1 m I Jongejan Nederlands kampioen ploegen met oude tractoren Eindelijk weer „echt" zweven boven Texel Texel eervol ten onder Koog verzuimt sen te benutten ;n van Mareis geen echt team irecord voor o Zuidewind srtischool klust a f1000,- bijeen I Activiteitendag bij Texelse Boys V&,\I Speelhut ging in vlammen op Zaalvoetbalprogramma Records bij Dennenoordloop Voetbaluitslagen Time Out lijdt gevoelig verlies Kamminga en Witte grote winnaars Dressuurwedstrijd niet op twee dagen Badmintonclub houdt competitie Kotter met motorpech Vijftien granaten HG 15 OKTOBER 1991 TEXELSE COURANT PAGINA 5 r uitwedstrijden te hebben ild, speelde SV De Koog een ziewedstrijd op eigen terrein, p uit op een teleurstellende (jerlaag die het elftal aan zich- danken had; er werd slordig i geboden kansen omgespron- reileroord bleef in de wedstrijd »g twintig minuten voor tijd een slimme counter. goede overwinning op DWOV De Koog met een sterk gewij- pstelling aan de wedstrijd te ileroord. Het begin zag er uit. De goed debuterende To- longe kreeg kort op elkaar ante kansen, maar verzuimde itimaal af te werken» De kee- Kreileroord zat er twee keer p. Hierna volgden nog enkele kheden voor De Koog om op ong te komen maar de weg it net werd vooralsnog niet en. Na een klein kwartier ld te hebben nam Kreileroord je trap ver buiten het Koger hopgebiecj. De bal werd ineens geschoten, doelman Jan mesteam van De Mareis afgelopen zaterdag de strijd den met de dames van Stede- Het begint er op te lijken dat els er patent op hebben ijden ofwel met 1 punt te dan wel nipt met 1 punt te n. zo was het ook het geval jtedebroec. al heel snel keken es ten een 9-3 achterstand realiseerden zich toen pas wedstrijd al was begonnen. am maar zeker vochten De zich tegen en bij de rust was id dan ook gelijk (10 10). In de helft verkregen ze een voorsprong van 15-14 die ze aatste minuut wisten vast te Toen moesten de Mareis, die wedstrijd al zonder wissels jespeeld, nog een score n van Stedebroec en verloren met 16-15. enteam nam het in zijn twee strijd op tegen het team van orderhaven en ook nu bleek log geen echt team in het lat. De heren spelen in de ei- npetitie allemaal in verschillen- gen en zijn nog te kort bij >m op elkaar te zijn in- d. Tegen teams van de over al jaren met elkaar spelen zich dat meteen al in het be de wedstrijd. Was de eerste an de wedstrijd dan wel voor daarna nam IBC Noorder- lirect het heft in handen en een flinke voorsprong op. Bij els werd ook veel te gehaast d waardoor vele foutieve makkelijk door de tegenstan den worden onderschept. In ide heeft werd er dan wel disciplineerder verdedigd maar ig om IBC te verontrusten. 25 sloot IBC Noorderhaven strijd dan ook winnend af. uiers van het Boysteam had moeilijk tegen de speelsters Z en wisten geen punt te be- )e hoge games van Dennis s van IBS hadden geen ef- het sterke gooien van on dat dan ook drie punten uidewind van de Baanbrekers dat hij na de zomerstop het met was verleerd en gooide me van 236. Ze haalden vier tegen Hocus Poscus Bij de trio ontmoette Pins het Kla- eam. Rodie Holtewes gooide 9e serie, maar haalde toch punten. Klavervier was dan reden met 2 punten. verzekeringen-Strandplevier 1-4; Ho- "■al-Bar 't Galjoen 3-2; Recht voor z'n Mets 3 1-4; IBS-Oele-Question 2-3; nvTZN 0-5; All Stars-Girls team 5-0, "Cus-Baanbrekers 1-4; Tabakshop- i» 