06-11 errassende opening >xels zaalvoetbal Regen maar ook strijd bij Texelse ruiters Wie kende Lazariaschwili? hwork- en quiltcursus tober van start I kandidaten !n zwemdiploma Texelse Boys boekt knappe overwinning Ouderengym en soos Den Hoorn van start Opnieuw nederlaag voor zwaluwen Vijfde eilandcompetitie basketball van start Voetbaluitslagen Arie Langeveld eerste in landingswedstrijd Gerrie en Arnold Mühren veroverden de harten van voetbaljeugd KTF 100 jaar Damclub verrast in eerste wedstrijd Wielerclub houdt 2-uurs koppelcours ALARM ALS ELKE SECONDE TELT JAG 24 SEPTEMBER 1991 TEXELSE COURANT PAGINA 7 ,ofdklasse van het Texelse zaalvoetbal kent een verrassende start. Na pper tussen Texel en Gamma die in 2-2 eindigde, staat Texel bovenaan i punten uit 3 wedstrijden. Op de tweede plaats staat het afgelopen niet spelende Casino met 4 punten uit 2 wedstrijden. is Gamma met vier uit drie. man staat verrassend Klif, dat ider zijn niveau speelt en nog punten heeft behaald. In de re- hoofdklasse won De Koog 2 2 van Jelleboog 2 en staat nu agen met zes punten bove- Tvveede is Klif 3, dat met 3-2 amma 2 won en nu vier uit heeft Onderaan zijn vier ploe- mtloos, nl. Gamma 2, Jelle- 2, Oosterend 3 en Casino 2. jkt opnieuw op weg naar het oenschap in de eerste klasse. 6-3 overwinning op De Krim at Rab met acht uit vier alleen jeslagen bovenaan. Texel 3 ;og ongeslagen! volgt met vier ee. In de tweede klasse staat verrassend aan kop. Na een ,erwinning op Texel 4 heeft het zes uit vier. Op de tweede met vier punten staan Texel 4, oog 3 en ZDH. In de derde eindigde de wedstrijd tussen lavorieten voor het kampioen- De Koog 5 en NIOZ, onbeslist Dit houdt in dat NIOZ nog aan de leiding gaat met vijf Bij de junioren leidt Casino 1. wedstrijden is het team nog agen. EEN ijg 18 september: fkj 1-De Koog (J) iasino 1 (J) 2-Casino 1 (O) 3-Attent jino 4 w 5?xel 4 vJ -Klif 5 lag 19 september: Casino 2 (J) fwel 3 (J) feboog 5 g 4-Rab 2 nd 6-Klif 6 4-0osterend 5 r,d 7-Oosterend 5 12-0 3-6 0-1 1-1 6-1 9-1 4-5 3-6 4-1 3-3 2-6 2-3 4-5 4-5 ig 1 oktober begint Astrid Wil- laar basiscursus patchwork en i, De cursus bestaat uit zes jkse lessen, die bij Astrid Wil- lan huis (Wilsterstraat 2, Den worden gegeven. Voor nadere latie en opgave: telefoon oor de sluiting van het buiten- seizoen 1991 werd in zwembad toog gezwommen voor diverse a's. Alle kandidaten slaagden machtigden het felbegeerde Üploma foven; Cees Jan Laan; Wim D. Smidt; Ramon van der Star; Weijdt; Linda Smit; Michelle l Inge Rentenaar; Miriam Cnos- Vntha van Heerwaarden; Joost Eerwaarden; Evelien Westdorp; Huisman; Lisanne de Leeuw; IVerweij; Krzysztof Dobrowol- nnika Kooger; Danny Boon; Soeijen; Triska Koster; Kasper neke Bremer; Claudia v.d. Enzo Takes; Nelleke Groen; avan Karsen; Barbara Elias. ra A «Toorenburg; Jasmine Roeper; EZijm; Kora Sluijter; Jermaine Bn; Saskia Rijk; Tjarko Stolk; Zijm; Mirthe M. Snijders; Ste rn 't Noordende; Bart Bakker; fe'le Malschaert; Jan van Ros sen Kuijper; Joyce Heijne; Hoogerheide; Bas Hoep; Aat Jaura Wolf; Michael Berndsen; a van der Slikke; Myrthe M. indra Witte; Sander Trap; Pa rt- Kamp, Tommy Boogaard; Schermer; Lisette Land; Esther flBerg; Imme Bakker; Willem- ^tha Kok; Yvette Flier; Hugo f-Jaap Witte; Ingrid Laan; Ge- 8' Arie Koopman; Wout Tim- *3 Jaspers; Hilmar Hof; hJohan Bakker; Patricia Mosk; fijschuur; Sofia Boon; Cindy J1! Jan v. Heerwaarden; Felicia t Marianne J. Hin; Jacobien Vonk; Michael Novak; Lot- N&r; Chen-Lin Hsu; Iris van der jNatalja Witte; Erik Witte; Verlaken; Willem v. 