1 1 I y en filmvertoning jresentatie boek r Den Hoorn io De Koog vat training nseizoen weer i start slagen wieler- dstrijd Hoornder bejaarden gaan op reis Napraten over rommeltjesmarkten Lezing over Mensendieck Bomen Jaarvergadering Z.D.H. Mishandeling Eerhartkwartet geeft concert SYMPATIA ERDAG 12 SEPTEMBER 1991 TEXELSE COURANT PAGINA 3 inschrijvingstermijn voor deel- aan de fotowedstrijd Den is verstreken, kan een tussen- worden opgemaakt. Totaal 61 [mers en deelneemsters lever eer dan 100 foto's in! De eer- druk is, dat door de goede eit de jury het niet gemakkelijk irijgen. De fotowedstrijd wordt miseerd om de presentatie van iek: Kroniek van Den Hoorn", igesteld door Anneke Paag- luister bij te zetten. rgdafdeling leverde 17 deelne- op met 26 inzendingen. Bij de zorgden 44 deelnemers voor foto's van het gewenste for- Eveneens ongeveer 60 foto's een „te klein" formaat. Van aatste foto's zijn er een 20-tal westrijd toegelaten. Een jury inde uit Harry de Graaf, Anne- jgman en Janneke Goënga of de Vries en onder voorzitter van Arend Nijkamp, zal de nde foto's aanwijzen. De foto's bewonderen op een expositie s. zaterdag en zondag wordt iden in dorpshuis De Waldhoorn Herenstraat in Den Hoorn. Het |mma ziet er voor beide dagen ilgt uit: 117.00 u. Dorpshuis De Wald- is geopend voor bezoekers. 115.30 en 16.30 u. Vertoning tn smalfilm over Den Hoorn uit tn 1964-1967. u. Vanaf deze tijd zal de sa- lelster van het boek „Kroniek en Hoorn" aanwezig zijn om ite beantwoorden. Ook Nauta- s op beide middagen vertegen- fgd met een kleine informa- td. Op beide middagen kunnen eandag start Gyvo met de trai- I. De tijden zijn als volgt. Vol maandag 19.00-20.15 uur. vrijdag 16.15 u. groep 1 en 2 17.15 u. groep 3 en 4 18.15 u. groep 5 en 6 19.15 u. groep 7 en 8, voort- onderwijs Ie maandag zoekt Gyvo De ïog een team uit de eilandcom- die samen met hen wil trai- llichtingen G. Rungs 17572, V. lek 17729. Ook willen zij weer i met een jeugdafdeling volley- j voldoende belangstelling traint poep op maandag van 19.15 u. Op zaterdag 21 sep- i start de jeugdcompetitie in urg. Zit je in groep 7, 8 of ezet onderwijs en hetS je zin volleyballen, geef je dan voor itember op bij G. Rüngs I, of V. van Beek 17729, zodat igmet de training kan worden nen. ag kunnen alle damliefhebbers terecht in dorpshuis De Bijen- Oosterend. De aanvang is om uur. ipeciale aandacht voor de Tussen 19.00 en 20.00 uur damles gegeven en kunnen jes worden gespeeld. De lessen in uit een opleiding tot het Ischijfdiploma". Na afloop van 'sus wordt een klein examen iden. De geslaagden krijgen van mbond dan een diploma uitge- Het cursusmateriaal kost onge- '5,-. Schaakafdeling i vanaf dinsdag ook worden ge kt in de Bijenkorf. Een soort te-schaak, gewoon omdat ®n leuk is om te doen, met an- die dat ook vinden. Vanaf 1 uur kan iedereen terecht. Bij inde animo zal Cees van Hou- iteen en ander begeleiden. De m zijn ontwikkeld in goed over at schaakclub En Passant. De 'siten zijn niet concurrerend, juist aanvullend en mede be- voor degenen die nog geen 'd van een club willen zijn of op dag (de clubavond van EP) ver- 'd zijn. Iemand die informatie a' dammen, de jeugdactivitei- het schaken in De Bijenkrof allen met Piet Bakelaar, tel. 'of Jos de Wolf, tel. 18420. '9d: 1. Daniël Wiggers, 2. Jan Prins, '3. Roel Bakker, 4. Tij de Wijn, 5. Robert Huijsman, 6. fitte. 9d: 1. Remco Koopman, 2. Wie- Boer, 3. Jacob Keijser, 4. Hans "en: .1. Jordi Vinke, 2. Dirk Vin- Bob van der Schoot, 4. Jan 5. Nico Peet. een oor al- juurt- inderen 'een bal- atuurlijk t gras m rop het <en de erika '/OOlSïotJc "EXE. 