2'/j-2Va; Tabak Mets 2-BBT 3-2; n Sisters-Team 26 3-2; Hotel ®'Ex-Spares 4-1; LBL-Drog Mets 2-3; klavervier 2-2; T-Fords-Tabak Mets 1 isn van de Koger Lubertischool 1 m het kader van de wereld- a9 r981,40 bijeen geklust ■inieuwing van de vogelopvang °mare. leder jaar organiseert Ml een actie ten bate van dit n. Dit was de zesde keer. ^fotograaf Salko de Wolf vrijdag naar de school om het ontvangst te nemen. Hij gaf tadootje voor terug: een fraaie n bewoners van de huidige 'vang. Plaatsman verkeek zich op de bal waardoor het schot boven hem in het doel verdween. Gezien het wedstrijdbeeld een onterechte stand. De Koog bleef aandringen, wat resul teerde in hachelijke situaties binnen het strafschopgebied van Kreileroord. Uit een van deze momenten kon De Koog op gelijke hoogte komen. Uit een afgeslagen corner nam Bernard Ipenburg de bal via een omhaal op de slof. Zijn inzet verdween over de doelman in het doel. Met dit ge lijkspel gingen beide teams de kleed kamer in voor de rust. Ook in de tweede helft bleef De Koog de betere ploeg en ook nu wa ren er weer kansen te over, helaas zonder dat dit het gewenste resultaat had. Kreileroord was gespitst op dat ene moment via een counter, wat uiteindelijk ook kwam. De volledig vrijstaande linkshalf kreeg de bal van uit de verdediging aangespeeld en speelde hierop een voorhoedespeler aan die de bal simpel kon inschuiven. De Koog moest nu alles op alles zet ten. Zelfs Wally van Beek, bij een blessure van Nico Schat, kwam mee naar voren. Inzetten van Marco Vos, Berard Ipenburg en Tony de Jonge wilden er niet in. De keeper van Krei leroord behoedde zijn elftal voor een nederlaag. Ook de scheidsrechter claimde een hoofdrol, al was deze een stuk negatiever. De man floot zeer warrig, deelde lukraak wat boe kingen uit en floot, gezien het aantal blessures, veel te snel af. Uiteindelijk een zeer teleurstellend re sultaat voor de Kogers die hiermee de aansluiting met de kopposities verliezen. SPORT Bij de zaterdag in het Limburgse Bel- feld gehouden wedstrijden om het Nederlands kampioenschap ploegen met moderne en oude tractoren wist Texelaar Piet Jongejan de eerste plaats te veroveren bij de categorie rondgaande wielploegen. Jongejan was daarmee de beste van 22 deel nemers. Mede-Texelaar Jan Uitgeest behaalde in dezelfde categorie een vijfde plaats. Bij de moderne trekkers wist Marcel Witte (De Nesl met een tweeschaar wentelploeg een zesde plaats te be halen. Hij streed in deze categorie te gen 24 andere deelnemers. Bij de oude trekkers werd Texel vertegen woordigd door de hoogst geëindigde ploegers van 1990. Bij de heen en weergaande ploegen waren 8 deelne mers. Hier wist Marcel Bakker (Irene- hoeve) als vijfde te eindigen. Aanstaande zaterdag zal op het be drijf van de heer Barendregt aan de Hoofdweg in Eierland (Vruchtbaa roord) om het Texels ploegkampioen- schap worden gestreden, zowel voor oude als voor moderne tractoren. De ze wedstrijd begint om 13.00 uur. Woensdag zal op de velden van Texelse Boys een activiteitendag wor den gehouden voor de D-, E-, en F- pupillen van SV De Koog en Texelse Boys. De pupillen zullen in teams worden ingedeeld en het in spelvorm tegen elkaar opnemen. Alle D-, E-, en F-pupillen van SV De Koog en Texel se Boys, ook zij die zich niet hebben opgegeven, worden verzocht woens dag om half elf 's morgens