Texelse voorhoede aan banden gelegd Gymvereniging Oudeschild na 25 jaar nog immer fit Doelpuntloos gelijkspel jlvoetbalzege delijk voor Klif ia marathontijd }t Lutz Lohse e score voor ndplevier I. Voetbaluitslagen Zaalvoetbalprogramma Vera Blom tweede in Z-samengesteld SNA blijkt te sterk voor damclub Venijn in de staart tijdens ZDH-Vesdo Nieuw seizoen voor klaverjasclub „Vakantie op Texel is uit" Ledenvergadering Deuce )AG 8 OKTOBER 1991 TEXELSE COURANT PAGINA 5 hoofdklasse van het Texelse ,etbal wist Klif ten koste van m eindelijk de eerste zege te :n. Klif won uiteindelijk met reserve hoofdklasse speelden je ongeslagen koplopers Klif 2 Koog 2 tegen elkaar. Beide hielden elkaar in evenwicht en hun partij af met 3-3. Beide nolgers, Klif 3 en Oosterend 2 i elkaar met 5-5 eveneens in icht, zodat er in de kop van de 0 hoofdklasse niets is veran- lasmo 2 en Gamma 2, die 1-1 elkaar gelijk speelden, behaal- in eerste punt. Oosterend 3 iet 5-2 van Jelleboog 2 en be- zodoende ook de eerste twee i, In de eerste klasse blijft Rab zes wedstrijden ongeslagen net 8-3 van Attent te winnen, iste belagers, Texel 3 en Casi- ieten een punt liggen door met gen elkaar gelijk te spelen. In :ede klasse heeft Gempo de eer overgenomen door met 4-1 nen van Oosterend 5. In de klasse gaat De Koog 5 alleen doordat het met 6-1 won lleboog 4. Oosterend 6 behaal- eerste twee punten door in elpuntrijke wedstrijd RAB 2 6 te verslaan. Er gingen in de klasse twee wedstrijden niet mdat NIOZ te weinig spelers beschikking had en Klif 6 niet opdagen. In het eerste onder- leffen tussen de beide kam- kandidaten bij de dames, en Klif, ging de eerste winst 1 naar Klif. SEN ZAALVOETBAL jse: De Krlm-Klif 2-3 hoofdklasse: Jelleboog 2-Oosterend 3 3 Oosterend 2 5-5, Klif 2-De Koog 2 oo 2-Gamma 2 1-1. i: Gamma 3-Mantje 2 6-2; Attent- Casino 3-Texel 3 3-3; Albert Heijn- d 4 3-2; De Krim 2-Klif 4 4-4. Oosterend 5-Gempo 1-4; De Koog 3-2, Casino 4-Klif 5 4-7. Jelleboog 4-De Koog 5 1-6; Rab md 6 6-7. Texel 1-De Koog 7-2; Texel 3-Casino axel 2-Casino 1 1-5. Ie Krim-Casino 1 5-2; Mantje-Klif ixelaars namen zondag deel marathon van Berlijn. Lutz eed er slechts 2.33.08 over Schuijl liep de hardloop- jd in de tijd van 3.11.35. Het ndag uitstekend weer prima atuur en weinig wind. Langs cours bevonden zich ongeveer joen kijkers om de 20.000 lo- n te moedigen. Het ruim 42 je parcours liep net als verle- door Oost- en West-Berlijn. huijl liep zijn tiende en tevens marathon. De training voor rathon kost zoveel tijd en dat Lopers met een drukke baan !n handicap. Lutz Lohse, die bij werkt, heeft in augustus ken gevaren en had daardoor ningsachterstand. Hij was te met zijn tijd, maar bij een op- raimng hoopt hij toch eens e 2.30.00 te komen. Dam tot Dam Dam tot Dam loop (tussen dam en Zaandam) werd zon- Dr duizenden mensen gelopen, or de Texelse deelnemers Ina n en Georg Eelman. Beide lo bben deze nieuwe uitdaging positief ervaren. Ina Gerrit- de 16 km in een tijd van Georg Eelman kwam al bin- L20. Tilly Eelman deed als er- >opster ook mee en finishte in eerste dag van de bowling- itie heeft het team van ilevier een hoge serie ge- De heren Kees, Klaas en Har den een totaal van 2269, wat og is. owe team van „Recht voor met nieuwe spelers Jaap en Kees Mets stond ook goed n. Tabakspec. 