Opluchting bij zwaluwen na eerste overwinning Casino aan kop na winst op Texel (4-3) Tevoko-heren winnen na spannende 5e set Sportvissers actief bij bassin P.E.N. De Koog laat naar gelijkspel Jachthonden op dreef Texelse honden in de prijzen Snelste Texelaar Menno Loning was tevreden met zijn 22e plaats. 1 OKTOBER 1991 COURANT SPORT ZDH heeft de eerste overwinning op zak. Nadat de club uit Den Hoorn er anderhalf jaar niet in is geslaagd een tegenstander onderuit te halen, boekten de zwaluwen zondag einde lijk succes. Op het ZDH-veld werd een zwaarbevochte 2-1 zege op Sint Boys behaald. Bij ZDH verscheen Hans Zijm in het doel. Hij verving Rob Zuidwijk, die de wedstrijd vanaf de zijlijn volgde. Ook Dirk Barends ontbrak ditmaal. Direct na aanvang kwam spits Richard Daal der tot ieders verrassing in kansrijke positie. Zijn schot was echter niet doelgericht. In de eerste helft bleken de teams aan elkaar gewaagd. Sint Boys zette goede combinaties op, die nu en dan gevaar opleverden. ZDH probeerde via counters het vijandelij ke doel te bereiken. Een moment van onoplettendheid kwam ZDH ook deze keer duur te staan. Een vrijstaande spits, vanaf de linkerflank zuiver aan gespeeld, mikte keihard op het doel en doelman Hans Zijm was kansloos. Cynische toeschouwers, die na de snelle tegengoal een grote ZDH- nederlaag voorspelden, kregen deze keer echter geen gelijk. De Hoornders, onder aanvoering co ach Henk de Ruyter, toonden karak ter en kwamen vernietigend terug. Het was Jan de Wit, spelend als laatste man, die naar voren opschoof en een combinatie met Richard Daal der succesvol afrondde: 1-1. De tweede goal liet niet lang op zich wachten. Ook hier werd Sint Boys overrompeld door het snelle aan- valstempo van ZDH tijdens de eerste helft. Richard Daalder kreeg een voorzet goed op het hoofd en zette de zwaluwen op voorsprong: 2-1. De Dankzij een 4-3 overwinning op kop loper Texel, heeft Casino de leiding in de hoofdklasse zaalvoetbal over genomen. Casino is nog ongeslagen en heeft zes punten uit drie wedstrijden. Texel staat nu tweede met vijf pun ten en Gamma, Mantje en Jelleboog staan met elk vier puntenop een ge deelde derde plaats. Onderaan be haalde De Krim zijn eerste overwinning door met 6-5 De Koog te verslaan. Slecht gaat het met het team van Klif, dat na de nederlaag tegen Jelleboog met 2-1 nu trooste loos onderaan staat met slechts nul punten. Het tweede team van Klif doet het beter, want door met 4-3 te winnen van Oosterend 3 staat het team samen met De Koog 2 ongesla gen aan kop van de reserve hoofd klasse. In de eerste klasse wonnen alle titelkandidaten. Rab versloeg Klif 4 met 8-5 en het op de tweede plaats staande Casino 3 won met 2-0 van Attent. Nummer drie in de start, Texel 3 maakte ook geen fout en won met 7-3 van Mantje 2. De tweede klasse kent drie koplopers: Jelleboog 3, dat met 2-0 Klif 5 ver sloeg, ZDH dat met 2-1 won van Oosterend 5 en Gempo dat met maar liefst 9-6 van De Koog 3 ver loor. Alle drie teams hebben 6 pun ten. In de vierde klasse liep Nioz tegen de eerste nederlaag aan door met 5-3 van Klif 6 te verliezen. De eerste plaats in deze klasse wordt nu ingenomen door De Koog 5 dat met 11-2 Rab 2 versloeg en Casino 5 dat met 3-3 gelijk speelde tegen Ooste rend 6. Uitslagen zaalvoetbal Oosterend-Mantje 2-4; De Krim-De Koog 6-5; Klif-Jelleboog 1-2, Casino-Texel 