'C s in Manhattan ew Yo bezoekers meedoen met het aanwij zen van de winnaar van de pu blieksprijs bij de oudere inzenders. De publieksprijs bestaat uit een exem plaar van „Kroniek van Den Hoorn", beschikbaar gesteld door de dorps commissie van Den Hoorn. Op zon dagmiddag is om 17.30 uur de uitslag van de wedstrijd. De feest commissie van Den Hoorn bedankt alle inzenders en inzendsters voor hun deelname aan de wedstrijd en hoopt op een gezellig weekeinde, niet alleen voor Hoornders...! Hoornders en oud-Hoornders van 55 jaar en ouder kunnen zich aanmel den voor een busreisje dat op woensdag 25 september wordt ge houden. De feestcommissie wil de ze. in onbruik geraakte, traditie weer in ere herstellen. Het reisdoel wordt door de organisa tie nog geheim gehouden, wel is be kend dat het vertrek om 14.30 uur vanaf dorpshuis „De Waldhoorn" plaatsvindt. Onderweg zal worden gepauzeerd voor koffie met wat lek kers. Pakweg half zes keert het ge zelschap terug naar het dorpshuis om van eenborreltje en een uitgebreide broodmaaltijd te genieten. Daarbij staat de deelnemers nóg een aange name verrassing te wachten. Om on geveer acht uur is het programma afgelopen, maar dit houdt niet auto matisch in dat daarmee de feesta vond ook ten einde is. De deur van het dorpshuis blijft namelijk nog een poosje los. De busreis, inclusief de aangklede broodmaaltijd kost 120,-per persoon, er kan vlak voor vertrek worden afge rekend. Opgave bij Ria Hoogeraad, Klif 21, tel. 19536. Wie geen suiker of zout mag hebben doet er verstan dig aan dit tevoren even te melden. Mensen die slecht ter been zijn wor den desgewenst opgehaald en thuis gebracht. Een telefoontje is voldoende. „Wacht niet te lang met opgeven, want vol is vol", waar schuwt de feestcommissie. Gravure. De gravure „Gezicht van de dijkbreuk, aan den douk, op Texel; in de overstroming, den 15den no vember 1775" is toegevoegd aan de gemeentelijke collectie. De gemeente raad aanvaardde dinsdag de gravure als schenking van mevrouw C. Botha-Dros uit Pretoria (Zuid-Afrika). De gravure is niet uniek, maar raadslid Gelein Jansen bij nadere in spectie gezien dat het een proefdruk betreft. „Misschien is het toch nog iets bijzonders", concludeerde Jansen hoopvol. De Oosterender rommeltjesmarkten zijn achter de rug. Dit seizoen zijn er vijf gehouden, tegen normaal vier. De extra markt werd gehouden voor het bekostigen van benodigdheden voor de rommeltjesmarkten zelf. De organisatoren zijn zeer tevreden want de markten hebben gemiddeld weer een hogere opbrengst te zien gegeven. Dat was voor een deel te danken aan nieuwe activiteiten, zoals de verkoop van oliebollen die on danks het warme weer gretig werden afgenomen. De baten komen ten goede van Sportvereniging Ooster end, muziekvereniging Excelsior, de Oosterender tennisclub, de gymclub, de damclub en het dorpshuis. Zaterdagavond a.s. worden alle me dewerkers verwacht in de kantine van SV Oosterend voor een „napraa- tavond". Daarbij zal iets worden meegedeeld over de baten van de markten en er wordt ook een video film vertoond. Aanvang 20.00 uur. De lezing over de Suikerunie, die aan staande maandag in gebouw „De Poort" (naast de Gereformeerde kerk in Den Burg) zou worden gehouden, gaat niet door. In plaats daarvan ver zorgt Mensendieck-therapeute mevr.