't Wout; 'Witte; Johan Zijm; Sylvia v. '■Tae jung Groenendaal; Je- ?n9ejan; Steven van Vliet; 1 Snijders, Peter Jan Kossen; e Krijnen, Dirk Domhof; Gaby Danny Beijert; Mark-Jan Wit- ^er Bakker; Jorg Drijver; Sara J* Gijs Broess; Sjors Timmer; ^ogerheide. Na het debacle in de thuiswedstrijd tegen Oosterend heeft de jonge Boysformatie zich goed hersteld te gen het sterke Hauwert. Tegen de stugge Westfriese ploeg legde de Boys de basis voor de 1-2 overwin ning in een uitstekende eerste helft. Scheidsrechter Ranzijn had bijna de wedstrijd afgelast, omdat de thuis club de lijnen slecht had getrokken. In de eerste helft waren de gasten de betere ploeg. Nadat Bert Witte de kruising geraakt had, en Marcel Witte net naast had geknald, liet verdediger Ruud v.d. Wetering zien hoe het wèl moest. Goed doorzettend prikte hij struikelend de bal in de korte hoek Vlak voor rust schampte een zieden de knal van Martijn Beerling de paal, nadat hij goed was aangespeeld door de uitstekend spelende Alfred Bakker. Na rust zette Hauwert de Boys onder enorme druk. De overigens goed kee pende Kees Kooij had plaatsgemaakt voor Marco van Leersum, nieuwko mer in de Boys-gelederen. De Boys defensie hield het hoofd koel: De spitsen kregen weinig speelruimte, waardoor slechts schoten van zo'n 20 25 meter op keeper Van Leer sum konden worden afgevuurd. Het matige niveau van de schoten kon de Boysgoalie niet verontrusten. Rond de 20e minuut plaatste de Boys een succesvolle counter. Een lange, zuive re pass van Ruud v.d. Wetering op broer Ronald leidde tot een schiet kans voor de Boys-aanvoerder. Het houdbare schot werd echter losgela ten door de Hauwert-doelman, omdat de verdienstelijk spelende invaller Paul Witte prima scoorde. Simpel liet hij 0-2 aantekenen. Lang werd deze ruime marge echter niet vastgehou den. Aarzelend ingrijpen van de ver der solide opererende Boys-defensie leidde tot de aansluitende treffer van Hauwert. De laatste 20 minuten had Texelse Boys wel wat geluk nodig. Tweemaal redde Marco van Leersum op harde schoten van dichtbij. Ook een doorgebroken speler wist hij knap te stuiten. In de slotfase scoor de Martijn Beerling nog bijna 1-3, maar de uithaal ineens uit een corner smoorde in de drukbevolkte doel- mond. Met vier punten uit drie wedstrijden houdt Texelse Boys zich goed staande bovenin de ranglijst, wat niet werd verwacht werd na de gevoelige thuisnederlaag tegen Oosterend. Voor ouderen uit Den Hoorn en om geving is er vanaf 2 oktober elke week soos in dorpshuis „De Wald hoorn". Vanaf 14.30 uur kunnen ze tijdens het breien of een spelletje kaarten of andere bezigheden met leeftijdgenoten bijpraten. Natuurlijk zal daarbij een natje en een droogje niet