3 dat maar tweeen speelde, kon niet op et team van All Stars, dat goed gooide, maar toch nog met nieuwe dame Eva sven wennen, want het was 3r de eerste keer dat ze ging Ze deed wel haar best, maar op tegen het geweld van Weal. Ook bij de huisvrou- 9 het er spannend aan toe. nog niet van die hoge sco- nochten de 180 van Christi- Janny er best wezen. Al de T Fords nog zo goed te zij konden niet op tegen het n M.N.C. waarvan Nel de hoogste serie gooide. ^ndplevier 0-5; Vers. Venz, - TN Z. 'earn - Question 2-3; Sommeltjes - 2 4-1; Drog. Mets - Tab. Centrum IB.L. 4-1; All Stars-Tabak Spec. 3 ifes - Recht voor z'n raap 1-4; Girls 'enhove 1-4. Een overdadige barbeque op zater dagavond gevolgd door een sportieve zondag bleek een schot in de roos. De viering van het vijfentwintigjarig jubileum van Gymvereniging Oude schild (GOS), waarvan het eerste ge deelte al in augustus was afgehandeld, kreeg dit weekend een daverend slot. De ballon die Jessica Timmer toen liet opstijgen bleek maarliefst achthonder kilometer ver der in het Duitse Oberhessen te zijn geland. De eerste prijs van de bal lonwedstrijd, een crossfiets, was haar deel. Het jubileum van GOS werd zaterdag in dorpshuis 't Skiltje geopend met een toespraak van de voorzitter Du- wie Adema. Na een korte terugblik werden steun en toeverlaat „Tante Bep" en Martha Bakker, die al vanaf de oprichting lid van de vereniging is, in de bloemetjes gezet. De aanslui tende feestavond, met daarin een lo terij met mooie prijzen, beschikbaar gesteld door een waslijst van bedrij ven, kreeg op kenmerkend Oudeschil der wijze een spontaan en gezellig verloop. Sportief Het sportieve onderdeel van het jubi leum speelde zich zondag af. Gele genheidsteams bestreden elkaar op het scherpst van de snede tijdens een basket- en volleybaltoernooi. Het publiek was bij vlagen minsens zo enthousiast. Tussen de bedrijven door boden Els en Hans Jongedijk van de „Rival" een klok aan, die een plaats je zal krijgen in de gymzaal. Gym nasten van de Mareis en het jeugdteam van GOS oogstten met hun acrobatische halstoeren succes bij de toeschouwers. Ook voor de gymvereniging uit Oudeschild stond de tijd niet stil. lijkt Hans Jongedijk van de ..Rival'' te willen zeggen. Jessica Timmer, winnaar van de ballonwedstrijd, krijgt de crossfiets van voorzitter Duwie Adema lij. lFo,o Ben Komngi Zaterdag 5 oktober: KNVB afd. Noordholland: Kwadijk-De Koog (Z) Junioren: Texel AI-ZAP A1 14-1 Oosterend B1-Tex. Boys B1 2-1 Tex. Boys C1-ZAP C2 13-0 Oosterend C1-WGW C3 afgelast Flevo C1-Texel C1 4-0 Tex. Boys C2-BKC C2 1-3 Pupillen: Texel D1-WGW D1 Texelse pupillencompetitie: SVC 01-Texel Dl Tex. Boys D1-Texel D2 De Koog Texel E1-Texel E2 Tex. Boys El-De Koog E1 ZDH E1-SVC El Oosterend E1-Tex. Boys E2 Oosterend E2 Texel F2-De Koog F1 Texel Fl-Tex. Boys F1 ZDH F1-SVC F2 SVC F1-Oosterend F1 Zondag 6 oktober: KNVB 3-3 Texel-Wieringerwaard KNVB afd. Noordholland: DWOW-De Koog ZDH-Vesdo DESs-Oosterend St. George-Tex. Boys WW 2-Texel 2 De Koog 2-N. Niedorp 3 Hollandia T. 3-Texel 3 Wiron 4-Tex. Boys 2 Tex. Boys 3-Geelzwart 3 Helder 5-0osterend 2 Junioren: Texel