bij de kantine van Texelse Boys te zijn. Tus sen de middag wordt voor eten ge zorgd. De dag zal tot ongeveer vier uur duren. Als het regent zal gezorgd worden voor binnen-activiteiten. Zaterdag kon men boven Texel echte zweefvliegtuigen, dus zon der motor, in actie zien. Dat was het gevolg van een bezoek van 13 leden van de Eerste Zaanse Zweefvlieg Club, die op hun thuisbasis Ihet zweefvliegterrem bij Castricumalleen maar kun nen starten met behulp van een lier. Nu wilden ze ervaring op doen met starts waarbij het zweefvliegtuig door een motor vliegtuig in de lucht wordt ge- Y trokken. Ze hadden dat ook op het nationale zweefvliegcentrum Teriet kunnen doen, maar daar kost elke start op deze wijze f40,-. Op Texel kon het voor de helft omdat Tessel Air het trek kende vliegtuig met piloot be schikbaar stelde en daarbij alleen de brandstofkosten in rekening bracht. Als gastheren fungeer den leden van de Texelse zweef- vliegclub, die doorgaans met motorzwevers opereren maar nu ook de kans hadden om eens een „echt" zweefvliegtuig te besturen. De EZZC had zelf twee zweefvliegtuigen meegeno men naar Texel leen Ka7 en een Ka8) en daar werd nog de „L- Spatz" van Texelaar Piet Stan daart aan toegevoegd. Zaterdag werd vanaf het Vliegveld Texel intensief gevlogen waarbij tien tallen starts werden gemaakt maar zondag was het regenweer spelbreker Zaterdagavond zaten de Texelse en overkantse zweef vliegers aan de barbecue in pa viljoen Paal 28 en velen stortten zich vervolgens in het Bluesfesti val in Den Burg. Zo liep het uit op een broederlijk feestje van zweefvlieg-fanaten. De foto toont hoe een Texelse zweefvlie ger vlak voor de start de laatste aanwijzingen krijgt van een „Zaanse'instructeur. IFoto Harry de GraafI In de derde ronde van de KNVB be ker is S.V. Texel eervol ten onder ge gaan tegen het twee klasse hoger spelende Volendam. Na achter een volgens Helder en Forresters te heb ben uitgeschakeld is het beker- avontuur voor de Texelaars voorbij. De manier waarop geeft echter ver trouwen voor de toekomst, meedraai en in de vierde klasse. Zo kan gesteld worden dat het achter in op het ogenblik goed in elkaar zit. In drie competitiewedstrijden en drie be kerwedstrijden heeft Texel slechts één goal tegen gekregen. In de wed strijd tegen Volendam was het Koos Tjepkema die een hoofdrol vertolkte. Het middenveld, met John List, Frank Matroos (in de tweede helft vervan gen door Rieuwert Pol) en Leendert Eelman, had vooral in het begin geen makkelijke middag, tegen het goed bikkende Volendam, met de bekende zaalvoetballer Dick Kes als centraal aanspeelpunt. Voorin was Texel in de counter bepaald niet ongevaarlijk. Na het eerste kwartier waarin Volendam Texel meteen met de rug tegen de muur zette, was het Erwin Koning die uit een goede voorzet van Paul van Exel rakelings naast kopte en een paar minuten later brak Erwin Koning na een diepte pass van Simon Brand door, maar werd door de laatste man van Volendam neergelegd, wat rood betekende. De rust brak aan met een 0—0 stand. De tweede helft gaf een op en neergaand spel te zien, waarin Texel zich toch de betere kansen verschaf te, doelpunten bleven echter uit en Volendam kon absoluut geen potten breken tegen een hechte S.V. Texel verdediging. Na de reguliere speeltijd was het dus nog steeds 0 0, zodat strafschoppen uitkomst moesten