Cjroen ^wartrjexels in het harL, vulling tussengebied met )uw sporthal van start WK EXPRESS Sr- Bedreiging volksg Cocksdorpse houdt actie tegen lage paaltjes Ürde"g NaÏtiA svraag: wie bedenkt logo >toservice kjlv )pt Texel negen ningen mis door mgedrag raad? Brandstichting: getuigen gezocht Winkelpui ontzet door onwennige automobilist Vernielingen sh> Problemen rond verbod op rijden drijfmest w Alléén ZDH-veld kan worden bespeeld w Windturbine bij veerhaven 95 wielrenners aan start bij tijdrit w Smoezen tip voor Texelaars iw Mini-Shetlander van Voskuil kampioen sw Gedoogregeling wordt opgeheven Parachutiste stierf aan hersenbloeding IICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR 10614 DONDERDAG 12 SEPTEMBER 1991 ertenties, abonnementen, etc d De Rooy B.V, Postbus 11, 1790 AA Den Burg 02220-12 741, na 18 00 uur 14881. Telefax 02220 - 14111 Parkstraat 10 of Warmoesstraat 45, Den Burg, telefoon 2741 buiten werktijd oman, Pater Witteplein 27. Den Burg, telefoon 02220-15472. Postgiro 652 Bankrelaties Amro Bank nr. 46.99 17.636 Rabobank nr. 36.25.01.742; N.M.B. nr 67.34.60.398 Verschijnt dinsdags en donderdags Abonnementsprijs f43,95 per half jaar; Los f1,20 it startsein voor de bouw van en evenementencentrum ,/t land", gistermiddag, is een gemaakt met de invulling van .tussengebied" in De Koog. efnemer Nico Erwich en zijn n en partner Annemieke Wil- open de voor Texelse begrip- usachtige hal rond de seling te openen. pt wordt dat, nu het eerste over de dam is, er spoedig uilen volgen, zodat het gebied de huidige Nikadel en het park" binnen afzienbare tijd en gezicht krijgt. Met verschil- egadigden zijn momenteel on- delingen gaande. jw van de sport- en evene- ïhal is iets later gestart dan Er- oopte. Een bezwaarschrift van iger ondernemer, die vreesde Dncurrentie door eventuele eve- ten in de hal, vertraagde de ure. Pas toen Geduputeerde het bezwaarschrift ongegrond irden en eind vorige week een ing van geen bezwaar afgaven, t sein op groen worden gezet, jn van betrokkenen bij de lo.a. onderaannemers, iers en architect) werd gister- de officiële „aanvang van de verricht. Deze handeling be- uit het laten zakken van een lok door kraanmachinist Bart ^an hoofdaannemer Meijert lysteembouw uit De Cocks- lie daarbij werd geassisteerd emeenteraad liet dinsdag- d de kans liggen om negen woningbou wcontingenten Texel in de wacht te sle- Na een discussie over de van een seniorencomplex de Gasthuisstraat staakten lemmen: 7-7. Vanavond de raad een herkansing in extra raadsvergadering, aan- 19.30 uur. laliter schuiven voorstellen aar de eerstvolgende raads- idering als de stemmen sta- Oktober is echter te laat, de gemeente moet vóór 15 amber een aanvraag voor ex- 'ontingenten indienen. Als de feente de extra contingenten joopt, kunnen volgend jaar op II negen woningen minder den gebouwd. De negen con- Bnten voor het seniorencom- moeten dan namelijk den gehaald uit de voorraad 'het jaar 1992. De realisatie het complex loopt geen ge- Dinsdagavond ontbrak raadslid Erna Eelman, voor der van de bouw, zodat de kelijke stemmenverhouding 8-7 is vóór het complex. Te- het voorstel stemden het L Groen Links en Van Asselt. hekend is of Erna Eelman 'de extra raadsvergadering 9 is van vakantie Nauta's kwaliteits fönties. eilig ertrouwd door Nico Erwich en Annemieke Wil helm. In restaurant De Taveerne werd het startsein vervolgens gevierd met een hapje en een drankje. Texelse bedrijven Erwich verklaarde er trots op te zijn dat de hal vrijwel volledig door Texel se bedrijven zal worden gebouwd. „Dat wilden we graag en het is ge lukt." De Texelaars moesten op ver schillende onderdelen concurreren met bedrijven van de vaste wal, maar kwamen met de scherpste prijzen uit de bus. Onderaannemers zijn IBS/Oe- le (electra en leidingwerk) en CVI Texel (verwarming). Alleen enkele specialistische werkzaamheden, zoals het aanleggen van de squashbanen, worden door overkantse bedrijven uit gevoerd. De initiatiefnemer, die ruim 31/2 jaar geleden aan de verwezenlij king van zijn ideaal begon, verklaarde verder dat de hal niet alleen een aan winst is voor de