A2-WGW A3 Recreatievoetbal: Tex. Boys-Texel SVC-De Koog Oosterend-ZDH 13-1 7-5 9-0 4-2 3-2 vrij 10-0 3-0 1-3 2-2 vrij 1-10 19-0 Woensdag 9 oktober 17.15 u. Texel 3-Casino 1 IJ) 18.00 u. De Koog 4-Oosterend 8 18.50 u. Casino 3-Albert Heijn 19.40 u. Mantje 2-Attent 20.30 u. Jelleboog 3-Texel 4 21.20 u. ZDH-Klif 5 22.10 u. De Koog 2-Gamma 2 Zaaldienst: Casino Donderdag 10 oktober 17.15 u. Texel 4-Casino 3 IJ) 18.00 u. Selectie 18.50 u. Oosterend 6-NIOZ 19.40 u. Jelleboog 4-Klif 6 20.30 u. Rab 2-Casino 5 21.20 u. Gempo-Oosterend 5 22.10 u. Casino 4-De Koog 3 Zaaldienst: Jelleboog Vrijdag 11 oktober 17.00 u. Klif 4-Oosterend 4 17.45 u. RAB-Texel 3 18.35 u. Klif-Oosterend 19.25 u. Texel-De Koog 20.15 u. Jelleboog-Gamma 21.05 u. Casino-Mantje 21.55 u. Oosterend 2-Klif 2 22.45 u. Klif 3-Texel 2 Zaaldienst: NIOZ Vera Blom heeft met haar pony Big Surprise een tweede plaats behaald tijdens een samengestelde wedstrijd in Dijkgatsbos. Zij kwam uit in de klasse Z. In de dressuur haalde Vera 119 en 123 punten, goed voor een vierde klassering. De zware cross, van maar liefst 3265 meter met 19 hindernis sen legde ze foutloos af, maar ze liep 11 seconden tijdsoverschrijding op. Hoewel haar pony in het afsluitende springparcours de nodig balken tou cheerde, bleef alles liggen, waardoor ze haar tweede plaats veilig stelde. 0-0 0-2 1-2 1-0 1-1 1-1 afgelast 11-0 0-6 3-4 6-0 afgelast 6-2 0-0 afgelast Zaterdag bezocht het bondsachttal van damclub Oosterend Heerhugo- waard om daar aan te treden tegen SNA. Net als tegen ZDC moest ook nu clubkampioen Rinus Vittali wor den gemist. Ondanks die verzwak king is Texel in staat een sterk achttal neer te zetten, maar dat is niet voldoende tegen een club als SNA. Cees Vinke was de eerste die het on derspit moest delven. Na een grote slagenwisseling kwam hij positioneel moeilijk te staan. Hij probeerde zijn stand te verbeteren, maar overzag een fatale slagzet. In de partij van Victor Voskuil aan bord twee had de tegenstander aanvankelijk het betere van het spel, maar hij verzuimde te forceren. Voskuil profiteerde door het venijn uit de stelling te halen. Daarna probeerden beide spelers het nog wel, maar ze kwamen niet verder dan remise. Ook Frans Kuiper, bord acht, haalde een keurige remise. Aan bord vier leek Jaap van Heerwaarden regelrecht op weg naar een overwin ning. Hij kwam een steen voor maar dat was in het eindspel net niet ge noeg voor winst. Echt ontevreden mocht hij niet zijn want bij het analy seren kwam nog een hele andere va riant op het bord die vrijwel zeker winst voor SNA zou hebben opgele verd. Adriaan Bruin had het moeilijk aan bord vijf, hij wist het hoofd goed boven water te houden. Maar toen hij op een gegeven moment de goe de voortzetting miste, werd hij lang zaam maar zeker door z'n tegenstander weggedrukt, die de par tij dan ook won. Een bord hoger speelde Gerrit Vlaming, hij kreeg wel iswaar een slagzet naar dam, maar dat leverde hem doorbraakkansen op. Dat gaf echter niet voldoende com pensatie. Hij had nog remise kunnen halen door middel van een lastige combinatie, maar het is een heel ver schil of je zelf achter dat bord zit, of dat je toekijkt! De enige Texelse winstpartij was van