brengen. Nadat beide clubs er drie hadden benut en Volendam ook de vierde, zag Paul van Exel zijn inzet gestopt door de Volendammer goalie, waarna Volendam ook de vijfde benutte. Gistermiddag tegen 15.00 uur werd de brandweer gealarmeerd voor een brandje op het Krim-terrein bij De Cocksdorp. Op een ruig, niet in ge bruik zijnd gedeelte hadden kinderen van planken en afval een hut ge bouwd, waarin ze met vuur speelden. Dat liep uit de hand zodat de hut in vlammen opging en ook de omrin gende dorre begroeiing werd be dreigd, wat weer gevaar zou opleveren voor de naburige caravans. De brandweer uit De Cocksdorp, aan wezig nog voordat de eigen water wagen van De Krim arriveerde, had de vlammen snel gedoofd en de brandweer van Den Burg kon worden teruggeroepen. Woensdag 16 oktober: 17.1 5 u. Selectie 18.00 u. Oosterend 5-Oosterend 8 18.50 u. Casino 1-Klif (D) 1 9 40 u. Casino 2-De Krim (D) 20.30 u De Koog 3-Casino 4 21.20 u. Casino 2-Oosterend 3 22.10 u. De Koog 5-Nioz Zaaldienst: ZDH Donderdag 17 oktober: 17.15 u. Selectie 18.00 u Oosterend 6-Jelleboog 4 18.50 u. Klif 6-Casino 5 19.40 u. Rab 2-Oosterend 7 20.30 u. Attent-Albert Heijn 21.20 u. Gempo-De Koog 4 22.10 u. Rab-Mantje 2 Zaaldienst: De Koog Vrijdag 18 oktober: 17.00 u. Texel 3-Oosterend 4 17.45 u. De Krim 2-Gamma 3 18.35 u. Oosterend-De Koog 19.25 u. De Krim-Jelleboog 20.15 u. Mantje-Gamma 21.05 u. Casino-Klif 21.55 u. Klif 2-Texel 2 22.45 u. Klif 3-Jelleboog 2 Zaaldienst: Klif Komende week is er in verband met de herfstvakantie geen zaalvoetbal voor de jeugd. Dinsdagavond (van avond) aanvang 19.30 uur wordt de najaarsvergadering van het zaalvoet bal en het veldvoetbal in de kantine van Texelse Boys gehouden. Tijdens de zondagmiddag in de re gen gelopen zesde Dennenoordloop zijn de records op de afstand 5 En gelse zeemijlen zowel bij de dames als de heren verbeterd. Ingrid van Lubek bewees haar goede vorm door een uitstekende tijd: 33.36 min. Het oude record van 36.09 stond op naam van Marijke Stark. Bij de heren werd het uit 1986 stammende re cord van Minne Goënga (28.01) door Rick Kranenburg uit Den Helder ge bracht op 26.51. De deelname was ondanks het slech te weer goed. Er waren zelfs meer deelenemers (85) dan vorig jaar (81), waarbij opviel dat veel toeristen aan de wedstrijd deelnamen. Bij de jeugd waren het toch de vertrouwde Texel se namen die met de eer gingen strij ken. Judith van Vliet, Hessel Kampstra en Rob Schraag wonnen in hun klasse. Bij de meisjes over 2 mijl ging de winst naar Maro Rijerkerk uit Hillegom. De 10 mijl werd met over macht gewonnen door John Boo gaard in 55.54 min. Bij de veteranen liep Loek Herber uit Utrecht een goe de tijd (59,42) evenals de veteraan Jan Beelen op de halve afstand (32.46). Opvallend was het lopen van Carla Roeper op de 10 mijl die deze af stand samen met Coby Bakelaar vol bracht in 1.29.45. Zij waren de enige dames die zich aan deze afstand wagden. Bij de organisatie werd de Atletiekvereniging bijgestaan door diverse vrijwilligers en twee dames van de EHBO. De verloting na afloop met prijzen van diverse Texelse mid denstanders was een groot succes. Voor de vele Texelse atleten bestaat zondag een nieuwe mogelijkheid een wedstrijd te lopen. In Den Helder zijn er 's morgens (boot 9 uur) wedstrij den over diverse afstanden, waaron der een halve marathon. Opgave bij Piet