ontbreken. Nieuwe leden zijn welkom. Ouderen die onder deskun dige leiding gezond van lichaam en geest willen blijven kunnen voor gymnastieklessen met ingang van 1 oktober ook in „De Waldhoorn" te recht. Daar vindt elke dinsdagmiddag vanaf 14.00 uur het wekelijkse rek- en-strek-uurtje plaats. Vrijdag 20 september: Rab-De krim 6-3 Albert Heijn-Klif 4 3-4 Gamma 3-Oosterend 4 0-4 Texel 2-Oosterend 2 4-1 Texel-Gamma 2-2 Jelleboog 2-De Koog 2 2-5 Gamma 2-Klif 3 2-3 Casino 2-Klif 2 Programma Woensdag 25 september 17.15 u. Casino 4 - Texel 4 (J) 18.00 u. Oosterend 1 - Texel 1 (J) 18.50 u. Klif - Casino 2 (D) 19.40 u. Mantje - De Krim (D) 20.30 u. Oosterend 5 - ZDH 21.20 u. Jelleboog 3 - Klif 5 22.10 u. Rab 2 - De Koog 5 Zaaldienst: Casino Donderdag 26 september 17.15 u. Casino 1 - Casino 2 (J) 18.00 u. Attent - Casino 3 18.50 u. Oosterend 7 - Jelleboog 4 19.40 u. Klif 6 - Nioz 20.30 u. Oosterend 6 - Casino 5 21.20 u. Texel 4 - De Koog 4 22.10 u. De Koog 3 - Gempo Zaaldienst: Jelleboog Vrijdag 27 september 17.00 u. Klif 4 - Rab 17.45 u. Oosterend 2 - Jelleboog 2 18.35 u. Mantje 2 - Texel 3 19.25 u. Oosterend - Mantje 20.15 u. De Krim - De Koog 21.05 u. Klif - Jelleboog 21.55 u. Casino - Texel 22.45 u. Klif 2 - Oosterend 3 Zaaldienst: Oosterend. ZDH incasseerde zondag met 8-3 opnieuw een forse nederlaag. De ploeg moest het al na vijf minuten zonder doelman Rob Zuidwijk zien te redden, die door een enkelblessure het veld moest ruimen. Vervanger Ton Arnout had geen antwoord op het vijandelijke vuur en moest acht maal vissen. Het wegvallen van doelman Zuidwijk, die voor minstens drie wedstrijden is uitgeschakeld, noodzaakte coach Henk de Ruyter de opstelling te wijzi gen. De rechtsbenige Rob Bruin kwam echter niet uit de verf op de linkerflank. Het tot dusver ongesla gen Berdos brak na de spelhervatting snel door de verdediging van ZDH en passeerde met een diagonale schui ver de onervaren ZDH-doelman. Door balverlies kwam de thuisploeg nog maals in kansrijke positie en scoorde 2-0. De derde treffer volgde niet lang daarna. Aan de andere kant vielen ook gaten. De pijlsnelle Cees Kikkert omspeelde zijn directe tegenstander en bracht de inmiddels herstelde spits Richard Daalder in stelling. Die bewees het scoren nog niet te zijn verleerd en schoot ZDH van dichtbij naar 3-1. Kort daarop was het die zelfde Daalder die met een rush naar het vijandelijke doel de verdediging van Berdos voor schut zette. Vlak voor rust bezorgde hij de Hoornders met 3-2 een hoopvolle uitgangsposi- Vrijdagavond ging in de De Koning hal de eilandcompetitie basketball voor de vijfde keer van start. Er wordt anderhalve competitie gespeeld, wat inhoudt dat de teams drie keer tegen elkaar uitkomen. Als de wedstrijden van vrijdag de trend worden voor het verdere ver loop, wordt het een prachtig seizoen. Het publiek kon genieten van af en toe technisch verzorgd basketball. Vooral regerend kampioen Data- markt/Kapsalon Joke liet de Twaalf Balcken flitsend basketball zien. Twaalf Balcken was zoekende en kon weinig terug doen. Hema speelde zijn eerste wedstrijd tegen Vespertina. Hema is gegroeid en