Luchtmachtkapel geeft concert in Koninghal van 28 en 29 september Alarminstallatie voorkomt vernieling aan auto WAO-groep weer bijeen Vergadering waterschap Voor een vermogen aan maagdelijkheid Busstation prooi van vandalen Amateurtje op 16 non TEXELSE COURANT De Kapel van de Koninklijke Luchtmacht. (Foto Koninklijka Luchtmacht) De Kapel van de Koninklijke Lucht macht geeft woensdag 2 oktober een concert in de Burgemeester de Koninghal. Tijdens het eerste gedeel te worden klassieke bewerkingen gespeeld, na de pauze volgt swin gende populaire muziek. Aanvang 20.00 uur, de toegang is gratis. Een bescheiden muziekkorps, de voorloper van de tegenwoordige luchtmachtkapel, werd kort na de be vrijding in 1945 opgericht door oor logsvrijwilligers. In 1950 werd de vrijwilligers-status van het korps om gezet in dat van beroeps. Iedere mu zikant heeft tegenwoordig een conservatorium-opleiding voltooid. De Kapel van de Koninklijke Luchtmacht verzorgt al vele jaren relatieconcerten in gebieden waar luchtmachtonderde len zijn gestationeerd, zowel in binnen-als buitenland. Het orkest bestaat uit 57 beroepsmuzikanten en staat onder leiding van majoor A.O van Diepen en kapitein G.J. Ko- ningstein. Inmiddels heeft de kapel een eigen „sound" opgebouwd. De kapel brengt voor de pauze klas sieke werken ten gehore met nieuwe composities gespeeld op gebruikelijke blaasinstrumenten. Het tweede ge deelte, genaamd „Non Stop Show 1991" bestaat uit populaire, swingen de arrangementen, die worden on dersteund door een lichtshow. De titels: Intro, gecomponeerd door A.O. van Diepen zelf. Dan volgen herkenbare nummers zoals. „The Saints", „Me and my Shpdow", „Top hat, white tie and tails", „Charade en „Foxy Fox trot". Arrangementen van nummers zoals „Zijn het je ogen" en „Een eigen huis" zullen de toehoorder be kend in de oren klinken. Verder zijn te horen: „Flying Home", „Grüssen an die Heimat", „Oberkrainer", en „Hija de Luna". Dan volgen „Spain" en het overbekende „Bad Leroy Brown" van Jim Groce, gevolgd door „Old Friends" van J. Thielemans en de medley „Samba Brazil". De avond wordt afgesloten met de compositie „Strike up the band", van George Gershwin. De zaal is open vanaf 19.30 uur. Gratis toegangskaarten zijn bij de ingang verkrijgbaar. - Kerkdiensten zondag 29 september HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 9.30 uur ds. J. ter Haar. Uitzending via De Lichtboei. 18.30 uur Interkerkelijke Vredesdienst in het kader van de Vredeszondag. Voorganger: drs. H. Wilmink. Uitzen ding via De Lichtboei. De Waal 11.00 uur ds. J. Kok. De Koog 9.30 uur ds. J. Kok. Den Hoorn 9.30 uur ds. J. van Bo ven uit Groenloo. Oosterend 9.30 uur ds. R. J. Blauw uit Wierden. Oudeschild 11.00 uur ds. R. J. Blauw uit Wierden. De Cocksdorp 11.00 uur ds. H. Fibbe. GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg 10.00 uur dhr. B. Guiljam uit Oosterend, jeugddienst: 19.00 uur geen dienst (Vredesdienst in N.H. kerk. Den Burg, aanvang 18.30 uur). Oosterend 10.00 uur gezamenlijke dienst m.m.v. het koor Fiducia uit Ede; 19.00 uur i.v.m. Vredeszondag dienst in N.H kerk Den Burg (aan vang 18.30 uur). GEREFORMEERDE GEMEENTE in Kerkgebouw Schoolstraat, Oosterend. 10.00 uur en 16.00 uur ds. J. Baai- jens. Bediening van het H. Avondmaal. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk te Den Burg 16.15 uur dienst, DOOPSGEZINDE GEMEENTE 10.00 uur ds. Knipscheer, start zondagjeugdclub. Uitzending via Radio Texel. BAPTISTEN GEMEENTE 10.00 uur ds. R. Meeuwsen uit Den Helder. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg za. 19.30 uur thema- dienst m.m.v. The Gospeltrain. Uit zending via De Lichtboei, zo. 10.45 uur, The Rose Harmony Singers. De Cocksdorp zondag 9.30 uur, woord-communiedienst. JEHOVA'S GETUIGEN Koninkrijkszaal, Schilderend. 10.30 uur Openbare Lezing. 