eerste-bordspeler Piet Bakelaar. In zijn partij tegen C. Suyk kwam hij positioneel uiterst lastig te staan. Hij bracht wel wat „Een nederlaag zoals deze is moeilijk te verteren", verzuchtte aanvoerder Bram Brouwer na afloop. De 1-2 ne derlaag van ZDH tegen Vesdo kwam zondag hard aan in het zwaluwen kamp. Na een aanvankelijke achter stand van 0-1 hadden de Hoornders zich langszij geknokt. Hierop volgde een uitputtende strijd waarin ZDH in de slotfase toch nog het onderspit dolf. Vier basisspelers lieten zondag door uiteenlopende oorzaken verstek gaan. Trainer Henk de Ruyter toverde daar om noodgedwongen het blauw/witte tenue nog maar eens uit de motten- ballen. Vesdo dwong aanvankelijk respect af met upportunistisch spel. Het team zocht de aanval door het centrum, maar het ontbrak de bezoe kers tijdens de opening aan zuiver heid. De buitenspelval van ZDH bleek voor de bezoekers talloze malen fa taal. Voorin creëerde de thuisploeg, vanaf de zijkant daartoe aan gespoord, zowaar kansen. Ook hier waren de schoten niet doelgericht. De tegengoal van Vesdo was het rechtstreekse gevolg van concentra tieverlies in de defensie. Na een solo actie van Gerard Timmerman, die zich langs drie Vesdo-spelers manou- vreerde, kwam de ZDH-verdediger oog in oog met de doelman. De kee per zag de bal nog net tussen zijn benen door achter de doellijn verdwij nen: 1-1. Jacob Pieter Duizer had de kans op een tweede treffer, maar schoot naast. Na rust was het ZDH dat de wed strijd naar zich toe trok. Hoogtepunt vormde een splijtend schot van Ri chard Daalder dat strandde tegen de paal. Henk de Ruyter, die met zijn befaamde vrije trappen meermalen succes oogstte, zag ditmaal zijn krul lende schot naast het doel gewerkt. Aan de overzijde kregen de Hoorn ders het even benauwd toen een ver dediger in de grond trapte. Vrij voor doel verzuimde de doorgebroken spe ler de scoringsmogelijkheid echter te benutten. Ook ZDH sprong slordig om met de kansen. Vesdo beslechtte de strijd uiteindlijk in het voordeel door de winnende goal uit een haar scherpe voorzet via te paal binnen te koppen. dreigingen in de partij, maar Suyk had daar geen problemen mee. Er zat alleen wel een heel geniepig (en duur!) doorbraakje in en Suyk zocht naar een manier om het op te van gen. Hij vond er een, dacht hij, maar hij was even vergeten dat die niet kon wegens een slagzet. Daarna was het ook direct uit, voor Suyk was het voor het eerst in drie jaar dat hij ver loor' De laatste Texelaar, Wijnand Bakker speelde een beste partij. Alle andere partijen waren al beslist, maar deze nog lang niet. Omdat de uitslag van deze partij geen grote gevolgen meer zou hebben voor de einduitslag, werd tot remise besloten. Een terech te uitslag, evenals de 10-6 eindstand SPORT De trainer van Wieringerwaard had zijn huiswerk goed gedaan. Kennelijk geschrokken van de drie doelpunten van Erwin Koning in de uitwedstrijd tegen West-Frisia had hij een cipier voor deze speler aangetrokken. Deze week geen moment van de zijde van Koning. Daar ook de spitsen Paul van Exel en Wim van Veen (de laat ste in mindere mate) aan banden werden gelegd, viel er zondag wei nig eer te behalen voor de Texelse voorhoede. Het Texelse middenveld