- A. Abbas een lezing over haar werk. De bijeenkomst, die begint om 14.45 uur, is georganiseerd door de Christe lijke Plattelandsvrouwen Bond, maar ook niet-leden zijn welkom. Er was eens, héél lang geleden, nog vóór de oorlog een man die bloem bollenkweker was. Zijn zoon volgde hem op en daarna zijn kleinzoons, waarvan er één nu nog steeds bol- lenkweker is. Hij vindt het prachtig om buiten bezig te zijn in de vrije na tuur, het is hard werken in een korte periode, maar dat geeft niet want hij heeft er plezier in. Op een dag kwam er een bloembol lenkweker van de overkant en die kocht het land naast en achter onze Texelse bollenkweker hoewel wijze mensen hem hadden aangeraden om dat niet te doen. Na een paar jaar merkte de overkanter dat het niet zo ging als hij graag had gewild en hij verplaatste zijn bedrijf maar weer naar de overkant. Zijn land op Texel ligt er nog steeds, onverkoopbaar. Maar geen nood want er is een ge subsidieerde braakligregeling en bo vendien mag hij op het land bomen planten. Vooral dat laatste is heel erg voor de eerste bollenkweker. Hij zit met zijn handen in het haar want door de vele bomen zullen grote pro blemen ontstaan: verdroging van het gewas, 25% meer kans op ziekten in de narcissen, geen mogelijkheid om zijn bollen buiten te drogen wegens gebrek aan wind. Hij zal met zijn be drijf moeten stoppen. Hij vraagt iedereen om raad en iedereen leeft echt met hem mee en iedereen zegt dat zoiets toch niet mogelijk is. Maar het is wel degelijk mogelijk. Gelukkig bestaat er in dit sprookje ook een goede fee, de gemeentefee. Die zou met haar wonderbaarlijke kracht en macht de bollenkweker kunnen hel pen maar....ze doet het niet of ze wil het niet. Voor de overkantse bollenkweker is er een potje waaruit hij nog in komsten krijgt, maar is er ook een potje voor de Texelse bollenkweker? Hij heeft het nog niet ontdekt. De moraal van dit verhaal: je kunt beter Tesselaar heten dan Texelaar zijn. Bea Kooiman De Koog. In de Veronicagids stond deze smoe- zentip, die voor Texelaars misschien iets minder bruikbaar is.... Het Texelse schapenconcert „Woolstock", dat vorig jaar op het eiland werd gehouden, leeft kennelijk nog voort in de herinnering van de uitvoerende musici van het Ricciotti- ensemble. Familie Habraken uit De Koog stuurde dit onbewuste staaltje van Texelpromotie uit „Trouw" van zaterdag 7 september. Op vrijdag 20 september wordt in kantine De Spil de algemene leden vergadering van Z.D.H. gehouden. Het begint om 20.00 uur. De kantine is open vanaf 19.30 uur. De versla gen van de secretaris en penning meester liggen dan ter inzage. Belangstellenden kunnen deze versla gen vanaf 18 september ook afhalen bij secretaris Henk de Ruyter, Tot de algemene vergadering worden uitge nodigd leden (voetbal, gymnastiek), ouders van jeugdleden en donateurs van s.v. Z.D.H. Een 23-jarige inwoner van Oudeschild liep in de nacht van zaterdag op zon dag dronken en zeer luidruchtig door Den Burg. Zonder enige aanleiding sloeg hij een 20-jarige inwoner van De Koog in het gezicht, die daardoor een gescheurde wenkbrauw opliep. De politie maakte proces verbaal op tegen de agressieve Oudeschilder. Zaterdag 14 spetember a.s. geeft het Eerhartkwartet een concert in de Ned. Herv. kerk te Oosterend, aan vang 20.00 uur. Het vocaal gezel schap, bestaande uit twee sporanen, twee alten, twee tenoren en twee bassen, onder leiding van dirigent en repetitor Bert Schreuder geeft regel matig concerten. Sinds jaren bezoekt het ook éénmaal per jaar Texel. Trou we fans van het dubbelkwartet we ten dat elk jaar weer door het