11.20 uur Wachttorenstudie. The ma: „Elke soort van goedheid voortbrengen." Opgaven voor vermelding in de lijst „Voor het weekend" moeten dinsdags vóór 12.00 uur worden ingeleverd. Artsen Uitsluitend voor spoedgevallen Van vrijdag 18.00 tot maandag 8.00 uur: Dokter L. Barnard, Kotterstraat 24, Oosterend, telefoon 18234. Tandartsen Voor spoedeisende tandheelkundi ge hulp: raadpleeg de ingesproken boodschap op de praktijknummers 12270, 14727, 14669 of 13086. Gezinsverzorging In het weekend kan op zaterdag en zondag tussen 17.00 en 19.00 uur worden gebeld met mevrouw Nel Schuijl, tel. 11446. Nuttige adressen: •Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancever voer bellen: 06-11. "Rijkspolitie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 18.00 uur. Telefoon (dag en nacht): 12222. "Dierenartsen Praktijk: Keesom laan 11, Den Burg. Alleen in spoedgevallen telefoon 12527. "Kruisvereniging Texel: Voor drin gende hulp belt u 02230-27166. "Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwemmers in nood: tel. 16270. "Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, tel. 12066. "Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 12222. •Kunstgebitreparatie: Tandtech- niek Van Kralingen (samenwerkend met het Tandheelkundig centrum; vergoed door het ziekenfonds), tel. 12069. Tandtechniek R. van Oosten (parti culiere praktijk), tel. 16441. "Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg. Tel. 12112. Zaterdag 11.00-12.30 en 15.00-17.00 uur. Zondag 11.00-12.30 uur en 16.00-17.00 uur. Buiten die tijd al leen voor spoedeisende gevallen. Nachtelijk afgaan van het alarm van een auto die aan de Burdetstraat stond, heeft een geschrokken van daal maandagavond in zijn werk gestoord. Daardoor was nauwelijks sprake van schade. In dezelfde straat zijn al eerder ver nielingen aan personenwagens toege bracht. Uit de omgebogen buitenspiegel van de personenwagen viel af te leiden dat de dader ook dit maal weinig goeds van plan was. De politie, die geen idee heeft wie de schuldige is, surveilleert 's nachts re gelmatig. Ook de burgerij wordt op geroepen een oogje in het zeil te houden. In „De Buureton" komt vanaf woens dag 2 oktober de WAO-groep weer bijeen. De laatste jaren waren de ac tiviteiten van deze groep voornamelijk gericht op ontspanning, maar nu zal worden gestimuleerd dat men zich daarnaast bezint op de eigen situatie en de situatie van andere WAO-ers. Dit met het oog op de kabinetsplan nen met de WAO. Bij voldoende be langstelling zou een WAO-beraad Texel opgericht kunnen worden, dat zich bezig houdt met landelijke ont wikkelingen op dit terrein en met plaatselijke initiatieven die op Texelse WAO-ers zijn gericht. Wie belangstel ling heeft wordt verzocht te bellen naar Henk Snijders, telefoon 12696. Het college van hoofdingelanden van het waterschap Texel vergadert dins dag 1 oktober om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis. De vergadering is openbaar en de agen- de luidt als volgt: 1Opening. 2. Vaststelling volgorde van stemming. 3. Notulen. 4. Ingekomen stukken en medede lingen (zie toegezonden informa tiebulletin 2e kwartaal 1991). 5. Besluit verkoop grond C. J. Kikkert. 6. Besluit verkoop grond N.V. P.E.N. 7. Besluit verkoop grond R. van Oosten. 8. Besluit ruiling grond met de ge meente Texel. 9. Besluit tracé-aanpassing Rog- gesloot. 10. Vaststelling van de begroting van inkomsten en uitgaven. 11. Besluit tot wijziging verordening op de Waterschapsomslag. 12. Besluit tot vaststelling omslagre geling 1992. 13. Besluit tot vaststelling jaarwed den dijkgraaf, waarnemend dijk graaf en heemraden, presentie gelden hoofdingelanden, schouwvergouding schouwers en vergoeding gebruik privévoertui- gen per 1 januari 1992. 14. Opmaken voordracht voor 2 per sonen voor benoeming van een heemraad. Aftredend en herkies baar W. Grisnigt. 15. Rondvraag. 