Bakelaar (13843) of Theo Fran- Zaterdag 12 oktober: KNVB afd. Noordholland: Junioren: Texel A1-SRC A2 HRC B2-Tex. Boys B1 WGW C2-Tex. Boys C1 HCSC C3-Texel C1 WGW C3-Tex. Boys C2 Pupillen: HRC D1-Texel Dl 9-0 1-5 0-4 0-12 2-3 3-1 Zondag 13 oktober: KNVB 3e bekerronde: Volendam-Texel 0—0 Volendam winst na strafschoppen KNVB afd. Noordholland: Tex. Boys-N. Niedorp 0—3 De Koog-Kreileroord 1 2 Texel 2-Flamingo's 2 2 1 Texel 3-HRC 5 HRC. n.o. Tex. Boys 2-Succes 5 6 1 ZAP 6-Tex. Boys 3 13—1 Junioren: Oudesluis A1-Texel A2 1 4 Dames: Tex. Boys-Kolping Boys 6 1 Recreatievoetbal: Oosterend-De Koog 5—0 In de eilandcomptitie basketball wist Vespertina afgelopen vrijdagavond in een knap gespeelde wedstrijd Time Out naar een 42-27 nederlaag te spelen. Time Out, dat vorig seizoen een tweede plaats in de play-off be reikte. had vooral moeite de stugge verdediging van Vespertina open te breken. In de rebound kregen ze ook weinig kans, vooral omdat bij Vespertina Jan Witte in de gelederen meespeelde. Met zijn lengte nam hij bijna een derde van de scores voor zijn rekening. Sportshop speelde dit keer tegen He- ma en kon aanvankelijk moeilijk af stand nemen, hoewel het team veel sterker was dan Hema. Was het ver schil bij de rust nog maar vier punten (14-10), in de tweede helft zorgde Ni co Dapper er hoogstpersoonlijk voor dat eventuele illusies op een overwin ning bij Hema snel de grond in wer den geboord. Eindstand: 30-21. De laatste wedstrijd van de avond was die tussen Attent (het vroegere Veen baas Bouw) en De Twaalf Balcken. Bungelde Veenbaas Bouw vorig jaar nog onderaan de ranglijst, dit jaar zijn ze zeker van plan dat niet te doen. Twaalf Balcken ondervond aan den lij ve dat Attent een flinke groei heeft doorgemaakt na een seizoen eiland competitie basketball. Met een 36-23 nederlaag kon Twaalf Balcken dan ook de kleedkamer opzoeken. Vrijdag aanstaande is er geen eilandcompeti tie i.v.m. de herfstvakantie. Stand t/m 1 oktober: 1. Datamarkt /Kapsalon Joke 3-6-160; 2. Vespertina 3-4-93; 3 Time Out 4-4-137; 4 Hema 4-4-112; 5 Sportshop Texel 4-4-100, 6. Attent 3-2-64 en 7. Twaalf Balcken 3-0-58 chimon (13749). De week daarna (op zondag 27 oktober) wordt weer gestart met de traditionele boscross op zondagmorgen vanaf 11.00 uur in de Dennen. (Monnikenweg). Uitslagen: 1 Engelse mijl - jongens: 1. Hessel Kampstra. Oosterend in 6.31; 2 Herman Koorman, Slag haren in 6.39; 3. Maarten Dogger, Den Burg in 6.50. 1 Engelse mijl - meisjes: 1. Judit van Vliet, Den Burg in 8.04; 2. Marloe Beelen, Eindho ven in 8.09; 3 Kora Sluijter, Den Burg in 8.48 2 Engelse mijlen - jongens: Rob Schraag, Oosterend in 13.02; 2 Geert Grooten, Tiel in 15.27. 2 Engelse mijlen - meisjes: 1 Margo Rijerkerk, Hillegom m 15.56; Mieke Ridder, Den Helder in 16.35, 3. Nicoline Grooten, Tiel in 17.38; 2 Engelse mijlen - recreanten/16 jaar en ouder: 1. Roland Bosscha, Emmen in 13.15; 2. Den- hard van der Slikke, Den Burg in 13.26; 3. Ro- ald van der Slikke, Den Burg in 14.28. 5 Engele mijlen - heren 16 t/m 39 jaar: 1. Rick Kranenburg, Den Helder in 26.51, 2. Adriaan Schram, Rijen in 28.33; 3. Theo Fran- chimon. Den Burg in 28 47 5 Engelse mijlen - dames 16 t/m 34 jaar 1. Ingrid van Lubek, Den Burg in 33.36, 2 Nata- scha van der Vis, Oosterend in 38 32; 3. Miri am Arkenbout, Den Burg in 40.57 5 Engelse mijlen - veteranen heren 40 1 Jan Beelen, Eindhoven in 41.54; 2. Gerard Appelman, De Waal in 33.08; 3. Harry Bos scha, Emmen in 33.52. 