was de baas, maar daar hadden de mannen van trainer Gerrit de Gier geen boodschap aan. Men was met maar één doel naar Texel gekomen en dat was een punt weghalen. Men voetbalde meestal met een man of negen ach ter de bal. Vlak rond het eigen straf schopgebied. Kortom: Texel redde het niet en Wieringerwaard wilde niet. Zo bleef het in een toch wel spannende wedstrijd voor het vele publiek 0-0. In vergelijking met vorige week was het team op één plaats gewijzigd. Ralph Koning had plaats moeten ma ken voor de teruggekeerde Paul van Exel. De in voorgaande wedstrijden in vorm zijnde Van Exel kon zondag geen potten breken, want hij werd uit de wedstrijd gespeeld door de rechter verdediger van Wieringer waard die, net als de andere achter hoedespelers van Wieringerwaard niet schroomde om waar nodig tot de rand van het toelaatbare te gaan. Wim van Veen was in de beginfase nog wel gevaarlijk. Meerdere malen de diepte ingestuurd door de weer goed spelende Simon Brand en John List zorgde hij voor wat acties in de zestien meter van Wieringerwaard. Tweemaal kreeg hij voor de rust een kans. Éénmaal bracht hij zichzelf in een kansrijke positie maar hij kreeg de bal voor het zwakke been. De tweede keer werd hij na een prima actie van Frank Matroos in stelling gebracht. Via het been van een ver dediger schoot Wim van Veen de bal via de lat over het doel. Voor de rest bleven de kansjes voor Wieringer waard beperkt tot wat vrije trappen op de rand van het strafschopgebied van Texel. Erg verontrustend was dat niet. De rust ging dan ook in met een 0-0 stand. Na de rust een nog sterker Texel dat echter opnieuw niet tot scoren kwam. Wieringerwaard beperkte zich tot sporadische counters, die niet van gevaar ontbloot waren. Met name Gerrie Plaatsman had het moeilijk met zijn directe tegenstander, maar hij kreeg de nodige hulp van Simon Brand en de onopvallend goed spe lende Riewert Pol. Achterin had Texel bovendien in Ingmar Moerbeek zijn sterke man. Hij schakelde met gemak zijn tegenstander uit en gaf daarbij ook nog voldoende aanvallende steun aan zowel het middenveld als de voorhoede. De meeste dankbaarheid mag misschien toch wel uitgaan naar Bart Heerschap, die de hele wedstrijd vrij weinig te doen kreeg, maar vlak voor tijd de „nul" voor Texel vast-, hield. Gerrie Plaatsman werd op snel heid geklopt en de rechterspits kon vrij op Bart Heerschap afgaan. Het Donderdagavond is de klaverjasclub „Den Burg" gestart met de competi tie 1991-1992. Van de 60 leden van de vorige competitie zijn er twee gestopt, daar tegenover stonden ech ter tien nieuwe leden, zodat in deze competitie met achtenzestig kaartlief- hebbers wordt gespeeld. De competi tie is verdeeld in drie periodes waarbij in iedere periode alle koppels elkaar één keer ontmoeten. Tevens is er een totaalstand die op het eind de kampioenen moet opleveren. Meteen op de eerste competitieavond viel al de zeer hoge score van 8357 punten te noteren. Het waren Freek v.d. Gracht en Carlo Bos die dit aantal bij elkaar wisten te spelen. Het is goed mogelijk dat deze score gedurende de hele competitie niet meer wordt verbeterd. Ook Freek en Gerda Veeger startten goed. Zij werden tweede met 7718 punten. Met 