16. Sluiting. Donderdag 26 september In dorpshuis 't Skiltje te Oude schild houdt de sportvissersclub de naiaarsvergadering, aanvang 19.30 uur. Klaverjasclub De Waal houdt jaarvergadering in dorpshuis De Wielewaal, aanvang 20.00 uur. In „De Schakel" houdt vredesac tiviste Sietje Kruyt in het kader van de Vredesweek een voor ieder toegankelijke lezing „Vrou wen en oorlog", aanvang 20.00 uur. De gymnastiekvereniging van Oudeschild houdt jaarvergadering in dorpshuis 't Skiltje; 20.00 uur. De Stichting Ondersteuning Wel zijnswerk houdt een openbare bestuursvergadering in d'Ouwe ULO. Onder andere wordt gesproken over reorganisatie, fu sie kindercentra en overdracht van de Buitelboet. Vrijdag 27 september Om 14.00 uur begint een excur sie naar fort De Schans. Deelne mers dienen zich tevoren aan te melden bij de kassa van het Ma ritiem en Juttersmuseum in Ou deschild. Kosten f2,-- per persoon. Sportvereniging Oosterend houdt in de kantine jaarvergadering voor alle leden. Onder andere bestuursverkiezing. Aanvang 20.00 uur. Sportvereniging ZDH Den Hoorn houdt jaarvergadering in kantine De Spil; 20.00 uur. In Cinema Texel draait om 20.30 uur „King Ralph" („een lachfilm van royale afmetingen") met John Goodman en Peter O'Toole. Zaterdag 28 september Om 10.30 uur'gaat de Texel-race voor windsurfers van start bij paal 9. Bij manege Akenburg en in de Dennen wordt de samengestelde menwedstrijd van „Tussen Wad en Duin" gehouden. Zie artikel elders in deze krant. In het Kotex-gebouw in De Mars wordt van 10.00 tot 16.00 uur in- en verkoop van kleinvee ge houden. Ook niet-leden zijn welkom. Gemengde zangvereniging Soli Deo Gloria onder leiding van Jan Beijert geeft samen met gemeng de zangvereniging Fiducia uit Ede onder leiding van Jan Q. Zwart een concert in de Hervormde kerk van Oosterend, aanvang 20.15 uur. Toegang vrij. In Cinema Texel draait om 20.30 uur „King Ralph". Zondag 29 september De Sportvissersclub Texel houdt van 8.00 tot 10.30 uur de der tiende wedstrijd om het clubkam pioenschap bij het PEN-bassin te Oudeschild. Tijdens een Eucharistieviering die om 10.45 uur begint in de R.K. kerk in Den Burg zingen de Rode Harmony-singers de vaste gezan gen uit de Missa Brevis in B, KV 275 van Mozart. Om 11.30 uur start bij Manege Akenburg een rondrit van „Tus sen Wad en Duin". Om 15.00 uur begint op de Groeneplaats een vredesmars, die om ongeveer 16.30 uur ein digt bij de Hervormde kerk. leder een mag zich aansluiten. Om 18.30 uur is in de Hervormde kerk een speciale vredesdienst. De MAB-club Texel houdt in het clubgebouw in Eierland de oprichtingsbijeenkomst voor twee nieuwe afdelingen: voor liefheb bers van toermotoren en voor liefhebbers van oude motoren. Aanvang 13.30 uur. Na afloop rondrit over Texel. In Cinema Texel draait om 20.30 uur „King Ralph". Maandag 30 september De Texelse afdeling van crea vereniging AVVL houdt lede gadering in het zaaltje van „Starkenburgh". Onder andt bestuursverkiezing. Aanvanj 20.00 uur. In De Schuilhut in De Koog zorgt Hans Kievits een dia voorstelling over Texel, aan\j 20.00 uur. In Cinema Texel draait om J uur „King Ralph". Dinsdag 1 oktober De hoofdingelanden van hei terschap Texel komen om 20 uur in de raadzaal van hetg meentehuis in openbare verg ring bijeen. Voor de agenda het bericht elders in deze ki De Vrouwenbond FNV houd De Buureton in Den Burg es voorlichtingsavond over AA\I voorzieningen voor vrouwen, aanvang 20.00 uur. Toeganj ook voor niet-leden. Instituut „Het Vlindertje" (A ke Menger en Klaus Reisig) zorgt om 20.00 uur in d'Ot ULO een informatieavond cn tegratieve relatie- en adem# pie („Weg naar meer levensvreugde"). Toegang g Informatie: 02209-4235. In Cinema Texel draait „Kin; Ralph"; 20.30 uur. Hoogwater Oudeschili 10.55 en I 111 5 en 11.35 en I 10.57 enl 11.40 en! 12.30 en 0 01.05 en I 02.25 en I Aan het strand is het een uur eerd hoogwater. De zon komt 29 septe op om 06.36 en gaat onder