5 Engelse mijlen - veteranen dames 35 1. Pauline Beelen. Eindhoven in 41.54; 2. Ina Gerritsen, Den Burg 42 35; 3. Corrie Witte, De Waal in 42.35. 10 Engelse mijlen - heren 16 t/m 34 jaar: 1. John Boogaard, Enkhuizen in 55 54; Jan Noordeloos, Bovenkarpsel in 57.24; 3. Minne Goënga, Den Burg in 58.52. 10 Engelse mijlen veteranen heren 40 1. Loek Herber, Utrecht in 59.24; 2. Loek van Vliet, Den Burg in 1.01.19; 3. Nico Vergouw, Zaandam in 1.0412. 10 Engelse mijlen - dames 1. Coby Bakelaar, Den Burg 1.29.45 2. Carla Roeper, Den Burg in 1.29.45. De tweede competitieavond van kla- verjasclub „Den Burg" heeft een overwinning opgeleverd voor het kop pel Wil Kamminga en Bertus Witte. Zij kwamen tot de score van 7424 punten en bleven daarmee alle ande re koppels voor. Met 7351 punten eindigden Freek en Gerda Veeger als tweede. Op de eerste avond scoorde dit koppel ook al bijzonder hoog zo dat zij na twee avonden op de eerste plaats van de ranglijst staan. Gerrrt Smit en Gerard Festen werden met 7178 punten derde. Corrie Zijm en Nel v.d. Veen scoorden 6980 punten en plaatsten zich daarmee als vierde. Als vijfde tenslotte eindigden Freek Halsema en Elly Eelman met 6873 punten. De stand na acht partijen 1. Echtpaar F Veeger 15069, 2. F.v.d. Gracht - C.Bos 14753; 3 A. Vlas - R. Harbers 13944, 4. B.de Bloois - B.de Bloois 13648; 5. Echt paar M. Bakelaar 13476; 6. W. Derksen - P.v. Heerwaarden 13393; 7. G. Festen - G. Smit 13353; 8 N. v.d. Veen - C. Zijmc 13333; 9 B Witte - W Kamminga 13292, 10 Gv.d. Slik ke - J. Witte 13090. De eerste indoor dressuurwedstrijd van het nieuwe winterseizoen wordt gehouden op zondag 27 oktober in manege Akenburg. Oorspronkelijk was de wedstrijd over twee zonda gen gepland, maar aangezien er te weinig aanmeldingen voor beide da gen waren worden alle rubrieken, B, L, M, Z, pony's en paarden, op één dag verreden. Op deze dag zullen er zo'n zestig deelnemers zijn, allen lid van pony club De Kleppertjes en landelijke rij- vereniging De Waddenruiters. De verschillende proeven worden tussen 9.15 en 16.00 uur gejureerd. De volgende wedstrijd zal op 17 en 24 november verreden worden. De sluitingsdatum voor opgave hiervoor is 27 oktober Tevens kan men zich vanaf 20 oktober opgeven voor de wedstrijd om de kerstbokaal, ten be hoeve van de stichting overdekte ma nege Texel. Het is voor deze wedstrijd niet nodig bij een club of vereniging aangesloten te zijn. Opga ve vanaf 20 oktober bij Peter Dros in de manege. Begin november zal de badminton club weer beginnen met een onder linge competie. Er wordt in teamverband gespeeld (4 tot 5 per sonen). Leden kunnen zich tot 21 ok tober nog opgeven bij Margriet Rey (12345), Nellie Wtte (14239) of maandag in de zaal. De TX 29 „Helena Elizabeth" van de firma Drijver en zonen uit Oosterend is gistermiddag met motorpech Ou- deschild binnengesleept door de TX 52 „Johannes Jan" van de gebroe ders Van Dijk uit Oosterend. Werknemers van een firma die een bunker bij paal 20 aan het opruimen zijn, hebben tijdens dit karwei vrijdag vijftien granaten gevonden. De politie heeft de explosieven naar een veilige plaats overgebracht, in afwachting van de Duik- en Demonteergroep van de marine.

Texelsche Courant | 1991 | | pagina 5