speelde attrac tief aanvallend spel. Vespertina speel de zeker niet slecht, maar moest mensen geblesseerd zien vertrekken. Hema is dit seizoen een team waar rekening mee dient te worden gehou den. De nummer twee van vorig sei zoen, Time-out, speelde collectief goed. Dit was het grote verschil met tegenstander Sportshop Texel die het met teveel individuele acties probeer de. Sportshop kreeg wel kansen, maar het ontbrak het team aan enig geluk. Uitslagen: Datamarkt - 12 Balcken 48-18; Vespertina - Hema 24-30; Time-out - Sports hop Texel 25-13. Programma 27 september 20.30 u. Hema-Datamarkt Sportshop 21,00 u. Sportshop-Attent 12 Balcken 21.30 u. Time-out-12 Balcken Attent Zaterdag 21 september: KNVB afd. Noordholland: Pupillen: Tex. Boys F1-De Koog F1 Texel F2-Texel F1 ZDH F1-Oosterend F1 SVC F2-SVC F1 Tex. Boys E1-Oosterend E2 Oosterend E1-De Koog E1 SVC ETTexel E1 ZDH El-Tex. Boys E2 Texel E2 Texel D1-De Koog D1 SVC D1-Texel D2 Texel Dl Junioren: W. meer A2-Oosterend A1 Flevo C1-Oosterend C1 KNVB afd. Noordholland HOSV-De Koog <Z| Zondag 22 september: KNVB afd. Noord Holland: Bergos-ZDH Vesdo 2-KWJ 2 N. Niedorp-Oosterend Hauwert-Tex. Boys Tex.Boys 2-Kaagvogels 4 W. Waard 3-Texel 3 Junioren: WGW A2-Texel A2 Dames: Duinranders-Tex. Boys afgel. afgel. afgel. afgel. afgel. afgel. afgel. afgel. vrij afgel. afgel. vrij afgel. afgel. 5-2 8-3 1-2 1-1 1-2 5-1 afgel. afgel. 3-6 505 tie voor de tweede helft. Na rust werd ZDH echter verslonden door Berdos. Aangespoord door hun coach mikten de aanvallers uit Ber gen van veraf op de goal, wetende dat een schot in de hoek een doel punt zou opleveren. Er onstond irrita tie onder de spelers van ZDH Ook de arbiter bleek prikkelbaar en deelde aan spraakzame zwaluwen ettelijke boekingen uit. Pas in de eindfase kwam ZDH terug in de wedstrijd. Een kopbal van Erik Schneider kon niet door de doelman van Berdos worden onderschept: eindstand 8-3 Hoewel hij als piloot nog maar wei nig ervaring heeft, werd hotelier Arie Langeveld van „Nieuw Breda" win naar van de doellandingswedstrijd die Vliegclub Rotterdam op Texel hield. Vliegclub Rotterdam komt jaarlijks naar het eiland voor een feestelijk sa menzijn met barbecue e.d. in hotel Nieuw Breda. Dit jaar gebeurde dat voor de zestiende keer. Er was ook een landingswedstrijd aan verbonden. Daarbij moesten de zestig deelne mers onder verschillende condities hun toestel zo nauwkeurig mogelijk aan het begin van de landingsbaan aan de grond zetten: onder normale omstandigheden, zonder remkleppen en met alle gas teruggenomen. Lan geveld wist het hoogste aantal pun ten te vergaren en won een dertig centimeter hoge wisselbeker, on danks het feit dat hij de opleiding bij Tessel Air nauwelijks achter de rug heeft en zelfs nog eindexamen moet doen. De jongens die meededen aan de voetbaldemonstratie van Gerrie en Arnold Mühren weten het zeker: „Wij worden profvoetballer". Door de pu pillen van SVC, ZDH en SVO werd volop genoten van de twee sympa thieke profvoetballers op het voetbal veld van ZDH. De omstandigheden waren ideaal; lekker weer, veel pu bliek en een stel enthousiaste vrijwil ligers. Voor