4-3; Oosterend 2-Jelleboog 1-2; Klif-Casino 2 11-0; Mantje-De Krim 12-2; Klif 4-Rab 6 8; Mantje 2-Texel 3 3-7, Klif 2-Oosterend 3 4-3- Oosterer^i 5-ZDH 1-2; Jelleboog 3-Klif 5 2-0, Attent-Casmo 3 0-2; Texel 4-De Koog 4 1-8; De Koog 3-Gempo 9-6; Rab 2-De Koog 3 2-11; Ooster end 7-Jelleboog 4 4-0; Klif 6-Nioz 5-3; Ooste rend 6-Casino 5 3-3, Casino 4-Texel 4 1-5; Oosterend 1-Texel 1 5-3; Casino 1-Casino 2 4-1; Programma Woensdag 2 okober: 17.15 u. Texel 1-De Koog (J) 18.00 u. Texel 3-Casino 2 (J) 18.50 u. De Krim-Casino 1 (D) 19.40 u. Mantje-Klif (D) 20.30 u. Gamma 3-Mantje 2 21.20 u. Casino 2-Gamma 2 22.10 u. Jelleboog 4-De Koog 5 Zaaldienst Gamma Donderdag 3 oktober: 17.15 u. Texel 2-Casino 1 (J) 18.00 u Casino 5-Nioz ploeg uit Sint Maarten bleef ook niet kansloos. Nadat een aarzelende ZDH- defensie een situatie als buitenspel beoordeelde leek de weg vrij voor de gelijkmaker. ZDH kon echter opge lucht ademhalen toen de inzet slechts de lat raakte. Na rust zette Sint Boys de defensie van ZDH met doelgerichte aanvallen zwaar onder druk. Alleen door tot het uiterste te gaan kon een tegen- goal worden voorkomen. De thuisploeg liet de bezoekers oprukken tot aan het strafschop gebied en greep vervolgens in. Dat voor een juiste tactiek was gekozen bewezen de vele afstandsschoten. Op een schot tegen de lat na, waren de schoten vaak onzuiver en eenvoudig door doelman Hans Zijm te onder scheppen. Het eerste herenteam van volleybal vereniging Tevoko heeft tegen Har poen 2 uit Schagerbrug een 3-2 overwinning behaald. Het krachtsver schil was miniem; vier van de vijf sets eindigden in een score van 15-13. Tevoko deed dit tot driemaal toe, zodat de Texelaars aan het langste eind trokken. Tevoko had, na winst in de eerste en derde set, de overwinning in de vierde set binnen handbereik. Na een 4-0 voorsprong en 8-4 achterstand, kwam de ploeg met 13-8 voor. Wegens slecht spel gaf Tevoko de set toch nog uit han den. De vijfde set, die volgens het ralleypoint systeem werd gespeeld, was bloedstollend. Na een 8-4 voor sprong keek Tevoko tegen een 10-8 achterstand aan. Op het nippertje werd de stand dankzij enkele goede aanvallen in Tevoko-voordeel omgebo gen. Heren 2 verloor met 3-2 van WSOV 2 uit Den Helder. Dames 1 won de twee eerste sets, maar verloor toch nog de wedstrijd tegen HCSC 2 uit Den Helder. Mede door een blessure van middenaanvalster Marian van der Werff ging de vijfde set op het nip pertje verloren. Dames 2 speelde eveneens een vijfsetter. De dames werkten twee verloren sets weg, maar moest toestaan dat Juvoc 2 uit Julianadorp met de eer ging strijken. zondag j.l. kwamen 15 vissers naar de dijk te Oudeschild. In de afdeling jeugd namen twee vissers deel. Eer ste werd Marcel Verhagen (78 cm, 3 vissen). In de afdeling senioren deden dertien vissers mee. 1 werd Pierre de Kroon (89 cm, 3 vissen); 2. Rein Kuyper (79 cm, 4 vis); 3. Piet King- ma (42 cm, 2 vissen). Totaal gevan gen 358 cm en 16 vissen). De volgende wedstrijd is de laatste in de serie. Het kampioenschap 1991 wordt gehouden op zondag 27 okto ber op het strand van De Cocksdorp, bij Paal 33. Het Noordhollands kampioenschap dat wordt gehouden op 13 oktober te Wieringen is voor de Texelse sport vissers niet haalbaar. De wedstrijden beginnen al om 8.00 uur en dat zou betekenen dat de vissers met de boot van 8.05 uur van Texel minimaal één uur van de wedstrijd moeten missen. 