Texelse bevolking, maar ook van belang is voor het toe risme. „Dit centrum betekent een mooie slechtweer-voorziening erbij; dat is toch gunstig in het kader van de seizoenverbreding", aldus Erwich. Grote hal De 70 bij 36 meter grote hal bestaat uit vier overdekte tennisbanen, twee squashbanen en een kantine. Ter ver gelijking: sporthal Ons Genoegen is 40 meter lang en 20 meter breed, dus sport- en evenementencentrum ,/t Stappeland" is straks verreweg de grootste overdekte sportvoorziening op Texel. Het gebouw heeft een nok- hoogte van 914 meter. Volgens archi tect Louis Uriot wordt de hal grotendeels door bossages aan het gezicht onttrokken. Naar zijn ver wachting zullen alleen het dak en de kantine (het fraaiste onderdeel) goed zichtbaar zijn. De nadruk zal op het sportieve ge beuren liggen. Daarnaast kunnen er grote optredens en manifestaties plaatsvinden. Erwich heeft nog geen concrete plannen en afspraken ge maakt, maar zal zich daar de komen de tijd intensief mee gaan bezighouden. De hal mankeert nog een opvallend logo. Nico Erwich en Annemieke Wil helm nodigen daarom alle Texelaars uit om een leuk ontwerp te maken. De winnaar kan een gratis abonne ment op de hal tegemoet zien. Inzen dingen dienen te worden gestuurd naar Postbus 533 in De Koog. Het vermoeden bestaat dat de brand in de schuur aan de Sluyscoog afge lopen dinsdag is aangestoken. De po litie verzoekt eventuele getuigen zich te melden, telefoon 12222. tSTAPPELANDi REALISATIEI VlO HiCO zrwch ARCHITCKTENBURO LOUIS URi0 SYSTEEHBOU* MEUERT BOON I H K BOUHPROJECTKUNAGlMEN INSTiLLATlEBURO SCHUIJLB V LOODGlCTEPSBEDRIjr OELE B C V I TEXEL Annemieke Wilhelm en Nico Erwich dirigeren het betonblok naar de goede plaats en geven daarmee het startsein voor de bouw van het sport en evenementencentrum ,/t Stappeland". /Foto Frans Hopman.i De familie Bakker van de Maaika- duinweg nabij De Koog keek giste ren, rond het middaguur, vreemd op toen een klant na een ongelukkige manoeuvre met donderend geraas tegen de winkelpui tot stilstand kwam. De bestuurder, een 60-jarige toerist uit Mook (Limburg), bleek bij het we grijden per abuis op het gaspedaal te hebben getrapt in plaats van te rem men. Hij had zijn auto, een nieuwe Volvo 344, nog maar zes weken in zijn bezit. Hoewel de schade aan het voertuig beperkt bleef, raakte de pui van Bloembollenwinkel Marjo door het incident behoorlijk ontzet en zal geheel moeten worden vernieuwd. De automobilist bekommerde zich echter meer om zijn eigen auto, aldus de vrouw des huizes, en wilde er zo snel mogelijk vandoor gaan. Zij scha kelde daarom onmiddelijk haar assu rantiemaatschappij in. Toevallig bleek de brokkenpiloot ook verzekerd bij dit bedrijf. De schade, volgens een eer ste schatting ca. ƒ5000,-, zal worden vergoed. Mevrouw Miek de Graaf uit De Cocksdorp heeft een handteke ningenactie gehouden tegen de te lage „autowerende" paaltjes in de Kikkertstraat. Aanleiding is een valpartij over zo'n paal, waarbij een dorpsgenote beide armen brak. Mevrouw de Graaf krijgt steun van huisarts R. van der Bent. Hij noemt de paaltjes „een bedreiging voor de volksgezondheid." f Kapotte auto's en gebroken armen als gevolg van de paaltjes in de Kikkertstraati Archief toto) „Ik ben eigenlijk niet zo'n activist, maar ik wilde weten hoe de mensen in het dorp erover dachten", vertelt mevrouw De Graaf. Ze haalde 177 handtekeningen op. ,,lk ben niet het hele dorp afgeweest, want ik loop zelf met een beugel. Maar nu ik zo veel positieve reacties heb gehad weet ik genoeg. Zestien mensen wei gerden te tekenen. Een deel daarvan bestond uit leden van de dorpscom missie en de rest was middenstand." Mevrouw de Graaf voelt zich in deze absoluut niet gesteund door de dorpscommissie. „Ik heb deze zaak weken geleden al bij hen aangekaart, maar ze doen er niks mee. In die commissie zijn alleen jongere mensen vertegenwoordigd, dat is toch geen afspiegeling van de bevolking?" Ze heeft er weinig vertrouwen in dat de actie resultaat oplevert. „Ik heb wel vaker iets met de gemeente opgeno men, maar die mensen daar trekken zich niks van je aan. Ja, dat klinkt wel negatief, maar