kwartet een ander reportoire in studie wordt genomen en uitgevoerd. Dit jaar bestaat het programma uit Spaanse en Italiaanse Villanella's. Vil- lanella's zijn lichtvoetige, meerstem mige liederen (uit de 16e en 17e eeuw), vaak van bekende compo nisten, met een soms wat ondeugen de, dan wel ontroerende tekst en met een levendige melodieën soms felle ritmes. Om één en ander te vergelij ken wordt door het kwartet ook een blokje Nederlandse volksliederen gespeeld. Het geheel wordt afgewis seld met instrumentale muziek: Een sonatie van Handel en Pepusch wor den door Loes Bakker (fluit) en Dyo Wassink (continuo-orgel) ten gehore gebracht. De toegang van tot concert is gratis, maar aan de uitgang wordt een collecte gehouden waarvan de opbrengst deels is ter bestrijding van de gemaakte kosten en deels voor het orgelfonds van de kerk. i De vakantie zit er op, en F de meeste scholen zijn L weer begonnen. Rest al- Plee n het weekend nog om van de zon te genieten. Maar helaas, het KNMI t het op zaterdag en j bijna altijd rege-. nen. Pech dus. Alhoewel. Wie in het bezit Is van "Het Smoezenboek" kan moei teloos een dagje vrij ne men. Helaas is dit werkje niet meer verkrijgbaar. Daarom een paar sugges ties. - Voor een vrije maandag: Je bent een weekendje naar Texel geweest. Een lang weekend, want je zit er nog steeds. In de verte zag je nog net de lichtjes van de laatste boot... - Voor een vrije dinsdag Je geeft de planten en ui terst zeldzame dure Sia mees van de buren wa ter/eten. Laat dat beestje nu door de deur naar bui ten glippen, de weg over steken en in het bos ver dwijnen. Dat wordt een dagje zoeken... - Voor een vrije woensdag "Hallo, u spreekt met m'n vader - Voor een vrije donderdag Woensdag, gehaktdag. Iets verkeerds gegeten ze ker, gisteren. De hele nacht overgegeven, geen oog dicht gedaan. Ik duik m'n bed weer in.... - Voor een vrije vrijdag Hè, hè. Eindelijk weekend. Ik ben blij dat het vandaag^ zaterdag is... Voor uw hartelijk medeleven bij het overlijden van onze zorgzame moeder en oma M. G. VAN DIJK-DE VISSER zeggen wij u hartelijk dank. kinderen, klein- en achterkleinkinderen. Oosterend-Texel, september 1991. Door goede machten, trouw en stil omgeven, be schermd, getroost en gesteund. Zo wil de familie, vriendin en vriend u hartelijk bedanken voor het me deleven ondervonden na het overlijden van MEIJERT VAN HEERWAARDEN Fam. Van Heerwaarden Nel, Jan Willem. Texel, september 1991 21-9-1966 21-9-1991 Onze ouders Jaap en Ria Hoedjes-Witte zijn zaterdag 21 september 25 jaar getrouwd. U bent van harte welkom op de receptie van 19.30 tot 21.00 uur in „Theodorahoeve", Kogerstraat te Den Burg. Op zondag 22 september is er om 10.45 uur een H. Mis uit dankbaarheid in de kerk te Den Burg. De kinderen „De Wamberg", Hoofdweg 57, 1795 JB Eierland. Wij gaan trouwen Kees-Piet Witte en Corrie Witte Na dik anderhalf jaar van samenwonen, moest het er toch maar van komen. We gaan de grote stap wagen, en aan elkaar het ja-woord vragen. Op vrijdag 20 september 1991 om 13.30 uur in het gemeentehuis te Den Burg. De kerkelijke inzegening vindt plaats om 14.30 uur in de R.K. kerk te De Cocksdorp. Wilt u ons feliciteren, dan bent u hartelijk welkom van 19!30 tot 21.00 uur in ,,'t Café" van Vakantie centrum De Krim, Roggeslootweg 6, De Cocksdorp. Ons adres is: Hoeve Dordrecht, Zanddijk 372, 1795 KL De Cocksdorp. Na enkele jaren samenwonen, willen wij dit met een huwelijk bekronen. Daarom geven wij Rob Koopman en Mareille Rootlieb elkaar het