18.50 u. Attent-Rab 19.40 u. Klif 6-Oosterend 7 20.30 u. Rab 2-Oosterend 6 21.20 u. Oosterend 5-Gempo 22.10 u. De Koog 3-Texel 4 Zaaldienst Klif Vrijdag 4 oktober: 17.00 u. Casino 4-Klif 5 17.45 u. Casino 3-Texel 3 18.35 u. Albert Heijn-Oosterend 4 19.25 u. De Krim 2-Klif 4 20.15 u. De Krim-klif 21.05 u. Jelleboog 2-Oosterend 3 21.55 u. Klif 3-Oosterend 2 22.45 u. Klif 3-De Koog 2 Zaaldienst Oosterend Wedstrijdwijzigingen ingelast: Woensdag 9 oktober: 18.00 u. De Koog 4-Oosterend 8 Woensdag 16 oktober: 18.00 u. Oosterend 5-Oosterend 8 Donderdag 31 oktober: 21.20 u. Texel 4-Oosterend 8 Donderdag 21 november: 21.20 u. Oosterend 8-De Koog 4 Woensdag 18 december: 21.20 u. Oosterend 8-ZDH winnaar op de foto voor „Surf magazine". Van links naar rechts Joris Lamens. Stephan van den Berg en Wieb van den Berg Stephan e speciale Texelrace wisseltrofé. gemaakt door André van den Berg. Uitslagen ihan van den Berg uit Hoorn in jr; 2. Marcel de Zwart uit Haar- Martin Hingst uit Heerenveen; ia 't Mannetje uit Hoek van Hol- Alexander Hoekstra uit Tie- .Theo Pauw uit Wognum; 7. Ar- eonse uit Veere; 8. Stefan Gide- it Veere (jongste deelnemer, 16 Anne Sies Koopmans uit Jou- Bart Brinkgrave uit Waalre; 11. ekstra uit Venlo; 12. Fred Hast- t Amsterdam; 13. Marco Boone delburg; 14. Adrie Keet uit Am- n; 15. Martijn van Geemen uit tendam; 16. Paul Bakker uit Roe- ndsveen; 17. Bas Lacroix uit Al- 18. Huub van Etten uit hout; 19. Martijn Brandt uit leer; 20. Jimte Jetma uit 21. Steffen Elster uit Duitsland; enno Loning uit Den Burg (1e r); 23. Erna Driessen uit Heer gard (1e en jongste dame); 24. de Geus uit Meppel; 25. Nico la uit Uitwellingerga; 26. Johan uit Wommels; 27. Marga Stal- tKropswolde (2e dame); 28. Pe- rsema uit Sneek; 29. Daniël van uit Oosterend (2e Texelaar); ié Slagter van Ameland; 31. Ed- ker uit Den Hoorn (3e Texelaar); ïven Sleyter uit België; 33. Gijs eegen uit Bemmel; 34. Katrin ir uit Duitsland (3e dame, 16 5. Jacob Roeper, uit Den Burg elaar); 36. Ulla Blom uit Utrecht ne); 37. André van den Berg uit end (5e Texelaar) en 38. Mare sselberghe (6e Texelaar, oudste mer). toige plaatsen langs de kust. zoals de haven van Oudeschild. verzamelden tallen nieuwsgierigen. Op de Noordzee was spectaculair surfen mogelijk. ',er Marc van Rijsselberghe: „Ik ben te zwaar voor dit werk". PAGINA 7 De Koog heeft afgelopen zondag bij Dirkshorn ternauwernood een ge lijkspel uit het vuur gesleept Vijf minuten voor tijd maakte Martin Of ferman via een verwoestend schot de gelijkmaker. Over het geheel ge nomen een verdiend punt voor het elftal van trainer Adrie Liewma. Verzwakt door blessures van Peter Brons en Jason Martens en de afwe zige Hans polderman begon De Koog aan de (lastige) derde uitwedstrijd van dit seizoen. Het elftal van Dirks horn had een goede competitie wedstrijd gekend en het beloofde een spannend duel te worden. De Koog had de eerste helft een duidelijk over wicht, wat resulteerde in enkele goe de kansen. Na goed voorbereidend werk van Marco Vos werd Bernhard Ipenburg in staat gesteld in te schie ten, maar zijn actie nam te veel tijd in beslag waardoor Dirkshorn kon uit verdedigen. Een slippertje in de de fensie van De Koog werd afgestraft. Martin Nannings, linksback van s.v. De Koog, verdedigde niet goed uit waardoor de