de pupillen van ZDH en SVC was dit de eerste kennismaking met een „voetbalclinic", enkele jon gens van SVO hadden dit vorig jaar al eens meegemaakt. De samenwer king van deze drie kleinere verenigin gen op het gebied van activiteiten bevalt prima en wordt zeker voort gezet. Volgend voorjaar gaan de drie clubs gezamenlijk naar Ajax en bin nenkort wordt iets leuks georgani seerd voor de pupillen. >nrwoo>i?rl*kh*n1 vin dn mdutt* Nóg sterker dan 10 jaar geleden kwam het reünistenorkest uit de verf. De zin die alle mensen hadden in dit 100-jarig feest was zeer duidelijk waar te nemen in het enthousiasme en de spontaniteit van de te spelen muziek. Als je langs de kant van de weg staat en hoort wat een positieve woorden er over de reünisten worden gesproken was dit hartverwarmend. Er werd onder andere gezegd: „Wat mooi dat Dirk Haker weer voorloopt, goed hè! Kijk, en dan waren er de oud-majorettes, die zijn nu ook al rond de 40. Dat tamboerkorps, daar komt nog eens geluid uit! En hoor het muziekkorps eens: wat kunnen ze mooi spelen, die oudjes." Diep in mijn hart was ik best geraakt door dat soort uitspraken, want ook ik heb eens mogen spelen bij dat grote mooie korps. De blijdschap van de mensen en de organisatie van zo'n groots feest hebben mij diep geraakt. Hartelijk dank daarvoor. „Dit mag geen 10 jaar duren", zei Dirk Haker. „Over 5 jaar zien wij elkaar weer". De voorzitter van KTF wil daar eerst nog eens over denken en de zaak doorpraten, maar voor ons als reü nisten staat dit als een paal boven het Texelse water. Een ontroerde reünist. Th, Donders Wieringerwerf De leden van rijvereniging „De Waddenruiters" en ponyclub "De Kleppert- jes" troffen het zondagmorgen niet met het weer tijdens hun tweede onder linge wedstrijd van dit jaar. Toch werd in een prettige sfeer door een kleine zestig combinaties sportief gestreden om de prijzen. Om 9.30 uur werd in drie verschillen de rijbanen begonnen met de dres suur. De jury werd gevormd door de dames A. Kikkert en A. Molenaar en de heer Boontjes. Het springen be gon om 10.30 uur en werd gejureerd door dhr. E. Molenaar. Vooral in de banen waar de nieuwe combinaties reden was de spanning vaak van de gezichten af te lezen. Het valt ook niet mee als je nog niet zo lang bij de club bent en je moet al een proef rijden voor een echte jury. Het bete kent vaak veel oefenen en één of meer slapeloze nachten. Maar ook een zeer blij en opgelucht gevoel als het goed gegaan is en men een hele ervaring rijker is. Bij het springen is Het afgelopen seizoen was zeer suc cesvol voor de Damclub Oosterend, met als hoogtepunt de promotie naar de eerste districtsklasse in de bondscompetitie. De verwachtingen voor dit seizoen waren aanmerkelijk lager; degradatie was (en is eigenlijk nog steeds) een reële vrees. Nie mand zou hebben opgekeken als te gen ZDC uit 't Zand een behoorlijk pak slaag werd opgelopen, maar het duel eindigde in een gelijkspel: 8-8. De vrees leek halverwege, na vier partijen, gegrond: Oosterend keek te gen een 2-6 achterstand aan. Jaap van Heerwaarden kwam aan bord drie door een verrassend zetje een schijf achter