ja-woord op 20 september a.s. om 15.45 uur in het gemeentehuis te Den Burg. U kunt ons feliciteren van 17.00-19.00 uur in het „Stoombootkoffiehuis" te Oudeschild. Ons adres blijft: Het Buurtje 10, 1792 BE Oude schild. Uw aanwezigheid alleen al stellen wij zeer op prijs, maar mocht u ons iets willen schenken dan graag een bijdrage voor onze hu welijksreis. Ruud de Vries en Petra Bakker gaan trouwen op vrijdag 27 september a.s. om 13.30 uur in het ge meentehuis van Den Burg. De kerkelijke inzegening is om 14.45 uur in de R.K. kerk te Den Hoorn. U bent van harte welkom op onze receptie in eethuis „Catharinahoeve", Rozendijk 17 te Den Burg, waar u ons tussen 19.00-20.30 uur kunt feliciteren. Ons adres wordt: Schilderweg 169b, 1791 LN Den Burg. Donderdag 19 september verschijnen Gerko Praamstra en Nancy Westerlaken hand in hand voor de ambtenaar van de burgerlijke stand te Den Burg, waar hun huwelijk om 15.00 uur zal worden voltrokken. Receptie wordt gehouden van 19.30-21.00 uur in „Calluna". Ons adres is: Sluyscoog 22, 1791 WT Den Burg. Uw komst is voor ons al een kado. maar wilt u ons iets schenken dan graag zo S3 YVONNE VXNGENNIP: TOS EREEN VERENIGING IS DIE OVERUWRAKT, Niet voor iedereen zi|n gezoiyJheidszorg en onderwijs vanzeiisprekenj Geef Actie GIRO 17797 BANK 69.99.10.498 St'Cfiting ADRA-Sympjtls fr-tseweg'4 3735 ME Bosch «n Dt*n usetoon 030 281822 Getrouwd op 2 augustus 1991 Fred Schonenberg en Corinne Krijnen Doorzwin 5350, 1788 SP Julianadorp. ledereen heel hartelijk be dankt voor de belangstel ling, hulp, bezoek, vele kaarten, bloemen en fruit ontvangen tijdens mijn verblijf in het ziekenhuis en bij mijn thuiskomst. Fam. J. W. Rijk, Vroonlant 15. Langs deze weg willen wij iedereen bedanken voor een onvergetelijke huwelijksdag! Jan en Jo!an da Abma. Pa en Moe hartelijk gefelici teerd, Jack en Tïnekke. Get Smart, jacks H09.-, jeans v.a. f35.-, bodywar mers en jacks met uit ritsmouwen. Zegel Kids-wear, Weverstraat 32. Te koop tafelbiljart met prof. onderbouw en toebehoren. Tel. 17484. Alles moet weg! Vandaag de laatste dag Timmers tea room. Hogerstr 4. Te koop Ford Escort 1.3 laser, b.j. '85. Tel. 14112 (na 18.00 uur.) Opa en oma van harte gefeli citeerd. Dennis en Priscilla. Marcelino, kinderpyama's voor jongens en meisjes in diverse kleuren, vanaf maat 92. Zegel Kids-wear, We verstraat 32. Alles moet weg! Vandaag de laatste dag Timmers tea room. Hogerstr. 4. Last van droogte? Een water pomp voor iedere beurs. Bij Cebeco Mech. BV, 02220 - 12752. Alles moet weg! Vandaag de laatste dag Timmers tea room. Hogerstr. 4 Last van droogte? Een water pomp voor iedere beurs. Bij Cebeco Mech. BV, 02220 - 12752. Peps en Mems hartelijk gefe liciteerd. Nel en Eef. Zuivere zuivel van Sint Do- natus, natuurlijk lekker' Top-Five, stretch spijkerbroe ken voor meisjes, sweatshirt met kapuchon, parka's in fel le kleuren Zegel Kids-wear, Weverstraat 32. Te koop Honda crossmotor 125 cc, in perfecte staat, in- cl. kleding. Tel. 17484. Supralux verfmakers, geen praatjesmakers. Nu 1 liter grondverf voor de prijs van 1 kilo. Dus 33% gratis. Na tuurlijk Arn Looyer, Spinbaan 1, Den Burg, tel. 13179. Wat is er 21 sept. aan de- hand? Dan gaat 't clubge bouw van K.Z.V.W. van 't strand. Lamsoorhoning, zomerho- ning, borage en wilgenroosje zijn de unieke Texelse ho- ningsoorten. Verkrijgbaar bij Sint Donatus en de vaste verkooppunten. Kersvers echtpaar met hond en kat zoekt permanente woonruimte. Tel. 18263.

Texelsche Courant | 1991 | | pagina 3