rechtsbuiten van Dirks horn de bal kon oppikken. In eerste instantie praeerde de sterk keepende Jan Plaatsman nog, maar de rebound werd onhoudbaar ingeschoten. De Koog speelde de tweede helft niet sterk, maar kreeg toch nog enkele goede moglijkheden. Libero Nico Schot, die een puike partij afwerkte, kopte na een voorzet van Wil Wasse naar precies in de handen van de goed opgestelde keeper van Dirks horn. Vrije trappen van Wil Wasse naar en Bernhard Ipenburg leverden verder ook niets óp. Halverwege de tweede helft kwam De Koog, dat na de pauze op dreef was, toch gelijk. Een snelle counter, ingeleid door Ipenburg, werd door Barry Betsema in de diepte aangespeeld. Op volle snelheid zette Betsema voor en Mar co Vos kon simpel intikken. Dirkshorn kwam kort hierop nogmaals op voor sprong. Een speler kon ongehinderd intikken na een hoekschop. De her stelde stormram Cees van Beek ging daarop bij De Koog voorin spelen. Dit leverde direct meer rendement op. Na enkele kleine mogelijkheden was het Martin Offermans die prachtig 2-0 scoorde. Vlak daarna floot de scheidsrechter af. Afgelopen zaterdag hebben de deel nemers aan de jachthonden training het seizoen afgesloten door deel te nemen aan de K.N.J.V. proeven in N.O. Friesland. Eerder dit jaar namen verscheidene cursisten deel aan proe ven elders in het land. Zo behaalde Marcel Tielemans met de Duitse Langhaar „Nina" en Eelke Seepma met de Golden Retriever „Hazca" het C-diploma in Hoorn. In Anna Paulowna deden Pieter Duin met Tommy, Henk Boeyen met Boe- Yner en Hetty Seepma met Inka (allen Golden Retrievers) mee, waar zij het C-diploma behaalden. Henk Boeyen sleepte nog een beker in de wacht door als tweede te eindigen bij de C- diploma's. Afgelopen zaterdag gingen maar liefst acht cursisten met hun honden naar Zoutkamp om hun kun nen tegenover 50 andere deelne mers te tonen. De behaalde resultaten logen er niet om. Hans Bakker behaalde met de acht maan den ouden Heidewachtel „Milo" het C-diploma. Nanja Huisman, haalde ook een G-diploma en zelfs bijna het nog meer begeerde B-diploma. Henk Boeyen haalde met de 2-jarige Gol den Retriever „Bemer" een C- diploma evenals Marcel Tielemans met 6-jarige Duitse Langhaar „Nina". Het C-diploma bestaat uit 5 onderde len: a. los en aan de lijn volgen; b. vooruit sturen en komen op bevel; c. honden van aangewezen plaats; d. apport te land; a apport uit diep water. Als een kandidaat voor ieder onder deel minimaal een 6 heeft gehaald mach hij doorgaan voor de B- proeven. Eelke Seepma (met de 4-jarige golden „Nazca") kreeg een B-diploma, dat uit 3 onderdelen bestaat: f. verloren apport te land; g. markeer apport te land; h. apport bo ven diep water. Hetty Seepma zette de kroon op werk door niet alleen al deze cursisten te begeleiden en te trainen, maar ook door met „Inka" een 4-jarige Golden Retriever een tweede prijs te behalen bij de B- diploma's. zo is de jachthondentrai ning met veel succes afgeloten en zal in april opnieuw met deze cursus worden begonnen. Tijdens een zondag gehouden club match van de Hollandsche St. Bern- hardclub in Groot Ammers is eennegen maanden oude teef van T. Wuis uit Den Burg eerste geworden. Een reu van dezelfde leeftijd, even eens van Wuis, behaalde de tweede plaats. In de open klasse werd de vier-jarige teef van J. Wuis derde.

Texelsche Courant | 1991 | | pagina 7