopend en nu al verandert haar assortiment. Zij gaat de bontcollectie van Martin Karfas verkopen. De zaak wordt daarom deze week enigszins aange past. Sinds juni dit jaar drijft Hannie van Zoelen „Milliner Mode". Ze maakt kleding voor particulieren en bedrij ven en verkoopt daarnaast een be scheiden stoffencollectie. Sinds ruim acht jaar heeft Martin Karlas zijn atelier en winkel in de Kantoorstraat. In zijn éénmansbedrijf (hij ontwerpt, vervaardigt en verkoopt zijn produkten zelf) verdeelt hij zijn tijd tussen produceren en verkopen. Met name in het seizoen zijn er vaak mensen in de winkel, zodat hij weinig tijd heeft om te werken. Daar zocht Karlas al enige tijd een oplossing voor. Het aanstellen van winkelperso neel ziet hij niet zitten. „Het is moei lijk iemand te vinden die daarvoor geschikt is. Bovendien is zo iemand niet produktief als de winkel leeg is, wat ook wel voorkomt." De samenwerking met Hanny van Zoelen is voor Karlas het ei van Co lumbus. Karlas krijgt door de verhui zing van het verkooppunt de ruimte om zijn atelier uit te breiden en kan zich volledig met het produceren be zighouden. Tevens heeft hij nu meer tijd voor de promotie van zijn pro- dukt. Vrijdag 6 en zaterdag 7 september houdt het duo open dag.

Texelsche Courant | 1991 | | pagina 7