en moest uiteindelijk op geven. Een bord lager had ook Harry van de Wetering het moeilijk, hij stond positioneel minder, verloor een schijf en vlak daarna de partij. Cees Vinke en Victor Voskuil haalden alle bei een keurige remise. Tweede bordspeler Voskuil had in de opbouw een steekje laten vallen en had bijna de hele partij nodig om dat weer goed te maken. Remise was de te rechte uitslag. Cees Vinke had in het eindspel misschien iets meer uit zijn partij kunnen halen, maar het lukte hem niet meer dan één punt uit het vuur te slepen. Daarna kwamen ech ter de punten voor Oosterend. Piet Bakelaar zette de toon. Door de lan ge vleugel linkerkant) van z'n op ponent flink onder druk te zetten, wist hij uiteindelijk door te breken en de partij uit te maken. Adriaan Bruin speelde een goede partij. Na een rustige opening (aardig detail: na twintig zetten stonden ze nog hele maal symmetrisch) trok Bruin de par tij naar zich toe en won verdiend. Wijnand Bakker bezorgde Oosterend zelfs een voorsprong. Door een schit terende slagzet kwam hij een schijf voor en won ook zijn partij. Gerrit Vlamings partij was de enige die nog niet was beslist, als hij het klaarspeelde remise te halen zou Oosterend zelfs met 9-7 gewonnen hebben. Zover kwam het echter niet. In het middenspel was hij al tegen een materiële achterstand opgelopen en ook hij moest capituleren. Eindstand 8-8, een uitstekend resul taat dat perspectieven biedt. dat ook het geval. Daar staan ook verschillende ouders, grootouders of partners met het zweet in de handen langs de ring. Het gaat echter bijna altijd goed en de altijd aanwezige EH BO hoefde ook deze keer niet in ac tie te komen. Het bestuur had de parade afgelast, zodat iedereen die zijn onderdelen had verreden, naar huis kon gaan om de paarden en po ny's te verzorgen en zelf droge kleren aan te trekken. Om 15.00 uur werd de dag besloten met een geïmprovi seerde prijsuitreiking in manege „Akenburg", waarnaar tot blijdschap van de vereniging kon worden uitge weken. Na enkele kritische kantteke ningen maar vooral veel complimen ten aan het adres van de rijders en bestuur deelde jurylid de heer Boont jes de prijzen uit. UITSLAGEN Dressuur: Pony's nog geen federatie; Cat. ABC. 1. Inge Siemonsma met Debbie 124, 2. Esther Koorn met Xantha 122; 3. Jan tien van Beurden met Rachel 117. Cat D 1. Bart Meedendorp met Hunter 120; 2. Fia Kooiman met Astrid 114 Pony's federatie Klasse B: 1. Miriam Cnossen met Misty 128 pnt. Klasse LI: 1. Marije Gerlsma met Fury 129; 2. Diana Kuip met Arco 126. Klasse L2: 1 Femke de Harde met Sindie 128; 2. Harma Eilander met Valentine 120. Klasse M- 1. Vera Blom met Big Surprise 122. Paarden nog geen federatie. 1. Marjon van der Feen met Albert 124, Kees Timmer met Avant Coureur 130 buiten mededinging. Paarden federatie Klasse B: 1. Irene Plaatsman met Djahill 117. Klasse L1; 1. Piet Beers met Cadans 120; 2. Marian van der Geest met Ciochrant 115 Klasse L2: Corrien Duin met Barivaal 117. SPRINGEN (resp fout en stijl) Pony's met federatie. Cat. ABC: 1. Inge Siemonsma met Debbie 0-55. 