7315 punten eindigden Rosa Harbers en Ada Vlas als derde en Martien en Marja Bakelaar werden met 7140 punten vierde. Het koppel Wil Maas en Theo Stoelinga begon nen met 6825 punten, waarmee zij als vijfde eindigden. talrijke publiek hield de adem in maar Bart Heerschap redde voortreffelijk en stelde daarmee een punt veilig voor Texel. Inmiddels maakten Koos Tjepkema en Frank Matroos plaats voor Ralph Koning, naast broer Erwin in de spits en Leendert Eelman dicht achter dit tweetal. Door deze tactische wissel van trainer Roomeijer werd de druk nog groter op het doel van Wieringer waard zonder dat er echter echte scoringskansen kwamen, behoudens wat schoten uit de tweede lijn en kopballen van Erwin en Ralph Koning. Na de genoemde kans, die Bart Heer schap uitstekend pareerde, gaf Simon Brand geen enkele kans meer weg en eindigde de wedstrijd zoals hij was begonnen, onder goede leiding van scheidsrechter Paagman, in 0-0. De spelers en begeleiders van Wieringer waard vierden dit gelijke spel alsof er een kampioenschap was binnenge haald. Men had dus kennelijk behoor lijk opgekeken tegen een bezoek aan s.v. Texel. Ondanks het gelijke spel staat Texel toch nog op de zesde plaats. Met nog twee inhaalwedstrij den (thuis) voor de boeg kan men zelfs nog één of twee plaatsen op schuiven. Zondag speelt s.v. Texel in de derde bekerronde uit tegen de amateurs van Volendam (2e klasse K.N.V.B.). De selctie reist dit keer per touring car en supporters kunnen tegen beta ling van HO,— (exclusief boot- en toegangskaart) meereizen. Opgave hiervoor kan bij de fam. Koning, tele foon 12863. De stand: Hollandia T M.F.C. Wieringerwaard S.V. Texel V.Z.V. West-Frisia Vios W Always Forward K.G.B. S.R.C. D.T.S. Andijk 5-9 5-7 5-6 3-4 4-5 5-5 5-4 5-4 5-4 5-4 5-2 4-2 De eerste competitiewedstrijd na de bekerronde van zondag is de uit wedstrijd op zondag 20 oktober uit tegen Hollandia T, een toptreffen dus. „Vakantie vieren op Texel kan niet meer". Maandagavond werd in het televisieprogramma „Bodylijn-man" gemeld dat het helemaal „uit" is om op Texel va kantie te vieren. „Een lolletje na tuurlijk", aldus Dick-Jan Sanders, producer van het programma. „In een rubriekje maken we melding van een aantal zaken die volgen sons „uit" of „in" zijn. Hoe we daaraan komen? Je leest wat, hoort dingen en we praten erover in de kring van mensen voorwie het programma is bedoeld." Volgens Sanders wordt „Body- lijn" gemiddeld door een miljoen mensen bekeken. „We mogen toch aannemen dat een redelijk denkende, volwassen kijker de rubriek inschat als een grapje. Ik verwacht echt niet dat ze hun plannen om naar Texel te komen nu opeens gaan heroverwegen." Bodylijn meldde maandag overi gens ook dat de Van Gogh- stropdas en de mountainbike „uit" zijn. „Wij behouden ons het recht voor dit soort dingen te ventileren. Gewoon omdat we het zelf leuk vinden. Aannemen de dat de gemiddelde kijker er niet al teveel waarde aanhecht, maar er om glimlacht." Tennisvereniging Deuce houdt op donderdag 10 oktober de jaarlijkse le denvergadering in de kantine van het clubgebouw aan de Emmalaan. Op de agenda staat naast de gebruikelij ke stukken de bestuursverkiezing.

Texelsche Courant | 1991 | | pagina 5