ik heb een hoop slechte ervaringen opgedaan." Vergissing „Je kunt rustig stellen dat we ons met de herinrichting van de Kik kertstraat hebben vergist", aldus dok ter Van der Bent. „Toen de paaltjes kwamen leek het me een goede oplossing tegen ongewenst parkeren. Maar al gauw gebeurden de eerste ongelukken: er werden auto's boven op geparkeerd omdat de bestuurders de paaltjes over het hoofd zagen." De huisarts vult aan dat zijn aversie tegen de palen werd vergroot toen hij met verwondingen werd geconfron teerd, die waren ontstaan door val partijen over de autowerende obstakels. „In de loop van het sei zoen heb ik de nodige verwondingen behandeld, zowel bij Cocksdorpers als bij toeristen. Het betreft vooral oudere mensen. De dingen vallen net buiten je gezichtsveld als je loopt te praten. Bovendien levert een aanva ring met zo'n paal bij kinderen vaak niet meer dan een schaafwond op, maar bij ouderen algauw een bot breuk." Het lijkt Van der Bent beter als in de drukke zomermaanden de Kik kertstraat wordt afgesloten voor auto's met uitzondering van woon- en werkverkeer. „Als dat niet kan, moet de gemeente in elk geval de la ge palen vervangen door hoge." Hij sluit zich aan bij de actie van me vrouw De Graaf, maar heeft nog niet nagedacht over verdere stappen, mocht het gewenste resultaat niet worden behaald. Opgeknapt Nico de Graaf, voorzitter van de Cockdorpser dorpscommissie vertelt dat de palen onderwerp van gesprek zullen zijn in een vergadering met de gemeente, begin oktober. „Het is na tuurlijk makkelijk om overal tegen te zijn, maar er moet wét staan. Anders heb je zo weer een straat vol blik" Hij vindt de Kikkertstraat sinds de herinrichting aanmerkelijk opgeknapt. „Er zijn inderdaad wel wat ongelukjes met de palen gebeurd. Je zou ze weg kunnen halen en de straat af sluiten voor verkeer. Maar daar is de middenstand niet zo blij mee. Bomen in plaats van palen? Die nemen weer teveel licht weg." Overleg Piet Plug, directeur van gemeente werken, wil wel reageren op de handtekeningenactie, maar niet voor dat alle gegevens zijn onderzocht. „We hebben in de loop der tijd al eni ge palen verhoogd. We treden steeds in overleg met de dorpscommissie. Als we iets ondernemen om de snel heid van het verkeer af te remmen worden daar bijna altijd acties tegen ondernomen omdat mensen de maat regelen gevaarlijk vinden. Maar het is flauwekul om te zeggen dat de paalt jes een mislukking zijn. Als je in de drukte loopt te praten en je let niet op, dan kan je ook tegen een lan taarnpaal aanlopen, in plaats van over een paal vallen", vindt Plug. „Belachelijk", vindt mevrouw De Graaf. „De gemeente moet luisteren naar de mening van de bevolking. En door mijn handtekeningenactie is het duidelijk hoe het dorp over deze zaak denkt." In de Binsbergenstraat zijn vorige week twee auto's bekrast. Het ging om een rode Ford en een groene Volkswagen. Eventuele getuigen wor den verzocht de politie te bellen (12222). Op het Hoge Achterom in Den Hoorn werd de antenne van een Belgische Mercedes omgebogen en een siervelg ontvreemd. De Oostenrijkse parachutiste Ingrid Schabhüttel, die maandagmiddag omstreeks vier uur na een geslaagde landing op het vliegveld Texel onwel werd en per ambulance naar het Gemini-ziekenhuis werd gebracht, is dinsdag overleden. Het 22-jarige uit Peggau afkomstige meisje stierf aan de gevolgen van een hersenbloeding, zo werd in ^et ziekenhuis geconsta teerd. Het slachtoffer maakte tijdens haar vakantie op Texel drie sprongen. Na haar laatste, zachte landing stond ze op om naar het verzamelpunt te lopen, maar viel bewusteloos neer. Artsen beschouwen haar overlijden als een natuurlijke dood en leggen geen relatie met de parachutesprong. Voor de Rijkspolitie Dienst Luchtvaart betreft het geen luchtvaart-ongeval en is er geen aanleiding voor een na der onderzoek. Bij deze politiedienst zijn geen eerdere soortgelijke gevallen bekend. I'oor als u zich uit en/of thuis wilt melen. Kom dan naar Restaurant 't Bikkelement Kikkertstraat 19. 1795 A4 De Cocksdorp, telefoon 02220-16547. Maandags gesloten

Texelsche Courant | 1991 | | pagina 1