om If uur. 1 oktober laatste kwartier; 2i ber doodtij. Do. 26 Vr. 27 Za. 28 Zo. 29 Ma. 30 Di. 1 Wo. 2 Do. 3 Iedere zaterdagochtend haalt Scou- ting Texel oud papier op. De mensen wordt verzocht deze spullen vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, zodat ze vlot kunnen worden ingela den. Bij de oudpapierwagen kunt u ook gereedschappen voor de derde wereld kwijt. Komende zaterdag wordt oud papier etc. opgehaald in de volgende straten: 3. Schilderend, Keesomlaan, Emma- laan, Haffelderweg, Ada van Hol landstraat. Pieter van Cuyckstraat en Elemert. De Waal In De Waal wordt zaterdag oud pa pier opgehaald. Leerlingen, ouders en leerkrachten van de Redmer IJska- school komen tussen 9.30 en 10.30 uur langs de huizen. Oud papier kan ook worden ingeleverd bij de scha- penboet in De Mars te Den Burg, naast het Kotex-gebouw (vóór 9.30 uur). Oudeschild: In Oudeschild wordt dinsdag 1 okto ber vanaf 15.30 uur oud papier opge haald. leder wordt verzocht het papier tijdig gebundeld aan de straat te zetten. September was een beste maand wat betreft huwelijksvoltrekkingen. Op de Groeneplaats was het vrijdags een komen en gaan van trouwstoe- ten, de jonge paren soms gezeten in antieke automobielen, rijtuigen of zelfs brandweerwagens. Trouwen is in, en het mag weer met pracht en praal. Joost Coutinho van stomerij Quickynette aan het Wezenland on dervond het deze week aan den lijve. Tussen het te reinigen beddegoed en de driedelige pakken bevindt zich wel eens een bruidsjapon, maar zeven te gelijk is voor hem een record. „Enke le jaren geleden kreeg ik er ooit eens vier in één week, maar dit slaat alles. Op één na zijn ze allemaal van september-bruiden", glundert Coutin ho. Steevast geven zijn klanten com mentaar op de bijzondere collectie, die op opvallende wijze voorin de zaak wordt geshowd. Sommigen maakten opmerkingen als „Ga je een bruidshuis beginnen?", „Hier hangt voor een vermogen aan maagdelijk heid" en „Hé, Anton Heijboert", an deren hadden het druk met het bepalen van hun voorkeur. Coutinho is erg zuinig op de smetteloze crea ties. Snel rekent hij uit dat de zeven japonnen een waarde van ruim tien duizend gulden vertegenwoordigen. De duurste kost f3.000,-. „Ze vergen een speciale behandeling", zegt Cou tinho. „De japonnen gaan één voor één in de grote wastrommel, waar anders twintig broeken tegelijk in gaan. De trommel moet langzaam draaien bij een lagere temperatuur. De meeste bruiden dragen zo'n japon slechts één dag in hun leven en ber gen hem dan schoon op. Van ideeën om de japon te vermaken tot bijvoor beeld wiegekleedjes of doopjurkjes komt vaak niets terecht." Wellicht is het voor het laatst dat een dergelijk beeld is te zien, want Coutinho is van plan zijn stomerij te verkopen. Binnenkort hoopt hij het SVM-diploma makelaardij en onroe rend goed op zak te hebben, waarna hij het makelaarsvak in wil. „Ik ga op zoek naar een goede leermeester", aldus Joost Coutinho Een koper voor de zaak is nog niet bekend. (Foto Frans Hopman) Verkeersborden en plantenbakken in de nabijheid van het busstation aan de Elemert in Den Burg zijn maan dagnacht moedwillig beschadigd. Agenten gingen direct nadat werd gemeld dat jongelui vernielingen aan richtten een kijkje nemen. Bij aan komst waren de daders echter gevlogen. De melder van de vernielin gen wordt verzocht contact op te ne men met de politie. De opvoering van het stuk „G brengt scherven" door de W: toneelvereniging 't Amateur^ op 26 november maar op zal 16 november, aanvang 20.00 dorpshuis De Wielewaal. Fietsje gestolen. Hoewel d: zoensdrukte is afgenomen bSj dievengilde nog niet op vakan zijn. Een moeder uit Den Bun dekte dindag dat het fietsje v kind was gestolen. Voor als u zich uit en/of thuis Kom dan naar Restaurant 't i® Kikkertstmt 19, 1795 A4 De Cd telefoon 02220-16547. Maandags gesloten

Texelsche Courant | 1991 | | pagina 2