2. Jantien van Beurden met Rachel 0-52 Cat. D: 1. Fia Kooiman met Astrid 0-60; 2. Wilma Witte met Polly 0-48 Klasse B Pony's federatie: Annelies Knip- scheer met Annamarie 11 -65 Klasse L Harma Eilander met Valentine 0 72 Klasse M: Vera Blom met Big Surprise 0-70. Paarden federatie: Klasse B: 1 Jan Hin met Antoinette 4-65. Klasse L: 1. Marian van der Geest met Cio- chrant 1274-65. Klasse M. 1. Corrien Duin met Barivaal 0-75. Tijdens een wedstrijd in Waarland be haalde Tessa de Graaff met haar paard Davy een tweede plaats in de klasse 2-dressuur. De laatste wielerwedstrijd van de zo mercompetitie had het volgende re sultaat: A-Jeugd: 1. Daniël Wiggers, 2. Jan Werner Prins, 3 Thijs de Boer; 4. Roel Bakker; 5. Tij- men de Wijn, 6. Robert Huisman; 7. Yvo Witte. B-Jeugd: 1. Jacob Keijser; 2. Remco Koopman. Senioren: A-poule: 1. Theo Boom; 2. Jordy Vinke, 3. Dirk Vonk; 4 Jac. Betsema B-poule: 1. Rinus Kooger; 2. Jan Buis; 3. Mar tin Visser; 4. Nico Peet; 5. Ed Zegers Zondag a.s. wordt voor de leden van de wielervereniging een koppelkoers over twee uur gehouden, aanvang 9.00 uur. Het is de bedoeling om koppels samen te stellen van één jeugdlid en één seniorlid, die om beurten fietsen. Familieleden van de Georgiërs die bij de opstand op Texel in april 1945 om het leven kwamen, hebben nooit offi cieel bericht gehad van overlijden, laat staan dat zij op de hoogte wer den gesteld van de omstandigheden waaronder zij zijn omgekomen. Veel nabestaanden hebben daarom nog ja ren hoop gekoesterd dat hun verwan ten in leven waren, misschien naar het buitenland waren gevlucht en vroeg of laat zouden opduiken. Voor Georgiërs zijn familiebanden en fami liegeschiedenis buitengewoon belang rijk. Onder het oude politieke regiem waren de mogelijkheden om navraag te doen uiterst beperkt. In enkele ge vallen kon de stichting Texel-Georgië Kontakt, die over een lijst van ges neuvelden beschikt, een eind maken aan de onzekerheid. Dat betreft on der andere Wachtang Lazariaschwili, die als 17-jarige sowjetsoldaat door de Duitsers krijgsgevangen werd ge maakt en uiteindelijk op Texel beland de. Tijdens haar recente bezoek aan Georgië werd Maria de Graaf bena derd door een neef van Wachtang, die iets over zijn lot wilde weten. In middels staat vast dat hij tijdens de opstand is omgekomen, maar het zou aardig zijn als meer gegevens over hem boven water zouden komen. Texelaars die hem hebben gekend of meer over hem weten, kunnen dat la ten weten aan de stichting Texel- Georgië Kontakt. De hierbij afgedruk te foto van Wachtang zou destijds op Texel zijn gemaakt. De gegevens waarover de stichting beschikt zijn overigens niet kompleet. Het is bijvoorbeeld niet bekend welke oud-strijders thans nog in leven zijn. De veteranen die de afgelopen jaren de gelegenheid kregen om Texelaars te ontmoeten waren over het alge meen aanhangers van het regiem; de anderen werden buiten beeld gehou den Nu de bakens zijn verzet, doet zich het omgekeerde verschijnsel voor, wat nieuwe kans biedt op her stel van contacten. De stichting wil daarbij graag bemiddelen en houdt zich aanbevolen voor verzoeken en gegevens. J

Texelsche Courant | 1991 | | pagina 7